Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Neck válasza krmcz (#17098) üzenetére


Neck
veterán

Nekem is ez a szimpi, egyedül a 30-as Sigma helyett gondolkodom a 35-ös Sony-n - de akárhány review-t olvasok, annyi vélemény, melyik a jobb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17102) kovsol


kovsol
titán

apsc-re van valami olcsó alternatíva ha esetleg valaki szeretne nagyobb zoomot madár fotózásra esetleg?
Nem tudom az 55-210 mint nagyon olcsó zoom alternatíva mennyire lenne elég erre. Azért oda már a 210 kevésnek tűnik.

ezt a boltot valaki ismeri? Elég olcsón adják haza árakhoz képest a 18-105 -t.
Arról van valami lista, hogy melyik boltban vásárolt eszközökre lehet venni extra garanciát?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17103) vihartigris válasza kovsol (#17102) üzenetére


vihartigris
őstag

Állatkertben struccot fotózni elég a 210, amúgy kevés lesz.

bármi reciproka a semmi

(#17104) total90


total90
veterán

Mennyire gyors a 16-35 f2.8 fókusza videózáskor? Melyik UWA ami nagyon gyors fúkusszal rendelkezik?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17105) konyi79 válasza kovsol (#17102) üzenetére


konyi79
addikt

Madár fotó nem olcsó dolog, de nem is a Sony aps-c erőssége. Mft-n erre vannak jobb üvegek.
Viszont rég pályázok én is egy 70-200-ra. A napokban mikor itt szóba került a 70-300, nem-e jobb lenne nekem helyette. Olcsóbb, 50%-kal hosszabb, meg kisebb is, cserébe nincs wr meg kicsit sötétebb.

(#17106) kovsol válasza konyi79 (#17105) üzenetére


kovsol
titán

Lehet valami adapteres megoldást kellene nézzek ami 400 ig elmegy. Az már azért aps-c nél elég lehet. Az viszont némileg aggaszt, hogy mennyire lesz jó az auto fokusz adapterrel.

May the Force be with you!

(#17107) vihartigris válasza kovsol (#17106) üzenetére


vihartigris
őstag

Adapterezés esetén a Tamron vagy Sigma 150-600 objektíveit nézd.

bármi reciproka a semmi

(#17108) konyi79 válasza vihartigris (#17107) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, csak az a baj az A bajonettes verzióban pont nincs stabi. Na most akkor vagy egy 6500 kell alá, vagy MC11. Nem vagyok benne biztos, a legjobb ár/érték arányú eredményt adná bármelyik.

(#17109) Uzi74 válasza #31733248 (#17091) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm a tesztképeket, alaposan meggyőztetek és le is mondtam a Samyang előrendelést meg 70-200G-t sem rendeltem egyelőre.

Gondoltam kipróbálom a manuál FD obijaim a fiók aljáról, amit legutoljára a NEX-5r -re tettem fel, hogy érezzem a manuál tele használhatóságát.

Az a meglepetés ért, az adapter ami felment az 5R-re, a 6300-on annyira szoros, hogy nem tudtam feltettni (féltem erősebben csavarni) - más is járt így?
Ilyen volt: [link]

Egy Canon FD 135 f1/2.5 S.C. -t akartam konkrétan kipróbálni - mert a legutóbbi 55-210-es tesztsession-ön azt a gyújtótávot többet használtam mint a 85-öt

[ Szerkesztve ]

(#17110) konyi79 válasza Uzi74 (#17109) üzenetére


konyi79
addikt

Jaja, vigyázni kell. A 6300-ak már sokkal pontosabb, fém bajonettel vannak szerelve, ami adapter a régi műanyag pereműeket magukra bírták alakítani, ezt már nem biztos.
Ha bevállalod, érdemes tűreszelővel kicsit igazítani rajtuk (szemétre vigyázni!).

