Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) bb0t válasza Morzsibácsi (#1900) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen de ha kiszámoljuk milyen időközönként jön ki a frissítés akkor a 120as verziószám nincs is oly' távol, nyugtasson ez. :D

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1902) Morzsibácsi válasza bb0t (#1901) üzenetére


Morzsibácsi
tag

igaz... :D Aggódom is picit,hogy már kedd van,és a héten még nincs új fw :((

(#1903) körte51 válasza bb0t (#1899) üzenetére


körte51
tag

Faragnak rajta? A fejét kellene baltával megfaragni,annak aki piacra dobta ezt a kiforratlan szutykot! :W

(#1904) don pardon


don pardon
aktív tag

Megavvolt bejegyzését láttátok már?
Kicsit barbár de működik, igaz a garancia biztos ugrik :DDD

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1905) Morzsibácsi válasza don pardon (#1904) üzenetére


Morzsibácsi
tag

:DD :DD Wazze ezek a ruszkik.Náluk nincs lehetetlen.

(#1906) Morzsibácsi válasza körte51 (#1903) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nyugalom kolléga...majd a frissítések helyreteszik.az összes problémát...kb 2038-ra :DD

(#1907) partxxx


partxxx
tag

pacsi

Elvittem a a kamerát "terepre".

Barátnőmmel voltunk Eger - Egerszalók - Demjéni barlangfürdő háromszögben

Eger - városos fotózás, tokban a pánttal kézfejre szerelve egész jó volt

Egerszalók - szintén kültéren fotózás, 10 méternél távolabb már nem felismerhető hogy mi is volt a téma, de nem is egy fényképező

Demjéni termálban viszont pocsék volt, víz alatt még ok, viszont bármilyen művilágítás úgy tönkreb***a a képet hogy ha nem a kártyáról nyitom meg egyből azt hiszem valaki direkt elrontotta (videó + fénykép egyaránt) + mindíg bemozdult a kép (gyro on)

a playback közben egyszer lefagyott, így ki kellett vennem a vízálló tokból, majd akku ki-be
kellemetlen vízes kézzel, be is párásodott a tok így 1 órára paroklópályára kellett tennem

akkuidő jónak mondható, spóroltam is vele (720p 30fps) de kb 11től 17ig amit akartam felvettem, és kb végig standby a kamera

majd válogatok anyagot és ITT lesz elérhető

(#1908) pctomi90


pctomi90
csendes tag

Sziasztok,

SJCAM vásárlása előtt állok, de ahogy a fenti hozzászólásokat olvastam most elbizonytalanodtam.
SJ5000x Elite verziót szerettem volna megvásárolni. Ajánlott ez a termék, vagy tényleg annyi hibája van? Inkább keressek egy másik típust, pl SJ5000+?

Előre is köszi a segítséget.

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#1909) Morzsibácsi válasza pctomi90 (#1908) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Hát....amennyiben abból amit visszaolvastál az jön le,hogy ajánlott...
Olvass vissza jó sok oldalt ( kb december mondjuk közepétől ),nézegess bele 1-2 külföldi fórumba is,azután döntsd el. Lehet,hogy te olyan célra használod,ahol ez lesz álmaid kamerája.

(#1910) partxxx válasza Morzsibácsi (#1909) üzenetére


partxxx
tag

papírnehezéknek

szerk.: a márka kb bármely más taga fele ennyiért megéri, az 5000x nem

[ Szerkesztve ]

(#1911) Morzsibácsi válasza partxxx (#1910) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Igen én is ilyesmire gondoltam,hogyha az álma egy asztali dísz,vagy reggel a kukoréloló kakast megdobálni......Arra tökéletes választás.Minden másra ott a Mastercard,ja nem,egy másik kamera.
Mikorra várhatók a videóid?

(#1912) körte51 válasza Morzsibácsi (#1906) üzenetére


körte51
tag

Nem vagyok ideges! :W Megvárjuk ! :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=XYOTVfBD46I&index=1&list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL
Itt elég jó a képe!

(#1913) körte51 válasza partxxx (#1910) üzenetére


körte51
tag

Volt nálam a komám sj4000-je , nagyságrendilegg jobb ,színesebb ,élesebb a képe az elitnek! Még köpködök ,de szerintem ki fog alakulni! Az biztos ,hogy 50000 -ret nem ér, de amennyiért vettem ,annyiért nincs gopro!

