Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Flam válasza drlovi (#4149) üzenetére


Flam
aktív tag

Driver reinstall?

(#4152) drlovi


drlovi
aktív tag

:( sony féle catalyst van fenn , nem szivessen nyúlok hozzá. Előtte tettem fel mindenféle drivert.Lettek is fur csikok filmlejázszáskor.

(#4153) Flam válasza drlovi (#4152) üzenetére


Flam
aktív tag

Sejtettem, hogy az van rajta... Felmész szépen a support oldalára ha be vagy regisztrálva belépsz aztán az "frissítések" fül alatt megtalálod azt a drivert amit a VAio Update tölt le, letöltöd telepíted és kész.

(#4154) Flam


Flam
aktív tag

Nem tudjátok, hogy a trustedinstaller.exe-t hogyan lehet kiiktatni?
Csak mert állandóan megy még akkor is ha a windows update automatikus frissítését kikapcsolom, és swappolja a vinyómat...rohadt idegesítő...
visszaolvastam, remélem idővel abbahagyja...

[ Szerkesztve ]

(#4155) Flam


Flam
aktív tag

Azt hiszem cserés lesz megint a vinyó... Most néztem meg HDD Sentinellel a parkolások számát és szerda óta már 850en áll...

(#4156) thesound válasza Flam (#4155) üzenetére


thesound
őstag

figyeld a növekedést... lehet ennyiről indult... nekem sem nulláról indult

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4157) pszichiater


pszichiater
senior tag

Kérhetnék véleményt erről a notebookról? Sony VPC-EB3L
Hölgynek lenne karira.

köszi

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#4158) Flam válasza pszichiater (#4157) üzenetére


Flam
aktív tag

Szerintem teljesen jó választás, korszerű de mégsem egy atomerőmű (gondolom nem is arra van szükség) :)

(#4159) Zodicus


Zodicus
senior tag

Sziasztok!

Én is beléptem a VAIO klubba egy VPCEB3E1E vel. Azon gondolkozom, hogy veszek bele egy SSD-t, csak nem tudom, hogy milyen vezérlő van benne, ki tudnám-e használni a sebességét. :F

(#4160) fotel válasza kristof83 (#4146) üzenetére


fotel
aktív tag

Nem tudom MAC-el összehasonlítani, de szerintem elég gyors. Mondjuk nálam a boot is 17mp a boot jelszó beírása után :)

(#4161) szdavid válasza Zodicus (#4159) üzenetére


szdavid
tag

Én is most tervezek ssd-t venni.
Szerintem egy Intel X25-M 80Gb -al nem lehet nagyon mellé nyúlni.

(#4162) Flam


Flam
aktív tag

Tuti, hogy megint valami gebasz van... fél óra alatt 876-ról 934-re ugrott fel a s.m.a.r.t érték...

(#4163) pszichiater válasza Flam (#4158) üzenetére


pszichiater
senior tag

Köszi! Elmentem megnézni élőbe, nekem tetszik. Az választom.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#4164) thesound válasza Flam (#4162) üzenetére


thesound
őstag

játék alatt nekem is megnő sokkal jobban (erről írtam fentebb az ötletemet), viszont ha csak zene, net, film, office...stb. akkor nem ugrál az érték sehova (vagy maximum 1-2-t)...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4165) Zodicus válasza szdavid (#4161) üzenetére


Zodicus
senior tag

Én berendeltem egy X25V-t, ebben még nem csalódtam (3. lesz nálam). Kíváncsi vagyok, hogy mennyit dob a sebességen...

(#4166) VANESSZA1 válasza Zodicus (#4165) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ha a 3.-ik lesz nálad , akkor már tudod a sebességét..,nem?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4167) spyduck


spyduck
nagyúr

Segítsetek, mert megőrülök :W

Telepítenék egy Sony VAIO VPCEB2M1E -t de a VGA-t nem bírom feltelepíteni. Win7 Home Premiumot telepítettem rá a VGA pedig HD5470-es. Az ATI oldaláról letöltött driverrel nem jó neki a Sony oldalán pedig csak 64 bit van.

(#4168) spyduck válasza spyduck (#4167) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem igazán tudom mi történt de most jó lett. Érdekes.....

(#4169) spyduck


spyduck
nagyúr

Mi annak a programnak a neve ami felelős pl a fényerő állításáért SONY notebook esetén?

(#4170) spyduck válasza spyduck (#4169) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt is megtaláltam. Most már csak az ethernet és richo kártyaolvasó driverét keresem....

(#4171) Zodicus válasza VANESSZA1 (#4166) üzenetére


Zodicus
senior tag

Elvileg tudom, mert asztali PC ben volt használatos, de ebben a laposban nem tudom, hogy milyen vezérlő van. Elvileg tudja ugyan azokat a sebességeket. Holnap kiderül...

