Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) edyboj78 válasza bepi81 (#1180) üzenetére


edyboj78
újonc

Szép kis koffer. Mennyibe kerül egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1202) maj-viktor válasza bepi81 (#1200) üzenetére


maj-viktor
őstag

...akkora kamu duma! Persze és után kérte a pozitív értékelést, hogy újabb embereket besz*passon! Így működik ez! Ha csak pár darab hülyét befog - már megéri neki!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1203) hoge87


hoge87
tag

Valakinek sikerült már összehasonlítania az sj4000+ -t az sj5000 wifivel?Milyen minőségbeli különbségek figyelhetőek meg?Melyiket ajánljátok?(nem fps és ár alapján, hanem minőség)

(#1204) bepi81 válasza edyboj78 (#1201) üzenetére


bepi81
tag

Az ára változó. Nekem sikerült valami napi akcióban 8-9 dollárért kifogni. Nagyon hasonlók (vagy éppen ugyanazok) megtalálhatók a 13-15 dolláros ársávban is. Ha keresgélsz, arra figyelj, hogy milyen méretre van szükséged. Az enyém, asszem az M-es. Az SJ5000-hez kapott dolgoknak bőven elég, még nagy is...

(#1205) bepi81 válasza maj-viktor (#1202) üzenetére


bepi81
tag

Kit érdekel, úgy őszintén?! Szó nélkül visszafizette az árát, én nyomtam neki a pozitívat. Naná! Hiszen, velem korrekt volt (nem igazán tudott más lenni). Hogy más hogyan veri át magát, az engem hol és miért érdekeljen? :-)

(#1206) bepi81


bepi81
tag

Ja, a Samsung EVO 32Gb-s kártyám a h2testw szerint is 32Gb-os és 3000Ft-ra jött ki.

(#1207) maj-viktor válasza bepi81 (#1205) üzenetére


maj-viktor
őstag

A jövendőbeli vásárlókat átveri / te is hamis képet mutatsz róla, hogy pozitívat adtál... mégha a pénzedet vissza is kaptad! Legjobb esetben is semlegest "illik - kell ilyenkor adni"! És még örüljön, hogy nem nega!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1208) bepi81


bepi81
tag

Miért van az, hogy a 720p 60fps-sel felvett videón elcsúszik a kép és a hang a lejátszáskor? A kép lassabban megy, a hang normál sebességen. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

(#1209) bepi81 válasza maj-viktor (#1207) üzenetére


bepi81
tag

Ettől én még igen jól alszom. ;-)

(#1210) axlfsi


axlfsi
veterán

Nem tudom ismeritek-e Jay Alvarrez csatornajat (ha masert nem, a baratnojeert megeri :P ). Igaz, nem SJCAM hanem GoPro, de az most mindegy, es gyakorlatilag a mi kamerank is kepes lenne ilyen felvetelekre (igaz?). Nyaralasrol homevideokat keresgeltem es otleteket gyujtok, aztan ennel a faszinal ugy leakadtam, hogy elmult egy ora :DDD
Elkepesztoen brutaljok ezek a videok, nekem nagyon tetszik az osszes (amit eddig lattam).. OK, van vele utomunka nem keves, meg vagy 3-an, 4-en is kameraznak neha (ejtosernyos es egyeb bohockodasoknal), szoval ez nem egy amator homevideozas, hanem szerintem feligmeddig profi csapat van mogotte... de azert, na! :C

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1211) meno10


meno10
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni,számomra nem csak videó szempontból hanem fotózás szempontból is szükségem lenne egy jó akció kamera. sj4000 és sj5000 közti fotó különbséggel kapcsolatban.
Ami engem érdekelne az hogy a két gép között menyire érezhető a fotó minőség különbség?
Konkrétabban arra gondolok hogy:

sj4000:
Effective Pixels Approx. 3 Mega Pixels (2048×1536)
Output Pixels Approx. 3 Mega Pixels (2048×1536)
és ebből szoftweresen max. fotófelbontás: 12M(4000×3000)

sj5000:
Effective Pixels Approx. 14Mega Pixels (4320×3240)
Output Pixels Approx. 14Mega Pixels (4320×3240)
és ebből szoftweresen max. fotófelbontás: 14M(4254×3264)

Nem találtam konkrét testet ami ebben nagyon belemélyülve , de ha valaki tud valamit akkor azt meg köszönném ha tudna linkelni vagy személyes tapasztalat alapján bármi félét mondani esetleg mindkét gépel rendelkezve test fotókat mutatni, nagyon megköszönöm! :)

(#1212) maj-viktor válasza meno10 (#1211) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mind2 szar fotóba! :D
(ezek csak videóba jók!)

