Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) cOxeR válasza belovary (#17299) üzenetére


cOxeR
Ármester

A legjobb az lesz mikor silent módban 70-200 + crop módban levadaszom az embereket. :D
Vagy mikor összeállnak csoportkepre es vigyorgok és megyek tovább, és néznek értetlenül...

(#17302) mikrofon válasza cOxeR (#17301) üzenetére


mikrofon
veterán

:DD

(#17303) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, de nem bírtam kihagyni (itt találtam a PH-n, a Vicces képek topikban. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17304) vihartigris válasza Bogyó bá' (#17303) üzenetére


vihartigris
őstag

Neked sem kell a hülyeségért a szomszédba menni :D

bármi reciproka a semmi

(#17305) Bogyó bá' válasza vihartigris (#17304) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egyik fórumon a bemutatkozásom ez: Bogyó bá', de a "vén hülye" névre is hallgatok... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17306) d3tox1c válasza Bogyó bá' (#17303) üzenetére


d3tox1c
senior tag

🤣🤣🤣🤣🤣

(#17307) Sancza válasza krmcz (#17281) üzenetére


Sancza
tag

Hi,

nem lehet, hogy a Focus Mask van bekapcsolva nálad?
[link]

View -> Show Focus Mask (ctrl+s)

(#17300) mikrofon: és végre van a7iii támogatás benne :D

[ Szerkesztve ]

(#17308) krmcz válasza Sancza (#17307) üzenetére


krmcz
tag

De igen. A sok nyomkodás közepette sikeresen bekacsolva hagytam :D

(#17309) vihartigris


vihartigris
őstag

10-18 mm full frame-re is

bármi reciproka a semmi

(#17310) krmcz


krmcz
tag

Készültek tesztfotók a Sigma 16mm-esével. Részletes beszámoló jövő héttől olvasható. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17311) mikrofon válasza krmcz (#17310) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem Sony-ra nem nagyon releváns a teszt mert az MFT verziós valtozatot tesztelik Olympus om-d e-m5 mkii-n, így képszelek nem lesznek és a képminőség is más lesz a teljesen más szenzor miatt....

[ Szerkesztve ]

(#17312) cOxeR válasza mikrofon (#17302) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na haza is értem, belelestem az anyagba majd írok ha átrágtam az egészet, de barátságba maradok a sonyval. :))

(#17313) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Hasznalja valaki kozuletek a kepei mentesere a Flickr-t? Jott egy mail, es ha jol ertelmezem,majus vegetol megszunik,egy teljesen uj oldal lesz helyette.
Azt irjak, hogy addig mentsem le a kepeimet..... Koszi.
Olyan opcio viszont nincs, vagy csak en nem latom, hogy mappa mentese,par szaz giga van fent,par eve ide pakolom.
Van valami modszer, amivel egyszeruen le menthetem rola a feltoltott kepeimet?
Tudom, ez nem az a forum,de itt legalabb valaszolnak is ;)

(#17314) Zozzant válasza d3tox1c (#17313) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát nekem nem jött semmi ilyesmi.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#17315) d3tox1c válasza Zozzant (#17314) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nekem ez jött.....
Flickr loves you
We’re excited to announce that Flickr has agreed to be acquired by SmugMug, the photography platform dedicated to visual storytellers.
SmugMug has a long history of empowering people who love photography and who want to improve their craft, making them a perfect fit for Flickr and our creative community. With SmugMug, we’ll continue to focus on you, the Flickr members who inspire us all with your work.

Nothing will change immediately with regard to your Flickr account. You will still access Flickr with your current login credentials and you will have the same Flickr experience as you do now. We will continue to work to make your Flickr experience even better.

We think you are going to love Flickr under SmugMug ownership, but you can choose to not have your Flickr account and data transferred to SmugMug until May 25, 2018. If you want to keep your Flickr account and data from being transferred, you must go to your Flickr account to download the photos and videos you want to keep, then delete your account from your Account Settings by May 25, 2018.

If you do not delete your account by May 25, 2018, your Flickr account and data will transfer to SmugMug and will be governed by SmugMug’s Terms and Privacy Policy.

Read more detailed FAQs about this transition on the Flickr Blog.

We’re happy that Flickr is your home for photography and we look forward to the next chapter in our adventure together as we join the SmugMug family.

