Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) sambenez válasza M3xx (#750) üzenetére


sambenez
addikt

UK-ból nincs vámhatár, mert nincs vám és áfa sem.
Egyébként sem a vám a sok hanem az áfa. Az meg mindegy mit írnak egy csomagra ha a vámos megnézi.

(#752) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] Csak úgy repült! Napi őrületem nem tudtam felvenni ejjj. Kicsit megerőlteted és törik a fül.

(#753) kevin1155


kevin1155
tag

Ez <-- olcsónak számít most így akciósan? Jobb árt nem találtam.

És melyik a jobb, kínábol rendelni vagy UK-ból? Tapasztalatok?
Mert elvileg UK ból nincs vám de CN-ből már van nem? :)
Világosítsatok fel légyszi, köszi!

(#754) Kolondrum válasza kevin1155 (#753) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olvass kicsit vissza, igaz több HSZ-ből de össze lehet rakni.

(#755) mati12


mati12
senior tag

Na megvan a véleményem az Sjcamról. A múlt héten jött meg az 5000 wifis változatom az Amazonról,itthon már csináltam vele pár teszt videót de tegnap volt az első igazi "bevetésen". Mikor haza értem gondoltam megnézem az eredményt de meglepődve tapasztaltam,hogy egyből a fiwi csatlakozási képrnyő jelent meg pedig én meg se nyomtam a wifi gombot. Kivettem a vízálló tokból és akkor láttam,hogy a fiwi gomb egy szintbe került a készülék oldalával és a nyomáspontja is megszünt,magyarul nem hallható az a kis kattanó hang. Tovább tesztelgetve a kamerát azt tapasztaltam,hogy az oldalán lévő menü gombok közül a fel gomb sem reagál a nyomásra,ennél a kattanás hallható viszont nem csinál semmit. Ettől függetlenül tökéletesen működik a kamera mert a wifi módból is kilehet lépni az exponálló gombal,és a fel gomb is helyettesíthető mert körbe lehet léptetni a menüt a le gombal is. De azért csak zavart a dolog,és gondoltam megnézem mi lehet a gond. Megnéztem a Youtuben több videót is és megpróbáltam szétszerelni,minden simán ment addig amíg az utolsó csavarhoz nem értem aminek a kiszedése után hozzá fértem volna a gombokhoz. Ez az aku tartó jobb oldali csavarja volt. Sajnos leugrott a csavarhúzó feje a csavarról és elnyalta a csavar fejét,így nem is tudtam kiszedni azt. Nem akartam feszegetni inkább összeraktam az egészet. Viszont nagyot csalódtam ebben a kamerában,mert idegesít ha valami nem tökéletesen működik.Ha esetleg valaki érez annyi barkács hajlamot magában,hogy orvosolni tudja ezt a hibát az 30.000 forintért elviheti a kamerát.Hangsúlyozom nem hírdetem a kamerát itt,csak elmeséltem a történetemet vele,ha valakit érdekel keressen privátban.

[ Szerkesztve ]

