Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) zoli010 válasza God_ot (#4300) üzenetére


zoli010
csendes tag

Akkor fizess egy milliot!
Bocsi de telefonrol irtam es igy sikerult.

(#4302) Zodicus


Zodicus
senior tag

Mindenkinek Boldog új évet!

(#4303) potkem


potkem
aktív tag

Boldog Új Évet mindenkinek.

(#4304) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4305) Pint válasza VANESSZA1 (#4304) üzenetére


Pint
csendes tag

BUÉK mindenkinek, ez szépre sikeredett, valóban!:-)

Reality is a state of mind

(#4306) fotel


fotel
aktív tag

Én is teszteltem a szervizt (sajnos). Az alábbi problémáim voltak a géppel:

- a jobb oldali hinge laza volt
- a palmrest a jobb oldalon terhelésre néha kattogott.

Az UPS aznap jött, amikorra kértem a doboz kiszállítását (december 22) és pontosan egy hét (5 munkanap, december 29) múlva vissza is kaptam a gépet.

Alapvetően nagyon meg vagyok elégedve, a hinge lötyögésnél nem sokat szaroztak, kicserélték az egész LCD-t, a palmrestet valamivel kitámasztották (ez nem 100%-os megoldás, de elmegy) plusz kicserélték a gép hűtését mert szerintük kellett (hangos volt) és kitakarították. Nekem fel sem tűnt hogy hangos lenne...

Részemről 10/10.

Kis adalék: a gépet Németországban vettem és az ottani címemmel regisztráltam de most Magyarországról küldtem szervizbe és ide is szállították ki. Szóval az európai garancia nem kamu!

(#4307) spyduck válasza fotel (#4306) üzenetére


spyduck
nagyúr

hinge = zsanér ? :)

Én hangkártyahibával és rossz, lötyögő alátámasztás miatt küldtem szervizbe. A telefonos ügyfélszolgálat szerint max 10 nap alatt meg szokták csinálni. Kíváncsi vagyok.....

(#4308) fotel válasza spyduck (#4307) üzenetére


fotel
aktív tag

Igen, zsanér.

Úgy látom típustól is függ az, hogy milyen határidővel vállalják. Mindenesetre nekem ez így postán kényelmesebb, mint bevinni valahova személyesen, ahol parkolóhelyet kell keresni aztán meg várhatok ha alkatrészt kell rendelni.

(#4309) Pint válasza fotel (#4306) üzenetére


Pint
csendes tag

Nem kamu az EU gari, mert nekem egy Z sorozatú gépem van, amit ugyancsak Németországban vettem, mivel itthon ez a konfig nem létezik, betelefonáltam és regisztrálták telefonon. Külön linket küldtek ( ami ugyanaz mint a német, de ezt az angol support oldalon is jegyzik )

És mondták hogy semmi gond, ha baj van, jönnek érte.

Eddig mondjuk hála a Fennvalónak - semmi baja:-D

Reality is a state of mind

(#4310) fotel válasza Pint (#4309) üzenetére


fotel
aktív tag

Ennek ellenére minden 100 hozzászólásra jut egy, amiben az EU-s garanciáról kérdeznek :)

(#4311) spyduck válasza fotel (#4306) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amit én küldtem szervizbe az is Német lokalizációs!

(#4312) fotel válasza spyduck (#4311) üzenetére


fotel
aktív tag

Akkor nyílván nem rád vonatkozik :)

(#4313) spyduck válasza fotel (#4312) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez csak egyfajta megerősítés volt :DDD

(#4314) Pint válasza fotel (#4310) üzenetére


Pint
csendes tag

Minden EU - ban vásárolt gépet be lehet regisztrálni bármely adott országban, ez a lényege. Nem hiába kerül ENNYIBE a SONY. Amúgy vicces:

Ha konfigurálsz egy tip - top E sorozatot, mondjuk a sony.nl honlapon, ott érdekes a szitu: Angol oprendszert és billentyűt is kaphatsz, és BRUTTÓ 1.000 EUR - ból kihozol egy olyan gépet amit itthon 450.000 - ért veszel.