Thanks,
The Flickr Team

(#17316) jmakk válasza Zozzant (#17314) üzenetére


jmakk
őstag

Email lehet nem jött, de az akvizíció igaz. Guglizz rá
De egyelőre azt írják, az oldal biztosan megmarad ebben a formában még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#17317) Rapid136 válasza d3tox1c (#17313) üzenetére


Rapid136
őstag

Ilyenkor az a hivatalos hogy ha nem járulsz hozzá hogy az uj tulajdonoshoz kerüljenek az adataid, akkor mentsd le a dolgaidat és töröld a fiókodat.
Ha nem teszel semmit akkor tudomásul vetted a változást.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17318) konyi79 válasza krmcz (#17310) üzenetére


konyi79
addikt

Mlaca már év végén próbálta mft-n, de az itt sokat nem számít.
Viszont minden tesztből kimarad, a folyamatos zümmögése miatt videóra használhatatlan, legalábbis belső mikrofonnal.

(#17319) Neck válasza krmcz (#17310) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon sokat nézegettem ennek az obinak a képeit Sony-n. Nem akarok flame-et gerjeszteni, távol álljon tőlem, de amiket én nézegettem képeket, azokon nyitva is éles volt, 1-2 rekesszel meg valami fantasztikusan karcol. Ehhez képest, ezeken a tesztképeken kifejezetten f*s a képminőség (templomnál a bokor pl, az éjszakai képek meg úgy kollektíve, azoktól 1-2 mobil jobbat csinál...). Nem tudom, hogy a fotós, a gép, vagy a lencse hibája (annyira nem vagyok profi, hogy el tudjam dönteni) de engem ez igencsak pofánvágott.

Szerintem ha valaki Sony-ra venni akar ilyen lencsét, az ne ezek a képek alapján döntse el.
Van sok cikk róla már, pl DPreview-on, ott sokkal élesebbek a képek...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17320) d3tox1c válasza Rapid136 (#17317) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Szoval akkor minden marad a regiben, maradnak a feltoltott kepeim, csak a tulaj lesz mas? Uj oldal, de minden marad a regiben. Ugye jol ertelmezem? Nem kis ido lenne kepenkent mindent lementeni.

(#17321) catroot válasza d3tox1c (#17320) üzenetére


catroot
veterán

Részben igaz, hogy marad minden, egy ideig.

De ha jobban megnézed a SmugMug-ot, ott nincs ingyen semmi.
Szóval 100%, hogy fizetős lesz.

Most gyakorlatilag, a Flickr ebben a formában megfog szűnni, szvsz.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#17322) catroot válasza d3tox1c (#17320) üzenetére


catroot
veterán

Kicsit kivesézve.

[link]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#17323) d3tox1c válasza catroot (#17322) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi

(#17325) Rapid136 válasza gprspeter (#17324) üzenetére


Rapid136
őstag

Fenébe a hülye linkeddel, a Facebook most a svéd MM hirdetéseit dobálja be egy darabig...
:W

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17326) #96302336 válasza Rapid136 (#17325) üzenetére


#96302336
törölt tag

ublock+facebook adblocker. ;)

(#17327) JohnyBlue válasza Rapid136 (#17325) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem tök mind1, hogy pölö svéd vagy magyar IKEA-s reklámot hoz be ? :D Nekem a sok kínais meg telefonos ódal után szinte jól is esik egy kis svéd reklám a pofába :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17328) Rapid136 válasza JohnyBlue (#17327) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja, egy hét Erdély után még a Google is román oldalak közt keresett :-)
Mondjuk 10.000-ért bedobta a 150-600 Sigmát, csak nem Ft-ban hanem svéd koronában...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17329) rgranc válasza gprspeter (#17324) üzenetére


rgranc
aktív tag

Személyesen még nem próbáltam, de elvileg igen, úgy tudom ha ott helyben a saját nevedre kéred a számlát/garit, akkor érvényes rá itthon a Sony európai garancia.
(Elvileg azokra nem érvényes amit valakik kint megvesznek és szürkeimportban itthon adnak el.)

[ Szerkesztve ]

(#17330) gprspeter válasza rgranc (#17329) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! :R

(#17331) kovsol válasza rgranc (#17329) üzenetére


kovsol
titán

Szürke importos termékek távol keletről jönnek. Ez egy rendes EU-s termék.

May the Force be with you!