De természetesen, ha választani kell, akkor az újabb 5000-es modell egyértelműen!
(gondolom te írtál face-n is... most nem igazán van időm erre, de ha megírod melyik 2-vel érdekelne 1-1 gyors tesztkép, azt megoldom valahogy)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1213) meno10 válasza maj-viktor (#1212) üzenetére


meno10
csendes tag

oh az nagyon szuper nagyon meg köszönném! sajnos tudom hogy nem fotóra van kitalálva de ilyen minigéptől csodált nem is várok el :) a sima sj4000 és sj5000-rel készült kép érdekelne

(#1214) axlfsi válasza meno10 (#1213) üzenetére


axlfsi
veterán

Szerintem a fotozast felejtsd el. Egyszeruen katasztrofalis. Nekem 4000+ kameram van, lottem vele par kepet a kivancsisag kedveert es ranagyitva (nem zoom, csak 100%-os kepmeretben) egyszeruen buntet :DDD 10 evvel ezelott az N73-as telefonom a maga 3.15 megapixeles optikajaval korbealazza negyvennyolcszor.

Pixeles, stb ... nem is tudom megmondani milyen :) De ime, nezd meg magad (nagyitsd ki)

[tobbi kep]

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1215) meno10 válasza axlfsi (#1214) üzenetére


meno10
csendes tag

Hát igen katasztrofeális a kép köszi a képet, épp ezért szeretnék összehasonlító képeket 4000 és 5000ről mert elviekben az 5000-ben nincs szoftveresen felhúzva a pixelszám mint a 4000ben és jó lenne látni a 2közti különbséget.

(#1216) AttilaN válasza maj-viktor (#1212) üzenetére


AttilaN
tag

Kíváncsi lennék én is, ha nem nagy teher elküldeni vagy nyilvánosan kirakni. Köszi! :)

(#1217) dond válasza meno10 (#1213) üzenetére


dond
csendes tag

pár próbakép 5000 wifivel:
[link]

(#1218) AttilaN válasza dond (#1217) üzenetére


AttilaN
tag

Én is köszönöm, ez már minőség azt kell mondanom. :)

(#1219) maj-viktor válasza meno10 (#1215) üzenetére


maj-viktor
őstag

4000-essel korábban már készült jópár - kirakva...

https://picasaweb.google.com/108926421125956384164/SJ4000SportCameraGoProCloneTestPictures
https://picasaweb.google.com/108926421125956384164/SJ4000SportCameraGoProCloneTestPictures02
https://picasaweb.google.com/108926421125956384164/SJ4000SportCameraGoProCloneTestPictures03

Amúgy WiFi-sem van csak kézbe most... így 4000 WiFi és 5000 WiFi-t tudok majd... megpróbálom megerőltetni magamat és még a héten készítek párat...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1220) meno10 válasza maj-viktor (#1219) üzenetére


meno10
csendes tag

Szuper, jók ezek képek, nem baj hogy wifis az is teljesen jó! kíváncsian várom majd a képeket!

(#1221) Roob20 válasza maj-viktor (#1219) üzenetére


Roob20
újonc

Ahhoz képest nem is rossz képek. Gondolom a 4000+ minősége sem rosszabb. (?)

(#1222) bepi81


bepi81
tag

Ideális fényviszonyok között lehet olyan képet készíteni az SJ5000-rel, ami érdemes arra, hogy PS Lightroom-mal megdolgozza az ember. Ez sajnos nem általános, de ha tudatosan akar fotózni az ember, akkor lehetséges.
Ehhez kvázi egyenletes fények kellenek, a nagy kontraszt (fény-árnyék) kerülendő. A kontraszt valszeg rendben lesz alapból, ahogy a WB is, én az élesítést szoktam felhúzni max 85%-ig, a részleteket (az alapérték 25-ről) 15-re csökkentem és a maszkolást (0-ról) 65-ös érték közelire állítom.
Ezen kívül egy picit lágyítok a képen és az eredmény egészen elfogadható lesz 4Mp méretben lementve.

A siker kulcs alapvetően a megfelelő minőségű és egyenletességű fény.

