Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) vihartigris válasza krmcz (#17150) üzenetére


vihartigris
őstag

Media Mark-ba is érdemes benézni 08-ig.

bármi reciproka a semmi

(#17152) Márton válasza pitius (#17146) üzenetére


Márton
nagyúr

na ez már döfi, köszönöm szépen! :R
Így 10 mp alatt látom, megfelel-e, nem kell honlapokat, értékeket bújnom :DDD
Várom a kitest is! Hol ez a hely?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17158) rgranc válasza Bogyó bá' (#17153) üzenetére


rgranc
aktív tag

A state/province/region az az országon belüli terület, írd nyugodtan a megyédet ha kötelező mező.
(Szó szerint "[szövetségi] állam/tartomány/régió")

@ (#17152) Márton: Predjama vára, Szlovénia
(Tavaly pünkösdkor voltunk Szlovéniában, 4 nap alatt a legjelentősebb látnivalók nagy részét ki is pipáltuk, érdemes hosszú hétvégét szervezni oda: közel van és nagyon szép!)

[ Szerkesztve ]

(#17165) Uzi74 válasza konyi79 (#17110) üzenetére


Uzi74
senior tag

Reszelésnek nem álltam neki, inkább rendeltem egy K&F FD adaptert, ez passzentosan rámegy erőltetés nélkül.
[link]

A hétvégén kipróbálom mennyire használható a manuálban. Focus Magnifier képe komolyan remeg 135mm-es FD obin, focus peeking még ok - remélem ez elég lesz

(#17167) Neck válasza pitius (#17146) üzenetére


Neck
veterán

Megvan az én verzióm, ebbe az albumba tettem fel. Sajnos egyik sem 30mm-es, én mindig a két véglet vagyok, 16 és 50-es fotóm van róla. Hoya Fusion CPL volt fent.

50F18-am van, lehet akkor a sigma 16mm f1.4-et kéne megvenni :D

Amúgy a te képed sokkal jobbnak tűnik, mind expo, mint élesség szempontjából, nekem egyedül a CPL hiányzik róla.

Ja, most nézem, nem is sikerült túl jól, fel volt véve az ISO valamiért :( (ISO 2500 + 1/2000-as záridő :( )
Itt még nagyon tanulgattam a dolgokat :DDD

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17168) Márton válasza Neck (#17167) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
biztos itt még remegett a kezed, és muszáj volt az 1/2000s :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17169) wms válasza Neck (#17167) üzenetére


wms
senior tag

Ezt szerintem mindannyian végigjártuk! :K

(#17170) Neck válasza Márton (#17168) üzenetére


Neck
veterán

Fogjuk rá :R
WMS: Jaja, kb a nyaralás előtt vettem a gépet (itt kértem meg a menyasszonyom kezét), és itt kezdtem el tanulgatni a beállításokat.

Nem mondom, hogy hű de jó vagyok már, de azért azt felismertem az előbb, hogy nem így kellett volna :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17171) derrik


derrik
őstag

Az e-infiny oldalon vett már valaki fényképezőgép vázat. 1 év garanciát írtnak. Az hivatalos Sony, vagy csak a webáruházhoz szól?

(#17172) wms válasza derrik (#17171) üzenetére


wms
senior tag

Csak a forgalmazói garanciát ad, nem gyárit. :K

(#17173) pitius válasza pitius (#17146) üzenetére


pitius
tag

Most találtam meg ennek a várnak, a több képből összefűzött nagyfelbontású változatát (lehet ezt panonak nevezni?)

Predjama (nem emlékszem, hogy mennyi képet használtam fel, a felbontás végül: 13840 x 6790 lett) (remélem nincs benne nagy illesztési hiba)

[ Szerkesztve ]

...pitius...

