Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) VANESSZA1 válasza nofi (#3350) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ne hidd. Nekem ez a 8 vagy 9.-ik gépem. Elötte Toshiba gép volt ugyanilyen képernyő átmérővel , de a súlya 1000x nehezebb. Most olyan mintha a laptop táskába csak 2 spirálfüzet lenne... :R

Néha már ha kisebb dolgot kell CAD-be megrajzolni akkor már nem is kötöm rá külső monitorra...simán megy a notin is.. :))
Mondjuk nem tudom te mit használsz, én AutoCAD 2009 64bit-et ,azzal jól el lehet lenni kisebb tárgyakkal laptopon is. :C :C

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3352) VANESSZA1 válasza VANESSZA1 (#3351) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Jaaah, és még egy jó tanács...,ha több mindent akarsz, akkor célszerü egy CubeDesktopra beruházni, nagyon megéri az árát.
Egyszerre megy nálam Excel, Rádió, Net, és AutoCAD különböző asztalokon... :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3353) nofi válasza VANESSZA1 (#3352) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a tippeket! Hamarosan összeáll a listám és akkor meglesem az esélyeseket. Úgy is akkor dől el majd minden miután emelgettem, tapogattam, stb :U

Xbox GT: nozsolt

(#3354) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Megnéztem a saturnban. Valóban hihetetlen áron adják 0%thm-mel ráadásul akár 20 hónapra is a sony vaiokat (meg minden számtech cuccot)

Nem is értem hogy tudnak minden vaiot 30-40 ezerrel olcsóbban adni, mint máshol.

aki teheti vegye megy szeptember 5-ig az álmodott vaioját, mert ez nem mindennapi akció.

megtapogattam azt eb2z1 gépet.... gyönyörű, csodálatos. a billentyűzete meg rettentően eltalált lett.

VALAKI könyörgöm, akinek van otthon egy eb1s1e vagy eb1z1 gépe. próbája ki nekem a vga kimenet minőségét. fontos lenne. csak egy kábel. biztosan van elfekvőben otthon. az új monitoroknak is van meg vga bemenete. egy próbát tegyetek nekem. esküszöm pár ezer forintot még meg is ér nekem, ha vki budapesti megmutatja milyen a képe vga kimeneten.

+ vki tudna linket adni a sony pixelhiba garancia irányelveihez? köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3355) #74152448


#74152448
törölt tag

Tisztelt Fórumozók !
Laptop vásárlás előtt állok.
Kinéztem 2 gépet a MM-ban:
Toshiba C650-107-et és Sony VAIO VPC-EBM-et.
Szeretném megkérdezni, hogy melyik jobb vétel.
A laptopot internetezésre és film nézésre szeretném használni.
SOS véleményeket kérek !

Üdvözlettel:
PJ

(#3356) CyberPunk666 válasza #74152448 (#3355) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ha a felhasználást nézzük erre azt mondanám az olcsóbbat.

a sony pro:
-sony minőség ;)
-világ legjobb notebook billentyűzete (magánvélemény)
-erősebb hardware alig picit több pénzért
-most lett leárazva 200ra, egyébként ez egy drágább gép

kontra:
-állítólag nem egy prémium kijelzős készülék (ha külsőn nézed a filmet ez nem számít)
-arra amire neked kell van olcsóbb gép is

toshiba pro:
-olcsóbb
-toshiba minőség
-intel hd integrált kártya kevesebbet eszik, mint a diszkrét graf vezérlő. filmeket ez is lejátssza

kontra:
-a világ egyik legrosszabb notebook billje (van a családban toshiba noti)
-NINCS HDMI KIMENET!!! Külső kijelzőn hd filmnézés elfelejtve ^^
-ennyi pénzért kapni jobbat.
-igencsak lespórolták a csatlakozókat (pl csak 2 usb, se hdmi, se e-sata...)
-csak 100mbites lan

én azt mondom, vagy a sony, vagy egy teljesen másik.
hdmi nélkül filmnézésre ne vegyél laptopot szerintem. még akkor sem ha most így gondolod. később lehet lesz egy hd tv-d és majd fogod a fejed.

[ Szerkesztve ]

(#3357) Grande Ale válasza CyberPunk666 (#3356) üzenetére


Grande Ale
őstag

Üdv!
Van a Toshibán is Hdmi kimenet. Amúgy én is ez a két gép között vacilláltam, onnan tudom. A Sony győzött. Nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon jó gép. A kijelző is.
Lenne viszont egy kérdésem az akkuval kapcsolatban: 100%-ig fel van töltve, lehúzom a töltőről és pár percen belül már 80 % körül jár. Jelen pill. 68%, 2 óra van vissza, írja. Kb, fél órája megy. Ez normális, mind ilyen?

