Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#17044) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

6300 nekem se csí, a 6500-ból a stabi kéne. De annyit én sem adnék érte.. Mióta 80Hun fórumtárs rávezetett, h műkszik a Sigma 30f2.8-ban a követő fókusz, azóta még elégedettebb vagyok. :-)
A Fuji S6500-at majd 10 évig használtam, szerintem az A6000 is ki fog tartani eddig. Ill. el kéne gondolkodnom, h meg akarom e hosszabbítani a garit, mer vmikor áprilisban vettem, tavaly..

(#17052) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#17051) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem még a vázstabi sem hiányzik, kizárólag natív, stabis üvegeim vannak (nem sok), illetve még egyet (szintén stabis natívat) tervezek a nagyon távoli jövőben beszerezni:, ez pedig a SEL 10-18. Jelenleg is "panorámaképpel" pótolom a hiányát, de az ugye jpg, meg a függőleges irányú felbontása végtelenül kevés sajnos.

A NEX3-at én is használom a saját kitobijával a motoros túrákon, ott ha véletlenül összetöröm vagy ellopják, esetleg a nyakamban lógó, sapka nélküli objektíve kap egy kavicsot menet közben, akkor is legfeljebb 40-45 ezer forint károm lesz, nem 350 ezer mint a másikkal lenne. Viszont verőfényes napsütésben nem mindig látom, sokszor csak sejtem a képhatárokat a hitvány LCD-n, így nem egyszer előfordult már, hogy a lefotózott templom tetején a kereszt csak félig volt meg. Itthon meg agyvérzés kerülgetett... :W

szerk: ezen a gari hosszabbításon én is gondolkodom, augusztusban lesz egy éve hogy a MediaMarktból rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17053) Uzi74 válasza Mirman (#17015) üzenetére


Uzi74
senior tag

Játszana a batis, ha nem 2x annyi lenne :O - az OSS jól jönne a A6300-on. Inkább félreteszem a különbséget majd egy másik IBIS-es vázra. Tipikusan 1/500s alatt nem nagyon fényképeznék vele ugró lovas témát, ezért az OSS annyira talán nem számítana.
A Batis 85 árából lehet inkább egy 70-200G-t vennék.

(#17017) Econ
Annyiban legyünk megértőek a Samyang-al, hogy optikailag valószínűleg a sel85-ben is van CA, csak ott kiszedi a korrekciós profil. Ezzel együtt valószínűlet kétszer vennék, ha olcsón vennék - jobb inkább 2,5x árat kipengetni egyszer a sony self85-re, mint mindkettőt megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#17054) catroot válasza Uzi74 (#17014) üzenetére


catroot
veterán

Ilyen nyitva.

#1

#2

#3

Van pont egy "elfekvő" 85mm 1.4-em, ment pü.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#17055) konyi79 válasza Uzi74 (#17053) üzenetére


konyi79
addikt

FE nem SEL, Messze nincs benne annyi ca, nyers file-t nézve korrekció nélkül sem.

(#17056) mikrofon válasza Uzi74 (#17053) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha a 70-200G-n gondolkodsz, akkor azért néz nem előtte egy 70-300G-t is. Igen a végén van egy FE különbség, de a vége tovább ér és a képe is szebb és talán éppen elég is a végén...

(#17057) krmcz


krmcz
tag

Ebay-ről vásárolt már valaki Sony objektívet? Találtam egész jó áron új darabokat, amik még szállítással együtt is jóval olcsóbbak az itthon kapható kínálatnál.

(#17058) catroot válasza krmcz (#17057) üzenetére


catroot
veterán

Igen, bár én szürkeimportosokat (kachashop) vettem.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#17059) #96302336 válasza krmcz (#17057) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen. E-infinity.

(#17060) krmcz válasza #96302336 (#17059) üzenetére


krmcz
tag

A gyári garit leszámítva van még valami hátránya annak, ha ilyen oldalról rendelek? Gondolok itt arra, hogy nem eredeti a termék vagy újracsomagolt terméket adnak el újként.

(#17061) #96302336 válasza krmcz (#17060) üzenetére


#96302336
törölt tag

Gépet is és objektívet is vettem. zsír új, nem újracsomagolt termékek voltak. Annyi, hogy nem EU régiós, hanem távol-keleti. Így a garancia Kínában van, illetve a bolton keresztül. Azt mérlegeltem, hogy amennyivel olcsóbb, és mégis meghibásodik, a felár amit itthon fizetnék a legtöbb esetben fedezné a javítást is. Amit vettem, az mind bontatlan új termék volt, és tökéletesen működőképes.

