Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Djuree


Djuree
félisten

venni akarok búvárkodáshoz vmi jó cuccot. ez a kamera mennyire alternatívája a gopro hero3+ -nak? van ez olyan jó, megbízható?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1002) KoVee84 válasza Djuree (#1001) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ha van pénzed a goprora, akkor inkább azt vedd. Ez sem rossz ár-érték arányban, de ha kicsit visszaolvasol, akkor ittott vannak vele bajok. Ha motorozni is akarod majd hasznalni, akkor viszont megint jobb ez, mert látod a kijelzőn, hogy mit vesz fel és nem kell a telefonért kotorászni.

(#1003) Djuree válasza KoVee84 (#1002) üzenetére


Djuree
félisten

megrendeltem ezt a hivatalos oldalról ingyen postával, sokkal olcsóbb így mint a gopro, annyit már sajnáltam volna rá. remélem beválik...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1004) Djuree


Djuree
félisten

pár kérdés gyorsan. :D

1. az sjcam 5000+ -hoz milyen kiegészítőket adnak?
2. mit érdemes még hozzá venni?
3. memókari mekkora a legnagyobb hozzá amit kezel? adnak hozzá gyárilag?
4. bukósisakra mennyire stabilan rögzül, ill. milyet érdemes venni ha gyárilag nincs hozzá?
5. meddig bírja az akksi? van-e hozzá nagyobb kapacitású, ami nem külső?
6. mellkaspánt is kellene ha nem adnak, ebből milyet érdemes?

köszi!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1005) KoVee84 válasza Djuree (#1004) üzenetére


KoVee84
senior tag

1.

2. 1-2 pót akksit, illetve lehet még fejpántot meg mellkaspántot, utóbbi jól jöhet motorozáskor.
3. 32 GB
4. Van a csomagban hajlított műanyag talpazat, aminek az alján kétoldalú ragasztó van, azzal elég masszív sisakon
5. 30 fps esetén olyan 80 perc körül, 60 fps esetén pedig 60 perc környéke
6. 1 féle van

(#1006) Djuree válasza KoVee84 (#1005) üzenetére


Djuree
félisten

köszi!

és milyen memókari kell bele? a honlap azt írja hogy SDHC. de akkor nem a micro kell (mert máshol meg ezt írják)? mert van micro SDHC is. :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1007) maj-viktor válasza Djuree (#1006) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem akarlak "leoltani", meg tudom, hogy itt nincs összefoglaló... de esetleg az eggyel korábbi modell összefoglalóját ha elolvasod, sok kérdésedre kapsz választ...

http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/friss.html

Amúgy microSD - SDHC 32GB...
Márka szerintem: Kingston (esetleg Samsung, Sandisk)

esetleg még tudom ajánlani a face oldalt... fb.com/SJ4000HUN


Tartozékokból én minimum ezt a 3-at tudom ajánlani...
Hám - fejpánt - monopod

(persze ki - mire használja - mi tud számára hasznos lenni)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1008) Djuree válasza maj-viktor (#1007) üzenetére


Djuree
félisten

olvasgattam már, akkor átsiklottam felette. :R még vmi lencsevédő kell majd gondolom...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1009) KoVee84 válasza Djuree (#1006) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nekem ilyen transcend van benne.

Ha tokban használod minek lencsevédő?

[ Szerkesztve ]

(#1010) maj-viktor válasza Djuree (#1008) üzenetére


maj-viktor
őstag

A 5000-es modell esetén gyárilag adnak hozzá "kis gagyi" szilikon lencsevédőt...
De ha igazából akarod védeni, akkor érdemes venni pluszba műanyag félét... ~3-4$-s tétel
(néha nekem is szokott lenni pluszba - talán most is van... ~1.200-1.500 Ft-ért)

Amúgy a tokra sem árt "lencsevédő", meg magára a kamerára sem...
SJCAM logós van bang-en... vagy egyik fórumtársunk "gyárt"....

