Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy témaspecifikus topicot, így könnyebb lesz összegyűjteni a véleményeket, tapasztalatokat.

A Foxoffer forgalmazásában hamarosan elérhető válik az SJCAM legújabb tagja az SJ5000.
Az eddigi megerősített információk szerint képes lesz FullHD-ban 60FPS rögzítésére.

Az eddig közölt felbontások és FPS számok:
"Full HD: 1920*1080P 60/30 fps
720P: 1280*720P 120/60/30 fps
480P: 848*480P 240/120/60/30 fps"

Remélhetőleg valós 60FPS-el fog dolgozni a kamera és nem interpolált lesz.

(#2) #59816064 válasza #59816064 (#1) üzenetére


#59816064
törölt tag

Vélhetőleg az SJ4000 vízálló tokja nem lesz megfelelő erre a kamerára mert a Wifi funkcó már saját dedikált gombot kapott.

(#3) morzseya válasza #59816064 (#2) üzenetére


morzseya
csendes tag

Csak én látom úgy, vagy tényleg jobban kilóg a lencse, mint az SJ4000-nél? Tehát ezért se lesz jó hozzá a régi tok.(!?)

(#4) Kormi76 válasza #59816064 (#1) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Elég pozitív dolog, hogy szépen csordogálnak le az olcsóbb kategóriába is a fejlettebb feature-ök pl. a slow motion és a wifi. Kíváncsian várom mi lesz a valós eredmény. Viszont egy gumifedelet kaphatnának a csatik is.

A tok szerintem sem lesz jó hozzá, bár kitudja, de a többi tartozék gondolom igen, az is már nagy előny. Tokot pedig úgyis adnak hozzá.

(#5) #59816064


#59816064
törölt tag

Azt nehéz megállapítani hogy jobban kilóg-e a lencse, szerintem az marad a régi.
Ha változik, erre is készítünk 3D nyomtatott védősapkákat, ahogy SJ4000-re is :)

(#6) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nem értem skacok ezt a tok mizériát. Az alapcsomag úgyis tartlamzza a tokot.
Vagy valaki betárazott SJ4000 tokokból és most majd ehhez akarja használni :F Nem hiszem, hogy ez lenne a jellemző.
SJ4000-hez ~3000 forintért vehető tok, akkor ehhez sem lesz akadály szerezni.
Szóval nem értem miért ez a fő téma. Mondjuk az is igaz, hogy valamiről beszélni kell, hogy ha magáról a kameráról még nem tudni szinte semmit ;] :P

csomi3:

"Remélhetőleg valós 60FPS-el fog dolgozni a kamera és nem interpolált lesz."

Ennek a mondatnak amúgy így nem sok értelme van. Az interpolálás mást jelent, mint amit ide gondoltál.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7) #59816064 válasza Pompi (#6) üzenetére


#59816064
törölt tag

Az a lényege a mondatnak hogy natívan tudja a 60FPS-t vagy nem tudja.

(#8) Pompi válasza #59816064 (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én értettem hogy mit akarsz mondani, nem azzal van a gond ;) natívan :D

Feel Good Inc.

(#9) settenkex


settenkex
tag

Foxoffer blogról:

,,SJCAM will release new action cameras soon.

You will see 4 models:
M10: similar hardware like SJ4000 but smaller
SJ5000: better sensor than SJ4000
SJ5000 WIFI: support WIFI connection to preview and remotely control by APP (iOS or Android)
SJ5000 PLUS: support 1080P, 60FPS, also WIFI connection"

Ezek szerint több változat lesz. Amúgy a Plus remélem nem csak szoftveresen, hanem hardver szinten is plusz lesz, hogy végre legyen valós 60FPS (120-ról meg nem is beszélve)
Korábban SJ4000-nél merült fel még a nyáron, hogy jöhet fejlesztett verzió Ambarella chippel... Lehet hogy erre utaltak?

Mindenesetre az elsők között fogok rendelni...

