Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) maj-viktor válasza Kolondrum (#793) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vagy mit nem említek!? O.o

Szal megírtam a 2végletet... (Kína és Kína ÁFA-zva)
Kína (nettó): 41E
EU (bruttó): 45E
belföldi magyar ár (bruttó): 51E
Kína ÁFA-zva (bruttó): 54E

(SJ5000 WiFi esetén)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#802) Kolondrum válasza maj-viktor (#801) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rossz napjaim vannak.

(#803) maj-viktor válasza maj-viktor (#801) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sőt tovább megyek... ugyebár, ha tracked EU-s kell, akkor már az is 51E Ft... (mint a belföldi ár)

De ugyebár ahogy növekszik az ár - úgy csökken a szállítási idő...
Kína: ~1-2hó
EU: ~1-2hét
belföld: ~1-2nap

Rossz napokhoz... vettük észre... tényleg már mindenbe belekötsz! Engem már "leállítottak", hogy csak okoskodok itt az egész fórumba, szal nem töröm magam "tanácsokat adni", háttérbe húzodtam és csak röhögök a sokszor bénázásokon / béna megoldásokon, amiket általában itt a zöldfülűek összehoznak!
(én csak okoskodok, így nincs szükség a véleményemre... akkor csak röhögök a bénázásokon... azt hittem egy fórum arra van, hogy tapasztalatokat osszunk meg...)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#804) kippedli válasza Kolondrum (#798) üzenetére


kippedli
tag

Van valami hatalmas különbség a kettő között? Köszönöm válaszod. :R

(#805) Kolondrum válasza kippedli (#804) üzenetére


Kolondrum
félisten

Készült teszt ami összehasonlítja ezeket, most este hagy ne keressem vissza. Volt valaki aki vette a fáradságot és megnézte melyik mit tud. Ha olvassa biztos lelinkeli.

maj-viktor! Ami áfás olyat én nem ismerek. Vagy nélküle jön vagy nem kell. Banggood UK raktár áfa nélküli. MO drága, irreálisan és tojok arra, hogy nekik kell a haszon meg a kedves magyar állmnak fizetni ezt a sok szart, már kb csak a levegő nem adós. Ajánlgasson a hóhér itt magyar SJXXXX-et az, max annak nyerő aki NEM bérből és fizetésből él. << Ez egy kis én voltam, egy morzsa modi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#806) sambenez válasza maj-viktor (#801) üzenetére


sambenez
addikt

eu.banggod.com 39k Ha valaki nem látja a főoldalon, a kód: bgdeal

Nem tudom neked hogyan jön ki a 45k, mivel jelenleg van érvényes kód SJ5000 wifi-re ami -10$.
Ez pedig 12k árkülönbség ami alig kevesebb mint -30% EU javára.
Kínában pedig nem 140$ hanem 130$ az ára ami 37k és nem 41k.
Én nem tudom te milyen árfolyammal számolsz, és honnan veszed az árakat.

(#807) maj-viktor válasza sambenez (#806) üzenetére


maj-viktor
őstag

És pl. + a szállítás!? +5$ (1.500 Ft) vagy neked az öledbe pottyan magától! (és az EU-s szállítás nem free shippinges)

De parancsolj...

PayPal $ árfolyam: 305 Ft
OTP $ árfolyam: 295Ft
(aki PayPal árfolyammal vált - fizet, az elég n00b, szal az OTP-ssel számoltam... vagy 300 Ft a kettő között)

SJ5000 WiFi - banggood - EU-s ware - banggood-os forint árfolyammal: 43.394 Ft + 1.499 Ft (TN nélküli) szállítás: 44.893 Ft
SJ5000 WiFi - banggood - EU-s ware - banggood-os dollár árfolyammal: 145$ + 5$ (TN nélküli) szállítás: 150$ (300-as forint-dollárral számolva: 45.000 Ft... 295Ft-os dolárral: 44.250 Ft)

Mennyit is írtam én!? 45E? Naugye!