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1011) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Jelenleg hol a legolcsóbb az SJ5000+? Fontos lenne a 1080p real 60fps. Illetve xiaomi yi/használt Gopro/Valami SJ? Előre is köszi az ajánlásokat!

(#1012) maj-viktor válasza Joe Swanson (#1011) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha a lassítás a lényeg, akkor szerintem Xiaomi Yi felé szemezgess...
http://prohardver.hu/tema/xiaomi_yi_sport_cam_sportkamera/friss.html

Belföld: ~35E, EU: ~32E Ft

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1013) Joe Swanson válasza maj-viktor (#1012) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Nem a lassítás a lényeg! A szimpla folyékony kép. SJ5000+-t hol lehet 35 be venni? A sima Sj5000 az tudja a 60fpst?

[ Szerkesztve ]

(#1014) Djuree válasza KoVee84 (#1009) üzenetére


Djuree
félisten

a kérdés jó! akkor nem is kell. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1015) KoVee84 válasza Joe Swanson (#1013) üzenetére


KoVee84
senior tag

35-be? Sehol :DDD

Djuree: naugye :C

[ Szerkesztve ]

(#1016) Kolondrum válasza Djuree (#1006) üzenetére


Kolondrum
félisten

Minden kari HC jelzésű 2gb felett. Nekem CLASS4-el is megy. :B

(#1017) maj-viktor válasza Joe Swanson (#1013) üzenetére


maj-viktor
őstag

Természetesen SJ5000+ PLUS-t sehol... Xiaomi árakat írtam...

PLUS: nettó 50E Ft, bruttó 65-80E között (kül-belföld)

lassítás = folyékonykép... mármint abból van értelme "lassítani"... szal úgy értem, akkor hogy a Xiaomi-nak van csak "valós" 60fps-e meg 120fps-e meg 240fps-e... alacsonyabb felbotásokon...
(meg persze a PLUS-nak, de az dupla áron van Xiaomi-hoz képest)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1018) Joe Swanson válasza maj-viktor (#1017) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Az a helyzet, hogy majdnem ugyanannyiba állna meg a xiaomi is , mint az sj, mivel nekem kellene hozzá sok kiegészítő.

(#1019) maj-viktor válasza Joe Swanson (#1018) üzenetére


maj-viktor
őstag

...hát van ez így! :D

De amúgy melyikkel hasonlítottad össze!?
Mert SJAM SJ5000 WiFi esetén... OK Xiaomi-hoz veszel vízálló tokot +20$, megveszed a SJCAM tartozékokat... +20$ vagy ~120$-nál... SJ5000 WiFi meg 130$-tól elérhető... cserébe plusz LCD... de nincs 60-120-240fps lassítás, ami Xiaomi-ba van...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1020) mijos válasza Joe Swanson (#1013) üzenetére


mijos
senior tag

Nem tudja.
Ha lassítás nem számít akkor SJ.
48350 ft banggood-on a plus, kupon nélkül.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1021) llaszlo


llaszlo
veterán

Megszűnt az olcsó szállítás az EU raktárból, 9000Ft a posta. Gyakorlatilag ha kínából rendeli valaki és megvámolják, akkor annyi lesz, mintha EU-ból venné. Viszont ha nem vámolják, akkor meg sokkal olcsóbb.

(#1022) mijos válasza llaszlo (#1021) üzenetére


mijos
senior tag

Ez vicc. Így talán lesz esélyem eladni a kamerám értlemes áron :DDD :DD

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1023) Djuree


Djuree
félisten

egy ilyet érdemes venni a kis kütyühöz?:
[link]
ebben van sisakra rögzítési lehetőség? mert azt nem látom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1024) KoVee84 válasza Djuree (#1023) üzenetére


KoVee84
senior tag

Felesleges! Jobban jársz, ha csak olyanokat veszel meg, amire tényleg szükséged van.

