Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) 80hun válasza Bogyó bá' (#16850) üzenetére


80hun
addikt

A V350s-be Li-ion-os akku van :)

(#16852) Bogyó bá' válasza 80hun (#16851) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, ezt nem tudtam. Tölteni hogyan kell? USB-n vagy külső eszközben? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16853) hito


hito
nagyúr

Köszi a válaszokat!

Econ: óriási. Ebben Samsung-ban pont azt csíptem, hogy nagyon pici, praktikus. Valami hasonló méretűt keresnék. Javaslat? Az Olympus FL-LM3 az etalon nálam. Az sem működne az átalakítóval?

Ahogy elnézem, nem :(

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16854) Bogyó bá' válasza hito (#16853) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem TTL-rendszervakuként biztosan nem menne az sem, még ha el is villantaná.
Nem olyan durván nagy a Godox 350-es.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16855) hito válasza Bogyó bá' (#16854) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, nekem már túlmutat a komfortérzetemen :B Az a gond, hogy az RX10 Mark III önmagában sem kicsi. Arra még feltűzni (vagy akár csak cipelni pluszba) egy nagy(obb) vakut => leszakad a kezem :) Lehet, hogy kénytelen leszek beérni egy HVL-F20M-mel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16856) geronimo000 válasza hito (#16855) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Nissin i40?

(#16857) hito válasza geronimo000 (#16856) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos ez is nagy és még drága is. A kis Sony elég lesz nekem teljesítmény szempontjából és használtan 20-25 körül szoktak menni.

De azért még jöhetnek a tippek, ha valaki HVL-F20M méretben (vagy Samsung SEF220A és Olympus FL-LM3 méretben) tud ajánlani valamit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16858) 80hun válasza hito (#16857) üzenetére


80hun
addikt

Metz 26-af1

(#16859) FeRkE válasza hito (#16857) üzenetére


FeRkE
őstag

MEIKE MK320-S ?

[ Szerkesztve ]

(#16860) krmcz


krmcz
tag

A6X00-hoz használ valaki Sony FE 85 mm 1.8-at? Még nem döntöttem el, hogy az 50 mm 1.8 OSS vagy ez a 85 mm-es ff objektív legyen a befutó portréhoz.

(#16861) konyi79 válasza krmcz (#16860) üzenetére


konyi79
addikt

Ha a látószöggel meg tudsz barátkozni, szerintem még mindig az 50-es a legjobb portré választás rá. Semmivel sem rosszabb a képe, cserébe jóval kisebb, stabis, meg harmadába kerül.
Jó a 85 nagyon, de jobb témaleválasztáson kívül nem jobb, hacsak a látószöghöz nem ragaszkodsz.

(#16862) konyi79 válasza hito (#16853) üzenetére


konyi79
addikt

Rendszeren kívüli vakuval a legtöbb amit elérsz, hogy manuálban elvillantja.
A kis meike, amit ajánlanak szokott a belépő lenni a rendszerbe, utána jön teljesítményben töltési időben, kapacitásban ami lényegesen jobbat nyújt az i40.
A HVL-F20M mellettük igen fapados, villan ttl-ben, meg felfelé lehet fordítani. Ennyi kb, de vigyázz, ha használtan nézed, az még van a régi sony/minolta saruval is.

(#16863) krmcz válasza konyi79 (#16861) üzenetére


krmcz
tag

Az ára és a stabi miatt először én is az 50-esre gondoltam, de a képminőségben nem voltam biztos, hogy nincs akkora különbség a két obi között, főleg a képszéleken a crop faktor miatt. Teszteket néztem, de nehéz összehasonlítani a kettőt, mert a 85-öst ff gépeken szokták tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#16864) konyi79 válasza krmcz (#16863) üzenetére


konyi79
addikt

Az 50-es a legélesebb aps-c (sony) obi, a 60-as sigma tud csak ebben jobb lenni.
A 85 nyilván jobb nyitva croppon, ha saroktól sarokig nézed, de portréobinál nem ez a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#16865) krmcz válasza konyi79 (#16864) üzenetére


krmcz
tag

Maradok az 50-esnél, a megmaradt összegből pedig veszek inkább egy fix nagylátószöget. Sigma 16 mm 1.4 jó választás vagy van jobb ár/érték arányban?

