Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) partxxx válasza bb0t (#1650) üzenetére


partxxx
tag

sry nem frissítettem és nem láttam, hogy válaszoltál

de a verify cimként nekem 5-4-5-4 a formátum, így azonosíthatóan last batch

(#1652) bb0t válasza partxxx (#1651) üzenetére


bb0t
senior tag

Az nem gond, csak úgy írd be ahogy a helyes formátum megköveteli. De én néztem, nem ad meg ilyesmi információt. A szériaszám egyébként nem ez a lekaparós eredetiséget igazoló számsor hanem az akku mögött lévő kód. Viszont nekem nincs infóm arról, hogy mely szériaszámtól kezdődik a jó batch. SJCAM-tól rendelted közvetlen?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1653) partxxx válasza bb0t (#1652) üzenetére


partxxx
tag

nem az sjcamhd hanem sima sjcam (volt 10$-os kuponom :DDD )

sjcamhd.com/safe/ -n írja a note ban hogy az 5-4-5-4 formátum a latest batch

az akku alatt:

201511054823 ... tehát ez kvára nem utolsó :D max a csomagolás :W

(#1654) bb0t válasza partxxx (#1653) üzenetére


bb0t
senior tag

Mondjuk ők nem a gyártási időről beszéltek csak annyit mondtak, hogy ami 23 után hajózott ki az máe 2. batch. Most az, hogy a tiedet 5-én gyártották nem tudom hova tartozik. Az eladótól kéne infót kérni, mi szerepelt a szállítólevélen, mikor adta fel a gyár.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1655) kojo02


kojo02
tag

Huppsz

Már a V1.2.2 tartunk

https://sjcamhd.com/sjcam-sj5000x-elite-v1-2-2-firmware-upgrade/

The new firmware improves color balance when shooting humans.

(#1656) bb0t válasza kojo02 (#1655) üzenetére


bb0t
senior tag

Csinálok majd egy összehasonlítást. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1657) partxxx válasza bb0t (#1656) üzenetére


partxxx
tag

"Error establishing a database connection"

esetleg ha megvan a fw feltennéd valami nyilvános helyre ?

(#1658) partxxx válasza partxxx (#1657) üzenetére


partxxx
tag

már jó, de ha kell valakinek

https://www.dropbox.com/SJCAM_SJ5000x_Elite_V1.2.2_Firmware.zip

[ Szerkesztve ]

(#1659) bb0t


bb0t
senior tag

Úgy érzem ez már alul szaturált.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1660) don pardon válasza bb0t (#1659) üzenetére


don pardon
aktív tag

A dobozon a gyro pirosabb lett :)
Holnap lehet én is lövök egy pár teszt képet...

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1661) bb0t válasza don pardon (#1660) üzenetére


bb0t
senior tag

De ha megnézed a dobozt azon inkább bordó mint piros a valós szín. :(
Az élénk narancssárga fal elég paszteles volt rajta az emberi bőr meg sápadt. Nem éreztem ennek most szükségét. Az a baj, hogy a színhűség nem egyenlő azzal amit ők csinálnak. Belövik valamihez a színt az éppen lehet jól fog kinézni de minden más pontatlan. :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1662) partxxx válasza bb0t (#1659) üzenetére


partxxx
tag

tényleg alulszaturált, de jobb mint 1.2.1
sajna a frissítés előtti képeket csak munkahelyen csináltam

TESZTKÉPEK
eredeti + fényképezett

A monitorom kalibrált LG 34um65-p

ISO 100
white balance: tungsten
FOV 110
Qualit: Fine
Sharpness: normal
EV: 0

[ Szerkesztve ]

(#1663) bb0t válasza partxxx (#1662) üzenetére


bb0t
senior tag

Nekem az 1.2 tetszett legjobban. Ott már megszűnt a sárgaság és szépek voltak a színek. 1.2.1 fakított rajtuk az 1.2.2 meg ugye mégjobban. Nem értem miért nem raknak be egy beállítást, vivid, natural és az ember kiválaszthatja milyet szeretne. mondjuk én speciel napos időben még le se tudtam csekkolni, mert mióta megvan még a nap se süt ki. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1664) KoVee84


KoVee84
senior tag

Új fw verzió a legújabb szériás 5000+ kamerákhoz, amivel támogatja a 2k-t.
Csak a 3.x verziószám feletti kamerák frissíthetőek!

