Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) nismoka válasza Callisto (#12449) üzenetére


nismoka
addikt

A konkurencia új modelljei Is drágábbak lesznek tehát nem lesz akkora különbség.

[ Szerkesztve ]

(#12452) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Volna nekem egy KDL32EX650-es TV-m. Legfrissebb szoftverrel. Hol tudom összekapcsolni a telefonommal? Képernyőtükrözésre gondolok. Ez az első okosabb TV-m és még eléggé noob vagyok a témában. Előre köszönöm a segítséget. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#12453) Janaboy válasza Szaki Bácsi (#12452) üzenetére


Janaboy
veterán

Én a leírásában nem láttam, hogy tudna képernyőtükrözést, de ha tud, akkor Wifi directet (és talán a bluetooth-t) kapcsold be és keresd meg az alkalmazások között a képernyőtükrözés nevezetű programot, amit ha elindítasz, akkor a telefonon meg kell jelennie egy képernyőtükrözés gombnak (bár a telót nem írtad) és utána fog csatlakozni..

Janaboy

(#12454) Szaki Bácsi válasza Janaboy (#12453) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Elvileg tudnia kellene nem? A 40ex650 tudja, akkor ebben is benne kellene lennie. A telefonom egy Z1c. A TV-t már kívül, belül átnéztem, de sehol sem találtam ilyen beállítást vagy alkalmazást. Wi-Fi direct-nél annyi van, hogy összekapcsolom őket, és át tudok játszani filmeket, képeket, zenéket. Nekem meg ugye az kellene, hogy alapból minden ami a kijelzőmön megjelenik az a TV-n is menjen.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#12455) nismoka válasza Szaki Bácsi (#12454) üzenetére


nismoka
addikt

Mem tudja a miracastot, a 40"-sem. 2013-tól tudják pld a W650-től.

(#12456) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

A Sony készülékekhez milyen kábeleket adnak? HDMI van a dobozban? (pl W828)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#12457) B-L-A-C-K válasza Alx.Mercer (#12456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs. 2 db szemüveg, távirányító, adapter.

(#12458) Alx.Mercer válasza B-L-A-C-K (#12457) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

:R

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#12459) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#12457) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, a kábelek a mai világban már luxustermék... :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12460) B-L-A-C-K válasza Lacielvtárs (#12459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ehhez még oké hogy nem adnak mert nem jár hozzá külső eszköz, de mikor egy nyomtatót megveszel és már 90%-uknál nem jár hozzá ~50 Ft gyártási költségű USB kábel, na az már gáz...

(#12461) TCr válasza B-L-A-C-K (#12460) üzenetére


TCr
veterán

Anno a 100e+ Ft-os PS3-hoz (legalábbis a FAT-hoz) sem adtak HDMI kábelt. Vicces.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12462) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#12460) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, ez így is van...
mert a tévé még majdhogy nem érthető, no de egy nyomtató usb kábel nélkül semmit nem tud, és igazad van, szinte egyikhez sem adnak...
viszont a boltokban pont ki vannak rakva melléjük...
de a másik amit még lehet hátast dobni, a nyomtató vásárlás és benne a "demo" toner...
ami gyári tonerrel, kinyomtat 1500-200 oldalt, de a demoval, 250-400 oldalakat :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12463) B-L-A-C-K válasza Lacielvtárs (#12462) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen a toner is így van, ez is érdekes. De azt még megértem, üzlet, vegye meg a p@raszt majd utána egyből. De egy ~50 Ft-os USB kábelt miért nem lehet belerakni.... :N

(#12464) lexter00 válasza B-L-A-C-K (#12460) üzenetére


lexter00
őstag

Múlthéten vettem egy hangprojektort és semmilyen kábelt nem adtak hozzá :F Anno mikor vettem a médialejátszómat ahoz adtak ajándékba egy HDMI kábelt de annyira hangsúlyozták hogy ajándék hogy rá is ragasztottak egy matricát a dobozra hogy az bizony ajándék nem csak úgy jár hozzá.Bakker monodm hova sz@rjak, még ne köszönjem meg nekik?

