Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) maj-viktor válasza kirby76 (#900) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mindenképpen!
Én ha vásárlás előtt lennék csakis SJ5000 WiFi vagy Xiaomi Yi
(mondom ezt úgy, hogy szinte mindegyik "olcsó sportkamera" volt a kezembe, van belőle... SJ1000 & SJ3000, SJ4000-k, SJ5000-k, SONY AS20 & most újonnal a Xiaomi Yi)

Én a Xiaomi Yi-ért "odavagyok", pedig ha valaki, akkor én pont SJCAM-ért voltam oda, de én ezt az előzetes árakból - felvételekből (Xiaomi múltjából okosteló piacon), tudtam, hogy jó lesz a Xiaomi!

Szóval ha kell LCD és sok tartozék: SJ5000 WiFi
ha meg ezek nem kellenek, de mondjuk kell VALÓS! 120fps, így lassítások akkor Xiaomi

Árban ezek ~nettó 120-130$! (Xiaomi esetén +vízálló tok megvétele is)
Szal bruttó magyar vásárlóknak 40-45E Ft körüli árkategória

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#902) sznandi77 válasza cadgers (#893) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Igen, de csak akkor, ha a szivargyújtós töltő "kis" árammal tudja tölteni. pl.: mobilhoz való. Ami tablet töltő vagy még erősebb azzal nem csinálja, legalábbis nálam. Ez azért van mert többet fogyaszt a kamera mint amennyit a töltő tud.

(#903) mijos válasza maj-viktor (#899) üzenetére


mijos
senior tag

Nekem a Sony se valt be, mert nincs LCD kijelzoje, epp ezert ezt a Xiaomit se fogom megvenni. Meg vizallo tok se jar hozza? Tartozekok se? Ahh felejtos.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#904) kirby76 válasza maj-viktor (#901) üzenetére


kirby76
tag

Nu, megrendeltem az SJ5000W-t, remélem nem lesz csalódás. Bár az Attila444 által készített összehasonlító teszt és videók után nem is volt kérdés. Ezúton is köszi neki a remek postért

Btw, eladósorba került egy nagyon keveset használt SJ4000W, ha vkit érdekel, keressen PÜben. :)
Remélem ezzel a sorral nem sértettem semmilyen fórum szabályzatot, ha mégis, moderáljátok ki lécci. Thx!

(#905) Tottu


Tottu
senior tag

Az SJ5000 Wifi-hez jár alapból SD kártya? A hivatalos oldalon nem találtam a tartozékok között.

Ha nem jár hozzá, akkor milyen kártyát ajánlotok?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#906) mijos válasza Tottu (#905) üzenetére


mijos
senior tag

Nem jár, miért járna? milyet? Legalább 32 gigásat és class10-et, annál kisebbet-lassabbat nem.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#907) KoVee84 válasza mijos (#906) üzenetére


KoVee84
senior tag

És max 32 gigáig kezel, szóval nagyobbat se :DDD

(#908) mijos válasza KoVee84 (#907) üzenetére


mijos
senior tag

akkor végül is, ezt összehoztuk :DDD
nekem 16 gigás van, de volt már, hogy hamarabb megtelt, minthogy a kamera lemerült volna... na megm ikor gépre másolok fel, elég idegesítő, hogy total befagy, mert nem tudja a memóriakártyát olyan gyorsan olvasni a gép, mint ahogy azt én szeretném...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#909) Kolondrum válasza mijos (#906) üzenetére


Kolondrum
félisten

Noname class ismeretlennel elmegy, de titok.

(#910) Tottu válasza mijos (#906) üzenetére


Tottu
senior tag

Köszönöm választ! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#911) mijos válasza Kolondrum (#909) üzenetére


mijos
senior tag

Nekem alliról van noname, de a sebessége kifogásolható, máskor inkább kipótolom és veszek márkás/gyorsat :U

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#912) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Megjött a Banggood UK-ből rendelt SJ5000 Wifim. Először is, szégyellje magát a webshop hogy még egy bubis pukkasztós zacsira sem telik, elküldi egy sima fóliába csomagolva, a doboz sarka össze is nyomódott, még jó hogy egy strapabíró kameráról beszélünk.
Még nem volt hasonló kamerám, első benyomásra meglepődtem, hogy milyen pici, az akkut kézbe véve konkrétan nevetés jött rám... :DD Nagyon tetszik a felépítés minősége, a menü és felvétel használhatósága szerintem nagyon jól eltalált. Egy-két kérdés megfogalmazódott bennem:
- a Firmwaret érdemes frissíteni 20141230V1-ről valami újabbra?
- az alapbeállításokon érdemes valamit átállítani?
-motion detectionel beállítható hogy mozgásra induljon a felvétel?
-Törölni csak menüben lehet? Vagy a jelenlegit (amit épp nem mutat ,csak amin display menüben utoljára álltam) vagy az összeset?
Na így hirtelen ennyi, ami kérdőjeles, a többi dolgon már kiigazodtam.
Köszi.

