Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) nismoka válasza Lacielvtárs (#12350) üzenetére


nismoka
addikt

A látószögnek jó, a feketének rossz.. ;)

(#12352) Lacielvtárs válasza nismoka (#12351) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, értem, köszönöm a választ :R
akkor nekem alapvetően jó :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12353) NGA válasza nismoka (#12351) üzenetére


NGA
addikt

Miért kell oldalról nézni a tv-t? :-)

(#12354) dh66e válasza tothgergo90 (#12344) üzenetére


dh66e
veterán

Nézd a tv lejátszójától bármilyen más eszköz sokkal kompromisszum mentesebb.A külső player a kompakt megoldása miatt ajánlott,persze ha van otthon egy laptop akkor az a legolcsóbb megoldás de nem annyira kényelmes. Nas a hálózati lejátszásban verhetetlen biztonságban tudva az adatainkat,de ez ugye meg nem olcsó mulatság.
Nekem a külső média lejátszó jött be már évekkel ezelőtt annál kényelmesebb megoldásról nem tudok.

(#12355) nismoka válasza NGA (#12353) üzenetére


nismoka
addikt

Van aki úgy nézi, én szemből preferálom a fekete és a kontraszt nekem fontosabb. :K

[ Szerkesztve ]

(#12356) Lacielvtárs válasza nismoka (#12355) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a szemből skubizásnak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12357) NGA válasza nismoka (#12355) üzenetére


NGA
addikt

Vicces, mert oldalról eleve nem párhuzamos a kép, és a rövidülés miatt az 50" tv kb 45" lesz, és 4:3 :-)
Mindig úgy rendeztük be a lakást, hogy a tv-t szemből nézzük.

(#12358) Meghivott válasza Tegla80 (#12347) üzenetére


Meghivott
addikt

Minőségben van különbség ezek között:
- pc-ről jön az mkv utp-kábelen keresztül
- ugyanez, csak közbe van iktatva egy asztali lejátszó és a tv már arról kapja az anyagot hdmi-n keresztül?
Köszi

(#12359) Tegla80 válasza Meghivott (#12358) üzenetére


Tegla80
addikt

Nincs PC-m ,mint irtam is fentebb....igy ebben nemtok segiteni.
viszont tippre a masodik variaciot mondanam,mert ha abban az asztali lejatszoban van kepjavito technologia(valszeg van) ,akkor lehet szebb a kepe,mert belenyul. De ez csak tipp.
Amugy,ha van mediaplayer akkor miert pc-rol tolod ra?

Sony® & PlayStation®

(#12360) Meghivott válasza Tegla80 (#12359) üzenetére


Meghivott
addikt

nincs asztalim, az első variációt használom, csak érdekel, hogy lehet-e mégjobb a kép

(#12361) poisson


poisson
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, ha a TV-m (Sony KLD50W629) digitalis optikai kimenetére kötöm az erősítő digitalis bemenetét. Le fogja-e osztani 5.1-re a hagot vagy csak sztereóban lesz hallható a TV-ből kijövő hang?
Régi az erősítőm és még nincs rajta HDMI.

(#12362) B-L-A-C-K válasza poisson (#12361) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

629-es valami új széria? :) (jó tudom 829 akart lenni)

Amúgy optikával is ugyan azt éred el mint hdmi-vel hang terén, szóval igen menni fog.

(#12363) Tegla80 válasza Meghivott (#12360) üzenetére


Tegla80
addikt

Jobb forrasanyagot kell keresni mikor beszerzed... ;)

Sony® & PlayStation®

(#12364) dh66e válasza Meghivott (#12360) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kapsz jobb minőséget egy pécéhez képest.Ráadásúl a pc mindent lejátszik a külső lejátszónál meg azért vannak olyanok amibe bele se szagol.Persze most nem az mkv és társaira értem ezt mert azzal nincs gond hacsak a kódolása nem túl extrém.