(#17062) rgranc


rgranc
aktív tag

Ha már két hete szóba került a havazásban fényképezés: idén voltam először Hollókőn húsvéti locsolkodást fényképezni, több víz jutott a közönségre mint a lányokra, ha valaki menne majd a jövőben, így készüljön... :D

(#17063) derrik


derrik
őstag

...Javaslat Sony fényképező szervizre???

(#17064) Uzi74 válasza mikrofon (#17056) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm, nem is gondoltam volna a 70-300-ról ezt. A gyújtótávok kapcsán a tegnap elővettem szép napos időben a 55-210-et és azt kell mondjam kicsit lerekeszelve egész vállalható képeket készített és nagyobb gyújtótávokon (135mm körül) már mosott is. (Egyik tesztben azt is írták kb 90% teljesítményt hoz a 70-300G-hez képest...)
Lehet aludnom kell a dologra egyet és elmúlik a birtoklási vágy (vagy nem ) ;]

[ Szerkesztve ]

(#17065) bercsi válasza derrik (#17063) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ők a hivatalos szervíz ha jól tudom.
A lajhár hozzájuk képest kapkodó idegbeteg :(((
Nekem garis a6000 van náluk második alkalommal lassan 3 hete, remélem hamarosan visszaküldik. Ja, és azt is hogy most már jó lesz, első alkalommal nem sikerült túl jól a javítás :D

(#17066) Blaise válasza bercsi (#17065) üzenetére


Blaise
veterán

Mi a hiba?

(#17067) bercsi válasza Blaise (#17066) üzenetére


bercsi
aktív tag

Először a körtárcsa adta meg magát, felfelé nem akart működni; mintha beragadt volna. Akkor a szerviz munkalap szerint switch block cserét végeztek rajta.
Visszakaptam, de még mindig határozatlan volt, ráadásul most a bekapcsoló kar is túl könnyen járt és lötyögött.
Hozzáteszem mindezt egy alig 1 hónapos gép produkálta.

(#17068) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Gondolkodtam ezen a kiterjesztett garin, felhívtam a Soncityt érdeklődni. AZt az infot kaptam, h 180 napon belül javasolják a megkötését, h biztos meglegyen, s csak egyes termékcsoportoknál van 360 nap (ez sem 1 év), pl TV-knél. No, elővettem a számlám, tavaly április 8.-án rendeltem, úgyhogy asszem mindeképp lecsúsztam.. :-)

(#17069) bercsi válasza KawaBazsy (#17068) üzenetére


bercsi
aktív tag

Én mindenképp meghosszabbítom, nem lenne jó ha 1 év után előjönnének ilyen vagy durvább hibák.

(#17070) mikrofon válasza KawaBazsy (#17068) üzenetére


mikrofon
veterán

Azért tegyél egy próbát. BP-n kettő hely is van, ahol meg lehet hosszabbítani.... Még éppen beférhetsz...

[ Szerkesztve ]

(#17071) Blaise válasza mikrofon (#17070) üzenetére


Blaise
veterán

Hol lehet még hosszabbítani?

(#17072) mikrofon válasza Blaise (#17071) üzenetére


mikrofon
veterán

Idézet @80HUN forumtárstól:

Jelenleg 3db márkabolt van az országban (ha még mind megvan)
A központi szalon , a SonyCity Westend és a Szegeden a Márkabolt.

(#17073) Overcome85 válasza cOxeR (#17026) üzenetére


Overcome85
tag

Fujival milyen tapasztalatod volt amikor a váltáson gondolkodtál? Kíváncsi lennék az össze hasonlításra így, h elfogulatlan vagy még. :)

(#17074) mikrofon


mikrofon
veterán

A múlthéten felfigyeltem egy érdekes témára a Sony a7riii kapcsán. Azért nem írtam erről eddig, mert kiakartam próbálni előtte magam is, hogy tényleg működik. A hétvégén sikerült és jelentem tényleg a legjobb módszer az FE (EV) expozíció beállítására nagy dinamikájú felvétel készítése esetén. Ez egyébként a7rii-vel is megvalósítható, csak nem olyan egyszerűen. A Hsz végén ezt is leírom. Javaslom, akinek van lehetősége próbálja ki!
Tehát:

ETTR (expose to the right) with Soany a7rIII: Highlight metering mode with +2 EV comp

