Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) llaszlo válasza bepi81 (#1150) üzenetére


llaszlo
veterán

Ne hasonlítsuk már az olcsó suzukit (vagy még azt a szintet sem éri el) egy drágább opelhez, skodához, vw-hez stb. De persze most próbálod kimagyarázni, hogy vettél egy vállalhatatlanul rossz képet készítő valamit, és fenn vagy akadva az SJ4000 rossz WB kezelésén. Miközben a te kamerád iszonyat zajos és homályos képeket készít.

(#1152) maj-viktor válasza istika (#1142) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ4000 topikban írtunk már róla...
http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/friss.html

SymbianOS és nekem kézbe is van... tesztek alatt
http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/hsz_9937-9937.html

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1153) llaszlo válasza istika (#1141) üzenetére


llaszlo
veterán

Mindegyiken ki lehet cserélni csak simán rá van pattintva.

(#1154) mati12


mati12
senior tag

Láttátok már: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1155) llaszlo


llaszlo
veterán

Ezen sehogy sem lehet kép stabilizálást beállítani?

(#1156) llaszlo válasza llaszlo (#1155) üzenetére


llaszlo
veterán

Amúgy legújabb szoft van rajta (két napja frissítettem), de semmilyen anti shake vagy image stabilisation menü nincs benne.

(#1157) llaszlo válasza llaszlo (#1156) üzenetére


llaszlo
veterán

Az SJ4000ben is van kép stabilizálás, akkor ebben, hogy hogy nincs?
[link]

(#1158) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Legújabb kisfilmem SJ5000-el, akit érdekel:

[link]

(#1159) llaszlo válasza M3xx (#1158) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem elérhető.

(#1160) M3xx válasza llaszlo (#1159) üzenetére


M3xx
tag

Nem értem miért nem elérhető, ha nem bejelentkezve nyitom is meg a linket működik.
Egyébként 'SJCAM: Underwater fun' -ra első találat.

(#1161) llaszlo válasza M3xx (#1160) üzenetére


llaszlo
veterán

Itthon jó, telóról nem volt elérhető.

(#1162) mati12 válasza M3xx (#1158) üzenetére


mati12
senior tag

Jó kis videó lett. Azt esetleg lehet még tudni,hogy mivel vágtad meg?

[ Szerkesztve ]

(#1163) kellerman


kellerman
tag

Most jött meg az SJ5000+, első benyomás:

Videó minősége szerintem jó lesz, borús időben is tetszett napfénynél még nem tudtam kipróbálni. Fotók minősége jó, a kijelző betekintési szöge az ami nem tetszett, csak szemmagasságban látható jól ami a képernyőn van. Ennél olcsóbb kamerában (58$) jobb a kijelző.

Itt vettem ( eustock.hu), eredeti , másnapra megérkezett, az volt a dobozban amit rendeltem, + 1 jótállási jegy és egy általános magyar nyelvű használati utasítás és a számla.
FW:v2.4 frissítettem v2.6-ra

Kínából rendeltem hozz egy ilyet is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1164) mati12


mati12
senior tag

Ha esetleg valakit Sjcam 5000 wifit szeretne...

[ Szerkesztve ]

(#1165) M3xx válasza mati12 (#1162) üzenetére


M3xx
tag

Adobe Premiere Elements 13-at haszánlok, illetve ez a harmadik videóm amit vágtam vele. Az előző kettő is elérhető a feltöltéseim között jútyubon.

(#1166) axlfsi válasza deicide (#584) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt jol latom, hogy legfeljebb 5 perceket tud felvenni? Azaz, ha nem akarom, hogy torolje az addig felvett anyagot, akkor 5 percenkent oda kell, hogy nyuljak a kamerahoz es egy gombot megnyomni rajta?

Mar majdnem eldontottem, hogy az 5000-es mellett teszem le a voksomat, de mivel a legfeljebb evi egy nyaralast leszamitva, ahol menne egy kis bohockodas meg egyebek, az ev tobbi napjan a szelvedo alatt fedelzeti kameraskodna. Igy viszont, hogy nekem oda kell nyulni 5 percenkent, nem tul jo moka...