(#1914) Morzsibácsi válasza körte51 (#1913) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Én sajnos ezt nem tudom kijelenteni.Nem álltalánosítok a saját darabjaimról beszélek.Fenntartom azt az állításom,hogy jelen pillanatban,a nálam lévő sj5000x elite darab,szinte minden tulajdonságában gyengébb,mint a nálam lévő sj4000 wifi.Hangsúlyozom még egyszer mielőtt valaki belekötne:nem az sj 5000x elite kameráról beszélek,hanem a SAJÁT sj5000x elite kamerámról.Megvehettem volna a Gopro-t is.Úgy gondoltam,hogy szezonálisan én amennyit,amire használom,nincs rá szükségem.Tehát ebből adódóan,nem is várom el,hogy hozza egy Gopro minőségét,tudását.Soha nem is vártam el.De joggal várnám el ennyi pénzért is,hogy egy alacsonyabb minőségen stabilan működő kamerát kapjak.De sajnos ott tartok lassan,hogy nem tudok már egy ép dolgot mondani a kamerán,ami úgy teszti a dolgát ahogy kellene,lassan nem tudok egy olyan paramétert mondani,ami megfelel a specifikációknak.Ez meg azért nem olyan f@sza.Ja,és nézd feljebb,még a tok is szétb@ssza a kamerát....... :DD

(#1915) szuper94 válasza Morzsibácsi (#1914) üzenetére


szuper94
tag

Ti ketten aztán nem vagytok semmik xD
Nem védeni akarom az sjcam ettől de a gopro tokja megrepesztette a gopro házát :D Az sj4000 nél egyértelműen jobb az sj5000x elite. Csak ti háborogtok itt a fórumon. Ha jobban tetszik akkor használjátok a 4000-est.

(#1916) körte51 válasza Morzsibácsi (#1914) üzenetére


körte51
tag

Ez is azt jelenti,hogy jó nagy szórás lehet a minőségben, tipuson belül is! Kimaradt a gyártás végén a minőségi ellenőrzés. Néztem a dobozt is az sem egyforma! Az egyikbe benne az sjcam felirat a másikban nincs és az sjcam feliratosnak ér bele az öntési kiemelkedése a kamerába a másik síkba van!

(#1917) partxxx válasza Morzsibácsi (#1911) üzenetére


partxxx
tag

Képek elvileg feltöltve, videókat még meg kell vágnom (személyes részeket ki)

Igyekeztem úgy válogatni, hogy legyen mellé referencia kép is.
A file neve a készítés pontos idejét jelöli.

LINK

(#1918) körte51 válasza szuper94 (#1915) üzenetére


körte51
tag

Tudod, Neked mint tesztelőnek kellene észre venni azokat a hibákat amiket mi a hozzá nem értők egyből látjuk! Soroljam ? Elmondom ,hogy nam csak ketten háborgunk!

(#1919) körte51 válasza partxxx (#1917) üzenetére


körte51
tag

Kinti képek egész jók!

(#1920) Morzsibácsi válasza szuper94 (#1915) üzenetére


Morzsibácsi
tag

És isten lássa lelkem,még csak nem is a konkurencia embere vagyok :D
Nem háborgok.Csupán beszélgetek,eszmét cserélek,néha zsörtölődök. :D A Gopro tokját nagyívben lesz@rom,mert nem Gopro kamerát vettem. Sj-t vettem,így az Sj tokja érdekel.Pár apró,ámde lényeges dolog,ami lehet elkerülte figyelmedet.Az elején leírtam,hogy én egy több sebből vérző kamerát kaptam.Leírtam,hogy a forgalmazó tök korrekt volt velem.Előbbi hozzászólásomban is kiemeltem,hogy az ÉN kamerámról beszélek.Érdekes módon,én két perc alatt be tudom bizonyítani,hogy gond van a színekkel,gond van a hanggal,gond van ezzel,azzal.Ennek az ellenkezőjére december közepe óta nem tudtok felmutatni semmit.Hogy csak mi háborgunk?Hát ez egy enyhe barokkos túlzás volt. :D A külföldi fórumon ahol be vagy regelve,majd karikázd be a pozitív hozzászólásokat légy szíves....mármint a tiéden kívül.Nem lesz nehéz munka.Hirtelen kb ennyi.Nagyon fontos:senkire nem haragszom,de a véleményem,mint ezidáig,ezután is le fogom írni.Ha az Sj szakemberei olyan fw-ket csinálnak,hogy a kamera nagyon pöpecül fog működni,akkor elsők között leszek,akik dicshimnuszokat,zengenek majd itt a kameráról.Vagyok olyan korrekt gyerek.

