Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) AttilaN válasza bb0t (#1950) üzenetére


AttilaN
tag

Formáztam, frissítettem, alapértelmezett módra visszaállítottam. Bekapcsoláskor nem jó. Rádugom gépre, kártyával nem működik, kártya nélkül igen. Ezután, ha berakom a kártyát minden ok. Eltelik 10 perc kikapcsolt állapotban, bekapcsoláskor ismét rossz.

(#1952) körte51 válasza Attila444 (#1948) üzenetére


körte51
tag

Mindegyik 170 és nem tudja, de ez azokhoz képest látványosan kisebb! Miért is? Tudod mit várnék Tőletek ,hogy ha napi szinten kapcsolatban vagytok a gyártóval , miért nem tudtok többet ezekről a hibákról és miért nem azt mondjátok ,valósak ,jeleztük mi is a gyártónak ,ezt és ezt válaszolták ez és ez lesz a megoldás erre és arra a hibára! Nem pedig maszatolni,hogy minek erre hang ,minek erre 170 fok ,meg a többi balgaság. Jobb kamera lehet belőle ,ezáltal többet tudtok eladni,ha tesztek ti is azért,hogy a gyártó javítsa ki ezeket a valós hibákat!

(#1953) Lac-coo válasza körte51 (#1952) üzenetére


Lac-coo
őstag

Valszeg azért mert kapott egy másik képérzékelőt ami nem fedi le a kirajzolt képet teljesen .
Kamuzni gondolom nem kamuznak, ha az objektív látószöge 170 fok, akkor teljesen valós adat :)

Amúgy meg pár napja azt írtad észre sem vetted , hogy kisebb a látószög, de most hogy szóltak már kuka az egész ...Ez meg nálam LOL ! :D

[ Szerkesztve ]

(#1954) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Minden esetre az elite elessege engem is izgat, sajnos sehol nem talalon nyers videokat, plane nem az 5000+ al egyutt... Youtube meg olyan amilyen, vagy nem to oriti esz nelkul vagy de ...

(#1956) szuper94


szuper94
tag

Nem tudom mit vártok egy 50 ezres sportkamerától, nem egy mozifilm forgatásra van kitalálva!

(#1957) körte51 válasza Lac-coo (#1954) üzenetére


körte51
tag

Most próbáltam ,jó fény viszonyok ,szép napsütés ! Nekem nincs probléma az élességgel , sőt és a kikockázásnál is éles ! Valamit változott a frissítéssel ,Szépen le tudod olvasni az autók rendszámát!
Színek is jók! Most nézzük többen, jó! Vedd meg nyugodtan !

(#1959) Lac-coo válasza körte51 (#1957) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ha az elveszett latoszoget is megtalalod, megveszem a tied dupla aron ! ;)

Amugy meg nem trollkodni akarok, toltsetek fel videot mi a baj vele, ez amit nyomattok igy hiteltelen.
Ott van osztott.com, barmekkorat feltolthetsz, nem tomoriti es meg streamben is meg tudja nezni akarki...

(#1960) körte51 válasza Lac-coo (#1953) üzenetére


körte51
tag

Ez nem így mőködik a képalkotást kell nézni ,mivel én motoron használom jó lenne a nagyobb szög! A hang továbbra is gyenge 10 fokozaton ,sistereg ,de legalább egy picit hallom a motort! Van viszonyítási alapom a komám 4000-resén szépen hallható a motor hangja! Csináltam pár képet is nekem azok is jók ,élesek!

