Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) v.varjuimre válasza v.varjuimre (#7000) üzenetére


v.varjuimre
csendes tag

Az árat ki hagytam ,180-200 között szeretnék a gép ért kapni, remélem ez reális.

(#7002) Flam


Flam
aktív tag

Ram bővítésen gondolkodom, viszont nem egészen tiszta, hogy a Sony honlapján 1066 Mhz-s ramot írnak, az AIDA64 meg 1333 Mhz-t ír...

Melyik lehet a tényleges? :D
AIDA64 szopat vagy a Sony a balfsz megint?!

EB2Z1E

[ Szerkesztve ]

(#7003) h1ght3chzor válasza Flam (#7002) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Milyen típusú notid van? Hány gb ramot szeretnél bele?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7004) Flam válasza h1ght3chzor (#7003) üzenetére


Flam
aktív tag

6-8 GB ram

VPCEB2Z1E/BQ

(#7005) h1ght3chzor válasza Flam (#7004) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ebbe 1333Mhz-es DDR3-mas ram kell.

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7006) thesound válasza Flam (#7004) üzenetére


thesound
őstag

Ha bővítesz számolj majd be, érdekel.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7007) Flam válasza h1ght3chzor (#7005) üzenetére


Flam
aktív tag

Ennek ellenére azt írja a Sony honlapja (is), hogy 1066.
Szerintem a legjobb az lesz, ha felnyitom aztán megnézem. Ráadásul fsb is 1066...

thesound:
Majd szerintem május 15. után fogom eldönteni, hogy bővítsek-e. ;)
Ha jól sejtem, tudod mit jelent az a dátum. :D

[ Szerkesztve ]

(#7008) thesound válasza Flam (#7007) üzenetére


thesound
őstag

Naja, már tűkön ülve várom a futárt :DDD
Arra leszek még kíváncsi, hogy kell-e majd feltennem új vga drivert...

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7009) Flam válasza thesound (#7008) üzenetére


Flam
aktív tag

Elvileg nem. De ha mégis akkor javaslom ezt az oldalt nekem így van most fent a "frissebb" driver.

Futár... Ne viccelj. Digital-preorder ;)
Launch pillanatába már megy is az install :D

[ Szerkesztve ]

(#7010) thesound válasza Flam (#7009) üzenetére


thesound
őstag

köszi, ment a kedvencekbe.
majd akkor egyeztetjük "óráinkat" :DD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7011) Flam válasza thesound (#7010) üzenetére


Flam
aktív tag

alap már csak 38 nap és 4 óra :D

Mondjuk vannak kételyeim, hogy milyen minőségbe tudom majd futtatni, mert az NFS Run mediumon szaggatott :D

(#7012) thesound válasza Flam (#7011) üzenetére


thesound
őstag

kiderül, nem akarok új gépet venni.... bár a Skyrim nagyon jól ment...
béta megvolt? (nekem sajnos nem)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7013) Flam válasza thesound (#7012) üzenetére


Flam
aktív tag

Nem... :(
De így hogy digital-preorder van tudtam regelni béta profilt, bár kétlem, hogy kapnék kulcsot :D
Én sem fogok új gépet venni... Jobban félek attól, hogy nem fog tetszeni a játék :DD

(#7014) thesound válasza Flam (#7013) üzenetére


thesound
őstag

én a starcraft 2 starter editionnal tudtam bétát regelni :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7015) szpali válasza thesound (#7006) üzenetére


szpali
addikt

Én bővítettem pár hónapja, ha emlékeim nem csalnak, akkor 1333-as RAM-okat vettem.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7016) h1ght3chzor válasza Flam (#7007) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez a notim van nekem is. VPCEB2Z1E, de ha nem hiszel nekem, akkor bontsd fel nyugodtan, egyébként talán a humánosabb megoldás az everest, ami pontosan típusszámra megmondja mid van, egyébként nekem kingston ramok voltak benne, amik mostmár a fiókban porosodnak, mert 4x2gb-ra váltottam én is. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7017) thesound válasza h1ght3chzor (#7016) üzenetére


thesound
őstag

amúgy milyen árban van most 2*4gb?
Akkor 2*2 van benne gyárilag?
Valami érzékelhető gyorsulás javulás, ha igen hol?

