Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) körte51


körte51
tag

https://www.youtube.com/watch?v=2GNpwN9Q9hI
Egyre jobb! :C csak az a sistergő alap :W

[ Szerkesztve ]

(#1802) bb0t válasza körte51 (#1800) üzenetére


bb0t
senior tag

jézusom ezt már nem is lehet követni, felrakom az 1.2.4-et letesztelem és erre kijön az 5 mit művelnek ezek velünk. :) Change log van?

Azért sistereg mert semmi mást nem csinálnak csak szoftveresen tolják fel a max hangerőt.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1803) don pardon válasza bb0t (#1802) üzenetére


don pardon
aktív tag

En csak ennyit talaltam rola par napja:
Version 1.2.5 firmware comes a few days after v1.2.4 and fixes the audio missing sometimes when 64gb and 128gb memory cards are used.

Egesz pontosan itt.

Szoval ha jol ertem 1.2.4 meg 1.2.5 majdnem ugyanaz :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1804) eustock válasza don pardon (#1803) üzenetére


eustock
tag

Szoval ha jol ertem 1.2.4 meg 1.2.5 majdnem ugyanaz

Igen, belekerült a fent említett javítás.

(#1805) körte51 válasza don pardon (#1803) üzenetére


körte51
tag

https://sjcamhd.com/todays-sj5000x-elite-re-cap-v1-2-5-raw-converter-patch-fix/
Ennyi a változás.

[ Szerkesztve ]

(#1806) bb0t


bb0t
senior tag

Miért kell ennyire kapkodni? Miért égetik magukat a folyamatosan átgondolatlan teszteletlen verzióikkal? Mi van azokkal akiknek egy frissítés nehezen megoldható? Borzalom..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1807) jony77 válasza bb0t (#1806) üzenetére


jony77
tag

Sziasztok! csak a hangról beszéltek egy fojtáb,holott egy kameráról van szó!!!
Szóval a képe milyen arra lennék kíváncsi,milyen a 4k ,mennyire használható?

(#1809) bb0t válasza jony77 (#1807) üzenetére


bb0t
senior tag

A benne található chipset nem tudja kihajtani a 4K-t ezért ez csak interpolált 4K. Ha valódi 4K-t akarsz akkor várnod kell még pár generációt vagy mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod. A legjobb felbontás az elite-nél 1080p 60fps.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1810) jony77 válasza bb0t (#1809) üzenetére


jony77
tag

A 2k sem jobb,egy picit sem?

[ Szerkesztve ]

(#1811) bb0t válasza jony77 (#1810) üzenetére


bb0t
senior tag

A 2K 30fps de nem erdemes tulmisztifikalni a dolgot hisz meg nem sok eszkoz rendelkezik 4k felbontassal.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1812) Attila444 válasza jony77 (#1810) üzenetére


Attila444
aktív tag

A 2K valós, szép a képe és teljesen jól használható. A 4K interpolált, ahogy már mondták előttem is, azt nem érdemes használni, csak belerakták, hogy legyen.
2K-t vagy 1080p 60fps-t kell használni, attól függ, hogy mire van szükséged, nagyobb felbontásra vagy több fps-re.

(#1813) jony77 válasza Attila444 (#1812) üzenetére


jony77
tag

Köszönöm a válaszokat!
már megrendeltem ,és holnap meg is jön!majd kiderül!

(#1814) szuper94


szuper94
tag

SJ5000x elite vs SJ4000 vs SJ5000+ vs GoPro Hero 4
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1815) Morzsibácsi


Morzsibácsi
tag

Sziasztok! Elejétől fogva követem a témát,itt is,és más fórumokon is.Bennem is az a kérdés merült fel,mint a nemrég előttem szólóban.Tudjuk,hogy a hang egy borzasztó gyenge pontja a kamerának.(próbáltam roppant finoman megfogalmazni ) Csapból is ez folyik.Első szállítmány,második szállítmány,frissítés ide vagy oda. De a kép? Az mindenkinél teljesen jó,és megfelel az elvárásoknak? Nekem a színekkel van azért némi problémám.Sok mindent úgy ad vissza színben,hogy annak nem sok köze van a valósághoz. Másnál is előfordul ilyen? Jó,mondjuk én eleve egy "hátrányos helyzetű" kamerát kaptam,és azzal próbálok boldogulni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1816) bb0t válasza Morzsibácsi (#1815) üzenetére


