Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) lexter00 válasza Imi1981 (#12204) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem olyan Sony-m van,és nagyon szép képe van tényleg szebb mint a Samunak(van egy a családban és fél óráig állitottam a képet de nem tudtam olyan képet kihozni belőle mint ami a sony-nak van) vagy LG-nek, most akciósan 100 eft majdnem mindenhol vedd meg ha tudod mert nem csalódsz benne.Mondom ezt úgy hogy nem vagyok márkafüggő(a héten vettem egy LG hangprojektort :DDD )Szóval nekem az ár/érték számít nem a logó.

[ Szerkesztve ]

(#12302) B-L-A-C-K válasza NGA (#12299) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi a tanácsot, szerintem se hülyeség...:)

Meghivott: nincs még, de pár éves tervbe benne van....

(#12303) Meghivott válasza B-L-A-C-K (#12302) üzenetére


Meghivott
addikt

Csak mert én nem tudok itthon olyan képet csinálni, amin nincs minimum 1 gyerek vagy valamilyen játék.
Nem is emlékszem, hogy mikor volt itthon utoljára olyan rend, mint nálad van. :)

(#12304) B-L-A-C-K válasza Meghivott (#12303) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elhiszem...:) Amúgy túlzottan rendmániás vagyok, szóval nálunk egész gyakran így néz ki minden...Ami már kicsit beteges is részemről, de sokkal jobb a közérzetem ha rend van...

(#12305) dh66e válasza Meghivott (#12303) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor te megtanultad milyen amikor megfontoltan kell lépni kb mint a tyúkok.( legó a talpban) ;]

(#12306) Meghivott válasza dh66e (#12305) üzenetére


Meghivott
addikt

Tudnék mesélni :)
pl.: kb 20éves matchbox, rozsdás első tengely kiesve, csak az egyik kerék rajta és nyilván a kis hegyes résszel felfelé, talp közepébe :N

(#12307) djBedi


djBedi
újonc

Sziasztok

Nemrég vettem egy KDL-40W605BBAEP típusú TV-t. A távirányítójával nem működik. Idáig ment vele. A TV hátlapján lévő gombokkal, igen és egy darabig a TV Side View programmal is ment mobilról, de mostanra arról se. (fel se ismeri a TV-t a program) :W
Vajon mi lehet a hiba? A Gyári beállításra visszaállítás se hozott eredményt.
A távirányítóban jók az elemek és az infra is jó!
Ötlet?

(#12308) dh66e válasza djBedi (#12307) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyen már volt valakinek,gondolom hívhatod a szervizt.Azért egy teljes áramtalanítást eszközölj a tv-n hátha magához tér.

(#12309) Popes válasza djBedi (#12307) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is csinált 2-3x ilyet csak nekem a hátlapról sem ment,(mondjuk én bekapcsolni nem tudtam) egy áramtalanítás mindig segítet.

Deus ex machina

(#12310) djBedi válasza dh66e (#12308) üzenetére


djBedi
újonc

Nem jött rendbe az áramtalanítástól sem :(((

(#12311) lexter00 válasza djBedi (#12310) üzenetére


lexter00
őstag

Estére húzd ki és majd reggel dugd vissza ha úgyse jó akkor szervíz.

Más:Vajon hiú ábránd frissitésre várni 40R450B tv esetén?Kicsit lassan reagál a tv mikor a menüben lépkedek,elvagyok vele de jó lenne ha ezt orvosolnák.

[ Szerkesztve ]

(#12312) truefx válasza djBedi (#12310) üzenetére


truefx
aktív tag

Mobil kamerájával megnézted? Nekem akkor világított az infra, amikor nem nyomtam be egyik gombot se, és akkor nem világított, amikor benyomtam. De az frissen volt beteg, és azonnal cserélték a Központi Szalonban.

(#12313) Bile Demon válasza Imi1981 (#12204) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mi 40R480B-t vettünk a múlt hónapban.
Látványosan szebb volt a képe, mint mellette az LG-nek (azonos ár és méret kategória +/- 5cm). persze hátranézve volt ott egy 30e-el drágább Sony az még jobban nézett ki. (azon HD anyag volt, míg a mi Sonynkon valami közszolgálatis stúdió adás ment előben.) Gondoltam, ha a nem demó anyag is ilyen jó rajta nagy baj nem lehet, úgyis nyugdíjasoknak lesz napi használatra (nincs torrent meg bluray) akkor jó lesz az a TV.

