Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) cermi válasza bepi81 (#1400) üzenetére


cermi
újonc

Koszonom :)

(#1402) 5423r válasza Attila444 (#1390) üzenetére


5423r
tag

és (#1391) llaszlo
Köszönöm, én meg sem néztem,mert azt hittem azt ők már újra átfésülték.
Továbbítottam az infot, és tényleg működik is.
Persze attól függetlenül visszakérik a pénzt.

(#1403) llaszlo


llaszlo
veterán

Üzemidő:
SJ5000 wifi-vel teljesen kikapcsolva minden (kijelző, ledek stb): 720/30fps-sel 95 perces videót rögzített.

(#1404) driver18


driver18
tag

Sziasztok.

Egyik napról a másikra megadta magát az SJ5000-em. Letöltöttem róla a rögzített videókat, kártya vissza a kamerába, majd bekapcsolásnál csak a "logo" jön be, sem menüt, semmit nem érek el. Ötlet?

Köszi

(#1405) visionpro válasza driver18 (#1404) üzenetére


visionpro
újonc

Gondolom akku ki-be megvolt, javaslok egy firmware frissítést/cserét (akár jelenlegire). Nálam FW96655A_SJ5000WIFI_SJCAM_LOGO_20150923_V1.0 jelzésű stabilnak tűnik eddig. Hátha megoldja a problémát egy ilyenfajta pucolás.

(#1406) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
na véget ért a kálváriám végre! :C nem tudom emlékeztek-e még rám, az sjcam.com-tól (ez viszonteladó csak mint később megtudtam, az sjcamhd.com az igazi, innen kellett volna rendelnem) rendelt sj5000+ hibás volt (50.000ft volt kb.). küldtem bizonyítékként videókat (kérték), elismerték h tényleg szar vmi, küldjem vissza és majd eldöntik mi legyen. ok! visszaküldtem saját pénzen (sajnos nem tudtam ekkor még h a paypal visszatérítette volna), mondom ez bukó de lenyelem, 5000ft kb.
na innen jöttek a gondok, a posta nyomkövető oldalán láttam h ott a csomag, nem veszik át. ez 2 hónapig ott is volt a helyi kinai postán (azt hittem visszaküldik a feladónak de vmiért nem tették, ott biztos máshogy megy), baszták átvenni, leveleztem velük rengeteget h látom h ott van vegyék át. vagy válaszoltak vmit vagy nem. aztán írtak h átvették, megnézték tényleg szar. visszaküldenek 150 dollárt (170 volt). mondom ez nekem nem jó, 170 kell, ennyi volt a kamera, a postát is bukom. semmi válasz hetekig. paypal full refundos fenyegetésre érdekes módon fél órán belül írt. de csak 150-et utal mert bla-bla, így már ők se tudják eladni stb. stb. és ez kit érdekel, nem én tehetek róla, amúgy meg sztem simán eladják szarul is. annyi a baj a paypal full refunddal, hogy sajnos tényleg indítottam refundot de mivel elfelejtettem claimre alakítani így zárták is és még egyet nyitni nem tudtam (hiába írtam a paypalnak legalább 10 hosszú levelet, válaszra sem méltattak). szóval csak üres fenyegetés volt de más nem volt a kezemben. de a VIOFO-tól semmi válasz (ez az sjcam.com mögött álló cég, vmi BILL ZHOU-val leveleztem, elvileg ő a főnök, lehet vmi kis egyszemélyes cég) így sem, néha jött egy-egy utaljuk majd türelem meg hasonló időhúzás. gyanítom arra mentek hogy kiessek a 180 napból ameddig indíthatok refundot (ők nem tudták h nem tudok még egyet indítani). ugyanis május 20.-án volt a rendelésem, szóval sok időm nem maradt. eddig levelezgettem velük, vagy 100 levélváltás volt, angolul legalább jót gyakoroltam.
na ekkor utolsó esélyként eszembe jutott, h mi lenne ha írnék a hivatalos eladónak, az sjcamhd.com-on, hogy ha viszonteladójuk akkor nézzenek már rájuk, mert igencsak átvernek és nem csak engem. ugyanis a VIOFO oldalán más is commentelt olyat h kifizette a pénzt és se kamera se pénz. esetleg vonják vissza a viszonteladói jogot vagy ilyesmi.
na ez úgy néz ki hatott, írt a hivatalos eladó, hogy beszélt a VIOFO-val. fél óra múlva landolt 40.000ft a paypalomon. de érdekes, eddig hetekig nem írt, most meg BILL bácsi tudott írni egyből, hogy nézzem meg a paypalom mert ment a pénz.
szóval ennyi, ha kell megvan az egész levelezés tanúság gyanánt, akárkinek elküldöm.
senki ne rendeljen az sjcam.com-ról, csak a hivatalos webshopból. majdnem buktam a lóvét, ha nem jut eszembe ez a dolog most akkor igencsak nem kaptam volna semmit. már le is csalóztam őket, persze erre se írt semmit.
BILL ZHOU az emberke, meneküljetek ha meglátjátok a nevét. a cég a VIOFO.
remélem nem hagytam ki semmit amit írni akartam az esetről…
üdv néktek!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1407) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