[ Szerkesztve ]

(#1665) körte51


körte51
tag

Üdv mindenkinek! Megérkezett az én elitem is! Kínából ,hang szinte semmi ! Rátettem a frissítéseket ,semmi változás! Felvettük a kapcsolatot a kereskedővel .Azt mondja küldjük vissza és küld másikat ,ami már jó! Alkudozunk ,hogy a drága a posta és lehet érdemesebb eladni kis pénzért itthon és rendelni másikat kedvezménnyel ,csak a kedvezmény mértéke még karcsú!

(#1666) bb0t válasza körte51 (#1665) üzenetére


bb0t
senior tag

Tudnál feltenni tesztvideót? Egyébként nem tudom mivel járnál jobban ha eladnád (rossz hanggal) mint visszaküldeni postán. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1667) körte51 válasza bb0t (#1666) üzenetére


körte51
tag

Úgy képzeld el,hogy ,ha kiabálsz a kamera közelébe és a tévén teljes hangerővel nézve ép érthető ,de doboz hangú ! 1.0 s szoftver volt rajta ,tehát ez még tuti ,hogy az első kiadás! A 2K t rendeltem ,de elitet küldött! Kicsit hamarabb olvasgattam volna itt, nem kapkodtam volna el!

(#1668) partxxx


partxxx
tag

nekem nagyon jól alakul az emailezésem, ha megegyezünk akkor bemásolom a teljes folyamot

az az alap, hogy én sem akarom visszaküldeni

(#1669) körte51 válasza partxxx (#1668) üzenetére


körte51
tag

Valamit ,ha megosztanál ,hogy ne menjek nagyon rossz irányba!

(#1670) partxxx válasza körte51 (#1669) üzenetére


partxxx
tag

Dear SJCAM manufacturer and resellers,

I got my brand new sjcam 5000x elite today via NL post ( http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RS353359045NL ).
I ordered it via sjcam.com (with 10$ coupon)

The overall quality is really good at price, the video/photo, the plastic parts, housing, accessories also.

The only one and big issue is the sound. The sound/noise is so silent, i can't hear anything or can't able to understand (speech).

factory 1.1 firmware but updated to 1.2.1
serial nr.: 201511054823
the verification key is 5-4-5-4 format on the box (and of course valid)

In first case I don't want to send back my camera to China, because this will be an xmas gift, and only 10 days to Dec 24. Afterwards i also don't want to pay for the shipping fee / tax / vat for the return.

Solutions from my side:

1) Do exchange via WayteQ Europe Kft.
2) Resend replacement

Or any other idea ?

In my self defens. Without solution i have to start a dispute on paypal before 2016 (in 45 days from payment).

Best Regards:
Árpád Sziklai

Hi Szillai,
Greetings!

Glad to receive your email.

Attached our latest firmware V1.2.2 to upgrade.
Will you try to refresh your firmware and check if the voice will back to work again.

For now, we accept camera return for replacement.
But as you said, it will be dealy for your coming xmas.
We suggest you to contact your seller directly to ask for aftersale service.
If they will not offer it, then please contact us.

Any question, feel free to contact us.
Thanks!

------------------
Best Regards,
Peter

Dear Peter,

Thank you for your fast response.

I installed the latest fw (1.2.2) and the colors are under saturated.

By the way, please don't fool me about the firmware upgrade. I am an R&D electrical engineer and obvious this is a hardware (design) failure.
Discalculated RC filter, wrong gian adjustment, or the tracks are poorly designed. Or the microphone/hole is in the wrong position.