(#1025) Djuree


Djuree
félisten

na megjött az sj5000+. van vmi leírás hogy a menüben mire jók az egyes beállítások? mert a leírása elég szegényes.

van egy kis 512-es nokia sd karim, de ha beteszem semmit nem csinál a kamera, be se kapcsol, csak pittyeg ha nyomkodom a gombokat. nem tudom géppel formázni, nincs kártyaolvasóm. a kamerával nem tudom formázni? vagy miért nem ismeri fel?

mod: na szereztem kártyaolvasót. fat-ra vagy ntfs-re formázzam a karit?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1026) Djuree válasza Djuree (#1025) üzenetére


Djuree
félisten

továbbra sem tetszik neki a memókari.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1027) KoVee84 válasza Djuree (#1026) üzenetére


KoVee84
senior tag

legalább class 4-es kell neki, legalább egy 16 Gb-ost illek bele venni.
Milyen fw-vel kaptad?

Menü leírás:

1920x1080 60p => Video resolution
16M (4608x3456) => Picture resolution
Quality: S.Fine => Picture Quality (compression) S.Fine / Fine / Normal
Self Timer: Off => Picture capturing delay after pressing button: 3 / 5 / 10 / 30 /60 sec
Burst Rate: Off => How many picture to take: 3 / 5 / 10 / 20

Auto Shoot: Off => continuously take picture with interval: 3 / 5 / 10 / 30 /60 sec
Time Lapse: Off => Do a video time lapse with interval: 1 / 2 / 5 / 10 / 30 /60 sec
Dual Streams: Off => Do a second video file with smaller resolution
Loop Reccord: Off => Loop recording every: 2 / 3 / 5 minutes
Detection: Off => Video motion detection automatically start / stop / restart video recording

Digital Zoom: Off => digital zoom, don't know how to use it (maybe with smartphone app)
Status LED: 3 => 3: all leds / 2: front and top led / 1: top led / off: no led
WIFI LED: On => Enable WIFI front led
OSD: On => On Screen Display
Car DVR: Off => Auto record if powered by USB

Delay Off: Off => ??? 5 / 10 / 20 / 30 / 60 sec
TV OUT: Off => Enable TV out
TV Mode: NTSC => TV out mode NTSC / PAL
Rotate: Off => Rotate screen and Video/pictures 180°: On / Off
Mic_Volume: 80% => Mic sensibility: 50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100%

Date Stamp: Off => Date Stamp: Off / Date / Time / Dt_Tm
Language: English => menu language: English / chinese / other chinese / ??? / Deutsch / Italiano / français / ??? / ??? / portuges / espanol / ??? /
2015/04/06 19:40 => Time Setup
Date_Format: D/M/Y => Date format: Y/M/D / M/D/Y / D/M/Y
Screen_Off: 1 min => delay before screen goes black

Auto Shutdown: 3 min=> when no action delay to shutdown: Off / 3 / 5 / 10 Minutes
Light Freq: 50 HZ => Artificial light compensation frequency: 50 / 60 Hz
Meter: Center => Exposure detection: Center / Multi(average all viewfield) / Spot (measure only very small center)
ISO: Auto => Pictures Iso: Auto / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 (does not match EXIF, seems reversed)
AWB: Auto => Auto White Balance: Auto / Cloudy / Daylight / Incandt

EV: 0.0 => Exposure Variation, to alter exposure: +2 to -2 increment of ~0.3
Buzzer: On => Buzzer: On / Off
WIFI: Off => Wifi: On / Off
WIFI SSID => Set Wifi SSID
WIFI Password => Set Wifi Password

Format => Format SD Card
Default Setting => reset all settings to default
Version: SJCAM V2.1 => Update firmware if present

(#1028) Djuree válasza KoVee84 (#1027) üzenetére


Djuree
félisten

2,4-es fw van rajta. ez a legújabb? mod: látom van már 2.5-ös is.
már van rendelve 32gb-os csak még nincs itt.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1029) KoVee84 válasza Djuree (#1028) üzenetére


KoVee84
senior tag

akkor jó, a 2.5-öst meg még véletlenül se tedd fel :DDD
Megszűnt benne a dual stream, de úgy, hogy mindig aktív, tehát nem lehet kikapcsolni...

