Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) konyi79 válasza Neck (#16650) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, nehéz döntés ez.
Ellenben elkiabálni nem akarom, ha lesz időm jobban ráfigyelek, de mintha a sigma fókuszmotorja belehallatszódna a videófelvételbe. A 1018 meg baromi jó videós obi. Akár a Samy 12.... :K

Nem kell itt válogatni, mindet!!! :DDD

(#16652) vihartigris válasza konyi79 (#16651) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha már uwa: Laowa 9 mm 2,8
APS-C-re.

bármi reciproka a semmi

(#16653) Neck válasza konyi79 (#16651) üzenetére


Neck
veterán

Jelenleg egyáltalán nem videózok, a jövőben is csak kis mértékben tervezem (max ilyen ballagás, stb kisebb családi események), de szerintem arra jó vagyok a kitobival is, f8 napfény sok sikert :)

Nekem fotóra kell.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16654) KawaBazsy válasza Neck (#16653) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah, érdekes, h a kitobi videós minőségével semmi bajom, hibátlannak látom. Próbáltam a 30-as Sigmával is videózni, s nem láttam képminőségben különbséget..

(#16655) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Bocsánat, hogy ide írok, de Sony kompakt topic nincs sajnos. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a Sony időjárásálló kivitele mennyire megbízható/stresszelhető? RX10 Mark III-am van, amire azt írják, hogy időjárásálló kivitelt kapott.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16656) 80hun válasza hito (#16655) üzenetére


80hun
addikt

Nem találok utalást a sony oldalán hogy időjárásálló lenne.

(#16657) hito válasza 80hun (#16656) üzenetére


hito
nagyúr

Ebből gondoltam:

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16658) rgranc válasza hito (#16657) üzenetére


rgranc
aktív tag

A dpreview a tesztjében ugyan azt írja hogy időjárásálló, de úgy tűnik hogy ez nem igaz, saját fórumaiban se erősíti meg senki.
Ugyanakkor Ken Rockwell is azt írja hogy "Body Mostly plastic, with weather seals."

Itt van egy jó ellenpélda: hó esett rá, elolvadt, belefolyt, amíg ki nem szárították nem működött megfelelően: https://www.youtube.com/watch?v=kneH5HfolKU

"The 1st snow storm with accumulations happened around the Boston area for this season, so it is time to test the newly bought Sony RX10M3's "weather sealed/resistant" capability. After a small amount of snow fell on its top side (WITH the hot shoe cap in place) and melted (literally less than two minutes), the camera started acting up! The camera's zoom began to expand and contract by itself, and it cannot be turned off by using the on/off button. The only way it could be turned off (and reset) was by removing the battery. It was a very disappointing experience. It took the camera to return to "normal" after 24 hours of drying by itself."

[ Szerkesztve ]

(#16659) hito válasza rgranc (#16658) üzenetére


hito
nagyúr

Remek. Akkor kérdés megoldva :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16660) konyi79 válasza hito (#16655) üzenetére


konyi79
addikt

Valamekkora védelmet kapott, de nem időjárás álló.
Van árnyalatnyi különbség az időjárás állóság és a védelem között, ami a magyar nyelvben sokkal közelebb van egymáshoz. Pont ezért a Sony itthon nem is kommunikálta a honlapján ezt a jellegű védelmet.
Szóval tekintsd úgy, nem az.

(#16661) hito válasza konyi79 (#16660) üzenetére


hito
nagyúr

Rendben, köszönöm! Egyébként még az időjárásálló kivitelben sem hiszek, nem bízok benne, ezért is kérdeztem rá, hogy kb. mit bírnak ezek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16662) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Most láttan youtube-on , hogy ilyen 3év+ múlva? Eltört egy felhasználónak a sony a6000 gépe, (de az is lehet kit obi adta be az unalmast nem tudom..)
Ez a milceknél is igy van, mint a tükrösöknél? Idővel beadják a kulcsot? Vagy ez használat függő is..?
Nagyon köszönöm előre is. :)
2. Még valami.. az útángyártott akkuk is jók? Mert az kb fele ár a sony -hoz képest.. De gondolom a sony az csak jobb? Kőszi!