This is the first SJCAM product which i bought, and i thought "this emerging Chinese brand deserved a chance". Especially this is an "elite" series.
I don't want to blame anybody or anything, but if i do a mistake, i have to keep a responsibilities and correct myself.

I read a lot of topics yesterday about this sound problem, and mostly the users thinking the same about this customer care ...

Best Regards,
Árpád Sziklai

Dear Árpád Sziklai,

​I was not meant to fool you about the firmware upgrade :(
​I just want to solve the problems! But still sorry for my poor knowledge on hardware and software.

​Yes, we accept the volume issues and aslo need take responsibility of this.
​So, can you confirm with us if you will send back the camera to your seller or send to us directly for replacement.

​Really sorry for everything! Apologize again!

​Waiting for your reply!

Dear Peter, and WayteQ

Thank you for your patience and the honest answer.

Oficially the send back method is OK, but you know, one week and Christmas Eve (in Hungary we give gift to our loves at this intimate night, bigger family lunch at Dec 25 or 26)

So, to fasten the procedure:

You have an EU warehouse or good partnership with any official distributor? ( WayteQ Europe Kft. )

Because this is a known volume issue and your company should recall all the wrong cameras, and you missed it.
I will make contact and send my camera to WayteQ as soon as possible, and they should send me from the new batch.

You (SJCAM) have to compensate the re-seller (doesn't matter which one, in my opinion).

In this case, i can trust in SCJAM and kindly offer to my friends.

Best Regards,
Árpád Sziklai

[ Szerkesztve ]

(#1671) Attila444


Attila444
aktív tag

Végre itt az összehasonlító teszt, amit sokan vártatok, elkészült, elérhető, remélem sok embernek segít a választásban.

http://extremshop.hu/a-nagy-sportkamera-teszt-sjcam-sj4000-sj5000-xiaomi-yi-sony-as20-2/

A kamerák:
- SJCAM SJ4000 (Wifi)
- SJCAM SJ4000+ PLUS
- SJCAM SJ5000 (Wifi)
- SJCAM SJ5000+ PLUS
- Xiaomi Yi
- Sony AS20

Akkumulátor idő, látószög, kép és videó összehasonlítás.

Később jönnek még tesztek más kamerákkal is, valamint Slow motion és hang tesztek is várhatók.

(#1672) don pardon válasza Attila444 (#1671) üzenetére


don pardon
aktív tag

Nagyon profi lett gratula!
Ha valamelyik ismerosom kamerat tervez venni, tuti megmutatom neki ezt a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1673) körte51 válasza partxxx (#1670) üzenetére


körte51
tag

Köszönöm! Majd én is megosztom ,hogy mi lett a vége az enyémnek! Én is valami megegyezésben bízok . A postaköltséget ha benyelem , 5-6 ezer a kamera 35 volt akkor már 40 lenne . Tettünk egy ajánlatot egy másik elitre ,amit most megfontolnak.

(#1674) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok
Készülőben van az új mobilalkalmazás az sjcam kamerákhoz.
itt egy kép róla

(#1675) bb0t


bb0t
senior tag

Érdekes kicsit sötétre sikerednek az új firmware óta a képek, videók pedig itt kifejezetten sütött a nap.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1676) llaszlo válasza Attila444 (#1671) üzenetére


llaszlo
veterán

Szuper. Köszi a tesztet. :)

(#1677) körte51


körte51
tag

Csináltam egy akku tesztet az eliten . 102 percig ment, fulhd 30fps . Nem rossz!

(#1678) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a SJ 5000-sel készített felvételeimet kell- e, érdemes-e átkonvertálni más formátumra?
A cél, otthoni felhasználás, emlékek archiválása, minél egyszerűbb lejátszhatóság.
A felvételeim a lehető legmagasabb minőségben készülnek, érdemes esetleg alacsonyabb minőségben felvenni?

