Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) llaszlo válasza maj-viktor (#950) üzenetére


llaszlo
veterán

Milyen árakat meg oldalakat néztél? Én az ibuygou-t ahonnét tuti eredetit kapni. Ott csak a kamera 93USD. A többit máshonnét. Az SJ kiegészítők kompatibilisek vele? Abban a 20 dodóban minden benne van ami az SJCAM-hez is jár?

[ Szerkesztve ]

(#952) maj-viktor válasza llaszlo (#951) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nagyobb kínai - bejáratott - megbízható kínai webshopokat...

bang - geek - foxoffer & ebay - aliexpress (de ezeken felül van vagy ezer... kinek mi vált be... pandawill - antelife - mondjuk én ezeket nem ismerem, stb. külföldi rendelős topikba találsz ezerszámra)

ibuy-ról szinte soha nem hallottam... vagyis nem vásároltam róla, szemben a fent említettekkel rendszeresen már-már heti-napi szinten... (jó napi szint max. az ebay és ilyen pár dolláros cumók)

Igen SJCAM-os kiegészítő pakk-ban minden benne van... GoPro-s felfogatók... itthon talán az electropoint / GreyVshop is forgalmazza...

Kiegészítőkre ittvan pl. antelife-os link:
http://www.antelife.com/new-original-sjcam-m10-bicycle-helmet-installation-sports-action-camera-mounting-kits-accessories-for-sjcam-m10.html
Ez ~6E Ft... ezt belföldön megkapod ~8E Ft-ért AZONNAL!

amúgy néha nekem is szokott lenni "bontott alkatrészes" SJ4000 doboz (pl. csak tartozékok, vagy hibás kam), és a tartozékokat mondjuk ilyen ~4-500 Ft-os darabáron elmennek - megveszik, akkor mondjuk egy ilyen bontott szettet ~5E Ft-ért találhatsz... eladó lehet! (most konkrétan nem tudom nekem van-e ilyen egész szett... pl. hibás kam miatt), csak azt írom, hogy aki esetleg elad egy hibás SJ4000-et, ottvannak tartozékok is, amiért a ~4-500 Ft/db ár teljesen normális (tekintve, hogy külföldől ezek mondjuk ilyen ~1$/db-os tételek, ha külön-külön veszed, ami átváltva ~300Ft/db)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#953) sambenez válasza llaszlo (#949) üzenetére


sambenez
addikt

" a Yi-vel összehasonlítva jóval drágább a Yi"

Azt azért vedd figyelembe a Yi műszakilag inkább az 5000 plus-hoz áll közelebb. Annak az árával kellene összehasonlítanod.

(#954) maj-viktor válasza sambenez (#953) üzenetére


maj-viktor
őstag

...naja... chip szempontjából Ambarella-k vannak benne (SJ5000 WiFi PLUS és Xiaomi YI), míg a "simákba" a "gyengébb" Novatek chip... szal ja... PLUS ára: ~nettó170$, Xiaomi nettó ára: ~80-90$

Ambarella A7LS & A7LS75
http://www.ambarella.com/uploads/docs/A7LS-Brief-121713.pdf

csak Xiaominak nincs: 1. LCD-je, 2. sok tartozék, 3. vízálló tok (ok vízálló tok: 20$, sok tartozék szintén: 20$, Xiaomi tart 120$-nál LCD nélkül szemben a PLUS-sal, ami "megbízhatatlan", de LCD-vel 170$-ért... ígyis 50$ nyerőbe van a Xiaomi! (tegyük fel, ha lenne LCD, az mekkora plusz költség lenne amúgy!? +~20$ nagyon max)

Így akinek kell LCD és sok tartozék: inkább a nem PLUS, hanem "csak WiFi-s változat"...
SJ5000 WiFi (vízálló tokkal) ~140-130$ nettó

Akinek nem kell LCD, de pl. kell lassítás: Xiaomi Yi ~80$ nettó (vízálló tok +20$ felár), de ezzel együtt is megáll akkor 100$-ba... (csak pl. vízálló tok május elejéig-közepéig sehol nincs raktáron)

