Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) deakgyuri


deakgyuri
tag

(#4944) Bee-Beep

Ezt a lépéssorozatot írtam le a #4934-es hozzászólásban

Fix lépéseket nem tudok adni, ezért elmondom, hogy én miként kiviteleztem:
Telepítés > Update > Általában használt programok
Mikor minden kész > Start > Vezérlőpult > Biztonsági mentés és visszaállítás
1, Lemezkép létrehozása > Tanácsos külső winchesterre (EB2Z1E/BQ 45GB-ot hoz létre)
2, Rendszer-helyreállító lemez készítése

Visszaállítás:
Lemez berak > Boot > Külső winyó rádug > Visszaállít > Örül

(#4945) sEKTOr

A hűtés soha sem árt.

Másik HDD-re nem biztos hogy fel tudod erőltetni a VAIO Recovery-t.Elvben csak a gyárival működik.

(#4946) Bee-Beep
Neked VAIO Recovery lemecsomag is kell szerintem...

(#4948) sEKTOr
OEM liszensz, arra a gépre csak az adott Win az adott változatban telepíthető... (elvileg)

(#4949) Solar_Wind
No problem at all.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4952) God_ot


God_ot
tag

Lehet szavazni délután 5ig, hogy hétvégére milyen tesztet szeretnétek.

Természetesen komolytalan lesz, mint az előző.

A Vaio legyen veletek!

God_ot

(#4953) deakgyuri válasza God_ot (#4952) üzenetére


deakgyuri
tag

VPC-F13Z1E/B vagy VPCEC4S1E/BJ vagy VPCYB1S1E/S :DDD

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4954) God_ot válasza deakgyuri (#4953) üzenetére


God_ot
tag

kapd be :-)

God_ot

(#4955) deakgyuri válasza God_ot (#4954) üzenetére


deakgyuri
tag

Hé te srác!

Specifikáld kijelentésed, mert én úgy érzem, hogy megfelelő módon adtam le a kívánt készüléktípusokkal kapcsolatban.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4956) God_ot válasza God_ot (#4952) üzenetére


God_ot
tag

elnézést, az előző leírásból kimaradt, hogy Gyuri nem szavazhat!!!!

és ebben nincs semmi kirekesztés, azt mondta a mamámra, hogy nem tud korcsolyázni! Így diszkvalifikálva lett :D

God_ot

(#4957) deakgyuri válasza God_ot (#4956) üzenetére


deakgyuri
tag

Üdv.

Bandy vagyok, egy ismerős felhasználónevét használom.

Én azt szeretném, ha a Z14-es szériáról írnál.

Köszönöm!

Bandy a hegyről...

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4958) Bee-Beep válasza earny (#4950) üzenetére


Bee-Beep
tag

Nem reagáltam már többet a hozzászólásaidra, mert láttam, konfliktus van kialakulóban!
Látom azért eddig bírtad! :C
Még azért mosolyogva elolvasom az erre hsz.-ra írt bölcseleted, de engedelmeddel válaszolni nem fogok.
Kérlek ne szól hozzám! :N

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4959) Bee-Beep válasza deakgyuri (#4951) üzenetére


Bee-Beep
tag

(#4946) ezt a csomagot már elkészítettem, összesen 4 DVD.

(#4944)-re adott válaszod köszönöm!
Mivel visszaállító lemezt még nem készítettem soha, nem volt világos számomra, hogy az általam telepített progik, játékok, esetleg mentések is megmaradnak-e...

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4960) No.01


No.01
őstag

Kezdem magamat ugy erezni, mint aki nem kovette nyomon a szamitastechnika fejlodeset az elmult 10 evben...

Nekem meggyozodesem, h hasznalattol fuggoen minden gepet 1 de max 2 evenkent ujra kell rakni.
Na nekem ehhez kellene instrukcio. Megyek a laptopert. bekapcs, frissiteni amit kell majd jon az amit itt fentebb (4943-es HSZ) irtatok?

Ez most windows recovery vagy Sony? Igazabol ha az oprendszert ujrarakom akkor az nem tartalmazza a Sony-s dolgokat vagy h van ez Vaio-eknal?

