Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) bepi81 válasza istika (#1250) üzenetére


bepi81
tag

Attól függ, hogy a legjobb képet videó-, vagy fotómódban szeretnéd-e... :))

Én ezeket preferálom:

Video:

Felbontás: 1080p 30fps, vagy 720p 60fps (ha szerkesztéssel lassítani szeretnéd a videó egyes részeit)
ISO: fix 100(!)
WB: auto (a daylight és cloudy gyakorlatilag használhatatlan bármilyen fényviszony között
HDR: döntsd el te, hogy tetszik-e. Ha fontos, hogy az erős fényben és az árnyékban lévő dolgok is kb látszódjanak, akkor kapcsold be (ON). Ha a témád egyenletes fényben (mindegy, hogy napsütés, vagy felhős idő) van, akkor mindenképpen OFF állásban használd.
Frequency: 50Hz (Mo.-n ez kell)

Fotó: (anélkül, hogy bárki DSLR minőséget várna el)

felbontás/képméret: elvileg tetszőleges, de jótanács, hogy a 2MHD, vagy 3M beállításnál nagyobb méretet felesleges használni. Egy fullHD TV-n is max 1920x1080 pixel a képernyőfelbontás (ez a 2MHD képméret!), előhívni, fotoshop-olni sem valószínű, hogy ezeket a képeket fogjátok, illetve, a nagyobb méretű képek csak helyrablók a memóriakártyán. Ez nem fényképezőgép, mindössze azt is lehet vele.
ISO/WB/HDR: lásd a videónál...
Exposure: beltérben, normál erősségű, de természetes fények (pl. jól bevilágított nappali, fedett csúszdapark) érdemes +1/3EV-t alkalmazni. Kültérben, nappali természetes fény mellett +-0,00EV legyen (ez az alapértelmezett is).
Quality: fine (ez a legjobb)
Sharpness: soft (ez jelenti a legélesebb módot)

Egyébként, pedig érdemes azért egyéni igényekhez szabni ezeket a beállításokat, próbálgatni, hogy melyik körülmény között mi a legtetszetősebb eredmény. Én azt gondolom, hogy a leírtakkal nagyon nem lőhetsz mellé.

(#1252) AttilaN válasza bepi81 (#1249) üzenetére


AttilaN
tag

Éles váltással megszűnik a videó folyamatossága, valószínű, akkor nálad ez így jelentkezik, nálam nagyon életlen lett a kép és mintha 25-30 fps-el ment volna tovább. Gopronál is így van, megfigyeltem, csak nem mindegy milyen fényviszonyok között csinálja. Nem hiába mondják, hogy 60fps alapja a jó fényviszony.

(#1253) danilla válasza AttilaN (#1252) üzenetére


danilla
őstag

Gopro esetében akkor esik le az fps ha be van kapcsolva a "low light". 60 fps-nél, ha rosszak a fényviszonyok, akkor autómatikusan 30-ra ugrik az fps szám.
Ha nincs bekapcsolva ez a funkció akkor marad végig 60 fps, csak ha rosszak a fényviszonyok, akkor sokkal sötétetbb lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1254) AttilaN válasza danilla (#1253) üzenetére


AttilaN
tag

Mindig tanul valami újat az ember, köszi! :)

(#1255) llaszlo


llaszlo
veterán

Mikor van ez a kamera feltöltve? Mert folyamatosan pirosat világít. Kb 50%-nál dugtam rá és már kb 2 órája tölt. Ennyi idő alatt egy telótöltőnek már rég fel kellett volna töltenie.

(#1256) azJENŐ válasza bepi81 (#1251) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Az ISO beállításokkal játszottatok? Van tapasztalat a magasabb értékekkel, mikor kezd el pixelesedni a video és a fénykép?
Magasabb ISO érték, -> szűkebb blende, -> nagyobb mélységélesség, (elvileg).

Jenő

(#1257) mijos


mijos
senior tag

[link]itt a videom a ratyi kameramrol amit kaptam, ezt kudtem az ugyfelszolgalatnak is...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1258) istika válasza mijos (#1257) üzenetére


istika
tag

nah most akkor alljunk meg egy asonyomra...nekem ugyanilyen dobozban jott az sj5000 wifim a banggoodtol...a kodot is lekapartam es nekem azt irta ki h eredeti sjcam termek az enyem.most akkor mi kulonbozteti meg az eredetit a hamistol?mrt latszatra az enyem is pont ilyen...nah nehogy maa hamisat kaptam en is. az igaz h enyem sokkal szebben volt becsomagolva.minden szepen zacskoba, folia elol hatul, kulon az aksi...