(#17174) Márton válasza pitius (#17173) üzenetére


Márton
nagyúr

a fiúk most akarják kiszabadítani a lányt és telefonon egyeztetnek? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17175) Rapid136 válasza pitius (#17173) üzenetére


Rapid136
őstag

Az egyik csatornán elmesélték a vár történetét, ugyanis nem tudták megostromolni de körbezárták hogy kiéheztessék őket, viszont mégis volt folyamatosan étel a várban.
Némi megvesztegetéssel elérték hogy az egyik szolga, akivel a várból ételt küldtek az ostromlóknak :-) elmondja hogy a bal oldali kis házikó a fürdőszoba és vállalja hogy amikor a vár ura fürdeni megy kirakja a mécsest az ablakba. Na akkor szétlőtték...
Aztán kiderült hogy a várba a hegyen keresztül barlangrendszer vezet a túloldalra és azon keresztül jutott be minden.
És persze jónéhány filmben is szerepelt már diszletként.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17176) derrik


derrik
őstag

Ez mennyire vállalható?link

(#17177) krmcz válasza derrik (#17176) üzenetére


krmcz
tag

Én hivatalos mo-i forgalmazótól vettem újonnan kitobival 270-ért.

(#17178) kovsol válasza derrik (#17176) üzenetére


kovsol
titán

MM-ben 270k a 6300 váz. Én akkor már rádobnék 10k -t és onnan venném.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17179) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Tudom, volt már tőlem is kérdés, csak nem így. Van akikkel már privátban lezongoráztam oda-vissza, de érthető a szerencsétlenkedésem, mert nem mindegy az annyi. ;]
Sajnos nem erősségem az angol :B és így a videók nagy részét nehézkesen tudom fordítani.

Szóval többen írtátok, hogy várakozzam, de félek nincs arra időm, hogy várjak még 3 hónapot, amire kapható lesz a Tamron 28-75-ös új fényerős obija. Már minden féle verzió felütötte a feját, adapterezés, akkor addig fix obi, na és persze a natív 24-70 GM obi is.

Na most arra volnék kíváncsi pl, hogy ez az új Tami lesz e olyan penge mint a GM? Egyáltalán tényleg annyira penge a GM obi, hogy van értelme az árának?

Nézegetem itt a videókat, próbálom kimagozni, hogy mi is az ábra, de nekem az jön le, lehet hogy óriási tévedés, hogy a 24-70 GM nem olyan penge, mint ahogy az ára mutatja. Sőt, egy tesztben még az is véltem felfedezni, hogy adapterrel a canikon obija jobban produkált. Persze itt most nem az AF-re gondolok...

Ne záporozzanak a szidalmazások... :DDD

(#17180) derrik válasza krmcz (#17177) üzenetére


derrik
őstag

Az szerintem jó vétel volt.....

(#17181) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Uj vagyok a milc-ek vilagaban, tegnap erkezett meg a Sony a6000-em, ami egy sony hx300-at valtott. Hat, elsore beleszerettem,egyszeruen pont az en kezembe valo, ellentetben a hx300-al, nekem az zavaroan nagy, es nehez volt,mar regota nem is nagyon hasznaltam, csak ott volt velem, de kepeket inkabb teloval lottem (galaxy s7 edge)
Lesz itt rengeteg kerdesem, mivel cserelhetos obi-val most talalkozok eletemben eloszor.
Es akkor jonne is az elso kerdesem :)
Tajak, epuletek fotozasahoz milyen obit ajanlanatok?
Masodik kerdesem:beallitasoknal van olyan hogy RAW+Jpeg. Azt hittem ilyenkor 2 kep keszul, de csak egy. Na, ezt nem igazan ertem.
Elore is koszonom a valaszokat!

(#17182) konyi79 válasza d3tox1c (#17181) üzenetére


konyi79
addikt

RAW+JPEG-nél két kép készül.
Tájak, épületek nagylátós terület. A kitobi 16-os kezdője ha nem elég, jöhet szóba a natív SEL1018 vagy a Samyang 12f2

(#17183) Mirman válasza konyi79 (#17182) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem arra gondolt a kolléga hogy egyszer exponal a gép . Technikailag gondolom én valóban egy kép készül (a raw ) és ezt másolja le a gép különböző feldolgozással JPEG-be.