Jenő

(#1679) Attila444 válasza azJENŐ (#1678) üzenetére


Attila444
aktív tag

Szerintem hagyj mindent így, nem érdemes fullhd-nál kisebb felbontásban felvenni. Konvertálgatni is felesleges, csak ront a minőségen. Mentsd le a kártyáról és kész, ha a kevés hely a probléma, akkor vegyél egy külső vinyót.

körte51: Nem rossz, de tud jobbat is, nálam kikapcsolt wifivel és kikapcsolt lcd-vel 140 percet ment 1080p 30fps-el, 60fps-el 106 percet.

(#1680) azJENŐ válasza Attila444 (#1679) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
Azért kérdeztem a konvertálásról, mert a netbookom csak szakadozva viszi az így felvett filmet.
Win XP, CPU 1,66GHz, 1,0GB RAM, KM Player.
Próbáltam több másik média lejátszókat is, de egyikkel sem volt jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1681) körte51 válasza Attila444 (#1679) üzenetére


körte51
tag

Ez volt az akku első merítése ,várható ,hogy jobb lesz a harmadik töltés után. Nagyon tudnék örülni 2óra körülinek!

(#1682) dalek


dalek
tag

Sziasztok!

Kicsit belezavarodtam. Jelenleg az SJCAM SJ5000X Elite vagy a plus a csúcsmodel? És melyiket érdemes megvásárolni?
Köszönöm

(#1683) BoharJoe válasza partxxx (#1670) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Van valami újabb fejlemény a problémával kapcsolatban?
Nekünk is sikerült egy ilyen problémás, első batch -es eszközt kifogni.
Köszi!

(#1684) partxxx válasza BoharJoe (#1683) üzenetére


partxxx
tag

Annyi, hogy a WayteQ nem rendelt és nem is rendelnek 5000x elitet, így még ha akarnának se tudnának segíteni.

Most az sjcam.com supportjával emailezek, Ők annyit ajánlottak, hogy mindenféle kiegészítő nélkül, csak a sima kamerát küldjem nekik vissza (saját költségemre) és küldenek helyette másikat, de én ebbe nem akarok belemenni, mert mint olvastad a gyártó elismerte hogy egy teljes rosz szériát kiküldött.

Szóval ütöm a vastam free shippingért és kompenzációért.

Közben a gyártó is írt, hogy ha nem sikerül a viszonteladóval dűlőre jutnom, akkor indíthatok hivatalosan is RMA-t náluk.

Szóval a kilátások jók, de én tróger g*ci vagyok és többet akarok.

Esetleg ha más is van aki SJCAM.COM-ról rendelt hibás 5000x-t akkor írjon privibe, többen több a lehetőség.

Hi Szillai,
Greetings!

​Please contact your seller directly to troubleshoot this issue.
If they are still not able to resolve this issue, then ask them for a RMA.
If you are not able to get support or RMA please contact us for a pay maintanince.

Thanks!

------------------
Best Regards,
Peter
​Customer Service Rep

SJCAM Limited (HK)

[ Szerkesztve ]

(#1685) Attila444 válasza partxxx (#1684) üzenetére


Attila444
aktív tag

Amúgy nálad hogy jött képbe a wayteq? Ezt már az elején sem értettem, hogy miért kezdted nekik címezni az emaileket.

(#1686) partxxx válasza Attila444 (#1685) üzenetére


partxxx
tag

hivatalos magyarországi partner

[link]

(#1687) Attila444 válasza partxxx (#1686) üzenetére


Attila444
aktív tag

Konkrétan egyszer rendeltek a gyártótól, ezért vannak a listán.
Persze elterjesztették, hogy ők az egyetlen és kizárólagos hivatalos forgalmazó, de ez csak simán hazugság.
Nem azért nem segítenek neked, mert nem lehet kapni náluk 5000x elite-et, hanem mert semmi közük az egészhez, nincs semmilyen hivatalos kapcsolat.

