Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Muerte68 válasza catroot (#16500) üzenetére


Muerte68
addikt

De talán ez már tényleg lejjebb nyomja az A7-árát átlag ember számára is elérhető szintre :)
Persze lehet megint felébredek gyorsan :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#16502) 80hun válasza Muerte68 (#16501) üzenetére


80hun
addikt

Hát azért voltak már lenn az árak az utóbbi pár hónapban.
240e A7
390e A7II
:)

(#16503) Muerte68 válasza 80hun (#16502) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát amikor kijött az A7II-volt 200-alatt is A7 (legkisebb amit láttam 170-volt)-de utána gyorsan visszaugrott 250 környékére.
Én 150-körüli árról álmodok de szerintem az nem most lessz sajnos :N Mondjuk az A7-tulajok meg annak örülnek hogy értékálló a gép :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#16504) #31733248 válasza jmakk (#16436) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#16446) Radomer

"Sigma AF 17-70mm f/2.8-4 DC Macro mennyire jó obi makrózás szempontjából nézve?"

1:2.8 leképzést nyújt, ami a legtöbb témához szerintem már jól használható. Erre a célra a használt és olcsó 90mm f2.8-asokat, vagy a 105mm f2.8-asokat is jól lehet használni, igaz, kézi fókusszal, de elég jól lehet azokkal is bűvészkedni és akár portrézásra is megfelelnek. De lehet, hogy elég Neked a kitobi + közgyűrű, esetleg egy Raynox DCR-250 vagy valami hasonló kategóriájú üveg is. Próbáld az utóbbi kettőt, aztán ha több kell, árában még mindig eladhatod őket. A Sony 30-as makro üvegét is megemlítem, de azzal túl rövid a munkatávolság és szinte csak élettelen témákhoz jó.

(#16493) fotozona.tk

Az szerintem is e-shutter lesz. A raw fájlok megcibálásakor is előfordulhat hasonló.

(#16505) 80hun válasza Muerte68 (#16503) üzenetére


80hun
addikt

Ja én nem szürkeimportról beszélte hanem hivatalos márkakereskedésről és új árakról :D
Én is a sonytól vettem az A7II-t , még egy darabig meg lesz ha nem jön közbe semmi. 2022-ig garis :D

(#16506) tailor válasza catroot (#16500) üzenetére


tailor
őstag

Dettó :) De mivel én imádok manuálozni, így nekem egyelőre tökéletes az A7. A képminősége a mai napig fantasztikus számomra.

Na jó, a II a stabi miatt azé' tetszene... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16507) mikrofon


mikrofon
addikt

Ha a lentebbi grafikonból indulunk ki, akkor nem nagyon lesz az a7II árában nagy változás, vagyis csökkenés. Ráadásul elég sokáig az a7III és az a7rIII árában sem. Ezért valóban az akciókat kell nézni... Illetve ne feledjük ez, hogy az április választások még az árfolyamra is lehetnek jelentős hatással egyes gazdasági elemzők szerint...

Az árképzéshez én még annyit tennék hozzá, hogy sajnos nem elég a 27% ÁFA miatti többlettel számolni, amikor valaki a magyar kiskereskedelmi árat próbálja indokolni. Egy legálisan működő nagyobb fotókereskedésnek egyéb olyan járulékos költségei is vannak, amelyek az EU régióban hazánkban kifejezetten magasak. Ezt a költséget a minél nagyobb mérte, nagyobb forgalom, több alkalmazott tovább növeli, de még az is növeli, ha a hasznot idehaza gyűjtögetik és nem egy külföldi anyavállalatnak.... Tehát amit itt gyorsan kihoztatok árkülönbséget forintban az közel sem a valódi nyeresége a kereskedésnek egy készüléken.... Bár én inkább adnám a kereskedésnek, mint fizetem oda ahová valójában kerül.... Egyszerűen ilyen országban élünk és ha itt vásárolunk, akkor ebbe mind beletörődünk...