(#1961) KoVee84 válasza szuper94 (#1955) üzenetére


KoVee84
senior tag

Te sem vagy valami túl hiteles az aláírásodat tekintve... :U
Az utolsó x száz db hozzászólásban te folyamatosan az elitet véded és fényezed,ha semmi hasznod nem származik belőle, akkor miért?
Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy én speciel sokkal jobban adok az átlag userek véleményére (mindezt úgy, hogy qwara nem akarok ilyen kamerát venni, mert van egy 5000+-om és egy Yi-m) ;)

(#1949) AttilaN: nem lehet, hogy megcserélted az 1.5-ös és az 1.54-es kamerához való firmwaret? :F

[ Szerkesztve ]

(#1962) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ezen a videon pl a youtube os szar tomorites miatt ennyire rossz az elite, vagy igazabol is ? (Mondjuk ennyire nem lehet rossz, gondolom...)

[link]

(#1963) körte51 válasza Lac-coo (#1962) üzenetére


körte51
tag

Nem, itt valami gond van valamivel , ennyire nem lehet rossz!

(#1964) AttilaN válasza KoVee84 (#1961) üzenetére


AttilaN
tag

Nem szoftveres a hiba egyre biztosabb vagyok benne. Internetes keresgélés után nem újdonság ez a jelenség, ahogy látom. Rossz az érintkezés kép lapka között. Lencsét megnyomom oldalra, működik, de nagyon zajos, elengedem, ismét fehér kép. Garancia alatt nem szeretném magam buherálni. Küldöm vissza. Sajnos ez van, pedig nagyon szeretem ezt a kis kütyüt.

...ja meg persze, egyik nap még használtam ugyan azzal a szoftverrel, szempillantás alatt rossz lett.

[ Szerkesztve ]

(#1965) Golyo69


Golyo69
senior tag

A napokban vettem én is egy 5000X elitet...még nemsok videót csináltam vele mert nem volt időm de amit csinlatam azzal semmi bajom.....majd tesztelem és majd töltök fel videókat de +1 az Elitre :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1966) partxxx


partxxx
tag

hali, újabb probléma
ma voltunk kutyátsétáltatni és vettem volna fel pár percet

a video elindul utána meg kép befagy és nagy sistergés az egész, teljesen használhatatlan

LINK

innen a nyers videot letölthetitek, nincs tömörítve meg semmi

720p30fps

//tudom még adós vagyok videokkal, de sajnos még mindig nem vágtam ki a személyes anyagokat

(#1967) körte51 válasza partxxx (#1966) üzenetére


körte51
tag

Nem jó hír,másik memkártyával mit csinál?

(#1968) Morzsibácsi


Morzsibácsi
tag

Senkinek nem válaszként,csak úgy írom.Nem értem miért kell ilyen stílusban beszélni egymással.Ez egy fórum.Itt egy termékkel kapcsolatos tapasztalatok megbeszélése folyik tudomásom szerint.Mivel a topik címe nem az,hogy pl sj 5000-et istenesítő topik,hanem az,hogy sj cam tapasztalatok,ezért gondolom,hogyha valakinek negatív véleménye van,az is megfér itt.Ha valaki leírja,akár többször is,hogy neki valami nem tetszik,attól,miért egy hülye paraszt ???? Nem értem azt sem,hogy annak ellenére,hogy ez valóban egy akciókamera,miért akarják rám erőltetni,hogy én mire használjam,nekem mi a fontos? Lehet valakinek bizonyos tulajdonságai a kamerának nem fontosak,lehet másnak ugyanezek igen.Ez miért baj? Írják páran,hogy nekik a hang nem fontos.Elfogadom,tiszteletben tartom.De ő se kérdőjelezze meg,hogy számomra meg lehet,hogy fontos.Alapjában én is motorozáshoz vettem a kamerát.Ennek ellenére,pl szeretném használni egy pihenő alkalmával elhangzott beszélgetés rögzítésére,egy motoros találkozón az esti tábortűz körüli sztorizgatás megörökítésére,egy túra alkalmával,az ott elhangzott "ismertetők,információk"rögzítésére,ne adj isten otthon mit tudom én az unokám egy "akciójának" hirtelen rögzítésére.Igen,én itt szeretnék hangot.Akkor én egy bunkó vagyok ezért? Attól még,hogy "csak" 50 000ft,nem érzem úgy,hogy luxus dolgokért ágálunk,a kamerával kapcsolatban.
Még 3 gondolat.Kihangsúlyozom előre,minden személyeskedés nélkül,és kérve minden további anyázás elkerülését,de pl nekem nagyon vicces,hogy kolléga idejön úgy "kioktatni"minket,hogy nincs is ilyen kamerája. ?? Tiszteljen meg azzal,hogy kicsit elfogad az én véleményemből is,mert vele ellentétben nekem a magyarországi megjelenés első napjától van.És használom,próbálgatom is rendszeresen.
Másik miért nekünk kellene itt is bizonyítanunk,hogy kisebb-nagyobb gondok vannak a kamerával? Nézz körül az interneten.Dunát lehetne,rekeszteni ezekkel a videókkal.Vagy minden nap linkeljek be egyet,vagy minden nap töltsek fel ide egy saját videót? Én úgy gondolom,ami nekem képben,hangban nem tetszik,azt már itt közkinccsé tettem. Nem érzem szükségességét,hogy ezt naponta megismételjem.Sőt,ami tetszett benn,azt is már megosztottam itt.Ennek ellenére a december közepére beígért " itt semmi baj sincs,tökéletes kép,tökéletes hang "videót,mind a mai napig várjuk.Hogy miért nincs még????.......mindenki döntse el maga.
Ha van egy kis időd olvass bele mondjuk itt,és nézd meg itt mennyi " paraszt,trollkodik" :D
Köszönöm :R

