Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) CyberPunk666 válasza Osiris (#3450) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha csak aksiról csinálja, akkor nem cserélték volna ki, szal ennyi.

A Turbo boostot próbáltad kikapcsolni a biosban? akkor is csinálja?

btw ez sajnos nem VAIO hanem intel core i széria velejáró. google tele van vele...

[ Szerkesztve ]

(#3452) Osiris


Osiris
őstag

Lehet úgy használni egy VAIO VPCEB2Z1E notebookot, hogy teljesen lecsukott és kikapcsolt monitorral megy a gép és külső billentyűzet, egér meg monitor van rákötve? Vagy erre csak dokkolóval van lehetőség? Ha igen, mennyibe kerül egy ilyen dokkolo? :F

[ Szerkesztve ]

(#3453) Osiris válasza CyberPunk666 (#3451) üzenetére


Osiris
őstag

Együtt lehet élni a ciripeléssel, bár ismerek olyan embert akinek ennyi elég, hogy visszavigye és ki is balhézza, hogy visszavegyék. :D Sjanos az én fülem is elég jól hallja ezeket a magas hangokat, de túlélem.

(#3454) Beetlejuice válasza werszomjas (#3449) üzenetére


Beetlejuice
tag

VAIO Event Service, Setting Utility Series, es Shared Library. Azt hiszem ezek kellenek, hogy minden Sony customisation mukodjon.

(#3455) CyberPunk666 válasza Osiris (#3452) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

persze, hogy lehet.
Én külső billel, egérrel és kijelzővel használom. Bár én azt javaslom, hogy egy picit hagyd nyitva és tegyél a sarkai alá valamit, ami eltartja az asztaltól legalább egy fél centire. Megfogja hálálni alacsonyabb hővel (azaz lassabb és halkabb ventilátorműködéssel).

A dokkoló ilyen port sokszorosító meg ilyen dolgokat ad, a sonynál egy laza 50ezer körül talán már adnak... használtan valszeg jóval olcsóbb, de nem hiszem, h túl gyakori..

kapsz rajta pár usb portot, egy extra vga portot, egy DVI-D-t, egy gigabit lan-t...
simán pénzkidobás.

(#3456) cass


cass
aktív tag

Sziasztok!

Én szeretnék játékra venni egy sony notebbok-ot, de nem tudom melyiket vegyem, mert nem nagyon értek a VGA-khoz. Ti melyiket ajánljátok? Az lenne az igény, hogy minden game hibátlanul menjen rajta fullon gyorsan.

Előre is köszi!

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#3457) CyberPunk666 válasza cass (#3456) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

ha sony és játék, akkor EB2Z1E/BQ

5ös széria 5650 alatt nem is érdemes próbálkozni. Esetleg 4es széria 46xx felettiek azok is gyorsak csak nincs dx11. 1gb ram vga-n ma már nem kuriózum.
Itt van mire kell a sok VGA ram

Minden játék nem fog menni fullon egy mobil vgan sem, de itt van neked egy összehasonlítás a mobil vgakról:
Technikai adatok + szintetikus adatok

Játékokban mért fps

De úgy általában ha kérdés van notebookokról, akkor:
http://www.notebookcheck.net/

[ Szerkesztve ]

(#3458) cass válasza CyberPunk666 (#3457) üzenetére


cass
aktív tag

Huh köszönöm, ezt egy ideig eltanulmányozgatom :)

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#3459) werszomjas válasza Beetlejuice (#3454) üzenetére


werszomjas
őstag

köszi, feltettem, de a fényerő még mindig nem megy :(

esetleg valaki valami más megoldás, a fényerő állítására?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#3460) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Windows updatek is kellenek a fényerős FNhez.
Nem tudom melyik. Tedd fel az összeset..

(#3461) werszomjas válasza CyberPunk666 (#3460) üzenetére


werszomjas
őstag

fentvannak, a nyelvi fájlokat kivéve az összes update fent van

üdv

(#3462) CyberPunk666 válasza werszomjas (#3461) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

akkor esetleg ezt próbáld meg
[link]

Ha ez sem segít, akkor kezd el a VAIO softwarek manuálját bújni, hogy kiderítsd mi kell hozzá.

(#3463) Troy43


Troy43
csendes tag

ha kiirtam a recovery disceket akkor ugye ezzel meg is van jogtisztán a win7?

(#3464) CyberPunk666 válasza Troy43 (#3463) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

igen. lényegében.

(#3465) Valty


Valty
aktív tag

Hi!

Nah, most az a problémám, hogy az EB2M1-n nem megy a kábelnet? Melyik driver hagytam ki? :)

(#3466) CyberPunk666 válasza Valty (#3465) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

az tag fogalom, hogy nem megy.