(#1223) axlfsi válasza dond (#1217) üzenetére


axlfsi
veterán

Ahhoz kepest, hogy ez egy akciokamera, nem is rosszak! En nem ertem, hogy az enyemek, eredeti meretben nezve, miert lettek olyan, ... milyen is?! Amolyan vizszintes csikokkal tuzdelve ... najo, nekifekszek amint lesz egy kis idom es bovebben tesztelem (ezek a kepek csak egy fele beallitassal keszultek; a WDR es a Stabilization is be voltak kapcsolva. Lehet, hogy ezek rontottak a kepminosegen? .. na, majd kiderul).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1224) hp16


hp16
tag

sziasztok
sj5000-et szeretnék vásárolni,gyári tok jól bírja a vizet?a gombok használhatók víz alatt is?timelapse fotokat milyen felbontásban tud csinálni?akksi meddig bírja timelapse készítés közben kikapcsolt kijelzővel?
köszi

(#1225) istika


istika
tag

Sziasztok.ma erkezett meg az 5000wifim es kerni szeretnek a tapasztaltabb tulajoktol egy komplett bealliast h megis mit mire erdemes allitani hogy a leheto legjobb minoseget kapjuk...
Lenne megy egy wifivel kapcsolatos kerdesem...letoltottwm az appot, csatlakoztam a kamerahoz viszont azt vettem eszre h par masodpercet kesik a kep a telomon. Mitol lehet ez? Tehat nem real time mutatja a telfonom a latottakat hanem par masodperc kesessel.
aki tud, kerem segitsen.koszonom szepen

[ Szerkesztve ]

(#1226) mijos


mijos
senior tag

Ma kaptam meg az 5000 Plus kameram banggodrol de felhaborodott vagyok, mert egy bovli vackot kaptam! Eloszor azt hittem kamu mert a kijelzo kisebb ( le se csekkoltam vasarlas elott mert akcios volt, instant rendeles ) de elvileg jo. Mas a menu, bar nem ertem miert nemet nyelvu. Az akku alapbol benne volt a kameraban, 2 ures zacsko volt a dobozban es hianyzik par kiegeszito. Kar, hogy nem csinaltam "kicsomagolos" videot, mert igy ramondhatjak hogy a kedves vasarlo kivette a tartozekokat. Rendeltem eddig 5-6 kamerat toluk, es az elso amivel problemam van.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1227) AttilaN válasza mijos (#1226) üzenetére


AttilaN
tag

Fake lehet szerinted vagy nagyon gyenge eredeti?

(#1228) llaszlo válasza mijos (#1226) üzenetére


llaszlo
veterán

Pedig a kicsomagolós videó az alap még egy 10 dolláros tételnél is. Én mindenképp reklamálnék.

(#1229) axlfsi válasza llaszlo (#1228) üzenetére


axlfsi
veterán

En az egy dollaros vackoknal is csinalok. Mindig, mindent (plane, mivel mikor kiveszem a postaladabol, meg fogalmam sincs mi az; vajon egy 300 forintos vacak vagy valami daragbb darab). Nem tart semeddig, nem szabad sajnalni ra azt a fel percet, mig elokapod a telefont es megnyomod a rec gombot ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1230) mijos


mijos
senior tag

Alapbol gyanus volt, hogy a kameraban mar benne volt az akkumulator. Aztan mi az, hogy bekapcsolas utan nemet nyelv fogad, nem beszelve hogy 1 darab folia nem volt se a vizallo tokon se a kamera kijelzojen... Irok nekik aztan meglatjuk mi lesz, remelem nem csak a sablon ugyfelszolgalatos dumat kapom..

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1231) istika


istika
tag

Sziasztok. Nemreg kerdeztem de muszaj feltennem ujbol a kerdest ill. kerest: tudna nekem adni valaki egy optimalis beallitast? Hogy mit mire allitsak a menuben hogy a leheto legszebb kepet kapjam...aki tud es akinek nagyobb tapasztalata van, kerem segitsen.

Ezenkivul 3 aksival rendelkezem es van egy plusz toltom hozza [link]
A kerdesem az lenne hogy 2 pici led dioda van rajta, este 10kor feltettem a toltore az egyik aksit es reggel fel7 kor levettem es meg mindig ugyanaz vilagitott rajta. Kinek mi a tapasztalata toltesi ido teren?Csak mert toltom az aksikat es nem tudom hogy mennyi ido alatt toltodnek... mennyit orat bir egyebkent egy aksi?koszonom

(#1232) AttilaN válasza istika (#1231) üzenetére


AttilaN
tag

Minőségbeállításra nem tudok válaszolni, nincs 5000-es kamerám. A wifivel kapcsolatos kérdésedre a válasz, hogy az alkalmazásban mindig egy késleltetett képet látsz, sohasem real time a megjelenítés, ez nem hiba.