(#1921) Morzsibácsi válasza partxxx (#1917) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Köszi! A kinti képek szerintem teljesen rendben vannak.A benti meg benti....Sokszor komoly drága fényképezőknek is beletörik a foguk a benti,főként villanyfényes képek készítésébe.

(#1922) partxxx válasza Morzsibácsi (#1921) üzenetére


partxxx
tag

a színhűségen azért lehetne javítani, a zöld árnyalatai elfogadhatóak csak

a képélesség, mint írtam 10m után drasztikusan csökken

[ Szerkesztve ]

(#1923) Morzsibácsi válasza partxxx (#1922) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Színhűségről már én is tettem be képet. Nálam mint írtam a kék,sárga és piros színekkel van gond. A feljebb belinkelt videóm,amiben ezek nincsenek,majdhogynem tökéletes.Én igazából nem nagyon fényképezek vele,inkább a videó részét preferálom.

(#1924) szuper94 válasza Morzsibácsi (#1920) üzenetére


szuper94
tag

Nem is feltételeztem ilyesmit.
Én csak úgy gondolom hogy csak felfújjátok az egészet.
Egyáltalán nem olyan drámai a helyzet a kamerával ahogy egypáran írjátok. Nálam is van sj4000-es kamera és bárki bármit ír nem hiszem hogy jobb mint az 5000x. Nyilván ráfér még a javítás az 5000x re de így se egy rossz használhatatlan kamera. Az 5000+ pl az 2.8 as verziónál tart és teljesen más színei vannak mint bármely más kamerának.

(#1925) körte51 válasza szuper94 (#1924) üzenetére


körte51
tag

"Én csak úgy gondolom hogy csak felfújjátok az egészet.
Egyáltalán nem olyan drámai a helyzet a kamerával ahogy egypáran írjátok."
Én meg úgy gondolom Te bagatelizálod el !
Mi lenne ,ha valamit a hibáiról beszélnél ? Azokra reagálj és tételesen amik felvetődnek ! Mi a véleményed a 170° látószögröl? Mi a véleményed a 10 méternél távolabbi élességgel? Mik ezek a színgondok?
Kicsit magasabb szinten ,ha lehetséges ! Vitatod ,hogy létező hibákról beszélünk?

(#1926) Morzsibácsi válasza szuper94 (#1924) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Persze,a helyzet nem drámai,csak bosszantó.Nehéz de megpróbálom megfogalmazni,mi is az alap probléma.Ha veszek egy terméket,mindegy mit,szerintem jogos elvárásom vele szemben,hogy működjön.Úgy működjön,ahogy azt a gyártó hirdeti,a promóciójában előadja,azoknak a paramétereknek amit maga a gyártó állít,feleljen meg.Hiszen pont ezek miatt veszem meg,valami alapján kiválasztottam.Nem járható az az út,hogy piacra dobok egy sok sebből vérző,"félkész" terméket,és majd heti-kétheti fw-el próbálom foltozgatni.Hiszen akkor engem vevőt,becsapott.Joggal érzem azt,hogy közel sem azt kaptam a pénzemért amiért fizettem Hozok 1-2 hülye példát: A színes televíziódat sem úgy veszed meg,hogy fekete-fehér,és majd a jövő heti fw-el jön a piros szín,következő heti fw-vel a zöld,stb,stb.Megkapod a tökéletesen működő általad valamilyen paraméterek alapján kiválasztott készüléket,és örülsz.Nem? Még hülyébb példa:én vagyok az autógyártó,eladom neked a csilli-villi gépjárművet.Van benn minden mi szem-szájnak ingere.Ja a fék nem mindig működik,de majd jövő héten küldök rá egy progit,ja a lámpák csak dél és 2 óra között működnek...majd a közeljövőben megpróbálom megoldani,az ablaktörlők még csak béta fázisban vannak,de dolgozunk rajta.stb,stb.
Szóval érted a gondomat.Engem valamilyen szinten becsaptak úgy érzem,és ez bosszant.Sajnos ráadásul az a fajta vagyok aki nem szívesen rejti véka alá a mondandóját.Ennek ellenére,azt gondolom kúltúrált hangnemet használok,és próbálok senkit meg nem sérteni.Ettől szép az élet,hogy nem egyforma a véleményünk :D
De azt még mindig fenntartom,hogyamiért "háborgunk" feleslegesen,annak megcáfolására még december közepe óta nem voltatok képesek.Most már majdnem február közepe van.....