Eszkozkezeloben mit ir? Btw kabelnet alatt az ethernet gigabit lant erted? Vagy wifin nem megy a routerhez csatlakozas?

Ha az eszkozkezeloben rendben az eszkoz, akkor halozatbeallitasi problema van. Ha ott nem oke akkor a specifikacioban nezd meg az eszkoz nevet pontosan es a googleban keress drivert.

Btw a vaio update elvileg felrakja. Azert van olyan vaio software amit erdemes feltenni, mert hasznos. Nem kell MINDEGYIKET leszedni.

(#3467) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali

Van egy kis problémám egy vpceb2m1e géppel, leírnám hátha valaki tud segíteni. Van ez a gyors internet elérés, mikor kikapcsolt állapotban lehet elérni egy böngészővel. Bejön és csatlakozik is a wifi hálózathoz, de nem hoz be egy weboldalt se. Nem jövök rá, hogy mit állíthattam le, hogy nem megy. Egy jó pár sony programot leállítottam illetve uninstalálltam és nem tudom, hogy ennek az oka vagy más. Nem szeretném az egészet újra tenni. Ha valakinek lenne ötlete megköszönném.

(#3468) Iga007 válasza Sur1G (#3467) üzenetére


Iga007
tag

Vmit csak ír, miért nem tölt be semmit....
Próbáltad LAN kábellel is, ugyanez a helyzet?

(#3469) Osiris válasza CyberPunk666 (#3451) üzenetére


Osiris
őstag

A BIOS-ban nálam csak a virtualizációt meg a boot sorrendet lehet kikapcsolni ha jól emlékszem.. Lehet valahol hatni az energiagazdálkodásra is?

(#3470) CyberPunk666 válasza Osiris (#3469) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

meg a turbo boostot, es itt ki is merult a bios tudasa. Nem is kell tobb, hiszen egy laptopnak nem kell annyit alkalmazkodni mint a asztaliak. Itt 95%fix a hardware.

Minden mast oprendszerbol lehet szabalyozni.

Sot a biost windows alatt frissited a vaio updaterrel. Lehet az is kell a turbo boost ki be kapcsolashos. En felraktam.

[ Szerkesztve ]

(#3471) thomkom


thomkom
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Laptop vásárlás előtt állok, és igazából két laptop között gondolkozok nagyon, de ha esetleg van jobb tippetek hasonló kategóriában, akkor annak is nagyon örülnék! Az egyik egy Sony Vaio VPCEA2S1E, a másik pedig egy Macbook (APPLE MACBOOK Z0GV). Mind a kettő 270.000 Ft körül van, ezért gondolkodtam el. Nekem ami a Sonyban jobban tetszik az az, hogy a memóriája 4Gb és 8ig bővíthető, 3 USB csatlakozója van, van memóriakártya olvasója, valamint a merevlemez nagysága, és hogy a képernyője 1600x900 felbontást bír. Azonban az akksija gyenge, és nem macintosh van rajta, hanem windows.

(#3472) Solar_Wind válasza thomkom (#3471) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Egyértelműen Sony.

(#3473) gabera


gabera
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is kéne egy kis segítség a választásban. Ezt a két Vaio-t néztem ki, esetleg akinek van, melyiket éri meg jobban megvenni? Élőben már láttam mindkettőt, szívem szerint a kisebbet venném, annak jobb a kijelzője, de a 15"-nak meg gyorsabb a processzora. Az mennyit számít?
Általános otthoni felhasználásra kéne csal, plusz van egy HD kamerám, annak a felvételeit tárolnám, illetve egy-két primitív vágást, szerkesztést csinálnék. Ezekre melyiket javasoljátok?

Köszönöm!

http://www.kozpontiszalon.hu/vpcea2s1el.html

http://www.kozpontiszalon.hu/vpceb2z1ebq.html

(#3474) fotel válasza CyberPunk666 (#3470) üzenetére


fotel
aktív tag

A BIOS összes további funkciója is elérhető (csak saját felelősségre!):

http://forum.notebookreview.com/sony/473226-insyde-hacking-new-vaio-z-advanced-menu-bios.html

(#3475) Kbali válasza thomkom (#3471) üzenetére


Kbali
nagyúr

A sima macbook-hoz csak 1 év gari van, nincs HDMI- minden kiegészítő drága hozzá, mert mekbúk :)

(#3476) Osiris


Osiris
őstag

Az Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) valójában mit csinál? A VPCEB2Z1E windows-hoz előtelepítve érkezett. Az intel oldalán sokminden nem derül ki róla, vagy legalábbis olyan dologról úgylátom nincs szó ami a laptopra vonatkozhatna.. Tudtok erről valamit?
Más notikon Intel® Matrix Storage cucc van hasonlóan előtelepítve és azoknál a notiknál a lemezműveletek sokkal pörgősebbnek is tűnnek..