(#12365) Meghivott válasza dh66e (#12364) üzenetére


Meghivott
addikt

Akkor hagyom a csába, marad a jelenlegi pc-router-utp-tv megoldás.
Köszi

(#12366) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

A hétvégén voltam az egyik Sony Centerben. A 40-50" körüli méretek érdekeltek, ezeket kukkoltam és közben baromi figyelmes lettem az egyik 4k-s tv-re, amit az üzlet egyik dolgozója ajánlott (nem megvételre, hanem csak hogy hasonlítsam össze a mellette lévő FHD tv-vel és mondjam meg, hogy szerintem melyik a szebb).
A lényeg az, hogy kíváncsiságból vittem egy eredeti DVD-t hogy lássam mit produkálnak a kisebb felbontású anyaggal és pont ez ment az összes tv-n.
Én eddig abban a hitben voltam, hogy a tv natív felbontásához képes minél kisebb felbontású anyagot nézek, annál rosszabb lesz a kép. Pl ha a natív felbontás 1920x1080 (FHD), akkor az 1280x720-as (HD) anyagok már kevésbé szépek, a 768X576-os (DVD) pedig még kevésbé szép egy olyan tv-hez képest, aminek pl 768x576 a felbontása.. Ezek alapján úgy gondoltam, hogy egy 4K-s tv-n már a FHD is gyengébben jelenik meg, mint ugyanaz az anyag egy FHD készüléken.

A valóságban azonban a DVD, amit vittem (King Kong, 2005) látványosan szebb volt a 4k-s tv-n, mint a FHD-n... Teljesen meg voltam ezen lepődve, hiszen a DVD felbontása baromi alacsony a 4K-hoz képest vagyis a TV-nek rengeteget kell a képen "javítania", hogy élvezhető legyen a végeredmény.
A FHD-s tv, amúgy a W829 és a W815 volt a 4K-s pedig 49x8505.

Persze nincsenek egy árban a készülékek, és pont ezért nem is versenyeztetni akartam őket, még mielőtt az első követ dobó ember ezt hinné. :) Csupán feltűnt a dolog és meg is lepett, elvégre sok helyen olvasom, hogy nincs értelme 4K-s tv-t venni, mert nincs rá tartalom. Viszont, ha a DVD jobban néz ki rajta, mint a FHD-s készüléken, akkor gondolhatnám azt is, hogy a FHD-s film is jobban néz ki rajta...
Megvenni nem tervezem a 8505-öt, mert 370k, de mégiscsak érdekes ez a dolog. Főleg pár üzlettel arréb a 400k LG okádék módon skálázta fel a DVD-t.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#12367) poisson válasza B-L-A-C-K (#12362) üzenetére


poisson
csendes tag

:K

És ráadásul nem is KLD!

Köszi a választ!

(#12368) TCr válasza Alx.Mercer (#12366) üzenetére


TCr
veterán

Arra nem gondoltál, hogy a felbontás nem minden? :)
Sőt...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12369) nismoka válasza poisson (#12361) üzenetére


nismoka
addikt

A DD 5.1 átmegy az optikain a W829-nél, csak a tv-t a menüben audiorendszerre kell kapcsolni hangszóró helyett. A DTS 5.1 az nem fog ki menni.

(#12370) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha valaki keres falba takarás miatt, vagy dekor mögé, vagy akárhova egész korrekt minőségű, de olcsó Slim HDMI kábelt ezt tudom ajánlani...5 napja jött meg (kép), teszteltem erősítővel, 2 notebookal...Hibátlan.

(#12371) Bile Demon válasza Alx.Mercer (#12366) üzenetére


Bile Demon
őstag

A képernyő natív felbontástól eltérésnél akkor romlik legjobban a kép, ha kicsi a forrás és a megjelenítő felbontása közti különbség, minél nagyobb az eltérés, annál jobb a helyzet, persze vannak olyan szerencsés arányok (egész számú többszörös), ahol minőségromlás nélkül lehet megjeleníteni.
Pl. ha van egy 1600x1200 felbontású monitorod, akkor azon minőség romlás nélkül jelenhet meg a 800x600-as felbontású forrás. Egyszerűen minden bemenő képpont 2x2 képpont lesz a képernyőn, semmi nem torzul.

A Full HD felbontás és a DVD felbontás egymásnak nem egész számú többszöröse, (1920/720 = 2,67)
ezért átméretezésnél a forrás minden képpontja 2,67x2,67 pixelre képeződik le a kijelzőn. Kicsit elnagyolva: egy pixelből lesz 2x2=4 pixel a TV-n és még a körülötte levő pixelek színébe bizonyos százalékban beleszól, ami elmosódásként látszik a képen az éleknél. A fényképeknél szinte észre se venni, de a vonalaknál, betűknél nagyon is látható.
A 4K kijelzőn több pixel van, ott (3840/720 = 5,33 az arány), vagyis a forrásanyag egy képpontja egy 5x5 pixeles területre képződik le a TV-n és a körülötte lévő pixelekbe kisebb mértékben szól csak bele, kisebb lesz az elmosódás. (5x5 pixeles éles folt mellett egy 1 pixeles elmosódás sokkal kisebb elmosódás, mint a full HD TV-nél a 2x2 pixeles folt meleltt 1 pixeles elmosódás.) A pixelek is eleve fele akkorák, vagyis negyede akkora területűek a 4K-n.