De ja, hamár összehasonlítás... az árkategóriában / tudásban azonos esetén van értelme... egy Trabantot sem hasonlítuk egy Ferrarri-hoz... vagyis hasonlíthatnánk... de sok értelme nincs!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#955) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Olvasgattam a forumot de amennyi ember annyiféle hozzászólás a tudásukhoz a kütyüknek. Megkérdezném hogy most akkor melyik cam mennyi fps-t is tud pontosan, ami persze valós és nem kétszerezett (5000; 5000w; 5000plus)? Igen tudom ott a weboldaluk, de személyes tapasztalat érdekel. Én is akarok venni majd és leginkább a 720-as felbotáson a VALÓS 60fps érdekel, hogy ezt tudja-e. Ill van ezekben képstabilizáror? Mert arról nemolvastam seholse hogy lenne-e benne vagy sem. 5000-ben is van fake meg eredeti? :F

[ Szerkesztve ]

(#956) maj-viktor válasza Mtbsrác (#955) üzenetére


maj-viktor
őstag

Az SJ5000-nél sima és a wifi-s 30fps-t tud VALÓSAN! (papírjai-doboza szerint 60fps, de ez kamu)
Az SJ5000 PLUS tud 60 meg 120fps-t, de eléggé bugos az egész rendszere!

SONY AS20 tud még "lassításokat"
Illetve a Xiaomi YI tud szintén VALÓS 60fps-t 1080p-be, 120fps-t 720p-be és 240fps-t 480p-be! VALÓSAN! nem kamus, meg papíron, meg duplázott!

Személyes - élő tapasztalat ezeknél a kameráknál!

Szóval ha a "fps-ekre vagy ráizgulva és a lassításokra", akkor mindenképpen Xiaomi ebben az árkategóriában... utána jön a SONY AS20 majd a SJ5000 PLUS és "eredeti" GoPro!

Összesített topik:
http://prohardver.hu/tema/olcso_sportkamerak_gopro_alternativak/friss.html

SJ4000:
http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/friss.html
SONY:
http://prohardver.hu/tema/sony_akciokamerak/friss.html
Xiaomi:
http://prohardver.hu/tema/xiaomi_yi_sport_cam_sportkamera/friss.html

(meg persze vannak még egyéb "kicsi - sportkamerák"... Mobius - Drift, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#957) kevin1155


kevin1155
tag

Azért ez a Xiaomi YI elég hülyén néz ki :D
kicsit adhattak volna neki jobb kinézetet, meg ezek a színek.. :D
mintha valami játék lenne amit a 4-5 éves tesódnak veszel :D

(#958) maj-viktor válasza kevin1155 (#957) üzenetére


maj-viktor
őstag

Van fehérben is...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#959) M3xx


M3xx
tag

Márkás csokiért cserébe elvihető Debrecenből -szerintem- SJCAM SJ4000 wifi-hez való lencsevédő, illetve a tokhoz szintén védőkupak. SJCAM SJ5000-hez nem jó, ezt kipróbáltam... Érdeklődni e-mailben: jamaica@pro.hu

[link]

(#960) mati12


mati12
senior tag

Szeretném kérdezni,hogy az Sjcam által készített Mov fileket mivel vágjátok meg? Az Adobe és a Sony Vegas túl bonyolúlt nekem,a Windows Movie Maker meg nem ismeri fel valamiért. Vagy esetleg konvertáljátok előtte valami másik formátumra?

[ Szerkesztve ]

(#961) mijos válasza mati12 (#960) üzenetére


mijos
senior tag

Sony Vegast ajánlom neked. Ismerős a szitu, ugyanebben a cipőben jártam. A sony túl nehéznek tűnt, nem láttam át. Ha youtube-on nézel pár tutorial videót, meg google-ba beírod, ki fog dobni pár találatot amik garantáltan segítenek majd. Ez volt a legelső videóm amit szerkesztettem, még az SJ4000-el. Ha én meg tudtam csinálni, neked is sikerülni fog :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#962) llaszlo válasza mati12 (#960) üzenetére


llaszlo
veterán

Az avidemux szinte mindent megeszik. Azt próbáltad?