Tehát a lényeg, hogy ezzel a módszerrel lehet úgy beállítani, az optimális fényértéket, expozíciót, hogy a szenzor legnagyobb dinamikai tartományát ki tudjuk használni és mindemellett az árnyékos , sötétebb területen a legkevesebb zaj keletkezzen. Ez egy olyan módszer, ami nem azt jelenti, hogy képfeldolgozás (post processing) nélkül kapjuk a legjobb eredményt. Ez arra való, hogy a legszélesebb dinamikai tartományhoz jussunk, úgy hogy ne vesszen el adat beégett terület miatt. Ezzel a módszerrel az árnyákos területek a szenzorban rejlő lehetőségekhez képest a legnagyobb világosságot kapják, így ritkábban szükséges, és ha szükséges is sokkal kisebb mértékben az árnyék csúszka használata, így minimalizálódik a sötét terület zajossága. Képfeldolgozás folyamatában a csúcsfények visszahúzásával esetleg a témától függően a teljes kép sötétítésével lehet beállítani a megfelelő világosságát a képnek. Ami ugye nem növeli a zajosságot olyan mértékben.

A módszer működési elve: A Sony a7riii-be bekerült egy új fénymérési módszer mégpedig a "Highlight", (magyar menüben: "Megjelölés"). Ez az algoritmus úgy működik, hogy megkeresi a kép legfényesebb területét automatikusan és ahhoz állítja az expoziciót. Olyan mintha spot (pontszerű) fénymérési módszert alkalmaznánk és a kép legfényesebb területén mérnék pontszerűen fényt. (AEL Lock gomb használata). A mérési és beállítási elv az, hogy ezt a területet veszi középszürkének és az expozíciót úgy állítja, hogy ennek a területének a fényessége a középszürke világosságával egyezzen meg. Ez a Sony kamerákon (a7rii és a7riii) is elvégzett próbák alapján 2FE értékre van a fehértől, attól a világossági értektől, amin a szenzor még el tudja tárolni az adatokat tartalomvesztés, kiégés nélkül. Tehát ha a +2FE (EV) eltolás azért szükséges, hogy a fényképezendő területnek a legvilágosabb pontja az a szenzor legvilágosabb érzékelési pontja legyen. Így valóban ki tudjuk használni a szenzor maximális dinamikai tartományát.

Tehát az a7rIII-n ki kell választani a "Highlight" fénymérési módot és az EV kompenzációs tárcsát +2-re kell állítani. Majd a képfeldolgozás folyamatán vissza kell venni igény szerint a fényességet az érintett területeken. Egyébként az a7rIII váz lehetőséget biztosít, arra, hogy a különböző fénymérési módokat állandó értékkel eltoljuk, azonban Csak +/- 1FE-vel. Tehát az is járható út, hogy valaki átírja a menüben, hogy a "Highlight" fénymérési módot mindig +1 FE-vel korrigálja a váz automatikusan és az expozíció kompenzációs tárcsát csak +1 értékre állítja.

Az a7rII esetén hiányzik a "Highlight" fénymérési mód. Tehát fénymérési módnak "Multi-pattern" (magyar menüben: többmintás) módot kell kiválasztani. Be kell kapcsolni a "Zebra 100+" lehetőséget, amikor az éppen kiégett területet villog. Ezek után jöhet a képkészítés. Mégpedig úgy hogy az expozíciót úgy kell beállítani, hogy éppen ne legyen túlexponált terület, tehát ne villogjon a Zebraminta. Majd +2FE (EV)-vel el kell tolni az expozíciót. Ezzel meg is van a maximális dinamikát és a legkevesebb zajt eredményező expozíció. Természetesen itt is a befejező lépés a képfeldolgozásnál a fényerősség beállítás.

Jah és persze ez csak RAW-ok esetén működik. Aki JPG-ben fotózik annál ez nem járható út.

Pár napja megtudtam, hogy "az összes hozzászólásom tudatlanságról árulkodik", emiatt kérem, ha valahol butaságot írtam jelezzétek, hogy ne maradjon hiba....