(#17332) gprspeter


gprspeter
senior tag

A kit obi mellé, ha egyelőre nem tervezek több obi vásárlást, ez jó választás?
Én inkább "alkalmakkor" használom a gépet, szülinapok, lányom, nyaralás...

(#17333) konyi79


konyi79
addikt

Csak így ad-hoc ha valakit érdekel, éjjel felmegyek prédikálószékre fotózni. Talán a meteorokból is csípek el, meg napkelte. Elvileg tiszta az idő, lehet belőle valami.

[ Szerkesztve ]

(#17334) notafa3 válasza gprspeter (#17324) üzenetére


notafa3
tag

Én múltkor próbáltam utánajárni a kint vásárolt Sony gépek itthoni garancia feltételeinek, felhívtam a Sony Magyarországot, ők olyanokat mondtak hogy ha hazahozom lecsökken fél évre a gari és csak kitöltött jótállási jeggyel és számlával érvényes itthon a gari, de ezt is 5 perc gondolkodás után nyögték ki.

Ezután felhívtam a Camcorder Kft-t (hivatalos Sony szerviz) és kiderült hogy már rég nem kérnek kitöltött európai garancia jegyet, elég egy számla. Azt mondták tök mindegy milyen boltban veszem meg külföldön, lehet akármilyen import, elég nekik a számla.
Azt se nézik, hogy az adott bolt ahol vettem hivatalos Sony forgalmazó-e. Szóval ennyit erről a szürke importos mizériáról. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17335) mikrofon válasza cOxeR (#17312) üzenetére


mikrofon
veterán

Nah milyen volt?

(#17336) rgranc válasza gprspeter (#17332) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem is ez van, szeretem. Nyaralásra szerintem nem igazán jó (arra nagyobb látószögű kell), de gyerekekhez, eseményekre nekem pont elég egy gazdaságos megoldásnak. Gondolkodtam a Sigma 60mm+30mm kombón (a kettő együtt lett volna kb. annyi mint ez), de nekem elég a kitobi a kirándulásokhoz.

(#17337) KawaBazsy válasza gprspeter (#17332) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tedd maxra a kitobi zoomját, s nézd meg, h az a látószög mennyire tetszik. Aztán megpróálhatod 30-35-el is, s tudsz dönteni.

(#17338) kovsol válasza rgranc (#17336) üzenetére


kovsol
titán

16mm-nél nagyobb látószögű? Csinálhatsz akkor már panorámát is ha tájat akarsz fotózni vele nyaraláson amire nem elég a 16mm.

May the Force be with you!

(#17339) cOxeR válasza mikrofon (#17335) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nehéz összefoglalni. :)

Alapvetően a súlycsökkenés, kifejezetten nagy terhet vett le... másnap nem éreztem, hogy mindenem fájna sajogna, pedig azért végig rajtam volt a gép és téblábolni sem szoktam. :)

Markolat nélkül használjuk őket, nem is tervezzük, hogy veszünk markolatot, az egyensúlyban azért segítene, de az akkuidő, az annyira jól sikerült, hogy egyáltalán nem indokolja, lehet majd egy-egy toldatot veszek.
3 akkut használtunk el fejenként, úgy hogy az elsőt ~39%-nál cseréltük, másodikat 28%-nál, így átlagosan egy-egy akkuval 800képet csináltunk, szerintem akár 900-is ment volna.
Szóval ez a korábbi Sony gondokhoz képest, hatalmas előrelépés, és bőven elegendő kapacitás egy biztonsági csere szertartás előtt, egy csere vacsi után.
Két kártyás RAW mentés, végig kijelző élőképpel bekapcsolva, követőfókusz, vázstabi, sok auto iso, ami mind mind eszi az akkut.

Legnagyobb nehézség az adatmennyiség... annak a duplikált mentése. Fejenként 256GB duplikáltal mentünk (ez ugye 8 db 128GB-os kártyát jelent, persze volt tartalékban még 4 db 64GB-os is...), de este a buli szekciót, a biztonság kedvéért, tömörített raw-ba toltuk már le. Ezzel ugye 2 bit-et vesztesz, nem egy nagy veszteség, viszont a mentett fájl a fele. :) Ez azért fejenkénti ~2200 kép esetén nagyon nem elenyésző.
Néztem sok tesztet, hogy igazából annyira irreleváns, hogy tömörítettet mentesz-e a végeredmény tekintetében, hogy nyugodtan elengedtem ezt a dolgot.
Sőt innentől vélhetően esküvőt, csak is tömörített formátumban lövök, nem szeretnék, még 4 db 128GB-os kártyát beruházni és potom, 1,5TB-nyi SD kártyával menni esküvőkre, elég ez az 1TB-nyi is. :)
Valamint feldolgozásnál is óriási különbség, kisebb fájlméretekkel való munkavégzés.
Egy kisebb számolás még ha már adatmennyiség, évi átlag 20 esküvőnél átlag 4000 elkészített képpel, ha ezt duplikáltan is tárolod, az 13,7TB uncompressed nyers esetén. :) Nem kell ezt részleteznem. Mi duplikált nyerset exportálás után töröljük, átadást követő 1 évig tartjuk a nyerset, ez is nagy erőfeszítés.