(#963) dond


dond
csendes tag

Régebben volt róla szó, nekem friss fw-vel is elfelejti akkucserénél a dátumot, viszont wifi-re engedve összeszedi magától, wifivel erősen melegszik a bal oldala.

(#964) mijos


mijos
senior tag

A legfrissebb FW-vel a következő problémáim akadtak:
1. 1 métertől a készülék wifije kb a béka segge alá ugrik és nem veszi a jelet
2. mikor képet készítenék monopoddal szintén nem kap jelet és nem tudja élőben mutatni a képet, nem is az hogy késik, hanem nem mutat semmit

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#965) mijos


mijos
senior tag

Valaki nem tudja hogy a wifi és plus verziók között van e számottevő különbség wifi terén ? plus-nak esetleg nem erősebb ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#966) Kolondrum


Kolondrum
félisten

8 gigára ugye felmegy 2 nap vide lapse 1 perces időközzel?

(#968) GeryGreyhoun válasza Kolondrum (#966) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én a moszkva teres videolapse-projektet fél perces időközzel lövöm, és úgy számoltam, hogy egy 32 gigás kártya valami 3 hónapig elég, tehát elvileg a 8 gigás kártyának is elégnek kell lennie hetekig is akár.

tomanovicsgergely.hu

(#969) Kolondrum válasza GeryGreyhoun (#968) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaja közben rájöttem. Van vagy fél perc anyagom már, fél napja csinálja. :)) A vihar egy villanás lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#970) llaszlo válasza sambenez (#967) üzenetére


llaszlo
veterán

Innét [link]

(#971) sambenez válasza llaszlo (#970) üzenetére


sambenez
addikt

Ez sajnos nem ugyanaz.

(#972) M3xx


M3xx
tag

Közérdekű infó lehet:

Megérkezett az elvileg kamu SJ4000-hez való szóló töltő és pót akkuk. Az eladó szerint nem jó SJ5000-hez, pedig passzol bele, sőt pofásabb mint a gyári. A gyári olyan feszes, hogy szinte húzza le a külső papírborítót az akkuról, amikor rakom be a camba, a most érkezett viszont szépen belecsúszik, mégsem lötyög egyáltalán. Üzemidőben majd kiderül, hogy valóban Original-e, külsőre teljesen megegyeznek.

u.i. még mindig csokiért cserébe elvihető SJ4000-hez való lens cap.

(#973) llaszlo válasza sambenez (#971) üzenetére


llaszlo
veterán

Ugyanazt a funkciót ez is el tudja látni. [link]
Keress gúglí képkeresővel. Úgysem talált semmit?
Egyébként tripod holder/case a neve.

[ Szerkesztve ]

(#974) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lassan 1 hete esőben napon veszi az 1 perces video lapse-t. :R

(#975) sambenez válasza llaszlo (#973) üzenetére


sambenez
addikt

Azért nem lehet, mert amit én linkeltem azon felül is van menet nem csak az alján. Ha dash cam-nek akarom használni felülről kell rögzíteni.

(#976) mijos válasza Kolondrum (#974) üzenetére


mijos
senior tag

Ez mennyi helyet foglal és mire veszed fel? Folyamatosan hálózatra van dugva hogy ne merüljön le?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#977) Kolondrum válasza mijos (#976) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mivel ilyen időközzel naponta olyan 1-2 perc anyag készül és 8gigára 1 óra 11 perc fér el, így nem aggódom, hogy betelik. Hálózatról megy. Amúgy növényeket vesz ahogy mozognak. 1 hét alatt már értékelhető mozgásuk van, ha ezt a felvételt még sokszorosára gyorsítom, gyakorlatilag 24 óra pár másodperc mindössze. :DD

(#978) llaszlo válasza sambenez (#975) üzenetére


llaszlo
veterán

(#979) sambenez válasza llaszlo (#978) üzenetére


sambenez
addikt

Lassan kekecnek tűnök. De hogy lehet ez jó SJ4000, SJ5000 meg SJ6000-re is?
SJ6000 nincs is.
Az 5000 mérete pedig nem egyezik a 4000-el.