Bocsi, ha nagyon sok hulyeseget kerdeznek, de nem teljesen latom meg a kulonbseget a 2 recovery kozott :U

[ Szerkesztve ]

(#4961) deakgyuri


deakgyuri
tag

Egy kicsit részletesebb leírás

Vaio Recovery

Minden VAIO készüléken van egy 8-15 GB méretű rejtett partíció.Az ott található Recovery Tools / Vaio Care szotverrel lehetséges a készülék "újratelepítése", tehát visszaállítani arra az állapotra, ahogy az kijött a gyárból.A visszaállítási folyamat töröl minden adatat és alkalmazást a gépen.
Ha a gép merevlemeze 2 vagy több részre van osztva (a recovery partíción kívül) akkor 2 lehetőség van a visszaállításra
- Restore C: Drive > Csak a rendszermeghajtót törli (C:) és feltelepíti a Windowst az összes Sonys szoftverrel.
- Restore Complete System > A teljes partíciós táblát törli és visszaállíja a gyári állapotot.

A visszaállítás után az összes frissítést és felhasználói programot újra kell telepíteni.

A Recovery lemezek (Rendszervisszaállító lemezek) tulajdonképpen a rejtett partícióról készült másolatok.

A Recovery lemezeknek a felhasználó akkor veszi hasznát, ha a rejtett partíció törlődött. (a user törölte egy hiba folytán vagy egy partíciós táblát megtámadó vírust fogott ki)

A lemezek létrehozásának módja:
- Start > Minden program > Recovery Center > Create Recovery Media
vagy
- Start > Minden program > Vaio Care > Recovery and Restore > Recovery > Create Recovery Media

Megjegyzés: Néhány készülék a Vaio Care szotverrel szerelve képes a Recovery "lemezeket" USB-s eszközre is létrehozni.

Windows biztonsági mentés

Ez a funkció akkor használatos, amikor már az összes programot és frissítést letöltöttük és a készüléket már személyre szabtuk.
(Frissítések, felhasználó programok, hátterek, beállítások stb...)

Ekkor a Start > Vezérlőpult > Biztonsági mentés és visszaállítás menüpont segítségével hozzuk létre a lemezképet.Ez egy másolatot készít az aktuális beállításokról és fájlokról.Ezt később bármikor vissza tudjuk állítani.A visszaállítás után megkapjuk azt az operációs rendszert amit mi már testre szabtunk így nem kell újra a netbeállításokkal szívni és feltelepítgetni minden programot.

Ez a lemezkép a telepített szoftverek és a gépen található adatok függvényében változhat akár a lemez maximális kapacitásának megfelelő képet is létrehozhat (Ha a winchestere tele van).

Ennek a helyreállításnak az elindítása Windows-on belül lehetséges: Start > Vezérlőpult > Biztonsági mentés és visszaállítás > Fájlok visszaállítása a biztonsági másolatból.

Ha Windows nem indul már akkor van szükség a Rendszer-helyreállító lemezre, amit szintén a Start > Vezérlőpult > Biztonsági mentés és visszaállítás menüpont segítségével lehet létrehozni, ez tulajdonképpen egy BOOT lemez.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4962) fotel válasza No.01 (#4960) üzenetére


fotel
aktív tag

Miért kéne újrarakni?

(#4963) No.01 válasza deakgyuri (#4961) üzenetére


No.01
őstag

Nagyon kimerito, koszonoom! :R

Szvsz azert kell ujrarakni mert ennyi ido alatt sok szemet rakerul a gep belassul...
Lehet hulyeseg de szerintem igenis szukseges.

(#4964) fotel válasza No.01 (#4963) üzenetére


fotel
aktív tag

De mitől kerülne fel rá sok szemét? Én csak ezt nem értem. Persze magamból indulok ki, megvannak a bejáratott programjaim, ha meg valami újat próbálok ki akkor még mindig ott van a rendszervisszaállítási pont mint lehetőség vagy egy virtuális gép.

