Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#196) üzenetére


Real_Necro
veterán

Alakul, csak a megfelelő fény mellett kicsit messzebbről kamerázd mert fix fókusz miatt már kicsit életlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#202) GeryGreyhoun válasza maj-viktor (#199) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Két ilyen brutál négyfoglalatos szoftboxot használok a kicsomagolós és egyéb videók felvételére (a főfényben 4, a fillben 2 darab 85 wattos kompakt fénycső van, darabja kb 200W-nak felel meg), közvetlen közelről, azért ennek elég fénynek kéne lennie :)

(Igen, sima LED-es fürdőszobai körülmények között sokkal rosszabb a helyzet, majd kipróbálom napfényben is, bár az mostanság ritka.)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#203) GeryGreyhoun válasza Real_Necro (#201) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nekem inkább úgy tűnik, mint ha interlaced lenne a videó, a papír jobb szélén elég durván látszik, hogy ez nem fókuszprobléma. Ha messzebbre megyek, az alacsony felbontás miatt pár pixel lesz az egész tojás.

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#204) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#203) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet az zavart meg. Ha sikerül napfényre kivinni, szuper lenne ha mellette lenne egy SJ4000 és kb ugyanazt vennék, majd egymás mellé lehetne tenni a két vidit.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#205) maj-viktor


maj-viktor
őstag

~2-3éve "szórakoztam" a magas fps számmal... az videokamomnak volt ilyen funkciója, de csak kis felbontáson... 240p-n (416 x 240) 250fps

Ilyesmi készült annó:
https://www.facebook.com/video.php?v=775236215846093&l=1928697774134848035
(vizeslufi kipukkasztó)

Itt érzékelhető a 25fps VS 250fps között valamelyest! :)

Így engem ezért is érdekelhet az SJ5000, de csakis a PLUS... :D
(a magasabb fps szám miatt, ehhez hasonló mókák elkészítéséhez)

Amúgy ilyen lufis / pohár összetörős videót érdemes "bemutatni" és ahogy írták ja ilyen SJ4000 sima felvétel vs sj5000 wifi plust egyidőbe felvett egy videóra rárakva PIP módon (Picture-In-Picture), de igazából ilyen ramaty időbe csak "béna felvételek lesznek", szal idén már nem valószínű, hogy normális tesztet összelehet így hozni... normál napsütéses időbe az udvaron "próbálkozz", ne beltéren lámpafénynél! (mert alapból az sj4000-nek sem túl rózsás a WB egyensúlya beltéren - hagyományos "sárga" lámpafénynél...

További észrevétel... van egy tippem, hogy vízálló tokba vetted fel... ha nem szükséges (nem vizes dologról van szó), akkor anélkül csináld, mert a plusz egy "réteg üveg" - ugyebár a tok - az leronthatja továbra is egy kicsit még a minőséget...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#206) GeryGreyhoun válasza maj-viktor (#205) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én megpróbáltam ma ráereszteni egy profi szoftveres megoldást a délutáni kutyás videóra (a 600 dolláros Twixtor Pro-t) és a nyersanyag minőségéhez képest valami egészen döbbenetesen szép lett 4-szeres (összesen: 16-szoros) lassításban a 120FPS videó, most már elhiszem, hogy a sirályos is SJ5000 volt, csak ezzel a pluginnel felturbózták. Ha még a nap is kisüt, és a nyersanyag is szebb lesz, akkor teljesen jó lesz ez.

Amúgy ide töltögetem fel a kínaiaknak a videókat (szegényeknek nincs youtube) ilyen bugos az új firmware: [link] (jelszó: 123456)

tomanovicsgergely.hu

(#207) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#206) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyébként baromira nem értem. Ők letesztelik egyáltalán a terméket mielőtt eladják?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#208) settenkex válasza GeryGreyhoun (#206) üzenetére


settenkex
tag

Nekem az az infóm, hogy azért is került le foxofferről, mert a tesztre kiadott készülékek mindegyikénél firmware hiba jelentkezett, amin folyamatosan dolgoznak. Maga a hardver okés, csak a soft a bajos... amint jön ki új frissitsd ;)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#209) GeryGreyhoun válasza settenkex (#208) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Végülis jól csinálják: ahelyett, hogy ők fizetnének tesztelőket, még pénzt is kérnek a tesztelőktől :)

tomanovicsgergely.hu

(#210) safy89


safy89
csendes tag

Szóval akkor azt mondod, hogy a plusos kamera tényleg tudja a 1080p-ben a 60 fpst? Mert ha egyelőre még fw hibák vannak, gyanús h 1-2 hónapon belül ezek is eltűnnek és akkor már érdemes lenne ilyen kamot rendelni! :)

(#211) Real_Necro válasza safy89 (#210) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kb erre vár szerintem mindenki. Ha tudni fogja a 60fps-t és a képe is javul még, akkor a sima Hero-hoz képest jó választás lesz.