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7018) h1ght3chzor válasza thesound (#7017) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Érzékelhető javulás: egy átlag usernek bőven elég a 4gb, aki zenét szerkeszt, filmet, vagy virtualizál, akármi, ami sok memóriát eszik, és szüksége van, az vegyen csak, de egyébként tök fölös. Nem tudom milyen árban van, sztem a 8gb-ot ~10-12k körül megkapod.

Mire használnád a géped, most mennyi van lefoglalva max a 4gb-ból? Feladatkezelővel szoktad nézegetni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7019) thesound válasza h1ght3chzor (#7018) üzenetére


thesound
őstag

Ja, átlag felhasználó vagyok, nem láttam még 100%-on a mem. kihasználtságot, bár pl. játék közben még nem néztem soha...
Első körben én is úgy gondolom nem kell.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7020) h1ght3chzor válasza thesound (#7019) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem kell sztem neked, ha simán játszol, az sose fogja megenni a 4gb-od egy 64bites rendszernél, mögötte futhat akár mozilla is 10 oldallal.

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7021) Flam válasza h1ght3chzor (#7016) üzenetére


Flam
aktív tag

egy csavar az egész és legalább biztosra mehetek :)
AIDA64 az everest utódja (elvileg)... ezért is zavaros a dolog.

Ha viszont ennyire nem számít semmit a ram bővítés akkor lehet inkább SSD + beépítőkeret lesz belőle, az legalább valamit javít a gyorsaságon is.

(#7022) h1ght3chzor válasza Flam (#7021) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha szükséged van rá vegyél azt. :) Biztos hogy gyorsabb lesz a géped.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7023) szpali válasza Flam (#7021) üzenetére


szpali
addikt

SSD-vel nagyságrendekkel érezhetőbb a sebesség növekedés, mint RAM duplázással.
Én is kicseréltem 2x2Gb-ról 2x4Gb-ra, de azt is ugyan úgy telepakolta a Lightroom vagy a PS (inkább az utóbbi), a programok működésében nem láttam változást.
Aztán megérkezett az SSD és aztaQ!!!
Csökkent a boot idő, gyorsabban indulnak az alkalmazások és a Lightroom Catalog fájlait is inkább a C-re helyeztem át, mert a sok kis szirszar cash fájlt brutális sebességgel bányássza elő a progi!

Sóval ha rám hallgatsz akkor a fejlesztési ütemterved a következőképp alakuljon:
1. SSD (majd az okosak megmondják, hogy melyik a tuti, nekem Kingstin van, de így utólag A-Data vagy Corsair termékkel jobban jártam volna)
2. beépítőkeret - http://www.ebay.com/itm/110825977786
3. egy USB-s író, mer az sosem árt :)
4.ha még ezek után is lassúnak érzed akkor RAM

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7024) Flam válasza szpali (#7023) üzenetére


Flam
aktív tag

író nem kell, kb 10 dvd-t írtam 1,5 év alatt, ráadásul bluerayt sem nézek vagy használok.
Most már csak az a kérdés, hogy mekkora SSD-t vegyek 60 vagy 128, illetve az SSD-nél is van ugyanolyan "méretveszteség" mint a rendes vinyóknál?
Tehát a 60 gb-ból lesz kb 54 gb?

Még azon is gondolkozom, hogy a beépítőkeretbe rakjam az SSD-t vagy inkább a mostani vinyó helyére majd? :)

(#7025) szpali válasza Flam (#7024) üzenetére


szpali
addikt

én személy szerint 128-ast vettem

az írót azért írtam, mert én személy szerint használom, LightScribe lemezen adom át a fotókat a megrendelőknek, asztali gépet csak emiatt pedig nem fogok üzemeltetni :)

(kis helyreigazítás, a RAM-ot amikor bővítettem, nem 1333-ast vettem, hanem 1066-ost
valami olyan rémlik, hogy a 1333-as nem volt kompatibilis de már nem emlékszem)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7026) h1ght3chzor válasza Flam (#7024) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mire lenne szükséged? Mert ha nagyobb programokat nem használsz, akkor fölös a 128 gb, egy win7, office, egyéb programok simán elférnek a 64gb-os ssd-n.