I <3 SJ5000...

Ezen a héten a harmadik SJ5000-est cserélem garanciában random fagyások miatt (két plus és egy sima) és most a sajátom (sima 5000) is meghalt: a moszkva teres timelapse-felvétel közben egyszercsak befagyott, és onnantól folyamatosan ugyanazt a képet rögzítette egész mostanáig, bár a timestamp-en az idő pörgött tovább, folyamatosan fölülírva magát, ami 2 hét után így nézett ki:

Kár volt a jól bevált SJ4000-et erre a rakás fosra cserélnem, 3 hetes lukat ütött a projektbe ez a hiba :( Vajon én fogtam ki egy rossz szállítmányt, vagy másnál is előfordul ilyesmi?

tomanovicsgergely.hu

(#1408) llaszlo válasza GeryGreyhoun (#1407) üzenetére


llaszlo
veterán

Én csak sima videózásra használom, de még sosem fagyott. 5000wifim van.

(#1409) Zoley3 válasza GeryGreyhoun (#1407) üzenetére


Zoley3
tag

Hát ezt nem jó hír :(

Nagyon szemezgettem a SJ5000+ -al, de akkor valszeg elhalasztom a vételt, vagy nemtom :U lehet az SJ4000+ kellene bepróbálni, akku ideje miatt is kedvező lenne..

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1410) tutitibi


tutitibi
senior tag

Szeretnék én is egy ilyen akciókamerát .
Érdemes még az SJ4000-est venni wifivel vagy már inkább az SJ5000 a jobb vétel ?

(#1411) Tuya


Tuya
tag

Sziasztok!Lehet full hülye vagyok :W ,de mintha nem lehetne 16:9 es képet csinálni az SJ5000-el....erre reflektáljon valaki plz!!! :R

(#1412) Attila444 válasza Tuya (#1411) üzenetére


Attila444
aktív tag

Lehet, de csak 2 megapixelben (1920x1080), amúgy 4:3-as képeket csinál.

(#1413) Gee777


Gee777
csendes tag

Hi!
Van valakinek barmi tapasztalata az 5000x-szel kapcsolatban?
Amiket olvastam rola azok biztatoak, viszont lehet erdemes lenne varnom a vasarlassal, amig kijon a sony lencses (nem talaltam rola semmit mikorra varhato, esetleg valakinek errol valami infoja?).
Koszi

(#1414) P@lee válasza Gee777 (#1413) üzenetére


P@lee
csendes tag

Szia! SJCamHd supportjanal erdeklodtem a napokban, h mikor lesz elerheto a Sony lencses 5000x es mennyiert, de nem tudtak valaszt adni, azt kertek varjak a ho vegeig.

Kivancsi lennek en is ra milyen lesz. Manapsag amugy az SJ5000 Wifi eri meg legjobban?

(#1415) dond


dond
csendes tag

Ti is tapasztaljátok, hogy ~3 hét alatt használat nélkül (kikapcsolva) akár teljesen lefogyasztja az akkut? FW mindegy, már 3 féle volt rajta.

(#1416) Mustadjoci válasza M3xx (#1359) üzenetére


Mustadjoci
tag

Szia!

Milyen hátrányai vannak a plusnak a sima 5000-rel szemben? köszi

(#1417) tutitibi válasza Mustadjoci (#1416) üzenetére


tutitibi
senior tag

Jobb a SJ4000-es.

(#1418) Mustadjoci válasza tutitibi (#1417) üzenetére


Mustadjoci
tag

az sj5000 és az sj5000 plus közti különbségre vagyok kíváncsi.