[ Szerkesztve ]

(#17075) vihartigris válasza mikrofon (#17074) üzenetére


vihartigris
őstag

Ilyet (ehhez hasonlót) a Canon már régóta tud.
Csúcs fényértékszint beállítás, ha jól emlékszem.

bármi reciproka a semmi

(#17076) p_adam válasza mikrofon (#17074) üzenetére


p_adam
addikt

Egyetlenegy hiba van az egészben, a gyakorlat...amikor ugyanis az ember durván feltolja az árnyékokat, akkor tartalomtól és világítástól függően eléggé el tudnak csúszni a színek ahhoz képest, ha nem kell durván állítgatni, szóval ETTR nem mindig a helyes megoldás, legtöbbször többet ér, ha egyszerűen 'korrekt' az expo a kép tárgyára vonatkozóan.
A Canon esetében sokkal inkább lehet erre szükség, ott viszont ez a színeltolódás sem akkora probléma (de a zaj igen, ha nem a legújabb 5D IV-ről beszélünk, ami gyakorlatban szinte ugyanazt tudja, mint az A7RII/III)

(#17077) mikrofon válasza p_adam (#17076) üzenetére


mikrofon
veterán

Kérdés, hogy mit értünk gyakorlat alatt...
Azt, hogy általánosságban, hogyan működik, vagy konkrétan az általam említett vázon....
A gyakorlat az én esetemben is és másoknál is azt mutatja, hogy tökéletesen működik ez a Sony a7riii esetén. Pont emiatt nem írtam le addig, amíg magam is le nem teszteltem. A színek sem csúsznak szét. Hiszen nem írtam túlzott árnyékfelhúzásról, hanem a fénymérési algoritmus sajátosságainak a korrekciójáról....

Ezzel a +2FE-vel pl egy napsütéses időben, minden a helyére kerül. Főleg ha kültérben, a legvilágosabb pont mondjuk az ég és azon a felhő lesz, ami pont a fehért tartományba csúszik bele kiégés nélkül a korrekciónak köszönhetően. Vagy beltérben nagykontrasztú megvilágítás, akár lámpa, vagy ablakon bejutó fény esetén. Nagy előny még akkor, ha fehér ruha található a képen. Mert ki ne szeretné, hogy a valóságban fehér a képen is fehér legyen és látszódjanak rajta a színek, meg a kép többi része is látható legyen...

Valóbban nem minden esetben ez a használatos, de Sony a7riii esetén, széles dinamikájú, nagykontrasztos felvételek esetén ez adja a legjobb eredményt.

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy ki kell próbálni. Ha te kipróbáltad szívesen olvasom a tapasztalatodat....
Vagy ha nem akarod keress képeket a Google segítségével és meglátod... De ez annak szól aki ki szeretné használni a vázának képességeit és tudását... Annak meg megér egy próbát....

Canon-hoz valóban nincs tapasztalatom. Nem tudom, hogy ott hogyan működik, hogy ott mi a valóban jó módszer. Nem is érdekel....

[ Szerkesztve ]

(#17078) topikk


topikk
senior tag

Sziasztok! Nem vagyok Sony-s, de a nagy hype miatt olvastam az A7iii -rol, hogy ennyi penzert ennyi kamerat meg nem adott senki. Ehhez kepest neztem ma az e-infin.com/eu szurkeimportos oldalt es ugyanannyiba kerul mint a Nikon 850D. Akkor hogy is van ez?

(#17079) PuMbA válasza topikk (#17078) üzenetére


PuMbA
titán

"Nikon 850D"

D850. A 850D úgy hangzik, mintha Canon gép lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17080) p_adam válasza topikk (#17078) üzenetére


p_adam
addikt

Félrenézted, az A7III még kint sincs, az A7RIII meg nem ugyanaz...

(#17081) vihartigris válasza topikk (#17078) üzenetére


vihartigris
őstag

Egészen pontosan csak egy R betűt néztél el.
Az R változat drágább mint a sima R nélküli.

Nikon
Sony

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#17082) kovsol


kovsol
titán

Szürke importosan szerintetek milyen áron várható amúgy a A7III?

May the Force be with you!

(#17083) vihartigris válasza kovsol (#17082) üzenetére


vihartigris
őstag

szerintem Gábor Áron :DDD

bármi reciproka a semmi

(#17084) 80hun válasza topikk (#17078) üzenetére


80hun
addikt

Most nem azért de 2850eur a garancia nélküli d850 ugyanennyi az A7Rm3 is ugyanott.

A7m3 még nincs is szürkeimportos és jelenleg itthon 760e a váz és + 20e-ért 5év gyári gari van rá.