Igen, ~ 55gb lesz formázás után, és itt is ~10%-ot kellene hagyni, tehát úgy 50gb-ig telinyomhatod. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7027) Flam


Flam
aktív tag

Köszi a tippeket, végig gondolom...
Megvárom a május 15.-öt aztán kiderül, hogy hogyan fut a diablo 3. :D

Ha nagyon gyatra akkor SSD 60GB, herélt Sony-s windows most 28gb-ot eszik, úgyhogy pár programot C-re telepítettem. (MPC-HC, mozilla, szükségesek...) Egyéb progik meg másik partíción vannak.
Diablo 3-at felnyomnám C-re és még mindig marad kb 20gb windowsnak randalírozni és legalább a játék is ezáltal szerintem gyorsabban fut. :)

(#7028) h1ght3chzor válasza Flam (#7027) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Attól nem fog gyorsabban futni a játékod, csak gyorsabban tölt be a pálya, a program gyorsabban indul.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7029) szpali válasza Flam (#7027) üzenetére


szpali
addikt

Tegnap készítettem 2 videót a boot időről :)
HDD

SSD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7030) lacko22 válasza szpali (#7029) üzenetére


lacko22
aktív tag

Nekem is le lett tesztelve SSD-vel a Vaio. OCZ Agility 3 60 GB-tal 12 mp alatt indult a gépem /Sony EH2C1E 4 giga ram Core i3 2330M/ bekapcsolástól csak átraktam az asztaliba az ssd-t. 7.9-es élményindexet kapott. Tényleg nagyon gyors vele.

Az OCZ Vertex 4-esre lesz érdemes várni, elég jó lesz a tesztek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Solar_Wind válasza szpali (#7029) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Na igen, impresszív.

Boot-olásnál, programindításnál igazi kincs :)

[ Szerkesztve ]

(#7032) Elendil válasza lacko22 (#7030) üzenetére


Elendil
csendes tag

http://ipon.hu/hir/megjottek_az_ocz_vertex_4_es_ssd_i/20119 :D

(#7033) gtigyuri


gtigyuri
csendes tag

Szevasztok!!Segítsetek,vaio-m van de nem ezért írok,ha nem ha rámegyek a youtubera,a klippek tetején ,zöld 2centis csík vagy sáv van!!!Mitől van ez??Rajt a K-lite codec,az adobe flash player!!!Mi a gond????köszi

(#7034) Flam válasza gtigyuri (#7033) üzenetére


Flam
aktív tag

frissítsd a vga drivert, esetleg rakd újra az adobe-ot meg a kmplayert.

(#7035) gtigyuri válasza Flam (#7034) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

köszi!!

(#7036) gtigyuri válasza Flam (#7034) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

A k-lite codec és kmplayer ütik egymást?

(#7037) Flam válasza gtigyuri (#7036) üzenetére


Flam
aktív tag

passz. Nem használom.
De kodekpackot sem... Media Player Classic-ot használok, nem kell hozzá külön kodek és fut minden win7 alatt (nálam).

Régen csinálta nekem is hogy youtube-on nem jelenítette meg a videókat hanem ilyen zöld kép volt és csak a hang ment. De teljesen random módon...

Újraraktam pár dolgot meg a vga drivert és jó lett megint.

(#7038) gtigyuri válasza Flam (#7037) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

Nem tudom mi lehetett de levettem az adobe flash playert activex-et,meg az adobe-os pluginjét,azóta úgy néz ki okés,de a chatem már kérte vissza a plugint,de most jó!!!!nem tudom mi volt,de köszi

(#7039) Flam válasza gtigyuri (#7038) üzenetére


Flam
aktív tag

internet explorert használsz? :D

(#7040) gtigyuri válasza Flam (#7039) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

firefoxot

(#7041) h1ght3chzor válasza Flam (#7037) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

splayer-t nagyon tudom ajánlani, kb minden formátummal megküzd :DD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7042) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Közel 1,5 év használat után újraraktam az OS-t a VPCEB2Z1E laposomon
(nehéz volt meghozni ezt a döntést, mert utálok "belakni" egy friss rendszert...)

A kérdésem, hogy mi az amit ki lehet gyalulni a gyárilag települő alkalmazások közül és mi az amit nem célszerű?