[ Szerkesztve ]

(#16508) mikrofon válasza #31733248 (#16433) üzenetére


mikrofon
addikt

Kár, hogy itt megint fényerőben megy a versengés, aminek nagy méret és tömeg a következménye. Továbbra is hiányoznak az F2 körüli kis méretű és könnyű, de pro fixek....

(#16509) #31733248


#31733248
törölt tag

Sigma Art AF ügyben írják:

"These lenses are compatible with Sony’s Continuous AF, which would have not been possible by using the Sigma MC-11 adapter. This means you get all the full Sony autofocus system benefits."

Magyarul: nem beépített MC-11-gyel rendelkeznek, hanem a Sony AF-rendszeréhez optimalizáltak. A pletykák szerint egy árban lesznek a Canikon változatokkal.

(#16508) mikrofon

"Kár, hogy itt megint fényerőben megy a versengés, aminek nagy méret és tömeg a következménye. Továbbra is hiányoznak az F2 körüli kis méretű és könnyű, de pro fixek...."

A Sigma Art fixek nem erről szólnak, hanem a top kategóriáról. Valljuk meg őszintén, egy penge képű, f1.4-es sor azért nagyot varázsolt FF szenzoron.

[ Szerkesztve ]

(#16510) 80hun válasza #31733248 (#16509) üzenetére


80hun
addikt

Pengének pengék élességben az art obik de a képi világuk már nem olyan penge. :)

(#16511) #31733248 válasza 80hun (#16510) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem meg valóságos krémgyárak, de ezen nem veszünk össze. :D Rövidesen járok Felétek, csak mondom. ;) Szerencsére jó az idő hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16512) GyureX


GyureX
tag

Tudom sok minden befolyásolja a hazai árakat, meg nem ugyanaz a cég, de a 6D2 is 2000$-on nyitott, itthon meg 690 ezer Ft-on.

Persze ég és föld a két váz tudásban, csak az árak összevetése miatt hoztam fel érdekességképpen.

[ Szerkesztve ]

(#16513) Muerte68 válasza 80hun (#16505) üzenetére


Muerte68
addikt

Én csak használtban gondolkodom,de ott is 210-volt a legolcsóbb mostanában-még várok :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#16514) 80hun válasza GyureX (#16512) üzenetére


80hun
addikt

Amit p_adam írt az van sajnos, drágán kapja a hazai sony márkahálózat a sonytól :(((

Ne aggódj 1év és lecsúszik az ára :D

(#16515) GyureX válasza 80hun (#16514) üzenetére


GyureX
tag

Szemét sony...rákényszerít a nem hivatalos, mindenesetre nem hazai beszerzésre. :D

(#16516) vihartigris válasza GyureX (#16515) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez nem Sony sajátosság, hanem hajrá magyarország.

bármi reciproka a semmi

(#16517) tailor válasza 80hun (#16510) üzenetére


tailor
őstag

Pontosan :)

(#16518) GyureX válasza vihartigris (#16516) üzenetére


GyureX
tag

Ezért írtam a canonos példát. Ha így lenne, akkor annak is drágábbnak kellett volna lennie itthon, nem?

(#16519) mikrofon válasza GyureX (#16518) üzenetére


mikrofon
addikt

Az mikor volt? Illetve honnan érkezik a termék a kiskereskedelembe? Mennyiért volt akkor EU-ban? Sajnos a Sony.nál már az EU-s ár Euróban nagyobb számértékű, mint az amerikai ár USD-ben.... Pedig az árfolyam szerint kisebb számértékűnek kellene lennie.... Ez is igazi lehúzás.....
Az USA ár abszolút nem releváns sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#16520) vihartigris válasza GyureX (#16518) üzenetére


vihartigris
őstag

A kivétel erősíti a szabályt!
Vajon más gyártók termékeit használók (is) miért vásárolnak egyre nagyobb számban külföldről?

bármi reciproka a semmi

(#16521) p_adam válasza tailor (#16506) üzenetére


p_adam
addikt

A legújabb modellekben feljavult a peaking pontossága, és gondolom nagyítani is egyszerűbb ;]

(#16522) p_adam


p_adam
addikt

Egyébként a német oldalon márc. 15-ét írnak A7III elérhetőségre. Az EU-s ár már 2016 januárjában, a specifikációkat pedig már júniusban kiszivárgott, tehát lehet, hogy fel vannak rá készülve.