(#1927) bepi81


bepi81
tag

Egyébként, miért éppen az 5000Elite-t választottátok?

Korábban elég sokan leírtuk, hogy az SJCAM cam-ek közül minőségre a legkorrektebb típus az a sima 5000 és 5000 wifi. Ennek jó a hangfelvétele (bár mono), a videó és a fényképező rész élessége megfelelő környezeti fény esetén teljesen korrekt (sőt, akár PS Lightroomban kicsit még tovább is finomítható), a WB kb helyes a legtöbb esetben.
Igaz, 1080P-ben "csak" 30fps-re képes, de az emberi szem 24-27 fps-e mellett ez lényegtelen. Az elkészült felvételek minősége ezért az árért abszolút vállalható.
2k-4k felbontás csak parasztvakítás, ha hardveresen ehhez nincs felnőve az eszköz többi eleme...
Értem (gondolom), hogy az újabb-modernebb típus adatlapja vezetett benneteket a választáshoz, de már az 5000 elite megjelenésétől kezdve lehetett olvasni annak az előző szériához mérten gyengébb minőségéről.

Szóval, a kérdés csak annyi, hogy miért nem maradtatok a sima 5000 (wifi)-nél?

(#1928) szuper94 válasza Morzsibácsi (#1926) üzenetére


szuper94
tag

Akkor mondok én is egy példát. Az autós példád nem állja meg a helyét meg a tv s se. A kamera paraméterei biztosan megfelelnek különben nem hiszem hogy piacon lenne. Azt nem.tudom pontosan hogy harangozta be az sjcam a kamerát én pl a Sony szenzorra lettem figyelmes.
Gondolom a Sony hallatán mindenkinek van egy elvárása de a képminőség nem csak a kameraszenzoron múlik.
Szerintem hozzá a kamera a paramétereinek megfelelő szintet. Nézd meg pl a telefonokat, kiadják pl android 5.0 val. Megjelenés a 6.0 és nem kapod meg akkor te vagy a legjobban felháborodva. Mert az gyorsabb jobb mint az előző. Vagy pl a számítógépes játékok. Rengeteg játékot már úgy fejlesztenek hogy kiadás előtt egy évvel lehet már játszani a béta verzióval ha megveszed a játékot és a felhasználók visszajelzései alapján fejlesztik véglegesre.
Jobb lenne ha vennél egy kamerát ami jön egy adott szoftverrel és nem frissíthető? Akkor aztán hiába írsz az sjcam nek hogy neked ez nem tetszik. Nem tudnának vele mit kezdeni

(#1929) szuper94 válasza bepi81 (#1927) üzenetére


szuper94
tag

A 2k az egyáltalán nem parasztvakítás teljesen jól működik. Azért a 30 és a 60 fps között bőven látni a különbséget szabad szemmel. Nálam a full HD 60 fps volt a fő ok. Nekem pl van egy sima 5000x em ami elég közel áll a sima 5000 ek hez

[ Szerkesztve ]

(#1930) Morzsibácsi válasza bepi81 (#1927) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Én pl azért,mert balga voltam :D Azért mert úgy gondoltam,hogyha az elődök is egyre jobbak,( még ha közben egy kis botlása volt is a gyártónak ) a legújabb még jobb lesz? Mert türelmetlen voltam? Mert nem vártam ki,hogy mások megvegyék,kipróbálják,és az ő véleményükből tanuljak?Mert megtévesztett a gyártó leírása,és bemutató videói? Nem tudom.....tényleg nem.Akkor azt a késztetést éreztem,hogy nekem ez a kamera kell,de most,már előrendelve.Akkor amikor még semmi tapasztalat nincs róla.Hülye voltam.Tény és való.Ennek ellenére azt a véleményem továbbra is fenntartom,hogy ez nem jogosítja fel a gyártót,arra,hogy egy "félkész",majd időközben vagy kiforró,vagy nem, készüléket adjon el számomra.