(#3358) CyberPunk666 válasza Grande Ale (#3357) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

[link]
[link]
[link]

sehol nem írnak hdmi-t.

Most indulok életem első VAIOját megvenni...

lehet este már arról írok :D

(#3359) Grande Ale válasza CyberPunk666 (#3358) üzenetére


Grande Ale
őstag

A saját szemeddel fogod látni, hogy van rajta Hdmi, gondolom a media marktba mész.
Ettől függetlenül a vaio sokkal jobb vétel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3360) CyberPunk666 válasza Grande Ale (#3359) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én nem fogom meglátni mivel én nem is akartam toshibát venni, bőven elég az anyósomét néha rendbe tenni amit kapott...

Én sonyt veszek abból is az eb2z1e típusút, ami ma meghiúsult, mivel változtak a hitelezési szabályok, most már hitelesíttetni kell először a jövedelemigazolást csak úgy fogadják el. na majd holnap megveszem... már az eb1s1e óta ezt akarom, ráadásul ez már fekete így jobban is tetszik...

remélem a vga kimenete jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3361) littlemamba válasza CyberPunk666 (#3360) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Remélhetőleg örömödet leled majd benne. Ha meglesz várunk majd egy kis beszámolót, hogy milyen ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3362) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali!

Csütörtökön vettem egy Sony Vaio VPCEB2M1E típusú laptopot. Eddig nagyon tetszik, egy észrevételem van amit nem értek, hogy miért 3-4 perc alatt tölt be a win 7? A friss telepítésű windowsok azért elég hamar elindulnak.

Ha valakinek kérdése van a géppel kapcsolatban írjon, aztán megpróbálok válaszolni.

Kösz
Bye

(#3363) Solar_Wind válasza Sur1G (#3362) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Szerintem az előtelepített szoftverek fogják le.

(#3364) Iga007 válasza Grande Ale (#3359) üzenetére


Iga007
tag

Nincs rajta HDMI és a 2 USB (nincs is több rajta csak 2!!! Kevesebb, mint egy netbookon) port is a lapos bal oldalán van...

(#3365) Iga007 válasza Sur1G (#3362) üzenetére


Iga007
tag

Privi ment lökött kérdésekkel..

(#3366) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

EB1Z1E/BQ beszerezve :DD

rengeteget kell updatelni. vannak februári frissítések amiket le kell ölteni, ennél azért lehetne naprakészebb a sony. de lassan kész az update. utána recovery cdk (4 dvd szal kb 1 órára saccolom. utána particiókat kell átrendezni. majd másolni több száz gigát a régi gépről.

Majd érdemben is kipróbálom ha kész van minden...

a win7ben egyelőre keresem a dolgokat, de amire rájöttm az tetszik, szal pozitiv a véleményem. még a fájlmegosztást is sikerült megoldanom xp-w7 között.

majd ha kipróbáltam rendesen írok egy hosszabb beszámolót róla.

(#3367) Grande Ale válasza Iga007 (#3364) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor nem egyről beszélünk, mert én is megnéztem a Media Marktban. Valamelyikünk nagyon benézte... :)

(#3368) CyberPunk666 válasza Grande Ale (#3367) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

sztem a típus lett elnézve, mert neten több helyen is megnéztem a specifikációkat. Azon amit beírtál ide nincs. valószínűleg egy apró különbség lesz a névben. sok helyen egyetlen betű és a fél gép más.

(#3369) Grande Ale válasza CyberPunk666 (#3368) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így lehet

(#3370) mhydas válasza #74152448 (#3355) üzenetére


mhydas
tag

Na hali...ugyan eez nem épp a fórum témájába vág, de neked ezekre elég egy alapgép is, pl. Intel Celeron Txxxx 2magosai is, kb. 110 körül...de itt egy tipp, sztem jó kis noti ennyit megér! :

[link]

[ Szerkesztve ]

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#3371) mhydas válasza #74152448 (#3355) üzenetére


mhydas
tag

Vagy itt van ez, ez ár/értékben már nem annyira jó, mint a PB, de ha külsőre jobban bejön, akkor ez is nagyon jó! :)

[link]

Ja, mellesleg az edigitalt csak az infó miatt linkeltem be neked, nem sugallok semmit vele....

