Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kormi76 válasza miskyg (#50) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Akkor rá lehet harapni majd 1-2 jó vételre. Személy szerint gondolkodom rajta, mert a slow motion nem létszükség, a képminőség pedig majd kiderül mennyivel jobb az 5k-nál.

(#52) GeryGreyhoun válasza miskyg (#44) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Ha ez komoly, az durva. Az SJ4000 kisöprődik a piacról ilyen árakkal, én 170-180 körülire tippeltem a SJ5000+ árát.

Nekem is van érzékem ahhoz, hogy akkor rendeljek be egy cuccot, amikor nemsokára eladhatatlanná válik :) Még szerencse, hogy csak 30 darabot vettem - pedig még hezitáltam is, hogy ne legyen-e inkább 50 vagy 60, merthogy mégiscsak karácsony meg minden, de szerencsémre valamiért úgy éreztem, elég lesz a 30... Hát ez a valami úgy látszik, bejött.

tomanovicsgergely.hu

(#53) miskyg válasza GeryGreyhoun (#52) üzenetére


miskyg
csendes tag

A GoPro meg kezdheti elásni magát :) Az új Hero, a hivatalos oldalon kb. 155$...

(#54) Mustadjoci válasza GeryGreyhoun (#52) üzenetére


Mustadjoci
tag

el lehet majd adnod nne parázz, nem marad majd rajtad, max nem sok hasznod lesz.
30 darabnál is van hogy átcsúszik a vámon?

(#55) miskyg válasza GeryGreyhoun (#52) üzenetére


miskyg
csendes tag

Szerintem is elfogják vinni azokat az SJ4000-eseket. Hamarosan karácsony és hidd el, mindenki az utolsó pillanatban vásárol :D

(#56) Real_Necro válasza miskyg (#55) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem mindenki... :N

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#57) kistrojak


kistrojak
csendes tag

Megjelentek az árak az SJCAM és a FOXOFFER oldalán. Foxoffer oldalán már rendelhető.

...

(#58) Ráti válasza kistrojak (#57) üzenetére


Ráti
tag

Most már csak az a kérdés, hogy a szokásos módon érték el az FPS növelést vagy ez már tényleg azt tudja amit várunk. Ha igen akkor már rendelem is :D

(#59) szabieable válasza kistrojak (#57) üzenetére


szabieable
aktív tag

aaaaand it's gone :'( banggoodon preordereltem aztán meglátjuk

(#60) Real_Necro válasza kistrojak (#57) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hát ez így kérdéses... ennyiért van Hero. :U

Szerk.:

Ellenben ha van 60fps akkor rendben lenne...

Akksija kompatibilis sj4000 akksijával?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#61) Real_Necro válasza Real_Necro (#60) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most nézem, Foxofferen már el is fogyott... :D
Legalább nem kell gondolkodnom rajta.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#62) miskyg


miskyg
csendes tag

Banggoodon módosult az ár: 126$-ról 150$-ra.

(#63) Real_Necro válasza miskyg (#62) üzenetére


Real_Necro
veterán

126 még jó ár is lett volna. Foxofferen 179,9$

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64) kistrojak válasza Real_Necro (#60) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Csak nem, mert ha igen akkor én leszek az első aki crash testet csinál. Hero-t nem veszek, nagyon nagyon nem tetszik az a beépített akku. Télen-hidegben amikor az akkuk kapacitása rettenetesen lecsökken használhatatlanná teszi a gépet.

Ígéretes ez a cucc, minőségi képérzékelő, minőségi chip. Csak nem spórolták el az alkatrészeket, majdnem 2x annyiba kerül mint az SJ4000, csak lesz változás. Az biztos hogy annyian nem veszik meg mint az SJ4000-et.

Lehet egyszer rákényszerülök a gopro termékeire, de amíg lehet kitartok. A végén egy FOSCAM kültéri IP kamerát csavarozok a bukóra....

