Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) koxkids válasza Tonyo (#3050) üzenetére


koxkids
őstag

Proci csere ? :D :D :D :D

(#3052) Tonyo válasza koxkids (#3051) üzenetére


Tonyo
őstag

Próbáld ki, de kétlem,h segítene...

(#3053) zandrs válasza Tonyo (#3050) üzenetére


zandrs
csendes tag

szia
ciripelés:
nekem i5-os proci van, az nem ciripel, csak most láttam a videót amit beraktatok
(akkor úgy fogalmazok az én maximálisan halk gépemhez képest ez selejt)
ez a "tüzes" cikk már érdekesebb ... :(
nem örülnék neki ha így járnék, tegnap a vaio program ajánlott is egy frissítést autómatán (remélem ez volt az)

(#3054) zandrs válasza Kbali (#3038) üzenetére


zandrs
csendes tag

úgyis panaszkodtatok hogy kihalt a fórum... ez a félmilka visszahívás legalább ad témát a közeljövőben :Y
remélem senkit nem érint kártékonyan s az update megoldja a gondokat (nálam legalábbis felpörög a hűtés ha kell most is)

(#3055) Tonyo válasza zandrs (#3054) üzenetére


Tonyo
őstag

ezt nem fogja megoldani semmilyen update.

(#3056) k. válasza zandrs (#3054) üzenetére


k.
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy nagyrészt japán gépekről van szó, tehát mondjuk 450ezer(nem tudok pontos számot) oda lett gyártva, titeket nem érint.

(#3057) Cyrin


Cyrin
addikt

én mondjuk i3-ast nem is vennék, nemsokára jön az EA 2-es sorozata, abban már i5 lesz...

(#3058) Eduscho válasza Cyrin (#3057) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Nem a proci cicereg, az tuti. A speed-step-pel meg annyi lehet az összefüggés, hogy az változó terhelést okoz és a többi silány alkatrész (pl. kondik) ettől zizegni kezd.
Nincs semmi baj az i3-mal. Hasít az is rendesen. A GPU szokott limitálni.

[ Szerkesztve ]

(#3059) Cyrin válasza Eduscho (#3058) üzenetére


Cyrin
addikt

azért egy hd videoszerkesztésben nem a GPU limitál...

(#3060) he7edik.


he7edik.
addikt

Asztali használathoz (is) gondolkodom notebookhűtőn mert játék alatt elég komoly hangja van a notinak és melrgszik is rendesen. Mennyire van haszna/értelme egy ilyen hűtőnek?

Égő szöveg a flém vázon

(#3061) Eduscho válasza Cyrin (#3059) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Belátom.
Játéknál általában GPU limitesek a notik, kivéve az erőműveket, de ott a CPU is rendben szokott lenni. Még él bennem, hogy izzasztó dolgokat (HD video szerkesztés & kódolás, renderelés, stb.) nem notebook-on szoktak csinálni. És a játék is csak olyan huncutság, hogy "jé még notin is elmegy".

Más idők járnak :N
Ti tudjátok ...

[ Szerkesztve ]

(#3062) Cyrin válasza Eduscho (#3061) üzenetére


Cyrin
addikt

egyszerűen nincs helyem se gusztusom már egy nagy áramzabáló zörgő gépnek...inkább egy cicergő-sípoló :D

(#3063) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne.
Az EB1E1E típusú gépemen ugye bár van beépített mikrofon. De nem tudom működésre bírni ?!
Mi lehet a baj ? Azt írja minden program, hogy nincsen telepítve hangfelvevő eszköz, de a Sony oldalán nem találtam külön mikrofon drivert.

Ötlet?

Szerk. Megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#3064) fotel válasza Tonyo (#3055) üzenetére


fotel
aktív tag

Az update nem a ciripelésre van.

(#3065) oszy


oszy
veterán

Mégegyszer leírom: Nekem a VPCEB1J8E/WI típus van i3-as processzorral és nem ciripel. Sztem teljesen jó. Én már csak a recovery DVD-ket várom. Azért elég "kemény" húzás a Sony-tól, h a guglit ajánlja :D Én is ezzel a pasival beszéltem. Korrekt volt! Igaz én recovery hibával hívtam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3066) oszy válasza littlemamba (#3041) üzenetére