A kis töltő, ha le van merülve az akksi, pirosan világít, ha végzett a töltéssel, kéken. Nekem már előfordult, hogy nem raktam bele megfelelően az akksit és végig kéken világított és nem is töltött természetesen. Amit leírtál időintervallumot, bőven elegendőnek kellett volna lennie. Személyes tapasztalatom ezzel a kis töltővel, hogy nem tölti fel teljesen az akkumulátort (lehet csak az enyémmel van így, nem tudom), berakom a kamerába és ott még egy jó darabig töltögeti az akksit. Nálam sosem töltött még másfél óránál hosszabb ideig, de nem is szoktam teljesen lemeríteni, ezt hozzá kell tennem.

(#1233) istika válasza AttilaN (#1232) üzenetére


istika
tag

Köszönöm a valaszod. Kamerat mobil micro usb-s toltojere ra lehet szurni? Ugyanis a csomagban csak egy adatkabel volt. Az aksit egyebkent teljesen belenyomtam a toltobe (megjegyzem eleg nehez is kihuzni belole, sot volt hogy az a kis kiallo papir is eltepodott mert nem akart kijonni az aksi es tul erosen huztam) szoval nem hinnem h nincs benne jol...az aksik egyebkent mennyi idot birnak?

(#1234) AttilaN válasza istika (#1233) üzenetére


AttilaN
tag

Igen, mobil töltővel mehet simán, esetleg egy power bankról, ha nincs más lehetőség. Nagyon hasznos kirándulások alkalmával pl. Akksi idő attól függ, mennyi különálló felvételt indítasz, mennyit kell üzemelni a kijelzőnek. Én mindig 1 perces időre állítom, ha eléri az 1 percet kikapcsol a kijelző és nem merít feleslegesen. Persze vannak olyan szituk, amikor szükség van a kijelzőre. Ezek mellett a wifi is jókora adagot tud harapni az akksi élettartamából. Átlagban olyan 70-90 percet írnak, én csak az SJ4000-re tudok hagyatkozni, csak azt, használtam, ott meg is van ez az időtartam, szerintem 5000-nél sincs másként. 5000+, ami kevesebb üzemidőt bír a hallottak alapján.

(#1235) bepi81


bepi81
tag

Remélem, nem gond, hogy leírom ide, de talán érdekelhet mást is:

Az eustock válaszolt emailben feltett kérdésemre az SJ5000-ez tartozó akkumlátor töltő beszerzéssel kapcsolatban.

Kb 1-2 hét múlva lesz náluk elérhető a termék.

(#1236) istika válasza AttilaN (#1234) üzenetére


istika
tag

Koszi. Azt honnet tudom meg h mennyire van feltoltve az aksi?meloba felraktam es usbrol toltottem a kamerat majd mikor mar lattam a kijelzon h nem tolti, levettem.aztan hazajottem es probakepp raszurtam ujra a toltore es ujra elkezdte tolteni. Most akkor mikor van feltoltve? Mellesleg az a tetves aksi tolto ugyanolyan szinnel vilagitott most is mint mikor reggel raszurtam es itthon hagytam...rossz lehet a toltom?

(#1237) AttilaN válasza istika (#1236) üzenetére


AttilaN
tag

Én mindig a kamerának hiszek. Ha ott nem mutatja a kijelzőn, hogy tölti még, akkor úgy veszem, hogy feltöltött és kész. Annak a töltőnek pedig már rég-rég át kellett volna váltania, próbáld meg másik akksival, gépről vagy másik hálózati töltővel, nem tudom. Ha ezek után is hasonlót produkál, hibás lehet mindenképp.

(#1238) istika válasza AttilaN (#1237) üzenetére


istika
tag

Es kb mennyi ido mig egy aksi feltoltodik?