Otthon jött a hidegzuhany.
Beüzemelem, beállítom.
Panasz:
-sok a kontraszt, rikít
-nem természetesek a színek.
Állítgatom. A kontrasz meg a vakító fehérség könnyen beállítható, háttérvilágítás le 1-esre. Kontrasz 100%-ról le 60-ra.
Színek, gondoltam térjünk vissza rá 2 nap szokás után. A CRT után egyik LCD-nek se lesznek olyan természetes színei. (igazából nem is ez volt a panasz oka)
Mondom nekem így tetszik a kép. Anyám azt mondja ez nagyon rossz, ki is megy bosszankodva. Ráhagyom, mert nem tudok mit csinálni, 10 év LCD után nekem már megüti az elfogadhatósági szintet az új TV képe, megnézem a saját Panámat (annak a képe anyámnak is tetszik, főleg bluray-el :) ).
Különbség: nagyobb a színtelítettség (élénk, mert az nekem jó és nem zavar hogy KICSIT több a kelleténél, cserébe a játékok jobban néznek ki rajta, ahány műsor annyi féle telítettség, úgysincs mihez belőni pontosan).
Visszamegyek, megállok a nappali ajtajában, kb 45 fokban nézem oldalról és 15 fokban felülről a TV-t olyan volt a Sony képe, mintha fekete fehér lenne, de bízonyos szineknél volt szín, láttam hogy nem szintelítettség probléma, mert bőrszinnél kb. jó volt, de másoknál meg fekete fehér, vagyis a szürke sok árnyalata.
WTF, ki állította el? Senki.
Leülök elé nézem miket lehet állítani kikapcsolni képjavító dolgokat.
A kép egész jó. Akkor esett le, hogy ennek a Sony TV-nek pocsék a látószöge.
Kontrasztja több mint jó (65 év fölött már szemet bántó), de a színek már 20 fok eltérésnél láthatóan és zavaróan fakulnak.
Végülis beállítottam úgy, hogy köztes szögben jobb legyen a kép, ilyenkor szemből túl harsány, de így végülis tudják használni.
Nyilván nem a TV hibája, szemből lenne érdemes nézni, de ott egy asztal van és két oldalt vannak a fotelek.
Ebben valami xVA féle panel lehet, mert a Panasonic TV az IPS panellel nyomokban sem csinál ilyet, oldalról 80 fokos szögben is pont olyanok a színek mint szemből, csak a fekete világosodik ki, ami minket nem zavar, 30-40 fokig még sötétben is válllható...
A Sony feketéje tényleg korom fekete (közelebb áll a plazmához, mint az IPS-hez) és homogén (nagy szerencse, hogy nem foltos), tényleg jó panel van benne, csak ez a fakulás jelenség, ami nagyon zavaró. Sajnos a színtelítettséggel csak kompromisszumosan javítható, mert vannak olyan színek vagy árnyalatok, amiknél jobban másoknál kevésbé jelentkezik.
Csak azért írtam le a dolgot, hogy esetleg ezt is érdemes megnézni.
Ha most lennénk TV vásárlás előtt, akkor inkább az IPS-t részesítenénk előnyben.

Bruhe

(#12314) Dave567 válasza B-L-A-C-K (#12294) üzenetére


Dave567
addikt

Igaz, bocsánat, az Újat nem vettem figyelembe, én használtam vettem 65-ért a 255-öst.
Most meg azon gondolkodom mi legyen az utódja majd, Denon, vagy Pio.
Amúgy gratula a szép helyhez, nekem is zöldek a falak, csak a szoba kicsi. :DD

(#12315) nismoka válasza Bile Demon (#12313) üzenetére


nismoka
addikt

IPS egyedül a látószögben jobb, kontrasztban és feketében viszont jóval gyengébb mint a VA panelek.

(#12316) B-L-A-C-K válasza Dave567 (#12314) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A fal enyhe vajszínű nem zöld, bár a képeken se látszik zöldnek...:D

Nem vagy megelégedve a HK-val azért cseréled? Bár ahogy látom a tiéd is egy alap, de nekem elég ez...