bb0t
senior tag

A korábbi képhibákat úgy tűnik javították, hot pixel azért még akad. A képminőség nem rossz a többi sjcam-hoz képest az egyik legjobb de nem mondanám színhűnek. Szubjektív nagyon, rossznak semmiképpen sem mondható.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1817) Morzsibácsi válasza bb0t (#1816) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem valóban nem rossz.Én sem úgy értettem.Csak vannak színek,amikkel nagyon nem tud megbirkózni.Pl az autóm kék,kamerával egy fakó lila,a szomszéd háza citromsárga,kamerával egy nagyon csúnya narancs szín,az élénkpiros inkább csak egy rózsaszín....tehát ilyenekre gondolok. Az összkép egyébként elfogadható.Bár az elődje amit még most is használok e mellett (sj 4000 wifi),szerintem egy lényegesen korrektebb termék,mindenféle szempontból.Reméljük az idő majd megoldja ezt is.

(#1818) bb0t válasza Morzsibácsi (#1817) üzenetére


bb0t
senior tag

Melyik firmware van fent?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1819) Morzsibácsi válasza bb0t (#1818) üzenetére


Morzsibácsi
tag

v1.2.4_ Eddig rakosgattam szorgalmasan,de mivel nem sok változást tapasztaltam (sem kép sem hangügyileg), az 1.2.5-öt már meg sem próbáltam.Meg amúgy is azt hiszem ott minimális volt a változás.

(#1820) bb0t válasza Morzsibácsi (#1819) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem az elsőkhöz képest mostanra elég jó lett a színkezelése. Én mikor megkaptam minden sárga volt. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1821) Morzsibácsi válasza bb0t (#1820) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Beltéri felvételeknél,most is elég sárga. De mivel elsődlegesen nem erre van kitalálva,így nincs is vele semmi gond.Én amikor megkaptam....hát ott volt baj bőven :D Magyarországi hivatalos vásárlás volt.Kicsomagolom,kiveszem vízálló tokból,akkumulátor fedél leesik.Kb 5 perc meg egy kis szigetelő szalag,és helyére kerül ismét. A szigetelő szalag azért,hogy ott is maradjon.Kb 1,5 hónapos kingston class 10 kártya berak,az istenért nem hajlandó felismerni,bármit is csinálok.Irány a bolt másik kártya vásárlás,nagy nehezen megtalálja.Akksi fullra feltölt.Király kezdődhet a próba.Minden oké,csak az akksi 21perc 49 másodperc után feladta a harcot.( kikapcsolt wifi,kikapcsolt lcd,stb )Ezek után már csak nevetni tudtam.Beszéltem a forgalmazóval.Nagyon korrekt volt.Mondta,még 14 napon belül vagyok,küldjem vissza,visszafizetik.Nem tudom miért,talán a kíváncsiság,hogy mi fog ebből a termékből ezek után kisülni,vagy valami hasonló meggondolás,de nem küldtem vissza.Most küzdök,és várom a csodát :DD Egy másik akksit küldtek,ingyen,mikor úgy döntöttem,hogy megtartom.Az azért jobb.

(#1822) jony77


jony77
tag

Nekem ma jött meg Magyarországi vásárlás!
Csak bent tudtam kipróbálni a képet hát nagyábol nem annyira rossz!

(#1823) Morzsibácsi válasza jony77 (#1822) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Milyen fw-vel jött ki a tiéd "gyárilag"?

(#1824) jony77 válasza Morzsibácsi (#1823) üzenetére


jony77
tag

1.2.3 s

(#1825) Morzsibácsi válasza jony77 (#1824) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Azóta már van két újabb is.Ha esetleg ki szeretnéd próbálni itt utána tudsz nézni,olvasni.

(#1826) jony77 válasza Morzsibácsi (#1825) üzenetére


jony77
tag

Köszi!
Hogy kell kicserélni?