Hogy van ez, hasznajatok dashcamkent is? Mik a tapasztalatok ez ugyben?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1167) csabyeca


csabyeca
csendes tag

Sziasztok! Memória kártyával kapcsolatban mik a tapasztalatok? Mit érdemes venni sj5000-be? Illetve van tippetek hogy honnan? Igazából az idő számít, szóval ALIék sajna nem játszanak. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1168) llaszlo válasza csabyeca (#1167) üzenetére


llaszlo
veterán

(#1169) axlfsi válasza llaszlo (#1168) üzenetére


axlfsi
veterán

Tested cards on SJ5000+ with firmwares until V1.7

Feltetelezem ez a simara is ervenyes, nem csak a pluszosra(?).

Samsung EVO SDXC Class 10 64GB = Not working! (Use SmartDisk_FAT32_tool.exe from attachment to make it work!)

Ebben mi a trukk? Nem igazan ertem; ha ezzel a programmal formazom a kartyat, akkor mar latni fogja az SJ? Wtf?! :F
Hogyan formaz ez, megis? :)

(en is majd egy ilyen SDXC kartyat tervezek melle vasarolni...)

UI.: azert eleg sok, 32GB-os kartyanal olvasni azt, hogy instability!. Ezt sem ertem miert... Most vagy kezeli, vagy nem. Ha instabil es lutrizni kell vele, akkor megette a fene az egeszet! :W

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1170) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hollandiából, lengyelektől is kerestek már meg ahol a fő kérdés: SJ5000-es (esetleg 5000+) vagy 4000+, sokan a számokba kapaszkodnak és nem is tudják, hogy a 4000+ hol van a sorban. Csak zárójelben jegyzem meg. Aztán sokan nem számolnak az akku idővel, én nem tudom kint az nem lényeg senkinek. OFF de mégis ON.

(#1171) axlfsi válasza Kolondrum (#1170) üzenetére


axlfsi
veterán

Ertem en, de megsem. Mi az, hogy megkerestek Hollandiabol es a Lengyelektol? Radirtak, hogy Szimbiánóes kollega, "Co myślisz o SJCAM" meg "Wat denk je van SJCAM"? :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1172) Kolondrum válasza axlfsi (#1171) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is csak lestem, de így volt. Látták az unboxingot meg a minta videókat.
Witam
widziałem twoje filmy na youtube i mam pytanie

[ Szerkesztve ]

(#1173) Gamerkid


Gamerkid
csendes tag

Sziasztok, több kérdésem lenne, ill tanácsot szeretnék kérni.

1. Probálgattam az SJ 5000 resemet és youtubera szeretnék összevágni videót zenével milyen rendeleléssel adja vissza a legjobb minőséget, én valamilyen szinten észreveszem a különbséget a mostani mp4 es felbontással kicsit elmosódik nem adja vissza ugyanazt.
2. a rendszerbe hogyan tudom megnézni hogy melyik a firmware van rajta a Versionba: G20150407V01 van írva Date May 20 2015 Firm: SJCAM
Megéri frissíteni? mivel lesz jobb?

3. Ti bicajozáshoz beszoktátok kapcsolni a car modot? érdemes-e?
4. Mit jelent a Cyclic Record a HDR és a MotionDetection a setupban?

Köszönöm a válaszokat előre is! Bármi jó tanács van még kezdő kamerásnak várom! :) :D

(#1178) hp16


hp16
tag

sziasztok
sj5000 wifi kamerát tervezek venni a sony as20-am helyett,az sj5000 wifi akksija mennyi időt bír 2megapixeles timelapse fényképezés közben?

(#1179) bepi81 válasza Gamerkid (#1173) üzenetére


bepi81
tag

1-2: Passz.

3-4.
Car mode: bicajon szinte értelmetlen. Annyi a lényege, hogy, ha autóban használod dashcam-ként, akkor a szivargyújtóról töltő kábel csatlakoztatásakor automatikusan indítja a felvételt. Biciklin nincs sok értelme, hacsak nincs nálad egy power bank és hosszú kábel... :-)
A HDR javítja valamelyest a nagyon világos és nagyon sötét (árnyékos) részek miatti kontrasztot videó felvétel készítésekor. Hatékonyságát nem ismerem, ki kell próbálni "ON" és "OFF" módban is, és úgy használni a kamerát, ahogy számodra jobban tetszik.
A Motion Detection mozgásérzékelőt jelent. Felvételt indít (vagy készít?), ha a kamera látóterébe egy mozgó tárgy (ember, állat, jármű, stb...) kerül. Ez a funkció akkor érdekes, ha biztonsági kamerának szeretnéd használni az eszközt.
A Cyclic Mode annyit jelent, hogy beállíthatod, hogy hány perces snitteket rögzítsen a videóknál folyamatosan.