(#12317) Bile Demon válasza nismoka (#12315) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, van összehasonlítási alap! :)
Én még a gyorsaságot is az IPS javára tudnám felhozni.

Bruhe

(#12318) Tegla80 válasza Bile Demon (#12317) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Milyen gyorsasagra gondolsz amit az IPS javara tudsz felhozni??

Sony® & PlayStation®

(#12319) Mannster


Mannster
csendes tag

Sziasztok,
az 50w8... sorozattal kapcsolatban lenne egy kérdésem: a wifi direct azt is jelenti, h tud a nethez is kapcsolódni vezeték nélkül?

illetve még 1: az általános 2 éves garin kívül mennyire szokott elromlani a tv? Az esetek nagy százalékában 1 éven belül előjönnek a difik nem? (A régi crt sonym majdnem 20 évig bírta)

[ Szerkesztve ]

(#12320) B-L-A-C-K válasza Mannster (#12319) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van benne wifi így igen. A wifi direct meg ezt tudja: Link

[ Szerkesztve ]

(#12321) krx21 válasza Tegla80 (#12318) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont hogy lassabb a válaszidő... :K

(#12322) lexter00 válasza Mannster (#12319) üzenetére


lexter00
őstag

Hát szerintem 20évet ne várj ezektől a mai tévéktől.

[ Szerkesztve ]

(#12323) djBedi válasza djBedi (#12310) üzenetére


djBedi
újonc

Úgy néz ki, hogy egy tv csere megoldotta a problémát :))

(#12324) Tegla80 válasza krx21 (#12321) üzenetére


Tegla80
addikt

Elrontod igy a jatekot.......
(lehet megtudtunk volna valami specko infot. ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12325) Mannster válasza djBedi (#12323) üzenetére


Mannster
csendes tag

köszi mindenkinek.
815 (235.000)és 828 (230,000) között tipródom, az egyik mm-es a másik euronics-es, de valahogy az mm-ben jobban bízok. Lehet, h holnap megveszem és nem várok nagyobb akcióra, nehogy eltűnjenek a forgalomból...
Én is úgy számolom, h 6-8 év múlva cserélem a 64k-s felbontásra. ;)

(#12326) Janaboy válasza Mannster (#12325) üzenetére


Janaboy
veterán

815 ezust keretu, arra figyelj! Mediaban meg 805os van.

Janaboy

(#12327) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#12326) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MM-ben többször láttam már 815-öst is...

(#12328) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#12327) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen-igen, tudom..ugy ertettem h "még"..csak mobilrol utalok ekezetet irni :)

Janaboy

(#12329) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#12328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látod egy ékezet mennyit tud befolyásolni...:D

(#12330) Tegla80 válasza Janaboy (#12328) üzenetére


Tegla80
addikt

En a minap jartam igy a rábök el,mert az nalam "rabok"...azt jott is a "börtönös" hsz hozza. :D

Pumma
a valaszido az igen,de az input lag az valoban nem ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12331) #94529552 válasza krx21 (#12321) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Vasedényhez képest? Mert nem a panelon múlik általában véve.

(#12332) truefx


truefx
aktív tag

Csak egy tapasztalat. Korábban írtam, hogy van egy Panasonic HD videókamerám, és hogy majdnem amiatt vettem Panasonic TV-t, mert a Viera milyen szuper, és a TV távirányítójával vezérelhető a kamera is. Nos, mindez a Sony TV-vel is működik. A Bravia Sync simán, automatikusan kezeli a kamerámat, miután a HDMI-t összetoltam tudok lépkedni a jelenetek között, elindítani a lejátszást, törölni, pause, stb. Gondolom itt valami univerzálisabb szabvány is a képben van, mivel a Popbox V8-ast is lehet a TV távjával irányítani, igaz, nem minden funkciót. Hát csak ennyit akartam mondani. :K

(KDL-50W829B)

[ Szerkesztve ]

(#12333) Seraph 16 válasza truefx (#12332) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hehe, nekem ez pont fordítva ment. Sony kamerát sikerült panasonic távirányítóval kezelni. Szóval oda-vissza megy :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#12334) Bile Demon válasza Tegla80 (#12318) üzenetére