(#1969) bb0t válasza Morzsibácsi (#1968) üzenetére


bb0t
senior tag

+1 :R
Arról meg senki sem tehet, hogy a topikot nem özönlik el elégedett felhasználók.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1970) KoVee84 válasza AttilaN (#1964) üzenetére


KoVee84
senior tag

itt a megoldás a problémádra

(#1971) Morzsibácsi válasza KoVee84 (#1970) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Embernek nem ez lehetett az első ... :D Jó munkát a kollégának hozzá :K

(#1972) Lac-coo válasza Morzsibácsi (#1968) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat de mar bocs, epp en lettem leoltva, mert mondtam, hogy hang nem erdekel, sot a kamu szinek sem, mert ot masodperc helyrerakni !':)
Epp en kaptam oltast, hogy bar az en celjaimra teljesen megfelel, megis ennyi eszem van, higy ezt veszem :)

(#1973) Morzsibácsi válasza Lac-coo (#1972) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Emlékeim szerint nem általam lettél leoltva. (ezzel nem másra áttolva a felelősséget).Én inkább 1-2 majdhogynem kioktató hangnemű hozzászólásod miatt reagáltam,említettelek meg a mondandómban.Mondandóm lényege rád vonatkozóan annyi volt,hogy lehet meg kellene hallgatni azok véleményét,akiknek már van ilyen kamerája.Nem elfogadni a véleményüket,csak meghallgatni,anélkül,hogy különféle jelzőkkel illetnéd őket.Sem több,sem kevesebb,sem semmi e mögé bújó tartalom.Ha volna,hidd el leírnám.

(#1974) Abri


Abri
aktív tag

hy all

Sportkamerát szeretnék venni motorozáshoz. Ami fontos hogy tudjon, FULL HD -ban 60FPS el felvenni.
Az SJ4000+ és az SJ500X Elite közt vacilálok.
Ki melyiket ajánlja?

