Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Janaboy válasza dh66e (#11250) üzenetére


Janaboy
veterán

Na kozben szetneztem, valoban 11korul mar van ami 75kgt bir es dontheto

Janaboy

(#11252) #68216320 válasza Janaboy (#11251) üzenetére


#68216320
törölt tag

Esetleg dobnál egy linket róla?

(#11253) Janaboy válasza #68216320 (#11252) üzenetére


Janaboy
veterán

[link]

Janaboy

(#11254) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#11253) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt el is mentem, köszi. Lassan én is feldobom a falra...

(#11255) #68216320 válasza Janaboy (#11253) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi.

(#11256) Balázzs válasza dh66e (#11250) üzenetére


Balázzs
senior tag

Írj majd kérlek, hogy mennyire stabil a konzol, én még a 50-es 829-et saját tartójával tettem fel, de jó lenne valami olyan, mint amit linkeltél, hogy hozzá lehessen férni a csatlakozókhoz.

(#11257) sKai válasza amadeus11 (#11210) üzenetére


sKai
csendes tag

ez megoldotta.. Köszi szépen!

(#11258) NGA


NGA
addikt

Ha valakinek kell okos táv sony-hoz, akkor 7-ért tudok egyet.

(#11259) B-L-A-C-K válasza NGA (#11258) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Konkrétan milyen?

(#11260) Meghivott válasza NGA (#11258) üzenetére


Meghivott
addikt

Kell.
RMF ED004?

[ Szerkesztve ]

(#11261) NGA válasza B-L-A-C-K (#11259) üzenetére


NGA
addikt

Konkrétan ami jó az 50w829-hez. Megvettem, de semmire nem használom. Kb 5 percet használtam.

(#11262) B-L-A-C-K válasza NGA (#11261) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De milyen fajta? :D

(#11263) NGA válasza B-L-A-C-K (#11262) üzenetére


NGA
addikt

RMF-ED004

[ Szerkesztve ]

(#11264) dualcore válasza NGA (#11263) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem ezt adták hozzá ajándékba, én is csak arra használom hogy tükrözzem a telót. Eléggé szokatlan kicsit vele a navigálás.
Amúgy szinte az összes okos tvhez jó.

[ Szerkesztve ]

(#11265) Tegla80 válasza NGA (#11261) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha nem vittek meg el, Pecsen szemelyesen kp-ban fizetem a napokban.
(dobj ram pm-et ha.....)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#11266) NGA válasza Tegla80 (#11265) üzenetére


NGA
addikt

ok

(#11267) B-L-A-C-K válasza NGA (#11263) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen nekem is volt, jó ez amúgy csak meg kell szokni. Elsőre nekem is rossz volt de utána megszoktam. Viszont én is eladtam mert asszony a simát szerette, így feleslegessé vált. 7 ezer meg nagyon jó ár érte...

(#11268) *Tata* válasza B-L-A-C-K (#11267) üzenetére


*Tata*
senior tag

Igaza van az asszonynak, nem kell variálni. Jó a sima. ;] :DDD

(#11269) Janaboy válasza Balázzs (#11256) üzenetére


Janaboy
veterán

Ilyen sima konzol az 50-eshez nem jó! Oda kell egy vesa adapter is!
Viszont a Sony honlapja alapján az 55"-ös az VESA kompatibilis!

Aki szeretne jó távirányítót, tudom ajánlani a Logitech Harmonyokat (pl One vagy 885(asszem)), azzal van csatorna visszaváltó gomb is.. :)

Janaboy

(#11270) Meghivott válasza Janaboy (#11269) üzenetére


Meghivott
addikt

Persze, 30-40.000—ért...

(#11271) mattheus válasza Janaboy (#11269) üzenetére


mattheus
őstag

Igen a Harmony jó megoldás lehet, de nem tudom, hogy mennyire kezeli jól azt alapból, hogy bekapcsoláskor a TV 10-15 másodperc után tér csak magához és fogadja el a forrásváltás parancsot (pl. W829)

Annak idején nekem legalább 4-5 levélváltásomba került a Logitech supporttal, hogy konfigurálják helyesen a Popcorn lejátszóm teljes kikapcsolás funkcióját, mivel ahhoz a gyári távirányítón 4 másodpercig kell folyamatosan nyomni a kikapcsoló gombot.

Itt ebben az esetben pedig be kell állítani, hogy 10 másodperc után váltson csak forrást. Persze a forrás váltás parancsot utána is lehet menedzselni a Harmony irányítóval, de mennyivel kényelmesebb, ha már az elején az történik, amit szeretnél :)

(#11272) Janaboy válasza Meghivott (#11270) üzenetére


Janaboy
veterán

Használtam már a 885 simán megkapható 15eFt körül! De Onet is láttam már 22eFt körül!
De pl itt vannak ezek is:
775
One

Mattheus: én jelenleg is ezzel használom és semmi bajom sincs vele..mondjuk én ezeket az automata funkciót nem használom! De pl van dedikált bement váltó: pl HDMI1 gomb!

