Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) bb0t válasza don pardon (#1600) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem tudom, nem vagyok jártas benne.

Szerintem a garancia akkor ugrik.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1602) GeryGreyhoun válasza bb0t (#1597) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én úgy tudom, hogy a következő FW verzió valamit javít a hangproblémán. De azért én csodát nem várnék egy sportkamerától, vagy úgy egyáltalán bármilyen kamerától. A 200 ezres Nikonommal sem vennék fel hangot külső mikrofon (+mikrofon-előerősítő + USB-s audio interfész) nélkül, mert egyszerűen FOS, fizikailag egyszerűen ennyit tud egy 50*50 milliméter méretű mikrofon. Lehet szoftveresen bűvészkedni, de aki hi-fi hangzást vár ekkora méretben, az egy kicsit el van tévedve.

tomanovicsgergely.hu

(#1603) m3tr0 válasza GeryGreyhoun (#1602) üzenetére


m3tr0
senior tag

Itt nem a hifi hangzásról van szó.
Sok videó van fent youtubeon, összehasonlítások,ahol más gyártók kamerái tudnak egész jó hangot rögzíteni.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1604) visionpro


visionpro
újonc

De legalább feléledt a topic :))

(#1605) Mrlink válasza GeryGreyhoun (#1602) üzenetére


Mrlink
tag

Tudod egy kicsit fura ezt pont tőled hallani...
És most semmi bántás,negatívum. :N
Csak egy pici cinikusság.... :)

(#1606) bb0t válasza GeryGreyhoun (#1602) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem tudom honnan értesültél én a hivatalos fórumot nézem az SJCAM képviselők hozzászólásait olvasom és sehol nem volt arról szó, hogy megoldaná az 1.3 a hang problémáját. Az 1.2-től vártunk ilyesmit de a changelogba nem került semmi az audióval kapcsolatos bejegyzés. Ami azért vicces mert az SJCAM is azt kommunikálja, hogy "ha nem javult meg az 1.2-től a hang akkor küldd vissza..." Szóval megy a parasztvakítás, nem fog semmi firmwaretől megjavulni max kierőszakolnak belőle valamit de a hiba természetes hardveres eredetű.

És ahogyan már annyiszor és annyian elmondtuk nem azt várja senki sem, hogy profi hangja legyen hanem azt, hogy a többi akciókamerához hasonló. Illetve ha egyszer kimondták, hogy nem jó a hang akkor miért fogadjuk el? :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1607) soadzoor


soadzoor
csendes tag

Sziasztok,
Nemrég rendeltem egy sj5000x elite-et, és megosztanám veletek a tapasztalataimat.

Az androidos app még nem támogatja, ráadásul eleve olyan, mintha valami óvodás csinálta volna..A meghirdetett 120, meg a 240 fps, de még a 60 is kamu. Kipróbáltam képkockánként léptetve, és 60fpsnél két egymásután lévő képkocka mindig megegyezik, és csak azután változik . A 120-asnál már 4 egyezik meg, és csak azután változik. A 240-esnél 8 egymástkövető frame ugyanaz. Ez gyakorlatilag az összes esetben csak 30-as fps. Egyébként a specifikációban megjelenő 4k (3840x2160) is "csak" 2880x2160-as felbontást produkál, 1.333-as pixelaránnyal. Frissítettem szoftvert is a legújabb 1.2-esre, és ugyanezek a hibák megmaradtak. Úgy érzem hülyének lettem nézve, úgyhogy mindenképpen élni fogok az elállási jogommal. Sajnálom, mert egyébként anyaghasználatért, és tartozékokért mindenképp adnék egy-egy pirospontot. Nemtudom, hogy az előző verzióknál pl normális slowmo van-e, vagy az is csak ilyen kamus.. Én mindenesetre nagyon csalódott vagyok.

(#1608) szabieable


szabieable
aktív tag

Én tegnapelőtt dühömben feladtam a várakozást az 5000x elite kapcsán, visszamondtam a 2 külföldi rendelésem és vettem helyette egy hero4 blacket. Lehet elhamarkodott döntés volt, nem volt még időm ténylegesen megtesztelni a kicsikét de valahol a szívem mélyén úgy érzem, hogy sok szívódástól mentettem meg magam, hogy a "márkát" választottam.
Mondjuk azért fura, hogy a gyári android app nem tölthető le storeból one plus one alól ...

