Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) settenkex válasza djbahool (#399) üzenetére


settenkex
tag

Még az is lehet, hogy az Ambarella kevésbé fog, mivel kevésbé "erölködik" :D
Gery reméljük erről tud majd nyilatkozni.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#402) djbahool válasza settenkex (#401) üzenetére


djbahool
senior tag

Ez nekem is eszembe jutott, de aztán azon agyaltam, hogy 720p120fps azért lehet megizzasztja.
(Tény hogy a Hero3+ is melegszik, de nem vészes.
De ott legalább nincs LED fény a felvételen)

(#403) settenkex válasza djbahool (#402) üzenetére


settenkex
tag

Az mondjuk lehet, ki kell próbálni. Mivel más annak a működése így nem tudom.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#404) Kolondrum válasza settenkex (#400) üzenetére


Kolondrum
félisten

10? Amíg az akku bírta! Nem ennyi kellett neki! Ma lemérem infraval mennyit fűt. De a képe nagyon szép!!!

(#405) Kolondrum válasza djbahool (#399) üzenetére


Kolondrum
félisten

A LED akkor látszik, ha vízálló tokban van vagy ha tok nélkül, de valamihez közel viszed. Amúgy baromi egyszerű, ragaszd le. Ennél már nem tagadod le, hogy nem vesz mert villog. Én le fogom.

(#406) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No kérem, első teljes lemerít kör eredménye! Képminőség kiváló! Nincs mese, ez jobb! A LED-ek bután lettek elrendezve, de megoldás: Le kell takarni szigetelőszalaggal, mint pl az LCD monitoromnál volt. Nem villogott a szemembe. Vagy ha már látni akarjuk a dolgokat akkor a sarkán hagyni rést ahol a fény kiszűrődik, de minek, fent is villog. Nem értem miért kellett telerakni leddel. A wifit fehér villogó jelzi, plusz ha felvesz a kék is villog elől meg fent. Ezzel csak többet fogyaszt...
Melegszik. Nem kicsit. A kijelző és az USB kiemelkedően, de az egész készülék meleg. Annyira, hogy a vízálló tokon át érezni (most mérem számosítva).
Felvételi idő elsőre szinte csontra 1 óra volt. FAT32-re olyan 35 perc után kezdett újat.
Wifi: Talán valamivel többet késik a kép mint a 4000-nél, HA távolodok. Hatótávja 50 méter volt, utána jött a 4000-től megszokott battery error üzenet. Fent írtam, hogy ha wifizik akkor fehér led is van a kék mellé elől.
A wifi akkor is tud menni ha kézben van a kamera és úgy vezérled, mert csak egy jel van a sarokban.
Eddig, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#407) railjet41


railjet41
újonc

Sziasztok! Mivel Foxofferen nem lehet jelenleg rendelni SJ5000-et, ezért lenne egy kérdésem. Magyarországon lehet kapni valahol SJ5000 Plus-t? Ha nem Magyarország, akkor Európában esetleg? Tudom, Ebay, egyenlőre még azt nem néztem, de meg fogom. Csak tájékozódnék, hogy hol lehet kapni. Nem sürgős, mert van egy SJ4000 wifi-m. :)

(#408) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Javult az üzemidő.Kerek 70 percre, ha csak elindítod és semmi mást nem csinálsz, esetleg néha megnyomod az OK-t, hogy meglesd az akkut. Átlag 40 fokos a cucc. A kamera lencse felett a felső síkon 43-45 fokos, az USB port 55-57fokos. A kijelző 35-40 fok között van. Ezt 70 perc után mértem.

(#409) djbahool válasza Kolondrum (#408) üzenetére


djbahool
senior tag

70 perc elég szomorú :-(
Lévén a 4000 nekem volt hogy 110 percig "hasított".
Akkor lassan elhiszem hogy valós a videó, amin a sj5000+ kevesebb mint 1 órát megy.

(#410) GeryGreyhoun válasza railjet41 (#407) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nálam lesz majd SJ5000 Plus, várhatóan február közepén, 70 000 Ft környékén.

tomanovicsgergely.hu

(#411) settenkex válasza djbahool (#409) üzenetére


settenkex
tag

Nagyobb teljesitmény, de ugyanaz az akku...
Érthetetlen, milyért

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#412) Kolondrum válasza settenkex (#411) üzenetére


Kolondrum
félisten

Várható volt. Több kraftot kér a vas.

(#413) settenkex válasza Kolondrum (#408) üzenetére


settenkex
tag

Az átlag 40° szerintem nem rossz átlag üzemi hőmérséklet.
Nekem az USB fém érintkezőjénél a legmelegebb, de nem égetően forró, Az egész kamera olyan mint egy 3D-s játék alatti mobil.

Viszont érdekesség a többieknek: GoPro-nál is előfordul melegedés, ott a túlmelegedéskor lekapcsol. Ezt okozhatja akár hibás SD kártya is, így ha túl meleg azt is ellenőrizni kell. Illetve wifi legyen kikapcsolva ha nincs rá szükség, ez az akkut is kíméli.