Meghívott: Én havernak pár hónapja 14eFt-ért vettem 885-öst! Annyi baja volt, hogy két gomb nehezebben ment a kijelző szélén!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#11273) Meghivott válasza Janaboy (#11272) üzenetére


Meghivott
addikt

Ok, akkor 27.500 :-) a másik akksi nélkül van.

(#11274) mattheus válasza Janaboy (#11272) üzenetére


mattheus
őstag

Na ennek örülök! :)
Nagyon szemezgetek a KDL50W829B-vel, de eddig még nem mondtam rá egy határozott igent. :)

(#11275) Janaboy válasza mattheus (#11274) üzenetére


Janaboy
veterán

Fölösleges ülni rajta, max azért ülhetsz rajta, hogy hátha olcsóbb lesz..

Janaboy

(#11276) mattheus válasza Janaboy (#11275) üzenetére


mattheus
őstag

Alapvetően ezért bizonytalanodtam el egy kicsit [link] illetve még morfondírozok, hogy érdemes-e várni az Android alapokon nyugvó változatra, de az csak smart funkcióban lévő fejlődéssel fog szerintem járni, képminőségben annyira nem.

(#11277) nismoka válasza mattheus (#11271) üzenetére


nismoka
addikt

Harmony ONE-t használok Activites programokkal és jól müködik a forrás váltás is pár másodperc késleltetéssel. :K

[ Szerkesztve ]

(#11278) oszy válasza Janaboy (#11272) üzenetére


oszy
veterán

Megér ennyit egy távirányító? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11279) Meghivott válasza oszy (#11278) üzenetére


Meghivott
addikt

Szerintem kizárt.
Annak ellenére, hogy a tv-vel elégedett vagyok, de a távirányító az szerintem átgondolatlan, hiányos, néhol kifejezetten bosszantó elhelyezéssel.

(#11280) dualcore


dualcore
őstag

A Sony vezérlő tényleg nem a legjobban átgondolt példányok egyike. Nekem is volt univerzális táv, de egyik- másik funkciót biztosan nem tud levezérelni, pláne úgy hogy a tv mellé külön HM is van meg MP, akkor már sok dologban tud elvérezni az univerzális. Akkor meg már érdemesebb használni a Bravia-sync funkciót és szépen levezérel mindent.

(#11281) oszy válasza Meghivott (#11279) üzenetére


oszy
veterán

Én sem adnék érte ennyit. :DDD :N

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11282) Meghivott válasza oszy (#11281) üzenetére


Meghivott
addikt

Mondjuk jól néz ki és küllemben jobban passzolna egy 300.000es tvhez, mint a gyári...
Tényleg, a gyárit nem lehet megvilágítani, ugye?

(#11283) Tegla80 válasza Meghivott (#11282) üzenetére


Tegla80
addikt

De +lehet. :))

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#11284) Janaboy válasza oszy (#11278) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt a kérdést a Sony gyári "smart" távirányítójára is fel lehetne tenni ~20eFt-os áron!
Amúgy nagyon megéri! 15-20-at simán! Aki még nem használta nem tudja, hogy milyen!
Nekem jelenleg 6 db eszköz (2 különböző tv, erősítő, 2 médialejátszó meg azt se tudom már hogy mi :) ) van rá beállítva mind egyénileg testre szabva!
Én amúgy évek óta használom és baráti áron jutottam hozzá!

Ha van lehetőségetek kipróbálni, akkor tegyétek meg! :)

Tegla80: :DD

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#11285) Meghivott válasza Tegla80 (#11283) üzenetére


Meghivott
addikt

Ezt nekem nem mellékelték a tvhez :N
Ebben akkor a samu jobb, ott volt szép fény + előzőcsatorna gomb.

(#11286) oszy válasza Janaboy (#11284) üzenetére


oszy
veterán

Annak mi a típusszáma?

(#11285) Meghivott: Cukorkákat nem adtak mellé? :DDD :DDD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11287) Tegla80 válasza Meghivott (#11285) üzenetére


Tegla80
addikt

Csak megemlitem,h az a "C" szerianal (es talan a "D" is kapta meg) volt . Kerdezz meg egy mostani tulajt,h van e lampa benne.;) A " pre ch gomb "megletet nemtom,de pl volt/van olyan samu ami csak menubol tud "rec" et inditani,mert nincs dedikalt gomb. :U
Van boven hiba mindenhol.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#11288) Janaboy válasza oszy (#11286) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem Logitech Harmony 885-öm van..