Ami a nappali részét illeti a fotózásnak, egyszerűen hozta a papírformát, én végigtoltam auto iso-n, egy előre beállított minimál shuterrel av-ba (1/250). Volt olyan szituáció, ahol ez kevés volt (beltér logikusan), lehet tolnom kell még rajta 1/320-ra és akkor bolondbiztos. 70-200-al voltam szinte végig a kinti részeken, feleségem meg ugye 24-70-el. Kifejezetten konzisztens volt a végeredmény, 0,7-el toltam túl a helyes expót, kint szabadtéren. Elég erős napfényes idő volt, így nem akartam ennél többet rátolni, beltérben +1fé-vel dolgozom, meg manualban, ez most is így volt, nem is volt semmi meglepetés. Volt nagy dinamika különbség, a szertartás helyszínén, jól vette az akadályt és tényleg helyesen találta meg az expókat... folyamatosan ellenőriztem azért, bele kell-e nyúlnom, de nem éreztem sehol gondot.
Fókusz tekintetében hozta amit eddig is írtam... amit nem toltam mellé, az rajta volt... több olyan kép volt, ahol kapkodtam és bizonytalan voltam, hogy megvan-e... de ezeket lecsekkoltam és szinte kivétel nélkül mind pontos volt, ami nem azt elhúztam a háttérre... de irreleváns képmennyiség a teljes pontos képekhez mérten.
Hőfok gond nem volt, tűző nap 24-26 fok. (dj rövidgatya flip-flop papucs :U )

Esti rész, beltér, vakuzás. Vaku nélkül is csináltam képeket, iso3200-ig, mikor már 1/200 alá kellett volna bemennem, meg f2.2 alá, akkor elengedtem és jött a vakuzás. Nem szeretem a magas iso + kis mélység kombót, részletet vesztek, élességi tartomány kicsi, nekem ez már nem elfogadható.
Vaku tette a dolgát, halk, gyorsan bekapcsol, nem hagy ki sorozat közben. Canonnál sokszor volt vaku gondom, hogy egy sorozat esetén ki ki hagyott a vaku, új friss eneloop-al, meg új vakufejjel is.
Itt a fókusz tekintetében kísérletezgettünk, a 85 már néha lassú volt ezekhez a mozgásokhoz, a 70-200 meg nehéz, és térben se volt indokolt.
Az 1/250-es sync kifejezetten élvezetes volt, ez sincs ugye canon fronton... ez nagy biztonságot ad, még ha nem második "redőnyre" szinkronizálsz is.
16-35 itt nagyot virított, ami a fókuszt illeti, követő fókuszt használtam, tesztelgettem a sima single shot-ot is, de alapvetően jó volt a követő, relatív kevés fényben is jól talált.
Toltam itt is pár sorozatot, apuka pörgette maga körül a fiát, játszi könnyedséggel lekövette és 4-ből 4 rajta volt, ha kellően ügyes voltam. Amikor nehezebben talált fókuszt, akkor többnyire a megoldás csak annyi volt, hogy az első vakuvillanásig kellett eljutni és onnantól patentul rajta volt a fókusz.
Ami nagyon hiányzik, az a vaku beépített IR fénye... ami ha jól tudom, akkor gyárilag le van tiltva, csak a gép segédfénye van, ami meg igazából semmire se való... vagy hát buliba nem sokat ér.
Nem tudom, van-e arra mód, hogy ezt életre lehessen kelteni, de utánajárok. :)
24-70-esetén a nagyobb tömegű lencsék tehetetlensége miatt azért nem volt ennyire jó az eredmény, ott azért volt lassabb fókuszálás.
Viszont a különféle fényviszonyokat így is úgy is ki kell tapasztalni... mikor melyikkel hatékonyabb, ez Canon esetén sem volt konzisztens, ott is mókázni kellett, hogy mit használsz milyen fénymennyiség, meg oldalsó fény esetén, ott rengeteg kép el szokott menni a világosabb és kontrasztosabb háttérre.
Ami nem tetszett, szoktam csinálni pár képet, amihez relatíve hosszú záridő kell 1/10-1/30 körül, a digitális keresővel ez rettenetes... igazából párszor átkapcsoltam, de ez a frame drop nagyon nem jött be, így nem erőltettem.