[ Szerkesztve ]

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#3372) CyberPunk666 válasza mhydas (#3371) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én sugok vmit. Mielőtt vki az e-digitálban vásárol, olvasgasson kicsit a neten róla...

pl az árgépep van olyan, h eladó minősítése, ott hozzászólások is vannak... jó hosszú... érdemes oda benézni mielőtt az ember százezreket költene el.

(#3373) Grande Ale válasza SentryGun (#3326) üzenetére


Grande Ale
őstag

Az ASSIST és a WEB gomb is működik?

(#3374) pEEpEE1019


pEEpEE1019
tag

Halli !!

Egy kérdés lenne vélemények erről a gépről ??
Sony Vaio VPC-EB2Z1E/BQ i5
Képernyő: 15,6", HD 1366x768
Processzor: Intel Core i5, 2.27 GHz
Blu-ray lejátszó
Memória: 4 GB DDR3
Videokártya: ATI Mobility Radeon 5650 1GB
Merevlemez: 500 GB

Sulihoz lenne használva filmeket nézegetnék rajta illetve ha tehetem néha néha elő kerülne rajta a Counter Strike Source Játék.
Szerintetek erre megfelel ??

Üdv,
pEEpEE

(#3375) nofi válasza pEEpEE1019 (#3374) üzenetére


nofi
őstag

Nekem ugyan még nincs Sony laptopom, de amire szeretnéd használni arra egy gyengébb VAIO is bőven megfelel. Ez a típus amúgy most amolyan best-buy a Saturnnál

Xbox GT: nozsolt

(#3376) SentryGun válasza Grande Ale (#3373) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Az én gépemen nincs WEB gomb, de az ASSIST/S1 (programozható)/VAIO gombok tökéletesen működnek.

(#3377) CyberPunk666 válasza pEEpEE1019 (#3374) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

pEEpEE

Szerintem nem. Ez egy nagyon jó gép, de nem erre való (nekem ilyenem van)

"Sulihoz lenne használva filmeket nézegetnék rajta illetve ha tehetem néha néha elő kerülne rajta a Counter Strike Source Játék."

Sulihoz.
Ha elviszed nem jó választás, mert nem bírja sokági az aksi. Ez elsősorban olyan hordozásra való, ahol mindenhol be tudod dugni a hálózatba.
Ha csak otthon tanulsz arra jó.

Filmek.
Kikötve tvre, másik monitorra oké, de ennek a kijelzője a gyenge pontja. Tökéletesen alkalmatlan filmet nézni. A betekintési szöge annyira rossz, hogy szemben ülve vele gyakorlatilag egy pont van ahol nem torzul az alja vagy a teteje a képnek.

counter-strike:source
Arra a játékra, pláne ha néha kerül csak elő, elég egy kisebb gép is, ráadásul olyan, ami jeleskedik az előző két pontban is.

Ez egy nagyon jó gép, én imádom, de egyszerűen nem arra való amire neked kell.

Ha elfogadsz pár tanácsot, neked pont, hogy szerényebb teljesítményűt kéne használnod.
-Nem kell diszkrét vga szerintem, ha mindenképpen arra vágysz, akkor vmi optimusos gép lenne inkább jó, de ha az drága, akkor is bőven elég vmi gyengébb (=olcsóbb)
-adj lentebb a vgából, processzorból, cserébe nézz egy jobb kijelzővel ellátott modellt. (még így is olcsóbban jössz ki).
-Ha mindenképpen ennyit el akarsz költeni akkor a megspórolt összeget öld bele egy ssdbe.

[ Szerkesztve ]

(#3378) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Tehát Sony Vaio EB2Z1E/BQ

Megvettem a saturnban, egy fekete doboz, kis füle van olyan, mint egy aktatáska csak kartonból. Súlya vihető, bár a végén azért már untam a cipelést. A doboz nem túl hivalkodó, van rajta egy Sony meg egy VAIO felirat, mindkettő aránylag pici. Ez szerencsés dolog, mert a buszon egy kisebbségi meg is kérdezte: "Mennyi volt a DVD?" mondtam neki 10ezer, mire jött, h tud-e usb-t, mondom nem... ezután békén hagyott és nem is méregette tovább a 240 ezer forintos táskámat. Szerencsére utána két megálló és le is szálltam.

Itthon kicsomagoltam. A csomagolás alapos, még a billentyűzet és a képernyő közé is tettek egy védőlapot. Aksit elő se vettem, bedugtam a hálózatba, netkábel, usb egér.