[ Szerkesztve ]

(#12465) B-L-A-C-K válasza lexter00 (#12464) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ahhoz adtak legalább egy optikai kábelt...:D Na de tényleg az ilyenek vicc...

Rendelj ilyet, olcsó és jó (mondjuk gondolom már megoldottad, meg ez 1 hét mire megjön de sose baj ha van tartalékba)...

(#12466) antocian


antocian
csendes tag

Sziasztok,

van valami app, amivel a tabletet lehet rátükrözni a w828-ra? Pl ha egy kedvenc androidos játékát játsza a gyerek, akkor lássa a tv-n? vagy ez még a jövő zenéje?

(#12467) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#12463) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, jogos...
de ez az amit mi "átlag" emberek, SOHA nem fogunk megérteni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12468) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok.

Hol lehet venni értelmes összegért sony kdl-50w828-hoz a speckó távirányítót?

(#12469) NGA válasza antocian (#12466) üzenetére


NGA
addikt

Persze, miracast. Én win-es tableten az Asphalt 8-at raktam ki.

(#12470) B-L-A-C-K válasza Freezee (#12468) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használtan szokott lenni ~9 körül, én ha jól rémlik annyiba adtam el...

(#12471) Freezee válasza B-L-A-C-K (#12470) üzenetére


Freezee
senior tag

Van valami azonositó száma, vagy pontos neve a cuccnak?

(#12472) B-L-A-C-K válasza antocian (#12466) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

RMFED004

(#12473) Freezee válasza B-L-A-C-K (#12472) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi.
nincs valakinek eladó esetleg?

(#12474) NGA válasza Freezee (#12473) üzenetére


NGA
addikt

(#12475) antocian válasza NGA (#12469) üzenetére


antocian
csendes tag

kösz szépen, este kipróbálom..

(#12476) antocian válasza NGA (#12474) üzenetére


antocian
csendes tag

engem is érdekelhet ez az rmfed004.. :) a gyerek biztos élvezné..

(#12477) Janaboy válasza Lacielvtárs (#12467) üzenetére


Janaboy
veterán

Ennek "iszonyat egyszerű" oka van! Azért hagyják ki sokszor az 50 Ft-os kábelt (pl a nyomtatóból), mert ezzel a környezetet kímélik! Ez most hülyén hangzik, de mivel a nyomtatók többnyire 2-3 éven belül bedöglenek (legalábbis az olcsók), így új USB kábelre úgyse lenne szükség!
Megjegyezném, hogy az is tervben van, hogy pl a mobilokhoz nem adnak majd se töltőt, se kábelt! Mivel úgyis van a házban! Az más kérdés, hogy ezeket többnyire egyszerre töltöm én :)

Janaboy

(#12478) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#12477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ezt én is hallottam, de a dobozba raknak 50 millió zacskót, meg leragasztják 50 millió helyen szerencsétlen nyomtatót, helyette inkább fele ennyiből megoldhatnák ezt, és mellé beb@sznának egy kábelt...

(#12479) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12478) üzenetére


Callisto
őstag

Mint említette környezetvédelmi okok, nem anyagiak... És teljesen egyetértek vele, mert szimplán igazuk van környezetileg is és praktikusságügyileg is. Nekem is és összes ismerősömnek kihasználatlanul hevernek a különböző töltők és kábelek, mert vagy van vagy arra a fajtára nincs szüksége. Nem tart semeddig venni hozzá egy kábelt ha kell. Főleg hogy általában ott kapható ahol árulják az eszközt.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12480) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12479) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elolvastad mit írtam? :) Nem jobb lenne úgy? Környezetvédelmi szempontból kb majdnem ott lennének...