...

(#65) Real_Necro válasza kistrojak (#64) üzenetére


Real_Necro
veterán

Foscam minősége azért elég jó. Nekem egy beltéri HD IP van, elég jól látni rajta mindent.

Akkuval úgy vagyok, hogy powerbank és meg van oldva. Saját felhasználásom szerint meg elegendő annyi akku idő. Egyébként ha 126$-ért lenne valahol, vennék én is. de 180-at sokallok... még 150-et is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66) kistrojak válasza Real_Necro (#65) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Az a gond hogy a kényszerszünet az semelyik sportban vagy hobbiban sem túl jó, főleg hogy így télen elég hamar sötétedik, és egy újratöltés ami (tippelek) 2 óra előkészületekkel együtt akkor az már nagyon sokat elvesz a jókedvből.

[ Szerkesztve ]

...

(#67) Real_Necro válasza kistrojak (#66) üzenetére


Real_Necro
veterán

Felhasználásfüggő. Hobbi célra szerintem együtt lehet élni vele. Legalábbis nekem igen. :) ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#68) settenkex válasza kistrojak (#64) üzenetére


settenkex
tag

A sima SJ4000-hez képest viszont az előre lépés is nagyobb, ha csak a megapixeleket nézzük. Hányszorosa is? :P

Ha tényleg tudja a valós 60fps-t FullHD-n, akkor árban és tudásban(?) jobb lesz, mint az új sima Hero. Reméljük majd megy még lefelé az ár, bár már most is nagy ebben az eltérés.

Én nagyon várom, remélem mihamarabb tudok szerezni egyet és tesztelhetem :)

Közben megjelent az adatlapja a kisebbik SJ5000-nek az SJCAM oldalon.

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#69) miskyg


miskyg
csendes tag

Szerintetek, melyik éri meg jobban? SJ4000 Wifi vagy a belépőszintű GoPro?
Sajnos az SJ5000-et kicsit én is sokallom, nyilván ha valóban hozni fogja az 1080p60 kombinációt meg a többi nyalánkságot, akkor talán jogosnak mondható az ár.

(#70) morzseya


morzseya
csendes tag

Sajnos banggood-on is már $180. :(
http://www.banggood.com/SJcam-SJ5000-Plus-Ambarella-A7LS75-FHD-60FPS-Sport-Action-Camera-p-954732.html

Ez így már nem tűnik jó vételnek.

(#71) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Kis "jóhír" pár napja kaptam az infót, hogy jövő év elejétől az electropoint.hu forgalmazni fogja az SJ5000-es családot! Persze "magyar áron", de cserébe azonnal kézben lehet majd!

Remélhetőleg sikerül itt is kiharcolnom majd egy kis kupon kedvezményt, mint az sj4000 esetén:
https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1505212123061305
hogy jóárasítva vehesse meg a nép! :D

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/photos/a.1453654131550438.1073741831.1448352298747288/1505215576394293/?type=1

Meg legyen egy kép is! :)

Ha kapok bármi infót forgalmazási időról / magyar árról / kuponról, mindenképpen jelentkezek! :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#72) GeryGreyhoun válasza morzseya (#70) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én eleve 200-ra tippeltem volna, a 126 erősen "túl szép, hogy igaz legyen" kategória, nem is igazán hittel el. Ilyen áron a sima SJ5000 és SJ5000 wifi árait a 4000-es széria alá kellett volna lőni, a 4000-est pedig ingyen adni :) Ki veszi meg a sima 4000/5000 wifit 110 dollárért, ha 16-tal többért négyszeres FPS-t, jobb szenzort és chipsetet kap? Szerintem a 180 dolcsi kifejezetten korrekt ár, ezt a kamerát már nem a "gazdaságos" Hero-hoz, hanem minimum a Hero 3-hoz illik hasonlítani.

tomanovicsgergely.hu

(#73) morzseya válasza GeryGreyhoun (#72) üzenetére


morzseya
csendes tag

Előrebocsátom, ez csak az én véleményem: :)

Ok, hasonlítsuk a hero3-hoz. 2 éves darabról beszélünk.