oszy
veterán

Több alkalommal?? Miért? :Y

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3067) littlemamba válasza oszy (#3066) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Kb. 4 havonta szoktam újratelepíteni...igazság szerint ráálltam a tuning dologra és elég sokat túrok a windows mappában sokszor csak kísérletezés céllal. Hosszútávon szerintem nem tesz jót, hogy mindenféléket átállítgatok. A másik oka, hogy tényleg nagyon sokat használom, sokmindenre. Folyton programok fel, programok le, egy idő után más sok a szutyok. Na már most egy telepítés nem vesz túl sok időt igénybe, már eléggé a saját kezem alá dolgoztam, így külső winchesterrel és pár dvd-vel könnyen fel tudom tenni azokat a dolgokat amikre mindig szükségem van. Szóval semmi komoly probléma, csak szeretem ha minden friss.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3068) marilllyo


marilllyo
veterán

Szal akkor a tiszta új win 7 telepítéssel nem lesz gond ugye? Nem nagyon szeretem a gyárilag felrakott cuccost...lassú a sok próbaverzós utils-tól sok uninstall után meg nem győzöd a registry-t kipucolni!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3069) fotel válasza marilllyo (#3068) üzenetére


fotel
aktív tag

Szeirntem ez nem olyan nagy ügy mint ahogy sokan gondolják. Nekem jobban bejön az, hogy kiveszem a gépet a dobozból és kész, működik. Ha valami gond van akkorm eg ott a backup image és kész. 10 perc egy telepítés, nem több. És minden azonnal jól működik. Sonys előtelepített W7-ból csak pár dolgot dobtam ki (minden ami norton vagy office) és más minden maradt.

(#3070) tomikusz válasza oszy (#3065) üzenetére


tomikusz
csendes tag

Nekem is B1J8 van, már írtam róla korábban pár sort, de a "lényeget" kihagytam: NEM CIRIPEL :C

(#3071) oszy válasza fotel (#3069) üzenetére


oszy
veterán

Tomikusz! Veled is: egyetértek :C :DD

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3072) Tonyo


Tonyo
őstag

Idézek egy fórum társtól " igen, mindenkié sípol, akié nem az meg csak azért nem mert rossz a füle" :U ;] :P :))

(#3073) marilllyo


marilllyo
veterán

Bocsi nem frissítettem úgy írtam a hszt:D

Annyi még, hogy akár hogy gyalázom formázom telepítek bármit bármivé..recoveryvel visszaállítható a gyári állapot?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3074) marilllyo


marilllyo
veterán

Találtam egy ilyet!

Hátha másnak is kellhet!

ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/VAIO/

egy csomó util

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3075) Sidius válasza Tonyo (#3072) üzenetére


Sidius
tag

Wikiről: "Capacitors, especially ceramic capacitors, and older designs such as paper capacitors, can absorb sound waves resulting in a microphonic effect. Vibration moves the plates, causing the capacitance to vary, in turn inducing AC current. Some dielectrics also generate piezoelectricity. The resulting interference is especially problematic in audio applications, potentially causing feedback or unintended recording. In the reverse microphonic effect, the varying electric field between the capacitor plates exerts a physical force, moving them as a speaker. This can generate audible sound, but drains energy and stresses the dielectric and the electrolyte, if any."

sztem ennyi és nemtöbb tehát ilyen kondi van használatban valahol valszeg táp körül, speedstephez is ennyiben (feszleadás) lehet köze, mert nemtom hogy egyáltalán kipróbáltátok-e, de kikapcsolt speedstepnél nincs sípoló hang, tehát egy megoldás: speedstep kikapcs, nincs hang/kevesebb akkuidő.

(#3076) Eduscho válasza Sidius (#3075) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Én is rég (#3058) megaszon'tam cimbi :DD

[ Szerkesztve ]

(#3077) Sidius válasza Eduscho (#3076) üzenetére


Sidius
tag

^^ ;] Úgyhogy akkor mondom a többieknek, hogy meg lehet nyugodni! Azon kívül, hogy bántja valakinek a fülét akksiról, azon kívül semmi baj nem lesz a gépével, sok-sok évig el fog még menni, mivel ennek a kondinak ilyen a rendeltetés szerinti működése. Természetesen, ha valakinek nem tetszik és nem bír együtt élni vele, azt megértem, de nekem a sípolással (heti pár alkalom) és semmi mással nincs bajom a vaiommal, sőőt imádom.

(#3078) Sidius válasza he7edik. (#3060) üzenetére


Sidius
tag

Nagyon sokat számít én is használok! 23 fok körüli szobahőmérsékleten komoly használatnál 15-20 perc után átmelegszik az asztal és kezdi visszafűti a gépet alulról, amit cpuvga hőmérsékleten nem nagyon veszel észre, de a ventin mindenképp! nekem laposhűtő nélkül 1-2 óra kemény terhelésnél 6000 fölé is ment már a fordulatszám, hűtővel 4200 körüli értéknél nem ment feljebb szal sztem hasznos!