Tehát hogy jön egy 880e-s szürkeimportos gari nélküli ár a hivatalos 5év gyári garis 780e ft-os árhoz?
Főleg hogy a 3 év garis D850 1.2 milla :)

(#17085) topikk válasza 80hun (#17084) üzenetére


topikk
senior tag

Igen, elneztem az R betut a Sony-nal :)

(#17086) konyi79 válasza mikrofon (#17074) üzenetére


konyi79
addikt

Ez tök jó, látszik a Sony nagyon hajt már a pro közösség felé, bekerült végre a csúcsfényekre fénymérés is végre a menübe. Eddig a tükrösök kiváltsága volt. Bár akinek volt némi gyakorlata, a hisztogramra/zebrára támaszkodva eddig is simán megoldotta, arról nem is beszélve, a Sony szenzorok eddig is mennyire lesz@*ták a helyes expót, ha RAW-ban nyomtad a sok tartalék miatt.
Meg ez a dolog nem a dinamikáról, inkább a helyes expóról szól. Ha a magas dinamika a szempont, érdemes a kettős erősítés miatt a két natív ISO környékén maradni, arra figyelni.

Meg arra is kellene ügyelni, az ilyen flamekeltő kiegészítések ne szúrják senki szemét, inkább tartsd magadban legyél szíves.

(#17087) p_adam válasza kovsol (#17082) üzenetére


p_adam
addikt

Kb. 1900 Euró és nem nagyon lesz raktáron az elején, de rá egy hónapra biztos esni fog 1700 körülire, ha már elérhető nagyobb tételben (ami egyáltalán nem biztos, kereslet függvénye).

[ Szerkesztve ]

(#17091) #31733248 válasza Uzi74 (#17053) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#17053) Uzi74

"Annyiban legyünk megértőek a Samyang-al, hogy optikailag valószínűleg a sel85-ben is van CA, csak ott kiszedi a korrekciós profil."

Megnéztem én már korrekció nélkül is, nagy a különbség a Sony javára. A Samy CA-ját gyakorlatilag ki sem lehet szedni. Ezzel együtt a Samy 85 nagyon komoly mosodát hoz, de érdemes kerülni vele a nagy kontrasztú jeleneteket.

Az 55-210 egy FÉ rekeszeléssel nagyon jól teljesít, bármelyik gyútávon. Példák:

"Makró" - "Portré" @ 139mm f5.6 (letöltés) - 210mm (letöltés)

(#17088) mikrofon

Engem érdekel ez a téma. De igazán annak örülnék, ha egy asztali alkalmazás presetje bevihető lenne a gépbe és olyan jpg-ket köpne ki a váz. Ha a HSL, clarity, mikrokontraszt is állítható lenne (akár a vázon belül), megspórolható lenne az utómunka nagy része. Itt vannak a saját DXO presetem képei a vázból kieső, finomhangolás nélküli standard képekkel összehasonlítva. Ha hasonlót érhetnék el a vázon belül, nagyon tudnék örülni...

[ Szerkesztve ]

(#17097) tom24


tom24
újonc

Üdv!
E-infinity-vel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Ugyanannál a terméknél - jelen esetben Sony a6500 - több árat is látok. Továbbá van, amelyiknél van szállítási költség feltüntetve, van amelyiknél nincs. Úgy látom amelyiknél nincs ott Standard shippinget írnak (különböző nyelveken...) , amelyiknél van szállítási költség ott International Standard shippinget írnak Ráadásul általában az a drágább, ahol még plussz szállítási költséget is írnak...
Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Melyik mivel jár, melyiket érdemes választani, illetve ha több mindent vesz valaki, akkor a szállítást egyszer számolják fel vajon?
Magyarországra kivel küldik? Valamelyik futár vagy a posta hozza? Kapok track numbert?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#17098) krmcz


krmcz
tag

Ha Sony apsc milcre kellene objektíveket választanotok és adapterezés most nem játszik, akkor melyik lenne az a 3, amit választanátok (kitobit leszámítva)? Nekem Sony 50 mm f1,8 oss, Sigma 16 mm f/1.4, Sigma 30 mm f/1.4.

(#17099) konyi79 válasza krmcz (#17098) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem nagyon jó átgondolt szett.
Ár-értékben, használhatóságban is, mindenben.
Mindnek lenne alternatívája, de ott már egyéni preferenciák csak a mérvadóak, ami szerint meg gondolom kiválogattad.

(#17100) vihartigris válasza krmcz (#17098) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem tudjuk mire kell, mennyi az elkölthető pénz mennyisége, de ez a három fényerős obi elég jó választás.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.