Bile Demon
őstag

1. Sötét árnyalatoknál a Sony képe jobban mosódik. Tehát mondjuk egy 10%-os sötétségű szürkén egy 15%-os sötétségű kép részlet eléggé el tud mosódni ha mozog, tehát ha sötét a kép és kicsi a kontraszt azon a részen akkor ott lomha, a világos részeknél és fekete/fehérnél sem látok ilyen utánhúzás szerű elmosódást. Amúgy nem zavaró, alig észrevehető, de ugyanilyen körülmények között az IPS-nél nyoma sincs ennek.
2. Jelfeldolgozási/megjelenítési idő, vagyis ha ugyanaz a műsor megy a két TV-n (analóg adás) akkor a Pana-nál láthatóan hamarabb történnek a jelentváltások... (Pana TV Truecinema módban, a Sony az vagy normál vagy általános profil és ki vannak kapcsolva a képjavító izék.)

OFF:
Van még egy jelenség aminek valaki hátha tudja a magyarázatát:
A Pana LCD TV-n amikor fekete háttéren fényes fehér felirat van, pl. stáblista vagy sötét képernyőn fehér felirat és mozgatom a fejem vagy a szemem, akkor sárgás zöldesnek látszik a felirat. Magyarul az a fehér felirat nem egy statikus kép hanem több kép felvillantása lehet! Vagy vibrál és a különböző színek különböző gyorsasággel jelennek meg vagy nem tudom, van aki nem veszi észre, a DLP-s projektoroknál is van hasonló, de az más jelenség.
(Ugyanilyet láttam anno a Pana neo PDP plazma TV-jén is.) Na a Sony-nál nincs ez a jelenség. Mi okozhatja, valami régi fajta kép mozgás gyorsító dolog lehet?
ON

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#12335) Tegla80 válasza Bile Demon (#12334) üzenetére


Tegla80
addikt

VA vs Plazma amit irsz es az IPS rol beszeltel fentebb......
Most vagy En vesztettem el a fonalat,vagy hova is tartunk akkor....?? :D
(amugy a VA az nem plazma ez OK :K , de azert ne egy "R" szerian elemezd ki,h mit is tud(hat) egy VA panel ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12336) lexter00 válasza Tegla80 (#12335) üzenetére


lexter00
őstag

Na nem lenézni az R szériát:D Csak annyi a baja vele hogy torzít a kép ha nem középről nézik és bántja a fórumtársat és ezért hetet-havat összehord hogy megtalálja az igazát hogy szaraSony :D

[ Szerkesztve ]

(#12337) lexter00 válasza lexter00 (#12336) üzenetére


lexter00
őstag

Tegnap (Bálint nap alkalmából :D) meg kellett nézni a Titanicot :D (Blue-ray) hát még nekem is okozott meglepetést,annyira tetszett a képminőség .

[ Szerkesztve ]

(#12338) Tegla80 válasza lexter00 (#12336) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem nezek En le semmit.... :N (neztem epp eleg ideig annak megfelelo kategoriat.)
Igyexem elfogulatlanul nezni a dolgokat es helyen kezelni azt amirol beszelunk....
Plusz csak mondom,h pl a 42"w8 is ilyen a betekintesi szoget nezve....ez van,de sogi amugy is szembol nezi es amugy is hanyat van esve a kepetol....amivel nincs is baj,ha onnan nezzuk ahonnan kell,mert jo is az . ;)
A tobbivel 1et ertek.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12339) tothgergo90


tothgergo90
tag

Sziasztok!
Volna egy kisebb problémám, amire magamtól nem találok megoldást.
Van egy SONY bravia kdl55w829bbu TV-m amit egy WD Passport Ultra külső HDD.vel használnék első sorban.
Még annyira nem sikerült kiismernem a smart tv-t és lehet én csináltam valamit rosszul.
1080p-s sima filmek nagyon szépen mennek a TV-n, viszont ha 1080p-s 3D-s filmet indítok el, akkor érezhetően laggol a kép. Csak akkor laggol 3D-s tartalom mellett, ha a media player-ből nyitom meg, viszont ha a TV "fájl kezelőjéből", akkor nincs probléma.
Ennyire rossz lenne a SONY media player-e? Van lehetőség az app store-ből más, jobb alternatív film lejátszót letölteni? (kerestem, de én nem találtam, illetve nem is tudom van-e lehetőség pl GOM player telepítésre smart TV)
Köszönöm a segítséget!