(#980) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok

Van olyan megbízható magyar oldal, ahol az "eredeti" kamerát árulják? Nem pedig a hamis cuccot? Vagy ilyen az SJ5000-nél már nincs? Csak az SJ4000nél volt jelen?

Pl ha az IPON-ban venném meg az eredeti lenne?
Vagy pl itt: [link]

Aláírás

(#981) mati12 válasza Fla$hly (#980) üzenetére


mati12
senior tag

Szerintem az Olx-en vagy a Jófogáson is találsz néhány megbízható arcot,akik nem mellesleg jóval ólcsóbban kínálják a kamerákat mint az általad linkelt webshopok.

[ Szerkesztve ]

(#982) mijos válasza mati12 (#981) üzenetére


mijos
senior tag

Olx mar megszunik, bekebelezte a jofogas. Ezek a webshopik mindig pofatlanul dragan aruljak. Itt forumon is arulunk paran, megbizhato eredeti kamerat.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#983) M3xx válasza mijos (#982) üzenetére


M3xx
tag

Ja mert be kell fizetniük azt a pofátlan vámot és áfát nem magánszemélyként.

(#984) maj-viktor válasza Fla$hly (#980) üzenetére


maj-viktor
őstag

Electropoint-ot jó ideje ajánljuk, mint megbízható forrás... face oldalon még kuponkódot is találsz...
facebook.com/SJ4000HUN

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#985) mijos válasza M3xx (#983) üzenetére


mijos
senior tag

Tisztában vagyok vele, csak pont leszarom. Nevetséges magyarországi fizetéssel, minden szaron 27% és majd még ezzel is mást fogok gazdagítani, hogyne :) Tessék venni akkor magyar boltban 50 ezerér' ~37 ezres (BG UK) kamerát. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#986) Kolondrum válasza mijos (#985) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy van mond meg. :DD Gondolom téged is a durván nagy különbség zavar. Amikor itt a sima X ezer, miközben banggoodon a wifis a X ár alatt van.
Én már CPU-t sem itthon veszek, első ilyen alkalom megtörtént. Majd ha a fizum igazodik az árakhoz. Telóra fóliát is vicc, 350-ért 5db. Nevetséges amikor darabját mérik 500 táján. A telefonom tokja dettó, de a bolti ára is. Megtanul az ember kintről vásárolni, ennyi.

(#987) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni SJ5000-re 3D nyomtatott lencsevédőket, tudnátok nekem mondani pontos méreteket? Sajnos nincs ilyen kamom, így nem tudom lemérni.

Egy toló mérő elég lenne bőven. Egy fórumtárs egyszer elküldte nekem a méreteket, de eltűntek a privátjaim, és nem tudom hogy ki volt Ő. :)

(#988) istika


istika
tag

Sziasztok. letezik olyan oldal ami egyertelmuen eredeti kamerakat kuld? Rendelni szeretnek en is es dontenem kene hogy melyik sjcam-et...mindenkeppen wifis legyen es szeretnem ha a minosege minel jobban kozelitene a goprohoz....tudom h olyan nem lesz soha de amim volt sj4000, azt zaros idon belul eladtam mert borzalmas zajos felveteleket csinalt. legalabbis szamomra. SJ5000hez unblock mit szoltok? Meg miíndig necces? mert valaki egyszer nekem azt irta hogy meg necces mivel annyira uj.minosegileg van annyira jobb mint amennyire dragabb mint az sj4000? legyszi segitsetek par linkkel ahonnet tuti eredetit kapok ill segitsetek hogy melyik a leheto legjobb valasztas....koszonom

(#989) Kolondrum válasza #59816064 (#987) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én.