(#16866) konyi79 válasza krmcz (#16865) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem a Sigma nemrég van meg, nem volt sok alkalmam vele barátkozni. Az első benyomások egyelőre annyi róla, mint a többi Sigmáról: Jó, meg szép, meg baromi éles már nyitva is, de ennyi. Nem sok szerethetőt találtam benne (még). Bazi nehéz, lapos a képe, semmi különös extra, nem lehet úgy játszani a fényekkel vele, mint pl a 12-es Samyval. A 1018 is meg a 12-es Samy is első szerelem volt ha már nagylátó, ez nem. Ha nem kell dedikáltan az 1,4-es fényerő, én a másik két nagylátó felé mennék.

Persze itt is igaz: kinek, mi. Majd lehet jön valaki és mást mond.

[ Szerkesztve ]

(#16867) krmcz válasza konyi79 (#16866) üzenetére


krmcz
tag

Csillag és esti street fotózásra használnám. Az autófókusz hiánya miatt tartózkodom a Samyangtól.

(#16868) konyi79 válasza krmcz (#16867) üzenetére


konyi79
addikt

Csillagra még nem tudom milyen nyitva a Sigma, mennyire komázik, a Samy nagyon jó. Streetre valóban nem biztos jó a 12, de a 16 is elég tág oda sokszor. Az af 12 milin nem létkérdés.

(#16869) kornel1987


kornel1987
csendes tag

Sziasztok!
Hófúvásban minden védelem nélkül érdemes egy-két kép erejéig elővenni a gépet? Sony a6000-em van.
Előre is köszi.

(#16870) 80hun válasza kornel1987 (#16869) üzenetére


80hun
addikt

Nem időjárásálló az A6000.

(#16871) #96302336 válasza 80hun (#16870) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az kevésbé baj, az objektív az-e?
Hófúvásban amúgy sem fotóznék gép kabát nélkül, akkor sem, ha időjárás állónak titulált az enyém.

(#16872) Mirman


Mirman
őstag

Zeiss Touit 32 1.8at használ valaki ? Annyira vegyesek róla a reviewk hogy nem igazán tudok véleményt formálni. A Sony 35 1.8 kinézete és anyag minősége miatt kiesik , úgyhogy egyedül a sigma 30 1.4 el van versenyben .

(#16873) Neck válasza Mirman (#16872) üzenetére


Neck
veterán

Pedig a Sony 35mm 1.8 egy nagyon jól sikerült obi.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16874) kornel1987 válasza 80hun (#16870) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Köszi, akkor hanyagolom.

(#16875) hito válasza 80hun (#16858) üzenetére


hito
nagyúr

&FeRkE: köszi az újabb ajánlásokat! A Metz szimpi :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16876) rgranc válasza kornel1987 (#16869) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én használtam már pár kép erejéig, ahogy szemerkélő esőben is, utána rögtön zsebbe dugtam hogy száradjon :D
Nem is lettek túl jó képek, az utolsóban ráadásul ott is maradt az egyik ujjam a sarokban, ahogy próbáltam védeni a kezemmel a gépet és az objektívet...

(#16877) #48967168 válasza #96302336 (#16839) üzenetére


#48967168
törölt tag

A 220 Voltnál (és más üzletben, kereskedésben) vásárolt használt termékre is jár az 1 év szavatosság! Ha van rá külön gari, ha nincs! Többek között ezért (is) éri meg használt cuccot venni üzletből.

Ebből adódóan nyilván csak valóban hibátlan terméket vesznek be értékesítésre, és valamivel drágábban is adják tovább mint "kéz alól", de ilyen drága terméknél megéri a biztonság.

Mondjuk magánszemély és magánszemély között is járna elvileg ugyanez, de a bizonyítás és a behajtás jóval nehezebb...

"A Polgári Törvénykönyv minden, fogyasztói forgalomban (vagyis kereskedőtől természetes személy által) megvásárolt termékkel kapcsolatban (függetlenül annak vételárától, új vagy használt voltától) szavatossági kötelezettséget ír elő. Új termék esetében két éves időtartamra, használt termékek esetében, továbbá nem fogyasztói szerződések esetén (magánszemély – magánszemélytől, kereskedő – kereskedőtől való vásárlása esetén) egy éves időszakra."

