Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Bogyó bá' válasza mikrofon (#16350) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Mikrosat nekem ma adta postára a kisöccsét. Reggel még maradt náluk kettő, e mostanra az is elfogyott...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16352) derrik


derrik
őstag

megérkezett hozzám is a Jézuska Godox 350s. Egyben van a cucc csak használni is szeretném jól. Mivel utoljára a telefon fényképezőjén kívül akkor használtam vakut mikor még 5 darab izzót külön venni kellett hozzá.
Mi az amit feltétlen el kell olvasnom a vaku használatáról és ennek e típusnak a beállításairól?
Valamint egy objektív után a6300-as vázat vennék az E-Infinity oldalról ! Van valakinek tapasztalata jobb javaslata. Eladó váza???

(#16353) vihartigris válasza derrik (#16352) üzenetére


vihartigris
őstag

vaku beállítás

bármi reciproka a semmi

(#16354) mikrofon


mikrofon
addikt

Hoztam pár tesztképet Sony SEL-70300G FE 70-300mm F/4.5-5.6 G OSS lencsével.
Elfogadható a képe, és nagyon jó az OSS is. 300mm-es állásban az 1/30 sec 42MPx-es érzékelővel nem okoz problémát természetesen kézből. A fekete rigós kép ilyen. Jah és nem úgy készült, hogy 10-ből egy lett jó, hanem 100%-os volt a találat. Pedig nekem nem a legstabilabb a kezem :B

[ Szerkesztve ]

(#16355) vihartigris válasza mikrofon (#16354) üzenetére


vihartigris
őstag

1/30, 1/60 záridő 300 mm-en az nem rossz

Az obi és a váz stabi összedolgozik?

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#16356) jmakk válasza mikrofon (#16354) üzenetére


jmakk
őstag

És miért nem teljes méretűek, ha már tesztképek?

(#16357) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Srácok, segítsetek!

Anno írtátok, hogy az a6000-rel ugyan nem működik a TT350 vaku AF-segédfénye, viszont az X1T-S vakuvezérlőé igen. Szóval megjött ez a kacat, de sehogy sem bírom ezt a részét működésre bírni: a gépen AF segédfény: automatikus, a vezérlőn a tolókapcsoló bekapcsolva, de semmit nem csinál. Miért?

Más: ha a vakut A-csoportnak jelölöm ki, akkor nem működik a TTL-vakuvezérlés, mindig csak a legkisebb fényerővel villan el (1/128), és a zoomot sem állítja. A vezérlőn természetesen TTL van hozzá rendelve. Ha az egy szem vakumat átkonfigurálom B-nek, akkor viszont van TTL és van zoomolás is.Nem teszik ez nekem.... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16358) geronimo000 válasza Bogyó bá' (#16357) üzenetére


geronimo000
csendes tag

Nézd meg, hogy a legújabb FW legyen azXT-1-n.Abban lesz egy új menüpont az f10, azt állítsd 1-re. A gépet állítsd A-ra és úgy próbáld ki.
A csoportot a vakun és a vezérlőn ugyan arra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#16359) Bogyó bá' válasza geronimo000 (#16358) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a választ!

A firmware-t most frissítettem, már V-16 (előtte nem is néztem meg... :B ). (A vaku a legfrissebb, azt nem kellett piszkálnom).

Az Fn10-et átírtam 01-re. A vezérlőn a segédfény-kapcsolót bekapcsoltam. A fotomasinán akár kikapcsolom a segédfényt, akár automatikusra teszem, akkor sem világít (mármint a vezérlőé). :O Szerk: mindig A-ban fotózok, most is azon áll.

szerk: viszont a firmware-upgrade óta jó az A-csatornám is TTL-ben! Ez is valami! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16360) geronimo000 válasza Bogyó bá' (#16359) üzenetére


geronimo000
csendes tag

A záridő essen bele a vakuszinkron időbe és a környezeti fény indokolja az AF segédfényt (a gép is legyen AF)