[ Szerkesztve ]

(#17111) vihartigris válasza konyi79 (#17108) üzenetére


vihartigris
őstag

Ezt kovsol-nak kell tudnia, hogy neki megéri-e az adapterezés.

bármi reciproka a semmi

(#17112) krmcz válasza konyi79 (#17099) üzenetére


krmcz
tag

Igen, elég sokat agyaltam rajta, hogy áldozzak-e egy drágább utazózoomra vagy inkább vegyek több fixet és az utóbbi mellett döntöttem. Fix fényerős nagylátószögű obi mindig jól jön, beltérben főleg, de esti tájkép-tejút fotózásra is szeretném használni (emiatt Samyang 12 mm-es nagy dilemma volt), a 30-as mindennapos futkozós és egész alakos portré, az 50-es pedig a klasszikus ár-érték bajnok a natív lencsék között, szerintem. "Szokásos" teleobi kimarad nálam, azt használnám a legkevesebbet és arra kéne a legtöbbet áldoznom. Sony FE 70-200 G f4 és GM f2.8... Talán ha a 2.8 lenne a 4-es árán. Szép álom marad :)

[ Szerkesztve ]

(#17113) krmcz válasza Neck (#17101) üzenetére


krmcz
tag

Ha lehet hinni a teszteknek akkor a Sony tágabb rekesznél a képszéleken nem olyan éles mint a Sigma, viszont a stabi miatt videóra jobb választás. Kérdés mire használnád.

(#17114) konyi79 válasza krmcz (#17112) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen. Nagylátóban nagyon erős lett mostanra a rendszer.
A 12f2; 16f1,4; 1018. Mind más, és mind nagyszerű. A sigmát alig várom, ki tudjam próbálni ég alatt, mennyire kómázik.

A 30/35 tényleg egyéni kérdés nagyon, fényerő áll a mérettel meg a stabival szemben.

Portréra natívnak az 50 szerintem nagyon jó döntés, finnyásoknak jóval drágábban kicsivel többet adhat a 85-ös, szerintem tök vállalható aps-c-n is.

Innen felfelé, ha az 55-210 nem elég már a kokainbárók pályája :D

75k-ért Samy 12f2 van facén, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#17115) krmcz válasza konyi79 (#17114) üzenetére


krmcz
tag

A 85-ösnek megvan az az előnye, hogyha később ff gépre váltasz, akkor van egy nagyon szuper portré obid, az árát is ennek tükrében kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#17116) KawaBazsy válasza konyi79 (#17114) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Én pont nagylátót nem használok szinte soha. Maximum nyaraláskor, de akkor meg ott van utazó zoom-nak a kitobi, ilyen emlék megörökítésnél úgysem elsődleges a csúcsminőség..

(#17117) #96302336 válasza kovsol (#17102) üzenetére


#96302336
törölt tag

210 nagyon kevés. A 600 sem mindig elég madarászni. Nagytele olcsón nehéz dolog. Főleg, ha vario is.
Madárra meg pláne nehéz, mert gyorsan mozognak ezért még fényerős obi is kell. 400 körül kell keresni madárhoz, az már a legtöbbször elég szokott lenni. Ha olcsó is kell, akkor maradni fog az adapteres megoldás, mert a natív Sony 400-hoz lottó ötös kell.

(#17118) kovsol válasza konyi79 (#17108) üzenetére


kovsol
titán

A6300 -ra van jobb ár/érték arányú megoldás, mint az MC11-el felrakni rá egy 400 vagy 600-as obit? Vagy felejtsem el az egészet inkább?
xoomstore kíváncsi vagyok hogy ad rá 2év sony gyártói garanciát. Vázakra is 2 évet írnak. Főleg ilyen olcsón. Ismeri valaki ezt a boltot? Ez már szürke importos áron van nagyjából.

May the Force be with you!

