Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) nismoka válasza poisson (#11850) üzenetére


nismoka
addikt

Úgy is kell hogy legyen.

#11849) poisson:
"És ezt nekem a -Ki- állásra kell kapcsolnom ahhoz, hogy szóljon a hangszóró csatlakoztatott fejhallgatónál."

Igen mert ebben az esetben a KI azt jelenti hogy úgy viselkedik a tv mintha nem lenne fejhallgató csatlakoztatva, tehát szól a hangszóró is. :K
Japán logic! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11852) Dog 11 válasza Markyxx (#11847) üzenetére


Dog 11
tag

1/A fejhallgató és hangszórók párhuzamosan is működhetnek és a hangerő külön-külön szabályozható a távirányítóval.
a/Home>Hang> Beállítások >Fejhallgató/Hangkimenet : fejhallgató
b/ Fejhallgató csatlakoztatva. : Ki
c/ Hangszóró : Tv-hangszóró

d/ Options >Fejhallgató hangereje : külön is beállítható a távirányítóval függetlenül a hangszóró beállítástól

[ Szerkesztve ]

(#11853) Markyxx válasza Dog 11 (#11852) üzenetére


Markyxx
tag

Szia,

Köszi, ezekre esetleg van tapasztalatod?

A Sony W605B / W705B szériákkal kapcsolatban:

2, USB-n filmek mellé tett feliratokat kezeli rendesen? Kódolás, méret, szín, pozíció, háttér?

3, A TV Guide-ja UPC Mediacard-al megy rendesen? Megy alatta az adott csatorna hangja, esetleg képe? A műsorújság magyar ékezetes?

4, Telefonról / tabletről a Miracast szerű képernyő tükrözés, illetve a DLNA funkciók mennek?

5, Lehet rá telepíteni HBO GO alkalmazást és alapvetően vannak rá magyar appok?

Köszi.

Honor 90

(#11854) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom ez volt már: [Sony: eladó a TV és a mobil üzletág?] :O
Ütős záró gondolat: „Manapság TV-t gyártani bárki tud”

Sajnos a Panasonic se ússza meg: [A Panasonic is kivonul egyes TV piacokról?] :O

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11855) Dog 11 válasza Markyxx (#11853) üzenetére


Dog 11
tag

2 / Passz.
3 / Digikabelen vagyok. A kártyával is működnek a kódolt csatornák az EPG ben,azok is amire nics előfizetve.
A belépő csatorna hangja megy alatta,a képet az EPG gyakorlatilag elfedi ,nem élvezhető módon látszik.A szöveg magyar ékezetes. A kép nem jelenik meg külön kis ablakban.
4 / Passz.
5 / Passz.

(#11856) nismoka válasza Markyxx (#11853) üzenetére


nismoka
addikt

USB-n kezeli a feliratokat, kódolás állítható a többi nem.
Megy a Miracast és a DLNA-is, miracastnál lehetnek tipusok ami nem megy, pld samsung de lollipop-al az is megy.
Nincs HBO GO.

(#11857) #21715712 válasza B-L-A-C-K (#11845) üzenetére


#21715712
törölt tag

Koszonom Valaszod. A sonynal a dinamikus kontrasztott tetten lehet erni? Lathato a le es felvetel?

(#11858) poisson


poisson
csendes tag

O.K. Értem, köszi!

(#11859) lexter00


lexter00
őstag

A Tcsóba tényleg 25eft a Sony HT-CT60BT hangprojektor?Messze van tőlunk az a hipermarket de ha tényleg annyi akkor elmegyek érte.

[ Szerkesztve ]

(#11860) Markyxx válasza nismoka (#11856) üzenetére


Markyxx
tag

Köszönöm a válaszokat,

USB-n a feliratokat az álltások hiányában azért jó méretű, kontrasztos, esetleg fekete hátterű?

Honor 90

(#11861) dualcore válasza lexter00 (#11859) üzenetére


dualcore
őstag

Ha annyi lenne, már nem lenne! :DD

(#11862) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na már most szépen alakul a bitstreamin dolog. Eddig, ha a tv-t géppel hdmin kötöttem össze, akkor a tv tömörített és küldte tovább. De ahogy ajánlottátok átállítottam a hangszórót audiorendszerre. Ez önmagában még nem segített, mert 96khz sztereó pcm-re állt át. Ekkor az erősítőn meg kellet nyomni a surround gombot, és jó is lett, adja a DD-t :) . Igen ám, de ha csak beletekerek a filmbe, akkor is mindig visszaugrik sztereóra, és újra át kell venni... Ez mondjuk a legkevesebb, csak különös...
Viszont a DTS hang nem jön át. A tv azt mondja, hogy nem támogatott (holott usb-ről játsza magától), az erősítőre meg a pcm sztereót kényszeríti rá, és semmi hang nem jön belőle.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#11863) nismoka válasza Markyxx (#11860) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, van fekete háttér a felirat mögött.