(#4172) Flam válasza pszichiater (#4163) üzenetére


Flam
aktív tag

Nincs mit! :)

@thesound 1700 kereken most az állás, úgyhogy úgy érzem itt valami más gond lesz a vinyóval... megnéztem tesóm laptopját (igaz Lenovo) viszont 10 nap üzemidőt írt a vinyójára a HDD Sentinel és 370 a parkolások száma... Enyémnél meg összesen 3 nap 2 óra az üzemidő...
Igazából teljesen mindegy neki, hogy játszom vagy filmet nézek vagy netezek, teljesen random módon változik...

(#4173) earny válasza Flam (#4172) üzenetére


earny
tag

Ott valami gubanc van...
Nem lehet, hogy a sentinel mutat baromságot?
Nekedm 2 hónapos gépnél 168 az érték. (wd vinyó)
Ja és még ezt is mondja a sentinel: A merevlemez hőmérő szenzora hibás. Az általa mért érték: 6946 °C
Leolvadt a reaktor :DDD :DDD :DDD :DDD

(#4174) Flam válasza earny (#4173) üzenetére


Flam
aktív tag

Most kaptam vissza szerdán a szervizből a laptopot, akkor a WD vinyó produkálta ugyanezt, a HDD sentinel annál nekem is baromságot mutatott hőmérséklet szempontból... Megnéztem AIDA-val is, sajnos egyeznek az értékek a két programmal.
Egyszerűen nem tudok mire gondolni , kétszer ugyanolyan hibás vinyóba lehetetlen belenyúlni...
Nem fut semmi, nem turkáltam bele semmivel a winfosba, sem a biosba, rejtélyes nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#4175) spyduck


spyduck
nagyúr

7 órás driverkeresés után sikerült feltelepítenem a Sony VAIO VPCEB2M1E -es notebookot. Érdekes módon a SONY ezen gépe csak a 64bites OS-t támogatja.

Csak véleményként leírok pár dolgot:
-A gép sehol nem melegszik, még csak nem is langyos.
-A venti fordulatszámnövekedése nem tudom mitől függ, néha hűt rendesen és 30 fokig lehúzza a CPU-t. Van amikor be se kapcsol:)
-Kényelmes a billentyűzet, a touchpad fura de nem rossz.
-A design baromira tetszik

Én mint örök ellensége a consumer kategóriának és ellenszenvese a külföldi szervizelésnek és a borzalmas driver ellátottságot leszámítva elmondhatom, h bevállalnék egy ilyen gépet. Tetszik na :DDD

(#4176) CyberPunk666 válasza Flam (#4174) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Tök egyszerű. Nem a merevlemez a hibás, hanem az azt vezérlő elektronika az alaplapon.

Vagy teleraktad csurig a lemezt, és háttérben megy a töredezettségmentesítés. de erre kisebb esélyt látok.

(#4177) ro_bert17 válasza spyduck (#4175) üzenetére


ro_bert17
őstag

De miért kellett 7 órán keresztül drivert keresni?
Már a sony is jó ideje olyan, mint a többi noti. Support oldal, és vagy Te válogatod össze magadnak, vagy megkeresteteted a notival. [link] Fent vannak a frissítések, és az eredeti driverek, amivel a sony kiadja.
A külföldi szervizeldéről itt írtam egy keveset. Nem egy nbd gari, de azt hiszem konzumer szinten bőven tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#4178) Flam válasza CyberPunk666 (#4176) üzenetére


Flam
aktív tag

Mondasz valamit! Végre egy épkézláb ötlet. :)
Várok még kicsit szerintem , aztán supportolok megint egyet... igazából csak az a bosszantó, hogy állandóan újra kell telepíteni a gépet...

(#4179) CyberPunk666 válasza Flam (#4162) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nekem 143 !!! 40 nap 23 óra üzemidő alatt.

pedig én kocka vagyok, és torrentezem, netezem, filmezek, játszom, zenéthallgatok, mindent csinálok.

augusztus végén vettem a gépet, és azóta, 143 a parkolások száma!

(Wd blue caviar - EB2Z1E/BQ)

[ Szerkesztve ]

(#4180) Flam válasza CyberPunk666 (#4179) üzenetére


Flam
aktív tag

hm, most már csak a kérdés, hogy a supportnak hogyan adjam elő a problémámat...

(#4181) CyberPunk666 válasza Flam (#4180) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

most 153, a sentynel gyorsteszt rádob egy 10 parkolást.

de így is hol van a te 1000 körülidtől 3-4 nap alatt...

szerintem mond meg a supportnak, hogy megint ugyanez a problémád, és szerinted nem a lemez okozza, hanem az alaplapi vezérlő, Ha mákod van nem is szervizelik, hanem kapsz egy másikat. :)

(#4182) Flam válasza CyberPunk666 (#4181) üzenetére


Flam
aktív tag

Várok még kicsit szerintem, hogy milyen értékek lesznek januárra. Leginkább azért mert nincs kedvem gép nélkül maradni két ünnep között :D
Amúgy most 1819 az érték, szóval nem vágom mi befolyásolja, hogy egyszer egy éjszaka alatt 500-at nő utána meg csak 100-at...