GeryGreyhoun:

Szépen süt a nap, remélem van egy kis időd kint tesztelni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#212) GeryGreyhoun válasza Real_Necro (#211) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Időm az lett volna, de kb 15-20 másodpercet sikerült vele forgatnom, utána megint leállt :( És az a 15-20 másodperc is lejátszhatatlan. Kezdem feladni a reményt...

(Úgy felidegesített, hogy kedvem lett volna volna beverni vele annak a BMV-s f*szparasztnak a szélvédőjét, aki satufékkel állt meg mellettem a zebra előtt, és még neki állt feljebb...)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#213) settenkex válasza GeryGreyhoun (#212) üzenetére


settenkex
tag

Inkább ne, mert ha nem rögziti az eseményt, akkor kár érte... szerintem várjuk ki a végét, lesz ez jobb is... emlékezzetek, hogy az sj4000-nek is voltak gyerekbetegségei... jo-jo, nem ekkorák...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#214) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Bezzeg sötétben bekapcsolt a rohadék, és még forgatni is tudtam vele.

Kurva jó lesz ez, ha majd egyszer rendesen múkodik:

https://www.youtube.com/watch?v=ZDBvDf5LsZY&feature=youtu.be

tomanovicsgergely.hu

(#215) settenkex válasza GeryGreyhoun (#214) üzenetére


settenkex
tag

Ő, hát izé :) A lassítás király, de a színek és a felbontás... kár hogy este volt... :(
Köszi és csak így tovább! ;)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#216) GeryGreyhoun válasza settenkex (#215) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Most sikerült végre napfényben is tesztelni, csak most meg USB-n keresztül nem hajlandó csatlakozni a gépemhez, és se kártyaolvasó, se SJ4000 nincs kéznél.

(Úgy veszem egyébként észre, hogy akkor kezdődnek a komolyabb bajok, amikor az akksi töltöttsége 50% alá megy. Ha fullra van töltve, 10 próbálkozásból 8-szor sikerül videót rögzíteni, utána megfordul az arány.)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#217) Ráti válasza GeryGreyhoun (#216) üzenetére


Ráti
tag

A 10/8 igen kiváló arány :D

Nyilvánossá kellene tenni a firmware-t és lehet akkor jobban haladna a fejlesztés :W

(#218) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Kiraktam egy tesztvideót a blogra - a 720p nem túl meggyőző, sokkal jobb viszont a Full HD 60FPS utólagos, szoftveres lassítása:

https://greyvshop.hu/blog/2014/12/20/cukisag-sjcam-sj5000-lassitasteszt-labradorral/

tomanovicsgergely.hu

(#219) settenkex válasza GeryGreyhoun (#218) üzenetére


settenkex
tag

No! Ez már valami! :O
Köszönjük! ;)
Hát igen van még mit csiszolni a készüléken... :(

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#220) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#218) üzenetére


Real_Necro
veterán

Alakul, szép a blöki is. Hangot azért lehúzhattad volna, ha már zenét raktál alá. :P ;)

Valahogy én az élességgel még nem vagyok kibékülve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#221) GeryGreyhoun válasza Real_Necro (#220) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én se teljesen... Ami feltűnt, hogy nincs is sharpness beállítás a menüben (mint a 4000-ében) úgyhogy lehet, hogy ezt még csiszolják.

A hangot meg csak YT-feltöltés után vettem észre, logikusnak tűnt, hogy ha 720p@120-ban nem vesz hangot, akkor más magas-FPS beállításokban sem :)

tomanovicsgergely.hu

(#222) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#221) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na szép. Nemhogy a WB-re nem hoztak megoldást, még az élesség állítását is kivették. Van még mit csiszolni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#223) zolynet válasza GeryGreyhoun (#218) üzenetére


zolynet
addikt

köszönjük, jó kis vidi sok minden körvonalazódik ... még várat magára a vétel

(nagy szép kutyád van :K )

Life is too short to stay stock!