(#4965) No.01 válasza fotel (#4964) üzenetére


No.01
őstag

Tul sok progit en sem hasznalok, bar idonkent szokott jonni 1-2 uj (viszonylag ritkan)
De ettol fuggetlenul ujrarakas utan mindig gyorsabb(nak tunik) a gep.
Bar lehet csak bekepzelem :B

(#4966) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

EB1E1E-m van ATI5470 es vga-val! Az a bajom, hogy valamiért a filmek lejátszás közben meg-meg akadnak. Tapasztalt valaki ilyet már? Nehogymár egy i3-mon meg egy fél gigás vga-n megakadjon. Kipróbáltam szinte minden codec-et...minden lejátszót...semmi! Számtalanszor újraraktam a gépet de még mindig fenn áll a hiba!
Üdv.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#4967) Digital válasza marilllyo (#4966) üzenetére


Digital
addikt

Nekem a full HD-s filmek is hasítanak (külső kijelzőn) gond nélkül.KMPlayert használok!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4968) Bee-Beep válasza marilllyo (#4966) üzenetére


Bee-Beep
tag

Szia!
Minden codeket töröltem, utána csak a vlc playert tettem fel.
Azóta nekem megszűnt a szaggatás.

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4969) Digital válasza Bee-Beep (#4968) üzenetére


Digital
addikt

Én is elsőre a KMPlayert tettem fel, más lejátszó nincs a gépen!
Felraktam a Crysis 1 részét, magától mindent magas beállításra pakolt, de harc közben picit belassult. Visszavéve mindent közepesre csont nélkül fut! Jó kis gép ez! :K

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4970) Solar_Wind válasza Bee-Beep (#4968) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Kodekekkel nem is érdemes babrálni már a mai világban.

(#4971) s_ válasza marilllyo (#4966) üzenetére


s_
tag

Bármennyire is amatőrnek hangzik, de néha érdemes ránézni az energiasémákra, mert nekem is volt hogy energiatakarékoson maradt és csodálkoztam hogy akadnak a hd filmek. :D

(#4972) Bee-Beep válasza Digital (#4969) üzenetére


Bee-Beep
tag

sokáig én is a kmplayert használtam, de valahogy nem voltak kibékülve a win7-tel. (régen).
szép lassan átszoktam a vlc-re, mert azt sokan dícsérték. nincs is gondom vele... :R

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4973) Bee-Beep válasza Solar_Wind (#4970) üzenetére


Bee-Beep
tag

Sokat kínlódtam régebben az ACE Codekkel, de többen is szóltak, már nem kell.
Elég egy jó lejátszó amiben benne van minden ami kell. ;)

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#4974) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

Megkértek, hogy járjak utána a problémának, ezért nem tudok pontos típusszámmal szolgálni.
Adott egy fél éves Vaio (core i3 + radeon 56xx), van-e ezen a gépen is lehetőség beállítani, hogy az akkut hány %-tól hány %-ig töltse , mint a thinkpad-ek esetén? Energia gazdálkodásban nem találtam ilyet, külön progi kéne hozzá?

Előre is köszi a segítséget!

(#4975) deakgyuri válasza kingabo (#4974) üzenetére


deakgyuri
tag

Hali!

Start Menü > Minden Program > Vaio Control Center > Power Management > Battery > Enable Battery Care > Advanced Settings >>> 100% - 80% - 50%

Remélem segíthettem.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4976) deakgyuri válasza fotel (#4964) üzenetére


deakgyuri
tag

Hidd el, a Windows teleszemeteli magát, nem kell neked megtenned... :DDD :DD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4977) kingabo válasza deakgyuri (#4975) üzenetére


kingabo
őstag

Nála ennyi van a control centerben: [link]
Bocs elözőleg kimaradt, hogy w7 64bit sp1.

(#4978) deakgyuri válasza kingabo (#4977) üzenetére


deakgyuri
tag

Gyári Windows van a gépen?

Általában akkor szokott ilyet tenni, ha nem az origi van fent.

Ha az, esetleg meg kellene nézni a frissítéseket a support.vaio.son.eu oldalon.

Ajánlott a Control Center, ISB utility programok használata ha használni szeretnéd a battery care opciót.

Ha nem a gyári oprendszer van a gépen, akkor megeshet, hogy az ISB utility megőrül és azt a hibaüzenetet adja, hogy az "akku nem eredeti" és hibernálást ajánl fel...