(#17119) konyi79 válasza kovsol (#17118) üzenetére


konyi79
addikt

Hát, nem nagyon. De nézz körbe jól, itt a fórumban még nem találkoztam aki használta volna nagytelével, de az biztos a natív sebességet nem hozza.
Én annak idején ezt elengedtem. Ha kipróbálod, legalább lesz tapasztalatunk :)
Viszont madaraknál két felé indulhatsz el. A végtelen hosszú fényerős tele csak az egyik, a másik a türelem meg a lesépítés.

A 18-105-ért az jó ár tényleg, de nem egyedi. Nem egyszer volt már ennyiért újonnan hivatalos forrásból.

(#17120) Bogyó bá' válasza konyi79 (#17119) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az MM-ben hetekig 169-ért mérték a késő ősszel, hivatalos garival.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17121) konyi79 válasza Bogyó bá' (#17120) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, de itt arra akartam célozni, ennyiért lehet akár hivatalos is. Vagy nem tudom, nem boltot nem ismerem.

(#17122) kovsol válasza konyi79 (#17119) üzenetére


kovsol
titán

Egyik barátomnak van 150-600 a Canon 6D M2 mellé. Majd megpróbálok szerezni egy adaptert, és kipróbálni az ő objektívével. Neki van építve madár les is. :) Ha megvalósul ez a teszt akkor majd beszámolok róla.

May the Force be with you!

(#17123) konyi79 válasza kovsol (#17122) üzenetére


konyi79
addikt

:R

de az sem kizárt, itt a fórumból találnál, aki koccan veled MC11-gyel.

(#17124) bercsi válasza kovsol (#17118) üzenetére


bercsi
aktív tag

Esetleg valami manuál lencse. Én most ezzel szemezek[link], bohóckodni talán jó lenne de lehet elengedem én is a témát.

syn7h37ic kollegának van egy 150-600, érdemes elolvasni a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#17125) #96302336 válasza kovsol (#17118) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ennél olcsóbb natív nincs.70-300 100-400
6300-on már van pdaf MC-11-el is. Én is pont így használtam/használom a 600-as kályhacsövem. Annyi különbség, hogy most már Metabones adapterrel, régebben MC-11 volt. Szerintem 400 fölé amúgy sem kell nagyon menni, mert hiába az óriási zoom, ha a légkör már beleszól. Konkrétan csináltam én is egy rakás rossz képet, mert nem volt elég a 600mm, kapott még egy kétszerezőt is. ;] Tehát 1200mm, plusz a crop faktor, így kvázi 1800mm volt. Rohadt jól rá tudtam zoomolni az állatokra, de sajna a végeredmény nem az lett, amit vártam, életlen kontraszt szegény. 600mm még értékelhetően jó képeket hoz. feljebb csak akkor, ha nagyon tiszta a légkör. Vagy mélyűr fotózás egy ekvatoriális állvánnyal.
Majd idén. Tavaly úgy is elég későn kezdtem bele a vízi, madarászásba az idei évtől jóval többet várok.
És bármennyire is furcsa, de csak két obit fogok vinni, egy 18-200 és egy 150-600-at. A tele adapteres, a másik natív. Nem is akarok nagyon többet, ez is komoly súly.
Azaz de, de ahhoz lottó ötös kéne:28-70f2.8, 70-200f2.8, és 100-400f4.5-5.6 Meg egy A7R3. :D

[ Szerkesztve ]

(#17126) #31733248 válasza krmcz (#17098) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#17098) krmcz

Nagyon jó választás! A 16mm-es Sigmát csak azért nem veszem meg, mert ezen a gyútávon nem kell nekem a fényerő és van helyette egy 8-16-om.

(#17102) kovsol

Ha van lehetőséged rá, akkor jársz a legjobban, ha saját lesed lesz etetővel, fürdetővel. Nagyon sok pénzt meg lehet úgy spórolni, mert közelebbről tudsz fotózni. Nagyon jó megoldásnak tartom MC-11-gyel a Sigma/Tamron 100-400-akat, jó képminőségűek (a végükön is) és nem is drágák.