(#16663) McDuglas válasza Szoke1982 (#16662) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Milcekben is van zár, modell függő, hogy hány 100000 expóra van méretezve - ez az ami mechanikailag használódhat a gépben. Meg persze, ha nem vigyáznak rá, sok más módon is el lehet törni, csak akarni kell :DDD
Utángyártott akksiban is vannak jobbak. Egy noname kb. 40-60%-át tudja a gyárinak, egy márkásabb pl. patona akár kb. a 80%-át is. Én márkás utángyártottra szavazok, nem sokkal drágább, mint a noname, de cserébe ég és föld.

(#16664) Bogyó bá' válasza Szoke1982 (#16662) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Patonából a zöld színű olyan jó, mint a gyári Sony. A sárga (olcsóbb) az kevesebbet bír. hazai forrás, 2 napon belül megjön, mindig van készleten. 990,- a postaköltség, akkor is, ha egy szatyorral rendelsz belőle. van olcsó és jó töltő is hozzá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16665) Szoke1982 válasza McDuglas (#16663) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod ! :)
De gondolom ha egyszer eltörik, akkor még javítható? (pl:zár csere?)
Vagy már olyan költséges lenne, mint ,ha vennék egy újat?
_________
Bogyó bá': köszönöm neked is ! Akkor ha meglesz a (a6000) teszek egy próbát majd. (Jó ha van pót akku) ;)

(#16666) 80hun válasza Szoke1982 (#16665) üzenetére


80hun
addikt

Egy A6000-re kibővitetni a garanciát +4évvel 20e ft. Szerintem mindenképp megéri. és akkor lesz 5év garid.
De lehet +2-vel is 10e-ért és +3-al is 15e-ért. :)

(#16667) Szoke1982 válasza 80hun (#16666) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Nekem azt modták csak +1év gari van, és MM-nél, vehetem meg ,gondolom ez csak marketing duma volt? Tehát ha beviszem hivatalos sony boltba ,akkor vehetek rá plusz garit? Ez jó hír.. nagyon köszönöm! (Vagy most kapcsolok.. anno ps4 -nél sem adtak gyári sony garit, hanem MM-os saját garit..) :(

(#16668) 80hun válasza Szoke1982 (#16667) üzenetére


80hun
addikt

Igen sony boltban vehetsz rá + gyári garit. :)
Hivatalos sony center csak 3db van M.o.-n 2db Pesten és 1db Szegeden
De ha nem tudsz bemenni úgy tudom akkor is megoldják :)

Az MM-ban biztosítást vehetsz rá.

A lényeg hogy olyan forgalmazótól vedd a gépet ami hivatalos kereskedő. Pl . MM, 220v, ExtD, Digitcam, Fotoplus , stb

[ Szerkesztve ]

(#16669) Szoke1982 válasza 80hun (#16668) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Nagyon köszönöm! :)

(#16670) SVLaller válasza 80hun (#16668) üzenetére


SVLaller
senior tag

Szia,

én német MM-ban vettem egy ilyen szettet, erre is tudok itthon venni + garit? Elvileg regisztrálni tudtam, de ott nem kért még szériaszámot sem, csak opcionálisan be lehetett írni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#16671) 80hun válasza SVLaller (#16670) üzenetére


80hun
addikt

Elviekben igen.

Csak a szürkeimportosoknál lehet probléma. :)

(#16672) Mirman


Mirman
őstag

Szerintetek nagy általánosságban megérné még általános felhasználásra (főleg hobbi portré ) A7-et venni újonnan olyan 1.5 - 2 év használatra ? Ennyiért max 6300 van még , viszont nem tudom a bal szememet becsukni külön ( :C :C ) csak a jobbat ezért a rangefinder kialakítás nem okés .

Ha nem éri meg akkor más rendszer után kell néznem . Köszi előre is. :R

(#16673) jmakk válasza Mirman (#16672) üzenetére


jmakk
őstag

Inkább vennék kevés expós szép állapotút. 200-210e körül már kaphatóak.
De a kérdés, hogy milyen lencsét akasztanál rá. Mert ha manuálisakat, akkor a A7II stabija azért sokat nyom a latba.