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#10) szabieable


szabieable
aktív tag

Remélem koppintják a goproból a remote wifi kütyüt is :) ha már Plus akkor legyen lúd és ne legyen LCD se, hogy az akksi jól bírja :)

(#11) settenkex válasza szabieable (#10) üzenetére


settenkex
tag

A plusz kijelző nem probléma, mert kikapcsol ha nincs rá szükség. :)
De a karperec jó lenne :)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#12) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

mikor jön már??? türelmetlen vagyok :)

(#13) szabieable


szabieable
aktív tag

Írtam a foxoffernek a magyar menüvel kapcsolatban, választ még nem kaptam. Megpróbálom pusholni az ügyet, hogy az első termékek már magyar nyelvvel is elérhetőek legyenek...hátha :)

a foxoffer blog meg kedves, nem lehet hozzászólni mert a captcha nem jelenik meg ami után postolni lehetne a hozzászólást :((

[ Szerkesztve ]

(#14) settenkex válasza szabieable (#13) üzenetére


settenkex
tag

Adblock?

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#15) kistrojak


kistrojak
csendes tag

KIKERÜLT A HIVATALOS SJCAM OLDALRA

Ambarella A7LS75 - Panasonic MN34120PA Ennek elég jó képe lesz :) :) :)

...

(#16) #59816064 válasza kistrojak (#15) üzenetére


#59816064
törölt tag

Na erre kíváncsi leszek :D Jó lenne egy ár is.

(#17) #59816064


#59816064
törölt tag

Ez se rossz - HDMI: Support 1920X1080P60 output With CEC :)

(#18) Kormi76 válasza kistrojak (#15) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Ez nagyon durva! :Y 16mpx szenzor?! 3.5mpx-ről ez elég komoly ugrás, azért én félek, hogy a 25-30ezres árat nem fogja tartani...

(#19) #59816064 válasza Kormi76 (#18) üzenetére


#59816064
törölt tag

Szerintem olyan 200 dolcsi környékén lesz.

(#20) menyhartlevi válasza kistrojak (#15) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Nagyon jó lezs! :K :K
Csak valószínűleg árban is lesz egy nagyobb ugrás...

(#21) szabieable válasza settenkex (#14) üzenetére


szabieable
aktív tag

első körben az volt a tippem,kilőttem és úgyse, de egyik blogpost alatt sincs hozzászólás így sztem szándékosan lövik ki :(

(#22) szabieable válasza Kormi76 (#18) üzenetére


szabieable
aktív tag

Doksikat olvasgatva ez is "csak" frame duplázós lesz 1080p@60 esetén
http://www.semicon.panasonic.co.jp/ds4/MN34120PA_E.pdf

Ha jó a sejtésem akkor: ( de ne legyen igazam )
1080p@30
720p@60
480p@120fps

[ Szerkesztve ]

(#23) kistrojak válasza menyhartlevi (#20) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Felhívtam a Foxoffert, ott nem tudnak semmi biztatót csak annyit, hogy idén elérhető lesz, adatokról is kérdeztem és csak a gyári oldalt hajtogatta, aztán felhívtam egy Aliexpress kereskedőt aki korábban elkezdte árulni az SJ kamerákat mint foxék, ő azt mondta hogy November 20.-án érkezik 180-220USD várhatóan. Esküszöm fejen állok ha tényleg megjelenik addigra ennyi pénzért...
SJCAM M10-re azt mondta, hogy pár hét, de konkrét dátumot egyik sem mondott... Pedig ez a cucc is nagyon tetszik nekem valamiért :)

Nagy itt a titkolózás, TITTA APPLE :) :) :)

...

(#24) #59816064 válasza kistrojak (#23) üzenetére


#59816064
törölt tag

Melyik alis- kereskedő ez?

(#25) kistrojak válasza #59816064 (#24) üzenetére


kistrojak
csendes tag

http://www.aliexpress.com/store/contactinfo/523580.html

Telefonszámot ha kell privátba elküldöm, Skype-ról nem vett le pénzt, gondolom vezetékes...

...

(#26) #59816064 válasza kistrojak (#25) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nem mondod hogy ezek tényleg felveszik a telefont :DDD

(#27) kistrojak válasza #59816064 (#26) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Eddig talán 4x hívtam őket, eddig nem volt gond.