(#11864) sullerj


sullerj
tag

mai naptól a youtube kliensnél a keresésnél az abc-t már négy sorban jeleníti meg, a találatok alul, kb ötször meg kell nyomni a lefele nyilat, olyan érzésem van tőle, mintha "kimaradna" a képernyő egy része.. gyönyörű... remélem csak az én tv-mnél valami szoftveres falióra, ami gyárira "helyreáll", de gyanítom nem... (42w655)

(#11865) arn


arn
félisten

Lehetseges a tvt kikapcsolani automatikusan, ha nem kap hdmirol jelet? Mint a monitort. Csak a gep van rakotve, semmi mas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11866) #21715712


#21715712
törölt tag

A sonynal a dinamikus kontrasztott tetten lehet erni? Lathato a le es felvetel?

(#11867) n000rbi válasza #21715712 (#11866) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ha jól tudom itt Részletes kontrasztkiemelőnek hívják. Feliratos filmnél észrevenni, hogy feljebb veszi, amikor megjelenik a felirat. Én nem használom, szerintem a színeken is torzít.

(#11868) FingR86 válasza arn (#11865) üzenetére


FingR86
őstag

ez engem is érdekelne, mert jelenleg csak úgy oldottam meg, hogy 1 óra tétlenség után kikapcsol a készülék automat.

(#11869) #21715712 válasza n000rbi (#11867) üzenetére


#21715712
törölt tag

Ertem...mert a samsungnal elvileg nem latszik. Azonban mivel jatekra is lesz igy a 40msos input lag kicsit nagynak erzem. A sonynak meg csak 18-22ms. A kontrasztot en neha bekapcsolom,mert alacsony szintnel nekem tetszik peldaul. :)

(#11870) amadeus11 válasza #21715712 (#11866) üzenetére


amadeus11
senior tag

Igen van dinamikus kontraszt, szépen végzi a dolgát, három fokozatba állíthatod. Érdemes alacsony vagy közepes szinten járatni, a magastól már kiég a szemed.

There is a star

(#11871) arn válasza FingR86 (#11868) üzenetére


arn
félisten

es ha 1 oranal hosszabb filmet nezel? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11872) nismoka válasza arn (#11871) üzenetére


nismoka
addikt

Kikapcsolás előtt figyelmeztet a tv, ekkor nyomsz bármilyen gombot és újra indul az 1óra visszaszámlálás.

(#11873) FingR86 válasza arn (#11865) üzenetére


FingR86
őstag

kicsit utána olvasgattam, vmi HDMI CEC szabványhoz jutottam el, de konkrétumot még nem igazán találtam.

(#11874) FingR86 válasza arn (#11871) üzenetére


FingR86
őstag

ha 1 óra múlva esetleg már elaludtam, vagy nem vagyok a közelben, hogy megnyomjak rajta bármilyen gombot. Akkor nyugodtan kikapcsolhat. Egyébként meg nem nagy teher óránként 1x megnyomni a távot.: )

(#11875) Tegla80 válasza FingR86 (#11873) üzenetére


Tegla80
addikt

Bravia sync...erre guglizz ra
A tv tudja a dolgot,igy a kerdes az,h a pc vel ossze lehet e hozni...

nismoka help ....nekem nincs pc-m igy nemtom ott mit kell beallitani,h kezelje hdmi-n a tv-t ki es bekapcs nal.

Sony® & PlayStation®

(#11876) nismoka válasza Tegla80 (#11875) üzenetére


nismoka
addikt

PC nem kezeli ezt tudtommal.

(#11877) FingR86


FingR86
őstag

az lenne a kérdésem, hogy sok filmnél tapasztalom, hogy hiába a nagy méret és jó minőség, néhol annyira szemcsés a kép, h már zavaró. Pl letöltöttem transformers 4-et BD50-be, és némelyik résznél nagyon szép, néhol meg nagyon szemcsés. Ha pl egy sorozatot letöltök 1080p-be annak meg totál szép a képe. Az érdekelne, hogy jobb lenne a képminőség ha nem PC-ről játszanám le a filmet hdmi kábelen keresztül vmilyen lejátszó szoftverrel (splash pro, vlc, power dvd), hanem a készülék játszaná le magának mondjuk külső hdd-ről, vagy hálózaton keresztül??

(#11878) TCr válasza FingR86 (#11877) üzenetére


TCr
veterán

A sorozatokat általában egyféle kamerával veszik fel, míg a mozifilmeknél többfélével aszerint, hogy a rendező hogyan álmodja meg a jeleneteket. Ami szemcsésebb, az bizony direkt olyan, nem lejátszó, tévé, hálózat, stb... hibájából.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11879) Tegla80 válasza nismoka (#11876) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor errol ennyit.
:R

Sony® & PlayStation®

(#11880) FingR86 válasza TCr (#11878) üzenetére


FingR86
őstag

akkor egy kicsit megnyugodtam : ) köszi a gyors választ.

Ezt a videót letöltöttem jdownloader-el. Hát kb ilyen minőségben lenne élvezhető minden film.