(#16523) GyureX válasza mikrofon (#16519) üzenetére


GyureX
tag

Pont a magasabb eu ár miatt gondolom én is azt, hogy ez inkább a sonynak köszönhető, mint a szarul teljesítő országunknak.

(#16524) GyureX válasza vihartigris (#16520) üzenetére


GyureX
tag

Ezt adom, az itthoni áfa, meg sok kereskedő nyerészkedése miatt nem is csodálom.
Viszont itt a sony esetében tényleg úgy jön le, mintha mi tényleg drágábban kapnánk, függetlenül az ország gazdasági helyzete miatt.

(#16525) jmakk válasza #31733248 (#16509) üzenetére


jmakk
őstag

Jajj, el ne hidd már ezt a süket marketing dumát! Persze, hogy egy rágyógyult MC-11 az. :K Csak egy újabb firmware-rel, amit az eredeti MC-11-hez nem hoznak ki, mert a sales kiszámolta, hogy nagyobb haszon van így, több obit tudnak majd eladni Sony-ra.

[ Szerkesztve ]

(#16526) 80hun válasza vihartigris (#16516) üzenetére


80hun
addikt

Nem .
EZT a SONY csinálja hidd el én ismerem az egyik szalon tulaját 30éve :)

A japánoknak érdekes a gondolkodásmódjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#16527) vihartigris válasza jmakk (#16525) üzenetére


vihartigris
őstag

Kevés MC-11 fogyott, így akarják eladni :))

80hun: kapják be ;]

bármi reciproka a semmi

(#16528) topikk


topikk
senior tag

eglobalnal botlottam bele, jo vetelnek tunik (bar nem ismerem a Sony E mount obik arait)

https://www.eglobalcentral.eu/sigma-16mm-f-1.4-dc-dn-contemporary-lens-for-sony-e-mount.html

(#16529) catroot válasza tailor (#16506) üzenetére


catroot
veterán

Nekem valahogy nem hiányzik annyira a stabi, hogy eladjam az mkI-et és feljebb váltsak.

Persze jobb az mkII (pl. javítva van a szenzor becsillanás, ami az A7 esetében nálam elég rendesen elő tudott jönni)

A műanyag/fém bajonettet meg kicseréltem fémre.

Tudom, hogy ennél jóval több minden orvosolva lett az utódban, de az alapmodell gyermekbetegségeivel - amatőrként - még együtt tudok élni.

4-5 év múlva meg már talán rászánom magam a cserére. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16530) tailor válasza catroot (#16529) üzenetére


tailor
őstag

Áh, én sem ácsingózom a II után, bőven jó ez nekem, a stabit stabil kézzel pótolom ;] Szenzorbecsillanás nálam is előjön, persze, de konkrétan nem érdekel, nem a Saatchi galériába adok el művészi nyomatokat (sajnos :D )

Na, majd 4 év múlva üljünk össze egy "ókori WP felhasználók és gépvázváltók" minitalira :DDD

(#16531) ktphoto


ktphoto
csendes tag

Sziasztok! Ezt a posztot első körben azoknak szól akik Canonról váltottak Sonyra ( De minden vélemény érdekel ).

Nagyon gondolkozóba estem Sony A7II és Canon 5D mrkIII kapcsán. Nézegettem teszteket de inkább a Ti véleményetek érdekel.

Szerintetek melyik lenne a jobb deal. Használtan szeretném vásárolni bármelyikről is lenne szó.