(#17127) Neck válasza krmcz (#17113) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon sok fotó, pici videó. Főleg street, és pont emiatt kéne a stabi, a kis méret meg a gyors fókusz.

De a Sigma meg f1.4, picit élesebb, jobb a mikrokontraszt is, no meg olcsóbb. Áááá :(

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17128) Márton


Márton
nagyúr

Egy kérés:
vki fel tudna tölteni Sigma 30mm F2.8-cal készített 24mpixeles fotót (vagy linkelni ilyen tesztoldalt), hogy lássam mekkora előrelépés a kitobi után? Lehetőleg kinti kép, sok apró részlettel, iso 100 és olyan rekesz, ahol a legpengébb a rajzolata (1.5 m-es óriásfotó lenne a végcél..)
A kitobi is egész korrekt F8-on 25mm-en, de a szélek felé csak homályosul. Ez a Sigma saroktól sarokig jó? :U

Hálás köszönet :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17129) PuMbA válasza Márton (#17128) üzenetére


PuMbA
titán

DXOMark Lenses részében nézz szét, csomó obi le van tesztelve minden rekeszértékkel és a hozzá tartozó élességgel. Nekem eddig ami oda volt írva, az úgy is volt a valóságban :)

[ Szerkesztve ]

(#17130) konyi79 válasza Márton (#17128) üzenetére


konyi79
addikt

kit vs sigma
Amire kíváncsi vagy, az MTF adatok elég jó támpontot adnak. Élesebb a 30-as sigma.

(#17131) KawaBazsy válasza Márton (#17128) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Sokkal szebb a képe, s nyitva is éles. Olyannyira, h egyáltalán nem szoktam rekeszelni..

(#17132) Muerte68 válasza Márton (#17128) üzenetére


Muerte68
addikt

Elég nagy előrelépés, élesebb és teljesen nyitva is éles a képe, nem kell rekeszelni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#17133) Márton


Márton
nagyúr

köszönöm, ha vkinek van eladó, jöhet a pü :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17134) Márton


Márton
nagyúr

No, átnéztem az oldalakat, hát nem egyértelmű a hatalmas előny.
Az opticallimits oldalon az MFT értékek:

KIT F8 center 3150 border 2600
SIGMA F4 center 3550 border 2542

Többre számítottam, ráadásul a széleken rosszabb a Sigma, vagy rosszul értelmezek vmit?
Itt a tesztfotók sem túl meggyőzőek, ráadásul nincs F4-es, és a többség ISO 200-as..

A DXOMark oldalon azt olvasom sharpness 10mpix. A 24-es szenzorra?
Képeket nem is találtam a teszthez, merre vannak?
Ezért kértem, mert egy kép többet mond nekem ezer adatnál :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17135) PuMbA válasza konyi79 (#17130) üzenetére


PuMbA
titán

(#17134) Márton: "A DXOMark oldalon azt olvasom sharpness 10mpix. A 24-es szenzorra?"

Igen. A legjobb, drága obik is "csak" 15-16MP-t tudnak 24-es szenzorra, de az már hihetetlen jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#17136) Márton válasza PuMbA (#17135) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor sok értelme van 24-es szenzornak..
inkább lennének nagyobbak a pixelek a jobb lowlight teljesítményért

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17137) Mirman válasza Márton (#17136) üzenetére


Mirman
őstag

Az arány nem változna. ha a legjobb obik 24-ből 16ot tudnak akkor ha mondjuk 12mp lenne abból meg 8-at tudna.

(#17138) Márton válasza Mirman (#17137) üzenetére


Márton
nagyúr

Őöő, ezt nem vágom, hogy miért, de majd utánanézek.