Ja és nincs is raktáron bang EU-s raktrban... (Sold out), akkor miről beszélünk!?
(Én kezdő árakat írtam... persze ha van kuponod olcsóbb -5-10$-al, -5-10%-al)

Arról nem is beszélve, amit az előző kommentemben írtam, hogy a +5$-os posta nem regisztrált, így könnyen elveszhet... míg a regisztáltért meg már +30$-t kell kicsengetni... (írtam is, hogy úgy már belföldi ár jön ki)

EU-s ár már bruttó, de a CN ware-s ár az pl. nettó, arra ha behozatod és vámozzák (+27% ÁFA és +2.000 Ft vámkezelési költség)

De itt magyarázhatom ezeket, ha "(#805) SymbianOS" is azt írja, hogy ő csak nettó árat ismeri... és nem hajlandó ÁFA-t fizetni a EU-n kívülről jövő csomagra (amikor törvényileg ez az alap)

Politikamentesen: én sem értek egyet a világ magas 27%-os ÁFA-nkkal, meg a magas adózással, de ez nem ok arra, hogy ne fizessem meg! Gondolom te a kenyeret-tejet, stb. is lopod a boltból, mert képzeld el azon is van ÁFA... és a pénztárnál bruttó árat fizetsz... mégha esetleg ez nem esett le neked! (ott - alapélelmiszernél talán nem a 27%-os, hanem a "kedvezményes" 18%-os van.. ha jól tudom tervezvve van az 5%-osra csökkentés az alap élelmiszereknél... ennek itt lenne már az ideje amúgy! Az alap csökkenjen... a "luxus" növekedjen... bár most már megadóztatták a károsabb élelmiszeretek ugyebár... chipsadó... chips-kóla, stb.)

Amcsi is ennyiben más... ott nettó árak vannak kiírva és a pénztárnál rakják rá az adott állam "ÁFA-jat... sales tax-ét", így ott látják "mennyi is a termék adója... lebontva"... Egyébkén sokkal alacsonyabb, mint az EU-ban (EU: ~15-27% ÁFA, amerika: ~5-12% sales tax), De ott nincsenek is olyan "jóléti ellátások, mint itt, mint TB, nyugdíj, stb. ... AZ már megint más kérdés, hogy itt is szinte hiába fizetjük be a TB-t - nyugdíjat stb. szarul gazdálkodik az állam az adónkkal...

Itthon meg fordítva van! ÁFA-s ár van kiírva.... aztán ÁFA-s számla igénylése, ha pl. vállalkozásba elakarsz valamit számolni! -ÁFA költségelszámolás, stb.

Szerinted én miért rendelek külföldről!? Mert még a megáfázott csomag is olcsóbban jön ki, mint a bolti ár egy -10-20%-al minimum... Ha meg betartod a törvényi határt - 22€/csomag (~7E Ft), akkor alapból (vám)ÁFA-mentes!

Magyar ár annak jó, aki azonnal akarja... meg ha boltból veszi a garancia miatt... ezt meg kell fizetni / ezt fizeted meg!
(én nekem is külföldről vannak a kameráim... de megértem, ha valakinek azonnal-gyorsan kell... persze akkor drágább)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#808) Kolondrum válasza sambenez (#806) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aki ott régi motoros fogja magát és a közel 1000 pontjából áldoz, hogy 37 legyen csak.

(#809) sambenez válasza maj-viktor (#807) üzenetére


sambenez
addikt

Most nem fogok képet beszúrni, de ha nem sárgát választanál hanem mondjuk feketét akkor máris látnád van EU-s raktárban, és ha berakod kosárba akkor pedig láthatod 0,66$ a posta.
Ha a nem regisztrált elvész akkor a Paypal visszaadja a pénzem, ezért annyira nem aggódnék emiatt.

Mindenkinek szíve joga eldönteni honnan vásárol, de amikor tanácsot adsz akkor minden lehetőségre korrekten kellene felhívni a figyelmet.
Jelen pillanatban 135,65$ kuponnal EU raktárból postával együtt az SJ5000 wifi. Ez az általad írt 295-ös árfolyamon 40000Ft.
Ha itthon ugyanez 51000Ft máris 25% az eltérés.

Szóval csak annyit szerettem volna korrektebben adjál tanácsot, vagy ha nem akarsz előtte utánanézni éppen mi az aktuális helyzet inkább ne írj semmit.

SymbianOS: Aki tanácsot kér annak nem lesz pontja ezzel felesleges kalkulálni.

(#810) maj-viktor válasza sambenez (#809) üzenetére


maj-viktor
őstag

Valóban... nekem automatikusan sárgát rakott amikor rákattintottam és annál Sold Out-ot jelzett...

Nem regisztrált elveszés PayPal példád is helytálló, csak minek szívassa magát az ember felesleges körökkel, ha van "biztos megérkezés is"... trackes postával!

Kuponos rész meg, én továbbra is írtam kezdőárat írtam... mely mostanra már kb. -10$ és kuponnal / pontokkal lehet találni még -5-10% / -5/10$-ot is ahogy én is írtam...

