Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Janaboy válasza #21715712 (#11780) üzenetére


Janaboy
veterán

42w705 jó gép! Különbség az 50w8-tól lenne, amiben már van mozgásinterpoláció (motionflow) bár ezt többnyire kikapcsoljuk..meg persze a w705-ben nincs 3d..

Janaboy

(#11802) Meghivott válasza nrb263 (#11794) üzenetére


Meghivott
addikt

Még 1 tipp: a film címében nincs ékezet?

(#11803) dh66e


dh66e
veterán

Fali konzol topic

[ Szerkesztve ]

(#11804) Morris


Morris
veterán

Lenne két gyors kérdésem.
Ha áramtalanítva van a tévé és bedugom a HDMI kábelt a tévébe, akkor a szgép hanggal jelzi, hogy csatlakoztatva van egy kijelző. Ez mennyire normális?
A másik: A szgépen filmet nézve vagy csak a böngészőbe görgetve a monitor alsó 3/4-ében egy "frissítési" csík van jelen. De csak mozgóképnél látható. Csak akkor ha a szgép össze van kötve a tévével. Ez mitől lehet?

(#11805) TCr válasza Morris (#11804) üzenetére


TCr
veterán

"...akkor a szgép hanggal jelzi, hogy csatlakoztatva van egy kijelző. Ez mennyire normális?"

Teljesen normális.
Az viszont már nem annyira, hogy nincs kikapcsolva minden eszköz, amikor a HDMI-t csatlakoztatod, illetve lehúzod.
Elméletben plug&play, a gyakorlat viszont azt mutatja, hogy nem annyira.
Többször ment már tönkre emiatt a szemem láttára HDMI port, tévén, házimozi erősítőn...

Jó tanácsként írtam le, nem okoskodásból. ;)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11806) Morris válasza TCr (#11805) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, hogy illik kikapcsolni mindent. De ha áramtalanítva van a tévé, akkor hogy a fenébe tudja érzékelni a szgép? :F

(#11807) TCr válasza Morris (#11806) üzenetére


TCr
veterán

Na, ez jó kérdés, kóboráram. :DDD
(Just kidding)

Gondolom jelet kap, hogy valamire rá lett csatlakoztatva, ami jelen állás szerint csak kimeneti eszköz lehet, vagyis monitor / tévé. Gondolom a típusát nem ismeri fel, az lenne az igazán fura. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11808) Morris válasza TCr (#11807) üzenetére


Morris
veterán

Típust nem tud. Azt csak akkor jelzi, ha ténylegesen bekapcsolom a tévét.
Jah, még egy kérdés. A fenti HDMi kábelt melyik aljzatba érdemes dugni? MHL, vagy ARC vagy sima?

(#11809) TCr válasza Morris (#11808) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem PC-nél semmi jelentősége az ARC-nek, az MHL-nek meg úgy gondolom végképp nincs, így én a simába dugnám.
Ha viszont sem ARC-t, sem MHL-t nem használsz, akkor szvsz tökmindegy.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11810) mckay


mckay
aktív tag

szasztok!

végre sikerült eljutnom odáig hogy megvegyem a kinézett 48w605-öt
eddig szuper

de mi is az a program amivel az automatikusan megtalált tv csatornákat rendezni tudom PC-vel?
valami rémlik, hogy van ilyen...
:-)

(#11811) nismoka válasza mckay (#11810) üzenetére


nismoka
addikt

Ez az: [link]

(#11812) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van valakinek Sony 60W855-ös Tv-je, esetleg tapasztalat ezzel a típussal kapcsolatban?
Akár privátban is jöhetnek az infók.

Köszi

(#11813) Tegla80 válasza Morris (#11806) üzenetére


Tegla80
addikt

Az "aramtalanitva van a tv" ,remelem azt jelenti,h kihuztad a tv hatuljabol a tap csatit....
Kulonben a tapbol egy jodarabig taplalkozhat ilyen szinten sztem....plusz ha kozben mas is ra van dugva hdmi-n akkor azon is kap(hat) pici "betapot",ami lehet pont eleg neki erre....

Sony® & PlayStation®

(#11814) mckay válasza nismoka (#11811) üzenetére


mckay
aktív tag

huh, köszi, ez gyors volt

letöltöttem, de most mit kell tennem?
már guglizom öt perce, de még ötletem sincs
:Y

(#11815) nismoka válasza mckay (#11814) üzenetére


nismoka
addikt

Exportálod a tv csatorna listát pendrive-ra, majd a progival megynyitod pc-n, átrendezed és mented, vissza a tv-be és importálod a pendrive-ról a tv-re.