(#1931) bb0t válasza szuper94 (#1928) üzenetére


bb0t
senior tag

A kamera paraméterei biztosan megfelelnek különben nem hiszem hogy piacon lenne. Ha itt a látószögre gondolsz akkor nem így van. Minden külföldi tesztelő elmondta, hogy nincs meg 170° a látószög. És ez a hozzáállás részedről ami sokaknál kiveri a biztosítékot.
Ahelyett, hogy elismernél egy teljesen nyilvánvaló hibát vagy hátrányt inkább elkezdesz maszatolni, meg kitérő válaszokat adni.
Férfiasan meg kellene mondani, hogy igen srácok ez a kamera még nincs összerakva, ajánlok helyette más típust.
Ráadásul kérdezted miért nem másik típust választottunk... Melyik másik SJCAM-ban van még GYRO? :U

bepi81

Most komolyan gondolod, hogy az fps-nek nincs jelentősége? :) Próbálj már meg belassítani 30 fps-t. :U
Egyébként neked is csak azt tudom mondani, az Elite-et a 60fps és a GYRO tette eladhatóvá a másik kettő ötezreshez képest.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1932) Morzsibácsi válasza szuper94 (#1928) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Értjük mi egymást szerintem,csak picit elbeszélünk egymás mellett.Nyilván én is odaírtam,hogy hülye példa,de gondolom értetted,hogy mit akartam vele sugallni,kicsit sarkosítva.Természetesen nincs azzal semmi baj,ha egy gyártó,az idő múlásával fejleszti termékeit.Nagyon jó példát hoztál erre a telefonnal.Csak azt ne felejtsük el,hogy a kettő között a nagy különbség abban rejlik,hogy a telefon,az android 5.0-val is tökéletesen működik.A 6.0-val újabb funkciók kerülnek be,vagy a meglévők még jobbak lesznek.De ugye az Sj-ről ez azért nem mondható el,mert már eleve komoly hiányosságokkal dobta piacra a kamerát.Azért tévedésbe ne essünk,ő most jelen pillanatban nem fejleszt az fw.ivel,hanem próbálja az elb@aszásait korrigálni.Óriási a különbség! Nekem ez a véleményem.Gondolom te másképp látod: De mint előbb is írtam ettől kerek a világ :D

(#1933) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nem pontosan ez a modell, de talán hamarabb tudtok válaszolni, hogy mennyire éri meg a SJCAM SJ5000x Elite verziója?

Szerk:
Most olvasom, hogy többeteknek gondja volt vele.. mit érdemes helyette? ha ebben tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1934) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hali !

Én is az 5000x elite mellett döntöttem, de most olvasva ezt a topikot el vagyok bizonytalanodva ! :)
Hang az gyenge, azt tudom, nem izgat, nincs rá nagy szükségem ....
De pl mit jelent az, hogy tíz méternél messzebb életlen minden? Az hogy...? :)
néztem rohadt sok videót, amit nem tömörített agyon a YT annál én különösebb gondot nem láttam az élességgel.....Az 5000+ élesebbnek láűtszik, de szerintem nem az, a nagyon nmagy kontraszt miatt látom annak és mintha tulzásba vitték volna feldolgozásnál az élességet, mint amikor szerkesztőben maxra tolom a sharpot.....Látószög se zavar engem, hogy nincs meg a 170 fok ....A hdr ( vagy mi a csuda aneve itt...) az meg kifejezetten tetszik .

színek olyanok amilyenek, rossznak nem rossz, ha nagyon zavar azt aztán tényleg helyre rakom fél perc alatt...

szóval nekem még nincs meg a kamerám, de most már izgat azért a dolog, hogy valóban ennyire rossz ??