(#1975) körte51 válasza Morzsibácsi (#1968) üzenetére


körte51
tag

Tudok azonosulni minden mondatoddal ! :C Azt azért szerencsére kijelenthetjük,hogy ennyire szélsőséges megnyilatkozás elég ritka és minden fórumon mélységesen elítélendő ,nem is sokáig volt látható . Mi lenne ,ha valami fontos dologról beszélnénk, csak egy kamera :) Nem gondoltam, hogy ha a kamera paramétereit valaki számon kéri , ekkora falba ütközhet ! Egy a lényeg tegnap szép időben megjárattam a gépet :D

(#1976) Morzsibácsi válasza körte51 (#1975) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Abszolút nem lényeges momentum....de ha nem írod,fel nem tűnt volna,hogy eltávolították.... :N
Én meg melóztam,egészségedre! :DD :DD

(#1977) partxxx válasza körte51 (#1967) üzenetére


partxxx
tag

eddig jó volt ezzel is, és utána is jó
csak az a 3-4 vidi lett használhatatlan amit akkor és ott csináltam :F

32gigás Kingston SD-HC UHS3, egy idős a kamerával

(#1978) Morzsibácsi válasza partxxx (#1977) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nekem anno úgy kezdődött,hogy amikor megvettem,a kb másfél hónapos kingston class 10 kártyámat semmilyen körülmények között,semmilyen formázással nem volt hajlandó felismerni.Vettem egy samsung 32-eset,párat küzdött vele is,aztán felismerte.Azóta lekopogjam,nincs gond . Kezeli hibátlanul.Ilyet mint nálad,szerencsére enyém még nem produkált.

(#1979) Somin83


Somin83
csendes újonc

Sziasztok,

nekem az első akciókamerám az SJ5000x elite, így összehasonlítási alapom nincs, de egyenlőre inkább többé , mint kevésbé elégedett vagyok.Ez a videó teljes egészben az elite-tel készült:

https://www.youtube.com/watch?v=a18n5bqtp5s

Minden ki volt kapcsolva, tehát se GYRO, se WDR, FOV: off állapotban. Ez még az 1.2.4-es firware-rel készült. 1080F30, egy snitt van 1080F60-nal.

(#1980) körte51 válasza Somin83 (#1979) üzenetére


körte51
tag

Nagyon jó! :C

(#1981) Lac-coo válasza Somin83 (#1979) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jo ez, nekem is tetszik ! :)

Pontosan milyen formatumban, tomoritessel stb toltotted fel youtube-ra ?
(En barmit csinalok agyontomorit mindent,kozben latok olyan mi osegu videokat , higy el sem hiszem....)

(#1982) Morzsibácsi válasza Somin83 (#1979) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ez teljesen rendben van. :C Mikori vásárlás a kamerád? Köszi!

(#1983) Golyo69


Golyo69
senior tag

Kb első videó amit csináltam vele tükörre rögzítve mert az autós tartó még nincs meg!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1984) Somin83 válasza Lac-coo (#1981) üzenetére


Somin83
csendes újonc

MP4 videó fájl, 22158 Kb/sec, 1920x1080 pixel. Movie Maker exportnál ajánlott típust választottam, semmit nem állítottam.

A kamera januári, de már cserélt, mert az előző példány (decemberi) esetében voltak olyan framek, amelyek fekete foltosak voltak, mintha kiégtek volna.

Greyvshop-tól rendeltem, korrekten intézte a garanciát is.

(#1985) bepi81 válasza bb0t (#1931) üzenetére


bepi81
tag

Nem írtam a lassítást. Ott, természetesen van jelentősége, abban az esetben, ha az a 60 fps valós. Máskülönben kompromisszumot kíván.

Ha csak simán a felvett anyagot nézed vissza, ott nem fogod látni a 30 vs. 60 fps közötti különbséget.

(#1986) bepi81 válasza szuper94 (#1929) üzenetére


bepi81
tag

De a 2k az csak egy képméret, semmi egyebet nem jelent. Minőséget, meg főleg nem. Ez olyan, mint a kompakt fényképezőgépek esetében a megapixel háború. Önmagában az is egy semmitmondó adat. Tudni kell azt is, hogy a megadott megapixelhez mekkora képérzékelő tartozik.