(#16361) Bogyó bá' válasza geronimo000 (#16360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A gép - szükség szerint - felgyújtja a saját segédfényét, a vakuvezérlőé viszont soha sem világít....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16362) McDuglas válasza Bogyó bá' (#16357) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ha jól tudom, csak 1-2 újabb vázon működik az AF segédfény (A7II, A7RIII, stb.) tehát, kb. ökölszabályként azzal, ami tud adaptált obival PDAF-et. Az A6000, meg az én A7 mk1-em nem ilyen. :(

(#16363) Bogyó bá' válasza McDuglas (#16362) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt tudtam hogy a TT350 vaku sajnos nem megy az a6000-rel, de azt írta valaki itt a topikban, hogy erre jó megoldás az X1T-S beszerzése, mert az viszont működik. Elhittem, megszívtam.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16364) vihartigris válasza Bogyó bá' (#16363) üzenetére


vihartigris
őstag

Két gömb fagyiért megveszem tőled a kioldót, neked úgy sincs rá szükséged ;]

bármi reciproka a semmi

(#16365) Bogyó bá' válasza vihartigris (#16364) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Soha nem szoktam eladni a műszaki dolgaimat - mint ahogy használtan sem vásárolok. A másik tervezett felhasználási célra (makrók oldalról történő világítása vakuval) még tudom használni. Na, meg hátha jön rá újabb firmware....

szerk: bár ha ezt tudom, akkor inkább egy másik TT350-re spóroltam volna helyette, azt jobban tudnám használni. De mind 1.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16366) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16357) üzenetére


konyi79
addikt

X-T1
Ezzel OFFolt kollega, azzal az új FW-rel talán megy az AF segédfény külső vakuval is, de majd madgie megerősíti, ha erre jár..
Sony MILC-en NEM. Ezt már elmagyaráztuk, elég rég ismert info.
Valamit azzal a vakuvezérlővel félreértettél szerintem.

(#16367) Bogyó bá' válasza konyi79 (#16366) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én úgy értettem, hogy Sony MILC-cel a vaku saját AF-segédfénye nem működik, de az X1T-é igen, az új firmware-rel. Sajnos nekem azzal sem. :F A firmware leírásában (most olvastam) az F10 funkciónál név szerint az A7-et és A9-et említik...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16368) konyi79 válasza konyi79 (#16366) üzenetére


konyi79
addikt

Ja igen, én itt Fujira emlékeztem, bár a jó ég tudja mire gondolt újonc kollega, ha jól nézem Godox X-T1 nem is létezik.

(#16369) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16367) üzenetére


konyi79
addikt

Sose bánd, voltunk itt már mind béta-teszterek. :K
Megint többet tudunk.

(#16370) McDuglas válasza Bogyó bá' (#16367) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy amikor kijött a firmware, FB csoportba ment fel a poszt, meg a videó, hogy dejó dejó, A7(R?)II( vagy RIII)-al megy. Aztán feltettem én is, A7 I -el meg nix. Aztán írták, hogy csak A7II/R2/R3/A9-el megy elvileg, s azzal is csak AF-S-ben, szóval a legtöbben azzal se fogják használni... Szóval ez van, ennek a milc szériának az egyik leggyengébb pontja a az af segédfény, meg a lowlight af szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#16371) #96302336


#96302336
törölt tag

Nem tudom, hogy volt-e, de kijött a Tamron új objektíve FF sony MILC-re.[link]

(#16372) mikrofon válasza jmakk (#16356) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem láttam értelmét, meg nem szoktam teljes felbontású képet a Flickr-re rakni. Tovabbá valós felhasználást akartam bemutatni ilyen esetben meg szerintem senki nem hagyja 42Mpx-en a képet...

De ha ez zavar hívjuk első lövéseknek teszt képek helyett... Valójában ez kifejezőbb.