(#913) mijos válasza M3xx (#912) üzenetére


mijos
senior tag

Alapbeállításokon változtass, ha a körülmények azt kívánják. Én csak nem mondhatom meg neked, hogy a fehéregyensúlyt mikor állítsd át, mivel nem tudom, hogy milyen körülmények között veszel fel :D
Wb babrálásán kívül én mást nem állítottam. Nincs értelme.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#914) Kolondrum válasza M3xx (#912) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó régi szállítmányt kaptál, mert már sokan a januári f/w-vel kapták meg. Tedd fel nyugodtan a 03.02-est.

(#915) Kolondrum válasza M3xx (#912) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megkérlek nézz meg valamit az első F/W-k egyikén ami neked van van e egy bizonyos bug. Vegyél fel egy videót, legyen mondjuk 10 másodperc. Menj be a visszajátszás menübe, indítsd el és a fel le gombokkal (fel) gyorsítsd fel azt. Nálad mi történik? Nekem 3db f/w-vel is az, hogy elindul hátrafelé (nem egyenlő a gyári visszajátszással láphatásban mert elmossa) a videó 0-ig. Ott megáll. Ha ismét elindítod és gyorsítod akkor már úgymond meggyógyul. Én ennyi buggalk találkoztam. Nem zavaró, mert azonnal felgyorsítom, azonnal visszalép 0-ra és utána már a akár a 35 perces vidit is 8X-osan pörgeti.

[ Szerkesztve ]

(#916) M3xx válasza Kolondrum (#915) üzenetére


M3xx
tag

Csak este lesz nálam a készülék, viszont tegnap próbáltam ilyet, és én is észrevettem, hogy a tekerésnél furán mosódik, szaggat a kép. Azt nem tudom hogy visszafelé játszotta-e, de valami nem stimmelt az biztos... Akkor feldobom ma a legújabb fw-t, hivatalos oldalon látom nem nagy cucc. A vízálló/nem vízálló hátsó ablak cseréjénél le tudom törni a füleket, vagy viszonylag egyszerű a művelet? Egyébként a vízállónál abszolute nem történik hangfelvétel, vagy csak a tesztvideókón hallható "különleges" dobozhang lesz megörökítve?

(#917) Kolondrum válasza M3xx (#916) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha letöröd sztem te leszel az első. Full zárt tokban elég kevés megy be, tompa lesz a hangja. A nyitottal meg marha hamar szélzajos lesz. Motoron olyan 50-től csak azt hallom. 140 táján, már borzasztó. Próbáltam leragasztani, elterelni a szelet, de nem oké a dolog.

Ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#918) M3xx válasza Kolondrum (#917) üzenetére


M3xx
tag

Nyáron szerintem sokat lesz vizes közegben használva, elrakom majd mélyre a nem vízállót, nehogy egyszer elfelejtsem a cserét.... :)

(#919) M3xx


M3xx
tag

Firmware frissítés sikeres. A minőség terén Normalt vagy Finet használtok? A legmagasabb minőség jóval nagyobb fájlokat generál, mellette szebb videót eredményez? Nyilván majd tesztelem, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

(#920) dond válasza M3xx (#919) üzenetére


dond
csendes tag

Elvileg, remélem nem írok hülyeséget, az a beállítás csak a fotóknál érvényesül.
Én a HDR on/off beállításon nem nagyon látok különbséget, mit kell figyelni? :)

(#921) mijos válasza dond (#920) üzenetére


mijos
senior tag

A digitális képalkotás és képfeldolgozás, illetve a számítógépes grafika területén a nagy dinamikatartományú kép (angolul high dynamic range imaging (HDRI) vagy csak high dynamic range (HDR)) olyan képet jelöl, amely különféle technológiák és eljárások révén a jelenlegi digitális képalkotási vagy fényképezési technológiákhoz képest nagyobb dinamikatartomány megjelenítését teszi lehetővé – azaz egy képen belül világosabb és sötétebb területeket is meg lehet jeleníteni. A nagy dinamikatartományú képek lehetővé teszik, hogy a jelenleg rendelkezésre álló digitális szenzorokkal is megjelenítsék az elsősorban kültéri fotókat érintő, jelentősen eltérő fénysűrűségű témákat.[

Mellesleg "fine" beállítást használok, egyértelműen mindig mindenből a legjobbat :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#922) dond válasza mijos (#921) üzenetére


dond
csendes tag

Köszi! ;)
Mai bringás tesztből egy érdekes részlet, két alagút között a fehéregyensúly megbolondult.