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4979) kingabo válasza deakgyuri (#4978) üzenetére


kingabo
őstag

Nem a gyári van fenn, tele volt szemetelve minféle kipróbálható sw-rel, ezért rakott fel "normál" w7-et.

(#4980) deakgyuri válasza kingabo (#4979) üzenetére


deakgyuri
tag

Megvan a probléma forrása akkor.

Próbáljátok meg az ISB utility majd Control Center letöltését és frissítését/telepítését.

Ha nem megy, akkor vissza a gyári és azt ritkítsátok le.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4981) kingabo válasza deakgyuri (#4980) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi, átadom! :R

(#4982) kingabo válasza deakgyuri (#4978) üzenetére


kingabo
őstag

"Ha nem a gyári oprendszer van a gépen, akkor megeshet, hogy az ISB utility megőrül és azt a hibaüzenetet adja, hogy az "akku nem eredeti" és hibernálást ajánl fel..."

Sajnos ez a helyzet, sajnos nincs ideje újra rakni a teljes wint. De hogy ki volt a *, aki ezt a baromságot kitalálta?! :W

(#4983) s_ válasza kingabo (#4982) üzenetére


s_
tag

Hmm..érdekes mert nálam is virágbolti van fent és nálam akkor volt üres a vaio control center, ha nem jól telepítettem fel, de letöltöttem újra, meg befrissítettem és utána már kiadta az adott opciókat. (mármint a control centert, nem a win-t :D)

[ Szerkesztve ]

(#4984) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

A Vaio Y sorozattal kapcsolatban érdekelne pár dolog. Az AMD-s gépről lenne szó. (VPC-YB1S1E S)

A proci tudtommal 32bites, de láttam, hogy lehet kapni 4gb rammal is. Azt tudja kezelni normálisan?

Van valakinek tapasztalata teljesítménnyel, akkuidővel, bármi mással kapcsolatban?

Vinyót lehet cserélni benne garivesztés nélkül?

SSD-vel próbálta valaki?

Köszi előre is a válaszokat!

(#4985) Tivish


Tivish
csendes tag

Sziasztok!

segítségre szorulnék :)

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mennyi a reális használt piaci ára kb. ennek a kütyünek. Most szeretnék venni egy ilyet, de nem szeretnék mellényúlni.. Illetve azt sem szeretném, h drágábban vegyem, mint amennyit ér.

Szóval Ő lenne az: [link]

Előre is köszi. :R :R :R

(#4986) God_ot válasza Tivish (#4985) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

a használt elég tág fogalom, azt derítsd ki hogy milyen idős és hogy kiterjesztett gari van e hozzá

God_ot

(#4987) Tivish válasza God_ot (#4986) üzenetére


Tivish
csendes tag

pár hónapos.. kb. árat esetlet tudna valaki? :)

(#4988) Tivish válasza Tivish (#4987) üzenetére


Tivish
csendes tag

Mármint, hogy mettől meddig érdemes vele foglalkozni árban?

(#4989) deakgyuri


deakgyuri
tag

(#4982) kingabo
A teljes rendszervisszaállítás 1,5-2 óra, tehát szerintem kivitelezhető.

Hogy ki találta ki? Jó kérdés...

(#4983) s_
Jaja, ha mindent felraksz, akkor működnie kell a Control Centernek is.

(#4984) r3dsnake

Gyárilag 2GB rammal jön ki a 32bit miatt.

Lehet bele tenni 4GB-t, de nem látja majd mindet.

Egy új gépről beszélünk, nem igazán van teszt-tapasztalat.

Winyót cserélhetsz benne, de a gyári OPrendszer (valószínűleg) nem fog működni.

2 féle akksival lehet kapni, a hivatalos akkuidő 4-6,5 óra között mozog (szerintem 2,5-4 óra lesz a reális)

(#4985) Tivish
Keresd meg az új árát és 30%-70% a megfelelő ár szerintem állapottól, kortól függően.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4990) kist88


kist88
csendes tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja hol találok Vaio pcg-9b2m hez drivereket mert Itt nem találom ezt.