(#11816) NGA válasza nismoka (#11815) üzenetére


NGA
addikt

Ha bedugod a pendrive-ot, erre rá is kérdez

(#11817) Meghivott


Meghivott
addikt

Akkor a legutóbbi frissítéssel senkinek semmi gondja nincs?

(#11818) n000rbi válasza Meghivott (#11817) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nekem semmi, 2-3 hete tettem fel.

(#11819) Morris válasza Tegla80 (#11813) üzenetére


Morris
veterán

Be van dugva az elosztóba, de az megszakító kapcsolóval rendelkezik. Tegnap este óta nem volt áram alatt a tévé.
Semmi más nincs rádugva, csak a koax.

(#11820) Tegla80 válasza Morris (#11819) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor nemtom.....,de a koax is meg tud vagni(tapasztaltam :D ),igy akkor lehet azon kap aramot.
Vagy valami hiperszuper űrtechnikad van otthon pc neven,ami mindent tud...esetleg "x aktak". :DD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#11821) Morris válasza Tegla80 (#11820) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, hogy itthon a mókus kavar be miközben szaladgál a kerékben! :DDD ;]

(#11822) dualcore válasza Morris (#11821) üzenetére


dualcore
őstag

Mivel a kábel rendszerben 24 V betáp van, okozhat némi meglepetést a HDMI panelban. Tesztelni egyszerű, kihúzod a koaxot, és úgy is megnézed. Valószínűleg meg fog szűnni a jelenség.

(#11823) #94529552 válasza Morris (#11804) üzenetére


#94529552
törölt tag

"frissítési" csík? Rossz kábel, kóbor áram...., ott akkor valami nem kerek. Minél előbb nyomozd ki mi okozza.

(#11824) Meghivott válasza n000rbi (#11818) üzenetére


Meghivott
addikt

És pozitív tapasztalat?

(#11825) Janaboy válasza Morris (#11808) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem azért valamilyen szinten zár az áramkör, amikor bedugod a HDMI kábelt, innentől kezdve tök mind1, hogy van-e benne áram vagy nincs..
A monitor "zajosodási" problémára megpróbálnám másik driveral, esetleg másik földeléses aljzatba dugni!

Janaboy

(#11826) Morris válasza Janaboy (#11825) üzenetére


Morris
veterán

Ez a durva, hogy a monitor eközben nem zajos, csak görgetés illetve mozgókép alkalmával van benne egy csík, ami mintha el lenne csúszva. Megpróbálom lefényképezni vagy levideózni.

(#11827) poisson


poisson
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy 50"-os 829-esnek. :)
Az lenne az első kérdésem, hogy abszolút megoldhatatlan, hogy bedugott fejhallgató mellett szóljon a TV hangszórója?

(#11828) wolf033 válasza Morris (#11804) üzenetére


wolf033
senior tag

Ez nekem is ilyen. Dell monitorod van mert? Egyszer az egyik fórumon mondták, hogy ez ilyen. Másnál is van ilyen probléma. Ha nem Dell monitorod van akkor passz. :)

[ Szerkesztve ]

(#11829) Morris válasza wolf033 (#11828) üzenetére


Morris
veterán

BenQ G2420HD.
Időközben próbálom előhozni a jelenséget megint, de nem sikerül.

(#11830) wolf033 válasza Morris (#11829) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem sincs mindig jelen csak általában és lehet az sem mindegy, hogy milyen felbontásban nézed. :)

(#11831) nismoka válasza poisson (#11827) üzenetére


nismoka
addikt

Pont hogy a sony-nál ez nem probléma. ;)
Hangbeállításokban kutakodj.

[ Szerkesztve ]

(#11832) truefx


truefx
aktív tag

Most hoztam haza egy 50w829b-t. A távirányító úgy tűnik nem működik. Már a harmadik szett elemet teszem bele, azonkívül a SYNC menüvel is próbálkoztam, és többször is áramtalanítottam már, amint a Troubleshooting írja. Egyéb tipp van? Rohadtul kiábrándító... :(((

[ Szerkesztve ]

(#11833) Morris válasza truefx (#11832) üzenetére


Morris
veterán

Mi a hibajelenség konkrétan?

[ Szerkesztve ]

(#11834) B-L-A-C-K válasza truefx (#11832) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Távirányító elég ritkán hibás, nem is nagyon hallottam még, de mint bármilyen elektronikai eszköz az is meghibásodhat, pont úgy mint egy 3 millás TV-nél. Trükköt nem tudok, ha jók az elemek, és jól vannak belerakva mennie kellene...Vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#11835) Popes válasza truefx (#11832) üzenetére


Popes
őstag

A távirányítót egyszerűen meg tudod nézni egy telefon kameráján keresztül hogy működik-e, fordítsd a kamera felé nyomj egy gombot és ha működik látod a kamerán keresztül.