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#414) Gaboapo válasza Kolondrum (#398) üzenetére


Gaboapo
csendes tag

Az SJ5000+ menüjében van egy választási lehetőség, hogy a 3 led-ből (elöl, felül, hátul) mennyi világítson, vagy akár az összeset ki lehet kapcsolni!
Üdv: Gaboapo

(#415) Kolondrum válasza settenkex (#413) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen nekem is, az a plafon. Még mondtam is, hogy jó kézmelegítőnek. Csak megmarkolod. :DD
[link] - Nem esik szét annyira mint a 4000-nél, de nem tudom látjátok e a nagy látószög miatt mi történik a kép közepén. Nekem tetszik nem arról van szó. Legalább lát.

settenkex! Megvan a rejtélyes beállítás mire jó: Gaboapo! Az SJ5000+ menüjében van egy választási lehetőség, hogy a 3 led-ből (elöl, felül, hátul) mennyi világítson, vagy akár az összeset ki lehet kapcsolni!

Na ezzel máris javul az üzemidő az már fix!

[ Szerkesztve ]

(#416) settenkex


settenkex
tag

Hja és vízálló tokban nem jó vele fényképezni, mivel nálam a jobb alsó és felső sarokban eléggé belelógott a képbe a tok. Videónál viszont nem okozott problémát.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#417) settenkex válasza Gaboapo (#414) üzenetére


settenkex
tag

B+!!
Ma épp szóbakerült mi az a light set, ezekkel az értékekkel: 3, 2, 1, OFF.
Hát most már tudjuk: a ledek kikapcsolása!
Köszi!
Nem kell ide szigszalag :D

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#418) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Töltőt ugye ti sem kaptatok? Én azt láttam nyitott hátlapot sem kapok, de végül lett. Kaptam adatkábelt is. A töltő ahogy elnéztem akkor sem fért volna bele ha fejre állnak annyira tele volt a doboz.

(#419) settenkex válasza Kolondrum (#418) üzenetére


settenkex
tag

Nem, azt már nem adják hozzá (egyik típushoz se: SJ5000, SJ5000 Wifi, SJ5000+, M10).
Egyesek szerint minőségi gondok miatt...
Én nem tudom, de nem hiányolom. Eddig is a mobilom töltőjét használtam, az kompakt és megbízható.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#420) settenkex


settenkex
tag

Viszont jó hír: Akkucsere esetén megmaradnak a beállítások!

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#421) Kolondrum válasza settenkex (#419) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én sem hiányolom, de mindig arra gondolok mi van ha eladom. :D Jobb odaírni, hogy van.
settenkex! Dátum is? Én ha kivettem akkor sokára vettem ki vagy 20 percre.

[ Szerkesztve ]

(#422) settenkex válasza Kolondrum (#421) üzenetére


settenkex
tag

Egy-két perc után még volt dátum.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#423) Kolondrum


Kolondrum
félisten

NTFS memkarit nekem nem eszi meg. Annyira nem, hogy nem tudok a menube se belépni, mert csak az ablak van kint, hogy rakjak be karit és látom amit a kamera a háttérben. Gépen formázva FAT32-be 2:21:57, kamerával formázva 2:22:04 felvételi idő. Nem lényeg tudom, de a kamera mitől formáz máshogy? A kérdés költői.

Video lapse nagyon tetszik. :R

[ Szerkesztve ]

(#424) settenkex válasza Kolondrum (#423) üzenetére


settenkex
tag

Amiért haverom Ubuntu alatt képes volt teljesen teletölteni a memóriakártyát majdnem kimaxolva a 8 gigát.
Ugyanezzel a karival alig lát többet a win 7,2-nél...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#425) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Elég részletes EXCIF infokkal szolgálnak a képek.
[link]

(#426) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem titok, sima user manual, csak nem igaz:

Battery Capacity 900MAH
Power Dissipation after WIFI on 450MA/4.2V
Power Dissipation after WIFI off 580mA/4.2V
Video time after WIFI on About 1080P/ 70 min.
Video time after WIFI off About 1080P/ 90 min.
Charging Time About 3 hours

[ Szerkesztve ]

(#427) kistrojak


kistrojak
csendes tag

Volt szerencsém kipróbálni a kamerát, plusszosat. Pötyögtettem fél órát biztos, laposon megnéztem a videókat, szerencsére kezdett be esteledni így azt is meg tudtam nézni.
Valóban sokkal jobb a gépe mint a 4000-nek, de azért valljuk be a hero 3 black szintjét nagyon nem éri el, nem élénkek a színek, a növények zöldje sem olyan zöld. Az akkut sikerült lemerítenem elég hamar és valóban elég jól melegszik.
Ezért én letettem erről. Nem akarom elhinni hogy a gyártó egyáltalán kipróbálja a kamerát, annyi hibát olvastam itt a topikban, gondoltam kiadnak majd egy jobbat, egy frissített modellt, de ha már a Foxoffer is meri árulni akkor úgy gondolom ez a végleges verzió. Ennyi pénzt soha nem fog megérni.