Power on,
Bejött a Windows 7 első indításnál az install befejezése.
Itt valami Szláv nyelven feldobta a nyelvválasztó ablakot.
Itt kaptam szélütést. Nem vette be a laptop se a billentyűzetet, se a touchpadot.
Usb egér + Képernyő-billentyűzettel megcsináltam az első indítást, frissítettem a windows meg a vaio softwareket, semmi.
Ezután Beléptem a biosba sikeresen, ez picit megnyugtatott. El is indítottam egy linux live cd-t, ott ment a billentyűzet. Kicsit megnyugodtam, mert ezek szerint nem hardware probléma.
Sok bohóckodás után beültem a kocsiba és visszavittem. Kirakom az asztalra, bekapcsolom. Működik. Jó nagy égés bazd meg. ^^ De a lényeg, hogy megy. Nem rovom fel, a Vaio-nak, mivel egyértelmű, hogy a Windows volt a ludas. Azonban érdekes a dolog. azóta nem jelentkezett a dolog.
Egy pixelhiba ellenőrzővel átnéztem alaposan, hibátlan a kijelzőm (Hurrá :) )

Windows 7. Használtam már, de most ástam csak bele magamat, frissítések, beállítások. Volt amit keresnem kellett, de úgy összességében azt mondom, hogy jobb lett. Tetszik. Pár dolgot nem tudom minek kellett átpakolni, de végül szinte mindent sikerül a szájízem szerint megcsinálni. Próbáltam inkább haladni a korral, és nem a régi xpmet beállítani a 7 alatt.

Sikeresen frissült minden, beállítottam a rendszert. megcsináltam a recovery discet.
C: particiót kettészedtem.

Jött az otthoni hálózat beállítása. Egy xp-s gépről akartam áthúzni a fájlokat. Nagyon sokszor csináltam ilyet, de akarta látni az egyik a másikat. Aztán egyszer csak mikor már kezdtem feladni, megjelent a hálózaton a másik gép, biztos idő kellett neki. Csatlakozni nem enged. Mivel a tűzfal sehogy nem akart beengedni, végül leállítottam. Sikerült átmásolni a dolgokat (megjegyzem, hogy az xps gép nem látta a 7-t vmiért).

Minden nagyon jól fut, pedig teleaggattam már programokkal az amúgy is VAIO softwarektől roskadozó wint. De még így is kb 1.5 perc a boot a jelszóbeírással együtt egészen a böngészőindításig.

Játékokkal most fogom csak igazán kipróbálni (CS1.6-t viszi simán 100 fps, de ez nem meglepő) emiatt leszedtem a crysist, meg a biosock nevű játékot, egyikkel sem játszottam még. Mivel egy p4 16.ghz, 512 sdram 133mhz, geforce 2 mx400 64mb gép volt a régi. :C

Office kéne, de csak szeptember 7-én adnak hozzá kulcsot. Addig meg nem fogok most felrakni egy régebbit. jobb, hogy az újat adják, de adják már, mert kéne.

Ha nagyon izzasztom a gépet, akkor a touchpadtól jobbra langyosra melegszik, nem forró, csak picit langyos, illetve a gép jobb oldalán fújja ki a meleget. Így nem zavaró, ha valaki jobbkezes. Tervben volt egy coolerpad, de cseleztem picit. a gép alján lévő gumitüskékre tettem egy üreges hengert (alias cső), ezzel megemelve a laptopot annyira, h feszesen befér alá a mutató ujjam első két ujjperce. Ennek az lett az eredménye, hogy a burkolaton a legdurvább izzasztásnál sincs semmi észrevehető különbség. egyedül a kifújt levegőből lehet érzékelni. Szerintem ezt fogom megcsinálni gumiból műanyag helyett, mert szét fogja így karistolni az asztalt. innentől felesleges a coolerpad :C . Az allján leadott hőt nem adja vissza neki az asztal. Szabadalmaztatnom kéne...
:C a hangja olyan, hogy csendben hallani, ha mellette ülsz és használod. Ha nem használod, max a ledekből találod ki, hogy be van-e kapcsolva egyáltalán. Ha izzasztod, akkor azért hallani, de még így előtte ülve sem, olyan hangos, mint egy asztali sleep módban. A WD winyo 0.1 ponttal kevesebbet kapott, mint az elődben (EB1S1E) lévő samsung, de sztem kétszer annyi ideig bírja majd, és kevesebb hőt is termel. A wd és a samsung, a hdd piacon nem egy súlycsoport...

A BD olvasóba eddig csak dvd került, nincs lemezem neki. Azt tudni kell róla, hogy masszív darab, ha ki van nyitva és rá kell pattintani a lemezt nem hajlik le, érzed, h erős és mered nyomni a lemezt, h bepattanjon, kell is nyomni, mert ráhagytak a fiúk rendesen egy kis kopóréteget...

