Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Digital


Digital
addikt

Hali!

Márciusban szeretnék venni egy notit, ki is néztem Sony Vaio VPCEB3S1E őt. Viszont volt pár napja a PH-n egy teszt az ASUS N53-as szandis gépéről. Melyikkel járnék jobban? Szívem szerin a Vaio-t venném. Másodlagos gépnek kellene, lanpartyra vinném.
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4652) Solar_Wind válasza Digital (#4651) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én laptop-ban most már csak Sandy-s gépeket vennék SSD-vel, annyira brutál nagy a különbség a iCore két generációja között mobil platformon.

(#4653) Digital válasza Solar_Wind (#4652) üzenetére


Digital
addikt

A Vaio jobban tetszik :D
3D-ben mit tud az asus?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4654) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Melyik progival lehet a német home premiumot magyarosítani?

Köszi!

(#4655) deakgyuri válasza Tibe (#4654) üzenetére


deakgyuri
tag

Hali,

Ajánlom figyelmedbe a EZT a hozzászólást.
Részletesen le van írva minden.

A program neve Vistalizator.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4656) Tibe válasza deakgyuri (#4655) üzenetére


Tibe
aktív tag

:R

(#4657) Tibe válasza Digital (#4653) üzenetére


Tibe
aktív tag

Hamarosan a Vaio is kihozza a Sandy-s gépeit, sztem várd meg.

(#4658) Digital válasza Tibe (#4657) üzenetére


Digital
addikt

Kíváncsi leszek az árára :F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4659) Flam válasza Digital (#4658) üzenetére


Flam
aktív tag

Mivel általában szerencsétlen vagyok az ilyen dolgokban, szerintem minimális lesz az árbeli eltérés a régi és az új processzorcsalád között...
Acer nek már vannak sandy gépei és elég kedvező áron vannak....

(#4660) Digital válasza Flam (#4659) üzenetére


Digital
addikt

Akkor azt hiszem megvárom az új procikat. Az első új notim lenne, sony-t szeretnék.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4661) fotel válasza Solar_Wind (#4652) üzenetére


fotel
aktív tag

Azért brutálisnak nem nevezném, viszont letolhatja az ix első generácijának az árát. Az ix procik is elég meggyőzőek szerintem.

(#4662) i are robot válasza fotel (#4661) üzenetére


i are robot
senior tag

Pedig a négymagosoknál tényleg nagy teljesítménykülönbség lesz a mostaniakhoz képest. Plusz még csökkentették a fogyasztást és a melegedést is. A kétmagosoknál valószínűleg az üzemidő lesz érezhetően jobb, plusz még a prociba integrált vga is nagyságrendekkel erősebb lesz mint a mostani integráltak, szóval az olcsóbb dedikált vga-k nélküli gépek is használhatók lesznek egyszerűbb 3d-s alkalmazásokhoz. Magyarán aki hosszútávra tervez, annak tényleg érdemes várni.

[ Szerkesztve ]

(#4663) Solar_Wind válasza fotel (#4661) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

A számok magukért beszélnek:
[link]

"Not only do we get 50 to 100% better performance than the previous generation high-end Intel mobile chips, but we also get more than double the integrated graphics performance and battery life in most situations should be similar to Arrandale, if not better. And that’s looking at the quad-core offerings!"

(#4664) Vidala válasza Solar_Wind (#4663) üzenetére


Vidala
senior tag

Amennyiben tényleg kijön a közeljövőben, akkor érdemes lehet várni, mert vagy tényleg annyival jobb lesz és/vagy az ix árait lejjebb nyomhatja. (Én mikor a gépet vettem novemberben, akkor új modell volt, a Sony-s eladó pedig azt mondta, hogy mostanában fél évente dob ki új modelleket a piacra a cég)
Persze, csak ha valakinek nem sürgős.

CoVboy Forever!

(#4665) donike


donike
csendes tag

Sziasztok! Most készülök laptopot venni, de kissé tanácstalan vagyok... Nem csak netezgetésre használnám a gépet, hanem grafikai programokkal dolgoznék, illetve fontos hogy vigye a fulhd videókat akadásmentesen! Találtam egy sony vaio laptopot aminek itt a leírása:

SONY VAIO VPC-EE2S1E
Processzor: AMD Phenom II Triple-Core P820 (3 x 1,80GHz, 1,5 MB L2 cache, 3.6GHz HyperTransport);
Kijelző: 15.5 " WXGA (1366x768) HD;
Memória: 4GB DDR3 1066MHz;
Merevlemez: 320Gb SATA 5400RPM;
Grafikus kártya: Ati Mobility Radeon HD 5145 512MB DDR3;
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer;
Egyéb jellemzők: Wifi: 802.11a/b/g/n; 3 x USB; Kártyaolvasó; HDMI™; Webkamera; ExpressCARD; Bluetooth v2.1 + EDR; LAN: Gigabit; üzemidő: 3-4 óra
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit
Billentyűzet: magyar
Készlet: elérhető
Garancia: SONY jótállás: 24 hónapos szervízben érvényesíthető!