Pl. 15" ös gép, Core i5, 4GB RAM, 500GB HDD, 1GB ATI VRAM, BLU - Ray, FULL HD felbontásban...( 1900! )

Itthon F sorozat ennyi...

Úgy látszik még mindig az alja nép vagyunk...

Reality is a state of mind

(#4315) spyduck válasza Pint (#4314) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minden EU - ban vásárolt gépet be lehet regisztrálni bármely adott országban, ez a lényege. Nem hiába kerül ENNYIBE a SONY. Amúgy vicces:

A HP-nál és a Lenovo-nál pedig nem kell regisztrálni hanem csak megmutatod a gép alján lévő széria és termékszámot bármelyik "fejlett" országban.

(#4316) zoli010


zoli010
csendes tag

Na mar a vinyo is elkezdett kattogni, nem ezt vartam egy sony-tol. 4 honaposan minden baja van.

(#4317) Chaser


Chaser
titán

Erről a gépről tudtok mondani valamit? Garancia bővítés hogy megy a sonynál?

szerk: link

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4318) deakgyuri válasza Chaser (#4317) üzenetére


deakgyuri
tag

Én a helyedben a következő feltételekkel vennék onnan gépet:
- A rejtett partíciót követeld, /szokásuk rátolni egy 32bit Win7 hu/
- Mindenképp kérdezz a garancia után / szokásuk használt németből behozottat újként árulni/

Az ÖSSZES MAGYAR VAIO KETTŐ ÉV GARRAL JÖN!!!!

Garanciabővítés, mint lehetőség nem érhető el Magyarországon, sorry :O

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4319) Chaser válasza deakgyuri (#4318) üzenetére


Chaser
titán

Ha nincs garbővítés a sonynak sorry, van rajtuk kívül épp elég alternatíva..maradok olyan gyártónál ahol van garkiterjesztés:) Thx az infot :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4320) deakgyuri válasza Chaser (#4319) üzenetére


deakgyuri
tag

Magyarországon kívül szinte minden országban elérhető a garancia kiterjesztése...

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4321) ro_bert17 válasza Chaser (#4319) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egyébként ez egy nagyon-nagyon jó gép, jó áron.
Egy két éves FW21-ünk van, ami ugyan ez a széria. Bár én egy kicsit nagynak találom, napi szinten van hurcibálva. Tökéltes állapotban van, és szinte minden igényt kielégít.
Nem egy 3-5 éves nbd garis gép, de szerintem bárkinek ajánlható, aki nem hardkór jatékos. A géppel való szupportálással kapcsolatban meg ide is leírtam a tapasztalásomat: [link]

(#4322) Chaser válasza deakgyuri (#4320) üzenetére


Chaser
titán

Sokra megyek vele ha én itt élek :P Mondjuk tervezek kimenni, ha kinn veszek rá garkiterjesztést itt is érvényes lesz?

ro_bert17: 10%-ban lenne kb hurcolászva, ezért lehet nagyobb is. Aku idő viszont fontos lenne, ez a gép biztos nem sokat megy el akuról, hozzávaló akut meg nem találtam. Írja hogy 6GB ram, ez 4+2 lenne? Sony oldalán semmit nem találni róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4323) scafusia


scafusia
csendes tag

Hello.
Sony Vaio VGNSz1xp tulajdonosa vagyok. Nagyon meg vagyok, voltam vele elégedve. Kicsit öreg (2006) kicsit ilyen de az enyém. a gond akkor történt mikor a lányom elejtette. Most szerelönél van aki azt mondja a tápkábel ami a laptopon belül köti össze az táp jackjét az alaplappal, a müanyag végénél meg van repedve és ki kéne cserélni. Esetleg van valakinek ötlete honnan szerzhetnék be egy ilyen kábelt , használt is jó , gondolom nem gyártanak hozzá már alkatrészeket mert kifutott model. Pls segítsetek
Thx
Sca