A burkolat matt fekete, nem gyűjti a koszt és az ujjlenyomatot. Kívül azért valamivel fényesebb a kijelző hátulja, de ott sem lesz tiszta lenyomat meg kenődés, mert ránézel... saturnban kipróbáltam, és a többihez képest amik ki voltak még állítva, ez volt az egyik legjobb ebből a szempontból (egy tesztben még a fehérre is azt mondták, h meglepő, de az sem koszolódik igazán!)

A kijelző nem tükröződik annyira, mint amik még kint voltak, egész fényes is ha feltekerjük a fényerőt...
Azonban a kijelző katasztrófa. Engem nem érdekel, mert külső kijelzőt használok legtöbbször, netezésnél nem zavar, de filmnézésre alkalmatlan.
A betekintési szög nagyon gyenge függőleges irányban azonnal torzul, ahogy kicsit elmozdulunk az optimálisról.
A kijelzőről annyi jót tudnék elmondani, hogy abból a nagyon kicsi megfelelő pozícióból nagyon kellemesen olvasható. Kimondottan szépen jeleníti meg a karaktereket, kényelmes rajta akár kis betűket is olvasni, így pedig honlapoknál, ha kicsi a 768 függőleges felbontás, nyugodtan csökkenthetjük a honlap méretét, mert nagyon jól olvasható marad.

A billentyűzete a legjobb a világon. Nagyon ritkán ütök mellé, akkor is csak rossz helyre nyúlok, de nincs olyan, h a billentyű szélét nyomva 2 v 3 karaktert ütnék egyszerre, mert teljesen egyben vannak a billentyűzeten. A billentyűknek megfelelő méretű útjuk van, érzed a gépelésed, magabiztosan tudod mit nyomtál meg. Zseniális, nem kell szokni, azonnal rááll az ujj.... visszatérni utána egy nem szigeteshez az lesz a rossz...

A gépet nehéz izzasztani, például fullhd filmek meg sem izzasztják, sem a hőmérsékletre, se a ventilátorokra nincs hatással egy 1920*1080 videó. játékok alatt elkezd zúgni, de a játék hangja mellett nem vészes, igazából csak akkor figyelsz fel rá, ha ezt figyeled...
A BD-rom nagyon hangos, ez már tényleg zavaró kategória, például ez már belerondít egy filmnézésbe sajnos. Ez volt az egyetlen zajteszt amin elbukott a gép nálam.

A burkolatot több helyen lehúzták, hogy kopogós, meg hajlik.
A kéztámasz kellően merev, nem lehet vele gond. A billentyűk közötti részen valóban benyomható, De ha valaki a billentyűk közt lévő 2-3 milliméter műanyag benyomkodásán akad fent, az ne vegyen ilyet. megérdemli. A kijelző hátulja valamennyire benyomható, de bőven kevés ahhoz, hogy a kijelzőnek baja legyen, sőt egy ütésnél pont, hogy elnyel egy csomó energiát.

A beépített hangszóró méretéhez képest jó, de csodát ne várjunk, ennek egyszerűen fizikai korlátai vannak. A mikrofont kipróbáltam, ez kiemelkedő, nagyon jó. Nem tudom van-e zajszűrő vagy bármi ilyen benne, de nagyon tisztán veszi fel a beszédet. Volt több mikrofonos fülesem, webkamerám, de ennyire tisztán nem vette a beszédet egyik sem. nyilván egy komoly nagy önálló jobban teljesítene, de szerintem a többség headsetet használ. Itt azonban javaslom, be se kösse, csak a hallgatós részét, használja az integráltat.