(#3079) koxkids válasza Sidius (#3075) üzenetére


koxkids
őstag

És hol tudom kikapcsolni ?
Mert BIOS-ban nem találtam :(

Amúgy ha kikapcsolja az ember, nem lesz baja a notinak ?

(#3080) Eduscho válasza koxkids (#3079) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Ártani nem használ. Csak fölöslegesen pörög.
Az FW41 BIOS-ában nincs ilyen lehetőség az tuti.
Az egész BIOS nagyon spártai, mint a legtöbb VAIO-n, de legalább elb..ni se lehet sok dolgot. Pedig igény lenne rá :P

Ja az enyém se ciripel :DD

Saját felelősségre kukk ide: [link]
Notebook Hardware Controll

Öreg ACPI progi, nekem egy másik C2 T2300 (1,6GHz) laposon van fent és szépen le clock-olja a CPU-t, (meg az ATI GPU-t is, ha lenne benne :) akkor ha nincs terhelés.

C2 P8700-et is kezeli. i5-ön nem próbáltam. Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#3081) fotel válasza Eduscho (#3080) üzenetére


fotel
aktív tag

BIOS hack:

http://forum.notebookreview.com/sony/473226-insyde-hacking-new-vaio-z-advanced-menu-bios.html

(#3082) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Komoly szakembert keresek egy Sony Vaio VGN-T2XP javítására.

Az igen drága notebook garancia lejárta után 1 hónappal állt meg. Két szervíz képtelen volt a hibát megtalálni, javítani. Komplett alaplapcserét javasoltak. Aki tud / ismer komoly szakembereket, szervízt, vagy esetleg tud olcsón bárhonnan ebbe való alaplapot szerezni ÍRJON! Nagyon hálás lennék ha megtudnánk valahogyan javítani apám gépét, a válaszokat előre is köszönöm! :R :R :R

(#3083) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
Én egy VPCF11M1E/H (szerencsére ezt nem hívták vissza) típusú VAIO gazdája vagyok, de elakadtam. Újra lett húzva a Win7 egy Professionalra. Revovery DVD-ket megcsináltam, a rendszer és minden szépen felállt - driverek, etc.
DE. A Recovery-vel történő visszaállításnál a VAIO Update nem hajlandó visszatelepülni. Gyárilag 64 bites win7 van rajta, gondoltam akkor maradok a 64bitnél, csak éppen Professional verzióval. Tehát elvileg nem inkompatibilitási gond... Bár ki tudja. Utánaolvasgattam, de arra jutottam, hogy letölteni meg nem lehet. Annyira nem nagy gond, de szeretem, ha minden naprakész. Az update-tel pedig kényelmesebb lenne.
Ezzel a problémával már találkozott valaki?

(#3084) littlemamba válasza SentryGun (#3083) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ha nem a recovery lemezről hanem innen:

[link]

próbálod, akkor sem megy?

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3085) SentryGun válasza littlemamba (#3084) üzenetére


SentryGun
aktív tag

B*sszus! Tegnap én is néztem a listát, és nem szúrtam ki benne az Updatet. Elbambultam. :S

Így megoldódott a gond! Ez a verzió simán felment a gépre.
Köszönöm szépen a segítséget!

(#3086) littlemamba válasza SentryGun (#3085) üzenetére


littlemamba
aktív tag

nincsmit

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#3087) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Van egy sony Z21-esem amin gyárilag windows vista van. Gyári vistával van benne egy sony-s program amivel ki - be lehet kapcsolni az egyes hardverelemeket amivel akkuidőt lehet meghosszabbítani.
Felraktam a win7-et, de sajna ezt a programot nem találtam meg, pedig minden windows7 es programot letöltöttem a gépre a sony honlapjáról.
Tud valaki ebben nekem segiteni?

(#3088) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni erről a gépről: [link] Esetleg van valakinek ilyenje? Köszönöm

(#3089) Eduscho válasza Csabi88888 (#3088) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Minden rendben ezzel a géppel, bár az LCD-t sokan kritizálják (sötét, nem elég kontrasztos, szürke a fekete, stb.) és biztos van benne valami. A GPU 5650 kellően combos, i3-350 bár nem turbo-boos-os bőven elég.