Amiket eddig leszedtem:
PMB (Picture Motion Browser)
McAffee
Norton Online Backup
Evernote
VAIO Premium Partners
VAIO Screensavers

Ezeken kívül miket lehet instabilitás nélkül törölni?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7043) h1ght3chzor válasza szpali (#7042) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Miután mindent felraktal ajánlom a Norton ghost-ot csinálj vele egy biztonsági mentést. Ezután ha ujra akarod rakni a géped elég csak azt restore-olni, és a sok programot stb nem kell torolni, instalallni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7044) szpali válasza h1ght3chzor (#7043) üzenetére


szpali
addikt

Ez tiszta, de pl. a VAIO Care és társai közül mik azok, amik a rendszer stabilitásának befolyásolása nélkül törölhetőek? A battery Care pl nálam 80%ig tölt csak.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7045) h1ght3chzor válasza szpali (#7044) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Azokat sajnos én sem tudom, régebbi hozzászólásoknál ha keresgélsz, akkor van olyasmi, hogy a honlapról amiket le lehet tölteni, azokat milyen sorrendben kell feltenni, azt hiszem 4 db van, azokat megtartod, gondolom minden elég. Viszont vigyázz, mert én mikor felraktam a gépet egy teljesen már windows-al, tehát nem recovery-t csináltam az assist gombbal, akkor ugye semmi vaios cucc nincs rajta, és az fn + vmi billek pl teljesen máshogy működtek, és ezért is kell az a pár program amit írtak, fejből nem tudom én sem. :N

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7046) Flam


Flam
aktív tag

Ugyanakkor az észrevételeim azok számára, akik esetleg a jövoben hasonló problémába futnak:
Valóban a Vaio-s funkciógombok, extrák esetében teljes Windows7 újrahúzás után a telepítési sorrend a legfontosabb tényezo minden funkció újbóli muködéséhez. A neten talált variációk közül nekem (Vaio VPCF11M1E/H) az alábbi muködött:
Fontos, hogy, mint azt TigerCat is írta [#3324], minden telepített program után indítsuk újra a gépet!
1. VAIO Shared Library - Mindenképpen ezzel kezdjük a telepítéseket.
2. VAIO Control Center
3. VAIO Setting Utility Series
4. VAIO Control Color Setting
// Én ezeket követoen telepítettem fel az összes drivert (chipset, graphics, stb.)
5. VAIO Event Service (Fn gombkezelés)
(A lista elkészítéséhez az alábbi leírást használtam: forum.notebookreview.com/sony/ (A linkre kattintva megtalálható a részletes angol leírás.))
A számozott programok sorrendjét kell tartani! A 4. és 5. lépés között a driverek telepítése nem okozott gondot.
Amelyek még ezután sem mentek, azok a Fn+ fényero szabályzó gombok, illetve az én modellemen található Assist/S1/VAIO extra gombok, és a fényméro szenzor.
Csak ezt követoen csatlakoztattam a netet, majd rögtön indítottam egy Windows Update-et. A frissítések telepítése után tökéletesen muködik minden. (Az állam leesett, hogy végül a WinUpdt oldotta meg az utóbbi problémát.)
A hozzászólóknak ezúton is köszönöm a segíto válaszokat!

Idézet egy korábbi hozzászólásból.

(#7047) h1ght3chzor válasza Flam (#7046) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönjük, nagyon hasznos, és fontos információk! :) :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7048) Flam


Flam
aktív tag

Én csak copy+pasteltem. :)

Mindenesetre érdemes biztonsági mentést csinálni mielőtt az ember nekiáll és jobb nem piszkálni a vinyó recovery részét amíg gari van.

(#7049) h1ght3chzor válasza Flam (#7048) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Pedig nagyon szívesen letörölném már az ssd-mről azt a 10gb-nyi helyet amit elfoglal. :DDD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7050) szpali válasza Flam (#7046) üzenetére


szpali
addikt

köszönöm, ezeket én is olvastam itt:
http://prohardver.hu/tema/sony_vaio/hsz_3326-3326.html

Ez pont az ellentéte annak, mait én kerestem :)
Itt szűz W7 utáni telepítésről van szó, én pedig a recovery-vel visszaállított után eltávolítható dolgokat kerestem. (VAIO Shared Library nálam pl. nem is volt a telepített appok között.)

A VAIO Content Metadata cuccok szükségesek vagy mehetnek a levesbe?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.