[ Szerkesztve ]

(#1259) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Én csütörtökön rendeltem Coolicool EU raktárból, kedden délelőtt hozta is a DHL az SJ5000 wifit.
Nekem is szinte teljesen olyan, mint mijos kollégának, csak rajta volt a védőfólia, angol szöveggel indult és nem esett ki így a tokból. Alig tudtam kirázni belőle.
Nem tudtam, hogy van ilyen kaparós rész, gyorsan le is ellenőriztem és szerencsére eredetinek mondja az oldal. Attól, amit istika írt, az egyedüli különbség, hogy nálam benne volt az aksi. Kell emiatt aggódnom?

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#1260) Attila444 válasza mijos (#1257) üzenetére


Attila444
aktív tag

Miért dobálod?
Valószínűleg valaki visszaküldte a kamerát és te azt kaptad meg, attól még eredeti.
Reklamálj és visszakapsz valamennyi pénzt, vagy visszaküldöd és rendelsz másikat.

(#1261) bepi81 válasza mijos (#1226) üzenetére


bepi81
tag

Sanszos, hogy belefuthattál egy korábban másnak eladott gombhibás termékbe, amit az első vásárló visszaküldött az eladónak. Utóbbi nem egészen korrekt módon, neked adta el újra, csak nem figyelt, hogy sem töltő nincs a csomagban, sem a fóliák nincsenek a készüléken. Az is valószínű, hogy német emberkének adták el (menü nyelve). Alapból ezek angol menüvel jönnek.
Jól gondolom, hogy a kaparós részt sem te kezdted meg?

Egy dolog/észrevétel: az a legkevesebb, ha az aksi benne van a készülékben, nekem is benne volt, szerintem gyárilag volt így, mert minden más tekintetben érintetlen, original csomagolással kaptam (sima 5000 modell).

Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy az alsó oldalsó gomb úgy sérülhetett meg, hogy a vélhetően első tulaj beletette a mellékelt műanyag keretbe, csak túlságosan belenyomta a kamerát. Ekkor a keret széle beleérhet a gombba, amit nyomva tartott. A gomb nem bírta, vevő megreklamálta...
De az is lehet, hogy szimplán gyári anyaghibás a gomb...

Tudom, hogy ezek téged nem vígasztanak, csak megpróbáltam kívülállóként végiggondolni az esetet. Részemről mindenképpen ajánlott a garanciális visszavétel, mert így a kamera használhatatlan.

(#1262) bepi81 válasza bluuzia (#1259) üzenetére


bepi81
tag

Tökéletesen megegyezik a leírásod a saját tapasztalatommal. :))

Szinte túlságosan szorul a vízálló tokban a kamera, egy kézzel lehetetlen kirázni belőle.

(#1263) bepi81 válasza azJENŐ (#1256) üzenetére


bepi81
tag

Pont nálam van a kamera, gyorsan lőttem pár képeket (14Mp méretben) különböző ISO beállításokkal, mini-tripodról.

Íme:

ISO100:

ISO200:

ISO400:

ISO800:

ISO1600:

Ilyen sok fény mellett, azt merem mondani, hogy szinte mindegy, mekkora ISO-t használsz (pontosabban, mindenképpen a 100-ast ajánlom).
Beltérben, illetve, műfény mellett lehet eltérő az egyes beállításokkal. Figyelembe véve, hogy ez KAMERA és nem fényképezőgép, szerintem ISO200, max 400-nál nagyobbra semmilyen körülmény között nem érdemes állítani. Inkább állványra kell tenni, és úgy fotózni. Bár, megjegyzem ismét, vicces ezzel a kamerával kapcsolatban fotózásról beszélni. :))

Annyi azért látszik, hogy a képek szélein lévő fém felületek látható kromatikus aberrációval jelennek meg.
Számomra pozitívum, hogy az egyes ISO beállításokkal is nagyon hasonló, szinte azonos expo-t választott a kis gépecske, véleményem szerint jól működik a képérzékelő, pontos a fénymérés. A kép jobb széléről sütött telibe a nap, ezért nem csoda, hogy ott az égbolt kiégett (itt látszik a hiányos dinamika-tartomány - HDR funkció nem volt bekapcsolva).
Méretéhez képest, azonban, elmondható, hogy van az a körülmény, amikor egészen elfogadható képeket is lehet vele készíteni (ez dícséretet jelent a Panasonic képszenzornak!)