SJ5000+ 180 USD legolcsóbban: 180 U.S. dollars = 43 999.0222 Hungarian forints
+ szállítás (ami átlag ingyen van) + 27% áfa ~= 55.880 Ft. Itthoni, vagy UK beszerzés valszeg ennél drágább lesz. Akár 60k-70k. :F Tényleg ennyire jó ez a cucc? Sajna még nem tudjuk, de kétlem.

Új Hero3 190 EUR a site-on. Használtan 40k-50k Huf körül hozzánk vágják, még talán kártyát is adnak hozzá. Mégis csak egy HERO, érted. :) Tudjuk mit tud (és azt tényleg), ezernyi vidi van fent róla.

Használt Hero3+ silver. 180 GBP (69K HUF). ebay

Tehát akkor van sok érv és ellenérv. Egyik használt, másik új. Egyikről van infó, másikról még mindig sejtésünk sincs,h konkrétan milyen képet ad. Hogy reagál változó fényviszonyokra. Milyen a képe sötétben. Szóval én még mindig inkább egy hero-t vennék használtan, mint ennyiért SJ5000 plus-t. Hozzáteszem, ezek nem alapos keresgélések, simán lehet,h találni olcsóbban is használtan ilyeneket. Akár magyar oldalakon.

Korábban egy hozzászólásban kifejtettem, hogy miért kellene,h olcsóbb legyen. Kialakult egy árverseny, amibe most úgy látszik egyenlőre,h nem száll be az SJCAM. :(
Ha beszállna, nagyobb számban adhatná el ezeket a kamerákat és - mivel legalább 1 éves technológiáról beszélünk - adhatná olcsóbban.

Ui.: Gondolkozom egy új Hero4 silveren is. Az SJCAM sztem csak ennyire b*szta el az árazást. :)

(#74) Real_Necro válasza morzseya (#73) üzenetére


Real_Necro
veterán

Részben igazad van, részben nem.

Amíg az itt lévők nagy részének a 3-4eFt különbözet is számít, ídig inkább megrendelik ~44eFt összegért távolkeletről a kamot, reménykedve abban, hogy az 1 hónapos várakozás alatt nem akad fent vámon. Aztán nagy boldogan elmesélik itt, ha ez így is történt...
Nem fogják értékelni a 10-20-30eFt-al drágább kamot, mert az drágább. ;)

A teszteket én is megvárom, főleg a 60fps-re leszek kíváncsi, valamint az élességre, meg a használatra sötétben, szürkületben.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#75) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Mondjuk, aki hero3+ silverben gondolkodik, annak nem az ár számít. Tényleg túlárazott lesz, ha ennyibe kerül az SJ5000, de engem inkább a SJ4000 irányába fog tolni, mert valljuk be, nem egy rossz kamera, és a 60 fps önmagában, ha nem párosul brutális képminőség javulással elég karcsú. Márpedig az SJ4000 sem volt annyira lemaradva a gopro mögött, szóval szignifikáns minőségjavulást én nem várok. A legtöbb élethelyzetben 30fps bőven jó, az SJ4000 jelenlegi képminősége kielégítő, ~80$ pluszt (közel 2x drágább) nem ér meg egy hajszálnyival jobb kamera, így pont az elérhető ára vész el, ami a fő vonzerő volt. Lezuhan a drón? No para csak 25-30k volt. Nem kevés ez sem, de veszek még egy kamerát az SJ5000 árából.