(#12340) Bile Demon válasza lexter00 (#12336) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem is igaz. Nem fikázom a Sony-t. Meg mást se. Nem akartam én senki szerettt TV-jét leszólni vagy ilyesmi.
Tehát, nem akarok semmit lehúzni. A Sony TV-t nem nekem kell bámulni és nem én köhögtem ki a vételárat érte. És amúgy is mutatós darab, több jó tulajdonsága van, mint rossz! :)
Leírtam a tapasztalatokat. És a két techonológiáról alkotott véleményemet a két TV belépő szint, amit összehasonlítok (Pana LG(?) IPS panelell vs. Sony Samsung VA panellal).
A kritikát vettem, nem fogom az "R" széria alapján megítélni a VA technológia csúcsát, azért kíváncsiságból megnéznék egyet.
Lehet húsvétra veszek egy W8xx-et magamnak vagy amit mondotok, hogy jó, a Pana már úgyis öreg és kellene valami Full HD-s. De az "R" problémáitól mentes készülék.
32-40"-ban mi lenne nekem való?! 80cm - 1m-ről nézem, mert nekem úgy jó, néha messzebbről az ágyból, de akkor ált bealszom és 2m már messze van a full részletességhez, tehát nem nagyon kell nagyobb.

A Sony TV-hez kb. annyi közöm van, hogy megkértek a szülők, hogy segítsek választani. Hát kinéztem a nekem legjobban tetszőt, elsődlegesen képminőség alapján, aztán a design is, nem mondtam el, hanem megkérdeztem fatert is, hogy szerinte melyik 3 TV ami jó, ha nem nézi a talp formáját stb. csak a képet. Muter az LG-t nézte ki, kérdem miért. -tetszik a talpa, ja az fontos. ok eltettem az infót. Megnéztem az LG-t is, de a képe nem ütötte meg a szintet. Most sem az LG-t fikázom, mert több pénzért abból is láttam egész jó képűt, (nekem nem bejövős designnal, de mondom nem nekem kellett), itt a keret 110-120 ezer volt MAX és 40"nál nem akartak kisebbett. tehát buta 1m-es TV kellett.

Az OFF-ba tett kérdéskört pedig külön kéretik kezelni. Nem kapcsolódik az előtte lévőkhöz.
Azért OFF, mert az nem a Sony TV-re vonatkozik (bocsi), hanem azt kérdeztem, hogy a Pana 5 éves LCD TV-jén vajon mitől látszik zöld szellemképe vagy utánvilágítása, egy fehér feliratnak fekete háttéren, akkor ha mozgatom a fejem vagy a szemem. Ha nem mozgatom akkor tök fehér. Ehhez hasonlót láttam plazma TV-nél is. és csak ennyiben kevertem bele a plazmát, semmi másban nem hasonlítottam egyik TV-hez sem a tulajdonságait. Azért itt kérdeztem, mert NAGYON kíváncsi vagyok, és reménykedek, hogy itt hátha valaki tudja a választ, ez egy szakmai fórum és ahogy elnézem vannak itt olyanok, akik eléggé benne vannak a témában. :K

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#12341) dh66e válasza tothgergo90 (#12339) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyen lehetőség majd az androiddal lesz a jelenlegivel esélytelen.Mondjuk én nem is próbáltam még ki a médialejátszóját filmnézésre sem a w8-nak.

(#12342) B-L-A-C-K válasza tothgergo90 (#12339) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#12343) Dave567 válasza B-L-A-C-K (#12316) üzenetére


Dave567
addikt

A fal enyhe vajszínű nem zöld, bár a képeken se látszik zöldnek...:D

A zöld falam után, én már néha mindent zöldnek látok.. :P

Teljesen megvoltam elégedve a hangjával, ahhoz képest, hogy két kis sony hifis hangfal volt rá kötve, mély volt rendesen, de nem akartam azt erőltetni, nem tudtam volna hozzá a hangfalakat megfizetni, mert ehhez JBL hangfalak valók, azaz inkább azzal adja ki magát a rendszer, sajnos a 3d-t se tudta, és ez nekem fontos lett volna, hogy miért ne kérdezd. :DD Na jó elmondom, a HD hangra vagyok rá kattanva, csak az a kérdés meg bírom-e majd fizetni.
Amúgy a házimozi topicban volt erősítő ajánlás az össze foglalóban, csak most eltűnt ha jól látom, de ott középkategóriásat írt ha jól tudom.