[ Szerkesztve ]

(#1264) bepi81


bepi81
tag

Korrigálnom kell az előzőekben írtakat... :U

Nem értem... :F

Megnéztem az EXIF adatokat és meglepetésemre, szinte azonos adatokat tartalmaz mind.

Konkrétan:
1/1773-1801s záridő
f/1.8-os rekeszérték mindnél
ISO50 mindnél
0 EV mindnél.
A képek mérete 3Mp, nem 14Mp, mert legutóbb ezt állítottam be.

Tehát, amit nem értek: Lőttem 5db képet úgí, hogy expo előtt sorban beállítgattam az ISO értékeket, de az elkészült képek EXIF-jében rendre ISO50 érték van megadva.

Na, akkor Béláim, gondolkodjuk... :U :)

(#1265) bepi81 válasza bepi81 (#1244) üzenetére


bepi81
tag

Ebből a kis jellemzésből kimaradt egy fontos dolog, a melegedés.

Wifi hiányában NEM jellemző számottevő melegedés a készülékre még több órányi vízálló tokban történő használat után sem. Simán megmarad langyosnak a kamera burkolata. Nincsenek érezhetően eltérő hőmérsékletű helyek (akku, kijelző, gombok, stb), szóval, ilyen értelemben (is) jól vizsgázott a kamera.

(#1266) istika válasza bluuzia (#1259) üzenetére


istika
tag

szoval akkor ha lekapartam, beirtam a kodot es azt dobta h eredeti sjcam termek, akkor megnyugodhatok? a kamera egyebkent nekem is elegge szorul a vizallo tokban...ugy kell kirazni belole.

(#1267) maj-viktor válasza istika (#1266) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ő is eredetit kapott.. csupán "gombhibás"... visszapostázza - visszapostázná és visszakapja a pénzét paypal refund formában (sőt a vissza ptkg.-et is, mert a paypal már az is állja, ha azzal fizetett)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1268) axlfsi válasza bepi81 (#1263) üzenetére


axlfsi
veterán

Furi, ISO 800 és 1600-nál a képen megjelent először három gyalogos, aztán egy bringás... :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1269) azJENŐ válasza bepi81 (#1263) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Köszönöm szépen!

Jenő

(#1270) istika


istika
tag

A video ill photo lapse mit jelent es h kell hasznalni?bocsi a kerdesert de most ismerkedem a kamerammal..koszi

(#1271) AttilaN válasza istika (#1270) üzenetére


AttilaN
tag

Gyorsított felvételek készítésére alkalmasak.

(#1272) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a sima, nem wifi-s SJ5000 kamera telefonnal, vagy tabbal (androidos), usb kábellel csatlakoztatva vezérelhető-e, hasonlóan a wifi-s testvéréhez (ami wifi- vel vezérelhető) ?

Jenő

(#1273) AttilaN válasza azJENŐ (#1272) üzenetére


AttilaN
tag

Nem, csak a wifis verziók vezérelhetőek telefonnal. Nekem legalábbis nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#1274) Style313


Style313
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam ezen a fórumon is, mire hozzájutottam egy sj5000-eshez, amit vittünk magunkkal a 2 hetes nyaralásra. Sajnos a fürdés kevesebb lett, mint terveztük, de nagyon jó szolgálatot tett a kamera.
Itt megnézhetitek a vele készült felvételeket: https://www.youtube.com/watch?v=X-xPeihZ81o&feature=youtu.be

[ Szerkesztve ]

(#1275) AttilaN válasza Style313 (#1274) üzenetére


AttilaN
tag

Nagyon jó lett, a kezdés rendkívül ötletes :))

(#1276) llaszlo válasza Style313 (#1274) üzenetére


llaszlo
veterán

Mobilon nem elérhető. Már nem először látok ilyet. Ez miért van?

(#1277) AttilaN válasza llaszlo (#1276) üzenetére


AttilaN
tag

Zene miatt, nagyon szigorúan nézi a YT és mobilra mindig letiltja, ha valamit nem lát jónak sajnos.

(#1278) llaszlo válasza AttilaN (#1277) üzenetére


llaszlo
veterán

Aha. Azt hittem valamit be kell állítani a feltöltőnek, hogy menjen mobilon is. Teljes verzióban megnyitotta.

____

Töltés közben ki lehet kapcsolni a kijelzőt? Nagyon sok energia elveszik így töltés közben és sokkal tovább tart a töltés is így.