(#3477) Osiris válasza fotel (#3474) üzenetére


Osiris
őstag

Ez jól hangzik, főleg, hogy még a vga órajeleit is mintha lehetne piszkálni (elvileg van még benne tartalék, mert ugyanilyen vga-ból létezik magasabb órajelű), és a proci is tudhat még magasabb órajelet különösebb erölködés nélkül.

(#3478) thomkom


thomkom
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni, hogy 250.000 Ft körüli árkategóriában melyik laptop a legjobb, ha leginkább filmezésre, képszerkesztésre, egy-két játékra, és videószerkesztésre kéne? A képminőség nagyon számítana, és hogy aránylag gyors legyen. Mit ajánlotok?

(#3479) CyberPunk666 válasza fotel (#3474) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Köszi, de nincs értelme. garancia szerintem el is megy ezzel.
Tuningolásra még nincs szükség, talán majd ha cserére adom a fejem előtte kipróbálom, hogy ki tud-e szolgálni még. Nem igazán látom értelmét egy ilyen gép továbbhúzásának, mivel minden megy rajta jól.

(#3480) CyberPunk666 válasza thomkom (#3478) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha képminőség, akkor semmiképpen sem a VAIO EB gépei.
Esetleg nézz szét a VAIO EA gépei között, ott keresd a prémium kijelzős modelleket. "egy-két" játékra ezek is jók. hardcore gamera már kevésbé.

Esetleg leírhatnád mekkora gépet szeretnél, ez még sokat számít. Illetve az sem mind1, hogy mindenképpen VAIO-t szeretnél, vagy csak bekérdeztél ide is?

(#3481) thomkom válasza CyberPunk666 (#3480) üzenetére


thomkom
csendes tag

Én a Sony Vaio VPCEA2S1E gépre gondoltam, de igazából nyitott vagyok más gyártók gépeire is. Ajánlották még a LENOVO IdeaPad Y560A-t is, de nem vagyok benne biztos, hogy jobb mint a vaio. Én egy 4 giga memóriás erősebb gépre gondoltam.

(#3482) CyberPunk666 válasza thomkom (#3481) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Megfelelőnek tűnik. Próbáld ki a kijelzőjét. és ha tetszik, akkor csak ajánlani tudom.

(#3483) Kbali válasza thomkom (#3481) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gyári memória mérete legyen az utolsó szempont. Azt bármikor bővítheted.

(#3484) CyberPunk666 válasza Kbali (#3483) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

jah a notebookba a memoria filleres dolog... Abbol a penzbol egyel nagyobb kategoriat is vehetne.

(#3485) CyberPunk666 válasza CyberPunk666 (#3484) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Pláne, hogy a dual channel miatt, rögtön vehet kettőt belőle, ha szeretné tartani a sebességet.

(#3486) -Bandi-


-Bandi-
tag

Sziasztok!

Nézegetek 2 laptopot, és a tanácsotokat szeretném kérni melyik lenne jobb választás. Nem nagyon értek a számítógépekhez, otthon és munkában egyaránt szeretném használni(játék, net, hd filmezés stb).
Az egyik a Sony Vaio VPCEB2Z1E, a másik pedig Sony Vaio VPC-F11M1E/H.
Itt olvasgatva az elsőt ajánlgatjátok. A kettő között ami a második fele tereli nekem a dolgot, az a kijelzője, mivel nagyobb, és az 1366x768 pixel az nekem annyira nem jön be. Viszont vannak más különbségek is a gépekben. Na szóval kérdésem az lenne, hogy a második gép az egyéb tulajdonságaiban jobb e rosszabb e az elsőnél, számomra ha kb ugyanazt tudják az a + 20ezer ft megérné, nézve hogy az akkuja is nagyobb, nem csak a kijelző.
Valamint még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire strapabíróak ezek a gépek, utazásokat, rázkódásokat hogy bírják?

Válaszokat előre is köszönöm.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#3487) CyberPunk666 válasza -Bandi- (#3486) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az a +20 az inkább +60ezer. Szerintem a F11 szériát már nem kapni, maximum F12 kapható, ami már 350e/470e típustól függően.

Az általad kinézettnek a 350-es az utódja. Jó gép. Azért szoktuk ajánlani az EB2Z1E gépet, mert azt halandó emberek is meg tudják fizetni. ha telik rá, vedd meg. De +110ezer forint, nem 20...

(#3488) -Bandi- válasza CyberPunk666 (#3487) üzenetére


-Bandi-
tag

Az Edigitálnál néztem ezeket, az EB2Z1E 279ezer ft, az F11M1E/H 299ezer ft, ezért mondtam 20ezer különbséget. Náluk is van a 0% thm-es akció, azért vagyok csak olyan merész ilyen összegekért nézni.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#3489) CyberPunk666 válasza -Bandi- (#3488) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ezeket az árakat nézd, normális helyeken ennyibe kerülnek.
Ez egy sony center árlista.