0,66$-os posta nem tudom, neked hogy jött ki, de nekem amit raktáron jelez (fekete - fehér), annál mind 5$-os a "sima posta", egyedül ha jól láttam a pirosnál csinál 0,66-os postát, de ha nincs raktáron sokra mész vele... így a +1.500 Ft-ot postám helytálló, amit az első javításodba kifelejtettél, mostrmá beírtad... 39E VS 41E Ft... én meg 45E Ft-ot írtam (mert 300-as $-al számoltam, ahogy írtam paypal - otp átlag, stb.) te meg kuponnal (amiről én nemtudtam, hogy most van élő... de senki más sem dicsekedett itt a fórumban, stb.)

Ha meg tudsz élő kupont, akkor ne tarsd magadba... én mindi megpróbálok keresni / beváltani pontokat, stb. hogy további kedvezményekkel tudjak élni (de a pontok ugyebár személyre szabottak... a kuponok meg lejárnak idővel - bang-es példa, de ahogy írtad egyszeri rendelőnek nincs pl. pont, mert ugyebár azt vásárlás után kapod... 1%-os kedvezmény pont formában... kb. mint a SMART kártyák - Supershop kártyák esetén... 1%-al szúrják ki a szemedet és cserébe statisztikát gyűjtenek...eladják marketingnek, de ez már nagyon OFF)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#811) sambenez válasza maj-viktor (#810) üzenetére


sambenez
addikt

"0,66$-os posta nem tudom, neked hogy jött ki, de nekem amit raktáron jelez (fekete - fehér), annál mind 5$-os a "sima posta"

Így:

"Ha meg tudsz élő kupont, akkor ne tarsd magadba..."

Mivel ott van a főoldalon a reklám banner-ben, nem tartottam fontosnak beírni.

[ Szerkesztve ]

(#812) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

SJ5000 Plus @ Disneyland... Fejpántos videó hamarosan :)

(Éles bevetésben amúgy iszonyú nagy csalódás a kamera az üzemidő miatt, két hullámvasútra nem mertem egy akksival felülni)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#813) benedek92 válasza GeryGreyhoun (#812) üzenetére


benedek92
csendes tag

Áras/postás vitára nekem lenne egy meglehetősen friss tapasztalatom:múlthét szerdán rendeltem EU raktárból wifi-s SJ5000-et,legolcsóbb postával és 10 dolláros kuponnal (bgdeal nálam működött) 135,75 dollár volt,paypal 40501Ft-ot vont le nálam.Ma reggel hívott a postás,hogy jött egy csomag.Egyszer nem jött meg egy pakk,másnap reggel a számlámon volt a visszautalt ára.

(#814) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kivágtam ebben az erős 3 fokban tok nélkül a garázsba, hálózatról megy és éppen video lapse-t csinál (10s). Érdekel mit csinálnak a macskák éjjel a motorommal. :D Kis led fényforrásom van, hogy lásson.

(#815) kevin1155 válasza Kolondrum (#814) üzenetére


kevin1155
tag

akkor most összevetve, banggood-ról sj5000 wifi-t honnan érdemesebb venni?
Ahol mindent összevetve olcsóbb, CN vagy UK warehouse?

Előre is köszi a választ! :R

(#816) Kolondrum válasza kevin1155 (#815) üzenetére


Kolondrum
félisten

Uk, mert nincs áfa és gyorsabban megjön.

(#817) Kolondrum válasza kevin1155 (#815) üzenetére


Kolondrum
félisten

Cn- t úgy számolod ki, hogy ár * 1.27 és az lesz a vége ha megfogják és több idő is. Döntsd el.

(#818) Pompi válasza Kolondrum (#817) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Plusz kezelési költség ~1500 forint.

Feel Good Inc.

(#819) mijos


mijos
senior tag

Srácok jól látom hogy a forint gyengülése miatt drágább lett a kamera? Legalábbis BG-t veszem alapul. Esetleg tudtok ajánlani más oldalt/olcsóbbat?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#820) KoVee84 válasza mijos (#819) üzenetére


KoVee84
senior tag

jó megfigyelő vagy ;]

BG - UK raktárnál nem nagyon találsz olcsóbbat, ráadásul most kaptam emailt, hogy:

[ Szerkesztve ]

(#821) maj-viktor válasza Pompi (#818) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ami 2015.Jan óta már +2.000 Ft...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#822) sambenez válasza KoVee84 (#820) üzenetére


sambenez
addikt

Sajnos hiába van ez a kupon, sem az SJ5000-re sem a Xiaomi Yi-re nem használható, mert mind a kettőt akciós árúnak tekinti a rendszer, és azokra nem használható fel a kupon.
Ráadásul a mobil app-ban csak a kínai raktárból tudsz betenni termékeket, az UK-t nem látja.