[ Szerkesztve ]

(#16674) Mirman válasza jmakk (#16673) üzenetére


Mirman
őstag

FE 85 1.8at kezdetnek, nem szeretnék manualozni.

(#16675) jmakk válasza Mirman (#16674) üzenetére


jmakk
őstag

Mondjuk abban sincs stabi. De lehet élni azért anélkül is. Én simán megvenném a régi A7-t. Persze ahogy írtam, inkább jó állapotú használtat.

(#16676) mikrofon válasza Mirman (#16672) üzenetére


mikrofon
addikt

Én újonnan most biztos nem venném meg, mert, ha kijön az A7III az lejjebb nyomja az árat ezen a szinten, ill a használt piacon is biztos...

(#16677) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
A sony a6000 silver kiadása mennyire kopik? (Kezelő gombok stb) Vagy jól megvan csinálva ,hogy ne kopjon? Ezüst vagy grafit közt vacilálok.. köszi előre is! :)

(#16678) Bogyó bá' válasza Szoke1982 (#16677) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fél év alatt nem látszik rajta kopásnyom.
Viszont a grafit sokkal szebb, és a legtöbb komolyabb objektív fekete színű, az én ezüst gépem is hülyén néz ki a 18-105G-vel. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16679) 80hun válasza mikrofon (#16676) üzenetére


80hun
addikt

Én nem reménykednék benne hogy lenyomja az árakat.
A használtárakat is mindig a csökkenő új árak nyomták lejebb. De ez sokszor nagyonsok idő.
Az A7III ára mire jóval lejebbmegy minimum 1.5év fog eltelni
Az A7II árát meg már nemhinném hogy lejjebb nyomja az A7III. Legutóbb is akcióban 390e volt a váz, hova lejebb :D

Egyébként a sima A7 ára sem esett be amikor megjelet a mark2. Késöbb estek az árak folyamatosan sok idő elteltével meg ugye a sony akciókkal.

(#16680) mikrofon válasza 80hun (#16679) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont ezért nem vennék, amit írsz jelenleg
300e körül van az új A7 míg nem is olyan régen az A7II volt 390e... Tehát, szerintem nem éri meg az új A7, mert sok lesz rajta a bukó...

Persze nem kizárt, hogy én állok, hozzá rosszul.

(#16681) Szoke1982 válasza Bogyó bá' (#16678) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Jah tudom :) viszont amit akarok obi, abba van ezüst is :D (sony 50mm1.8 oss) De megnéztem (youtube) szép a grafit is. :) köszi!!

(#16682) catroot válasza Mirman (#16674) üzenetére


catroot
veterán

A7-em van, használok FE 85 1.8-at is.

Nagyon jó kombó! Szvsz már elég jó áron lehet használt A7-et kapni, újat én sem vennék, mert tényleg nem éri meg.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16683) mikrofon


mikrofon
addikt

B&H Oldalán előrendelhető stádiumban megjelentek a Sigma Art Sony-E bajonettes lencséi. Így az árra is lehet következtetni. Valamint megjelentek a méretek a tömeggel is. Azt tudni lehetett hogy nagyok és megnézzük lesznek. De azt nem gondoltam, hogy pl. 85/1.4 art ennyivel nehezebb lesz a 85/1.4 gm objektívnél. EzZ így nagyon brutál... Már az 50/1.4 Sigma és Sony között is jelentős a különbség....

[ Szerkesztve ]

(#16684) Rapid136 válasza Mirman (#16674) üzenetére


Rapid136
őstag

Pedig nagyon egyszerű és költséghatékony.
Lassan négy éve van A7-em és tavaly tavasszal vettem az első AF obimat. Addig viszont Szinháztól elkezdve egy csomó helyen fotóztam igy.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#16685) cOxeR válasza mikrofon (#16683) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt írtam, nekem ugye van mindkettő ég és föld a súly meg ennek az eloszlása is. Front nehéz a Sigma a Sony meg teljesen kiegyensúlyozott.