A laptopról bővebben:

A gépben egy 3 magos AMD Phenom II Triple-Core P820 található mely elég meggyőző teljesítménnyel rendelkezik. Ehez társul egy Ati Mobility Radeon HD 5145ös videókártya 512MB-os dedikált memóriával. A gép akár játékra, akár a HDMI csatlakozásnak köszönhetően multmiédiára tökéltesen használható. Exluzív fekete szinben, igen impozáns látványt nyújt: már-már sugalja tulajodonosáról hozzáértését, remek izlésését!!

A rendszer-memória típusa DDR3 1066MHz, amely kiemelkedő teljesítményt nyújt a 3D modellező, zeneszerkesztő és hardcore játékosok számára!

A HDMI kimenetnek köszönhetően könnyedén csatlakoztathatja LED, LCD és PLAZMA tévéjét a laptophoz, így akár FULL HD-ben is nézheti filmjeit! A HDMI előnye: egyetlen kábelen keresztül tökéletes minőségű kép és akár 7.1es hang átvitele!

Szzerintetek ez megfelel videovágásra, photoshopolásra stb?

köszi

(#4666) Tibe válasza donike (#4665) üzenetére


Tibe
aktív tag

A procija nem a legjobb választás erre a célra, egy i5-ös megfelelőbb lenne erre a célra, jóval erősebb ugyanis!

(#4667) i are robot válasza Vidala (#4664) üzenetére


i are robot
senior tag

Nekem Sony boltban mondta egy eladó, hogy február, de legkésőbb márciusban jönnek a SB-es Vaio "E" gépek. Hogy más szériával mi a helyzet, azt nem tudom, de aki az "E"-ben gondolkodik, annak szvsz mindenképpen érdemes várni, és már nem kell sokat.

(#4668) i are robot válasza donike (#4665) üzenetére


i are robot
senior tag

Szia!

Attól függ mennyire vagy igényes, vagy igénytelen. ;]
Sajnos ennek sem a procija nem túl erős, sem a vga-ja, a kijelzője meg se nem túl nagy, se nem alkalmas grafikai munkára. Csak azért mondom ezt neked, mert egy hasonló kört most futottam én is, megnéztem tucatnyi laptop kijelzőt, és sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy grafikai munkára a Sony gépek közül csak az alkalmas, amelyikbe az úgynevezett Sony Premium Display-t rakják (onnan lehet tudni, hogy fullHD és matt), ezek pedig mo-on a Vaio F sorozatú gépekből a drágábbak, és azokból a legolcsóbb konfig pedig ez és ebben a webshopban: SONY VAIO VPC-F13S1E/B

Sajnos ha munkára (is) kell, akkor meg kell fizetni a minőséget. :(
Esetleg még a HP-nak a ProBook (6540b/6550b) vagy EliteBook (8530w/8540p/8540w) szériájában van úgynevezett WVA (WideViewingAngle) kijelző, amelyik jobb az átlagnál, de ezek a gépek sem olcsók, renew-ban ki lehet fogni 300-400e Ft között is, de csak 15"-ost. Esetleg ha nagyon-nagyon igényes vagy, akkor az EliteBook 8740w, amiben a DreamColor2 IPS panel van, na az büntet, minden tekintetben. ;]

Ha meg mondjuk külső monitort akarnál használni, akkor gyakorlatilag tökmindegy milyen a kijelző, meg milyen a gép, olcsóbban kapsz erősebb hardverrel és 3 év garival Dell Inspiron n5010-est, de ez már nem ennek a topiknak a témája. :B

(#4669) Flam válasza donike (#4665) üzenetére


Flam
aktív tag

Hát szerintem ez egy elég gyenge gép, persze kérdés, hogy mennyit vagy hajlandó fizetni érte.
200-220 körül van ennek az ára ahogy nézem, picivel többet hozzádobsz és már tudsz venni EB3S1-et ami i5 meg HD5650 vagy vársz kicsit és jönnek a fentebb emlegetett Sandy Bridge-s core-i család.
AMD-k eléggé elmaradtak most mobil processzorok gyártásában, teljesítményben, fogyasztásban is jóval gyengébbek mint az intelek. Semmiképp nem javasolnám.
Persze ízlések és pofonok. :) így csatlakozom az előttem szólóhoz. Ki mennyire igényes, illetve milyen anyagi lehetőségei vannak.

u.i.: Videovágáshoz szerintem az 5400rpm-es vinyók elég soványkák :S

(#4670) Flam válasza i are robot (#4668) üzenetére


Flam
aktív tag

"3 év garival Dell Inspiron n5010-est, de ez már nem ennek a topiknak a témája."