De el kell viselni azt, hogy a moment az 3-4 perc, de legalább kér elnézést.... :)

...

(#28) Kormi76 válasza #59816064 (#19) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Az a baj 200 dolcsi gopro árban van, sőt, az új Hero 39k. Szóval az csalódás lenne. Marad az sj4000. Egyébként, ha hozza a 720p/60fps-t az szerintem nagyon jó, még ha 1080p-ben nem is. Persze 100-120$-ért.

[ Szerkesztve ]

(#29) Pompi válasza Kormi76 (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Az a baj 200 dolcsi gopro árban van, sőt, az új Hero 39k."

Az előzetes specik szerint azért ez felülmúlja a sima Hero-t. Persze meg kell várni a megjelenést és a sample videókat, és egy Techmoan review-t ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#30) szabieable válasza Kormi76 (#28) üzenetére


szabieable
aktív tag

Hiaba 39k az uj hero ha fix az akksi benne. Ez nekem nagyon fajo pontja

(#31) morzseya válasza Kormi76 (#28) üzenetére


morzseya
csendes tag

Abban bízok,h az új sima Hero ára és tudása lefelé befolyásolja majd az SJ5000 árát. Szinte biztos azért dobták piacra a belépő szintű Hero-t, h valahányad rész piacot visszahódítson a jobb minőségű utánzatoktól. Erre azért valamit lépnie kéne az SJCAM-nek is.
Most az,h specifikáció szerint nagyobb felbontású képeket készít, az nálam kevés (gondolom nem csak én vagyok így vele), mivel egy ilyen kamerát nem fényképek készítése miatt vesz meg vki. Ha a 1080p@60fps-t normálisan tudná az már egy egész jó érv lenne. Képminőség függvényében. :)

(#32) morzseya válasza kistrojak (#23) üzenetére


morzseya
csendes tag

Foxoffer oldal alja:
SJ5000 -> "This product will be in stock on Tuesday 18 November, 2014."
M10 -> "This product will be in stock on Tuesday 11 November, 2014."

http://www.foxoffer.com/sjcam-sj5000-plus-ambarella-a7ls75-1080p-60fps-sport-action-camera-p-793.html#.VF1UdxYtSDw

http://www.foxoffer.com/sjcam-m10-cube-mini-full-hd-action-sport-camera-p-792.html#.VF1gxxYtSDw

Úgy látszik tegnap nem tudta, de ma már igen. :C

szerk: Az is ott van,h "call for price" -> most már hívhatod! :D

[ Szerkesztve ]

(#33) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Én rákérdeztem ott, ahol az SJ4000-t is veszem, és 3 féle verzió lesz: sima SJ5000, SJ5000 WiFi 14 megapixeles Panasonic MN34110PA szenzorral és Novatek 96655 chipsettel (ezek valószínűleg az SJ4000 kissé felturbózott változatai lesznek) az SJ5000+ pedig Ambarella chipsetet és 16,3 mpx MN34120PA típusú szenzort kap.

Ami fura, hogy az első két kamera adatlapján 2'' képernyó szerepel, a Plus-é viszont továbbra is 1,5'"

Az első kettő ugyanazokat a felvételi módokat tudja (papíron) mint a 4000, a Plus tud majd Full HD: 1920*1080P 60/30 fps-t és 720P: 1280*720P 120/60/30 fps-t.

Árról egyelőre nincs infó, de ígéretet kaptam arra, hogy értesítenek, ha van bármi fejlemény. Megpróbálok kicsikarni majd egy sample-t, hogy elsők között tesztelhessem :)

Itt vannak az adatlapok: https://dl.dropboxusercontent.com/u/7015183/sj5000.rar

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#34) -Mosquito- válasza Kormi76 (#28) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Fix nem cserélhető akksi,nincs wifi,lcd.. Nem az alap Goprohoz kéne hasonlítani,mert alapból jóval többet fog tudni az új SJ kamera.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35) GeryGreyhoun válasza -Mosquito- (#34) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

+ leszedhetetlen vízálló burkolat, vagyis drónozáshoz használhatatlan, és két öntapadós tartón kívül semmilyen mount nincs hozzá.

tomanovicsgergely.hu

(#36) Real_Necro válasza GeryGreyhoun (#35) üzenetére


Real_Necro
veterán

- megint csak auto meg előre beállított WB, ami azt jelenti, hogy beltérben és szürkülteben az SJ4000-hez hasonlóan valószínüleg ez is el fog vérezni...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37) Mustadjoci válasza Real_Necro (#36) üzenetére


Mustadjoci
tag

mi lenne a megoldás?

