Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) körte51 válasza bepi81 (#1750) üzenetére


körte51
tag

Miről beszéltek? Mutass már a piacon egy hasonló terméket ,aminek ennyire silány a hangja! A legolcsóbb is képes rá! Azt mondod feltőrekvő cég az sj az eddigieknek nem volt hangproblémája, ez nem feltörekvést mutat ,hanem visszafejlődést! Nem reális elvárás a megfelelő hangrözítés? Nem hiszem el ,hogy ezt kimondja egy józan gondolkodású felnőtt ember, akinek már volt a kezébe hasonló kamera! Egy dologra tudok gondolni akik ezt monják érdekeltek ,ezeknek a kameráknak a forgalmazásában ! Higgyétek el akkor tesztek a legjobbat az sjcamnak ,ha nem érveltek a hibás hang mellet ,mert értelmes érv nem létezik! Visszatérve az olcsóságra, fele ennyiért vettem volna egy 4000 -rest ,csak én jobbat akartam .

szuper94:"Ez a kamera ilyen... el kell fogadni. A sportkamerának nem a hang a lényege.."
"Ha ez neked nem megfelelő, akkor számodra nem az SJCAM kamera a megfelelő termék."

Na ezek a mondatok ártanak a legtöbbet az sjcam eddig elért sikerének !

(#1752) cermi válasza bepi81 (#1750) üzenetére


cermi
újonc

Nem var senki csodat, de azert 50.000ert tudjon olyan vagy banja fene kicsit gyengebb hangot mint egy 18e ft-os sj4000. Nekem kocsiba van a legtobbet, de ha visszanezem es epp beszelgetek a mellettem ulovel normal hangerovel akkor visszanezve a felvetelt nem nagyon lehet hallani a beszelgetest :/ (kb mindkettonktol 30-40 cm-re van a kamera fejmagassagban)

(#1753) partxxx válasza szuper94 (#1749) üzenetére


partxxx
tag

akkor légyszi ne kozmetikázz teszteket majd és írd oda hogy "gyerekek, ez szar, inkább vegyetek GoProt"

(#1754) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Van olyan topik, ahol segítenek eligazodni, hogy milyen akciókamerát vegyek?
Felhasználás: Meccsek videózása; ill. 120fps jó lenne,ha lenne 720p-n. A legolcsóbb, de supporttal rendelkező készülék kéne. A telefonom tudná ezeket, de azt nem merem oda rögzíteni, ahova ez kerülne, és ha baja lesz, akkor ne a telónak legyen.
Az SJ4000 tökéletes lenne, de ahogy látom, ott felskálázott a 720p-s slowmo. (?)

(#1755) independence


independence
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék Tőletek.
Sportkamera vásárláson töröm a fejem, pontosabban egy SJCAM 5000-s szérián.
Ebből a szériából melyik a legajánlottabb?
Én a 5000 WIFI-t néztem ki, hogy talán annak a legszebbek a felvételei?! (színhelyes, kontrasztos stb.)
Esetleg egy megbízható (tehát nem valami copy-t árul) külföldi forrást is tudnátok adni, gondolom onnan még olcsóbban ki lehet jönni anyagilag.
Köszönöm.

Szerk:
Pl. néztem a Banggood.com-ot, megbízhatóak vajon?
SJCAM SJ5000 WIFI

[ Szerkesztve ]

(#1756) partxxx válasza independence (#1755) üzenetére


partxxx
tag

GoPro HERO 129.99$ (37638.13 HUF) wifi nélkül

GoPro HERO+ 199.99$ wifivel

általad linkelt SJCAM 5000 WIFI 38379 HUF (132.573$)

ITT 129.99$

ITT 129$

ITT 126.01$

(#1757) independence válasza partxxx (#1756) üzenetére


independence
csendes tag

Köszönöm.
És ezek vajon valóban SJCAM termékek vagy valami olcsó copy?

(#1758) partxxx válasza independence (#1757) üzenetére


partxxx
tag

sjcam.com és sjcamhd.com tuti eredeti, 100%

a harmadikról nem tudok nyilatkozni

(#1759) Attila444 válasza motoflug (#1754) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ha mindenféleképpen kell a valós 720p 120fps, akkor SJ4000+, M10+ (ez ugyanaz, mint a 4000+, csak más a formája), SJ5000+, SJ5000X Elite vagy Xiaomi Yi jöhet szóba.
Ezek drágábbak, mint az SJ4000, de az csak 30fps-t tud.
Nemrég csináltam egy összehasonlító tesztet, abban benne van majdnem mindegyik, meg tudod nézni a képüket egymás mellé rakva, ha visszalapozol egy kicsit megtalálod

partxxx és independence: + 27% áfa + vámkezelési költség, ezt se felejtsétek el.