(#12481) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12480) üzenetére


Callisto
őstag

Persze elolvastam : fele ennyiből megoldhatnák Ez anyagi hivatkozás.
Környezetvédelmileg messze nem lennénk ott. Azok a papírok és szarok már egy ideje természetben lebomló anyagokból vannak (papír alapból az :) ). Míg a többi... (kábel anyaga, töltőkben használt anyagok stb.)
Továbbá a kábelt, töltőd felhasználhatod máshoz, míg a csomagolóanyagot (kis ragasztódarabokat stb.) nem igazán fogod.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12482) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Szerintem azért nem adnak a TV-hez kábeleket, mert az nem a TV tartozéka, hanem azé amit rádugnak. Lejátszókhoz, konzolhoz, STB-hez általában szoktak adni kábelt. Mondjuk ez nem magyarázza, hogy a nyomtatókhoz miért nem adnak USB-t, azért verés járna a gyártónak. :DDD

(#12483) B-L-A-C-K válasza Callisto (#12481) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó, szerintem ez akkor sincs jól, nekem pl pont akkor kellett volna mindig mikor nem volt. Ha megveszem hozzá meg ugyan ott vagyok ha adták volna vele, plusz még rosszabb, mert ha megveszem ki kell bontani a dobozából azt is és újabb szemét...:/

(#12484) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#12483) üzenetére


Janaboy
veterán

Jogos, hogy nem jó! Én informatikában dolgozok és marha idegesítő, hogy megveszem a nyomtatót és pont akkor nincs nálam nyamvadt usb kábel :DDD
Amúgy valóban kb úgy van, ahogy Callisto írja, hogy a kábel egy nem környezetbarát anyag, a zacskók papírok pedig simán újrahasznosíthatóak..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#12485) Callisto válasza B-L-A-C-K (#12483) üzenetére


Callisto
őstag

Ez szimpla user/customer error. Ugyanis lehet tudni, meg lehet kérdezni, hogy mihez mi a tartozék és mi nem. Illetve eladó is felhívhatná rá a figyelmet, de mint tudjuk senkibe se bízz csak magadban. :D

@Janaboy: Aki pedig infoban dolgozik és... Erre inkább nem mondok semmit se. :)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12486) Janaboy válasza Callisto (#12485) üzenetére


Janaboy
veterán

Mármint azt akartad írni, hogy és nincs nála kábel az ássa el magát? :)

Janaboy

(#12487) nismoka


nismoka
addikt

Minek adjanak a tv-hez HDMI kábelt? Ha adnának is akkor az egy filléres gagyi lenne, ami jobb helyeken modhatni szakértőbb tv tulajoknál csak a szemétben landolna... Nameg a tartozék eladás is kell! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12488) Callisto válasza Janaboy (#12486) üzenetére


Callisto
őstag

Ezt is lehetne. Én arra gondoltam, hogy az infósnak azért csak kéne tudnia vagy utánanéz a dolgoknak. De a másik tipped az jó. ;)
Természetesen velem is előfordult, hogy nem volt kábel és nem gondoltam rá. Körülbelül kétszer az eddigi több évtized alatt, de ezért nem mondom azt, hogy dögöljenek meg a gyártók, mert nem mellékelnek minden termékhez olyan dolgot, amit egyébként újra fel tudok majd használni ás beszerezhető külön is.
A hibámból okulva inkább figyelek erre is. Vannak az egónál sokkal fontosabb dolgok.
Képzeld el egy kis túlzással élve ha pl. egy HM erősítőhöz elkezdnék az emberek követelni, hogy minden ki- és bemenethez mellékeljenek már kábeleket, mert mi esetleg a user mindegyiket használni szeretné. :)
Teljesen logikus, érthető lépés ennek a gondolkodásnak és gyakorlatnak egyre szélesebb körű elterjedése.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12489) Lacielvtárs válasza Janaboy (#12477) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nézd igazat adnék ebben neked, ha ennek volna reális alapja...
oké hogy mi védjük a környezetet és azért nem kapunk hozzá kábelt, de a környezet védelem mindig a kis ember pénztárcájánál kezdődik a nagyok szerint :U
és természetesen nem sértésnek szánom, főleg nem neked :)
de amúgy alapvetően igaz amit mondasz :K
egyszer lehet még megérjük majd hogy az e-számla bevezetése is, nem csak a szolgáltatónak fogja megérni ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12490) Callisto válasza Lacielvtárs (#12489) üzenetére