(#16686) mikrofon válasza cOxeR (#16685) üzenetére


mikrofon
addikt

Én csak azt sajnálom, hogy a Sigma ahelyett hogy átdolgozta volna a lencséit. Inkább egybe építette az adapterrel egy új házba a lencséket. Így maradt ugyan az a méret és tömeg. Feltehetően a súlyelosztás sem lett jobb...
Kár érte...

Bár azért az is igaz, hogy a 35mm alatti és f2 alatti tartományban nincs más. Bár ez engem most már semmiképpen nem érint.

Most már azt az állításodat is meg tudom erősíteni, hogy 16-35 gm a 35-ös végén valóban lágyabb, de ezt csak teszt képpel lehet észrevenni nagy felbontású szenzoron 100% nézetben. A valóságban tökéletes ezen a végén is. Főleg hogy portrénál még előnyös lenne a softfocus. Ettől még a háttérmosás is szebb. A kontraszt és színvilág meg még hozzá tesz...

(#16687) 80hun válasza mikrofon (#16680) üzenetére


80hun
addikt

Jó hát sima A7-et én csak akkor vennék újat ha nagyon akciós. Nemrégiben 240e-ért is volt akciósan :)

Bár most is 270e pl :)

(#16688) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Ez jó választás lenne?(SANDISK SDXC Extreme Pro 64GB, 95MB/S UHS-I class10 , u3 ) Neten azt olvastam ez a legjobb kari a6000 -be. Azért kérdezem , mert láttam egy két videón ,hogy sd hiba üziket írt ki a gép.
Nektek melyik vált be? Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#16689) vihartigris válasza Szoke1982 (#16688) üzenetére


vihartigris
őstag

:K
Nekem ebből a sorozatból van, csak a 32-es, tökéletesen működik. :D

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#16690) Szoke1982 válasza vihartigris (#16689) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszi!

(#16691) Neck


Neck
veterán

E-infinity 350 euróért adja a Sigma 16mm f1.4-et.

Meg szabad venni innen? Hogy van a Sigma gari pontosan?

Vettem már Kacha Shop-os lencsét, kétszer is, mindkettő működött...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16692) mikrofon válasza Neck (#16691) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont ugyanúgy nincs rá gari mint a Kacha Shop-os termékekre ;)

(#16693) FeRkE


FeRkE
őstag

Akit esetleg erint, frissult az MC-11 firmware-e.

(#16694) Neck válasza mikrofon (#16692) üzenetére


Neck
veterán

Nincs valami Sigma eu gari rá? Gondolom a PayPal egy-két hónapig megvéd...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16695) 80hun válasza Neck (#16694) üzenetére


80hun
addikt

Szürkeimportnál a bolt válalja a törvény által előírt kötelező garit. Tehát a boltnak kell visszaküldened ha gond van.
Nagy esélyel a sigma elhajt ha gond van , persze próbálkozni lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#16696) Szoke1982 válasza vihartigris (#16689) üzenetére


Szoke1982
senior tag

És tudsz vele felvenni xavc-s -be? Vagy ez a hiba csak itt volt probléma? [link] (Mert most lehet 32gb veszek inkább kezdésnek, és nem 64gb -ost) köszi előre is!!

(#16697) grigo


grigo
őstag

Srácok. Volt egy a találkozóval kapcsolatos kérdőív. Nagy kérés lenne kérni egy új linket? 🤗

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16698) vihartigris válasza Szoke1982 (#16696) üzenetére


vihartigris
őstag

Minden gond nélkül tud 4K-ban rögzíteni.
A linkelt videóban látottak több hibára utalhatnak:
-mikro SD adapter kontakt hiba
-kingston kártya hiba

bármi reciproka a semmi

(#16699) 80hun válasza vihartigris (#16698) üzenetére


80hun
addikt

De át tudod állítani XAVC-S-be is a felvételi formátumot?
Bár a tiéd A6300 :)

(#16700) vihartigris válasza 80hun (#16699) üzenetére


vihartigris
őstag

Még MP4-re is :D
Összefoglalva: a kérdezett kártya gond nélkül rögzít minden formátumban képet, videót.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.