Bruhe

(#12372) dualcore válasza Bile Demon (#12371) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor máris van racionális értelme a 4k nak, attól függetlenül hogy kevés az eredeti forrás anyag.

(#12373) Janaboy


Janaboy
veterán

Melyik fórumtársunk volt, aki 2x küldte vissza a tv-jét és 3. megmaradt? Már elfelejtettem :D
Remélem azóta jól funkcionál neki!? :)

Janaboy

(#12374) B-L-A-C-K válasza Bile Demon (#12371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4K-s témáról. Ez így van ahogy írtad, csak az a gond hogy PL a TV adást meg ugye jobban "felnagyítja" felkonvertálással, és pl nem néz ki olyan jól egy 4K-s TV-n a HD vagy a sima TV adás. Illetve a FULL HD-n is látszik némi eltérés, ez igaz minimálisan de látszik sok TV esetében.

[ Szerkesztve ]

(#12375) #94529552 válasza Janaboy (#12373) üzenetére


#94529552
törölt tag

Dani Pécs 2db 55"-ost küldött vissza.
B-L-A-C-K Szerintem dualcore tudna ezekről pontos képet vázolni, mert neki 4k-s tévéje van.

[ Szerkesztve ]

(#12376) Janaboy válasza #94529552 (#12375) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, közben láttam, hogy ő is, de én n000rbi-ra gondoltam :)

Janaboy

(#12377) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#12375) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit mondtam nem hasraütés szerűen mondtam, 2 ismerősömnek van 4K, abból az egyik Sony...

[ Szerkesztve ]

(#12378) #94529552 válasza B-L-A-C-K (#12377) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elhiszem, nem gond, több ember&több tapasztalat. :K Elég fontos a téma, mert idén asszem a 4K tévék nagy többségben érkeznek. FHD kezd majd lassan háttérbe szorulni.

[ Szerkesztve ]

(#12379) dh66e válasza Bile Demon (#12371) üzenetére


dh66e
veterán

Azt gondolom az sem mindegy milyen algoritmus alapján dolgozik a szoftver.Ég és föld különbségek léteznek sima SD tévé adás szintjén is két fhd tévé között.Szóval ez simán megoldható egy 4K tévé esetén is.

(#12380) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#12378) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De mikor ezt a TV-t is vettem nyáron mindenki tudja mennyire utána jártam minden szarnak, amit most írtam abban több eladó is megerősített...

4K akkor jó amúgy ha gépre kötöd, illetve egyre több konzolos játék is kihasználja majd, viszont filmek terén még jó pár évig gyenge lesz a kínálat.

dh66e: A sima SD adások minősége nagyrészt a szolgáltatón műlik, nem pedig a TV-n...

[ Szerkesztve ]

(#12381) dh66e válasza B-L-A-C-K (#12380) üzenetére


dh66e
veterán

Ez nem feltétlen igaz.Ugyanazon szolgáltató ugyanazon csatornáját volt szerencsém látni-lakásban szóval nem áruházban- két különböző tévén.Nem kis difi volt.
Az más kérdés hogy a szolgáltatók hogy tömörítenek vagy a csatorna milyen képet küld a szolgáltatónak.

(#12382) B-L-A-C-K válasza dh66e (#12381) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem azt mondom nincs semmi különbség, de nagyrészt a szolgáltatótól függ. Pl diginél van olyan HD tartalom ami kb SD adás szinten van, és van olyan SD tartalom ami meg HD szinten van majdnem...

(#12383) dualcore válasza B-L-A-C-K (#12380) üzenetére


dualcore
őstag

Saját tapasztalat.
Az SD adás nem mondom hogy jó mert hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont érdekes, hogy ugyanazon csatorna, adásában is van őrületes különbség. Ha pl. a jó régi ;] Kálámbó ;] felügyelőt néztem jobb volt a kép, mint pl egy adott esetben egy híradó. Ennek okát nem tudom.
A HD adások viszont sokkal jobbak mint a hasonló méretű készülékek, és márkák kivetítőjén.
Az FHD viszont valami brutál, hasonló jó képet csak a Philips 48 PFS 8109 ben láttam (azzal volt alkalmam összehasonlítani). Kipróbáltam Ps4 el is és egyáltalán nem volt gond a válaszidővel gyors mozgásnál, és input lag sem volt. AZ Mp vel szinte csak FHD-t etetek vele, és nem kell csalódnom a képminőségben.
A 4K ugye csak arra a kevés anyagra tudok hagyatkozni ami a neten fellelhető, de nagyon ott van az a technika. Ha lenne már rá film csak azt szedném le mert megéri a képminőség.
Na és ugye ott van a felkonvertált 4K. Látszik a különbség, az FHD től jobb de viszont nem élesebb a kép. Szóval azt inkább hanyagolom.
Röviden ennyi, de csak nagyon tömören.