Janaboy

(#11289) oszy válasza Janaboy (#11288) üzenetére


oszy
veterán

Ja, hogy Neked ez tetszik annyira. Azt hittem a gyári Sony "okostáv" :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11290) dh66e válasza Meghivott (#11285) üzenetére


dh66e
veterán

és nincs 3D gomb a H szériában (modellenként persze lehet difi)

(#11291) Dani Pécs válasza Tegla80 (#11287) üzenetére


Dani Pécs
tag

Sem az F6500, sem a H6650 nem rendelkezik háttérvilágítós távval. Előtte a D6750-nél még olyan volt, de ezt a funkciót úgy tűnik, bedarálta a költségcsökkentés...

[ Szerkesztve ]

(#11292) Janaboy válasza oszy (#11289) üzenetére


Janaboy
veterán

Én azt kipróbáltam (a gyári Sony smartot), de ultragáz :D

Janaboy

(#11293) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Egy másik topikból küldtek át ide itt hátha találok olyan embereket akik tapasztalataikkal segiteni tudnának nekem a döntésben.Én most vennék egy Samsung ue55hu7200-at.(Ez nyilván nem a Sony topikba tartozik,de a teljesség kedvéért megemlitem)
Elsősorban filmre (BD,MKV a Dune HD DUOrol)és konzolra (Ps4) használnám.Sokan lebeszénének róla,mert az Inputlagot nagynak tartják.Kérdésem mennyire találkoztál evvel?A másik dolog pedig a filmek minősége (BD,1080 mkv) érdekelne.Mennyivel másabb esetleg csúnyább mint FULL HD-s tvn?Nekem jelenleg Pana 42ST50em van amit meg is tartanék attól,hogy megveszem a 4K-s tv-t.

Előre is köszi a hsz.-eket.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#11294) Janaboy válasza Jackie_Chan (#11293) üzenetére


Janaboy
veterán

Miért ragaszkodsz ennyire a 4k-hoz?

Janaboy

(#11295) Jackie_Chan válasza Janaboy (#11294) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem ragaszkodom a 4K-hoz.Csak most lenne 1 olyan lehetőségem,hogy ilyen tv-t tudnék venni NAGYON de NAGYON jó áron.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#11296) Janaboy válasza Jackie_Chan (#11295) üzenetére


Janaboy
veterán

De ha kifejezetten ezt a tv-t tudod venni nagyon jó áron, akkor nincs rajta mit gondolkozni!

Janaboy

(#11297) agabe válasza Jackie_Chan (#11295) üzenetére


agabe
addikt

A plazmához képest gyengébb lesz a kép az tuti, de nem lesz semmi vibrálás ami meg ott van.
Ha sokat játszol, és fps játékokat is erősen tolod, akkor viszont meggondolandó, mert tényleg magas az input lag ami lehet zavaró.
Nagyon oldalról nem nem jó nézni (persze nem csak totál középről) , ez jó szürkeárnyalatot és jó fekete szintet megjelnítő LCD tv-knél most jellemző.
Tükröződik a kijelző...bár a pana plazma is, de nem tudom azon van-e tükröződés csökkentő bevonat... na a samsungon nincs.
4K-s kilejzőn a Full HD filmek nem igazán rosszabbak, persze fontos, hogy a forrásanyag jó minőségű legyen és ne egy agyontömörített valami.

Nagyon meg kell nézni a panel homogenitását, mert lehet rosszabb mint egy mostani jó Full HD -s.

Ha az ára legalább olyan jó mint most egy FHD-s akkor vedd meg maximum, de ha drágább akkor nem költenék rá.

Ha van lehetőséged szintén nagyon jó áron (ami olcsóbb mint a 4K-s) FHD-t venni, akkor azt vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#11298) ladlac


ladlac
tag

A W7-es szériához lehet kapni utólag a gyári talpat? Milyen árban lehet?

(#11299) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

Pc-hez szeretnék új monitort, de mivel ott 1080p-ben a max 27" (32"es dell már 180k), ezért gondoltam úgy, hogy egy alacsony input laggal rendelkező sony 32" tv-t veszek.

Kérdésem lenne, hogy mivel a W650 és pl a W706 is nativ 50hz-es tévék a jobbak erre a célra, vagy sokkal jobb játékélményt kapnék egy 100hz tévével (pl w829)??

W7-hez elég olcsón tudnék hozzájutni (32" 85k) és a legolcsóbban boltban a w829-es 170k az euronicsben bár az 42"-os. Vagy esetleg egy W650 32" 65k-ért?

Ki mit gondol? Kihasználható, és látható javulást eredményez-e a native 100hz-es panel pc játék esetén az 50hz-es nativ panellel szemben?

Üdv.

Oh long Johnson...

(#11300) krx21 válasza agabe (#11297) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyetértek... Lesz majd döbbenet mikor minden film rosszabbul fest majd mint a ST plazmán...
El kell dönteni, hogy mire kell a 4k? Játszani nem fogsz ilyen felbontásban. A filmek is csak közelről jobbak, de a lényeg hogy nincs még.... Egy fullhd-s tv olcsóbb és valószínűleg alacsonyabb az input-lagja is...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.