(#823) kippedli


kippedli
tag

Ha banggoodról rendelek akkor kell plusz vámot, áfát fizetnem?

(#824) sambenez válasza kippedli (#823) üzenetére


sambenez
addikt

Ha az eu.banggood.com-ról rendelsz akkor nem.
De ha a www.banggood.com-ról rendelsz akkor igen.

(#825) kippedli


kippedli
tag

Köszönöm. :R

(#826) KoVee84 válasza sambenez (#822) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ezt nem tudtam, csak az emailt láttam... :R

(#827) mijos válasza KoVee84 (#820) üzenetére


mijos
senior tag

Köszi, jól jön most.
Egy kérdés: sweden post-ot eddig nem dobta be a választható opciók közé, nekem ez még új, ingyenes és elvileg 4-6 nap. Előző rendelésnél Uk Standardot választottam, ami most csak "208" ft, most akkor melyik lenne a jobb?

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#828) KoVee84 válasza mijos (#827) üzenetére


KoVee84
senior tag

nekem már 2 kamera is jött UK raktárból, uk standard shippinggel, mindkettő itt volt 8 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#829) mijos válasza KoVee84 (#828) üzenetére


mijos
senior tag

Rendben, köszönöm szépen. Ezzel a 10%-os kuponnal spóroltál nekem 29 dodót, mivel én két kamerát rendeltem kapásból. 2 fél 1 sörre a vendégem vagy ;]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#830) sambenez válasza mijos (#829) üzenetére


sambenez
addikt

A simát rendelted? Mert nekem a wifi-re és a plus-ra nem engedi használni a kódot.

(#831) mijos válasza sambenez (#830) üzenetére


mijos
senior tag

2 x SJCAM SJ5000 WiFi Novatek 96655 Full HD Car Action Sports Camera (SKU185096) US$289.98
Color Black
Discount Coupons:#4580ec: US$-29.00
Sub-Total US$289.98
Uk Standard International Shipping US$0.73
Total US$261.71

Sima verzión sose gondolkoztam, nálam csak wifi vagy plus verzió jöhetett szóba.

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#832) sambenez válasza mijos (#831) üzenetére


sambenez
addikt

Rájöttem nekem miért nem engedte.
Ha a mobil appban raktam be a kamerát akkor a kínai raktárból tudtam csak, ott meg éppen akcióznak.
De ha böngészőben először a UK raktárból beraktam a kosárba és utána léptem be az appban akkor engedi a kupont használni.

(#833) mijos válasza sambenez (#832) üzenetére


mijos
senior tag

Én is egyszerre mindkettő be voltam lépve. Bár fura, hogy mikor manuálisan akartam beírni böngészőben a telón kiírt kódot, akkor azt írta hiba... csak telón keresztül engedte megrendelni kuponnal.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#834) KoVee84 válasza mijos (#829) üzenetére


KoVee84
senior tag

Inkább csak utáld át a 29 $ felét :DDD :P :C

[ Szerkesztve ]

(#835) kevin1155


kevin1155
tag

Akkor most ha rendelek pl 2 vagy 3 db SJ5000 wifi-t UK raktárról akkor nem kell rá vámot fizetni? csak áfa?

(#836) maj-viktor válasza kevin1155 (#835) üzenetére


maj-viktor
őstag

EU-n belül se +ÁFA (27%), se VÁM (általány 2,5%) nincs!
Így UK raktár esetén megfizetve az ottani angliai ÁFA (vagy más olcsóbb ÁFA-ju EU-s országé... vagy konténer ÁFA-t fizetnek rá, ami jóval kevesebb, mint a "sima általános ÁFA"... rendszerint kilóra áfázva hozzák be, mely így ~5-10% pluszteher lesz... így lehet olcsóbb - tömegesen behozva Kínából, abszolút törvényesen!)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#837) kevin1155


kevin1155
tag

akkor ha jól értelemezem még 2 darabnál jobb az UK..?!

(#838) mijos válasza kevin1155 (#837) üzenetére


mijos
senior tag

Csak én nem értem a kérdést? Miért ne lenne jobb? Én 2 darabot rendeltem mert ennyire volt pénzem, de ha 3-at rendelek akkor alapból a darabár 145usd helyett csak 141.9usd ( 3.10usd = ~850 huf ), nem beszélve ha kihasználod a 10%-os kupont :B Én inkább fizetek többet, de ne kelljen 3-4 hetet várnom, ne kelljen a vámmal b*szakodni, jobb így.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#839) Pompi válasza mijos (#838) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem, én sem értem, csak már nem is akartam leírni. Nem látok arra infót, hogy több darabnál miért nem érné meg... max. amit maj-viktor idefantáziált a kilóra mért konténer számra behozott cuccokról, de egyrészt az nem hiszem, hogy az egyszeri fórumozót érintené, másrészt se biztos, hogy úgy van, csak sikerült vele ezek szerint összekavarni.