(#756) r107


r107
csendes tag

Eddig többnyire csak olvasgattam, de mit is tehet az ember ha csak "álmodozik" egy ilyen kameráról. Közben vettem egyet, dacolva a 5000+ -ról írt véleményekkel. Gondoltam lesz majd hozzá új szoftver, majd abban lesz üzemidő javítás és egyéb finomságok, ami a jelenkori anomáliákat kiküszöböli.
Mivel előtte semmilyen tapasztalatom nem volt a sportkamerákkal kapcsolatban (és onnan indult a lelkesedés, hogy majdnem vettem egy Hero-t, már kosárban volt amikor véletlenül rátaláltam az SJ-re...), így amit most írok az unalmas lesz a profik számára.
Nálam nincs gond a wifivel, simán csatlakozik a telefonnal és minden funkció működik az app-ban. Egyetlen hátrány talán a közel egy másodperces késés, ennyivel van lemaradva a kamera képétől a telefon. A maximális távolság a telefon és a kamera között ~5m volt, ilyen távolságon és ennyi használat mellett a kapcsolat sosem szakadt meg, nem volt gondom vele.
A képminőségről hosszasan lehetne beszélni, hobbi fotósként nem is esne nehezemre. Azonban szándékosan nem hasonlítottam össze a tükörreflexessel készült (15mp) és a kamera által (16mp) készített képet. Persze bármilyen furcsa is, lenne alapja, hiszen a Canon vázra pattintott Samyang 8mm f/3.5 UMC CS II Fish-eye objektív ára pont a kamera kétszerese, képminőségben pedig alig ad többet a kameráétól. Van kromatikus aberráció, a kép szélein enyhe elmosódás tapasztalható ami a látószög miatt mondhatni teljesen normális. Túl sokat nem fogok fotózni vele, nem is ezért vettem.
A tokból kicsit nehéz kiszedni, bár nem szorul de elég passzosan van benne. A bekapcsoló gomb megnyomása pont annyira tolja ki a kamerát, hogy meg tudom fogni. A kijelző mérete nekem zavaróan apró, de a menüben való turkálásra elegendő. Az egyéb kompetenciákról nem érdemes írni, azt már megtette más.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, azt kaptam amit vártam.

(#757) sznandi77


sznandi77
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt héten alaposabban teszteltem Sj5000 wifi kamerám. Ha valaki kocsiban akarja használni akkor a sima usb-s töltők (800mA nekem ilyen van (a mobiltelefonokhoz elég)) nem elég hozzá, gyorsabban merül mint ahogy tölti, nekem kb 2,5 órát tudott felvenni utána lemerül. DE! A lemerülés nem abban nyilvánul meg, szivargyújtós töltőre dugva, hogy kikapcsol és kész, hanem el lilul a kamera képe és elkezd hullámzani, felvételt viszont nem csinál azt abba hagyja hamarabb. Ki kapcsolás és kb fél óra töltés után, a kamera bekapcsolásakor minden normális, de kell neki 4-5 óra, hogy szivargyújtóról feltöltődjön. Stabil töltés érdekében 2100mA, 3000mA vagy még nagyobb amperszámú töltővel érdemes használni. Beszereztem én is, ilyennel már nem volt gond működik a kamera stabilan.

(#758) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valakinek nincs elfekvőben J-Hook SJ5000-hez? A 4000-esé nem jó.... A kis bzi kínai más anyagvastagsággal dolgozott.

(#759) Attila444 válasza Kolondrum (#758) üzenetére


Attila444
aktív tag

Miért ne lenne jó? :F

(#760) Kolondrum válasza Attila444 (#759) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert vastagabb a 4000-esé, nem csúszik be a helyére, de mutatom: [link]
Jobb oldali az 5000es, bal meg a 4000es. Már szét is szedtem kínomban hátha.

Az összes gyárilag 5000-es ilyen csat jó a talpba, de amint előveszem a 4000 mellkas pántjából megmaradt verziót azonnal nem jó, mert vastagabb. Az 5000-esé meg lötyög a 4000 talpában. Ezt nem tudtam, rendeltem 4000-es J-hookot, rá is bsztam.

[ Szerkesztve ]

(#761) Attila444 válasza Kolondrum (#760) üzenetére


Attila444
aktív tag

A 4000 és 5000 J hook teljesen egyforma, semmi különbség nincs köztük.
Az utángyártott vastagabb (sj4000, gopro, teljesen mindegy milyen néven árulják), de ez is attól függ, hogy éppen melyik gyártósorról jött le amit éppen megkapsz.
Vegyél hozzá utángyártott talpakat, abba belemegy, vagy reszelj le belőle, mást nem nagyon tudsz csinálni.

(#762) Kolondrum válasza Attila444 (#761) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a talp a bukómról már le nem fog jönni. Ez a gyári talp amiben menet is van, legalábbis a sima felületűben. Azért is tettem fel, mert nagyobb a felület ahol ragad.

(#763) M3xx


M3xx
tag

Az 5000 wifi nélküli és wifis között van bármi különbség a wifitől eltekintve? :) Gondolok itt minőség, szoftver.