(#1827) Morzsibácsi válasza jony77 (#1826) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Letöltöd az oldalról.Kicsomagolod a rar fájlt. A kapott mappában lesz egy .bin nevű fájl. Azt ráteszed az sd kártyára.Beteszed a kamerába,és bekapcsolod.Picit molyol,villog,asszem újraindul,aztán kész is van.Kapcsold ki,vedd ki az sd kártyát,és töröld,mert ha elfelejted,akkor minden bekapcsolásnál frissíteni fog,És utána természetesen mindent be kell állítanod a menüben.Remélem jól emlékszem,és nem maradt ki semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#1828) jony77 válasza Morzsibácsi (#1827) üzenetére


jony77
tag

köszi
:R

(#1829) jony77 válasza Morzsibácsi (#1827) üzenetére


jony77
tag

Mindent úgy csináltam ahogy leírtad ,és nem csinál semmit!Rajta van az sd a BIN file ,és nem zavarja ugyan úgy müködik,még vettem fel is vele! :(

(#1830) Morzsibácsi válasza jony77 (#1829) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Akkor lehet,hogy amiatt van,hogy nem formáztad Fat 32-re a kártyát.Igaz azt én sem írtam. Itt az SJ cam oldaláról a leírás.Itt annyival ír többet,hogy csatlakoztasd a töltőt mikor csinálod,de ha úgyis fel van töltve,akkor nem szükséges.

"SJCAM Firmware Update Instructions

Format the MicroSD Card, unzip the firmware file.
Copy the firmware file(s) (.bin) onto the root of the MicroSD Card
Connect the camera with charger, the camera will be upgraded automatically
After the firmware update is completed be sure to delete the files or you will be prompted to upgrade again"

(#1831) bb0t válasza jony77 (#1829) üzenetére


bb0t
senior tag

Én úgy szoktam mindent letörlök, rámásolom a bint, lehúzom a gépről és hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Elkezd dolgozni, zöld leddel jelzi, lefut, visszadugom, letörlöm kész.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1832) Attila444 válasza jony77 (#1829) üzenetére


Attila444
aktív tag

Attól még hogy rajta van működik a kamera és tudsz felvenni. Azért kell letörölni, mert különben minden egyes bekapcsolásnál újra frissíteni fogja. Verziónál mit ír most?

(#1833) GeryGreyhoun válasza Morzsibácsi (#1830) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

A "Connect the camera with charger, the camera will be upgraded automatically" sor konkrétan hülyeség, a töltőt egyáltalán nem kell használni, és ha bedugod, nem indul el automatikusan a frissítés :)

Itt vannak magyarul összegyűjtve a friss firmware-ek és gyakorlati tapasztalatok alapján írt telepítési útmutatók, ahogy én is szoktam frissíteni a kameráimat: [link]

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#1834) Morzsibácsi válasza GeryGreyhoun (#1833) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Igen,jogos. Én is azért írtam,hogyha fel van töltve,akkor ez a lépés felesleges. Gondolom azért írják hozzá több helyen,hogy tedd rá a töltőre,hogy nehogy lemerüljön véletlenül frissítés közben. Mert gondolom akkor baj van... :U Bár nem tudom...csak gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1835) jony77


jony77
tag

Ma teszteltem a videót az lg g3 hoz képest egy kaka :((( Az lg fullhd rögzit 20Mbit-tel míg a sj 4k -át ugyan ennyivel! Ez elég rendesen látszik is sokkal zajosabb a sj! Egy kicsit megbántam ,hogy megvettem,ennyiért már tudtam volna külföldről repedt kijelzős (de müködő) lg g3 :O

(#1836) Morzsibácsi válasza jony77 (#1835) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem tudom.....Mint írtam nekem is van pár színnel gondom,de az összkép nem olyan rossz. Hogy mi a jó és mi a rossz az borzasztó szubjektív.Meg én úgy gondolom egy akciókamerát,más akciókamerákkal érdemes összehasonlítani.Valamint fentebb is írták már,hogy az SJ nem tudja a valós 4K-t. "...... 4K 3840×2160 (interpolált) felbontást rögzíteni." Nem tudod valahova feltölteni a felvételt? Sikerült aztán az fw frissítés?

(#1837) jony77 válasza Morzsibácsi (#1836) üzenetére


jony77
tag

nem próbáltam még azóta le cserélni!Az lg full hd-ba szebb volt mint a sj 4k-ba.
Ennyi pénzért várnék valami hasonlót,főleg sony senzorral!Fogok csinálni össze hasonlitó videót,csak amit most rögzitettem (a munkehelyen) az nem publikus legalábbis a fönököm nem biztos,hogy dijjazná!De majd hétvégén csinálok több helyszinen!És majd megosztom!