Szumma, nem voltam olyan helyzet, ami gondot okozott volna, vagy azt gondoltam volna, hogy az 5d4-el könnyebben meglőhető lett volna, sőt... mivel nem kell szenvedni a fókusz pontosság miatt, igazából nem lehet egy kalap alatt említeni őket. Sokkal okosabb, sokkal több felhasználó barát beállítás van, amit ki is lehet aknázni.

(#17340) gprspeter válasza KawaBazsy (#17337) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ez jó ötlet! Köszönöm!
50 egy kicsit közeli beltérre, a 30 egész jó.
Akkor lehet inkább egy Sigma 30? f1/4 vagy a 2/8-is jó?
Árban duplája...

(#17341) mikrofon válasza cOxeR (#17339) üzenetére


mikrofon
veterán

:C
Köszönöm a részletes beszámolót. Én az utolsó karakterig kíváncsian olvastam. Szerintem az utolsó bekezdésed a legjobb.. ;) jelenlegi technika csúcsa, ami megkönnyíti a dolgokat, de nem helyettesíti a jó fotóst...

Én nem használok vakut két OK miatt mert nem szeretem és mert megtehetem ;).
Iso 6400 és 12800 között szoktam azon gondolkodni, hogy komolyan ilyen kép az a7riii-ből, mert ugye az már egy jobb kompakt szint... De olyankor m8ndig megnyugtatom magam, hogy nade ez már 5 jegyű iso-val és vaku nélkül...
Ennek ellenére kicsit mozgat a téma. Ezért kérdezem miket és hogyan használtok vaku témában ?

Mivel ketten két vázzal dolgoztok folyamatosan, esetleg tegyetek egy próbát az esti buli résznél az 55/1.8 lencsével. Összességében nem GM szint, és ha készítesz pár képet érteni fogod mire gondolok, de AF-ben a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#17342) KawaBazsy válasza gprspeter (#17340) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a 30 az alap obim, általában az van fenn, a legtöbb szitura teljesen jó. Sigma 2.8-at használok, ár/érték bajnok, nekem nem kell több fényerő, mert nyitva is éles. Portréobinak meg van 55-ös manuális Takumar, az ugye jóval ritkábban kell..

(#17343) belovary válasza cOxeR (#17339) üzenetére


belovary
senior tag

Szuper!

Nagyon köszi a beszámolót! A 24-70 GM-nél sokkal rosszabbak voltak a tapasztalatok, élmények?
Mert egyelőre azt tervezem venni, de sok sok agyalás előzte meg. :) Összességében mi a vélemény róla?
Indulónak ez a gyútáv lenne az ideális, azt jöhet a szentháromság többi darabja is majd idővel. :)

(#17344) #48967168 válasza notafa3 (#17334) üzenetére


#48967168
törölt tag

Engem konkrétan majdnem kiröhögtek Bécsben amikor obikat vettem és kértem hogy pecsételjék le a dobozban lévő garilevelet. Állítólag évek óta nem csinálják, bőven elég a számla a gariztatáshoz. Sőt még azt is mondták, hogy ha elhagynám a számlát, szívesen kinyomtatják újra és megküldik a címemre postán...

Szóval ettől nem kell tartani, nyilván az itthoni forgalmazók a saját piacukat akarják védeni...

(#17345) rgranc válasza kovsol (#17338) üzenetére


rgranc
aktív tag

@kovsol: valóban, én az 50mm fixre írtam hogy kevés nyaralásra, bocs.

(#17346) krmcz


krmcz
tag

Ha állványon használjuk a gépet miért ajánlott kikapcsolni a stabilizátort?