(#923) M3xx


M3xx
tag

Ha igaz, SJ4000, SJ5000, SJ5000 wifi, M10-hez ugyanaz az akku kell? Csak az SJ4000 wifihez való más?
[link] ez jó lehet az SJ5000 wifihez?

(#924) maj-viktor válasza M3xx (#923) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ4000 - SJ4000 WiFi - SJ5000 - SJ5000 WiFi - SJ5000 WiFi PLUS, mind ugyanolyan akku-s tudtommal 900mAh-s... pont ez a probléma, hogy míg a simák esetén hozza a 90percet, úgy a nagyobb fogyasztás / jobb hardver miatt a PLUS modell ugyanezen kapacítással már gyengébben teljesít... ~40-50perc állítólagos előzetes tesztek alapján (én nekem sajnos még nem volt időm ezt így tesztelni... a PLUS-t)

De a lényeg, hogy méretre ugyanaz van mindegyikben!

Nem is értem honnan jött az, hogy a SJ4000 WiFi-be más milyen való...
(max a "SJCAM logós" akku kavarhatott be neked... de az ugyanaz!)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#925) mijos válasza maj-viktor (#924) üzenetére


mijos
senior tag

Nem csak a kedves fórumtársat tévesztette meg ez a kijelentés, hanem engem is, ugyanis banggood-on háromféle verziót árulnak.
Ebből az elsőt csak azért zártam ki, mert only cn warehouse:

1: 3.7V 900mAh 3.33WH Li-ion Battery for SJ4000 M10 Sport Camera

Note:

The battery is not suitable for wifi sj4000(SKU157702)

Description:

Battert Model: SJCam SJ4000, SJ5000, SJ5000 plus, M10
3.7V Li-ion Battery 900mAh 3.33WH

Elvileg nem jó az Sj4000 Wifi-be de midnen másba igen, ez furcsa.

2. ez a verzió 5.99$ UK warehouse

Description:

3.7V Li-ion Battery 900mAh 3.33WH
Battert Model: SJ4000 M10

Note:

The battery is not suitable for WiFi SJ4000(SKU157702)

Elvileg ez se jó az előbb említett SJ4000 Wifibe.... :F

3. Ez a harmadik és 8.99$ UK warehouse

The battery is only suitable for WiFi SJ4000(SKU157702),not suitable for sj4000,SJcam SJ4000 WiFi(SKU120425,SKU159015,SKU162566).
If you want to buy the battery for them,please come here

Ez meg csak wifibe jó de másba nem? :W

Egy off: ha banggoodról rendeltem és nem ingyenes postát választottam hanem az általam válaszott szokásos UK standard postát ami ~2$ akkor miért nincs tracking?

Shipping Method: Uk Standard International Shipping
Track Number: Untracked

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#926) maj-viktor válasza mijos (#925) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amúgy az SD28 akkuja asszem kisebb pár mm-el... azaz a "nem hamis"... eredeti SJ4000 akku pár mm-el nagyobb... lehet ehhez van köze... vagy nem értem akkor én se!

(pontosabban egyszer adtam el akku-t... SJ4000-hez és kiderült, hogy SD28-a volt az egyénnek, és az eredeti akkut, csak "a csomagolást megbontva", tudta belerakni az SD28-ába)

Mert én már összevissza rakosgattam a sima SJ4000, a brand logós SJCAM SJ4000, az SJ4000 WiFi és SJ5000 WiFi és SJ5000 WiFi kamjaimba az akkukat és oda-vissza mindegyikbe jó volt... M10-ről nem tudok nyilatkozni (de tudtommal abba is ilyen való)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#927) Attila444 válasza mijos (#925) üzenetére


Attila444
aktív tag

Banggoodon árulják a kamu wifist is, annak más az akksija, ennyi.

(#928) M3xx válasza mijos (#925) üzenetére


M3xx
tag

- Én is Standarddal rendeltem, ennek ellenére csomagszám nélkül küldte a banggood, alá sem kellett írni.