Vaio softwarekből kicsit sok. még ki se próbáltam mindet. A mindenképpen fontos programok jónak tűntek, például a VAIO updater egyszerű, gyors, pont azt tudja amit kell, nincs túlvariálva. a Vaio Gate nagyon fogja idegesíteni a chrome, opera és az új firefox használókat, mert automatikusan eltűnik a képernyő tetején, és ha odavisszük az egeret, akkor előugrik, ami mindig lejön ha tabot akarnál váltani. Szerencsére ott ahol lejön két kattintás kikapcsolni. Hamar kinyomtam, így ezt később sem fogom letesztelni.
A VAIO CARE egy hasznos alkalmazás. Összegyűjti a számító-gépkezelés legfontosabb elemeit, és egy kezdő felhasználó számára is könnyen emészthető formában tálalja. Tapasztaltabb emberek is használhatják, mert minden egy helyen pár kattintás. Tényleg hasznos.
Van mcaffe security center, 60 napos, ne felejtsük el regisztrálni, mert csak onnantól frissít.
Jó, amíg lejár addig ez lesz, utána veszek egy avira security suite-t 10ezer forint egy évre. az ingyenes nem véletlen az. Pláne, hogy ha az ingyenes tökéletes minek van fizetős változata, 10 ezer meg egy 240ezres laptopnál nem tétel. De van még 57 napja meggyőzni a mcAffenak.
A vaio dokumentációk fent vannak rengeteg nyelven, magyarul is a gépen, így bármikor elérhetjük, ezt is hasznosnak találom, bár az első lépések után nem valószínű, hogy szükség lesz rá.
Vannak visszaállító programok, analizáló, médiacenter, minden ami kell és ami nem az is..
Vannak akik szerint visszafogják erősen a rendszert, vannak akik szerint nem. Én nem tudom milyen gyors lenne nélkülük, de velük együtt is gyors, mindent azonnal csinál.

Összességében, arra amire nekem kell, tökéletes gépet választottam. Ha újra ott lennék, újra megvenném, újra csak ezt választanám. Sőt, jobb, mint amire számítottam.

Mindenképpen olyanoknak ajánlom akik játékra is akarják használni. Különben teljesen felesleges ez a vga. Aki nem játszik annak elég a EB2M1E.
Filmnézésre nem ajánlatos, egyrészt a BD hangereje, másrészt a kijelző minősége miatt. Külső megjelenítőn ha nem a gép mellett ülünk úgy jó lehet.
Hordozás közbeni használatra az aksi gyenge, csak akkor ajánlható, ha mindenhol van áram, ahova visszük.
Ezt a gépet kezeljük egy hordozható asztalinak, mert az. kell neki egy hely a konnektor mellett, ott viszont bármit megcsinál. Cserébe a hordozhatóság nem az igazi.
Minden laptop kompromisszumokkal jár. Aki tudja, hogy a fent leírt módon akarja használni, az nem fog csalódni. 240ért ez a vga, proci, BD, W7, office2010, jelenleg best buyok között van.

(#3379) TayRol


TayRol
veterán

sracok! e ketto kozott vacillalok, valamelyikkel van valakinek mar tapasztalata?:)

VPCY21S1E/SI

VPCEA1S1E/B

ami igazan erdekel, az az, hogy az U5400 mennyivel gyengebb az i3-nal a gyakorlatban.

koszi!

(#3380) CyberPunk666 válasza TayRol (#3379) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az U jelű procik az intelnél, mindig a nagyon kicsi fogyasztásút jelöli.

Az i3 35W-t fogyaszt az u5400 18W-t

Az u5400 1.2ghz a magonkénti teljesítménye... egymagos alkalmazásnál az 1.2ghz semmi. fontos persze, mit is akarsz rajta futtatni, de hatalmas a különbség. nagyon nagy. Az i3 a core 2 duo közép-felső kategóriája határán teljesít... az u5400 sehol nincs.

(#3381) TayRol válasza CyberPunk666 (#3380) üzenetére


TayRol
veterán

ehh, ettol feltem. igazabol csak netre lesz es atlagos otthoni hasznaltra. de akkor gyors legyen nekem.:)

photoshop csak 1-2x, par kep erejeig, a tobbit a ceges gepen elintezem.:)

(#3382) CyberPunk666 válasza TayRol (#3381) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha mondjuk neten durvább flash vagy java van jól jöhet az erősebb. Pláne, h jön a html 5. Ki tudja mi lesz itt.
a Photoshop nem tudom hányas verzió, de könnyen lehet, h U procival el sem indul...

nézz utána mik a követelmények. csak netezni még azt mondom belefér az u, de másra már egészen biztosan nem használható...

(#3383) TayRol válasza CyberPunk666 (#3382) üzenetére


TayRol
veterán

pedig a 3 mega cache es a 2 mag alapjan remenykedtem, hogy nem gyenge. most t7300-as core2-m van, annal gyengebbet nem akarok.

amugy ps cs3.

(#3384) Iga007 válasza CyberPunk666 (#3378) üzenetére


Iga007
tag

Nagyszerű leírás!
Most frissítem a kistestvérét...
Nekem nincs bajom a kijelzővel eddig, még nem néztem rajta filmet, csak ismerkedem a masinával.
BIOS-bs hogy sikerült belépni? (Tudom olvassam el a manualt, de ezt még nem tettem...)