(#1838) körte51 válasza GeryGreyhoun (#1833) üzenetére


körte51
tag

Az enyém pedig így működik! Berakom a kártyát és rádugom a töltőre ,elkezd villogni a led és telepít ! Ahogy le van írva!

(#1839) Morzsibácsi válasza jony77 (#1837) üzenetére


Morzsibácsi
tag

:D Ok. Meg még egy gondolat jutott az eszembe.Valami oka volt gondolom,hogy akciókamerát vettél. Az lg-t,hogy tetted volna fel pl:biciklire,motorra,görkorira,sisakra,stb,stb..... :DD Míg itt ugye ez nem jelent különösebb kihívást. Igaz be kell valljam,ennél én is kicsivel többet vártam.A hang a tiéden már "jó"?

(#1840) jony77 válasza Morzsibácsi (#1839) üzenetére


jony77
tag

halkabb mint az átlag de szerintem nem gáz ,bármelyik videó szerkesztőbe lehet orvosolni :)
Nekem drónra kell gimbal-ra,emiatt is döntöttem -e mellett!

(#1841) körte51 válasza jony77 (#1840) üzenetére


körte51
tag

Szerintem meg gáz és nem orvosolható videó szerkesztőbe!

(#1842) szuper94 válasza jony77 (#1835) üzenetére


szuper94
tag

Teljesen felesleges egy akciókamerát mobiltelefonhoz hasonlítani mert más a felhasználási terület. Telefonban jóval erősebb processzor van nem csak a kameraszenzor minősége és mérete számít.
Itt van ez a videó a gopronak sincs esélye egy galaxy s6-al szemben. Itt a példa rá!

[ Szerkesztve ]

(#1843) jony77 válasza szuper94 (#1842) üzenetére


jony77
tag

De az egyik egy telefon ami tud kamerázni IS,a másik meg egy kamera amit másra nem is terveztek :(
Ez olyan mintha egy autó ,ami tud repülni jobban repülne mint egy repülő!

(#1844) jony77 válasza körte51 (#1841) üzenetére


jony77
tag

A videó szerkesztőbe bármit meg lehet csinálni a hanggal ,csak érteni kell hozzá!
(aki nem érti ne babrálja) :Y

[ Szerkesztve ]

(#1845) szuper94 válasza jony77 (#1843) üzenetére


szuper94
tag

A mai telefonok a sebességre is a fényképezésre vannak kihegyezve, én inkább úgy mondanám hogy az egy multifunkciós eszköz amivel lehet telefonálni is xD
kamerázásra van kitalálva de a méretek miatt bizonyos korlátokba ütközik a mutatvány.
ha nem így gondolod akk kösd fel a telefonodat egy drónra, merülj víz alá vagy csak tedd a bukósisakod tetejére azt megnézzük milyen képet csinál a sportkamerához képest.

(#1846) jony77 válasza szuper94 (#1845) üzenetére


jony77
tag

Ezekkel mind tisztába vagyok,csak egy kicsit nyügös ,a csalódottságom miatt, ezért elnézést kérek! :B
Drónra vettem,és pont emiatt döntöttem a sj nál mert a gimbálra ezt könnyebb rátenni!A telefonhoz már komolyabb gimbal kellene!

(#1847) Morzsibácsi válasza jony77 (#1846) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ne aggódj....ez a kamera elég sokaknak csalódást okozott. Kinek kisebbet,kinek nagyobbat.És engem például még külön bosszant,hogy az elődjeihez képest is....Nem most kéne hetente új fw-kel foltozgatni,hanem normális állapotában (ha nem is hibátlanul ) kellett volna piacra dobni.

(#1848) körte51 válasza jony77 (#1844) üzenetére


körte51
tag

A hanggal igen ,de nincs hanggal semmit nem tudsz tenni! :W

(#1849) Morzsibácsi válasza körte51 (#1848) üzenetére


Morzsibácsi
tag

:DD :DD Hát ez jogos.

(#1850) körte51


körte51
tag

Mit lehet tenni a hot pixelekkel? Tegnap vettem észre,hogy hemzsegneg rajta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.