(#12344) tothgergo90 válasza dh66e (#12341) üzenetére


tothgergo90
tag

köszönöm szépen a segítséget! milyen külső lejátszót tudnál ajánlani, hogyha letöltött tartalmat szeretnék nézni a TV-n? valamilyen médiabox szerűséget, NAS-t vagy laptop hdmi kimenettel?
Köszönöm!

(#12345) tothgergo90 válasza dh66e (#12341) üzenetére


tothgergo90
tag

akkor gondolom másik fájlkezelőről álmodozni sem lehet merni egyenlőre.. :-) nagyon primitív a sony fájl kezelője.. :-(
na de ezeket a negatívumokat kompenzálja a gyönyörű kép.... és még mindig egy TV-ről beszélünk, szóval ez a legfontosabb

(#12346) Imi1981 válasza Bile Demon (#12313) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia!Kösz az írást de nekem meg az ips gyenge feketéje(azért kíváncsi lennék milyen local dimingel ) jobban zavar mint a kis látószög.A tévét úgyis szemből nézem! Viszont a színek érdekelnének mert az euronicsban nekem a Sony színei tetszettek a legjobban! Szemből nézve be tudtad úgy állítani, hogy tetszett?

(#12347) Tegla80 válasza tothgergo90 (#12345) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha mediaserver-re gondolsz,akkor van pl Plex a gyari appok kozott.....azt szedd le.Sokan ezt ajanljak/hasznaljak.....
Vagy van meg a serviio is....itt a topic-ja.[link] ezt is sokan hasznaljak.....
(Plusz tudtommal egy jol beallitott pc vel is lehet "jol" filmeket lejatszani...nem kell feltetlen mediaplayer,mert a pc is tud az lenni jo kezekben.... nekem nincs ,igy mast erdemben nemtok hozzaszolni.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12348) Bile Demon válasza Imi1981 (#12346) üzenetére


Bile Demon
őstag

Persze, gyorsan és könnyen be tudtam állítani nekem tetszőre.
Szemből nézve egyértelműen jobb a Sony képe (színek, élesség, mozgások).
Közelről nézve az a lassúság ugyan megvan a sötét részeknél, de keresni/oda figyelni kell rá, tehát nem zavaró.
Úgy oldottam meg, hogy a nézési helyen állítottam be, aztán konstatáltam, hogy szemből nézve enyhén túltelített lett, de mint az kiderült senkit sem zavar.
A backlight lett levéve analógon 0-ra, HDMI-n a BOX-hoz 1-re. A kontraszt is kicsit vissza lett véve, szerintem a gyári 90-100% vagy mennyi volt túl sok, itt ott "beégett" a kép, 55-60%-nál ideális. Így nem bántja a szemet, nekem közepes fényerőn is jó volt, ott mutatta meg, hogy mit is tud kontrasztban ez a TV, de a szülőknek az már bántotta a szemét, ők nézik ez van.
A zajszűréssel kellett kcisit játszani, inkább a minimális környéke jött be az is csak analógon, HDMI-n azt hiszem végül ki is kapcsoltam, csak az MPEG szűrés van minimumon (jó az adás, nem jó feljebb állítani, mert az már rontja a képet, az apró szemcsés zaj, kevésbé zavaró, mint az egyszínű re kimosott felületek.)
Usereknek is tetszik, jó adással kifejezetten szép a képe.

IPS feketéje, hát ja kicsit gáz, főleg off szögben. Amúgy az IPS kontrasztarányát se biztos, hogy egy 5 éves akkori belépőszintű TV-n kellene megítélni, láttam már kétszer jobbat is, igaz mobilos kijelzőkön. Manapság még használ IPS panelt valamelyik neves TV gyártó? A közép/felsőbb kategóriában már felejtős?

Bruhe

(#12349) Morris válasza Bile Demon (#12348) üzenetére


Morris
veterán

Az LG 2014-es LB szériás tévéi többnyire IPS panellel készültek.

(#12350) Lacielvtárs válasza Morris (#12349) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

drága Uram...
és ez jó vagy rossz?
nekem is LB szériás tévém van :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.