(#38) Real_Necro válasza Mustadjoci (#37) üzenetére


Real_Necro
veterán

Reménykedni abban, hogy egyszer kijön egy olyan firmware, amiben legalább egy manuális WB állítási lehetőség van.

Egyébként ha olyan árban lesz mint a sima HERO, elgondolkoznék. Kijelző szerintem fölösleges, aki sisakra vagy mocira stb szereli, az nem fogja használat közben nézegetni. Beállításokat a sima kijelzőn meg lehet tenni. Akksira ott a powerbank... De remélem jó áron jön ki, gondolkozom, hogy odaadom bátyámnak ajándékba (gyerekeiket kamerázni) az SJ4000-et, magamnak meg veszek egy SJ5000 tesztelésre. Ha nem tetszik eladom és gopro...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39) Mustadjoci válasza Real_Necro (#38) üzenetére


Mustadjoci
tag

Szerintem nagy csalódást csak az okozna, ha nem fogja tudni a valós,-megadott fps-eket.
én megvárom mi lesz az ára és lehet váltok.

(#40) Real_Necro válasza Mustadjoci (#39) üzenetére


Real_Necro
veterán

No igen, de tudtommal Hero sem tud 60fps-t fullHD-n, de lehet tévedek. Egyébként lassított felvételhez nagyon jó lenne...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41) Mustadjoci válasza Real_Necro (#40) üzenetére


Mustadjoci
tag

engem is a sok fps ami vonz, jó lenne az a nívázásnál, mikor kicsapódik a sár, és azt visszalassítani.

(#42) GeryGreyhoun válasza Real_Necro (#40) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Az Ambarella weboldala szerint maga a chipset tudja az 1080p60-at, így talán a 720p120 sem tűnik irreálisnak (2,25-ször kevesebb pixel, így 135 FPS sem elképzelhetetlen)

tomanovicsgergely.hu

(#43) Ráti


Ráti
tag

Nehogy megint az legyen, hogy várjuk mint a Karácsonyt és a felét nem tudja a kamera mint amiről szó volt.

De én azért továbbra is bizakodó vagyok :D

(#44) miskyg


miskyg
csendes tag

Banggood-on már kint van az SJ5000 Plus ára: 126$
http://www.banggood.com/SJcam-SJ5000-Plus-Ambarella-A7LS75-FHD-60FPS-Sport-Action-Camera-p-954732.html

(#45) Real_Necro válasza miskyg (#44) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor reméljük ha hivatalosan kijön, ennél csak olcsóbb lesz. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46) Kormi76 válasza miskyg (#44) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Ezt már szeretem! Megy ez még majd lentebb is pár dolcsit.

(#47) k.soma


k.soma
senior tag

Most akartam venni SJ4000-ret, de pont szólt egy barátom, hogy az 5k is úton van. Megvárom, ha jó árban lesz akkor instant get.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#48) Ráti válasza Kormi76 (#46) üzenetére


Ráti
tag

Ha azt tudja mint az előzetesen megjelent pletykák akkor szerintem nem sok az ár...

(#49) almafa42


almafa42
aktív tag

Én is most szerettem volna SJ4000-et venni, de esélyes, hogy inkább megvárom ezt. Ezen a pár héten már nem múlik, ha eddig hónapokig nem volt sürgős :D

(#50) miskyg válasza Ráti (#48) üzenetére


miskyg
csendes tag

Szerintem se vészes annyira...én úgy gondolom, ha kijön az SJ5000, onnantól kezdve lefele fog menni az SJ4000 ára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.