(#17184) vihartigris válasza konyi79 (#17182) üzenetére


vihartigris
őstag

+1 a két obira

bármi reciproka a semmi

(#17185) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Koszonom a gyors valaszokat, meg csak a szobaban kattintottam parat tegnap :)
A kitobi eleg jo portre kesziteshez is, eros hatter mosassal?
Kell kulon progi a kepek wifi-n keresztul tabletre, laptopra kuldesehez?

(#17186) csacsi77 válasza d3tox1c (#17185) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha A6000-el akarsz portrézni, akkor a Sony SEL 50mm f/1,8 OSS obit nézd meg.

Öreg fater megoldja!!!!

(#17187) d3tox1c válasza csacsi77 (#17186) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Igen, szeretnek majd. Köszönöm ;)

(#17188) #48967168 válasza belovary (#17179) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nyilván csak magánvélemény, de ha hosszú távra tervezel akkor szerintem a natív obi a jobb megoldás. A konverterest használva mindig bujkálni fog benned a kisördög, hogy pont a legjobb SONY feature-ökről maradsz majd le, amik ráadásul vélhetően az érkező új vázakkal még kívánatosabbak lesznek... :)

Ha érdekel a 24-70 GM dobj egy privit és összefuthatunk valahol egy bambira és kedvedre kattintgathatsz vele...

(#17189) Rapid136 válasza d3tox1c (#17181) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát a kérdések alapján egy kezdő tanfolyam nem ártana...
Ha hiányoznak az alapok akkor az itteni magyarázatokat sem fogod tudni hova tenni. Gyujtótávolság, mélységélesség és a többi...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17190) Neck válasza konyi79 (#17182) üzenetére


Neck
veterán

Ha viszont elég a 16, csak kiváló képminőséget céloz meg, a Sigma 16mm F1.4 is érdekes lehet. :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17191) Márton


Márton
nagyúr

Meike 28mm f/2.8-at használ vki?
Élesség a Sigma 30/2.8-hoz képest?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17192) Neck válasza Neck (#17127) üzenetére


Neck
veterán

Eldőlt. Találtam használtan egy 3 hónapos Sony 35mm f1.8-at 100-ért, itthoni, garis, számlás, mint az új.
Elhoztam :B
(Állítólag több ember is érdeklődött, ha valamelyikőtök elől vittem el, akkor bocsi :B )
Megérte ennyiért?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17193) p_adam válasza Neck (#17192) üzenetére


p_adam
addikt

Ennyiért jó vétel.

Más: ahogy azt várni lehetett, az A7III szürkeimportban is jó drága (és nehezebben hozzáférhető) lesz, emiatt egy jó darabig valószínűleg így is fogyni fog. [link]

(#17194) Neck válasza Neck (#17192) üzenetére


Neck
veterán

Hogyan tudom jól letesztelni, hogy decenteres-e?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17195) mikrofon válasza Neck (#17194) üzenetére


mikrofon
veterán

(#17196) kovsol


kovsol
titán

Esetleg valaki nem tudja, hogy MM -ben vásárolt fényképezőgépre, és objektívre lehet venni sony bővített garanciát a márboltban?

May the Force be with you!

(#17197) 80hun válasza kovsol (#17196) üzenetére


80hun
addikt

Igen mivel a MM-t hivatalos forgalmazó.

(#17198) konyi79 válasza kovsol (#17196) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet.

(#17199) krmcz válasza 80hun (#17197) üzenetére


krmcz
tag

Mi a helyzet az emaggal? Most 6300-ast kitobival és 24 hónap garival árulnak 288k-ért.

(#17200) vihartigris válasza krmcz (#17199) üzenetére


vihartigris
őstag

Bolti garancia van rá.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.