-Rákérdeztem pár eladónál ebay-en amit SJ4000 batterynek hirdetnek, szerintük nem jó az SJ5000 wifihez, ami azért fura, mert ha pici esély is van, hogy kompatibilis, rámondják, hogy jó az nekem... vagy annyit tudnak, hogy SJ4000 akku és inkább nem jó SJ5000-hez.Több hirdetés viszont úgy szól, SJ4000, SJ5000, (SJ6000...), azok picit drágábbak is ( ebből persze semmi következtetés nem vonható le)

(#929) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Magam sem gondoltam volna, de feltettem a bicajomra. :DDD Natúr a kormány legszélére ahol valamikor régen sztem szarvak voltak. A bacajos tartó meg a tok nélküli tartója semmi extra. Rezegni rezgett, de sokkal rosszabbra számítottam. Érdekel valakit minta a jó magyar bicikli utakról meg a magyar mentalitásról? ;]

(#930) mijos válasza Kolondrum (#929) üzenetére


mijos
senior tag

Én is próbáltam kormányon, meg mellhevederrel, de szerintem sisakra a legjobb, mert amerre nézel azt "látja" a kamera is.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#931) Kolondrum válasza mijos (#930) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mellhevedert viccesnek találtam, kihagytam. Biciklis sisakom meg nincs. Minden motorra van kialakítva.

(#932) M3xx


M3xx
tag

Az SJ5000 ház alján lévő villás gyorscsatlakozó kompatibilis a többi SJ-vel, illetve fake SJ-vel, továbbá GoPro-kkal? Csak mert jött egy monopod ajándék csatlakozóval SJ4000 és GoPro Herohoz és kicsit szűkös, sőt nem is erőltetem bele, mert nem akarom eltörni. Rendelni akarok fejpántot, de így már nem tudom, hogy keressek-e spéci ehhez valót (jelzem ilyen keresésre alig van találat ebay-en), vagy jó hozzá bármilyen, csak kifogtam egy hibás darabot? Köszi.

(#933) Kolondrum válasza M3xx (#932) üzenetére


Kolondrum
félisten

Saját véleményem szerint nem biztos. Épp annyira kicsit más, hogy feszül, nem jó miegymás. J-hook csatival cumiztam ezért.

(#934) Attila444 válasza M3xx (#932) üzenetére


Attila444
aktív tag

Egyforma az összes, mindegy, hogy sj4000, 5000, gopro vagy bármi más.
Előfordul, hogy kicsit szorosabb/lazább, ez csak a fröccsöntő szerszámtól függ, nem attól, hogy milyen néven árulják.

(#935) Kolondrum válasza Attila444 (#934) üzenetére


Kolondrum
félisten

Haha, vagy nem. De majd rájön. :R

(#936) sambenez válasza Kolondrum (#935) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem egy mellhevederbe nem ment bele a J-hook csati, legalábbis nem mertem beleerőltetni. De elég volt egy picit megreszelni a mellhevederen a csatlakozót és tökéletes lett.
Mintha a festék réteg lenne túl vastag, mert a reszelés után még nem látszik ki a fém, de teljesen jó lett.

(#937) M3xx


M3xx
tag

Igen, értem én, hogy mindegy milyen néven hirdetik, sőt szerintem az eladók sincsenek teljesen tisztában vele, hogy kompatibilis-e vagy nem. Az a pár mm benne van az OEM gyártásban, ha nem lesz jó, én is gondoltam a reszelésre, akkor nem halva született ötlet. Kíváncsian várom az akkukat, elvileg SJ4000-hez való, de a leírásban szereplő dimenzió adatok mm-re stimmelnek az általam mértekhez (na persze ez sem mérvadó). Ma alámerültem az akváriumba, sok időm és türelmem nem volt, a halak sem voltak partnerek, ha lesz egy értékelhető próbálkozás linkelem nektek, ha valakit érdekel. Az első vizes tesztet pedig párom ignorálta, nem tetszett magának, ahogy próbálja lefogni a kezem, hogy ne csináljam... Hehehehe

(ui: tudtok 'SJ5000 Wifi' Introt videóvágáshoz? "SJ5000+ wifi' -t találtam, ha minden kötél szakad, éppen ez is megteszi... :)) )

(#938) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, nekem egy mobius kamerám van, amivel tökéletesen meg lennék elégedve, csak hiányzik a mellkas pánt. Ahhoz sajnos nincs. SJ4000-hez van ha jól láttam. Nekem bringázáshoz kéne, és úgy vettem észre, hogy bringázáshoz a mellkas pántról készülnek a legjobb felvételek. SJ4000 képe van olyan jó mint a mobius-é? SJ5000-et érdemes venni?