(#1987) bepi81 válasza bb0t (#1938) üzenetére


bepi81
tag

Tény, hogy ebben az árkategóriában nézve, az 5000X Elite egy elhibázott típus. Amennyiben javíthatók a felvetett hibák szoftveresen, akkor részben védhető a termék, de, amenyiben ezek inkább hardveres hibák, amik a túl korai piacra dobásnak az eredménye, úgy már komolyabb a gond.
A magam részéről, ha 50-60 000Ft körül keresnék akció kamerát, lehet, hogy megtoldanám már még egy 20-assal és megvenném 70k-ért a GoPro Hero Sessiont. De ez csak az én véleményem...

(#1988) don pardon


don pardon
aktív tag

Itt egy par video amit az elittel vettem fel sieles kozben.

Szerintem nem rosszak, de azert kivancsi vagyok a ti velemenyetekre is :))

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1989) körte51 válasza don pardon (#1988) üzenetére


körte51
tag

Jó ,ahol a színes síruhák vannak ,ott látványos ! Most jötem haza megint kipróbáltam,de most az első verzióst,ennek is jó a képe tűéles, valós színek! A másik a valóságnál színesebb képet csinál ,de színhű csak szinte világítanak a színek! A végén még megszeretem! :U Valamit csináltak a képélességgel ,karácsonykor nem értettük miért tompa a kép kikockázásnál, most meg pengeéles! Már nem biztos,hogy odaadom Morzsibácsinak ,hogy zsonglőrködjön vele a motoros találkozón! :DDD Majd látjuk mit hoznak még a frissítések!

[ Szerkesztve ]

(#1990) körte51 válasza bepi81 (#1987) üzenetére


körte51
tag

Egyetértek , nem akarom elkiabálni,de a kínai árat talán megéri! Majd látom mennyire bírja a gyűrödést ,rázkódást, hogy ez a képérzékelő lapka is leválik ,mint az 5000+ ,adok neki lehetőséget ,hogy bizonyítson! Elég rosszul sikerült az indulása ,de ... A szokásos ,jött a karácsony piacra vele,gyorsan, nem baj, majd lesz valahogy!

(#1991) Morzsibácsi válasza körte51 (#1989) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ezeket a videókat elnézve,meg a Te hozzászólásod is olvasva,egyre inkább kristályosodik bennem a felismerés,hogy az ÉN SAJÁT elite kamerám,a hangi hiányosságok mellett,komoly képalkotási,leginkább színhelyességi, problémákkal is küzd.Én nem tudok az enyémmel ilyen minőségű videót készíteni,ha beledöglök,akkor sem..Azt hiszem lassan kezdődik a barkácsszakkör :D De irigy vagy :D :D Küldtem pár napja egy PÜ-t.Kukucs rá!

(#1992) körte51 válasza Morzsibácsi (#1991) üzenetére


körte51
tag

Igen Te kifogtad a nem kevésbé rosszat ,óvatosan fogalmazva! Van itt ,látod a kiégett kép is a,amiről most hallunk ,hogy ő is kicserélte egy hibásról!

(#1993) Morzsibácsi válasza bepi81 (#1987) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Szerintem kb feles.Fele szoftver,fele hardver.Persze értem mit mondasz,csak tudod milyen az ember.Ja ez 70,de ha teszek még ehhez is egy huszast,akkor ott a gopro xy,de ha még ahhoz is egy huszast,akkor már miért ne a gopro zzs,legyen....Valahol meg kell húzni a határt.Ez ha f@szán működne,megérné ezt az árat.Így viszont,ahogy kolléga is írta,a kínai árat éri kb.Az meg ugye csak kicsivel több mint GoPro Hero Session árának a fele.Tehát vannak dilemmák :D

(#1994) bepi81 válasza Morzsibácsi (#1993) üzenetére


bepi81
tag

Én is meghúztam a határt. Nekem az volt a határ, hogy nem volt szükségem az Ambarella chipre, meg a színtévesztésre, ezért döntöttem a sima SJ5000 mellett. Ma azt mondom, jó lett volna a wifist venni a sima helyett, de megoldom a tájolást nélküle is. 30k-ért tökéletes, főleg, hogy magyar szervíz, magyar garancia van hozzá.
A fullHD elég, hiszen 2-4k monitorom, TV-m nincs, minek tudjon akkor az 1080p-nél többet? Legyen annyi, de az legyen kvázi jó. És ezt tudja is.