____

Itt éppen arról társalgunk, hogy az 5000es tud valódi 60fps-t 720as felbontásban. Előtte van még néhány hsz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1279) mati12 válasza Style313 (#1274) üzenetére


mati12
senior tag

Nagyon jó lett,azt szabad tudni,hogy mivel vágtad?

(#1280) Style313 válasza llaszlo (#1276) üzenetére


Style313
csendes tag

Igen, sajnos a zene németországban nem elérhető, emiatt mobilon nem lehet megnézni sajnos. De mire én is megtaláltam a választ, eltelt egy kis idő....

(#1281) Style313 válasza mati12 (#1279) üzenetére


Style313
csendes tag

Adobe premier pro cs6-al vágtam.

(#1282) AttilaN válasza llaszlo (#1278) üzenetére


AttilaN
tag

5000+-nál ki lehet kapcsolni töltés közben, simánál jó kérdés.

(#1283) bepi81 válasza AttilaN (#1273) üzenetére


bepi81
tag

Így van. Ezeknél csak a hátsó, 2"-os kijelzőre lehet hagyatkozni, a kamera tájolását/pozícionáltságát egyéb módon nem lehet ellenőrizni.

(#1284) ironnman


ironnman
csendes tag

Sziasztok!

Egy 5000 wifinek lettem a tulajdonosa. Olyan problémám van vele, hogy amikor bekapcsolom a wifit, a telefon pedig rácsatlakozik, akkor a kamera kijelzőjén csíkok jelennek meg, amik a felvételben is sajnos látszódnak, random össze vissza. Mint valami kontakthiba. Találkoztatok már ilyennel, valakinek tapasztalat? Amikor a wifi off, akkor tökéletesen működik.

(#1285) bepi81 válasza ironnman (#1284) üzenetére


bepi81
tag

Ez mindenképpen hiba, talán gerjed valamiért. Ha garis, azonnal küldd vissza.

(#1286) bepi81


bepi81
tag

Az sjcamhd.com oldalon az SJ5000 modellekhez sorban jelennek meg vadiúj FW-k.

Az SJ5000 wifi modellhez 2015.aug.11-én jelent meg a legfrissebb.

Az SJ5000 és SJ5000+ modellek esetében: coming soon...

Remélhetőleg lesz hozzájuk valami leírás is, hogy pontosan mit változatnak rajtuk. :U

(#1287) Tibóriusz


Tibóriusz
csendes tag

Most vettem sj5000 wifit. Hozzá rendeltem Samsung EVO 32GB-os class 10-es memóriakártyát.1080-ban a felvétel akadozik de nagyon idegesítően, sőt sokszor szét is esik a kép. 720-ban minden rendben van. Arra gondoltam, hogy max felbontásnál nem tudja olyan gyorsan írni a memóriakártyát mint amit elbír a kártya. Exfatként fel sem ismeri. Ma frissítettem szoftvert rajta de nem változott semmi. Ötlet?

(#1288) llaszlo válasza Tibóriusz (#1287) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem eredeti EVO kártyám van és minden rendben vele. Tuti, hogy minden eredeti? Megformáztad a kamerával? Hol látod, hogy akadozik meg szétesik a kép? Gépen a lejátszó program nem mérvadó. Annak a hibája is lehet.

(#1289) Tibóriusz válasza llaszlo (#1288) üzenetére


Tibóriusz
csendes tag

Vlc player frissítése megoldotta a problémát. :C Köszönöm a segítséget :R

(#1290) llaszlo


llaszlo
veterán

Nekem a wifi-vel gyűlt meg most a bajom. Amikor be akarom kapcsolni, akkor megjelenik az üzenet a jelszóval és az SSID-vel csakhogy a felfelé gombra nem csinál semmit sem, csak a wifi gombbal lehet visszalépni, de akkor meg kikapcsolja. Korábban működött és a gomb is jó. Annyit csináltam, hogy megváltoztattam az SSID-t és a jelszót is. Ez lenne a baja?
Mik az eredeti adatok? Lehet valami factory resetet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1291) llaszlo válasza bepi81 (#1286) üzenetére


llaszlo
veterán

óóóóó, hogy meg****sza a **** anyját aki lengyelre vagy szlovákra vagy a tököm tudja milyen nyelvre állította az alapértelmezettet. Most kb minden 10. menüpontot tudok értelmezni. Hol a francba kell a nyelvet beállítani???