(#16373) 80hun válasza #96302336 (#16371) üzenetére


80hun
addikt

Jó lenne ha megfizethető árban érkezne ,sokmindent lefedne :)

(#16374) tailor válasza #96302336 (#16371) üzenetére


tailor
őstag

Vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy bejelentették a fejlesztését :)

(#16375) mikrofon válasza 80hun (#16373) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem nikonra volta ebből a fehérgalléros sorozatból (SP - G2) három +1 lencsém. Elég jól néztek ki. Nikon lencsékhez képest sokkal jobban bejött ez a letisztult fekete kialakítás egy kis fehér gallérral.
Képminőségük is jó volt a stabilizátor meg nagyon jónak számított. Viszont számomra az kicsit szomorú volt, hogy pont a 24-70/2.8 volt a "legrosszabb". Akár a 90 makró, vagy a 70-200/2.8, de még a 15-30 is élesebb és kontrasztosabb képet adott, színei is kicsit fakóbbak voltak...
Ennek a mostani ára Nikon bajonettel 430e HUF

A tapasztalataimat figyelembe véve én inkább a Sony 24-105/4 G obit venném, persze ha jelentősen olcsóbb lenne a Tamron, akkor az más kérdés... De ezt azért kétlem 300eHUF-hoz lesz közelebb az ára, mint a 400eHUF-hoz...

[ Szerkesztve ]

(#16376) rumos14 válasza #96302336 (#16371) üzenetére


rumos14
nagyúr

kiváncsi vagyok, milyen lesz, de sztem 1000 USD alatt kéne nyitni, mert kicsit többért ott a 24-105, ami persze F4, de mégis csak Sony.
réánézésre olyan mint a tükrös 28-75, egy adapterrel meghosszabbítva :)
a konkrét objektíven felül, szuper, hogy végre a Tamron is beszáll a bizniszbe. remélem mind a Tamron, mind a Sigma onik normális (csendes) AF motorokkkal jönnek.

(#16377) mikrofon válasza rumos14 (#16376) üzenetére


mikrofon
addikt

A Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 jelenleg 1.200 USD.
Szerinted az alatt nyitna?
Huhh akkor aztán lenne felháborodás, mert megszűnne a "Sony-hoz a lencsék milyen drágák" sztereotípia

(#16378) 80hun válasza mikrofon (#16377) üzenetére


80hun
addikt

Hát alatta kéne nyitnia mert a 28mm az nem 24mm :)

(#16379) McDuglas válasza 80hun (#16378) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ja, meg vagy 400 grammal kevesebb anyag is van benne! :DD

(#16380) mikrofon válasza 80hun (#16378) üzenetére


mikrofon
addikt

legyen így.
Ez is igaz, hogy emiatt biztos bírálni fogják... Mármint a 28 vs 24 mm Azért kíváncsi lennék, hogy mi az oka, hogy 28-75 a tartomány és nem a megszokott 24-70. Lehet, hogy így tényleg olcsóbban tudják gyártani és így akarnak berobbanni a piacra?! .....
Azért a Sigma is kijöhetne már az Art sorozattal FE bajonettre ;)

[ Szerkesztve ]

(#16381) 80hun válasza McDuglas (#16379) üzenetére


80hun
addikt

Hát ha ilíen lesz akkor tényleg jó árban jöhet.
Még satbi sincs :D

Tamron.hu :)

Na mostmár nagyon várom mennyi lesz és mit tud :)

Pár év és dőzsölni fogunk az obikban. Még lehet a Tokina is beszáll :D

[ Szerkesztve ]

(#16382) vihartigris válasza 80hun (#16381) üzenetére


vihartigris
őstag

AF azért lesz benne :D
meg időjárás álló kivitelű.

bármi reciproka a semmi

(#16383) mikrofon válasza 80hun (#16381) üzenetére


mikrofon
addikt

nah lesz itt minden nemsokára.

végül is ez egy logikus lépés, hogy ha a 3rd lencse gyártok szeretnének a MiLC-ek piacára is betörni, akkor a Sony felé kell nyitni, mert egyelőre nem olvastam még hírt, hogy a CaNikon szenzációs bejelentést tett...