(#224) dwelablack


dwelablack
tag

Egyébként Grey, mit jelent az előrendelés? Milyen áron van most az sj5000 előrendelés esetén? Tudsz olyan dátumot mondani, amikor jó eséllyel már a kezemben lehet?
Köszi,
Üdv,
Gyula

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#225) dwelablack


dwelablack
tag

Elkezdtem kicsit olvasgatni külföldi fórumokon, és találtam néhány külföldi beta tester srácot, akivel skypeoltam... megnéztem a videó csatornáját, és sajnos nem győzött meg a dolog :(

Akit esetleg érdekel:
https://www.youtube.com/user/HD2You/videos

Sajnos a 60fps csak egy dolog, azt valóban úgy tűnik, hogy tudja. De ez a fekete-bebukás, fakó kép még mindig megmaradt az sj védjegye :( Tudom, ezért az árért bőven jó még így is, de részemről a 60fps csak néhány alkalommal lenne érdekes (főleg az elején), míg a kép minőség viszont hosszabb távon szempont.

Szóval inkább 2 sj4000 most, mint később egy sj5000, pedig kivártam rá tényleg :(

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#226) GeryGreyhoun válasza dwelablack (#224) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Múlt péntekre ígérte a gyártó, hogy rendelhetek több darabot, de pont ma kaptam egy e-mailt, hogy még mindig tesztelik, ezért a mostani szállítmánnyal is csak SJ4000 jön. Valami nagyon komoly probléma lehet, ha ennyit tökölnek.

tomanovicsgergely.hu

(#227) kevin1155


kevin1155
tag

Eléggé úgy tűnik, hogy gyorsan akarták bedobni a piacra az SJ5000-t és most jönnek rá, hogy problémák vannak vele...most kezdik el tesztelni vagy mi a fene lehet már.. :D

Na nembaj, majd a végeredményre vagyok kíváncsi addig meg simán elég az sj4000.
Reméljük minnél hamarabb kapunk egy tényleg fasza cuccot! :)

(#228) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Rövidhírek rovat: 24-én megint kijött egy új firmware (a kamera menüje szerint ez már az 1.4-es verzió) és még mindig ugyanolyan vacak.

Ráadásul FW frissítés közben sokáig fekete a kijelző, és ott vettem észre még egy hibát: az LCD beég, mint a régi plazmatévék. Komoly, a december 19-es dátum (az a nap, amikor először sikerült fél óránál többet forgatnom a kamerával, aznap készült a folyópartos-kutyás videó) halványan ugyan, de bele van égve :)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#229) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#228) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lassan akar ez beindulni. Lassan elérek oda, hogy eladom az SJ4000-et és ha addig nem forr ki a dolog míg szükségem lesz megint kamerára, akkor veszek használtan egy GoProt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#230) bartal996


bartal996
tag

P*csába.. eladtam az sj4000 em még novemberben, mert ugye a hivatalos megjelenési dátum dec1. volt. Mondom majd veszek egy ilyet ugyis mindjárt megjelenik.. Erre.. :W Már bánom, h eladtam, de azért ezek a kínaiak is bevehetik. Nemhiszem el, hogy ennyi idő alatt nemtudják már megcisnálni.. Ráadásul náluk januárban van valami ünnep, tehát ez a hónap is kilőve..

(#231) djbahool válasza bartal996 (#230) üzenetére


djbahool
senior tag

Nos, nem vagy egyedül.
Én pont így jártam.
De már most lehet beindul, mert az SJCAM.COM-on már megint rendelhető.
Bár én már kezdek lemondani róla.
Árát nem viszik lejjebb, akkor közel 60eHUF cakkli pakkli.
Akkor már lehet lassan többet ér egy GoPro.

(#232) djbahool


djbahool
senior tag

Gery: ha jól emlékszem azt írtad, hogy ha az FPS>30, akkor hangot nem is rögzít?

(#233) bartal996 válasza djbahool (#231) üzenetére


bartal996
tag

Már milyen 60.000? Magyarországon gondolod? Mert oldalon 140$ ami 36.000. Ami alapból nem lenne vészes..

(#234) djbahool válasza bartal996 (#233) üzenetére


djbahool
senior tag

170$ lesz az.
265-ös árfolyammal számolva: 45eFt
Ráteszed ÁFA+VÁM+kezelési költség: az pont 6000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#235) GeryGreyhoun válasza bartal996 (#230) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Február első két hete a kínai újév, addig talán még történhet valami. Általában január 27-28 körül van az utolsó nap, amikor még feladják az ünnep előtt az aznap rendelt csomagot.