Esetleg ha vannak valakinek tesztvideói, felrakhatná osztott.com ra, onnan tömörítés nélkül meg lehet nézni streamelve ....

(#1935) körte51 válasza Lac-coo (#1934) üzenetére


körte51
tag

Megtaláltad a kamerád! Nem szükséges hang ,nem akarod a 170fokos látószöget, színezni magad akarod!
Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#1936) Lac-coo válasza körte51 (#1935) üzenetére


Lac-coo
őstag

Esetleg valóban csak két trollal állunk szemben ...? :D

Ha egy akcióvideón az ember a színeket nézi ,akkor azért kár volt videót készíteni ! :D
Csordogáló patakhoz , meg parkoló KÉK :) zsigulihoz nem kell ilyen kamera, elég egy telefon.

Igazából rengeteg videóz megnéztem ,én továbbra sem látom olyan rossznak mint amennyire ti ketten mondjátok ....
Csak gondoltam a trollkodáson kívül van valami értelmes magyarázat is :D

(#1937) körte51 válasza Lac-coo (#1936) üzenetére


körte51
tag

Messziről látszik ,hogy te nem akarsz kamerát venni ,sőt .....Volt már aki meg akart győzni,hogy ezekre a kamerákra nem fontos a hang, ugye nem akarsz lebeszélni a színekről? Némafilm ,fekete fehérben, majd kiszínezed mint egy kifestőt az óvodában! Hamar kiderül ,ki beszél itt őszintén! Nekem a hanggal volt gondom ,így kerültem ide , kíváncsi voltam hogy másnál is van ez a probléma.Kiderült ,hogy más másik hibával küzd. Felhívták a figyelmemet ,hogy nincs 170 fok látószöge ,amit én nem is vettem észre és láss csodát ,valóban! Nekem nincsennek gondjaim a színekkel ,de elhihetjük azoknak ,akiknek vannak . Van aki az élességre panaszkodik és miért tenné ,szerinted szórakozásból tölti itt az időt. Az én kamerám optikája nincs pontosan beállítva, oldalra néz! Ki lehet figurázni a kék autót de,elég ostoba ,aki nem érti ,mit akart érzékeltetni rajta a készítő.
Te elmondanád ,mi értelme kétségbe vonni ,azokat akik kifejtik véleményüket az sj5000x elit-ről? Netán árulod?
Nagyon jó ,hogy trollnak nézel ,mert így mégtöbbször leírhatjuk a hibáit,hogy aki ezt a kamerát veszi tisztában legyen vele! Ne járjon úgy mint mi! :W

(#1938) bb0t válasza Lac-coo (#1936) üzenetére


bb0t
senior tag

Nézőpont kérdése az egész. Ahhoz képest, hogy nem 20-30 ezres kameráról beszélünk elég sok hibája van. Ez az SJCAM zászlóshajója kéne, hogy legyen specifikációja szerint, nem pedig a fekete bárány amin ez se stimmel az se stimmel. Ha neked van 50-60 ezred arra, hogy egy hibáktól hemzsegő kamerára kiadd akkor tedd meg. :R Vagy várj egy kicsit amíg ki nem javítják őket, esetleg nézd meg mit tud majd a hamarosan megjelenő új típust. Nem kell elkapkodni, február van. :)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1939) Lac-coo válasza bb0t (#1938) üzenetére


Lac-coo
őstag

No de pontosan mi az a hatalmas nagy hiba vagy hibái? :)
Nem tud 170-et mert kisseb a szenzor...no aztán. Simán együtt tudok élni vele, hogy a nagyon durván torz, hordós rész lemarad....
Rossz a hang ? Ahogy látom legutóbbi javitással már van olyan jó mint a többin, azokon se nevezném amúgy jónak .
Színek....Jobb lenne ha nem tévedne ekkorát, de ez ilyen. Néha még be is jön a kissé idealizált színvilága. Ha nagyon zavar, majd szűrök rajta, nagy kaland.
ennyi pénzért nem várok hibátlan akciókamerát.

az a bajom, hogy mindenki csak magyaráz, de én nem találtam még meg a videókat amin látszik, hogy totál rossz az egész .

Ami fontos az az élesség.
Ismerős körökben csak a sima 4000 van, szóval nekem marad a youtube... :)
Azon meg azért akkora bajt nem látok én ...