(#990) maj-viktor válasza #59816064 (#987) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pont pár napja (~1hete) rendeltem egy digitális kijelzős tolómérőt aliexpress-ról... pont ezért, hogy letudjam mérni az összes kamera "fura méreteit"... mármint úgy értem, hogy nem az amit gyárilag megadnak... (azt is - képekkel illusztrálva - mint annó a tömegüket - ékszermérleggel)

SJ4000 - SJ5000 - Xiaomi, stb.-kat (ez pár hét múlva jöhet csak létre, ha megjön a tolómérő)
Centivel-vonalzóval nem akarok szarakodni... azért egy tolómérővel csak pontosabb infókat lehet mérni, mint egy vonalzóval...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#991) M3xx válasza maj-viktor (#990) üzenetére


M3xx
tag

Ezzel egy prücök van, hogy ha veszel kiegészítőt, pont beleverik a **szukat, hogy a kiegészítő mérete pontosan van-e megadva vagy csak hasra ütve.

mijos: épp most volt egy esetem, miszerint a vevőnek jobban jön ki a (kamu számokkal) 100 + áfa számlával "hivatalos" forrásból, mint a a 80 számla nélkül. Hát kinek mi a matematika...

(#992) #59816064 válasza maj-viktor (#990) üzenetére


#59816064
törölt tag

Sajnos eltünt a privátod Symbian OS :(

maj-viktor mérd már le légyszi :)

(#993) mijos válasza M3xx (#991) üzenetére


mijos
senior tag

Az fura, de ha te mondod, hiszek neked :R
Kamera teljesen használhatatlan wifivel fotó üzemmódban. Nem mutat előképet, sőt egy fél méterről sem adja le a jelet fotó készítésre. Ez volt a régebbi telómmal, sőt az újjal is. A szoftver csak nem lehet hibás, ergó csak a kamera szar. Talán kellene egy új FW amiben ez javítva van.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#994) mijos


mijos
senior tag

Meg van halva ez az akciókamera biznisz. Esetleg ha valakit érdekelne egy teljesen új fekete SJ5000 wifi az keressen meg privátban. Van több pótakkum is, újak. Van power bankom is, memóriakártyám is. annyira nem foglalkozok a sajátommal se mostanában, nincs időm, hogy a végén eladom monopoddal,mellkashámmal együtt.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#995) KoVee84 válasza mijos (#994) üzenetére


KoVee84
senior tag

Szerintem már mindenkinek van, ezért nem pörög a topik :))

(#996) maj-viktor válasza KoVee84 (#995) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amúgyja... aki akart már a bő 1,5év alatt vett "sportkamerát"... max a haver haverjának a haverjának kellhet... mert látta a haverét! :D

Meg pláne csökkennek az árak... jönnek új típusok (pl. Xiaomi), hamisítják - olcsóbban adják a hamis - ratyi képminőségeset... a spúrok meg inkább megveszik azt, de rajolnak, hogy "sportkamjuk van", de hogy az milyen képminőséget köp ki, az már nem számít... (fake SJ4000 - sd28)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#997) mijos válasza KoVee84 (#995) üzenetére


mijos
senior tag

Már lassan ott járok, hogy ugyanannyiba adom mint vettem, csak ne maradjon rajtam. :O

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#998) KoVee84 válasza mijos (#997) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nyerészkedni akarsz vagy csak egyszerűen nincs rá szükséged és meg akarsz szabadulni tőle? Én ugyanannyiért adtam el a 4000-est, mint vettem, és azóta is imádom (mikor nagy ritkán használom) a plust. Motorozáshoz baromi hasznos a kijelző. Ha nem kenyérre kell, szerintem ne add el, nem kér az enni. :N

[ Szerkesztve ]

(#999) mijos válasza KoVee84 (#998) üzenetére


mijos
senior tag

Áh a nyerészkedés már nem cél, mivel külföldre megyek. Többet is eladtam haszonnal, de egy még a nyakamon van, azt szeretném eladni. A sajátom sorsa még kétséges, nem haszánltam msotanában, nem tudom hogy kell e. :))

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1000) KoVee84


KoVee84
senior tag

Egy egész jó SJ5000+ blog: [link]

hátha hasznos valakinek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.