[ Szerkesztve ]

(#11881) Blaise


Blaise
veterán

Szerintetek mikor jelenik meg itthon a Sony 2015-ös termékpalettája?

W80C sorozatból néztem a KDL-55W805C típust. Az Android TV mennyit dobhat az idei sorozathoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#11882) TCr válasza FingR86 (#11880) üzenetére


TCr
veterán

Egy jó mozifilmnek az elsődleges célja, hogy az érzelmekre, érzékekre hasson.
Ehhez nem a folyamatosan tűéles kép az elsődleges szempont, hacsak a rendező nem gondolja ezt másképp.

Ha Te csak a tűéles képet tudod élvezni, az csak a Te bajod. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11883) nightshadow válasza Blaise (#11881) üzenetére


nightshadow
veterán

Március körül.

(#11884) nismoka válasza Blaise (#11881) üzenetére


nismoka
addikt

Kb március

(#11885) NGA válasza TCr (#11882) üzenetére


NGA
addikt

Pedig néha elég zavaró, hogy a háttér kásás.

[ Szerkesztve ]

(#11886) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Ti hogy szoktátok lehúzni az USB-t vagy a hordozható HDD-t a tévéről? Csak simán ki kell húzni?
Mert PC-nél hozzászoktam a "hardver biztonságos eltávolítása" gomb használatához, a TV-nél meg nem találok ilyet. (Kdl50w828)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11887) Blaise válasza nightshadow (#11883) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi!

Kíváncsi leszek az árakra. Tud-e vajon annyival többet nyújtani az új sorozat arányosan drágábban, mint mondjuk egy akciózott 55W829?

(#11888) nightshadow válasza Blaise (#11887) üzenetére


nightshadow
veterán

Egyik tévé se ér annyit mint amennyivel megjelenik, márkától függetlenül. 80-100k is lehet az árkülönbség a tavaszi és as karácsonyi ár között. Emiatt tavasszal "nem szabad" új szériájú tévét venni.

[ Szerkesztve ]

(#11889) TCr


TCr
veterán

Srácok, ennek az Edge LED-es 50W705-nek sokkal gyengébb lehet a 2D képminősége, mint a VA paneles, direct LED-es 50W805B-nek?
A "sima" (nem B) 50W705 az IPS, vagy VA paneles tévé?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11890) B-L-A-C-K válasza TCr (#11889) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan az csak nincs benne 3D...

Ja hogy sima "A"? Mert sima nincs A, B van, "A"-nak annak gyengébb a képe, vagyis 805A-val hasonlítottam össze már az enyém, ott azért kicsit érezhető volt...

[ Szerkesztve ]

(#11891) nismoka válasza TCr (#11889) üzenetére


nismoka
addikt

Képminősége ugyan olyan, mindkettő VA paneles és egyik sem direkt LED-es.

(#11892) B-L-A-C-K válasza nismoka (#11891) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 50W705A az még nem VA nem?

(#11893) TCr


TCr
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek.

szerk: na, most akkor... :F

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11894) B-L-A-C-K válasza TCr (#11893) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Linkeld be inkább konkrétan melyikről beszélsz, az a biztos...:D

Bocs, közbe a link is jó, telefonról nem akart bejönni...

Az a készülék 705B, azaz 2014-es széria VA panel van benne, és ugyan az mint a 8-as széria csak nincs benne 3D...

Arról készülékről már régebben is győzködtelek, csak megtörik a jég? :D

[ Szerkesztve ]

(#11895) Tegla80


Tegla80
addikt

Sztem nincs W705a...
2014 ben jott csak a w7 szeria es a w805a volt ips,de 2013 ban
Szoval eliras lehet....

De majd jon nismoka es kijavit,ha tevedek... :B

dh66e
En ebben nem vok teljesen biztos.....samunal van amugy ilyen ficsor.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#11896) dh66e válasza Gyurma_13 (#11886) üzenetére


dh66e
veterán

A tv az nem pc nincsenek a háttérben futó folyamatok amelyek kárt tehetnek a vinyóban így nyugodtan lehúzhatod.

[ Szerkesztve ]

(#11897) nismoka válasza B-L-A-C-K (#11892) üzenetére


nismoka
addikt

Indiában volt mondjuk W705A tavaly előtt ;), amit most még lehet kapni az a W705B és VA paneles.

[ Szerkesztve ]

(#11898) TCr válasza B-L-A-C-K (#11894) üzenetére


TCr
veterán

Meg. :)

Nincs odaírva, hogy B, akkor honnan tudod ennyire biztosra, hogy az W705B?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11899) B-L-A-C-K válasza TCr (#11898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Onnan hogy az összes "A" sorozat talpa nem olyan volt, na meg egyik Sony se árul már 2013-as modellt a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#11900) nismoka válasza TCr (#11898) üzenetére


nismoka
addikt

Amit linkeltél az W705B, a 2013-as W705A nem volt itthon kapható és kerek talpa volt vastagabb kávával.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.