(#16384) 80hun válasza mikrofon (#16383) üzenetére


80hun
addikt

Egyébként ez a régi 28-75 felújított és felturbózott utódjának néz ki :)

remélem megáll az ára itthon 200e környékén :D

(#16382) vihartigris

Pont elég is és még újfajta AF motort is kapott :)

(#16385) Bogyó bá' válasza 80hun (#16384) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem volt ilyenem anno a Canon 30D-re, de nem sokáig: APS-C érzékelővel nagyon szűk volt a felhasználási területe (közeli portrék). :(

szerk: azért külön utáltam, hogy a zoomgyűrűje pont fordítva működött, mint a Canon obiknál.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16386) OPiiPO válasza 80hun (#16381) üzenetére


OPiiPO
addikt

70-210mm F/4 - ilyet utoljára Nikonban láttam, még a 210m-es vég is stimmel

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16387) 80hun


80hun
addikt

Na a Tokina is hivatalossá tette jön az 20/2 FE

Már csak a sigma hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#16388) #96302336 válasza 80hun (#16384) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egész szimpatikusnak néz ki. Ráadásul használtan egész jó áron is vannak. Minőségre vajon milyen?

[ Szerkesztve ]

(#16389) Neck válasza 80hun (#16387) üzenetére


Neck
veterán

Bár olcsó lenne, fel is tenném egyből classic 30mm-es gyutávhoz :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16390) konyi79 válasza Neck (#16389) üzenetére


konyi79
addikt

Bár kisebb fényerő, de igen csinos kis darab a natív APS-C-re ha fix 30-at akarsz. Bukkant már fel 50-ért.

(#16391) rumos14 válasza OPiiPO (#16386) üzenetére


rumos14
nagyúr

Sony topikban a "70-210 F4" számsorról egy Nikon ugrik be neked, nem a Beercan? :Y ülj le fiam, elégtelen :P

én örülök, hogy ebben a Tamron 28-75-ben nincs stabi, és a 28mm kedő is elfogadható kompromisszum, mert így tudnak több száz grammot (meg remélhetőleg dollárt is) lefaragni róla. a 70-210 F4-et is kihozhatták volna E bajonettel, van még rés a Sony verzió mellett (alatt).

(#16392) picstike


picstike
tag

Sony a6000 gépre valaki töltött már le softvert? Nekem sehogyan sem sikerül Tud ebben segíteni valaki?
https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/

(#16393) OPiiPO válasza rumos14 (#16391) üzenetére


OPiiPO
addikt

jóvanna, széleskörű az érdeklődésem ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16394) 80hun válasza picstike (#16392) üzenetére


80hun
addikt

Először is UK accountot csinálj. :)

videó hogy kell telepíteni

A vásárlás kicsit már bonyolúltabb.

(#16395) picstike válasza 80hun (#16394) üzenetére


picstike
tag

eddig meg voltam,ki is választottam és vásárlás folytatásánál vagyok,de sehogyan sem jutok tovább.
Time lapse kellene

(#16396) picstike válasza 80hun (#16394) üzenetére


picstike
tag

Sikerült,köszönöm

(#16397) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy kérdésem lenne, ti emlékeztek rá vagy hallottatok olyanról, hogy az Sony FE 55/1.8-as valami gyártási hiba miatt érintett volt a visszahívásban mégpedig a 2015 körüli gyártású lencsék.
Valami olyasmi, hogy remeg a kép a lencsében mozgás közben, illetve a mozgásvégen a megállítás pillanatában, AF használatával.

(#16398) mikrofon válasza mikrofon (#16397) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah, nem akartam befagyasztani a fórumot... :B

Én semmit nem találtam ezzel kapcsolatban az interneten.

Viszont tegnap aki megvette az 55/1.8-as lencsémet az ezzel a szöveggel próbálkozott. Hogy ő még látja is ezt a saját vázán... Persze én semmit nem láttam, sőt nem is értettem ezt pontosan mit akar... Aztán az én vázamra átrakva már ő sem látta...

Csak arra voltam kíváncsi, hogy csak az én ismereteim hiányosak-e....

[ Szerkesztve ]

(#16399) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok.

Sony A7 és A7II. Ezekben ugyan az a focus rendszer van? Illetve ugyanannyi focus pont? Vagy az 7ii jobb ebben is?
Köszi :)

(#16400) McDuglas válasza bendefeco (#16399) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Darabszámra ugyan az, de az A7II jobb, mert tud adaptált obikkal PDAF-et, meg eleve valami 30%-al gyorsabbnak is hirdették. Meg talán jobb Low Lightban is, bár ebben hirtelen nem vagyok biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.