(#4991) deakgyuri válasza kist88 (#4990) üzenetére


deakgyuri
tag

Üdv,

A felhasználói kézikönyv alapján a gép típusa PCG-FX502 (PCG-9B2M)

ftp://ftp.vaio-link.com/pub/Manuals/Notebooks/FX/FX500/FX500_H_UK.pdf

A driverek

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4992) Flam


Flam
aktív tag

Egy kodek sincs fent és MPC tökéletesen lejátszik mindent. :)
VLC-t meg Kmplayer-t nem bírom elviselni és nálam régen akadtak velük a filmek. :)

(#4993) kist88 válasza deakgyuri (#4991) üzenetére


kist88
csendes tag

Köszönöm a választ, de előtted írtam pont az azonnali kérdésekbe ,hogy megtaláltam én is, csak azt furcsálom ,hogy az amerikai esupporton nincs fennt. Azért köszönönöm neked is az utánajárást.

(#4994) kingabo válasza s_ (#4983) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor neked szerencséd van. Neki a battery checker folyamatosan nyafogott, hogy hibás akku cserélje ki... Ezért is nem volt fent most sem

(#4989) deakgyuri:
"A teljes rendszervisszaállítás 1,5-2 óra, tehát szerintem kivitelezhető."
Ja + 2db sql szerver, 2 féle visual studio, office.... és máris jó ha csak a duplája mint amit írtál. :(

(#4995) r3dsnake válasza deakgyuri (#4989) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szia. köszi a válaszokat. Azt nem értem, ha van belőle 4gb-os 64bites wines config, ugyanezzel az x86-os procival, csak nem adják ki úgy, hogy ne támogassa az összes memóriát... biztos nem látná mind a 4gb-ot egy 64-es rendszerrel, ha lenne ram upgrade? esetleg tudja valaki hány slot van benne? ha bárki tud tesztet (akár angolul is), nagyon szivesen venném, mert sehol sem találok.

köszi!

(#4996) gerivok


gerivok
csendes tag

Sziasztok,

Kb tavaly szeptemberben vettem egy Vaio VPCEB2M1E tipusú laptopot, ami eddig nagyon jól működött, de egyik nap egy teljes lemerülés után tápról próbáltam bekapcsolni de csak a "power" led villog zölden és semmit nem csinál, próbáltam utánna nézni a szervízeknek plusz garanciának ,de nagyon zavaros az egész, elvileg amikor vásároltam regisztráltam szériaszám alapján. Van valakinek bármi tapasztalata szervízelés vagy garancia terén? Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#4997) Flam válasza gerivok (#4996) üzenetére


Flam
aktív tag

felhívod a supportot, bemondod a típus számot, szériaszámot stb... (telefonos gépi hang elmondja) aztán beszélsz a supportossal :)

(#4998) r3dsnake válasza Flam (#4997) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

en is rakerdeztem multkor erre a gari dologra a sonyban, de nem volt teljesen vilagos. allitolag azzal aktivalom a harit, ha eloszor elinditom a win7-et es beregisztralom a gepet. de mi van akkor, ha utana vinyot vagy oprendszert cserelek? azzal ugrik a gari? valamint ami jar a geppel eredeti win7 azt formazas utan sehogy se lehet ujratenni az aktivalos dolog miatt? mivel dvd lemez se jar hozza, hogy lehetne ujratenni a gyari eredeti rendszert? koszi.

(#4999) Vidala válasza No.01 (#4856) üzenetére


Vidala
senior tag

Használok, csak rég kukkantottam be ide.

Egyébként, ha kipróbálod a fórumban a kereső funkciót, akkor találsz róla kisebb élménybeszámolókat tőlem. (Csak a jótanács) :D

Egyébként faxa kis masina, nagyon szeretem. Nincs "zizegős" problémám, tulajdonképpen szinte semmilyen. Végül melyik változatot rendeleted meg a kettő közül?
Mondjuk bármelyik megéri azt a pénzt, amit írtál.

CoVboy Forever!

(#5000) Vidala válasza Bee-Beep (#4904) üzenetére


Vidala
senior tag

Ez érdekes. Szerintem az F13-on nincs rossz helyen (a többit nem ismerem), és lecsukott tetővel hiába nyomkodom, úgy nem kapcsol be.

CoVboy Forever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.