(#1180) bepi81


bepi81
tag

Kérdés: Az SJCAM SJ5000-hez jelenleg a legfrissebb hivatalos firmware frissítés az a 2015. 05. 26-i kiadású?

Ma reggel meg is érkezett a csomag, valóban eredeti SJCAM. A felvételek minősége rendben van, tetszik, nagyon jó a WB, teljesen valóságos. Amit hiányolok belőle a klón SJ7000wifi-hez képest, az az elektronikus képstabilizátor, minden más azonos vele, ami a paraméterezhetőséget illeti. Itt már a minőség is rendben van, olyan, amit elvártam volna az SJ7000-től is.
Megérkezett a víz- és ütésálló kemény tatyó is a kamerához és kiegészítőihez, íme:

Egész kulturált megjelenésű lett az eszköz így.

Megérkezett az alu selfie bot is, nagyon könnyű, kinyújtott 98cm-es maximális hossza ellenére is nagyon könnyű, jó fogású kis ketyere. A rögzítője stabil, igazán kényelmes a használata. Jövő hét kedden ismét Aquapalotázunk egyet a családdal, akkor lesz beavatva minden élesben.

Annyi tuningot végeztem el rajta, hogy a gyári kijelzővédő fóliát nagyjából méretre szabtam és rendesen rányomkodtam a kijelzőre, illetve, a vízálló tok fedőlapjára.
A firmware 20150407-ről már a 20150526 jelű.

(#1181) axlfsi válasza bepi81 (#1180) üzenetére


axlfsi
veterán

A kerdesedre a valaszt sajnos nem tudom (meg csak leendo tulajdonos vagyok), de megsughatnad nekem, hogy honnan szarmazik a kis tatyó es a szelfipalca :) ... masszivnak tunik a bot, en is valami hasonloan massziv doronggal szemezgetek :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1182) axlfsi válasza M3xx (#1158) üzenetére


axlfsi
veterán

Le a kalappal, nagyon hangulatos kis videot szerkesztetel! :C
... az egyik kiscsaj meg, amilyen lazan kinyitja a szemet a viz alatt :R Aranyosak! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1183) hp16


hp16
tag

sziasztok
sj4000+-t vagy sj5000wifit érdemes venni?ahogy nézem nem sok az árkülönbség.

(#1184) axlfsi válasza hp16 (#1183) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Hol hasonlitottad ossze a parametereiket? Nem viccbol kerdezem, hanem komolyan. Habar nem ma jott ki a 4000+, de meg mindig rendesen vadaszni kell a reszletes infokat rola (pl. cmos esNovatek 96660, sensor tipusa?).
Egyet tudok: a 4000, 5000 es 5000+ valamint ezek wifi valtozatai kozul (felteve, ha nem erdekel a wifi; engem cseppet sem), akkor az 5000 a legjobb vetel (legalabbis, eddig az en szubjektiv velemenyem ez s mondom mindezt ugy, hogy meg nem volt szerencsem egyikhez sem, csak olvastam. Sokat. Illetve videokat, velemenyeket lestem.

4000+ -rol meg nem allt ossze a kep. Ami biztos, hogy van benne Wifi, tud 2k videot es a 720p-ben kepes 120fps-re... de a tobbi? Fene tudja... a 120fps szerintem csalogato, de vagy 15ruppo a kulonbseg (azert veszel egy jofele 64es kartyat, szelfipalcat es ha ugyes vagy, meg egyszer jol be is rughatsz a maradekbol :DDD )

Na, neszeneked, dontsel! (en itt allok most).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1185) axlfsi válasza axlfsi (#1184) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt most talaltam a 4000+ -rol:

cpu novatek 96660
sensor OmniVision OV4689

Mindenesetre, nehezen fogsz itt (barhol) egyertermu valaszt a kerdesedre, hogy melyik is lenne a tutibb... Kinek, melyik. Akinek meg mar van az egyibol, altalaban reszrehajlo (plane, ha addig meg nem volt a masikbol is elozoleg...).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1186) bepi81 válasza axlfsi (#1181) üzenetére


bepi81
tag

A tatyó és a bot is Aliexpressről van és tizen %-os akcióban 8-9$ körüli összegért jutottam hozzá.