(#1421) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

SJ5000 Plus-t használok. Hétvégén voltunk aquaparkba, szóval használtuk mindenhol ahol csak tudtuk. Víz alatt és fölött is meglepően jó képeket és videókat csinált szerintem.(amatőr felhasználáshoz bőven jó) Főleg ha volt elég külső fény. Esti videók, fotók nem az erős oldala - fény nélkül nehéz. Szerintem otthoni felhasználásra, későbbi bemutatóra a rokonoknak bőven jó. :K

Akksi idő, valóban nem a legjobb. Kihúzta a napot, de úgy használtam, hogy megfelelő időben be- és kikapcsoltam. Így estéig kihúzta, de jobb ha van az embernél powerbank vagy tartalék akksi. A képernyő 30 seces időkorlátra volt beállítva, wifi nem volt bekapcsolva, 1080-60p felvételre volt belőve a kamera.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1422) szuper94 válasza zedok (#1421) üzenetére


szuper94
tag

Magyarországon lehet venni sj5000x-et!!

(#1423) KoVee84


KoVee84
senior tag

Srácok!
Eladó az SJ5000+-om. Ha valakit érdekel pü. :R

(#1424) Yayoh válasza Mustadjoci (#1418) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Tessék itt egy összehasonlítás. Látszik hogy a plusnál a fehéregyensúly nem a legjobb, a simán sokkal jobbak a színek.

(#1425) Al Capone


Al Capone
tag

Urak!

Van egy SJ 5000+ kamerám. Mikor megvettem pár használhat után beragadt a kezdő képernyő. Gyakorlatilag bejön a HUD, de megmarad a fehér háttér és az Sjcam-os logo. FW frissítés után jó lett, de csak ideig óráig. Vagy 5-10 percet kell vele szórakozni, h megjavuljon, de mondanom sem kell, h ez mennyire idegesítő! Teljesen random jön elő a probléma.

Tudok ezzel tenni valamit szerintetek??

(#1427) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Ami emagon van fent SJ5000 az egy gyengébb minőségű ugye? Ha jól tudom van ez a kavarás, sokan gyártják eltérő minőségben. Én jó minőségűt szeretnék, hol a legolcsóbb? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1428) KoVee84 válasza bb0t (#1427) üzenetére


KoVee84
senior tag

mi az, hogy jó minőségű? Árban és tudásban ez a sorrend:
SJCAM SJ5000
SJCAM SJ5000 wifi
SJCAM SJ5000plus

szerintem olvass utána mielőtt kérdezel, legalább egy kicsit... :U

(#1429) bb0t válasza KoVee84 (#1428) üzenetére


bb0t
senior tag

Korábban olvastam, hogy az SJ4000-et több kínai gyár is gyártja, valamelyik gyártmány jobb valamelyik rosszabb minőségű. Mikor megláttam, hogy az emagos másképpen néz ki mint az SJ5000 wifi azt hittem ugyanaz a termék csak más gyártótól. Ezek szerint ugyanaz a gyártó csak más típus.

Továbbra is érdekelne, hogy hol a legolcsóbb. :U

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1430) Yayoh válasza bb0t (#1427) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Szia,

Rendes webshopból tuti eredetit kapsz, az ilyen ebayes eladóktól kell csak félni, ott kifoghatsz hamisítványt.
Legolcsóbban eustock.hu-n fogsz kapni, én is innen rendeltem.

(#1431) maj-viktor válasza bb0t (#1427) üzenetére


maj-viktor
őstag

Az SJCAM az "eredeti", amire te gondolsz, hogy más is árulja SJ4000 - SJ5000 kódnév alatt...
(az emag-os linked a kép alapján az eredeti fajta)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1432) bb0t válasza Yayoh (#1430) üzenetére


bb0t
senior tag

+ maj-viktor

Köszönöm az infót!! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1433) Al Capone


Al Capone
tag

Ilyen problémája még senkinek nem volt? :O

(#1434) visionpro válasza Al Capone (#1433) üzenetére


visionpro
újonc

Másik firm-et raktál rá, vagy ugyanazt amivel produkálta a fagyást? Érdemes lehet egy újabbat (régebbit) felrakni. Én még ilyennel nem találkoztam.