(#16878) krmcz válasza konyi79 (#16868) üzenetére


krmcz
tag

Sigma felé hajlok szerintem meg is fogom venni. Plusz érv mellette még, hogy időjárásálló és nagyon masszív darabnak tűnik. Sonynál szokott lenni pénzvisszatérítéses akció az objektívekre?

(#16879) vihartigris válasza krmcz (#16878) üzenetére


vihartigris
őstag

Nemrég volt.

bármi reciproka a semmi

(#16880) Neck válasza konyi79 (#16868) üzenetére


Neck
veterán

Ezt az összehasonlítást találtam róla.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16881) #31733248 válasza hito (#16853) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#16853) hito

"Econ: óriási. Ebben Samsung-ban pont azt csíptem, hogy nagyon pici, praktikus."

Elég a fénye is? Mert az azért egy nagyon gyenge darab, ha nem képen akarod villantani a kedves fotóalanyt, hanem deríteni szeretnél a plafonra villantva.

(#16872) Mirman

Sigma 30mm f1.4 van nekem is, bátran ajánlható, kellemes darab.

(#16882) hito válasza #31733248 (#16881) üzenetére


hito
nagyúr

Nem igazán értek a vakukhoz, illetve sok tapasztalatom eddig nem volt velük. Viszont az feltűnt, hogy elég nagyot tud villantani. Egyszer maxra tettem kíváncsiságból es olyan atomvillanást produkált, hogy az egész kép fehérben úszott, semmi nem látszott a képen az egybefüggő homogén fehér felületen kívül :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16883) #31733248 válasza hito (#16882) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni, az alapokat mutatja be. Ezt is érdemes, ügyes és jól szemléltet. Ez utóbbinál különösen érdemes az árnyékok alakulását is nézni. A vaku nagyon jó dolog, :K de az is igaz, hogy a mai gépek szenzorai már annyira jók, hogy fényerős obikkal nagyon jó képeket lőhetünk anélkül is. Én azért szeretem nagyon, mert így az ember kontrollálhatja a fény irányát (meg a jellegét is) és nincs gond a lakásban levő kevert fények mellett sem a színhőmérséklet beállításával.

[ Szerkesztve ]

(#16884) hito válasza #31733248 (#16883) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Na majd otthon. Melóban nem díjazzák a youtube videók nézegetését :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16885) derrik


derrik
őstag

Apsc vázhoz Sony 35mm f1.8 vagy Sigma 30 f1.4 a jó választás? Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#16886) vihartigris válasza derrik (#16885) üzenetére


vihartigris
őstag

Mindkettő jó választás.
Az egyik kicsit fényerősebb, nagyobb, nehezebb.
A másik kisebb, könnyebb, stabilizátoros.

bármi reciproka a semmi

(#16887) #31733248


#31733248
törölt tag

Megjelent egy interjú:

- A Sigma ráfekszik az E-Mount obik fejlesztésére. A Sony kommunikációs protokolljait fogják használni.

- A Sigma FE 14 mm-es, 20 mm-es és 24 mm-es obik kisebbek lehetnek, 35mm felett maradnak ugyanakkorák, mint a mostaniak.

- Idén még jön egy APS-C obi tőlük. Csak remélni tudom, hogy egy 60mm f1.4 lesz az. :D

- Az APS-C-re tervezett f1.8-as és a FF-re tervezett f2-es zoomokhoz hasonló darabokban gondolkodnak.

- A nem túl távoli jövőben ígér egy Sigma 70-200mm F2.8 Artot.

Nem rossz. :N

(#16888) hito válasza 80hun (#16858) üzenetére


hito
nagyúr

Intenzíven nézegetem ezt a vakut. Örültem is, hogy már 19eFt-tól kapható, aztán jöttem rá, hogy az sajnos Canon csatlakozású. Elkezdtem keresni Sony-ra, de kicsit elbizonytalanodtam, mert nem írják sehol, hogy multi interface csatlakozós, vagy sima. Esetleg van valami ismertetőjele annak, hogy MI-es az adott darab?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16889) 80hun válasza hito (#16888) üzenetére


80hun
addikt

Tudtommal a Metz 26 AF-1 és AF-2 multi interface-es . Az utolsó képen látszik is.