Itt egy kitobis képem, ami elég éles, csak a jobb fele kenődik picit.
Ennél sokkal jobb a Sigma?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17139) Neck válasza Márton (#17134) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem, ha a Sigma f4-en tudja azt (sőt többet, centerben) mint a kitobi, az eléggé nagy előny, nem?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17140) Márton válasza Neck (#17139) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát ez kinti, napfényes fotózásra kéne, tehát nem gond az F8.
Centerben picit több, igen, szélen meg rosszabb :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17141) KawaBazsy válasza Márton (#17134) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A kitobi F8-tól elfogadható, az alatt szar. Ergo beltérben számomra - még vakuval is - használhatatlan. A Sigma viszont hibátlan 2.8-on is, legalábbis számomra. Kültérben meg vhogy szebb, "élettelibb" a képe, ezt nem tudom máshogy leírni. Tavaly nyaralás alatt vettem egyet használtan, s onnan azzal fotóztam. Annyival jobban tetszett a képe, h a tájképeket is azzal lőttem, ráadásul nem rekeszeltem, s még úgy is fasza lett.. sz'al sztem 35 pénzért nincs jobb vétel. Mióta meg kiderült, h a követő fókuszt is életre lehet kelteni vele, nem is akarom lecserélni. :-)
Ha meg nem jönne be, ugyanannyiért el tudod adni. Azért ez nem akkora pénz (legolcsóbb obi)..

[ Szerkesztve ]

(#17142) belovary


belovary
senior tag

Szevasztok!

Gondolom a Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD obijáról azóta sincs konkrétum...
Vagy esetleg valaki hallott, olvasott valamit? :DDD

Még hónapok múlva jön, nekem meg kéne addig valami okosság.
Viszont ha megveszem a GM obit, ami egy vagyon, utána meg kijön, és penge lesz, akkor aztán meg....

Vagy fixekkel oldjam meg, azt cső? Pfff. nem tudom...

(#17143) mikrofon válasza belovary (#17142) üzenetére


mikrofon
veterán

május végen jön.

(#17144) belovary válasza mikrofon (#17143) üzenetére


belovary
senior tag

Hmm... akkor abból június, de inkább júliusi vásárlás lehetséges. Gondolom...
Ejj, az meg még jóval odébb van azért.

(#17145) mikrofon válasza total90 (#17104) üzenetére


mikrofon
veterán

UWA területén két fényerős FF AF-es obiban érdemes gondolkodni. 16-35/2.8GM és Zeiss Batis 18/2.8. Van még a 12-24/4 de az elég spéci Tájképesek szeretik nagyon.

Nemsokára jön a Tokina FiRIN 20mm f/2 AF obija. Még ebben a hónapban jönnek a Sigma Art natív obijai is. Lesz benne fenyérős UWA is. Mondjuk több mint egy kg lesz.... De ezeknél még az AF teljesítménye és a "motor" hangja kérdéses lehet...

(#17146) pitius válasza Márton (#17138) üzenetére


pitius
tag

Hi,

Sony A6000, Sigma 30mm f2.8@f7.1, viszonylag szép idő (napsütés, kis fátyolfelhővel, ha jól rémlik).

Castle of Predjama

Az original is elérhető, letölthető. Vázból kieső jpg, én nem szerkesztettem rajta semmit.

...pitius...

(#17147) Neck válasza pitius (#17146) üzenetére


Neck
veterán

Hehe, erről nekem is van képem, kitobival, előkeresem és belinkelem én is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17148) konyi79 válasza Márton (#17140) üzenetére


konyi79
addikt

Élesebb a sigma, de a kitobi pont 30mm környékén talán a legösszeszedettebb. Túl nagy különbséget ott ne várj.

(#17149) pitius válasza Neck (#17147) üzenetére


pitius
tag

Szívesen megnézem én is :)

[ Szerkesztve ]

...pitius...

(#17150) krmcz


krmcz
tag

Aki esetleg pont most tervezi Sigma 30mm 1.4 vásárlását, annak felhívom figyelmét, hogy a 220volt most durván 6 ezerrel olcsóbban 112.890,-Ft-ért hirdeti még 2 napig, természetesen hivatalos garival (3év). Nem fizetett reklámot láttak :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.