(#4183) fotel válasza Flam (#4178) üzenetére


fotel
aktív tag

Újratelepíteni már miért kéne? Ghost és barátai?

(#4184) Flam válasza fotel (#4183) üzenetére


Flam
aktív tag

Következőre az lesz, csupán nem számítottam rá, hogy ennyiszer kell :D

btw. Beszéltem a support-tal... Hát bármennyire is segítőkész volt a srác, sajnos nem tudott sok jóval szolgálni egyelőre. Figyelnem kell az értékeket meg futtatnom teszteket, screenshotolni, aztán majd 1-2 hét múlva elküldeni nekik.

Viszont telefonálás közbe beugrott ahogy néztem a grafikont, hogy lehet akkor nő csak rohamosan amikor az aksi is bent van, úgyhogy most 1 hétig mérem csak hálózatról, utána meg úgy, hogy az aksi is bent van.

Nagyon bízom benne, hogy kijön valami baja aztán megnézik rendesen a készüléket, mert épp azt mondtam a supportosnak, hogy oké 2 év gari és addig "cserélgetik" de ha utána veszek egy vinyót és fél év múlva megadja magát mert így nő a parkolási állások száma akkor elég drága mulatság lesz évi 2 vinyót bedarálni :D

(#4185) szdavid válasza Zodicus (#4171) üzenetére


szdavid
tag

Üdv!

Ha bekerült az ssd, és lefuttatnál egy tesztet (pl: Crystal Disk Mark), azt nagyon megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#4186) Osiris válasza szdavid (#4185) üzenetére


Osiris
őstag

Van itt valaki akinek sikerült már sok dl-dvd+ lemezt megírnia hiba nélkül VPCEB2Z1E laptoppal? Nekem még azokat is elrontja amiket külső íróval próbálok megírni.. Lehet, hogy az imgburn ennyire nem szereti ezt a laptopot?

Szerk.: Nem válasz akart lenni, hanem új hsz.

[ Szerkesztve ]

(#4187) Flam válasza Osiris (#4186) üzenetére


Flam
aktív tag

előfordulhat, próbálj egy nerot, vagy alcoholt vagy bármi mást, esetleg a gyári roxio?

(#4188) thesound


thesound
őstag

(#4184) Flam Majd a fejleményekre kíváncsi vagyok, mert pl nálam nem ennyire drasztikus a vinyó csere után, de azért növekszik..., (pl.: CyberPunk666 által említett az biztos rendben van, ez a normális szvsz...)

(#4186) Osiris Kb 15-20 dl-es Verbatimot megírtam gond nélkül az előretelepített Roxio-val

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4189) Flam válasza thesound (#4188) üzenetére


Flam
aktív tag

Az a poén, hogy ma még egy egységet sem nőtt ez a mocsok szar. :D

(#4190) Solar_Wind válasza Osiris (#4186) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nálam is működik az író az előretelepített szoftverrel.

(#4191) Zodicus válasza szdavid (#4185) üzenetére


Zodicus
senior tag

Majd igyekszem. :K

(#4192) spyduck válasza ro_bert17 (#4177) üzenetére


spyduck
nagyúr

64 bites driverek vannak de 32 bites nincs! Tőlem ezt kérték.

(#4193) ro_bert17 válasza spyduck (#4192) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sony VAIO VPCEB2M1E micsoda pontosaban? Mert a magyar nyelvű support oldalon is 3 típus van. De azok mellé is már oda van írva, hogy 32/64bit.

(#4194) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! Elpusztult a VGN-FE865E gyári tápja, 19.5V, 4.7A, tehát ~92W. Vettem helyette egy 19.5V, 3.9A, tehát 76W Vaio tápot.

Milyen gond lehet ebből? Mennyire vannak ezek túlméretezve-túlbiztosítva? Legrosszabb esetben nem-vagy lassan tölti az akksit? Vagy leég a táp? Tapasztalata vkinek?

Köszi a válaszokat előre is! :)

(#4195) Zodicus válasza szdavid (#4185) üzenetére


Zodicus
senior tag

Sokat lendített a sebességen, mindenkinek csak ajánlani tudom. :C

(#4196) spyduck válasza ro_bert17 (#4193) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sony VAIO VPCEB2M1E/WI

utóbbi kettő betű a színre utal:)
Hidd el nincs 32 bit-es verziója a drivereknek, legalább is a 70%-nak, csak a gyártó honlapőjáról tölthető el. Csak egy segédprogramoknak van 32bites verziója.