(#1609) don pardon válasza soadzoor (#1607) üzenetére


don pardon
aktív tag

Hm, eddig ezt nem tapasztaltam pedig vissza is neztem lassitva a 720p 120fps-es felvetelt. Majd delutan megnezem kockankent.
Amugy a "slow motion" opcio nem az igazi. A 8x es a 4x-es is szaggatott mikor lassitva jatszottam le.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1610) GeryGreyhoun válasza soadzoor (#1607) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Ok, ez viszont gáz, ha tényleg így van. Hétvégén lesz jobban időm alaposabban letesztelni a kamerát, mindenképp megnézem ezt is, és a hangot is különböző FW verziókkal. Az SJ5000 Plus-ban szépen működött a 120FPS, ha ebben nem, az érthetetlen lenne számomra.

[link]

tomanovicsgergely.hu

(#1611) bb0t válasza soadzoor (#1607) üzenetére


bb0t
senior tag

Én úgy tudom, hogy az Elite valós fps nem pedig képkocka duplázós megoldással dolgozik de majd le fogom tesztelni, kedves 3 hozzászólásos újoncka. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1612) don pardon válasza bb0t (#1611) üzenetére


don pardon
aktív tag

Ez alapjan eleg valosnak tunik: video

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1613) bb0t válasza don pardon (#1612) üzenetére


bb0t
senior tag

:K de erre még nem is panaszkodott senki... :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1614) GeryGreyhoun válasza bb0t (#1613) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

De, pont az imént :)

Leteszteltem, és az igazság félúton van a kettő között: Full HD-ben a 60FPS valós, 720p-ben a 120 viszont NEM az, valójában csak 60 fps duplázott képkockákkal (de nem 30FPS négyszerezve, ahogy állította a hozászóló).

1.1 S firmware-rel teszteltem, mindjárt felrakok a kamerámra egy 1.2-t.

tomanovicsgergely.hu

(#1615) bb0t válasza GeryGreyhoun (#1614) üzenetére


bb0t
senior tag

oké, nekem a 60 fps elegendő.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1616) don pardon válasza GeryGreyhoun (#1614) üzenetére


don pardon
aktív tag

Ajaj, remeljuk ezt megoldjak kesobb, hogy ne duplazza a 120fps-nel. Gondolom a sony szenzor tud valos 120fps-t.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1617) bb0t válasza don pardon (#1616) üzenetére


bb0t
senior tag

jó kérdés, de van fórumon egy firmware whislist majd oda beírom ezt...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1618) Attila444 válasza bb0t (#1617) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem értem mire ez a felesleges pánik keltés.

Én is leteszteltem, minden fps valós, a 120 is.
A sima 5000-nél előfordult, hogy kevés fényben nem volt valós és csak duplázta a kockákat, itt is ez lehet a magyarázat. Ha nincs fény, akkor nem tud olyan záridővel dolgozni, vagyis tudna, csak nagyon sötét lenne, akkor az lenne a baj.

A 4K felbontás interpolált, ezt tudtuk eddig is, de szerintem nem ez a legfontosabb szempont ennél a kameránál, főleg nem 24fps-el, én pl nem értem minek rakták bele, de benne van, attól még nem kötelező használni.

A hangot jobban megnézve, és SJ5000-rel összehasonlítva tényleg halkabb, nem olyan sokkal, de érezhető a különbség, már az 5000 is határeset volt. Ez valószínűleg azért van, mert levették a szoftveres erősítést, hogy ne legyen csendes környezetben is sistergés, de ennek ez az ára.

Biztos vagyok benne, hogy dolgoznak rajta és folyamatosan jönni fognak a frissítések, amik ezeket mind kijavítják, várni kell egy kicsit és kiforrja magát ez is, mint az összes többi SJCAM.
Emlékezzetek vissza mi volt a 4000-nél, mindent elbasztak a firmwareben, a képminőséget is, aztán jött egy új és hopp megjavult minden és mindenki boldog volt.

A fehéregyensúly viszont az 1.2-vel nagyon jó lett, nekem bejön, ebben a ködös szar időben teljesen valós képet ad.

(#1619) bb0t válasza Attila444 (#1618) üzenetére


bb0t
senior tag

Én nem keltek pánikot, nem is én hoztam fel ezt a témát, aztán pedig leírtam, hogy a 120 fps annyira nem izgat. Ha megnézed a hozzászólásaimat a hangon kívül semmit mást nem kritizáltam. A mostani fehéregyensúly nekem is nagyon bejön. Tipikus Sony, valós nem túlszaturált, nem sárga.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1620) bb0t


bb0t
senior tag

upd: nemsoká jön az 1.2.1 Persze nem új funkciók csak néhány hiba kijavítása, gondolom a vízjel.. changelog hamarosan.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1621) Attila444 válasza bb0t (#1619) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem neked ment a hozzászólás, hanem mindenkinek, csak félrenyomtam véletlenül.