(#76) istens007


istens007
csendes tag

üdv mindenkinek, eszt talátam ha valakit érdekel
http://c.dx.com/collection/201409/sj5000/

(#77) #59816064 válasza istens007 (#76) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ez kamu SJ5000 :)

(#78) morzseya válasza Kormi76 (#75) üzenetére


morzseya
csendes tag

Akik itt vagyunk, azt azért tesszük, mert mindannyiunknak számít,h X Ftért mit is kapunk. Hogy a viharba ne számítana minden fillér a mai világban? :)
Ezért mérlegelek én is, h egy SJ5000+ árában már kapok használt GoPro-t.

Amúgy örülök,h nem csak én vagyok azon a véleményen,h baromi drága lett ez a cam. Kérdés,h tud-e annyit. :)

(#79) -Mosquito- válasza morzseya (#78) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Használt vs új. Lehet kezdheted új aksival a GoPro-t mert már gyengusz lesz,vagy pár kiegészítő kell venned és igen csak megcsappan a pénztatyi. Ha meg jó lesz (leírtak alapján igen) az 5000-es verziók akkor borul minden bili mert azt fogsz venni. :D A 4000-es széria árai lejebb fog menni,illetve plusz kiegészítőket adnak majd hozzá,hogy a keresletet fenntartsák.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#80) morzseya válasza -Mosquito- (#79) üzenetére


morzseya
csendes tag

Úgy legyen! :D

(#81) settenkex


settenkex
tag

Menni fog még lejjebb ez az ár. Banggood sem véletlenül árazta félre :D
Lesznek majd kuponkódok, meg hasonlók...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#82) k.soma


k.soma
senior tag

Tegnap óta előrendelhető vagy nem is tudom hogy értelmezzem.. :D [link] :))

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#83) Kormi76 válasza k.soma (#82) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Úgy látszik ez az ár már fix. Nem nagyon értem, hogy lehet egy kb. 100 dolcsis kamci utódja, egy 180 dolcsis. teljesen más árkategória a kettő, ez egy teljesen új és más kamera, az sj4000-hez a dizájnon kívül köze nincs... pedig nagy volt a lelkesedés, de szerintem maradok az sj4000-nél, főleg, hogy 80$ körül megy már itt-ott. És ezzel nem hinném, hogy egyedül vagyok.

(#84) maj-viktor válasza Kormi76 (#83) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez nem utód, mivel ez egy továbbfejlesztett változata... ez a PLUS!

3 fajtája van:
"sima" SJ5000 - wifis SJ5000 és az SJ5000 PLUS Ambarella chip-el

Árképzésbe meg a nyitó ár:
sima: nettó 120$
wifis: nettó 150$
PLUS: nettó 180$

Ez abszolút normális... ezek "előrendeléses árak", mostmár hogy stock, ez kapásból csökkenni fog 10-20$-val! ezt garantálom, hogy 1hónapon belül -20$ lesz! Aztán már majd a PLUS nettó ~150$-os ára már teljesen baráti lesz, ha hozza a GoPro-s lassításokat az Ambarella chip-el, de ez majd az elkövetkezendő hónapoktól függ - mit is tud valójában a kamera - milyen tesztfelvételek jönnek majd most, hogy már "IN STOCK"-ba van a termék és nem előrendeléses...

Most miért a sima sj4000 is NETTÓ 120$-ról kezdődött, majd gyorsan lefixálódott a 100$ körüli áron, most meg kb. NETTÓ 80$-s áron áll! Szal egy új termék esetén ez teljesen normális!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#85) k.soma válasza maj-viktor (#84) üzenetére


k.soma
senior tag

Ha marad pénzem a sok karácsonyi ajándék vásárlása után, beruházok egy plus-os modellre. GoPro és más hasonló kütyü sem volt még a kezemben, úgyhogy nincsenek nagy elvárásaim. :U

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#86) maláj


maláj
őstag

nekem ez a SJcam M10 tetszik igen nagyon :DDD

remélem fel lehet rögzíteni magamra mert az igencsak megnövelné a morálomat vásárlás ügyben ;]

(#87) Kormi76 válasza maj-viktor (#84) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Persze, csak szerintem ilyen áron a kutya se veszi. Picit talán félre lett pozicionálva. De kitudja. Egyébként ha már sj5000-et vesz az ember, akkor nyilván plus-t vesz, mert a többi alig különbözik az sj4000-től. A képminőség lehet itt a kulcs, ami egyelőre feltételes.