(#764) fes


fes
csendes tag

Üdv!
A hétvégén használtam először a frissen érkezett SJ5000-esemet (sima, wifi nélkül), és teljesen meg vagyok elégedve a képminőségével. Autó első sárvédőjén tapadókoronggal felerősítve 7-8 fokban, 60-65 percet bírt az akkuja 1080-as felbontással, a szélzaj 70-80 fölött már nagy volt (a két oldalt nyitott hátlapot használtam).
Viszont azt mondja már meg valaki mivel, milyen beállításokkal lehet szerkeszteni mert eddig Vegas Pro 13-at és Pinnacle Studio 18-at próbáltam, de óriási minőségromlással járt minden renderelés eddig.

Madotta tipadotta

(#765) Kolondrum válasza Attila444 (#761) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne tudd meg mit küzdöttem mire levakartam.... De azért durva, hogy ez van.

(#766) Attila444 válasza Kolondrum (#765) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ez ilyen sajnos. Csatból legalább 5 félével találkoztam már. Nem nagyon szoktak kétszer egyforma dolgot küldeni, hiába rendeled ugyanonnan. Ez van pl mellkaspántnál, fejpántnál, monopodnál is...ami éppen a kezükbe akad azt küldik el.

(#767) Kolondrum válasza Attila444 (#766) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pofán leszakad, úgy kellett az UGY-t is összeválogatni, hogy ne lötyögjön a talpban. :(((

(#768) Attila444 válasza Kolondrum (#767) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ami lötyög, abba rakj ilyen "U gumit", ez megfogja valamennyire.

(#769) Kolondrum válasza Attila444 (#768) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én inkább attól tartok, hogy UGY és letörik.

De mondok még jobbat! A toldók nem kompatibilisek a gyári 5000-essel (mert mások a vastagságok ott is). Azaz a J-hook azt a részét ahova a csavar megy meg kellett hekkelni. A 4000-es J-hook talp lett összerakva az 5000-es J-hook csavaros oldalával (mert ugye ez bontható 3 kis csavarral).
Csalódás!

[ Szerkesztve ]

(#770) Kolondrum válasza fes (#764) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is és a Yt még rárak egy lapáttal. Pl mikrolaggat tesz a videóhoz. YT-n vannak vegas beállítások, azzal segíthetsz a dolgon.

(#771) Kolondrum válasza sznandi77 (#757) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia!

Nem mindennel értek egyet, de hosszú lenne kifejteni. Kimondottan a mA-es töltőkre mondom. Nem mindig annyival tölt, ez rengeteg dologtól függ. Én még így nem teszteltem, de addig a szintig igen, hogy ha vesz akkor 500 és 700mA között kér a töltőtől ha 100%-os akkunál dugom be egy 850mA-es töltőbe.
Ha ebben is van hővédelem mint a teló akkujában akkor érthető a fenti jelenség. Mondom hosszú, le kell mérnem egyszer.

(#772) kevin1155 válasza M3xx (#763) üzenetére


kevin1155
tag

ez engem is érdekelne :K

(#773) M3xx válasza Attila444 (#766) üzenetére


M3xx
tag

Ez jellemző általában a kínai termékekre/eladókra. Rendelsz egy fekete telefontokot és nem érti, hogy elégedetlen vagy a kapott pink tokkal, hiszen Te kifizetted ő meg elpostázott egyet. Nagyon a használhatóságra mennek, nem a kücsínre, sőt jelen esetben még a használhatóság sem garantált... :)

(#774) esaman


esaman
csendes tag

Nekem volt kint egy kollégám Kínában, azt mondta hogy legtöbbjük egy dolognál többre nem tud figyelni, értetlenek, nagyon szájbarágósan kellett velük beszélni... :(

(#775) sambenez


sambenez
addikt

SJ4000 vs SJ5000+ vs Xiaomi Yi

[link]

Mit gondoltok?