(#1435) Al Capone válasza visionpro (#1434) üzenetére


Al Capone
tag

Elvileg a legújabbat, 3.x valahány. Nem tudtam, hogy régebbit is lehet feltenni. Megpróbálom. Te melyiket használod? :U

(#1436) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Elkészültek az első teszt képek az új SJ5000x-el. Egy SJ5000+-al hasonlítottam össze :)
Itt tekinthetitek meg a képeket! (Lesz még több kép is)
Hamarosan tesztvideókkal és más kamerák képeivel is jelentkezek!
Bármi kérdés kérés van a kamerákkal kapcsolatban nyugodtan írjatok!

(#1437) visionpro válasza szuper94 (#1436) üzenetére


visionpro
újonc

Úgy látom ez még nem az Elite, csak a mezei X.

(#1438) szuper94 válasza visionpro (#1437) üzenetére


szuper94
tag

Decemberre itt lesz az 5000x elite is. De ez is brutális egy sony as100v-el is össze lesz hasonlítva :)
Már van pár felvétel és nagyon jól szerepel.

(#1439) bb0t


bb0t
senior tag

Nézegettem most pár videót, az SJ4000 jobbnak tűnik. :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1440) FERA88


FERA88
tag

Sziasztok!Mai napon vásároltam, egy s5000-et. Szeretném frissíteni. Jelenleg az Aug. 21-i firmware van rajta. Ahogy néztem megjelent egy újabb V1.0: (20151009) nevű. A hivatalos oldalról nem engedi letölteni, pedig regeltem is rá. Valakinek sikerült már updatelni a gépét?AHogy nézem van már benne magyar nyelv. Esetleg tudna vki egy normális linket adni, ahol letölthető? + egy kis segítséget a frissítés menetéről.
Köszöntem a segítséget!

(#1441) Yayoh válasza bb0t (#1439) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Az 5 ezres mérföldekkel jobb, sokkal jobbak a színek, fehéregyensúly. Ismerősnek Sj4000-re van, szóval tudom mi a különbség a kettő között. De ha akarod küldhetek privátban saját videót, amin összehasonlíthatod.

(#1442) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!

Újabb tesztképek készültek az új SJ5000x-el és egy SJ5000+-al.
Itt nézhetitek meg a képeket!
Hamarosan a tesztvideók is elkészülnek!

(#1443) KoVee84 válasza szuper94 (#1442) üzenetére


KoVee84
senior tag

jó lenne, ha kikapcsolnád a gyrot az 5000X-en, mert így olyan, mint ha zoom lenne rajta a plushoz képest

(#1444) szuper94 válasza KoVee84 (#1443) üzenetére


szuper94
tag

gyro nélkül is belezoomol. minimális a különbség.

(#1445) bunz


bunz
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék beszerezni egy sportkamerát, viszont nem tudom, hogy a sok SJCAM modell közül, melyik a legjobb, melyik éri meg igazán? Valakinek van tapasztalata pl. a limitált kiadású 5000x-el? Jobb, mint az eddigiek?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1446) szuper94 válasza bunz (#1445) üzenetére


szuper94
tag

Az SJ5000x nek nagyon szép képe van szerintem teljesen megéri az árát. Holnap rakok fel a youtube ra egy összehasonlító videót az 5000+ hoz képest.

(#1447) bunz válasza szuper94 (#1446) üzenetére


bunz
csendes tag

Koszi, kivancsian varom. En is az 5000x-et vagy az Elite-t neztem ki, de meg akartam rola bizonyosodni, hogy megeri-e ennyivel tobbet kolteni ra.

(#1448) bb0t válasza bunz (#1447) üzenetére


bb0t
senior tag

Az Eliteben sony szenzor van és tudja a 4K-t

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1449) szuper94 válasza bb0t (#1448) üzenetére


szuper94
tag

Én is várom az elite-et, biztos nagyon jó lesz, de a 4k még nem lesz annyira használható mivel csak 24 fps és csak interpolált, azaz digitálisan felnagyított. :( ha nálam lesz mindenképpen csinálok tesztvideót az 5000x hez képest.
holnap pedig érkezik az első 5000+ vs 5000x testvideóm. Tesztképeket itt találtok ha még nem láttátok volna! (lesznek még új képek is igyekszem bővíteni a galériát.) :)

(#1450) bb0t válasza szuper94 (#1449) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem is a 4K benne nekem a fontos inkább a jó szenzor, a gyro, 1080p 60fps ez már talán igazi 60 fps lesz.. :F jó lenne majd a tesztvideó, nem tudod mikor jelenik meg pontosan? :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.