Amúgy az appal is kipróbáltam, tökéletesen működik (Android).

(#1622) GeryGreyhoun válasza Attila444 (#1618) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

És valóban: most pont kisütött a nap, és kipróbáltam szabadban, tényleg valós lett a 120, After Effects-ben kockánként lépegetve jól látszik. Ez végülis okos megoldás, mert rossz fényviszonyok között nincs értelme felkúrni az ISO-t a rövidebb záridő érdekében (az 5000+ ezt csinálta, zajos is lett a kép, mint állat, vagyis fölösleges)

tomanovicsgergely.hu

(#1623) GeryGreyhoun válasza bb0t (#1615) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nekem is elég a full HD 60 FPS, nálam ez az alapbeállítás. After Effects-hez van egy Twixtor Pro nevű plugin, ami ebből már csodálatos 120FPS-t és elfogadható 240-et tud interpolálni, ami nekem több, mint elég. Például a korábban már linkelt SJ5000 Plus-os videó végén a 25%-os sebességű részek így készültek, és szerintem teljesen szépek. Jó, nem egy SloMoGuys-videó, de a kamerák árát is vegyük figyelembe.

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#1624) bb0t válasza Attila444 (#1621) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem baj jó volt tisztába tenni én csak a megjelenés előtt olvastam, hogy valós lesz és nem is próbálgattam, azt is elhittem volna, hogy csak a 60 a valós, mert nekem az bőven elég, de köszi, hogy leírtad. :K

Android appal nekem sincs bajom talán annyi, hogy időnként eldobja a wifit de az bőven lehet a telóm vagy beállítás probléma is. Még nem néztem utána.

GeryGreyhoun: Köszi a tippet. :R

Nálunk most ilyen az idő az Elite szemével:

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1625) don pardon válasza bb0t (#1624) üzenetére


don pardon
aktív tag

A petofi hidnal akkora kod van hogy az orromig se latok. Csodalkoztam is amikor azt irta GeryGreyhoun hogy kisutott a nap...

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1626) bb0t válasza don pardon (#1625) üzenetére


bb0t
senior tag

Holnap végre látom majd a napot is (ha kisüt) mert hétköznap munka előtt még sötét van munka után is már sötét van, akarok pár tesztvideót úgyhogy remélem jó idő lesz.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1627) bb0t


bb0t
senior tag

Feltöltöttem egy fél perces kis videót 1080p 60fps.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1628) peestheee válasza GeryGreyhoun (#1602) üzenetére


peestheee
tag

imádom ezeket a viszonteladókat, akik elbagatellizálják a problémát, meg próbálják bemagyarázni hogy szoftveres a hiba..a végén még a felhasználó a hülye, hogy jogosan kritizálja a terméket..mit képzeltek?

[ Szerkesztve ]

(#1629) szabieable válasza bb0t (#1627) üzenetére


szabieable
aktív tag

framedrop+képhiba, nem túl bíztató ez a firmware :(

(#1630) bb0t válasza szabieable (#1629) üzenetére


bb0t
senior tag

Mindjárt rakom fel az 1.2.1-et. De a kártya sem a legjobb benne azt hozzá kell tenni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1631) bb0t válasza bb0t (#1630) üzenetére


bb0t
senior tag

A vízjel mostmár tényleg kikapcsolható, és szerintem a képen is variáltak kicsit mert már sötétedik de ezen a 4 órási próbafelvételemen világosabb van mint amit felraktam a youtube-ra.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1632) Mrlink


Mrlink
tag

az 1.2-be mi az Underwater mód,és a RAW??

(#1633) bb0t válasza Mrlink (#1632) üzenetére


bb0t
senior tag

A RAW az tömörítésmentes formátum az underwater mode pedig víz alatthoz igazítja a színeket, azt ígérik pontosabb színeked ad vissza ezzel a móddal a víz alatt.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1634) Mrlink válasza bb0t (#1633) üzenetére


Mrlink
tag

Köszi.
Az miért jó mármint a tömörítésmentes formátum?

[ Szerkesztve ]

(#1635) soadzoor válasza Attila444 (#1618) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Sziasztok ismét!