[ Szerkesztve ]

(#1760) independence válasza partxxx (#1758) üzenetére


independence
csendes tag

Köszönöm a segítséged ;)

(#1761) independence válasza Attila444 (#1759) üzenetére


independence
csendes tag

Szia!
Jó, hogy szóba hoztad.
Ha 129$-ért veszem esetleg a GoProt, akkor 129$+27% áfa+vámkezelés?

(#1762) motoflug válasza Attila444 (#1759) üzenetére


motoflug
őstag

Köszönöm szépen! Arra még nem találtam választ, hogy a wifi modul milyen pluszt ad egy ilyen akciókamerának. Mobileszközről irányíthatóvá válik? :R

(#1763) körte51 válasza cermi (#1752) üzenetére


körte51
tag

Itt is szépen érzékelhető ,amiről beszélünk!
https://www.youtube.com/watch?v=9Z6NtYCX6MY

(#1764) Attila444 válasza independence (#1761) üzenetére


Attila444
aktív tag

Azt a Goprot én nem venném meg, inkább SJ5000 Wifi, jobban jársz vele. Ami kínából jön, arra 27% áfa jön + 2000ft kezelési költség, sok esetben jobban jársz ha itthon veszed, már csak a garancia miatt is.

motoflug: Telefonról vagy tabletről tudod irányítani, elindítani/megállítani a felvételt, beállításokat változtatni és vissza is tudod nézni a felvételeket. Nem létfontosságú funkció, de sokszor jól jön, pl ha olyan helyre rögzíted, ahol nem látsz rá a kijelzőre és be kell állítani, hogy milyen szögben álljon.

(#1765) szuper94 válasza partxxx (#1753) üzenetére


szuper94
tag

Mondtam én olyat hogy ez szar? egyáltalán nem. Én elégedett vagyok a kamerával. számomra a kép a fontos.
legtöbb helyre tokban van felfogatva ami amúgy is letompítja a hangot.

(#1766) partxxx válasza körte51 (#1747) üzenetére


partxxx
tag

@körte51

tudsz mutatni teszt videot hanggal az újról ?
+ egy kontrol felvételt, mondjuk telefonról ?

@szuper94

ízlések és pofonok, de 52k-ért (pl ha itthon veszed 25% akciósan!! ) én egy rendes működő példányt várnék

[ Szerkesztve ]

(#1767) independence válasza Attila444 (#1764) üzenetére


independence
csendes tag

Ha kérhetem kifejtenéd a véleményed bővebben? Annyira nem vagyok tájékozott a témában. Oké az sjcam-hoz tucat kiegészítő jár és cserélhető akksi, de képminőségben is felülmúlja az említett "low cost" GoPro-t?
Lehet most nagy ostobaságot kérdezek, de a gopro.com-ról rendelve lenne áfa+vám?

(#1768) partxxx válasza independence (#1767) üzenetére


partxxx
tag

@independence

igen, áfa + 2000ft

nem igazán vám mert csak 150€ felett kell vámot fizetni, viszont van a postának "vám kezelési költsége" ami azt jelenti, hogy azért fizetsz, hogy áfát fizethess :)

nézz teszt videokat, összehasonlításokat

szvsz az egyik kamera a színeiért ezért szebb

edit.: írtam privát üzenetet

[ Szerkesztve ]

(#1769) körte51 válasza partxxx (#1766) üzenetére


körte51
tag

https://www.youtube.com/watch?v=sMKVDR8y1R4&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=_dF5_wgZQ0c&feature=youtu.be
Fél méter távolságról készült !

(#1770) körte51 válasza partxxx (#1766) üzenetére


körte51
tag

Elmondom ,hogy jutottam a 25% körüli arányra! A tévét 50 % on hallgatom az már erős! A szoba közepén felvétel . Visszahallgatáskor felerősítve 100% ra és kb az eredeti felével szól!