Kb 600.000 a keretem. Mindenképp legalább két akksi és egy portrémarkolatot vennék mindegyikhez mert szükséges.

Egyenlőre Canon 85mm f1.8-al használnám és egy Tamron 17-50mm f2.8-al mert obira nem lesz pénzem.

Tudom, hogy egy Sony fórumba Sonyt fogtok mondani de azért na 😃

Ti melyiket választanátok?

(#16532) p_adam válasza ktphoto (#16531) üzenetére


p_adam
addikt

Sony-t alapvetően akkor van értelme venni, ha Sony (vagy más natív E-mount) objektívekkel használod (kivétel, ha már eleve van jópár Canon v. Sigma Art Canon objektíved és kevés fényben nem használod)

Valamint a Tamron 17-50 2.8 egy APS-C objektív, full-frame-en nincs semmi értelme, mindenképp cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#16533) mikrofon válasza ktphoto (#16531) üzenetére


mikrofon
addikt

Most lehet én néztem be valamit de 600-as keretből azért kijöhet egy FF váz és hozzá egy-két jó obi, amiért már érdemes váltani... Jah és először én biztos obira költenék mint portré markolatra, de ez ugye én vagyok....
Jah és én 2018-ban már nem ruháznék be drága DSLR szettbe....

[ Szerkesztve ]

(#16534) cOxeR válasza ktphoto (#16531) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én biztos nem vennék egy kártyás gépet. :) Ha dolgozni szeretnél akkor két kartya slot. Amugy Sony. :)

(#16535) ktphoto válasza mikrofon (#16533) üzenetére


ktphoto
csendes tag

Tudsz mondani egy példát, hogy mire gondolsz ( váz, obi, stb )?

(#16536) mikrofon válasza ktphoto (#16535) üzenetére


mikrofon
addikt

Mostanában pont wolt szó róla, hogy valaki hasonló árkategóriában keresett pont Sony A7II-t talán portré objektívvel... Esetleg próbálj vissza keresni.

Amúgy Coxer-nek igaza van.
Illetve talán mintha az általad említett Canon és Sony váz nem is egy szintre lenne pozicionálva...
Munkára lehet érdemes lenne várnod az a7III-re egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#16537) mikrofon válasza ktphoto (#16535) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah most csak így gyorsan
Sony a7II ~400e
Sony 85/1.8 ~200e
Sony 50/1.8 <100e
Sony 28/2 <100e

Olcsó fenyérős, antív AF-es lencsék <200e alatt fotózásra....
Samyang AF 35/1.4
Samyang AF 50/1.4
Samyang AF 14/2.8

Samyang AF35/2.8 <100e alatt

Aztán ugye használtan vagy külföldről vásárolva megy ez még lejjebb is....
Tehát azért lehet válogatni....

(#16538) Bogyó bá' válasza ktphoto (#16531) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Canon DSLR után meg fogsz lepődni először azon, hogy a tükrös a nagy akksijával vagy 3x annyi képet képes lőni, mint a kis milcike egy töltéssel. Csaxólok.... :B
Anno a portrémarkolatos 30D-vel (2 akksival, ugye) 2000-2500 képet el tudtam lőni akkucsere nélkül, az a6000 meg bír max. 250 lövést. Már 4 db akkum van hozzá, máshogy nem megy a dolog.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16539) Flashback válasza Bogyó bá' (#16538) üzenetére


Flashback
addikt

LCD és az EVF sokat eszik. A tükrösnél nincs evf és az lcd-t sem kell sokat frissíteni. Ami meg lekapcsol ha belenézel.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16540) Bogyó bá' válasza Flashback (#16539) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos évekkel ezelőtt (még a NEX-3N vásárlásakor) magamtól rájöttem... Meg eleve picike akku fér egy kis gépbe.
szerk: sőt tulajdonképpen 6 db akksim van, mert a NEX-ből is ki tudom venni szükség esetén, meg neki is van egy pótakkuja (bár az 5 év után már kezd megdögleni - a gyárija viszont hibátlan)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16541) mikrofon válasza Bogyó bá' (#16538) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez igaz és valóban nem szabad elfelejteni, a sok aksit. De egy maroknyi aksi kb 20e.... Pontosabban 2 akku 20-25€ .... és még egy nagyteljesítmányű PowerBank-ról is lehet tölteni menet ill. használat közben is.....