(#1688) bb0t válasza partxxx (#1686) üzenetére


bb0t
senior tag

Neked náluk maximum akkor van keresnivalód ha olyan viszonteladótól vetted aki tőlük vette. Ez nyilvánvalóan nem így van, tehát nem is értem. Azzal vedd fel a kapcsolatot akitől vetted, ha pedig egyenesen Kínából rendelted akkor a gyárral egyezkedj. Ha küldenek majd másikat az is ugyanilyen lesz mint ez szóval én nem erőlködök.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1689) BoharJoe válasza Attila444 (#1687) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Én egy magyarországi értékesítőtől vettem akik pedig ha minden igaz akkor a magyar beszállítótól (Electropoint).
Üzenetek elmentek.
Kíváncsi vagyok a végeredményre.

Lengyelben már úgy néz ki javítják a dolgot:
[link]

(#1690) cermi válasza BoharJoe (#1689) üzenetére


cermi
újonc

En elorendelessel vettem meg dec. elejen az elitet. A hangproblemaval kapcsolatban irtam uzenetet az electropointnak(ahonnan rendeltem a kamerat). Teljesen normalisan alltak hozza a hibahoz, ok hivtak fel engem, hogy javult e a helyzet nalam a frissitesek utan, persze ez meg a legelejen mikor a problema felszinre kerult, ugye mint kiderult a frissites nem segitett sehol. Ezutan azt mondtak, ha januarban amit kapnak szallitmany mar jo, es igenyt tartok ra akkor cserelik a keszuleket. Nalam valoszinu ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1691) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

Ez a lencsevédő csak a 4000-es szériához jó, vagy használható az 5000 WiFi-hez is?

(#1692) visionpro válasza azJENŐ (#1691) üzenetére


visionpro
újonc

Szia.
Én rendeltem ilyet SJ5000-hez, a bolt szerint jó, de a gyakorlat megcáfolta, különböznek a 4000 és 5000 dimenziói. Van is egy ingyen elvihető (tehát SJ4000-hez) akit érdekel.

(#1693) körte51 válasza bb0t (#1688) üzenetére


körte51
tag

Enyém Kínából van és a kereskedővel tárgyaltunk ,aki visszaküldte a készletét a gyártónak és már a jókat árulja ! Abba maradtunk,hogy küld egy másikat 60 euróért, ez nekem megfelel.Egy hete már úton van valahol!

(#1694) bb0t válasza körte51 (#1693) üzenetére


bb0t
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz jobb a hangja. Én arra gyanakszom, hogy az első szériás rossz hangú darabok recsegtek meg zajosak voltak a mienknek meg csak annyi a baja, hogy halk és tompa. Szerintem ez már jónak számít az ő értelmezésükben. Ezt azért mondom mert nem láttam még youtube-on olyan videót amit normális hanggal raktak volna fel, de azért hátha jobb lesz. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1695) don pardon


don pardon
aktív tag

Kijött az új firmware. 1.2.3

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1696) bb0t válasza don pardon (#1695) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi, fel is dobtam. Itt van az 1.2.1 1.2.2 színe, ahhoz képest ez mindenképpen jobb bár ez sem színhű, picit túlszaturált, de mindenképpen jobb mint volt.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1697) Arenastag


Arenastag
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem én is sz SJ5000X-re az 1.2.3-as frissítést. Azt vettem észre, hogy nem tudom átállítani a FOV-ot, a menüben csak off lehetőség van. Van valakinek ötlete mi a probléma?
És van tapasztalata valakinek UV szűrős matricáról? Megére rárakni, pl. síeléshez?

(#1698) visionpro


visionpro
újonc

Sziasztok!

Megválok szeretett SJ5000 wifi kamerámtól. Nem szeretnék reklámozni, akit érdekel, a hirdetéseim között megtalálja.

(#1699) bb0t válasza Arenastag (#1697) üzenetére


bb0t
senior tag

Offon van, lefelé nem tudsz menni. De a felfelé lapozást próbáltad?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1700) butanbandi válasza bb0t (#1699) üzenetére


butanbandi
csendes tag

Felfelé lapozással ki lehet választani a látószöget. :)

[ Szerkesztve ]

Dell Inspriron N7110 | Nokia Lumia 930 | SJCAM SJ5000X ELITE | Fujifilm FinePix S200EXR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.