(#1771) partxxx válasza körte51 (#1769) üzenetére


partxxx
tag

köszi szépen, nekem az első széria is detto ugyan ilyen

(#1772) körte51 válasza partxxx (#1771) üzenetére


körte51
tag

Az első szériásnál kevésbé dobozhangú és erősebb is ,de hol van ez a megfelelőtől és ahogy növeled a felvételi távolságot ,még katasztrófálisabb!Nem estt szó még a hangszórójáról , az is csapnivaló ! Azon is változtathattak a 4000hez képest, de ez melőzhető része a dolognak!

(#1773) partxxx


partxxx
tag

úgy döntöttem eladom az 5000x-emet, aprók közt megtaláljátok

//nem tudom ez belefér-e a hirdetés ellenes szabályba, ha nem akkor lehet törölni

(#1774) körte51 válasza szuper94 (#1765) üzenetére


körte51
tag

Ha valaki teszteket végez ,akkor vegye figyelembe a felhasználók széles rétegének igényeit! Legyél tisztába hol és mire lehet használni ! Abban az esetben ,ha csak a saját kamera használati szokásodat emeled ki az nem jó! Elveszted a hitelességedet ,mint tesztkészítő,ha minden alkalommal kijelented,hogy neked csak a kép a fontos.Vitázok azokkal ,akik a videózésban a hanghatásokat mellőzhetőnek tartják!

(#1775) körte51 válasza partxxx (#1773) üzenetére


körte51
tag

Az elsőmet én is árulom a másodikkal még várok,hogy mi lesz ezzel a hanghibával mert,hogy óriási a felháborodás az biztos ! Nem értem miért nem lehet szoftveresen egy mikrofon érzékenységet állító skálát berakni a setupba ,aztán majd mindenki oda állítja, ahova akarja? Bízok egy frissítésben ,mert az sjcam oldal is rogyadozik a hangilag elégedetlenkedőkkel !

(#1776) szuper94 válasza körte51 (#1774) üzenetére


szuper94
tag

Mondj nekem egy olyan területet ahol sportkamerával létfontosságú a hang!
Szerintem a sportkamera elsősorban arra lett kitalálva hogy bárhova lehessen rögzíteni és bírja az extrémebb körülményeket. Olyan helyen használod őket ahol egy 200 ezer forintos kamerát vagy éppen mobilt nem lehetséges, pont a rögzíthetőség és az extrém körülmények miatt.

(#1777) partxxx válasza szuper94 (#1776) üzenetére


partxxx
tag

mint pl egy fesztiválon =)

de bármikor amikor akár csak 2 mondatot rá akarsz mondani

(#1778) don pardon válasza szuper94 (#1776) üzenetére


don pardon
aktív tag

Például egy túrára (gyalog, bicikli, kajak/kenu...) ahol számít a súly. Nem fogsz magaddal vinni 2 kamerát, egyet a videózáshoz egyet a hanghoz.
Ha a túra alatt nem is, de a pihenőhelyeken vagy esténként jó ha fel tudsz mondani egy két dolgot. És mielőtt azt mondanád, hogy arra ott a telefon, az nem jó megoldás. Teljesen más színvilágban vesz fel és csak nagyon macerásan lehet a kettőt összevágni.

Létfontosságot senki nem mond, csak annyit hogy jó lenne ha tudna hangot felvenni, legalább annyira mint a 4000-es széria.

Amúgy nagyjából másfél hónapja mondtad, hogy felteszel hangtesztet az elite-ről. Azóta is várjuk...

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1779) körte51 válasza szuper94 (#1776) üzenetére


körte51
tag

Ugye nem akarsz meggyőzni,hogy a piacon kapható összes sportkamera rossz és ez azért jó mert nem tud hangot normálisan rögzíteni! Úgy adod elő ,mint ha ez a hiba ,előnye lenne ennek a kamerának! Van előtted két egyforma sportkamera ,azonos árban az egyik képes a másik nem képes hangrögzítésre . Ugye te is azt viszed haza amelyiket én?

(#1780) körte51 válasza szuper94 (#1776) üzenetére


körte51
tag

Még valami eszembe jutott! A gyártó is úgy szerette volna megcsinálni ,hogy legyen rajta hang ,ugyanis a menüben van egy ki-be kapcsoló! A kikapcsoló működik a te igényeidet kielégíti. A bekapcsoló 25%-ig működik, ami nekem és még vagyunk egy páran, kiknek kevés!