(#12384) dh66e válasza B-L-A-C-K (#12382) üzenetére


dh66e
veterán

Digis vagyok. ;]
A gond a felkonvertált anyagokkal van inkább ott látszanak az anomáliák főleg ha egy nat geo hd-ra vagy digisport hd-ra kapcsol az ember utána.A másik meg a tömörítés nagyon nem mindegy a sávszél sok mindent befolyásol.
A tv elektronikája és a hozzá írt szoft nagyon is tud meglepetést okozni.

(#12385) B-L-A-C-K válasza dualcore (#12383) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom, én máshogy látom. Jövőre év vége körül tervezem a TV cserét, és akkor már valami 65-ös 4K-ra, de ha nem változik a helyzet (amit jelenleg én tapasztalok) lehet hanyagolom...

(#12386) lexter00


lexter00
őstag

Itthon szerintem el se fog igazán terjedni a 4K,őrületesen drága lesz egy 4K film, itthon még a Blue ray-t se tudják megfizetni sokan.150-200 gb egy 4K film?Wtf... az nagyon sok, amúgy van már ekkora méretű adathordozó?Vagy úgy fog működni hogy a netről letöltjük legálisan?De még az is necces nagy sávszél kellene hozzá.Szerintem 5éven belül nem sok változás lesz 4K tartalom téren.Fognak kifele jönni a 4K tv-k mert a nagy cégek ebben látják a jövőt meg valahova fejlődni kell hogy legyen kereslet az új tévékre.De tartalom nehezen fog rá jönni.Meg ha jön is itthon egy nagyon szűk rétegnek lesz rá igénye meg pénze.

[ Szerkesztve ]

(#12387) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok.

Tegnap szert tettem egy Sony kdl-50w828b típusú készülékre.
Segítene valaki hogy pontosan miket érdemes beállítani ( zajcsökkentés, tiszta fehér, truemotion egyéb képjavító technikák + fényerő,szín, kontraszt, ) hogy normális képet kapjak? Főleg IPTV HD adás megy rajta ( jégkorong, sportműsor, filmek) és PC ről Full HD filmek. ritkán 3d filmek pc ről.
Ehhez milyen beállítások lennének jók mert most így gyári beállításokkal nem valami jó :(

köszönöm

(#12388) B-L-A-C-K válasza Freezee (#12387) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A gyári tényleg förtelem, itt találsz sok beállítást keres rá segítek, majd döntsd el melyik tetszik neked...

[ Szerkesztve ]

(#12389) Mannster


Mannster
csendes tag

Sikerült megvennem :))
Euronics-es akciós katalógust vittem a Westend sony Centerbe és adtak egy 828-ast (829-esük már nem volt) + féláron az 5 év plusszos garit.

Gyors tapasztalatok:
analóg tv adás pocsék, aztán átállítottam közösre a jelbevitelt és "normálisabb" lett.
hd lejátszás szuper.
hdmi-n nem sikerült a medi8tert befogni... (sőt sikerült az egyik hdmi dugót letörni) :O Nem értem a hibát, de holnap veszek új kábelt, hátha...
hdmi-n csak a pc-t látja, viszont az baba, sőt még a 3d is kellemes volt, sokkal élvezetesebb, mint a moziban, bár a szemüvegtől egy film után megfájdult a fejem.
Nagyon furi ez a 2 koncentrikus körös "joypad" a táviránytón, folyton megnyomom a home gombot, de ezt még szokni kell.
Mindenesetre nem voltak rossz élmények a plazmáról váltásra, már csak egy ps3 kell. :)

köszi a sok jótanácsot!

(#12390) B-L-A-C-K válasza Mannster (#12389) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá...;)

(#12391) Freezee válasza Mannster (#12389) üzenetére


Freezee
senior tag

Neked adtak a 828-ashoz joypados távirányítót? Én is tegnap vettem az euronicsba és csak a sima volt benne....
És mit takar a "közös jelbevitel" amitől jobb lett az adás?