(#776) Kolondrum válasza sambenez (#775) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt, hogy egy épkézláb tok sincs a xiaomihoz. Kijelző sincs rajta. Jójó, de nyűgös.

(#777) maj-viktor válasza Kolondrum (#776) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megveszed hozzá pluszba a tokot... esetleg SJ-hez hasonló kiegészítő dömpinget... és máris SJ árba leszel...
(ahogy látom a shopokat az átlag nettó 100$-val kezd Xiaomi esetén)
SJ-k esetén meg ugyebár.... nettó 120-140-180$ (sima5000-wifi5000-plus5000)
és akkor még nincs LCD-d... de én azért nem írnám le ennyire a Xioami-t... (valakinek nem kell az LCD... ott a WiFi)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#778) Kolondrum válasza maj-viktor (#777) üzenetére


Kolondrum
félisten

Banggood küldött ajánlatot, 93-ért odaadja.
Ott a wifi, de nyűgös. Nem gyorsabb ha ott a kijelző? Érted. Gyakran csak arra van idő hogy play, nem én vagyok a kameráért hanem ő értem, tudod ki tökölne ott vele.

[ Szerkesztve ]

(#779) maj-viktor válasza Kolondrum (#778) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azért írtam, hogy átag kezdő ár... banggood pl. alapból 110$-al kezd... de vannak / léteznek ilyen kezdő promócius - hírleveles kuponok, stb. -5-10% vagy -5-10$, stb., azért a 100$ a normál kezdő ára... (5webshopot néztem)

De amúgy gyere át ide, ha Xiaomi-zunk:
http://prohardver.hu/tema/olcso_sportkamerak_gopro_alternativak/friss.html

ne ez legyen offolva... ez maradjon SJ5000 topik

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#780) Kolondrum válasza maj-viktor (#779) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ő kezdte ne engem baszogass. Csak h kicsit magam mutassam.

[ Szerkesztve ]

(#781) M3kk


M3kk
őstag

Hali, honnan erdemes rendelni? Megeri az 5000 a 4000 el szembenni felarat?
Koszonom.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#782) sambenez válasza Kolondrum (#776) üzenetére


sambenez
addikt

A tesztről érdekelt volna a vélemény, nem a Xiaomi-ról. Azt látom én is mi nincs hozzá/rajta.

Az árat pedig az 5000+ árához kellene viszonyítani, mert technikailag ahhoz hasonló, nem a simához.
Ott pedig már jelentős az árelőny, igaz nincs hozzá semmi kiegészítő, de tok nélkül egyszerű SJ kompatibilissé tenni.

Szóval a videók minősége alapján melyik a jobb, ez érdekelne,

(#783) Kolondrum válasza sambenez (#782) üzenetére


Kolondrum
félisten

Minden a kódoláson múlik. Megvágod, kódolod, feltöltöd, azonnal 2x rontod a nyers minőséget.

(#784) sambenez válasza Kolondrum (#783) üzenetére


sambenez
addikt

Ebben igazad, de ez a 3 felvétel egy videóban van tehát ugyanolyan mértékben romolhatott a minősége mind a háromnak.
Tehát összehasonlításra alkalmas lehet. De ha maradunk a te elméletednél akkor egyetlen YT-n lévő videó sem alkalmas kameratesztre. Ennek ellenére még te is odarakod a videóidat, meg mások is.

De akkor a te véleményed nem érdekel másokéra azért még kíváncsi lennék.

(#785) Kolondrum válasza sambenez (#784) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért hova rakjam? Valahova fel kell tennem. Vegassal kodolgatok, tudok alkotni, ha akarom rossznak állítom be.

(#786) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Ez eredeti? Érdemes megvenni?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#787) kevin1155 válasza maggi1886076 (#786) üzenetére


kevin1155
tag

Eredeti, bár én inkább SJ5000 wifi-t vennék :)

(#788) Kolondrum válasza maggi1886076 (#786) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ön az 5000. aki nem, olvasott vissza! Csüccs le 1-es !