(#16542) cOxeR válasza Bogyó bá' (#16540) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért az uj sorozatok A9 A7R3 A73 már nagyobb kapacitást kapott, orvosolták a gondot. ;)

(#16543) ktphoto válasza mikrofon (#16537) üzenetére


ktphoto
csendes tag

Már gondolkodtam a Sony A7RIII-ba, itt sokat is kérdezősködtem róla pár hónapja. Ahhoz, hogy most vegyek egyet ahhoz kellene kb 2 millió forint ( de abba persze nem csak a váz van ). Az rengeteg pénz és egyenlőre nem tudok ennyit termelni a fotózásokból, hogy 1000000%-osan megérje csak a "polgári" állásomból tudok félre rakni pénz mert most kevés fotózásom van.

És quva türelmetlen vagyok 😃 Idén mindenképp cropról full framere akarok váltani de nem tudom mi a jó döntés. Azt tudom, hogy az A7rIII mindent visz, de mint mondtam... türelmetlen vagyok és nincs ennyi pénzem 😃

Külföldi árakat néztem és sokkal olcsóbban jönnék ki de mivel vámolni kell ezért értelmetlen onnan rendelni sajnos. Itt az A7rIII-ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#16544) mikrofon válasza ktphoto (#16543) üzenetére


mikrofon
addikt

vámolni csak akkor kell, ha nem EU-ból rendeled. Ha Eu-ból jön akkor nem....
De ha sokallod az a7rIII-re a pénzt de még is jót szeretnél, akkor neked való lesz az a7iii (R- nélkül) Feltéve ha ezt már nem sokallod és tudsz még várni... Ha nem akkor a7II vagy esetleg A7Rii.
Persze abban az esetben ha Sony-t választasz. Ha meg inkább DSLR-t akkor én nem tudok tippet adni...

(#16545) Flashback válasza ktphoto (#16543) üzenetére


Flashback
addikt

Ami kijönne a pénzedből kb:

- Canon 6DMK2
- Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

De egy év múlva meg bánnád hogy nem a Sonyt vetted... Nézd meg mit tud az új A7III :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16546) Bogyó bá' válasza Flashback (#16545) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet hogy a Sony váz sokkal többet tud, de ezen a vonalon a Canon EF 24-70mm f/2.8L II IS USM mivel helyettesíthető legalább azonos minőségben? Ha jól tudom, akkor semmivel sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16547) cOxeR válasza Bogyó bá' (#16546) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sony 24-70GM

(#16548) Flashback válasza Bogyó bá' (#16546) üzenetére


Flashback
addikt

Talán majd a Tamron 28-75 mm F2.8 Di III RXD-vel!

Amúgy meg igen a Sony 24-70GM az biztos csak az drágább még vagy 700$-al.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16549) cOxeR válasza ktphoto (#16543) üzenetére


cOxeR
Ármester

Használtan vegyél egy 5d3-at, egy 24-70 2.8 II-meg egy fix 85-öt. utobbi kettő van elado pl nekem

(#16550) mikrofon válasza Bogyó bá' (#16546) üzenetére


mikrofon
addikt

én megkockáztatnám, hogy a 24-105/4 G -vel is talán, ha egy jó szenzorú gépre kerül és a portré képekhez van a zsákban normális F1.4-es vagy F1.8-as lencse.....

Jó páran váltanak nemzetközi szinten a 24-70 GM lencséről 24-105 G-re, ha el tudják engedni azt az 1FE-t....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.