@djbahool: 1080p@60FPS beállítással vesz hangot, 720p@120-ban nem (720p@60-at még nem próbáltam)

Azért szerintem 60-70 körül is elég jó vétel lesz ez a cucc normális szoftverrel, a GoPro legfeljebb annyival tud többet, hogy GoPro logo van rajta.

tomanovicsgergely.hu

(#236) djbahool válasza GeryGreyhoun (#235) üzenetére


djbahool
senior tag

Na igen, kérdés hogy SW frissítéssel helyre pakolható-e, vagy vmit esetleg HWesen csesztek el.
Akku idő mennyi amúgy, mert ha jól láttam pl. kijelző kisebb lett, de gondolom az A7-es chipet hajtani több energia kell.

(#237) djbahool


djbahool
senior tag

Valamint még1 kérdés Gery:
Jelenleg milyen stádiumban van a FW?

(#238) GeryGreyhoun válasza djbahool (#237) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Semmi, ugyanaz az 1.4-es karácsonyi FW van. Az akkut még nem tudtam letesztelni, mert olyan sokáig egyhuzamban még nem működött :)

tomanovicsgergely.hu

(#239) djbahool válasza GeryGreyhoun (#238) üzenetére


djbahool
senior tag

Akkor ezek szerint igy hagyták, félig működő FW_rel?
Furák ezek a kínaiak.
Mert ugye mától már készletről rendelhető banggoodról és foxofferről is.

(#240) GeryGreyhoun válasza djbahool (#239) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Arra azért ne vegyél mérget, hogy Banggood-ról valóban készletről kapod... Én október 8-án rendeltem quadcoptert (azt írta: in stock, ships in 1-3 business days) kifizettem, majd 10 napig semmi, ekkor rákérdeztem chaten, és azt mondták, bocs, mégsincs készleten. Vajon hány embertől szedhettek be így pénzt... Azt mondták, október 20-án tutibiztosan lesz készlet, ez később 25-re módosult, végül valamikor november első napjaiban adták fel :)

(Pont a legszebb októberi őszi tájak videózása maradt ki emiatt, a mai napig nem tudom megbocsátani, egy darabig nem is fogok ott vásárolni. Ugyanezen az október 8-án rendeltem 2 akkut is a drónhoz, azokat meg a múlt héten kaptam meg - no comment)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#241) djbahool válasza GeryGreyhoun (#240) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, sajna a BG nagyon lassú. Én is tapasztaltam már.

(#242) kevin1155


kevin1155
tag

[LOL? Hát ez csak szerintem nagyon durván SJ4000 copy? :D]

+még egy kép :D

Ezt ha elküldeném az SJCAM-nak, hogy a Csehek hamisítják a kamerájukat akkor nagyon szemét lennék? :D

[ Szerkesztve ]

(#243) Real_Necro válasza kevin1155 (#242) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez meg az SJ5000 topic... ;) Egyébként nem a csehek lennének az elsők...

Szerk.:

Egyébként fölösleges ennyi helyre belinkelni...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#244) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Tudnátok linkelni valami magyar tesztet vagy kicsomagolást, esetleg valami összehasonlító tesztet?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#245) Real_Necro válasza BenQhunria (#244) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha visszaolvasol, még nem igazán jelent meg, tesztpéldányokkal is firmware probléma van. Nem született még túl sok hozzászólás a topicban, érdemes átfutni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#246) BenQhunria válasza Real_Necro (#245) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem,köszi :)

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#247) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Érdekes mintha a sima 5000-es szebb videót készítene mint a 5000 plus-os.
De ez csak egy youtube videó.

(#248) Real_Necro válasza fotosjani (#247) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom mennyire lehet ennek hinni, de az árnyékos területeken pl az 5000+ lényegesen jobb... a sima 5000 eléggé CA-zik meg hol fakó, hol túlszaturált, hol nagyon világos... Ez így kicsit vegyesfelvágott...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#249) fotosjani válasza Real_Necro (#248) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Ezeket a youtube videókat én sem szeretem, jobban várok már egy pár letölthető nyers videót.
Viszont a sima 5000-es nagyobb kijelzője nekem nagyon tetszene (vízalatti felvételeknél nagy előny).

(#250) Real_Necro válasza fotosjani (#249) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem fölösleges. Éppen azért jó a kicsi kijelző mert nem terheli agyon az akkut. Amit kell, látod rajta, ekkora látószögnél sok minden belefér, kb vakon irányíthatod erre-arra.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.