SJCAM V2.5 Update:
1, Improved: Some problems with TF card. Cancel dual-bit-stream option, now you can only use large-bit-stream when recording;
2, Improved: The problem on iOS APP will show no image if without card installed;
3, Improved: The display problem when you set PAL model;
4, Updated: Update and custom APP interface, cancel Digital Zoom option to suit public version;
5, Optimized: APP interface is optimized, improving the stability of APP operation.
6, Added: Polish is added.

There are also some issues:
- the dual stream option is working and now there is no way to turn it off.
- after the update the OSD is not shown. This is correctable only by resetting the camera to factory defaults.

(#1030) Djuree válasza KoVee84 (#1029) üzenetére


Djuree
félisten

azigen, fasza. :DDD :o

ez a vízálló tok vajon tényleg vízálló teljesen? :U búvárkodáshoz is használnám majd...persze csak amatőr pipás búvár vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1031) KoVee84 válasza Djuree (#1030) üzenetére


KoVee84
senior tag

Persze, a vizet jó bírja, bár néhány embernél olvastam, hogy a csatt megreped a tetején, de ettől még ugyanúgy vízálló marad.

(#1032) Mtbsrác válasza KoVee84 (#1031) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

megáll benne a víz? :DDD ugyanúgy vízálló akkor is nem :R :D

(#1033) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ma (még kb. 15órán át) világméretű aliexpress akció van SJCAM kamokra... -20-50% (-20% kamokra, -50% tartozékokra)

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1579860078929842

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1034) mijos válasza maj-viktor (#1033) üzenetére


mijos
senior tag

Szerk.: banggooon is akcio van, de naiv voltam. A link csupan a te reklamod resze amivel nyilvan jol jarsz.

Koszi, nem rossz, be is rendelek egy plust. Amcsiban vagyok, de meg az a 20 dollaros dhl szallitas sem erdekel , igy is megeri. :R

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1035) maj-viktor válasza mijos (#1034) üzenetére


maj-viktor
őstag

:DDD
Banggood-os árhoz is képest -10% legalább

/szerk
Az említett példád... SJ5000 PLUS bang 159$ itt most 139$... azért 20$ nem kis pénz szerintem... 20*280Ft = 5.600 Ft "spórolás"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1036) Djuree


Djuree
félisten

nekem vmi gebasz van ezzel a fossal, samsung 32gb, sehogy nem látja, el sem indul, mindenben volt már formázva. :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1037) maj-viktor válasza Djuree (#1036) üzenetére


maj-viktor
őstag

Eredeti nem fake kártya!? h2testw-vel csekkolható... Biztos jól raktad be!? Nem fordítva!? etc.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1038) Djuree válasza Djuree (#1036) üzenetére


Djuree
félisten

na most fat32-vel bejön egy szürke kép de semmit nem csinál.
kezd ez a kinai fos felbaszni mostmár...

maj-viktor: eredeti. jól raktam be, máshogy be se megy, a kis piktogram is így mutatja.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1039) Djuree válasza Djuree (#1038) üzenetére


Djuree
félisten

ntfs, fat32 vagy exfat a jobb? nézem hogy 4gb-nál nagyobb fájlokat nem is kezel minden fájlrendszerrel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1040) maj-viktor válasza Djuree (#1038) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amúgy melyik típus!?