Én az SJ5000X Elite magyar hivatalos árából indultam ki az előzőekben, ami 49900Ft körül van. A GoPro Hero Session 69990. És nem 20k Ft a két készülék között a különbség, hanem sokkal több. A Session kezdő ára volt az egekben (130k), de most, hogy majdnem feleződött, abszolút korrekt ár-érték arányban.

(#1995) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Kozben en is kiprobaltam kicsit az enyemet, igy elsore nagy gondot nem latok, illetve latok de en ezeket mi d szoftveres go dnak lato .
1080-ban , 30 fps nel siman elborna magasabb bitratat is , illetve a to iretesen kell finomitani, higy hogy ne akarjon olyan agyaglanul elmosni mindent ahol nem talal annyi reszletet.
Jelenleg, foleg gyengebb fenyviszonyoknal, sokszor amiatt lesz sok eletlen paca benne, mert mozgas kozben a bemozdulas miatt egyszer csak ugy dont, higy ott nincs reszlet, es ott a halalba tomoriti.
Ha ezeket javitjak, finomitjak teljesen jo lesz ez, addig viszont csak sok fenynel adja amit tud ( bar neha meg ott is elmossa pl a betont a fenti dolog miatt....)

(#1996) Morzsibácsi válasza bepi81 (#1994) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Ez így van.Enyém is hazai,magyar garanciás beszerzés. Én a kínai árral számoltam,azért is írtam,hogy picit több mint a fele. A Gopro ugye 70,ezt meg 1-2 jobb helyen,néha akcióban,37-39 környékén meg tudod venni,kinti aukciós oldalakon.(Nyilván itt a garancia kicsit nyűgösebb is lehet.).Az meg már 31-33 ezer különbség.

(#1997) körte51 válasza bepi81 (#1994) üzenetére


körte51
tag

Én wifist vettem ,de soha nem fogom használni ,pedig azt gondoltam jó hasznát vezem! Sok áramot fogyaszt !

(#1998) Morzsibácsi válasza Lac-coo (#1995) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Bízzunk benn,hogy neked szerencséd lesz vele. :K Én azért nem osztom,hogy minden szoftveres gond,mert ahol pl hülyére kell furkálni az oldalát,hogy normális legyen a hang,( ruszki csávó,párral feljebb)az szerintem egyértelműen hardveres gond,tervezési hiba.Szoftverrel már 3 hónapja nem tudnak rajta segíteni.Videó minőségénél,színeknél inkább eltudom képzelni,hogy idővel szoftveresen orvosolható.Ezért is írtam előbb is,hogy szerintem fele-fele.

(#1999) Lac-coo válasza Morzsibácsi (#1998) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat a hang az jah, az inkabb tervezesi hiba .
De az tenyleg idegesit, hogy bar szemlatomast gyozne a hw a nagyobb bitratat, foleg ugye 30 fps nel, megsem emelik mreg.....Neha remes pixeles reszeket rak emiatt az amugy teljesen jo kepbe ....
Nem tudom, a tobbi kamerajuk is ilyen gyengebb fenyben ?

(#2000) körte51 válasza Lac-coo (#1999) üzenetére


körte51
tag

Nahát akkor Te is találtál valami idegesítőt benne! :W Azt én is észrevettem ,hogy a nagyobb közel egyszínű felületek bekockásodnak! Az én esetemben a kék ég volt ! Rájőttem ,hogy a kikockázásnál életlenség is a kisebb fénnyel van összefüggésben, nem a fw frissítéssel!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.