Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Lac-coo válasza körte51 (#2000) üzenetére


Lac-coo
őstag

Keves , feny , bemozdul, eletlen lesz, emiatt eltunnek a reszletek es emiatt osszemossa.
Teljesen nem tuntetheto el, de illene kicsit javitani rajta .
Majd figyeld meg, sokszor megallsz a mozgassal, akkor kielesedik :)

(#2002) jony77 válasza Golyo69 (#1983) üzenetére


jony77
tag

Jé egy nyíregyi videó! :C
Én multikopterre vettem az elite- et főleg a giro stabilizálás miatt!
Tapasztalat:
Ráraktam mondom a girónak stabilizálni kellene a kopter által kelltett APRÓBB rezgést,de nem volt képes egy kicsit se! :( Hát akkor ott van mentő övként a sony vegas stabilziálója majd hátha.
Tökéletesen kiszedte a rezgést és szépen uszik a kép! Tökéletes is lenne,ha:
De mivel a rezgés is egy gyors mozgás amivel már a kamera procija már nem bír,így szépen mossa és kockázza a képet!Igy a 2k -ás minőségből olyan mint egy felkonvertált 720p talán!
Na de nem adtam fel stabilizáltam a kopteren a kamerát (ne vegye át a géprezgést),és kiélesedett a kép!
Egész türhető éles ,a színvilága az egyedi de azt lehet utólag huzni!
Tehát azért annyira nem rossz!
UI:De ma rá néztem a jófogásra és láttam 50 fellett nem sokkal használt lg g3 at aminek a videója ezerszer jobb ,csak fogtam a fejem :(((

(#2003) Morzsibácsi válasza jony77 (#2002) üzenetére


Morzsibácsi
tag

A girora én is kíváncsi leszek. Már lassan talán alakul az idő,és ki tudjuk próbálni.Nekem az a bajom,hogy felveszem a kamerával,amit szeretnék,és én azt akarom nézni,és hallgatni. Nem akarok bűvészkedni semmiféle washington-nal meg vegas-sal :D Meg hangsávokat húzkodni,meg megzenésíteni,meg semmi ilyeneket.Legyen egy számomra értékelhető,kép és hangminőség,és kész.Én saját magam "szórakoztatására"vásároltam a cuccot.Ennyi.Bár hazudok....néha ha úgy alakul,zenét teszek alá. :B

(#2004) jony77 válasza Morzsibácsi (#2003) üzenetére


jony77
tag

Itt egy videó ,nincs szoftveresen hozzá nyúlva!Tehát szín meg a remegés eredeti pedig bevolt kapcsolva a stabilzátor! :O 5perctől feljebb is repülök egy kicsit :)) [Teszt video]

[ Szerkesztve ]

(#2005) Lac-coo válasza jony77 (#2004) üzenetére


Lac-coo
őstag

Azon tul, higy jelenleg ennek a kameranak keves ez a feny sajnos, nagy bajt nem latok.
Az ilyen rohadt gyors rezgest tuti nem gyozi a gyro, azert csodat ne varjunk :)

(#2006) bb0t válasza Lac-coo (#2005) üzenetére


bb0t
senior tag

azt te csak hiszed :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2007) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

A múlt héten szereztem be egy SJ5000+ kamerát, melyen gyárilag a 2.7-es firmware volt. Kipróbáltam működött, viszont láttam, hogy van újabb firmware, gondoltam felteszem. Ekkor láttam, hogy van 1.5"-os és 1.54"-os verzió is, dobozon megnéztem, az enyém 1.54-es.
A frissítés után viszont érdekes dolog történt, a boot képből is csak kb. a fele látszódik SJCA az A fele már lelóg a képről, és ugyanígy a boot után is minden lelóg, illetve a színek mintha inverzbe lennének. A dobozon egyértelműen: ez 1.54-es kamera. Ismét frissít, ugyanaz, na akkor találtam egy 2.6-os verziót, azzal is ugyanez...
Nem 1.54"-os a kamera? Csak próbaként feltettem az 1.5-ös kamerához való firmware-t, és megjavult. Viszont azzal a firmware-el az elindulás után a mode gombot megnyomva párszor mindig újraindítja a készüléket, majd pár újraindulás után (más gombot nyomkodva nincs ilyen jelenség) működik rendesen.

Kérdésem: honnan tudnám biztosan, hogy ez most 1.5"-os vagy 1.54"-os kamera? Találkozott valaki hasonló problémával? (Tolómérővel méregetve 38 mm-t mérek és nem 39-et, persze lehet még attól 39-es a fekete keret alatt.)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#2008) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Na vegre kiprobaltam most hogy van egy icipici napfeny , azert igy mas :)
Nem pixeles, picit meg keves a feny a mozgasok mosodnak de ott se kockazza szet, szepen tomorit ,eles reszletes.
Remelem lesz erosseb nap is ma , kivancsi vagyok ugy milyen.
Szoval most mar egyertelmu, mint oly sok akciokamera ez se valo rossz fenyviszonyokhoz.

(#2009) Lac-coo


Lac-coo
őstag

ISO 100 , gyro off, wdr on, 1080/60 ...
Ezért a pénzért jóez :)

ISO100, WDR ON, Gyro OFF 1080/60

ISO200, WDR ON, Gyro ON, 1080/60

(Eredeti tömörítetlen videók ...)