Egy a lényeg. EU-ból rendelve nem jön a webáruházban fizetendő összegre semmiféle plusz teher.

Feel Good Inc.

(#840) maj-viktor válasza Pompi (#839) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha úgy nézzük, akkor lehet jobb! Mert csak 1db ptkg. van 2db termék esetén! (ami általában nem szokott duplán növekedni... max. minimálisan)

De az EU raktáras pont ilyen +~5$ postás, szal az nem egy nagy tétel, ha a kamera ~100+$-os árát nézzük!
De így tud spórolni, ha úgy nézzük!
(ptkg. spórolást így inkább futár... DHL esetén lehet, mert az húzósabb)

Amúgymeg én inkább tudom ajánlani az 1-1 rendeléseket! Márcsak esetleges vámolás miatt is (ha EU-n kívülről rendelünk), illetve paypal refund esetén is egyszerűbb a helyzet, ha a 2db kamerából mondjuk az egyik hibás, stb. Későbbi "szivatást" lehet megspóroni vele!

Csoportos rendelést inkább, a free tracking elérése esetén érdemes, azaz több 1-2$ cumót veszel, hogy elérd a 20-30$-os free tracking határt!

(a kilós vámolást tényleg felesleges volt belekevernem, mert egyszeri fórumozót ez hol érinti... max. nagykereskedőt aki minimum 100-as tételben akar rendelni... így csoportos vámolás)

/szerk
Közbe rájöttem! Emberünk szeintem a +VÁM fizetésre gondolt... hogy eléri a 150€-s határt... bár ezt sem értem, mert EU-n belül nincs +ÁFA, +VÁM, szal valamit kavar az alanyunk! Vagy rosszul fogalmazza mit is akar...

EU-s ár drágább, de nincs +ÁFA (+esetleges VÁM bizonyos értékhatár felett)
Kínai ár olcsóbb, de "vámolhatják" és akkor +27% ÁFA (és bizonyos értékhatár felett +2,5% általányvám)
EU-s: 1-2hét szállítás
Kínai: akár 1-2hónap is

Mindenki tud mérlegelni neki hogy éri meg... az "idő pénz"!
(én sokszor inkább EU mellett döntök, ha gyorsabban kell... ha meg ráér, akkor jó a kínai is)

Szóval UK raktár esetén NINCS +ÁFA +VÁM, csak EU-n kívüli esetén! (Kína - Amerika, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#841) Pompi válasza maj-viktor (#840) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OMG Viktor. Írjál még jó sokat, sokat, sokat!
Megint hova jutottunk egy egyszerű válasz helyett. :(

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#842) maj-viktor válasza Pompi (#841) üzenetére


maj-viktor
őstag

..bocsánat!

Rendelje UK-ból és PONT!
(kicsit drágább, de gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#843) KoVee84 válasza maj-viktor (#842) üzenetére


KoVee84
senior tag

ha megfogják a Kínából jövőt a vámon, akkor nem is olcsóbb :N

(#844) kevin1155


kevin1155
tag

köszi! úgy érzem már mindent megértettem!
és tapasztalatok kínából való rendelésről? Milyen "gyakran" akad fenn a vámon?

(#845) sambenez válasza kevin1155 (#844) üzenetére


sambenez
addikt

Egyre gyakrabban.

(#846) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

SJ5000 esetében milyen funkciókat takarnak az egyes kiadások?
Bangood UK-ról érdemes rendelni?

(#847) Kolondrum válasza Blaise (#846) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott a leírás banggoodon az egyes típusokhoz. Onnan.

(#848) Blaise válasza Kolondrum (#847) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, valami összefoglaló táblázatra gondoltam.

(#849) mijos válasza Blaise (#848) üzenetére


mijos
senior tag

Tablazat :D mese habbal... adott 3 verzio: sima, wifi, plus. Simat nem erdemes Venni, alapbol. Wifi v plus verziot erdemes. Plusnak jobb a minosege de az akkut hanarabb leszivja. Irhatnek itt papirforma szerinti adatokat, de szetintem ugyis csak az szamit amit latsz es amit majd rendereles utan kapsz :)

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#850) Blaise válasza mijos (#849) üzenetére


Blaise
veterán

Wifi és a Plus között a kamera szenzor a különbség csak akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.