A cég viszont a csúcs-görény kategória. Amig nincs semmi baj addig OK, onnét aztán harcolhatsz, fenyegetőzhetsz, szívhatsz, ha valamit javítani vagy cserélni kell.
Tapasztalat :((

[ Szerkesztve ]

(#3090) oszy válasza Csabi88888 (#3088) üzenetére


oszy
veterán

Nem értem miért kerül ennyivel többe ez, mint az elődei. Szinte minden ugyanaz.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3091) Eduscho válasza oszy (#3090) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Korábban i5-st kaptál ugyanennyiért.
Bezony mindennek felszaladt az ára. Ugyan azt, ugyan úgy "akciósnak" írják, csak ép ca 50eFt-ot rátesznek 300eFt-onként. pl. F széria.
De ezt ne a gyenge Forint-ra fogják, mert nem ilyen mértékű a gyengülés! Eleve minden pofátlanul drága Mo-on. Ha meg szóváteszed, akkor jönnek, hogy vám+ÁFA. Elmennek a jó qrva annyukba. EU-n belül ez nem okozhat ekkora eltérést. És a többi EU ország árában is vám+forgalmi adó is benne van. Kopjon fel a sok hazai léhűtő nepper álla!

[ Szerkesztve ]

(#3092) Csabi88888 válasza Eduscho (#3089) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Értem, de ott ha csak megveszem, akkor nem lehet gond. Vagy, ha garanciális problémám van, akkor hozzájuk kell fordulni? Nem lehet máshová? Ebben az árban ilyen felszereltségű gépet csak Acert találni 1év garival. Szóval szerintem nincs ellenfele. Szerintetek?:)

(#3093) oszy válasza Csabi88888 (#3092) üzenetére


oszy
veterán

Sztem nem lehet gond. 2 év prémium garanci a jár ELVILEG a géphez! Az enyémhez az van. Anyagi minőségre sztem 1 Acer sincs ilyen Ez meg "csak" 1 SONY ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3094) Eduscho válasza Csabi88888 (#3092) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Ha mindenképp tőlük, akkor interneten rendeld és futárral szállíttasd ki (ne személyesen hozzd el !) Akkor tuti "távollévők kötötti a szerződés".
[link]

Ha nem tecc' visszaküldöd és csókolom. Persze ekkor kezdik majd húzni a szájukat és gáncsoskodni, meg "levonni próbálnak, mert használt", de ha rájuk dörrensz szépen visszaadják a teljes vételárat, ahogy törvény szerint, szívózás nélkül is tennijük kéne.

Vagy ne akarjanek webshop-ban forgalmazni vagy tegyék a törvény szerint!

[ Szerkesztve ]

(#3095) Dotcom válasza Eduscho (#3094) üzenetére


Dotcom
aktív tag

csak azzal a céggel van gond gariztatásügyileg, vagy maga a SONY is sz@r, ha pl szalonból veszem?

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#3096) Eduscho válasza Dotcom (#3095) üzenetére


Eduscho
csendes tag

AZZAL nekem volt. A Sony prémuim gari (még nem kellett :B ) biztos rendes. Kevés gari van ami free elviszi-javítja-visszaszállítja. Hallottam, hogy nem Mo-n szervizelik (ciki de ez nekem pozitív).
Az internetes vásárlást még Sony márkaboltnál is javaslom.
Pl.kifogsz egy hot-pixelt. Ilyen-olyan ISO szerint ezt nyelned kell. Az internetes deal-től meg "indoklás nélkül elállsz". Ennyit megér a futár szolg díjja, bár ennyi $$$-ért akár ingyen is lehet.
Szerintem.

(#3097) VANESSZA1 válasza Csabi88888 (#3092) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szia !

Szerintem is egy görény egy bolt az e....l ! :W :W :W
Szerintem vedd meg itt, korrektek normálisak, és hivatalos Sony márkabolt.
Én is itt vettem az E szériás gépemet. :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3098) marilllyo


marilllyo
veterán

Hello!

Ezt a "Sony Utils DLL / Sony Utils Library" -t keresem ezt honnan lehet letölteni vagy a support oldalon más néven szerepel esetleg ez valamelyik csomagban van?

Köszi!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#3099) konzol01


konzol01
csendes tag

Hello!

Valaki meg tudná mondani hogy itthon a sony vaio e szériás notik a sima akkuval vagy a nagyobb akkuval jönnek ki? Valóságban mennyivel használhatóbb, megéri? És hogy ez kidudorodik-e a gép aljából vagy a mérete ugyanakkora cska a teljesítménye több? köszi előre is!

Link :[link]

(#3100) kape


kape
csendes tag

Helló!

Nekem még mindig EB1E1E -m van, ahhoz ilyen aksit adnak gyárilag, kiállni nem áll belőle:

Battery Type Lítium-ion akkumulátor (VGP-BPS22)
Tápellátás 39 Wh (11,1 V/3500 mAh)
Cellák száma 6
Akkumulátor-élettartam (perc)210
Akkumulátortöltési idő (perc) 210

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.