Ilyen M10 cube amúgy eléggé bejönne sj5000 hardverrel.

[ Szerkesztve ]

(#88) bartal996


bartal996
tag

Fúúú gyerekek csak engem idegesit kvára ez asok hamisitás?? még meg se jelent az sj5000, de már több mint 4 fajta sj5000 ként szereplő kampot lehet kapni, SŐT már van sj6000 is.... :W :W
De legalább már csak 6 ot kell aludnunk az új kameráért :DD

(#89) kistrojak


kistrojak
csendes tag

Nem éppen vagyok elájulva a képminőségtől, de lehet a youtube rontotta le ennyire...

SJCAM SJ5000 TESZTVIDEÓ

...

(#90) kistrojak válasza maláj (#86) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Nekem is nagyon megtetszett az M10, de mihelyst megláttam, hogy nemigazán az elképzeléseimnek megfelelő a mérete, és így nemsokkal kisebb mint az SJ4000, azonnal letettem róla.

Itt van egy videó, elég jól szemlélteti a méreteit a kamerának

...

(#91) bartal996 válasza kistrojak (#89) üzenetére


bartal996
tag

Hát tényleg semmi extra a képminőségben, de nemhinném h a yt lenne a hibás.. HA ez egyáltalán az eredeti változat, ahogy elzöleg is irtam televan már most szar hamisításokkal.. lehet csak nézettségért beirtak vmit névnek.. remélem..

(#92) maláj válasza kistrojak (#90) üzenetére


maláj
őstag

nekem pont jó lenne - majd keresek valakit aki megveszi nekem
az 5000-es már felesleges lenne hozzám ... árban is

(#93) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Láttátok a hivatalos oldalon? Máris egy tizessel olcsóbb :) [link]

(Edit: Foxofferen is)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#94) kistrojak válasza GeryGreyhoun (#93) üzenetére


kistrojak
csendes tag

A tesztvideó alapján rosszabb mint az SJ4000, de remélem feltöltik az eredeti videót amiből már ki lehet venni valamit...

...

(#95) GeryGreyhoun válasza kistrojak (#94) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Hol láttál videót?

(Ja, bocs, már látom)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#96) Kormi76 válasza kistrojak (#94) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Nekem úgy tűnik optikailag is jobban torzít, ami nem a YT műve...

(#97) bartal996


bartal996
tag

Új videó a készülékről! :)
[link]
Úgy néz ki hogy tényleg nem lesz jó rá az sj4000 tokja.. Viszont holnap elseje!! Remélhetőleg kapunk majd sok sok videót :C

(#98) -Mosquito- válasza bartal996 (#97) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ehhez a kamerához is kapsz majd tokot,mit kell ezen izgulni.. :U Wifi itt már külön van,így oldalt 3db gomb van,nagyobb/hosszabb az optika is.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#99) bartal996 válasza -Mosquito- (#98) üzenetére


bartal996
tag

Én nem izgulok he :D Csak az észrevételeimet osztottam meg. Amugy meg biztos lehet majd ebből si venni csak magát a kamerát, mint sj4000 nél. Tehát mégsem annyira mindegy a tok valakinek :)

(#100) k.soma válasza bartal996 (#97) üzenetére


k.soma
senior tag

Mintha direkt csinálták volna úgy meg az újat, hogy a régi tokja ne legyen rá jó. Csupán az előlapján a gomb van más helyen, több különbséget nem látok. Esetleg az optika kicsit jobban előrenyúlik.. :N

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.