A WEB gombra elinduló Spalshtop nekem nagyon bejött hihetetlenül gyorsan (kb 7sec) már olvastam a legutolsó híreket.
Még a régi gépemen lementem a kedvenceket html-be és importálom, megnézem milyen ügyesen sikerül ez neki....

(#3385) mhydas válasza pEEpEE1019 (#3374) üzenetére


mhydas
tag

Szia!

Neked is csak ugyanazokat tudom írni, mint az előzőekben tettem másnak....
Ha csak ezekre kell neked noti, mint amiket leírtál, azokra egy Vaio, főleg az E széria Core i5-ös tagja feleslegesen erős....sőt, a mobil i5 feleslegesen erős gyakorlatolag mindenkinek....persze 1-2%-t leszámolva a power usereknek...de te nem vagy az, az igényeid alapján!

De ha tetszik ez a noti (hozzáteszem van miért, tényleg gyönyörű) és van is rá 200k körüli zsetonod, akkor vedd meg....csak megint az van, h a te igényeidnek tökéletes egy alsóbb kategóriás vidikártyás noti is, úgy 130 körül....de te tudod.....

[ Szerkesztve ]

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#3386) mhydas válasza CyberPunk666 (#3372) üzenetére


mhydas
tag

khmmmm.....ha feltűnt volna, direkt odaírtam, h nem sugallok semmit, nem ajánlás miatt írtam be az edigitalt, csak mert ott jók a képek meg van infó....amúgy az árak is egész jók.....

És nem tudom, neked pl. milyen tapasztalatod van a céggel, de én tőlük vettem a monitoromat is 3 éve, a fénygépemet 1,5 éve és eddig semmi gondom nem volt velük! Igaz, nem is kellett szervízeltetnem hál' Isten! :)
De mivel az is szakszervízekben folyik, és nem saját eDigital szervízben (mivel olyan nincs is...) így nem hinném h bármi gond is lehetne.....
De mégegyszer, h teljesen érthető legyek, felőlem bárhol vehettek azt amit akartok, én csak egy szimpla linket nyomtam....ha ezt félreértetted úgy h kampányolok, akkor egészségedre.... :(

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#3387) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Viszont ahogy nézem ennek már új LED-es kijelzője van.

[ Szerkesztve ]

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3388) nofi válasza CyberPunk666 (#3378) üzenetére


nofi
őstag

Jó alapos írás, köszönöm! Nekem pont a játék lényegtelen, úgyhogy a EB2M1E jobb vételnek tűnik. Ennek is ilyen problémás a kijelzője?

Xbox GT: nozsolt

(#3389) CyberPunk666 válasza nofi (#3388) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ugyanez a kijelző van a E széria B gépeiben.

kint aruják premium vaio kijelzővel, az nem ilyen.

Egyébként próbáld ki, mert van akit nem zavar,
egy kisebb testhelyzetváltásnál máris igazítani kell a kijelzőt.

Mondjuk a barátnőm itt ül mögöttem, ha nem teszi a vállamra a fejét, akkor nem látja mit csinálok, ez is lehet szempont, bizonyos körülmények között még hasznos is, csak filmnézésre nem a legjobb...

Egyébként én crt-t használok főleg, de netezni szoktam a sajátján, lehet ezért ilyen nagyok az elvárásim, de az eddig használt lapos kijelzőknél gyengébbnek érzem. Valamint a neten is mindenhol ezt nevezték a tesztelők a gyenge pontnak.

Biosockal játszottam ma délelőtt teljesen max grafikán. cpu hőmérséklet 60.
Amint kiléptem azonnal lejjebb vettek a ventilátorok, 3-5 másodperc után már 50 fokon álltak a magok, ~10 másodperc alatt visszaálltak 40-re, ennyi szokott lenni böngészés és videózás közben...

Annyira megtetszett a játék, h a crysis egyelőre várhat...

Ha a játék nem érdekel akkor meg az eb2m1e-nél is lehet lejjebb menni. Elnézve ennek a teljesítményét, azzal is bőven lehetett volna játszani.
a crysis teszt hárta van, de nagyon meggyőzően teljesít eddig.

Majd leszedek vmi nagyon új, gépgyilkos játékot teszteni.
sztetek erre melyik lenne jó? Vagy melyikre lennének kíváncsiak a leendő VAIO tulajdonosok?

[ Szerkesztve ]

(#3390) Valty


Valty
aktív tag

Hi!

Tegnap vettem egy Sony Vaio EB2M1E notit. Bekapcsolomtam, egy partícíós, iszonyat lassú, tele felesleges progikkal, úgyhogy win reinstall.