Így rendeltem egy Sony AZ1VR-t. Egy tizessel drágább mint itthon, nem kell hozzá telefon, ehhez is olcsó az akku, nem felejt el semmit ha kiveszem az akkut, nem kell 10 FW-t letöltenem hogy frissíteni tudjam stb. stb.

...

(#428) DigitXT válasza Kolondrum (#425) üzenetére


DigitXT
félisten

EXIF:)

(#429) Kolondrum válasza DigitXT (#428) üzenetére


Kolondrum
félisten

:W Ja!

(#430) kistrojak válasza Kolondrum (#429) üzenetére


kistrojak
csendes tag

JA! :)
Camera maker: MAKER NAME

...

(#431) DigitXT válasza kistrojak (#430) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó programmal nézed? Benne van az tovább is... Lásd itt online.:)

(Maker NAME SJ5000WIFI)

[ Szerkesztve ]

(#432) kistrojak válasza DigitXT (#431) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Tovább is tekertél?

KÉP1

KÉP2

"Camera:" jelen esetben a "Make" és a "Camera Model Name" EXIF sorokból tevődik össze, tehát egy telefon esetében ez így néz ki: "Apple iPhone 5s" és az SJ5000 esetében meg így: "Maker NAME SJ5000WIFI"

...

(#433) DigitXT válasza kistrojak (#432) üzenetére


DigitXT
félisten

Valóban. Bug.:DDD Ettől még (szvsz) lehet tudni, hogy melyik kameráról van szó.
Szerk: legalábbis nekem sikerült dekódolnom, de valóban, ezt a sort benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#434) Kolondrum válasza DigitXT (#433) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hoho én csak azt mondom van valami info, nem kell belemenni a részeltekbe, nem fényképezőgépről van szó, ez csak egy funkció.

(#435) DigitXT válasza Kolondrum (#434) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk ezután kérdés lehet, hogy a többi infó mennyire hiteles.:R
De ahogy mondod: legalább van. Akinek ez hasznos, akkor jó, ha van.

(#436) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csak az időjárástól függ és megy a mély vízbe a kamera. Azért jó ,hogy ültem amikor felhívott a szerelő.
40 perces valós idő alatt 1S-es video lapse csodaszép lett. :R

(#437) djbahool


djbahool
senior tag

Valakinek lenne eladó (vagy esetleg kölcsönbe) mellkas hámja?

(#439) settenkex válasza Kolondrum (#438) üzenetére


settenkex
tag

Nagyon jó lett! Tetszik ahogy sötétedett! Szép munka!

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#440) zolynet válasza Kolondrum (#438) üzenetére


zolynet
addikt

kiváló, remélem sok ilyet látok és akkor egyértelműen tudok az sj5000wifi (vagy plus) irányba orientálódni
köszönjük :C :R

Life is too short to stay stock!

(#441) Real_Necro válasza Kolondrum (#438) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vártam volna egy kis éjszakai csillagost is... egyébként tényleg szebb a képe az SJ4000-nél, remélem lesz ez még jobb is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#442) Kolondrum válasza Real_Necro (#441) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem látta utána néztem meg. Holdfénybe lehet szép. Nyáron tudok szép felvételt csinálni, de arra várni kell.

(#443) Real_Necro válasza Kolondrum (#442) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nyáron este csillagokat pont nem a meleg miatt... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#444) GeryGreyhoun válasza Kolondrum (#438) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Szép, de miért 720p?

tomanovicsgergely.hu

(#445) Kolondrum válasza GeryGreyhoun (#444) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert 100kb sincs a feltöltésem és nem a türelmemről vagyok híres.

(#446) vacs válasza Kolondrum (#394) üzenetére


vacs
veterán

Megkérdeztem, hogy ez eredeti-e és ezt válaszolta:
"te nem vagy észnél szerintem, valami idióta grafomániás vagy?"
Ezután felvilágosítottam a dolgokról, de azóta nem érkezett válasz ...
Nem is értem miért!

(^)(>.<)(^)

(#447) Kolondrum válasza vacs (#446) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mik vannak...

(#448) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez egy vagassal 2x annyira nyújtott video slape (1s). Gyárilag nagyon gyors lett és csak ~30 másodperc volt. [link]

(#449) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó lenne ha valaki gyártana lencsevédőt 5000-re is. Már jeleztem, de nem kaptam választ.

jav: Lapse :B

[ Szerkesztve ]

(#450) bartal996 válasza Kolondrum (#449) üzenetére


bartal996
tag

Most akkor a csomagban mégsincs benne? Vagy az csak a plussosban van? ja és jók lettek a videók! :D De amikor a sötétedést csináltad a bal felső sarokban az a fekete cucc az az ablak, vagy a tok? Meg az most tényleg igaz, ha fényképezel akkor látszik a tok? :Y Ha ez tényleg igaz akkor nagyot csalódtam bennük... :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.