(#4324) ro_bert17 válasza Chaser (#4322) üzenetére


ro_bert17
őstag

Akksiról szerintem kb. 1,5 esetleg 2 óra normál használat mellett. A vaiokhoz meg eleve egy netbook ára egy új, gyári akksi. 4+2 a RAM benne.
Ezért írtam, hogy bárki másnak nyugodtan ajánlható ettől függetlenül, akinek hasonlóak az igényei. :K

(#4325) Chaser válasza ro_bert17 (#4324) üzenetére


Chaser
titán

Itt találtam róla a legértelmesebb leírást. Szerencsés esetben a belsőről is vannak képek, most nem volt sajnos. HDD-t, optikát könnyű cserélni? Hűtést lehet takarítani szervizablakon keresztül vagy bontani kell a gépet? Erről nem találtam semmit. Külsőre, tudásra nagyon bejön, csak az a fránya kevés gar és az aku...a 4GB-os ramot eladnám meg a BR optikát is, úgy már kellemesebb ára lenne és jobban megbirkóznék a kevesebb garral:)

szerk: Most látom felébresztetted a szervizes topikot, na hátha beindul :C

szerk2: Lehet nekiesek újra, egy hasznos topik lehetne ha jól használnánk..

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4326) Eagleheart


Eagleheart
csendes tag

Üdv!

Nekem egy FW31J típusú Vaiom van, kb másfél éves és az vele a problémám, hogy néha kikapcsol a háttérvilágítás. Ilyenkor ha lecsukom és újra felnyitom rendszerint visszakapcsol, de csak átmenetileg. Ami számomra érdekes, hogy ez a probléma időszakos, tehát van hogy hónapokig egyszer se fordul elő, van hogy percenként többször is.

Nem olvastam végig a több mint 4000 hsz-t, szóval nem tudom jelentkezett-e másnál is ez a probléma, ha igen és valaki emlékszik a megoldásra vagy betudná linkelni azt megköszönném.

Nem tudom van-e köze hozzá de 64bites Win7-t használok.

Előre is köszönöm a segítséget!

Sony VAIO VGN-FW31J

(#4327) Solar_Wind válasza deakgyuri (#4318) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Gyári garanciakiterjesztés nincs, én amikor vettem, akkor lehetett vásárolni 1 év garanciakiterjesztést (nem Sony, hanem magyar biztosítótársaság által finanszírozva).

(#4328) Flam


Flam
aktív tag

Letelt a 2 hét "tesztidőszak" 1811-ről 6211-re ugrott 14 nap alatt a parkolások száma. (Winchester tesztek semmi hibát nem mutatnak...)
Ami még nem is olyan drasztikus mint az első WD vinyónál volt, viszont ha nem csinálok semmit (fut a windows) ugyanazt a cicergő, nyüsszögő hangot adja a gép mint amikor scrollozok, illetve a ventilátorok (CPU) is hangosodtak és nem tudom mitől.
Ha aksiról üzemel a gép akkor ilyen 2400 körül van a fordulat és a hőmérsékletek is egyeznek azzal mint amikor hálózatról megy 2800-3000-es fordulattal. Persze terhelés nélkül. Hangosabb mint az asztali gépem volt, pedig abba semmi extra hűtés, ventilátor stb... nem volt. Ellenőriztem mindent, nem fut semmi olyan a háttérben ami ezeket a jelenségeket magyarázná. Lehet én vagyok csak kényes?!?

Meg kéne írnom a levelet, meg átküldeni a supportnak, hogy mi a helyzet, de valahogy érzem előre az eredményét.

[ Szerkesztve ]

(#4329) earny válasza Eagleheart (#4326) üzenetére


earny
tag

Valami kontakt liba lehet.
Régi laposon volt ilyen. Hónapokig nem jelentkezett, utána meg villogott mint a diszkógömb. Mire elérte volna nálam azt a szintet, hogy szervizbe vigyem, abbahagyta. :) :W
Aztán vettem vaiot :DDD

(#4330) earny válasza Flam (#4328) üzenetére


earny
tag

Sztem a parkolások számával ne foglalkozz! Minden fontosabb adatról legyen mentés, aztán majd gariidő vége felé küld el javíttatni megint :DDD
Amint írtam korábban már: amíg komolyabb fizikai baja nem lesz a vinyónak felesleges ezzel foglalkozni.
Azt szoktam mondani kolegiának amikor meg akarja mérni a vérnyomásom, hogy addig vagyok jól amíg nem tudom. :DDD
Addig jó, míg nem azt nézed, hogy mi mennyi, hanem csak használod a gépet!