De kérdezz rá a boltnál mielőtt megveszed.

(#16890) hito válasza 80hun (#16889) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Így, ezt a képet még nem láttam, csak a felső sorban lévő nem MI-es csatlakozásút :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16891) derrik


derrik
őstag

Sony vázon Sigma mc11 adapter és Sigma 17-70 esetén az objektív stabilizátora működik? Vagy csak az AF megy vele???

(#16892) vihartigris válasza derrik (#16891) üzenetére


vihartigris
őstag

Működik.

bármi reciproka a semmi

(#16893) vihartigris


vihartigris
őstag

Laowa 9 mm f2,8 videó.

bármi reciproka a semmi

(#16894) hito válasza derrik (#16891) üzenetére


hito
nagyúr

Contemporary legyen! Legjobb tudomásom szerint.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16895) krmcz


krmcz
tag

Patona akksit tölthetek Sony gyári töltővel?

(#16896) #96302336 válasza krmcz (#16895) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen.

(#16897) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Kissé félve teszem fel a kérdést, mert utánanéztem, de én kíváncsi vagyok tapasztalatokra innen.
Szóval váltok, és úgy néz ki Sony lesz. Viszont az obik világába nagyon elveszek még. Olvastam a hivatalos oldalt, néztem összehasonlításokat is... Szóval érdekelne, hogy mondjuk 24-70 2.8 -asra milyen lehetőségek vannak? Mert persze a GM sorozat pöpec, de az ára is túlságosan pöpec. Mivel előfordulok majd remélhetőleg egyre több eseményen, ezért a 2.8 jó lenne...

A guglizzál, meg hasonló rosszindulatú felesleges hozzászólásokat mellőzzétek kérlek... ;)

(#16898) #96302336 válasza belovary (#16897) üzenetére


#96302336
törölt tag

Olcsón adapterezve lehet jó áron hozzájutni. Pl. Tamron 24-70F2.8 G2 hozzá egy MC11. Némi kompromisszummal. (lásd miért kompromisszumos lejjebb)
F2.8 nagyon megdobja at árat, F4 esetén a fele a Vario Tessar ára a GM-hez képest. Kell az F2.8?

Azt tudni kell, hogy a Sony AF rendszere "öli" a nem natív objektíveket, mert nem arra az igénybevételre tervezték őket, hogy folyamatosan korrigálják a fókuszt. A gyáriak ezért is drágák. Meg totál hangtalanok. Egy adapterezett objektívet használva hallható, ahogy az AF motor folyamatosan apró korrekciókat végez. Ha videózol, akkor bele fog hallatszani, ha nem használsz külső mikrofont. A működési elv miatt. A DSLR AF rendszere "megjósolja" kiszámolja, hogy mennyit kell mozdítani az AF motoron, és nagyon gyorsan odaállítja. És megáll. nincs több mozgás.
A Sony rendszere ellenben nem végez előszámításokat, hanem irtózatos gyorsan folyamatosan élőben követi le a fókuszmezőben a képtartalmat. Pontosabb, mint a DSLR, mert nem csak a PDAF, hanem a kontraszt AF is egyszerre működik. Ezért képes folyamatosan fókuszban maradni.
amelyik objektív erre nincs felkészítve, akkor azon az esetek 95%-ban hallani lehet a fókuszmotor újra és újrapozicionálásából adódó kis kattogó kerregő hangot.
Ezért mocsok drága a Sony objektív, azt a brutális igénybevételt kell bírniuk, mindezt totál némán, ha videózásról van szó.

(#16899) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

Sony RX100 M1 készülékhez milyen mikrofonokat tudok csatlakoztatni?
Kültéri/beltéri megoldás lenne a legjobb, vagyis hogy akár selfie módban is jó hangot vegyen fel..
A cél, a lehető legjobb hangminőség a felvétellel egy időben.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16900) sting2 válasza sting2 (#16899) üzenetére


sting2
addikt

Akár ez is ok rá?
[link]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.