(#1292) Tibóriusz válasza llaszlo (#1290) üzenetére


Tibóriusz
csendes tag

1.Kamerán wifi benyom.
2.Telefonon wifi benyom.
3. Telefonon kiválasztod a wifik közül az sj5000wifit.
4. Jelszó beírása.
5. Telón elindítod az app-ot
6. connect your camera
Nekem így működik! ;)

(#1293) llaszlo válasza Tibóriusz (#1292) üzenetére


llaszlo
veterán

Biztos majd újra beállítom. Köszi

A lényeg van MAGYAR nyelv. :) Eredetileg valami hülye lengyel vagy szlovák nyelven jelenik meg minden. :( Az igaz, hogy hagy némi kívánnivalót maga után.
Aztán tettek bele szoftveres képstabilizátort. Ha csak annyit ér, mint SJ4000-nél, akkor ezzel nem megyünk sokra. És több anyagot lehet felvenni, nálam 05:25:28 720/60fps-ben. Eddig úgy emlékszem hogy nem ment 5 óra fölé. Eddig ezeket fedeztem fel.

Megj: Miután frissítetted azonnal töröld a bin fájlt. Nekem sikerült 3x is frissítenem egymás után, mert nem töröltem. :((

[ Szerkesztve ]

(#1294) llaszlo válasza llaszlo (#1293) üzenetére


llaszlo
veterán

Miután töröltem a bin fájlt, +2mp-el többet tud felvenni. :)
05:25:30 a 720/60fps felvétel és 04:49:20 1080/30fps-sel. Finom képminőség és HDR bekapcsolva, élsimítás normál.

[ Szerkesztve ]

(#1295) AttilaN


AttilaN
tag

Megtörtént SJ5000+ kamerám első éles bevetése csupa pozitív tapasztalatokkal. Egyszer sem fagyott, omlott össze a szoftver, hibátlanul működött. A telefonos LinkInEyes app is szépen tette a dolgát, pedig arra számítottam, hogy le fog fagyni, de nem így történt kisebb meglepetésre. Akkuidő kevesebb mint az SJ4000 vagy a többi modell esetében, ez tény, de 1-2 plusz akksival és odafigyeléssel (lemerülés után egyből tettem töltőre) remekül használható. A videók minősége szerintem kiváló, szintúgy a fotóké, figyelembe véve, hogy ez nem fényképezőgép. Teljesen elégedett vagyok vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#1296) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Gearbesttől rendeltem 2 pót aksit töltővel, 2 hét alatt megjött. Belepróbáltam őket, tökéletesek. Szinte teljesen feltöltve érkeztek. Ezek amik jöttek teljesen olyanok mint a gyári, viszont a gyári aksi elég nehezen jön ki a kamerából, míg ezek könnyedén ki-be csusszannak. A gyári mintha kicsit "kövérebb" lenne ezeknél, mintha felfújódott volna. Ez normális vagy épp meghalás előtt van? Eddig egyszer töltöttem nulláról, mert még nem használtam komolyabban.
Amikor az SJ5000 wifi megérkezett, a gyári aksit kíváncsiságból kiszedtem, de akkor is nehezen jött ki. Félek beszakad a papírfül és operálnom kell a kivételhez.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#1297) llaszlo válasza bluuzia (#1296) üzenetére


llaszlo
veterán

Feltűnően olcsó más webshopokhoz képest. Kevesebb, mint félár. Tuti, hogy eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#1298) bluuzia válasza llaszlo (#1297) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Ezt most mire írtad?
A kamera eredeti, lecsekkoltam. A Gearbestről rendelt aksik lehet, hogy utángyártottak, bár külsőre ugyanolyanok, mint amit a kamerához adtak.
A gond itt a kamerához kapott aku puffadásával van.
Azt nem tudom, normális-e, hogy nehezen jön ki - és hogy másnál milyen.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#1299) M3xx válasza bluuzia (#1296) üzenetére


M3xx
tag

Szia!
Nálam ugyanez a helyzet, a gyári akku nehezen jön ki-be, már a borítót is lehúzta magáról, nem igen van szó puffadásról, új korában is ugyanilyen volt, akkor tűnt fel amikor rendeltem hozzá ebayről két- az eladó szerint nem hozzávaló pótakkut (hanem SJ4000-hez...haha)-ennek ellenére tökéletesen működik vele, teljesen úgy néz ki mint az eredeti és szépen ki-be helyezhető, szépen passzol a helyére, üzemidőben nem figyeltem meg alaposan, de szerintem teljesen megegyezik tudásra. Remélem segítettem.

(#1300) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

az 5000 wifi-hez hogyan vált be az új augusztusi firmware?
Van vele valamilyen probléma?
Hozott valamilyen újdonságot?
Érdemes lecserélni a májusit?

Jenő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.