(#789) Gatya2


Gatya2
csendes tag

Én visszaolvastam, de nem kaptam egyértelmű választ :)

Szerintetek mit érdemes vennem, ha a legfőbb dolog ami számít az a képminőség?

SJ4000, SJ5000 vagy SJ5000+? Szerintetek?

(#790) maj-viktor válasza Gatya2 (#789) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én SJ5000 WiFi-t vennék, ha most így döntenem kéne ár/minőség szempontjából!

(jelentem nekem van mindegyik típusból kézben... SJCAM SJ4000 - SJ4000 WiFi - SJ5000 WiFi - SJ5000 WiFi PLUS... továbbiakan felül SONY AS20 és várhatóan lesz Xiaomi YI Sport Cam is idővel a kezemben)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#791) M3xx válasza maj-viktor (#790) üzenetére


M3xx
tag

Akkor tudsz segíteni, hogy az 5000 és 5000 wifi között valóban semmi különbség a wifitől eltekintve?
Ez csupán okos-készülékről való irányításhoz, illetve képek/videók átvitelére való, vagy használható másra is? Létezik esetleg wifis kioldó ezekhez a kamerákhoz (Gopro jellegű)? Én kerestem de nem találtam.

(#792) maj-viktor válasza M3xx (#791) üzenetére


maj-viktor
őstag

5000 és 5000 wifi között nincs különbség csak a wifi

5000 és 5000 PLUS között viszont már van! Tök más chipset van benne (Novatek VS Amarella)

Viszont én 5000 WiFi-t vennék ár/érték arányban az a legjobb most szerintem... nettó ~140$ (~bruttó 54E)

Kioldó esetén mire gondolsz!? Ez a csuklópántos izé, goPro esetén? SJ-re ilyen sajnos nincs... csak a mobilos / tabletos "távvezérlés"...

Itt gyűlnek a tapasztalatok:
facebook.com/SJ4000HUN

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#793) Kolondrum válasza maj-viktor (#792) üzenetére


Kolondrum
félisten

39k körül van banggood. Ezt miért hagyjátok ki mindig? Költői.

(#794) kevin1155 válasza Kolondrum (#793) üzenetére


kevin1155
tag

te minden nap rosszul kelsz, hogy mindenbe beleszólsz? :)

(#795) kevin1155


kevin1155
tag

bangood-on CN vagy UK warehouse ból éri meg jobban rendelni?
Mi a külömbség?
CN- 129.99$
UK- 144.99$

(#796) maggi1886076 válasza kevin1155 (#795) üzenetére


maggi1886076
addikt

UK-ra nem jön Áfa.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#797) kippedli


kippedli
tag

Szeretnék venni egy SJCAM SJ5000+-t de nem tudom melyik az eredeti. Az ambarella vagy a novatek? Nem értem már... :(

(#798) Kolondrum válasza kippedli (#797) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mindkettő, de mégis csak az egyik. :DD A + os az "ambarella" , a sima meg a wifis a novatek.

kevin1155! Itt erősen moderálva vagyok, mert bannra nem adok okot. Visszafogottan írok hozzászólásaim jelentős részében.

[ Szerkesztve ]

(#799) maj-viktor válasza Kolondrum (#793) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mit hagytam ki!? Írtam, hogy 140$ NETTÓ! (mert jó/rossz esetben megfogja a vám, és akkor +27% ÁFA és +2.000 Ft vámkezelési költség)

Vagy most mire gondolsz!? Nem értem!
Írtam, hogy 140$ nettó és/vagy 54E Ft bruttó... szerintem tök világos mi és hogy, miért van ekkora különbség... nettó + ÁFA = bruttó

Vagy mit nem említek!? O.o

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#800) M3xx válasza maj-viktor (#792) üzenetére


M3xx
tag

Igen, arra gondoltam hogy egy videót elindítasz gombnyomásra, -akár egy szelfiboton- majd vágásnál kiszeded a "tecnikai részt", de pl. fotónál jól jöhet egy wifis kioldás, telefon/tablet nélkül. De akkor ilyen egyelőre nincsen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.