(#939) llaszlo


llaszlo
veterán

Azért vicces ez a banggood, hogy a színnel együtt változik a szállítási költség is.
A fekete 1.33USD, de ha fehéret akarok, akkor meg 1.70. Biztos a fehérnek nagyobb a súlya. :)

(#940) llaszlo


llaszlo
veterán

Mivel itt nincs összefoglaló ezért lenne pár kérdésem ehhez.
Az első, hogy van-e olyan oldal ahol részletes technikai leírás van ezekről a kamerákról.
A BG-n olvastam a sima 5000-esnél, hogy nem valódi 60fps-ben vesz fel, hanem ez is csak képduplázást csinál, mint a régi 4000-es.
Ez a wifi és a plus verziónál is így van?

A wifi és a sima verzió között milyen különbségek vannak még, azon kívül, hogy az egyikben van wifi?

(#941) mijos válasza llaszlo (#940) üzenetére


mijos
senior tag

Sjcam hivatalos oldalan minden le van irva... BG-n szinten nem irnak hulyesegeket...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#942) llaszlo válasza mijos (#941) üzenetére


llaszlo
veterán

És 480-nál azért tudja a valódi 60fps-t?
A BG-n nem a technikai leírásban volt, hanem egy véleményezésnél, ezért nem tudtam biztosan.

(#943) mijos válasza llaszlo (#942) üzenetére


mijos
senior tag

Nem néztem mert én nem foglalkozok csak 1080p-vel, ha valós 60fps kell vegyél másik kamerát :P

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#944) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Ez az sj5000 wifi kép-hang minőségben milyen egy gopro hero 3+ silverhez képest?

(#945) maj-viktor válasza llaszlo (#942) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha valós lassítás kell, akkor inkább Xiaomi Yi... ott van 720pbe 120fps vagy 480p-be 240fps VALÓS lassítás!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#946) llaszlo válasza maj-viktor (#945) üzenetére


llaszlo
veterán

Hát nekem ez a Yi inkább tűnik játékkamerának, mint valódi alternatívának. Főleg, hogy az SJ-hez jóval több a kiegészítő és kijelzője is van. A 480 x 60fps is megfelel. Ha nagyon lassítgatni akarok akkor max előveszem az Mi3-am, abban is van lassított felvétel csak ugye az nem vízálló.

(#947) M3xx


M3xx
tag

[link]

Első SJCAM összeállításom az SJ5000-el, ha érdekel benneteket kattintsatok.

(#948) sambenez válasza llaszlo (#946) üzenetére


sambenez
addikt

Az SJ5000 wifi szerintem nem tud valódi 60fps-t.
A Yi-hez meg veszel vízálló tokot, meg olyan felfogatókat amilyet akarsz.

A kijelző hiány meg nem függ össze a minőséggel, gopronak sincs kijelzője.

(#949) llaszlo válasza sambenez (#948) üzenetére


llaszlo
veterán

A 480hoz nincs oda írva, hogy képduplázás. Erről még nem találtam infót. Nekem a wifi verzióra nem nagyon van szükségem. A sima meg jóval olcsóbb.
De ha a wifiset venném, akkor is a Yi-vel összehasonlítva jóval drágább a Yi. Egy "vacak" vízálló tok kerül csak 7000-be minimum, de van ahol több. Plusz még a felfogatók, 55e alatt nem állna meg sőt lehet, hogy alulról karcolná a 60e-et is.

(#950) maj-viktor válasza llaszlo (#949) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nemtudom te milyen árakkal számolsz, de én alapkamera, hozzá a tok, hozzá a SJ-s tartozékok és még egy 32GB-os kártyával is... rendesen ÁFA-zva ára megáll: 50E Ft alatt a Yi!

Yi kam: nettó 80$
Yi tok: nettó 20$
SJ tartozékok: nettó 20$
32Gb kártya: nettó 20$

Ez nettó 140$! 140$ x 280 Ft = 39.200 Ft + ÁFA = 49.784 Ft

(az nincs is benne, hogy ha külön - külön rendeled a csomagokat csak 22€ felett ÁFA-zzák törvényesen), szóval a tök törvényes beszerzése is megáll 50E alatt nagykapacítású nagysebességű memókártyával...

ha egy belföldi bolt hasznát rászámolod még, akkor mondjuk 55E egy ilyen szett jelenleg (belföldi ár: 50-60E között)!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.