(#1187) bepi81 válasza hp16 (#1183) üzenetére


bepi81
tag

Számomra kérdéses, hogy a 2k-t jelenleg mire használnád? Ahogy elnézem, a 4000+ is "csak" 32Gb-os kártyát tud fogadni, ezzel, azonban, lerövidíti a folyamatos felvétel hosszát az 1080p-hez képest.
Valszeg az új chip által van lehetőség a 2k felbontásra, csak érdekelne a WB-képessége is, hogy sikerült-e javítani a korábbi 4000-es típus kékes-zöldes színezetéhez képest?
A magam részéről még nem igazán tudom beilleszteni a termékskálába a 4000+-t, lehet, hogy az előző modellek árkategóriájához képesti ugrás egy előjelként szolgál a jövőben bemutatandó, újabb, magasabb számozású (5000, 6000 modellek) árához? Tehát, tovább drágul az SJCAM-család?

Jelenleg azt gondolom, az 5000-es család 3 tagja szinte minden lehetséges igényt kielégít...

De én csak hangosan gondolkodom, nem kell egyetérteni velem...

(#1188) axlfsi válasza bepi81 (#1187) üzenetére


axlfsi
veterán

Ami a kartya kompatibilitast illeti, nem ilyen fekete es feher a helyzet. Itt (vagy a masik SJ topikban, mar nem tudom, ra lehet keresni) van forumtars aki minden tovabbi nelkul, 128GB(!)-os kartyaval hasznalja hibatlanul a kamerajat :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1189) bepi81 válasza axlfsi (#1188) üzenetére


bepi81
tag

Hogy őszinte legyek, csodálkoznék is, ha a gyártó nem gondolt volna a nagyobb kapacitású kártyák használatára, hamár növelték a videó felbontását. Simán el tudom képzelni, hogy kezeli a nagyobb kártyákat (logikus) is, csak fura, hogy ezt miért nem írják le a specifikációba?

(#1190) benedek92


benedek92
csendes tag

Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül,hogy videolapse módban egy 32 gigás kártyára kb hány óra felvétele fér rá?

(#1191) axlfsi válasza bepi81 (#1189) üzenetére


axlfsi
veterán

Utban van egy Samu 64-es kartya es a 4000+ is. Amint megjonnek, tesztelem es leirom majd (de nem ide, hog ne offoljak, hanem a 4000-es topikba ;) ).
Arrol a kartyarol egyenkent azt olvastam, hogy nem kompatibilis, de egy adott szoftverrel formazva(?) azza lesz (nem nagyon ertem mi a kulonbseg a pl. vindózos formazas es egy erre a celra megirt szofver kozott, mert sokat varialni nem lehet ezzel; fajlrendszer a lenyeg es ennyi, nincs benne semmi trukk. Majd kiderul).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1192) llaszlo válasza axlfsi (#1191) üzenetére


llaszlo
veterán

" mert sokat varialni nem lehet ezzel; fajlrendszer a lenyeg es ennyi, nincs benne semmi trukk."
Akkor ezt nagyon rosszul tudod, nem csak ennyi. Van ott még más is amikkel lehet variálni. Ráadásul formáztam winnel a kártyát és a cam csak azt írta ki, hogy tegyem be a kártyát miközben bent volt, de még a menübe se tudtam belépni. Fogtam és OSX-en megformáztam utána jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#1193) axlfsi válasza llaszlo (#1192) üzenetére


axlfsi
veterán

Ertem. Akkor ebben megicsak van valami(?).
Na majd elvalik es beszamolok rola, ha megerkeztek...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1194) llaszlo válasza axlfsi (#1193) üzenetére


llaszlo
veterán

Bizonyára, de a 8GB-os kártya, hogy "lesz 32-es"? Annál is trükköznek csak ott nem a valós kapacitás látszik csak úgy adják el. Aztán a másolásnál kiderül, hogy kaki van a palacsintában.

(#1195) axlfsi válasza llaszlo (#1194) üzenetére


axlfsi
veterán

Bizonyára, de a 8GB-os kártya, hogy "lesz 32-es"?

Hat en ezt most nem ertem :DDD Milyen 8GB-os kartya, hogy lesz 32-es?