De amúgy sjcam magyaroországnál biztos segíteni fognak ha bemegyek, megmutatják mi a különbség és majd eldöntöm ....

De azt fenntartom, hogy itt kicsit mintha idegből menne a véleményezés :D

(#1940) körte51 válasza Lac-coo (#1939) üzenetére


körte51
tag

"Nem tud 170-et mert kisseb a szenzor...no aztán. Simán együtt tudok élni vele, hogy a nagyon durván torz, hordós rész lemarad...."
Ezt a kamerát úgy vettük meg,hogy tud 170°-ot és tudod állítani innen ! Ha téged zavar a hordós rész állítasz rajta ,átállítod 140 re , de ha valakinek kell a 170 , mit csináljon?

(#1941) körte51


körte51
tag

Arra tudja valaki a magyarázatot ,hogy a 4000 felvételét kikockázva éles képek vannak az elitnél alig találsz éleset? Viszont a lejátszásnál nem érzákelem .

(#1942) Lac-coo válasza körte51 (#1940) üzenetére


Lac-coo
őstag

Engem nem zavar, ezelőtt egy gagyi Evolve vagy Evolveo ( vagy mi az isten a neve ...) kamerám, volt , az még ennél is gyengébb látószögben, de sokszor még az is sok volt.....

Én viszont úgy veszem meg, hogy tudom hogy nem tud 170-et, és nekem jó így .

(#1943) Attila444 válasza körte51 (#1935) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem unjátok még? :U

Amúgy ha megfigyeltétek volna, egyik eddigi SJCAM sem tud 170°-ot, mégse volt ekkora lázadás belőle soha, pedig jópár modellen túl vagyunk már. [link]

(#1944) körte51 válasza Attila444 (#1943) üzenetére


körte51
tag

https://www.youtube.com/watch?v=XYOTVfBD46I&index=1&list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL
Itt látod jól ,amit belinkeltél,abba nincs elit!

(#1945) Lac-coo


Lac-coo
őstag

No, itt ezen az elite videon is mi a baj vele ?
Ok, a latoszog kissebb, plusz a bekapcsolt gyro is levesz belole, de ezen ki ul en nagy bajt nem latok.
A szinvilag egy dolog, ezen a videon kifejezetten tetszik is, bar nem valosaghu...
De azt tenyleg masodpercek kerdese javitani.
A hdr ( vagy itt higy nevezik....) meg kifejezetten hatalmasat dob rajta .
Nekem bejon, aztan ha megsem, majd eladom ....:)

(#1946) körte51 válasza Lac-coo (#1945) üzenetére


körte51
tag

"No, itt ezen az elite videon is mi a baj vele ?" A látószögről beszélünk és a jelen videó látványosan mutatja a annak aki látni akarja ,nem neked! Honnan veszed,hogy a gyro be van kapcsolva?

(#1947) Lac-coo válasza körte51 (#1946) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az teny, hogy kissebb a latoszog, ezzel en nem is vitatkoztam.
Minden egyebb dologban en nem latok nagy bajt ..
Persze pici a kep igy negy reszre osztva....

(#1948) Attila444 válasza körte51 (#1944) üzenetére


Attila444
aktív tag

Tudom, hogy nincs benne Elite, nem is azért küldtem, hanem hogy mindegyikre 170° van írva és egyik sem annyi, mégse fújták fel ennyire.

Értem én, hogy neked nem tetszik a kamera, küldd vissza oda, ahonnan vetted és visszakapod a pénzed, nem kell utána feleslegesen idegeskedned.

(#1949) AttilaN


AttilaN
tag

SJ5000+ kamerám valamiért nem akar üzemelni megfelelően. Bekapcsoláskor ugye bejön az SJCAM logo és az SJ5000+ felirat. Ez után már az élő képet kellene mutatnia, azonban ehelyett ugyan úgy az SJ5000+ feliratot mutatja, de már felül és alul az állapotsávokkal. Mi okozhatja ezt a problémát? Nem értem, mert eddig működött minden. Köszi!

(#1950) bb0t válasza AttilaN (#1949) üzenetére


bb0t
senior tag

ha újrarakod a firmware-t nem segít?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.