(#1239) mijos válasza istika (#1238) üzenetére


mijos
senior tag

2-3 ora. Nem tudom miert aggodsz ennyit. Radugod, aztan ha teljesen zoldnek mutatja a toltottseget leveszed.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1240) istika válasza mijos (#1239) üzenetére


istika
tag

Nem aggodom csak mint ahogy irtam (bar lehet te ezt mar nem olvastad) feltoltottem meloba a kamerat, majd hazajottem, probakepp raszurtam toltore es ujra toltotte vagy fel orat...a toltom ami meg van az aksikhoz ugyanolyan szinnel vilagit este mikor rateszem az akkut, mint reggel mikor leveszem...es kozben teljesen ra van szurva, szal tuti van kontakt

(#1241) 5000watt válasza istika (#1240) üzenetére


5000watt
aktív tag

Sziasztok tud valaki olyan embert itt Hp-én aki eredetit árulna ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#1242) AttilaN válasza istika (#1240) üzenetére


AttilaN
tag

Lehet, hogy az a helyzet mint nálam. A kis töltő nem tölti fel 100%-ig. Én mindig a kamerában fejezem be a töltést, mert úgy tuti 100% lesz.

(#1243) mijos válasza istika (#1240) üzenetére


mijos
senior tag

En mar nem lepodok meg ezeken. Nem hiaba csak egy "koppintas". Nekem volt bajom a memoriakartyaval, az alkalmazassal (azon belul is az elokep befagyott ) a frissitessel, sot szinten jelentkezett ez a toltesi "hiba". Ennyi penzert ezt kapod.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1244) bepi81


bepi81
tag

Gondoltam, írok pár sort az SJ5000-esem első éles bevetésének tapasztalatairól, hátha segíthet valakinek.

Családdal megjártuk újra a gyulai Aquapalotát, ahol a csúszdás, vizes kisfilmet raktam össze a Windows Movie Makerrel Win7 alatt.

Kiindulási adatok:
720p 60fps
ISO100
WB auto
HDR on

Ezek voltak a fix kiindulási beállítások, a többi mind gyári értéken. A szerkesztés és a videó felvétel terén tökéletesen kezdő vagyok, nem profi egyik sem. A cél az volt, hogy megtudjam, mennyire érdemes lassítani a felvételt ahhoz, hogy még élvezhető maradjon.

Észrevételek (nem hátrány, vagy negatívum, pusztán csak észrevételek):

A WB bizonyos fényviszonyok között hajlamos "hidegre" állítani a színhőmérsékletet, majd korrigál a helyes irányba.
A sötét/világos átmeneteknél (csúszda alagútból kiérve a világosba) legalább 1 mp kell a kamerának, hogy korrigálja az expot.
A videó snittek készítésekor az akku kapacitása kb 2,5 órán belül lecsökken a töltendő szintre. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 0,5-3 perces videó snitteket vettem fel, eközben, a kijelző értelemszerűen működött (illetve 30 mp-esre volt állítva a screensaver), valamint készítettem nagyjából 2 tucat videót. Ennyit jelent a kijelző használata... Az aksi kapacitás problémáját power bankkal ellensúlyoztam, így 2x-i résztöltéssel lazán kibírta az egész napot.
Nem avatott fotós-kamerás kezekhez jól jönne egy képstabilizátor, de odafigyelve és selfie-bottal nem vészes a hiánya.
Vízben, vizes kézzel a szorító csavarok csúszósak, állítani lehetetlen őket. Úgy csináltam, hogy csak annyira szorítottam meg őket, hogy önmagukban állékonyak legyenek, de határozott fogással lehessen állítani a kamera pozícióját. Ekkor csak arra kell figyelni, hogy ne üssük oda semmihez (pl. csúszda falához), mert akkor elállítódhat.

Vágáshoz: (Windows Movie Maker - Win7)