(#4197) ro_bert17 válasza spyduck (#4196) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tudom hogy a színére utal. Csak gondoltam hátha még valami pontosításra szorul. De igazad volt. Elég lett volna ezt elolvasni: "Jelenleg vizsgáljuk, hogy rendelkezésre tudunk-e bocsátani 32 bit downgrade vagy 64 bit upgrade meghajtókat a letöltési részünkön több modellhez." :)

(#4198) Vidala válasza Flam (#4189) üzenetére


Vidala
senior tag

Olvasgatom a fórumot, de nem tudom hova tenni ezt a HDD parkolási dolgot. Mire jó igazából ez a parkolás, meg az ellenőrzése? Bocsi, ha láma lennék, de eddig az asztali gépeimnél eddig nem foglalkoztam ilyesmivel. Megköszönném, ha valaki a lényegét összefogná nekem! Vagy ne kerítsek neki nagy feneket, használjam a gépet és kész?

CoVboy Forever!

(#4199) littlemamba válasza Vidala (#4198) üzenetére


littlemamba
aktív tag

én pedig ehhez kapcsolódóan szeretném kérdezni hogy egy everestben ezt hol lehet megnézni?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#4200) Vidala válasza spyduck (#4196) üzenetére


Vidala
senior tag

Eddig nem volt alkalmam, de most neked külön köszönöm azt a sok segítséget, amit notebook vásárlással kapcsolatban kaptam tőled. :R
Kár, hogy te nem foglalkozol Sony értékesítéssel, mert mint az ábra is mutatja, végül egy Vaio mellett döntöttem, és eddig nagyon nem bántam meg (bár még nagyon friss, csak éppen tesztelgetem, ezért kevés üzemidő van benne, hiába ment már 24-36 órát is egyhuzamban).

Ha már itt tartok, röviden leírom az eddigi benyomásaimat (VPC F13M):
Elég jól eltalálták az egyensúlyt multimédiás célra a teljesítmény és a zaj/melegedés szempontjából, mert
- a hardver elég fürge, de alapjáraton (netezés stb.) szinte semmi hangja, nem pörög fel véletlenszerűen egy venti sem, mindeközben még csak langyosnak sem mondhatnám
- nagyobb igénybevételnél (pl. tömörítés, vagy a 3D mark tesztelés alatt, ami eddig volt) is csak mérsékelten emeli fel a hangját, ill. a hőmérsékletét, amit még ilyenkor sem minősítének langyosnál tovább
- a konfig egyéb tekintetben önmagáért beszél, talán csak a VGA-ból emelném ki azt, hogy ez a GPU már támogatja a HD kódolású hangok HDMI-n továbbítását és az optimus technológia is kellemes egy notinál
- elég merev ház, erős zsanérok, nem imbolyog a kijelző, holtjátéka szinte alig
- kellemes a burkolat tapizása (és szép a dizájn), nem gyűjti az ujjnyomokat
- klassz billentyűzet, kellemes használni, jók a külön médiás gombok, bár még rápaszírozhattak volna egy dedikált hangerőszabályzót az klasszik ALT+Fx gonbok helyett
- a tapipadról még mérsékelteltebben tudok nyilatkozni, mivel azt a kb. egy notit amit nyüstöltem sem szerettem sosem azzal használni, mindig egerezek. Egyébként jónak gondolom.
- a képernyő panel is jó (1080p is már önmagáért beszél), szép színei vannak (a gyári kontrasztból kicsit levettem), a betekintési szög is korrekt, inkább a tipikus függőleges irányra érzékenyebb. Ami nem erőssége (mondhatnám, ha már ennyire jó más szempontból, kimondottan a gyengéje), az a bevilágítás alulról, ami normál esetben alig észrevehető, de sötét háttérnél már kissé zavaró. Ezzel együtt ez sem rosszabb, mint a hasonló technológiájú TFT-t SZVSZ, illetve azt is hozzátenném, hogy éppen ilyesmik miatt, eddig az asztali PC-m CRT moncsiját sem volt kedvem lecserélni. Eddig notinál a HP Envy 17" LED-es LCD-je tudott csak meggyőzni.
- a fényerő érzékelő szintén egy áldás, így sosem akarja kivilágítani a szemem, se hunyorognom nem kell. Elég optimálisan állítja automatikusan a fényerőt
- az akksiját az első feltöltést követően beraktam a fiókba, ezért üzemidőről nem tudok nyilatkozni (amúgy erre is max. 1-2 órát mondanak)
- ja és sleep-ből azonnal visszajön (plusz és a display off gomb is kafa)

No nem fényezem tovább, de tényleg meg vagyok elégedeve (igyekeztem a gyenge pontokat is leírni), remélem nem jön elő semmi kellemetlen típushiba (legalábbis nem nagy). :)

CoVboy Forever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.