Ahogy az EliteBook meg a ProBook sem. :)

(#4671) God_ot válasza i are robot (#4668) üzenetére


God_ot
tag

"Sony Premium Display-t rakják" indulóár 1700 ercsi .-) a másik meg 6-700

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#4672) deakgyuri


deakgyuri
tag

Üdv!

Egy privátban kapott kérésre reagálva.

A gép: Vaio EB2Z1E/BQ

Gyári Win 7, 97 folyamat fut.

A parkolások száma:

Az érzékelők:

Remélem elég összehasonlítási alap.
A Catalyst Control Center telepíthető, ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4673) i are robot válasza Flam (#4670) üzenetére


i are robot
senior tag

Az csak annyiban, hogy az volt a kérdése, mennyire alkalmas az említett Vaio videovágásra és PS használatra. Arra mondtam a HP-kat alternatívának, a Dell viszont semennyire sem az. :)

(#4674) i are robot válasza God_ot (#4671) üzenetére


i are robot
senior tag

Hoppáré, nem akarok reklámozni semmit és senkit, de most látom hogy a radium-nál megindultak lefele az F szériás Vaio árak. :Y

(#4675) .bableWes


.bableWes
őstag

Sziasztok!

Sony Vaio vgn-a617b tipusu lapotopom van és az lenne a problémám, hogy nem megy bele az ethernet kábel. a telefonkábel minden probléma nélkül belepattan de azzal nem megy a net csak a wifi.
ilyenkor az a megoldás, hogy veszek egy usb-ethernet átalakitot?
Köszönöm szépen elöre is! :R
fontos lenne mert hétfön utazna a laptop németországba

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4676) deakgyuri válasza .bableWes (#4675) üzenetére


deakgyuri
tag

Hi

Megvan a nyílás és bele is megy csak nem pattan be?

Vagy bele sem megy?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4677) .bableWes válasza deakgyuri (#4676) üzenetére


.bableWes
őstag

nyilás megvan, csak az ethernet kábel tul nagy neki. a telefonkábel a pont belevalo

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4678) i are robot válasza .bableWes (#4677) üzenetére


i are robot
senior tag

Igazán nem akarok beleszólni, de ha abba a nyílásba a telefon csati megy bele, az utp meg nem, akkor az egy telefon modem, és nem ethernet kártya.

(#4679) deakgyuri válasza .bableWes (#4677) üzenetére


deakgyuri
tag

Szerintem keress másikat, kellene lenni rajta.

Néhány gépen hátul van, nem az oldalán.

Legalábbis a spec alapján van neki olyan.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4680) .bableWes válasza i are robot (#4678) üzenetére


.bableWes
őstag

éppen ezért kérdeztem mert ehez nem értek.
átalakitoval menni-e kell? eszközkezelöbe realtek 8169/8110 family ethernet inc-t ir ki.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4681) .bableWes válasza deakgyuri (#4679) üzenetére


.bableWes
őstag

átkutattam már de nem leltem, átnézem megint hátha ugy el van dugva valahova :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4682) .bableWes válasza deakgyuri (#4679) üzenetére


.bableWes
őstag

megtaláltam, csak el volt dugva egy csavarral ellátott kis rekeszbe amire azt hittem, hogy ott az akku van.
köszönöm a segitséget! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4683) deakgyuri válasza .bableWes (#4682) üzenetére


deakgyuri
tag

Szívesen, de azért ilyet még nem láttam, hogy ennyire el lenne rejtve :Y

Mindig tanul az ember :R

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4684) i are robot válasza .bableWes (#4680) üzenetére


i are robot
senior tag

Ha mutatja az eszközkezelőben hogy van ethernet, akkor valahol máshol kell lennie a csatlakozónak, nézd meg körbe hogy hol van még olyasmi, mint a telefon, csak nagyobb.

szerk.: Látom közben megtaláltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#4685) God_ot válasza i are robot (#4674) üzenetére