Deus ex machina

(#11836) B-L-A-C-K válasza Popes (#11835) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mit kellene látnom? Csak mert én semmit nem tapasztalok.

(#11837) Morris válasza B-L-A-C-K (#11836) üzenetére


Morris
veterán

Nekem működik. Világít az infra led (vagy mi) a távirányítóban. :)

(#11838) truefx válasza Morris (#11833) üzenetére


truefx
aktív tag

Nem reagál a tv semmilyen távirányító gombra. Se a bekapcsoló gomb, se a hangerő, se csatornaváltás. A hátlapi gombokkal tudtam eljutni addig, hogy beállítottam mindent. Most sikerült legalább a telefonos távirányítóval kezelni a tv-t. Azzal bejutottam a SYNC menübe, de még semmi eredmény.

(#11839) Morris válasza truefx (#11838) üzenetére


Morris
veterán

Mobiltelefonos verziót kipróbáltad?

[link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#11840) truefx válasza Popes (#11835) üzenetére


truefx
aktív tag

Felé fordítom, és látom a telefon kamerájában, hogy világít. Ha benyomok vmit, akkor nem világít. Nem fordítva kéne lennie? :F

(#11841) Janaboy válasza truefx (#11840) üzenetére


Janaboy
veterán

De, biztos, hogy valami zárlatos! Ne ülj rajta, vidd vissza!

Janaboy

(#11842) Popes válasza truefx (#11840) üzenetére


Popes
őstag

De fordítva kellene, lehet be van ragadva egy gomb, próbáld meg hogy eltakarod a kezeddel a távirányítót majd a tv felé fordítva elveszed és ha valamit reagál kiderül melyik gomb ragadt be.

Deus ex machina

(#11843) truefx


truefx
aktív tag

Köszi a segítséget, holnap visszaviszem.

(#11844) #21715712


#21715712
törölt tag

A 42w705 es a 42w805 kozott csak a 3d a kulonbseg? Kepminoseg ugyanolyan?

(#11845) B-L-A-C-K válasza #21715712 (#11844) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen.

(#11846) poisson


poisson
csendes tag

Köszönöm megtaláltam.
Viszont ami érdekes, hogy amikor rákérdez "Be- vagy Ki-kapcsolja a TV hangszóróit a fejhallgató csatlakoztatásakor?" nekem Be-re volt állítva a hangszóró viszont pont akkor szól a mikor a Ki-t választom. Ez másnál is így van? :U

(#11847) Markyxx


Markyxx
tag

Sziasztok,

Lenne pár spec kérdésem az Sony W605B / W705B szériákkal kapcsolatban:

1, Hogy működik a Jack fülhallgató kezelése? Megy párhuzamosan a fülesen és TV-n is a hang, vagy ha bedugom a fülest akkor csak azon fog jönni?

2, USB-n filmek mellé tett feliratokat kezeli rendesen? Kódolás, méret, szín, pozíció, háttér?

3, A TV Guide-ja UPC Mediacard-al megy rendesen? Megy alatta az adott csatorna hangja, esetleg képe? A műsorújság magyar ékezetes?

4, Telefonról / tabletről a Miracast szerű képernyő tükrözés, illetve a DLNA funkciók mennek?

5, Lehet rá telepíteni HBO GO alkalmazást és alapvetően vannak rá magyar appok?

Köszönöm.

Honor 90

(#11848) nismoka válasza poisson (#11846) üzenetére


nismoka
addikt

Jól van az írva, te értelmezed rosszul! ;)
Fejhallgató csatlakoztatva: BE, vagyis ilyenkor kikapcsolja a hangszórót ha bedugod a fülest.
Tény hogy el lehet érteni. :)

(#11849) poisson


poisson
csendes tag

Távol álljon tőlem, hogy vitatkozzam, de szó szerint ez az opció:
Fejhallgató csatlakoztatva /Be- vagy kikapcsolja a tv hangszóróit a fejhallgató csatlakoztatásakor/.
És ezt nekem a -Ki- állásra kell kapcsolnom ahhoz, hogy szóljon a hangszóró csatlakoztatott fejhallgatónál.

(#11850) poisson


poisson
csendes tag

Ja és ebben az állásban kihúztam a fejhallgatót, ugyan úgy szól tovább a tv hangszórója.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.