(#17347) vihartigris válasza krmcz (#17346) üzenetére


vihartigris
őstag

Mert a stabilizátor, ha nem talál remegést akkor csinál.

bármi reciproka a semmi

(#17348) konyi79


konyi79
addikt

Hétvégén kimentem meglesni a Lyridákat a 16-os Sigmával. Na a Lyridákra majd visszatérünk bő 200 év múlva, de hoztam pár képet a Sigmával.
Hiába tájoltam magam a Skymappal irányba, szabotálták ismeretlen körülmények a megfigyelést, egyet se láttam. Maradtak a csillagok, a dunakanyar, meg a napkelte. Azért ezek se olyan rosszak onnan.
Nem terveztem floodolni az internetet közel azonos képekkel, de különböző fényviszonyok meg rekeszértékek mellett mit csinál az objektív lehessen látni gyártani kellett némi digitális szemetet.
Az összes kép C1-en áthúzott RAW, itt nem az a lényeg mit köp ki a sony, hanem mit rajzol az optika. Maszkolva csak az a pár csillagos van.
Igen, pár. Nem sikerült az APS-C csillagfotó sztárját a 12-es samy-t nálam legalábbis letaszítani a trónról, így elsőre biztos nem. Az a léptetőmotor csak nemegy analóg valami, és ugyan 1,4-en az élőkép zaja belenagyítva sem eszi meg a csillagokat, de ahogy tekerem a fókuszgyűrűt, a homály/majdnemjó/túlment között tudok csak lépkedni. Fura, a végtelen a gép mutatta távolság skálán valahol kicsivel a felén túl van, aranymetszés közelében. Ezt gyanítom inkább a gyártók közötti enyhébb inkompatibilitásnak, kommunikációs zavarnak, mint az objektív hibájának, hisz lépked, a váz meg nem túl pontosan mutatja hova. Fene tudja..
Kicsit rekeszelve biztos jobb lenne, de akkor meg nem 16 milin akarok asztrózni, megint inkább a Samy12. Azon az analóg gyűrűt bármikor bármilyen pozícióba oda tudom tekerni. Meg a Sigma így első blikkre olyan, mintha távolra nem is akarna olyan éles lenni, mint közelre tud. Aki ismeri az oly45-ről szóló beszámolókat, tudja mire gondolok itt.
A másik, 16mm-en nem nagyon találtam fel magam az eget fürkészve. Oda nekem szűk. Átnézve tisztán látszik már a keresőben a tejút, de valahogy mégsem üt úgy, kevés vagyok hozzá.
A képek közé becsempésztem párat más üveggel is a kedvem erejéig, így könnyebb az összehasonlítás mit tud a Sigma. Ahol az exif hiányos, az a 12-es samy, a diffrakció meg a szenzorkosz adja hol volt rekeszelve, de a záridő is beszédes.
Mindent összevetve azt gondolom egy remek objektív. Kifejezetten provokálni kell becsillanásokhoz, alig kell már f4-en elmozdítani eltűnjenek. Nyitva f1,4-en meg nem sokan szokták a napot fotózni szerintem. Kontrasztot se befolyásolja a súrolófény, egyetlen képen nem volt rajta napellenző.
Éjjelre odaki van jobb, így az igazi pálya szerintem a város neki, épületen belül, vagy este kívül gyengébb megvilágításban. Nappalra meg ha úgyis rekeszelünk, nem ér annyival többet a kitobinál, vagy akkor megint ott a Samy ami tágabb, vagy a 1018 ami még bőven elég éles, de sokkal univerzálisabb. Nameg a súlya is elég komoly egész nap lóbálni.
Nálam természetben mintha nem érezné jól magát :)

(#17349) mikrofon válasza konyi79 (#17348) üzenetére


mikrofon
veterán

:C
Érdekes amiket írtál és a képek is!

(#17350) Chal


Chal
addikt

Évődök az új A7 (mk3) megvásárlásán, még nem döntöttem el a dolgot, viszont elkezdtem nézelődni, és lesújtó a helyzet. Itthon kb. kiröhögnek a kereskedők, június közepét mondogatnak (azt se biztosra). Állítólag az EU-ban sem jobb a helyzet. CVP-t és Ukdigitalt néztem, náluk sincs raktáron a weblapjuk alapján, írtam nekik, egyelőre várom a választ. Addig is gondoltam megkérdezem itt, hogy tud e valaki beszerzési helyet, ahol van rá esély, hogy májusban megérkezik. Szóval ha valakinek van valami tippje, akkor ne tartsa magában, előre is köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.