Callisto
őstag

egyszer lehet még megérjük majd hogy az e-számla bevezetése is, nem csak a szolgáltatónak fogja megérni

Ezt már rég megértük. Emlékszel még arra, amikor a számlakivonatért, számlákért fizetni kellett. Nos e-számla stb. esetén nem kell és esetenként van más előnye, kedvezménye is. De ez már nagyon Off hagyjuk inkább.
(Lehet még nem is emlékezhetsz rá. :) )

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#12491) Lacielvtárs válasza Callisto (#12490) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem... ennyire fiatalnak nézek ki? ;]
alapvetően igazatok van, de tény hogy nagyon OFF és nem akarok problémát... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12492) Mannster


Mannster
csendes tag

Az új 828-asomhoz sehogyan se sikerül hdmi-n csatlakoztatni a mede8er 600-as lejátszómat. Minden hdmi csatlakozó kipróbálva, új kábel véve, más cuccot egyből látnak, ezt meg csak az erősítőn keresztül tudtam működésbe hozni vagy compositon. Valami tipp vagy tanács? :W

(#12493) lexter00 válasza Mannster (#12492) üzenetére


lexter00
őstag

A lejátszónak nincs valami csatlakozási beállítása?Ha jól tudom az enyémnek van pár Hdmi beállítás a menüjében.

[ Szerkesztve ]

(#12494) Mannster válasza lexter00 (#12493) üzenetére


Mannster
csendes tag

Végignyomtam azokat, de a sony se látta, h bármi kapcsolódna, hdcp-re tippeltem, de nem hinném h az lenne. Azt is hittem h a hdmi csati rossz, de a régi tv-n vígan megy.

(#12495) Janaboy válasza Mannster (#12494) üzenetére


Janaboy
veterán

Probald a lejatszot resetelni...

Janaboy

(#12496) dh66e válasza Mannster (#12494) üzenetére


dh66e
veterán

Nincs a mede8er távján egy Mode gomb vagy ilyesmi ahol a csatlakozás típusát lehet beállítani?

(#12497) Mannster válasza dh66e (#12496) üzenetére


Mannster
csendes tag

csak felbontást. De átdugtam a régi tvre és ment hdmi-n ezekkel a beállításokkal, az erősítőn keresztül is megy hdmi-n, csak az régi és csak 1080i-s, szóval valami turpisság lesz a dolog, mégpedig a tv-vel.

(#12498) dh66e válasza Mannster (#12497) üzenetére


dh66e
veterán

Arra gondoltam, lehet hogy a frekivel van baja.Állítsd át 1920x1080p-re a másik tévén majd kapcsold ki és dugd rá a sonyra.

(#12499) Gyzmo válasza Mannster (#12492) üzenetére


Gyzmo
csendes tag

Én is hasonlóképpen jártam múltkor egy Samsung blu-ray lejátszóval, melyet a tv nem akart felismerni, csak fekete képet láttam. Kipróbáltam egy másik tv-n is, és ott automatikusan a készülék felismerte. A megoldás az lett, hogy a külső bemeneteknél (bemenetek) kellett kiválasztani az eszközt, és azóta hibátlanul működik. Mellékesen azóta a tv távirányítójával is tudom vezérelni az eszközt. A tv típusa kdl32w705b, a blu-ray Samsung BD-h 6500. Szerintem még próbáld megnézni a menüben, és ha a bemeneteknél megjelenik az eszköz akkor a tv-vel párosítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#12500) TCr válasza Mannster (#12497) üzenetére


TCr
veterán

Tedd a felbontást 720p-re, vagy 1080p-re és utána dugd át az új tévére.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.