Ventilátorok? Nem csak 1 van benne?
Azért egy asztali házban sok a vas = jóval nagyobb hőelvezetés mint egy kicsi műanyag házban. (Ugyanakkor a teljesítmény ugyanakkora, ha nem nagyobb)
Én a power managementben levettem energiatakarékosra a beállítást, így kicsit halkabb.

(#4331) Vidala válasza Pint (#4314) üzenetére


Vidala
senior tag

Ne haragudj, nem akarok elvakult Vaio fannak látszani, mert nem is vagyok az, de ez így kissé torzít.
A felsorolt specekkel rendelkező E sorozatos gépet itthon is kaphatsz kb. 1000 EUR-nak megfelelő áron. Egyedül a képernyőfelbontás alacsonyabb, tehát ennyivel vagyunk rosszabbak, de ez a 450K-tól azért igen messze van! Az már "majdnem" az F13Z ára!
Nem gondolod, hogy az E és az F között pedig nem csak a betűjelzésük a különbség?
(nyugodtan kalkuláld bele a prémium felárat is)

SZVSZ amire tényleg lehet neheztelni, az a plusz garanciakiterjesztés hiánya (legalábbis amit itthon felfedeztem). Kisebb gond, de azért még mindig jelentős lemaradás, hogy nem lehet saját gépet konfigurálni. Én pl. a saját F13M notimba belerakattam volna a Z képernyőjét. Szerencsére azért így sem rossz.

CoVboy Forever!

(#4332) God_ot válasza Chaser (#4322) üzenetére


God_ot
tag

Azt azért hozzátenném, hogy míg pl. Nagy-Britanniában (UK) 1 év garanciát kapnak a Vaio-hoz, úgy MO alapból 2-őt.

De ha neked jobban tetszik, hogy fizethetsz érte, ám legyen... ;)

God_ot

(#4333) ro_bert17 válasza Chaser (#4325) üzenetére


ro_bert17
őstag

HDD, ram szervizablak, a többi bontásos. Nem egy A530. :)

A szerviztopic már csak azért is lenne jó, mert "szakmai" maradhatna saját izlés, és vélemény ráerőltetése nélkül.

(#4334) Flam


Flam
aktív tag

Elküldtem a levelet pár perce a Vaio Supportnak.
Kíváncsian várom a válaszukat... :S

(#4335) Flam válasza Flam (#4334) üzenetére


Flam
aktív tag

Megfejtettem a scrollozás közbeni cicergés okát. Ha átrakom az energiasémát Teljesítménycentrikusra akkor folyamatosan cicereg, ha kiegyensúlyozottra akkor csak amikor scrollozok, ha pedig energiatakarékosra akkor szinte egyáltalán nem.
Mi a fakkom okozhatja ezt?!

(#4336) Flam válasza Flam (#4335) üzenetére


Flam
aktív tag

1-2 napon belül jön a doboz és megy szervizbe ismét.

(#4337) God_ot válasza Flam (#4335) üzenetére


God_ot
tag

lehet a sok rakosgatás ;)

God_ot

(#4338) Flam válasza God_ot (#4337) üzenetére


Flam
aktív tag

milyen rakosgatásra gondolsz? :)

(#4339) earny válasza Flam (#4336) üzenetére


earny
tag

Most komolyan... Te süketszobában használod a gépet, vagy tényleg annyira hangos?
Melóhelyen, vonatok jönnek mennek az ablak alatt, kollégák kajabálnak, telefoncsörgés stb.
Itthon tv, rádió, akvárium, utcazaj beszűrődés... Ezek mind elnyomják a legkisebb zaját is a gépnek. Sokszor még a ventilátorra sem figyelek fel, csak ha nagyon csend van.