(#3490) -Bandi- válasza CyberPunk666 (#3489) üzenetére


-Bandi-
tag

Oké, de ha van ott olyan F11M1, és annyiért, újonnan, garisan stb, akkor megéri e az az ártöbblet, ami ott van, azaz 20ezer ft, vagy a EB2Z1E a befutó még mindig, mert mégiscsak erősebb cucc, csak ennyire lennék jelenleg kíváncsi. Meg hogy strapabírók e ezek a laptopok. Erre szeretnék választ kapni, köszönöm.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#3491) CyberPunk666 válasza -Bandi- (#3490) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

jó az f11. de az eb2z1e az 240 ezer, és nem 280. szal +60 ezer. azért mert egy idióta boltban annyi, az nem mérvadó.

240 és 299 a kettő.

ha neked kell a nagyobb kijelző, nagyobb felbontás, akkor természetesen megéri. a hardwareben meg nagyon minimálisan gyengébb az f11, csak a videókártya, de az is csak egy hanygafasznyit.

(#3492) -Bandi- válasza CyberPunk666 (#3491) üzenetére


-Bandi-
tag

Köszönöm a választ.

Amúgy tudom hogy annyiért is kapni, beírom argep.hu-ba és kidob vagy 3-4 boltot ahol ennyiért megkapni, de sajnos ott ha felveszek kölcsönt rosszabbul járok mintha itt megveszem kölcsönre csak nem kell semmi pluszt fizetni. Ezért mondok én 280at rá nem 240et. De ha mutatsz olyan boltot ahol van 0%thm, és 240ezer ft az a laptop, azt megköszönöm.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#3493) Osiris


Osiris
őstag

Jól gondolom, hogy a VPCEB2Z1E nem tud váltani a prociba integrált és a diszkrét ATI vga között, így csak az ATI használható? :F

(#3494) CyberPunk666 válasza Osiris (#3493) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

jól gondolod. csak az ati kártya használható.

Satrunban volt eddig ilyen akció, meg a media markban, de sztem annak már vége. most így hirtelen nem tudok. Nézz körül. mindig szokták akciózni.

(#3495) Valty válasza CyberPunk666 (#3466) üzenetére


Valty
aktív tag

Hi!

A wifi megy csak a gigabitt lan nem. A Vaio update nem tudja lehúzni, mivelhogy nemmegy a net :(

(#3496) Osiris


Osiris
őstag

Ezt az Intel Rapid Storage Technology nevű programot használja valaki rajtam kívül? A laptopra előtelepített winnel együtt érkezik. Az érdekelne, hogy leszedhetem e büntetlenül? Mert leginkább olyan mintha nem lenne semmire sem való... :U

(#3497) Kbali válasza CyberPunk666 (#3484) üzenetére


Kbali
nagyúr

2 giga 10ezer körül van - ennyi felárért nemigen kapsz eggyel nagyobb kategóriás notebook-ot. A DC pedig - képzeld el - megy nem egyforma RAM-okkal is. P.: a saját gépemben 2x512 van, az egyik 533-as, a másik 667-es, mégis megy a DC.
Persze mindig az a legjobb hatásfokú, ha 2 modul esetén teljesen egyformák.

(#3498) CyberPunk666 válasza Kbali (#3497) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

a dual hannel azonos meretu ramokat kivan.
A laptopoknal gyarilag minden slot foglalt szal 2 modul is kene. 10kert 2giga? Inkabb15, de legyen10. Abbol 2 kell maris 20 ezer. Abbol mar lehet picit feljebb nezelodni. Halistennek a kinalat eleg jol skalazott...

(#3499) Shrek16


Shrek16
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy visszaolvasgattam azt láttam, h a legtöbb Vaio-nak a kijelzője a gyenge pont. Tudtok nekem ajánlani olyat, aminek pöpec kijelzője van (nagy a betekintési szög, nem torzít, etc.)? Ezen kívül filmezésre, netezésre kéne a gép, jó nagy HDDvel de azt legfeljebb külsővel vinyóval megoldom. Ja és max 200at szeretnék rászánni.

Előre is köszi!

Noé bárkáját egy amatőr építette. A Titanicot profik...

(#3500) CyberPunk666 válasza Shrek16 (#3499) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

csak a sima 1366*768 kijelzők a gagyik a sonynál.
Az EA sorozatban jó kijelzőkkel megáldott darabokat találsz.

A max 200ezer és a VAIO egy nehezen összeegyeztethető dolog, mert ezek a gépek nem olcsóak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.