(#1781) bb0t válasza szuper94 (#1776) üzenetére


bb0t
senior tag

Hagyjuk már rá ezt a hang témát. :) Az összes többi akciókamerának van hangja, és nem is rosszak. Ebből kell kiidnulni. Sokan ilyennel vlogolnak, viszik fesztiválokra, ma már nem csak arra való egy akciókamera, hogy ejtőernyőzés közben a fejedre rakd. Ma már családok kirándulásán is ott van apuka felcsattintja egy mellhevederrel és kész a családi videó. Én is olyan dolgokhoz használom többnyire ahol jó jön a hang és más is. Ne akarj meggyőzni senkit. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1782) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Múltkor volt nálam egy 18$-os fake sj4000 -es, a képe szánalmas volt, de a hang felvétele tökéletes.
Nem tudom miért kell ez a terelés, milyen érdektől vezérelve.
Ha valami rossz akkor rossz. Ennyi.
Nekem is úton van egy 5000X, hát nem kicsit félek az első benyomásoktól.

(#1783) bb0t


bb0t
senior tag

Az új firmware-ben hozzáadtak plusz két hangerő fokozatot, torzít mint a fene de hátha lesz olyan akinek megteszi.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1784) peestheee


peestheee
tag

a viszonteladók és az értékesítésben érdekeltek mostmár tehetnek egy szívességet, abbahagyhatnák az összevissza szövegelést, és a hiba védelmezését

(#1785) körte51


körte51
tag

Fölraktam a frissítést , nekem egy nagy sistergés jön még a gyenge hanghoz ,de majd még próbálgatom! Szerintem rosszabb mint volt!

(#1786) don pardon válasza körte51 (#1785) üzenetére


don pardon
aktív tag

Nekem a 9es hangerővel jobb lett, ott még nincs alapzaj úgy mint a 10esen.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1787) körte51 válasza don pardon (#1786) üzenetére


körte51
tag

Igen 9 esnél nics sistergés! Határozottan jobb!

(#1788) körte51 válasza don pardon (#1786) üzenetére


körte51
tag

Kipróbáltam az első szériást is ! Nem akarom elkiabálni ,de mint ha az is jobb lenne!

(#1789) partxxx


partxxx
tag

nekem nem akarja letölteni az újat :\ de a honlap is alig jön be ...

(#1790) körte51 válasza partxxx (#1789) üzenetére


körte51
tag

Én is alig boldogultam vele Valami miatt elég gyenge a kapcsolat!

(#1791) Mrlink


Mrlink
tag

Kipróbáltam a régi fw-vel és az újjal is.
A 10es az mintha kicsit sok lenne első hallásra.De a 9es az korrektebb.

(#1792) bb0t válasza peestheee (#1784) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát igen pedig egy figyelmeztetést már kaptak. :U

Szerintem nagyon torzít a két új fokozat de persze hangosabb lett.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1793) körte51


körte51
tag

https://www.youtube.com/watch?v=B9hUKEFWKzg
Na ezeket kell figyelni, megjelent az első !

(#1794) bb0t válasza körte51 (#1793) üzenetére


bb0t
senior tag

enyémen is kb ilyen a hang

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1795) dond


dond
csendes tag

Sziasztok!
Ma kiesett/elhagytam a (bekarikázott) felső led borítást (5000wifi), van tippetek honnan tudnék szerezni?

(#1796) bb0t válasza dond (#1795) üzenetére


bb0t
senior tag

Valami led-es boltban kéne körülnézni, végzáró sapka vagy egyéb címszó alatt.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1797) körte51


körte51
tag

https://www.youtube.com/watch?v=FkKV9IeNt-E
Egy közeli teszt.

(#1798) körte51


körte51
tag

Csináltam egy pár próbát ! 9 es hangerőnél lüktetően jön a sistergés a hanggal ,10es fokozatnál folyamatos a sistergés! Az első szériást 10esre kell kapcsolni és legalább van valami hangja .Előrelépés ,hogy 2 hónap után hallom a hangját ,viszont megvárom ,hogy ne én mondjam ki a minőséget.

(#1799) GeryGreyhoun válasza körte51 (#1774) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

A hozzászólásod rávilágít egy fontos tanulságra: a sportkamera hangminősége olyan, mint a helyesírás: valakinek fontos, valakinek egyáltalán nem :) Ezt egyáltalán nem bántásból mondom, sőt: maximálisan egyetértek veled, ennyire különbözőek vagyunk, és belátom, hiba volt, hogy ezt nem vettem figyelembe.

Hétköznapi körülmények között egyébként mennyire kielégítő számodra az új FW?

tomanovicsgergely.hu

(#1800) körte51


körte51
tag

Kiadták 1.2.5 frissítést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.