Szerintem valamit felreerthettel. En az rcgroups.com -on olvastam egy szosszenetet arrol, hogy milyen kartyak, hogyan kompatibilisek (az addigi tapasztalatok alapjan) az 5000-es eszkozbe. Beidezem akkor a teljes "taulmanyt":

Tested cards on SJ5000+ with firmwares until V1.7:
Silicon Power Micro SDXC 64GB Class 10 = OK!
Sandisk Extreme Pro 64GB = OK!
Samsung EVO C10 32GB = OK!
Sandisk Extreme C10 32GB = OK!
Lexar EVO C10 32GB = OK!
Transcend Premium 300 C10 32GB = OK!
Sandisk C4 32GB = OK!
Sony C10 32GB (SR-32UY)
Sandisk C6 16GB = OK!
Kingston 16GB = OK!
Transcend C10 16GB = OK!
Sandisk Ultra C10 32GB = instability!
Toshiba C10 UHS-1 32GB = instability!
Verbatim C10 32GB = instability!
HP C10 SDU32GBHC 32GB = instability!
Sandisk Ultra C10 16GB = instability!
Transcend C10 32GB = instability!
TDK C10 8GB = instability!
Kingston C10 8GB = instability!
For 64GB cars try to use SmartDisk_FAT32_tool.exe from attachment
Transcend Premium 300X 64GB = Not working! Creating small videos!
Sandisk Ultra C10 64GB = Not working! Not recognized
Samsung EVO SDXC Class 10 64GB = Not working! (Use SmartDisk_FAT32_tool.exe from attachment to make it work!)
7dayshop C10 64GB = Not working!
Sony SDXC C10 UHS-I 64GB = Not working!

... es feltunt, hogy nagyon sok 32GB-os kartya instabil. Erre iranyult kesobb a kerdesem, hogy vajon mit jelent ez, miben nyilvanul meg es miert instabil?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1196) peter3374


peter3374
csendes tag

Olyat tud a készülék, hogy ha autóban használja az ember dashcam-nek, akkor ha elfogy a hely a kártyán, akkor a régit felülírja?

(#1197) llaszlo válasza axlfsi (#1195) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem értettem félre semmit. Te még nem hallottál olyanról, hogy 4-8GB-os kártyát eladnak 32-64-esnek és csak a másolásnál derül ki, hogy gebasz van? Azt is valahogy trükközéssel csinálják.

(#1198) axlfsi válasza llaszlo (#1197) üzenetére


axlfsi
veterán

Mar, hogy ne hallottam volna olyanrol. Nekem is van itt a fiok melyen egy HEINEKEN-es harminckétgigás, ami csak 2 vagy hogy is (mar 4 eve vettem, de valamiert nem dobtam ki).

Azert az ilyen fake USB pendriveok jellemzoen olyanok szoktak lenni, melyek teljesen noname, ilyen-olyan-amolyan figurakba bedugva arultak.
MicroSD hamisitvanyokkal (szerencsere) meg nem volt dolgom, ugyanakkor csodalkoznek, ha egy olyan komoly szakmaisagu forumon, amit linkeltem, a tesztelo elotte, mielott leirja, hogy az SJCAM-jaban instabil, nem ellenorzi a kartya valodisagat (egy HWtest-tel pl.); vegigirja, latszik, hogy jo es utana teszteli az SJCAM-ot. Nem? De. Szerintem.
Mindegy, ne lovagoljunk ezen :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1199) KoVee84


KoVee84
senior tag

Srácok, nagyon jó az SJ5000PLUS app iphone-ra!

(#1200) bepi81 válasza llaszlo (#1197) üzenetére


bepi81
tag

Amit a múltkorában írtam, hogy vettem 45db olcsó microSD kártyát (6db 32Gb-os, a többi 16-os), leellenőriztem a h2testw programmal. A 32-esek valójában 8-asok voltak, de a 16-osok jóknak bizonyultak. Nem tudtam mindet tesztelni, csak véletlenszerűen választottam ki közülük 3-3 db-ot.
Megreklamáltam az eladónál (eBay) és ő visszautalta a 6db 32-es kártya árát úgy, hogy nem kérte a kártyák visszaküldését.
Azt írta, hogy valamiért a 32-es és 64-es kártyákkal lehetnek hibák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.