Köszi a gyors válaszokat! Igazad van, Attila444, ma kipróbáltam erős fényben, és úgy jól működött a 120 fps is. A tesztjeimet, miszerint 30 fpsnél valójában nem tud többet, este csináltam, lámpafénynél a szobámban. Bocsi mindenkitől a téves pánikkeltésért, de én sehol nem találtam erre magyarázatot, és úgy gondoltam, hogy szimpla átverés. Így már érthető :)

Az appot hamarosan kipróbálom mégegyszer, hátha csak én bénáztam el valamit. Ha az is műküdik, akkor szerintem mégis megtartom a kütyüt. Köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#1636) szabieable válasza Mrlink (#1634) üzenetére


szabieable
aktív tag

Több infót tartalmaz az anyag, ezáltal egyszerűbb utómunkázni. Mármint nem esik át akkora utómunkán a szenzorból kieső anyag mint nem RAW "formátum" esetén.

(#1637) Mrlink válasza szabieable (#1636) üzenetére


Mrlink
tag

Rendben köszönöm!!Akkor érdemes használni....

(#1638) don pardon


don pardon
aktív tag

Egy kis összehasonlítás az sj5000x elite és sj4000 között: katt

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1639) szabieable válasza don pardon (#1638) üzenetére


szabieable
aktív tag

1:17nél mekkora durva az eltérés a színekben :D

(#1640) bb0t válasza szabieable (#1639) üzenetére


bb0t
senior tag

De vajon mi a kocsi igazi színe? :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1641) M3xx


M3xx
tag

A dinamikatartományról miért nem ejtünk soha szót?

[link]

(#1642) don pardon válasza M3xx (#1641) üzenetére


don pardon
aktív tag

Ez alapján eléggé bejön az elite színvilága. Szerintem a 1.2.1-gyel ronthattak el valamit.

bb0t: Azt hiszem piros volt :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1643) bb0t válasza don pardon (#1642) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát amit írtam... világosabb volt a felvétel alkonyatkor 4-kor mint 2-kor napsütésben. De nem olyan rossz szerintem elfogadható.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1644) bepi81


bepi81
tag

Én ugyanazt a különbséget látom, mint korábban: az SJ4000 képe kékes árnyalatú, számomra zavaró.
Az SJ5000 elite-é inkább az SJ5000+ -hoz hasonlóan sárgás. Továbbra is azt tartom, hogy a legvalósághűbb színeket az SJ5000 és 5000 Wifi adja vissza.

(#1645) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Sziasztok!

A témába teljesen újként betekintve jól gondolom, hogy egy 5000X elite jobb kamera mint egy 5000 plus wifi?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1646) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Elkészült az első SJ5000X Elite és a sima SJ5000X összehasonlító videója.
Itt tudjátok megnézni a videót!!!
Képeket itt tudjátok megnézni!!! (folyamatosan frissül)
A második rész, sj5000x elite kicsomagolás, 5000+al való összehasonlítás és hangteszt HAMAROSAN!
Eddigi SJCAM-es videóim!
YouTube csatornám!

(#1647) partxxx


partxxx
tag

hali

megérkezett az 5000x elite 1.1-es fw-vel és naggggggggyon halk a hang

(#1648) bb0t válasza partxxx (#1647) üzenetére


bb0t
senior tag

Üdv a klubban... :(((

Dobd fel rá az 1.2.1-et. Egyelőre ez a legtöbb amit tehetsz. Vagy elfogadod, vagy visszaküldöd.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1649) partxxx válasza bb0t (#1648) üzenetére


partxxx
tag

feltettem az 1.2.1-et
semmi változás

mennyibe kerül visszaküldeni kínába ?

most átcsúszott a vámon (áfán) és a következőnél tuti nem lennék szerencsés

és hogy ki milyen batch-et kapott? az enyém kb dec 1-én adták fel..

szét kéne szedni, valszeg csak egy erősítő/szűrő osztó van rosszul beállítva (visszaolvastam, hogy állítólag egyszerűen javítható)

szerk:

https://sjcamhd.com/safe/#

"NOTE: Our latest batch of stickers were printed with incorrect format. If your package has a number with 5-4-5-4 format"

... de eredeti, szóval last batch ...

[ Szerkesztve ]

(#1650) bb0t válasza partxxx (#1649) üzenetére


bb0t
senior tag

Elvileg nov 23 után már nem 1. batch de mindnek ilyen a hangja amivel eddig én találkoztam. Én is azért nem küldöm vissza mert szerintem sem nagy dolog már többen is írták, hogy egyszerűen orvosolható pici hiba. Várok frissítésre vagy do it yourself videóra aztán meglátjuk. Kínába ha küldeni akarsz arra árajánlatot kell kérni, súly térfogat stb függvénye, de szerintem 20 dollár körül van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.