Amit kérdezni szeretnék: azt a 11gb-os recovery partícíót érdemes meghagyni? Mi az egyáltalán?

És egy elég láma kérdés... a neten található driverek némelyikéhez nincs "Setup", azokaz hogyan kell beinstalálni?

(#3391) ManUnited válasza CyberPunk666 (#3389) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Jelenleg az egyik leggépgyilkosabb játék a Battlefield: Bad Company 2.
És nem Biosock hanem BioShock. Sry nem bírtam ki.

(#3392) nofi válasza CyberPunk666 (#3389) üzenetére


nofi
őstag

Jó tudni, köszi! Majd tüzetesebben is megnézem. Játék nem lényeges, mert arra van xbox, de mivel minimum 3 évre venném jó ha majd elfut rajta a diablo3 ;] Tekintve, hogy a köv. hónapban tuti nem lesz rá keret és még el sem adtam a régi gépem, így ezt a saturnos akciót úgyis bukom - szóval marad a core i3.
Olvastam, hogy ősz végén jön a samsung új notebookcsaládja, ami a képek alapján meglehetősen minőséginek néz ki, eléggé csábít. Külső alapján mondjuk egyértelműen VAIO. Mióta megláttam már a HP alu burkolatát is elvetettem :K

Xbox GT: nozsolt

(#3393) Iga007 válasza nofi (#3388) üzenetére


Iga007
tag

Szia!
Nekem nem tűnt tegnap éjszaka problémásnak a kijelző az EB2M1E-n - kicsit túl széles nekem gépelési távolságból, nem néztem még filmet rajta és nem próbáltam játékokat sem - majd hétévégén kicsit többet tudok majd írni.

Ja BIOS belépésre rájöttem, h akkor lehet csak belépni ha a VAIO felirat látható (ez csak újraindításnál jön nekem elő) F2-vel. Amúgy meg felelsleges is mert olyan egyszerű mint a faék a BIOS...

(#3394) CyberPunk666 válasza Iga007 (#3393) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

mobilrol irok igy nem bajlodom ekezettel.

Felesleges is bovebb ios. Mit allitanal benne? Ez egy fix kiszereles minden osszehangolva.

Alapbol a hardwares virtualizacio le van tiltva a sonykon, ezt erdemes bekapcsolni, ha vkinek kell.

A kijelzo akkor nem zavaro, ha egy asztalon van szekben ulsz, es tartod a testhelyzeted. De nem ezert veszel laptopot.

A recovery particiorol tudod visszaallitani a drivereket, a wint. Sztem nem erdemes leszedni. Recovery lemezeket, hozd letre mielott barmit csialsz a particiokkal, vagy a widowsal. Utana nem fog menni es sok bosszusagot okozhat.

Mit ertesz az alatt, hogy lassu?
Frissitdsek megvoltak? Rendben telepultek? Utana ha minden kesz lassu?

(#3395) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

samut en nem javaslom, de kerdezz utana...

A vaio updatert hasznald a telepiteseknez.

(#3396) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

veletlen dupla lett, de akkor leirom, h aki jatszani akar frissitse a directx-t, mert a 10-es ugy van fent, h csak a 10es filek. Igy a dx9 es 11 jatekok sirnak hianyo dllek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3397) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Hát, nem tudom, hogy ti milyen kijelzőket láttatok, használtatok, de nekem semmi bajom a kijelzővel. Nagyon jó gép ez!

(#3398) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali!

Láttam, hogy másoknak is problémája van a lassú indulással vpc-eb2m1e típusú laptopoknál. A sok sony program fogja vissza, elkezdtem leszedegetni a számomra felesleges progikat és egész normális sebességű lett a win indulása.

Lenne egy kérdésem, hogy most akkor ez az office 2010 trial vagy végleges? Olvastam, hogy talán számla bemutatásánál odaadják a kódot? Erre a típusra is érvényes?

Köszi

(#3399) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Szerintem is a kijelző a leggyengébb pontja ennek a notebook-nak, a többi igencsak rendben van. Se a színek, se a felbontás, sem a kontraszt, sem a fényerő nem győzött meg. Még a régi ASUS-om, vagy a másik gépem, egy DELL Latitude is sokkal jobb ezen a téren. Kár érte.
Marad a külső monitor.

Ami engem még zavar, hogy a csatlakozók (3 USB, meg a BD drive) is jobb oldalon van egymás mellett szorosan, gyakorlatilag nem kis ergonómiai melléfogás ez. Persze balkezeseknek jó:)

(#3400) Solar_Wind válasza Sur1G (#3398) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Az enyémen trial van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.