Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17091) #31733248 válasza Uzi74 (#17053) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#17053) Uzi74

"Annyiban legyünk megértőek a Samyang-al, hogy optikailag valószínűleg a sel85-ben is van CA, csak ott kiszedi a korrekciós profil."

Megnéztem én már korrekció nélkül is, nagy a különbség a Sony javára. A Samy CA-ját gyakorlatilag ki sem lehet szedni. Ezzel együtt a Samy 85 nagyon komoly mosodát hoz, de érdemes kerülni vele a nagy kontrasztú jeleneteket.

Az 55-210 egy FÉ rekeszeléssel nagyon jól teljesít, bármelyik gyútávon. Példák:

"Makró" - "Portré" @ 139mm f5.6 (letöltés) - 210mm (letöltés)

(#17088) mikrofon

Engem érdekel ez a téma. De igazán annak örülnék, ha egy asztali alkalmazás presetje bevihető lenne a gépbe és olyan jpg-ket köpne ki a váz. Ha a HSL, clarity, mikrokontraszt is állítható lenne (akár a vázon belül), megspórolható lenne az utómunka nagy része. Itt vannak a saját DXO presetem képei a vázból kieső, finomhangolás nélküli standard képekkel összehasonlítva. Ha hasonlót érhetnék el a vázon belül, nagyon tudnék örülni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.