(#4340) Flam válasza earny (#4339) üzenetére


Flam
aktív tag

Ugyanaz a zaj jön a gépből mint az adapterből. A hang észlelhető ha kapcsolgatod az energiasémákat. Ahogy fentebb írtam, egyszer elhallgat másszor meg folyamatosan "zúg", cicereg akárminek nevezhetjük. Engem kurvára idegesít és szerintem nem egészséges, illetve közel 300ezer forintos laptoptól hadd várjam már el, hogy ne legyen benne semmi oda nem illő hang... De bizonyára én vagyok csaj vájt fülű.
És igen, szeretek csendben dolgozni a gépen, nem megy nonstop valami zene vagy film vagy akármi ezért igen észreveszem.
Van akinek a füle meghallja ezt, van akinek nem, vagy csak nem figyel rá.

(#4341) deakgyuri válasza Flam (#4340) üzenetére


deakgyuri
tag

Nekem is érzékeny lenne a fülem hidd el.

Sajnos én nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy bármit is találjanak a szervízben. :(

Bár, legyen szerencséd, találják meg, oldják meg, legyen csend! :DD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4342) earny válasza Flam (#4340) üzenetére


earny
tag

Jóvanna le ne harapd a fejem :(((
Egy oldalon állunk :D
Csak (én is) furcsának tartom, hogy ennyire szar a géped.

(#4343) Flam válasza deakgyuri (#4341) üzenetére


Flam
aktív tag

Hát ha odahajol a gép fölé és váltogatja az energia sémákat akkor észre fogja venni a szervizes, csak tartok attól, hogy ők végignyomnak diagnosztikát rajta aztán az nem mutat semmit akkor lapítanak.
Supportos kollega mondta, hogy küldjem az adaptert is hozzá, ha aksi van bent akkor is csinálja csak kevésbé.
Ami tényleg furcsa nekem, hogy egy az egyben ugyanaz a "ritmusú" és jellegű hang jön az adapterből is meg a gépből is.

szerk.: Ráadásul szerintem összefüggésben van a magas parkolási szám ezzel a jelenséggel. Van aki azt mondta, hogy szerinte a táp rosszalkodik...Ami talán magyarázna minden hibát...

[ Szerkesztve ]

(#4344) earny válasza Flam (#4343) üzenetére


earny
tag

Nem a hangszórókból jön?
Lehet valahogy begerjeszti a táp őket valahogyn.

(#4345) Flam válasza earny (#4344) üzenetére


Flam
aktív tag

Nem 100%, hogy nem hangszóróból. Igazából nem tudom pontosan behatárolni, de szerintem az ESC gomb környékéről jön kb. , de az is lehet, hogy középről...

Energiatakarékoson használom most és semmi hangja, ahogy kapcsolom teljesítmény centrikusra azonnal "cicereg".
Annyira zavar ez a cicereg szó, nincs erre valami megfelelőbb? :D

(#4346) thesound válasza Flam (#4343) üzenetére


thesound
őstag

Igen egyetértek. Ezt írtam én is, hogy valami energia "cucc" miatt lehet a parkolás is pl. De ezt a energiaséma állítást+scrollozást este én is ki fogom próbálni! Sőt az adaptert is lefülelem :D

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4347) zoli010


zoli010
csendes tag

Az en 3 honapos gepem is elkezdet zugni mint allat, a vinyo kattog.
Ures jaraton az i7-es proci neha fullon porog.
Ujra telepites volt, nem oldotta meg a problemat.
Tipp?

(#4348) thesound válasza thesound (#4346) üzenetére


thesound
őstag

Kipróbáltam ezt az energiagazdálkodást. Kiegyensúlyozotton volt, de a teljesítménycentrikuson sem vettem észre cicergést. (scrollozás közben sem). Az asztal alá még nem hasaltam be az adapterhez...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4349) Flam válasza thesound (#4348) üzenetére


Flam
aktív tag

az adapter annyira nem is érdekelne ha csinálná... :)
De ezek szerint nálad nem produkálja. Jó hír. :)

(#4350) Flam válasza zoli010 (#4347) üzenetére


Flam
aktív tag

melyik program pörgeti 100%on?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.