God_ot
tag

ha 700 ercsinél lesz szólj :-D

God_ot

(#4686) deakgyuri válasza God_ot (#4685) üzenetére


deakgyuri
tag

Ne legyél telhetetlen :F

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4687) God_ot válasza deakgyuri (#4686) üzenetére


God_ot
tag

igazad van elnézést, 600nál szólj :-D

God_ot

(#4688) deakgyuri válasza God_ot (#4687) üzenetére


deakgyuri
tag

Most szólok, hogy 600 környékén már lehet kapni ( igaz Kuvaiti dinárban 600 ) :DDD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4689) Flam válasza deakgyuri (#4688) üzenetére


Flam
aktív tag

lol, azért ráértek ti is ahogy látom :D

(#4690) deakgyuri válasza Flam (#4689) üzenetére


deakgyuri
tag

Ráérek.Recovery lemezeket gyártok éppen...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#4691) fotel válasza Solar_Wind (#4663) üzenetére


fotel
aktív tag

Nem azt mondom, hogy nem gyorsabb.

Az én szempontjaim lehet, hogy szubjektívek, de jobban örülnék egy sima i5-520 teljesítményének mondjuk 20W-os TDP-vel.

(#4692) Tibe válasza fotel (#4691) üzenetére


Tibe
aktív tag

Még pár év es lesz ilyen, igaz már nem i5-nek fogják hívni :)

(#4693) Vidala válasza i are robot (#4667) üzenetére


Vidala
senior tag

Akkor te már többet tudsz, én ugye az F szériáról csevegtem velük. Ebben az esetben még inkább érdemesnek tűnik várni.

CoVboy Forever!

(#4694) Vidala válasza i are robot (#4668) üzenetére


Vidala
senior tag

Egyetértek. :K
A Sony Premium Display tényleg nagyon jó, igényes grafikai munkára igényes kijelző kell. Nekem ez nem volt szempont, de ha lett volna ez az F ilyen kijelzővel, akkor talán picit többet is fizettem volna érte. (Na jó, olyan nagyon nem sírok, mert ez az alap FullHD-s Sony Display sem rossz ;] ). Viszont ez az i7 nagyon melegszik, azt meg nagyon nem szerettem volna, hiába brutális a teljesítménye. Az i5 bőven tökéletes.
Nagy kár, hogy itthon nincs konfigurálásra lehetőség.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#4695) Vidala


Vidala
senior tag

Remélem ez nem halasztja el nagyon a várva várt Sandy Bridge megjelenését: CIKK
Bocsánat, de a PH-s cikket csak most atláltam meg.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#4696) Lagler


Lagler
tag

Sziasztok!

Segítségért fordulnék hozzátok!
Sony Vaio VPC-EB1E1E/WI laptopom van, és szeretnék bele bluetooth modult. Milyen típusút kellene keresnem és egyáltalán lehet bele venni? Néztem neten de sehol sem írják a típusát. Esetleg a VPC-EB1S1S-ban levő bluetooth modul kompatibilis lehet vele? annak mi a típusa?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv. Ákos

CS 1.6...The One And Only ...::: Samsung Galaxy S2, Criskelo v26+speedmod 2-5 :::... ...::: SONY Vaio :::...

(#4697) thesound válasza Lagler (#4696) üzenetére


thesound
őstag

usb-s bluetooth az egyik megoldás. 2-3e ft.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4698) slippy


slippy
tag

üdv mindenkinek

apró ámde mégis bosszantó gondom támadt.
van én nekem egy vaio vgn-s5m/s kis lapim. feltoltam rá az ubuntut (10.10 Maverick Meerkat). minden nagyon szép, mindent szépen felismert CSAK az fn billentyűket nem.
bár még inkább pontosítanom kell, mert mondjuk ha ezt a / jelet csinálom, az ugye fn+ö na meg a + jel is fn+-, tehát ezeket veszi, de a hangerő, fény, altató, tehát fn+fx (x=1-től 12-ig :DDD ), akkor meg sem nyikkan. gondoltam kéne hozzá valami csomag, de egyelőre nem találtam.
valaki aki szintén ubit használ tudna segíteni?
előre is tenkjú tenkjú :R

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#4699) Lagler válasza thesound (#4697) üzenetére


Lagler
tag

Igen, ezt szerettem volna elkerülni mert minden usb-re szükségem van (ami sajnos csak 3 db)

CS 1.6...The One And Only ...::: Samsung Galaxy S2, Criskelo v26+speedmod 2-5 :::... ...::: SONY Vaio :::...

(#4700) Flam válasza Lagler (#4699) üzenetére


Flam
aktív tag

Vegyél USB -HUB-ot :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.