[ Szerkesztve ]

(#12392) B-L-A-C-K válasza Freezee (#12391) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem a simáról beszél, mert nem jár hozzá, max valami akcióban...

(#12393) Mannster


Mannster
csendes tag

Sima, csak a discover, guide, stb gombok vannak útban egyelőre.

Az analóg tv bemenetek-nél volt "jelenlegin" éa azt állítottam "közösre"

(#12394) n000rbi válasza Janaboy (#12376) üzenetére


n000rbi
senior tag

Hehe, jelentem a hármas számú versenyző azóta is hibátlanul szuperál (hála az égnek), de az tuti, hogy senkinek nem kívánom azt a sz*pórollert, amit átéltem :DDD

(#12395) dualcore válasza n000rbi (#12394) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor most már nyugodtan hátradőlhetsz :K

(#12396) dualcore válasza B-L-A-C-K (#12385) üzenetére


dualcore
őstag

Ha azt vesszük figyelembe, hogy egyre több 4K-s tv adnak el világszerte, és itt is, akkor talán csak elmozdulnak + irányba a dolgok, ha meg nem akkor is van egy jó tv-m. :B
Az tuti hogy jövő év végére kiderül hogy hol tart a fejlesztés, mire te tervezel venni. :K

(#12397) Bile Demon válasza dh66e (#12379) üzenetére


Bile Demon
őstag

Persze, az átméretező algoritmuson is sok múlik, de egy 4k kijelzőnél ugyanaz az algoritmus jobb eredményt ad. Minth Full HD TV-n használva, egyszeűen azért, mert 4x annyi képpont van, kisebbek a pixelek.

A Full HD felbontás pedig minőségromlás nélkül konvertálható 4K-ra, (úgy értem pont úgy nézhet ki a 4K TV-n, mint ahogy egy Full HD TV-n nézne ki) egyszerűen 1 pixelből 2x2 pixelt kell csinálni a TV-nek. Az más kérdés, hogy a TV nem így csinálja, hanem próbálnak ettől még jobb képet csinálni szűrések használatával, az éleknél javulás érhető el, nem lesznek feleslegesen két pixeles lépcsők mindenhol.

Nekem pl. csak HD Ready TV-m van a szokásos 1366x768 felbontással, ami natívban semmihez nem passzol max PC asztal kiterjesztésre jó, akkor kapom a legjobb eredményt, ha FULL HD-ban küldöm rá a képet a PC-ről és a TV lekonvártálja magának (szerencsére ezt meg tudja oldani).
A kis felbontású anyagok (DVD) is jobb ha a PC konvertálja fel Full HD felbontásra és a TV meg le magának a natívra,

Ami a legrosszabb:
Ha 720p felbontásban használom a TV-t, a PC átméretezi a Full HD forrásanyagot 720p-re, és a TV-nek 1280x720-ra pixelt kell átkonvertálniia 1366x768-ra. A felbontás is kicsi és a felbontáskülönbség is kicsi és kettős konverzió van.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#12398) antocian


antocian
csendes tag

Sziasztok,

na, beléptem a klubba.. végülis nem 55-ös, hanem 50-es w82x lett a vége..
Este nem volt már idő, hogy a netbeállítást bogarásszam sötétben (wps-re megtalálta a routert, de nem kapcsolódott valamiért), majd ma még megnézem mi lehetett az oka. Gyors rákattintással a football mód sztem semmi, egy nagy nulla.. a képe szép a mediaboxos UPC-n, ami nem HD, csak alap, még az is valahogy nézhető, (de nem az igazi), a régi kisfelbontású, vagyegyéb cuccok (mint Derrick) szinte nézhetetlen..
folyt köv.

(#12399) antocian válasza antocian (#12398) üzenetére


antocian
csendes tag

ezek szerint Mannster járt előttem, mondták a boltban, hogy nemrégen vittek el egyet :)

(#12400) nightshadow


nightshadow
veterán

A világ top tíz LCD tv márkái a leszállított készülékek darabszámai alapján 2014:

1.Samsung 22,8%
2.LG 14,9%
3.Sony 6,8%
4.TCL 6,1%
5.Hisense 6%
6.Skyworth 4,8%
7.Konka 3,5%
8.Vizio 3,5%
9.Changhong 3,5%
10.Sharp 3,4%
Egyéb márka 10%
Összesen: 215,2 millió készülék

Tavaly a Panasonic, Toshiba és a Philips kiesett a top 10-ből.
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.