SJCAM SJ5000
SJCAM SJ5000 WiFi
SJCAM SJ5000 WiFi PLUS!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1041) Djuree válasza maj-viktor (#1040) üzenetére


Djuree
félisten

a plusos. írtam a supportnak, hátha mondanak vmi értelmeset.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1042) maj-viktor válasza Djuree (#1041) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát én az elejétől kezdve, mióta tesztelem őket... mindenkit óva intek a PLUS-os modelltől... (itt is írom - írtam, face-n is... SJ4000HUN)

Én váltottam már SJCAM SJ4000 WiFi -ről SJCAM SJ5000 WiFi-re és Xiaomi Yi-re... így ha a lassítás a nyerő, akkor Xiaomi...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1043) Djuree válasza maj-viktor (#1042) üzenetére


Djuree
félisten

nemsoká megjön a yi is, ezt meg eladom a picsába, nagyot csalódtam az sjcamben.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1044) maj-viktor válasza Djuree (#1043) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nincs gond az SJCAM-mel... csupán az SJCAM SJ5000 PLUS-szal... (de ezt előzetesen mindenki írta, akinek volt a kezében itt is / külföldi fórumon - videókban)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1045) Djuree válasza maj-viktor (#1044) üzenetére


Djuree
félisten

én nem találtam sehol hogy gond lenne velük, pedig vagy 20 fórumot olvasok rendszeresen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1046) maj-viktor válasza Djuree (#1045) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://prohardver.hu/tema/sjcam_sj5000_fullhd_vizallo_action_cam/keres.php?type=-&stext=5000+PLuS

"Elég merész! Amikor legalább 5 ember által megbizonyosodott, hogy nagyon félkész termék a 5000 PLUS
(Gery - én - fórumba itt más is - Techmoan - más külföldi tesztelő)
Én ha kam vásárlás előtt lennék tuti az 5000 WiFi-t venném!"
http://prohardver.hu/tema/sjcam_sj5000_fullhd_vizallo_action_cam/hsz_654-654.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1047) KoVee84 válasza Djuree (#1045) üzenetére


KoVee84
senior tag

Plusom van, semmi bajom vele. Motorozashoz, snowboardozáshoz teljesen jó, az én elvárásaimnak tökéletesen megfelel.

(#1048) Djuree válasza maj-viktor (#1046) üzenetére


Djuree
félisten

hát hibás termékek sajnos minden szériában vannak, én is kifogtam sztem egyet, de még nem adom fel, hátha van vmi trükkje.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1049) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Nincs vkinek elfekvőben 1db öntapadós sisakra felragasztható hajlított elem, 1db könyök, és 1db 1/4-es csavar GoPro véggel? Fontos lenne, mire összevadásznám már rég későlenne külföldről. Remélem tudtok segíteni. PM-be kérlek. S tudom hogy nem apró de fontos lenne. :R

(#1050) bepi81


bepi81
tag

Sziasztok!
Új vagyok még köztetek.
Ma rendeltem egy sportcam-et az Aliexpressről. Elvileg egy SJ6000 stílusú SJ6000 Wifi-s kis kamera. Ennek nem találtam még topicot, ezért itt kérdeznék.

Mit lehet tudni a Taiwan Sunplus 6330M típusú chipről, ami benne van? Minőségre megfelelő lesz? Valszeg nem éri el egy Ambarelláét, de nem is annyiba kerül.

Ahogy elnéztem a YT-os videókat, egy normál fullHD felbontást készíteni tudó kompakt fényképezőgép minőségét hozza. A fehéregyensúlyt jó lenne, ha lehetne állítani, erre nem találtam megjegyzést a leírásban.
Amiért ezt választottam, az a szerintem elképesztően jó ára. 53 dollárért jön házhoz. Ez nagyon alacsonynak számít, rendszeres eBay és Aliexpress vásárló vagyok, nézegetem már kb 1 hónapja a felhozatalt. Ebbe az árba minden kiegészítő, adapter benne van, beleértve az EU-s fali töltőt is, HDMI kábelt, vízálló tokot, miegymást.
Igaz, 1080p-ben "csak" 30 fps-t tud, de azt gondolom, ez is elég lesz nekem.
Tetszik, hogy a GoPro menürendszeréhez hasonlóan felhasználóbarát a kezelése, de a "puding próbája az evés" lesz úgyis. :)

Várom, hogy érkezzen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.