Időigényes, nem félórás folyamat.
Egyszerű kezelőfelület kezdők számára.
Profi felhasználásra nem alkalmas.
Sok féle átmenet, én mégis inkább az élesvágásokat használtam.
A lassításokat a program 0,5x-0,25x-0,125x lépésekben engedi. Ezek közül a 0,25x még kompromisszum nélkül, a 0,125x már csak kompromisszumok árán ad elfogadható eredményt (utóbbi már kissé kockáz, de témától függően lehet még elfogadható mértékű).
Gyorsítani is van lehetőség, szintén lépésekben: 1x-2x-4x-8x-16x...
Lassítást/gyorsítást egészen egyszerűen lehet végezni: az adott videósnittben a lassítandó rész elejére állunk és rányomunk a megkettőzés gombra. Ekkor készít a program egy másik snittet, a lassítandó résszel kezdve. Itt beállítjuk a lassítás (pontosabban, a lassított sebességgel történő lejátszás) sebességét, majd ennek a résznek a végén ismét nyomunk egy megkettőzést, amennyiben tovább nem akarjuk lassítva lejátszatni az akciót és visszaállítjuk a sebességet 1x-re, vagy oda, ahová akarjuk. Nem bonyolult.
A zene alávágása sem nehéz, időre állítható a kezdése/vége, beúsztatás/kiúsztatás ideje, hangereje szintén.
Képeket is lehet bekeverni a videósnittek közé, illetve, lehetőség van diaporáma készítésénél (amikor csak képek követik egymást különböző átmenetekkel) arra, hogy a képeket olyan sebességgel rakja össze a program, hogy az aláfestő zene végével egyszerre legyen a képvetítésnek is vége.
A alább linkelt film végén látható képeket a programmal fotóztam ki a felvételből pillanatképként, .png kiterjesztéssel. Valamit elronthattam, mert a képek nagyon kis méretűek, emiatt ennyire rosszak kinagyítva. Majd kijavítom.
Videó/film mentésénél több (legalább tucatnyi) előre beállítható mentési séma van, köztük különböző OS-sel rendelkezős eszközökre (Android, iOS, Win7) és különböző felbontások szerint (fullHD, HD, stb). Létezik egy szabadon paraméterezhető beállítás is, itt az aláfestő zene minőségét is beállíthatjuk.
A mentés folyamata közepes gyorsaságú, az én 4p:34mp hosszúságú filmem mentése 4-5 percet vett igénybe és 321Mb méretű lett, természetesen az eredeti felvétel felbontásában, 1280x720 felbontásban.
Két filmet készítettem hasonló tartalommal, de az egyikben alkalmaztam egyszerű áttűnést a snittek között. Ez a mentést követően minden eszközön (Asus O'play, iPhone, Dell Win7 laptop) lejátszva, az áttűnések ideje alatt zavaró pixelesedést okozott. Rájöttem, hogy ha a film mentését custom-ról 720p és Win7-re szánt előre megadott beállítással csinálom, akkor a pixelesedés eltűnik. Érdemes, tehát ezt a beállítást használni mentéskor.

És végül a film:
https://vimeo.com/135149532

(#1245) kellerman válasza bepi81 (#1244) üzenetére


kellerman
tag

Egész jó lett, amikor az elején háttal csúszol ott lett volna jó a 120 fps a lassításhoz :)

(#1246) AttilaN válasza bepi81 (#1244) üzenetére


AttilaN
tag

Nagyon jó lett szerintem, igazi nyár feelinge van :)

(#1247) bepi81


bepi81
tag

Köszönöm. ;)

@kellerman: Igen, biztosan jól nézne ki úgy. Itt, ennél a snittnél 0,25x a lejátszási sebesség, nekem ez is elég így, ahogy van. Számomra zavaróbb az a rész, ahol egyedül csúszok a színes csúszdavilágításban. Az 0,125x sebesség, na, azt már kockázza a kamera 60fps felvétel mellett. De bennehagytam a filmben, hogy látszódjanak a kamera határai. :)

(#1248) AttilaN válasza bepi81 (#1247) üzenetére


AttilaN
tag

Esetleg egy komolyabb program és egy plugin, pl. Twixtor lehet meg tudná oldani, hogy folyamatosabb legyen a felvétel. Mondjuk ott lehet, hogy az élek mentén hullámozna, homályosodna a kép, az még zavaróbb. 60fps módban nem érzékelted gyengébb fényviszonyok mellett, hogy nagyon leesett az fps-szám hirtelen? Sj4000+ kamerám volt, már kis fényviszony változáskor előjött ez a jelenség.

(#1249) bepi81 válasza AttilaN (#1248) üzenetére


bepi81
tag

Nagyon jó a kérdésed, ezt honnan tudom megállapítani?

(Esetleg a leeső fps szám miatt lehet, hogy gyengébb fényviszonyok között kockásabb lesz a videó képe? Mert ilyet igen, vettem észre.)

(#1250) istika


istika
tag

Sziasztok. Tudna esetleg adni valaki egy optimalis beallitasi modot h mit mire kell alitani a legjobb kep erdekeben??Akinek van ilyen, kerem kuldje el nekem es mindenkinek akinek jol jonne.
Koszonom :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.