(#2010) Morzsibácsi válasza jony77 (#2004) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem rossz ez egyáltalán.Mutatok én neked ennél sokkal rosszabbat,lent a földön,egy álló helyben is akár :D

(#2011) Morzsibácsi válasza Lac-coo (#2008) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Azt hiszem épp bb0t fejtette ki ezt egyik képemnél.hogy itt belőtték a kamerát egy abszolút full világos,full napos,verőfényes időre,aztán igazából az azon kívüli helyzeteknél már vannak,hol kisebb,hol nagyobb problémák.

(#2012) Lac-coo válasza Morzsibácsi (#2011) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem belőték, ennyit tud egy ilyen olcsó hardver :)

azért egy drága gopro-t is meg lehet nézni nagyon fekete felhős, borús időben ....

(#2013) körte51 válasza Lac-coo (#2012) üzenetére


körte51
tag

Nem! A többi sj olcsóbb és tud kisebb fénynél is normális képet produkálni!

(#2014) Lac-coo válasza körte51 (#2013) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat most a fene se keres ra, de azert gyanitom nem latnek egetvero nagy kulonbsegeket mondjuk egy 4000 meg ekozott...
De igazabol nem tudom, nem volt mas sj kameram meg.
Darabig tesztelem, aztan ha ez nem jon be akkor lecserelem sima 5000_rre, bar ehhez kepest az azert meg szolgaltatasban nulla..

[ Szerkesztve ]

(#2015) Br0wn9


Br0wn9
újonc

Sziasztok!

Nekem egy Sj 5000+ kamerám van, aminek a következő a problémája:
Bekapcsolás után a kép marad a töltőképernyő sj 500+ os felirat + kép. tehát a menüsor meg minden infó látható, de a kamera képe nem.
Wifivel csatlakozni telóról nem lehet, beállításokba be nem tudok menni.
Újrarakni nem tudom, mivel a beállításokból lehet csak.

Valakinek van valami ötlete?? Vagy kuka....

Először működött. Frissítés után is. Egyik napról a másikra jött elő a probléma. Először eltűnt. ( másnap reggel bekapcsolt) De most már nem tűnik el.

Elég bosszantó volt, ugyanis az 5 napból 2n sikerült felvételeket készíteni...

(#2016) Zolee11 válasza Br0wn9 (#2015) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ha a kamera képe nem jelenik meg, az azért van, mert az objektív csatlakozója szétcsúszott, azaz a csatlakozó szétjött, sajnos elég jellemző, a javításhoz szét kell bontani és visszailleszteni a helyére az érzékelőt. Van erről video is youtube-on.
Utána ismét lesz kép.

no brain, no problem

(#2017) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Nézegettem a bitrátákat, számomra érthetetlen ,hogy simán felmegy néhány másodpercre 40 000 környékére is, és ilyenkor sem akad...
akkor mi a fenéért nem lehet alapon 30 000 -re belőni, vagy legalább válaszható opcióként belerakni .....??!!

A mostani 20-22 000 nagyon kevés ....

(#2018) körte51 válasza Lac-coo (#2017) üzenetére


körte51
tag

Az sjcam hivatalos oldalán van egy fórum ahol lehet jelezni ezeket és a frissítésekbe belerakják,ha lehetséges.

(#2019) Lac-coo válasza körte51 (#2018) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jah, láttam, már nagyon sokan jelezték , jó lenne ha lenne belőle valami ....

(#2020) szuper94


szuper94
tag

(#2021) Zolee11


Zolee11
senior tag

Srácok, erre korábban volt példa? Van erre megoldás? Ahogy látom ez nem egy adott firmware hibája: LINK

Ergo kijelenthetjük, hogy nem csak leválik a szenzor a nyákról, de egy adott kondi megdöglik, vagy alul van méretezve, és csak a cseréje segít? Szép kilátások...

Konkrétan próbáltam más kártyával is, kártya nélkül is, ugyanaz. Ahogy "kihűl" a masina, Mode gomb újraindítja a készüléket, vagy 5-10 újraindítást csinál, mire működik normálisan.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#2022) Mrlink


Mrlink
tag

Sziasztok!!!
Meg tudná nekem mondani valaki hogy mit tud az sj5000x elite 1.2.5 az 1.2.4-hez képest?
Köszönöm.

(#2023) Br0wn9


Br0wn9
újonc

A probléma egyébként egy sima resettel megoldódott.
Tegnap találtam meg egy angol fórumon hogyan kell resetelni.
Aki nem tudná: aksi ki és hosszan kell a felfele gombot nyomni :)
Ennyi elég is volt, nem kellett gépről újrarakni a szoftvert.

( tehát nem kontakt hiba volt.. * szerencsére* )

(#2024) Zolee11 válasza Br0wn9 (#2023) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hadd kérdezzem meg, milyen firmware van a kamerádon? Illetve melyik verzió, az 1,5"-os vagy az 1,54"-os?
Amíg nem frissítettem a 2.8-as verzióra talán egyszer volt ez az újraindulás gondom, és akkor már nagyon merült a gyári akku, persze vettem hozzá egy tartalék akkut is, utána nem volt probléma, most az új firmware-el (2.8-as), mindegy milyen akku van benne, ugyanúgy hibádzik. Persze lehet semmi köze az újabb firmware-ekhez, most már a 2.7-es is ugyanezt produkálná.
Egyelőre használom, próbálgatom, ha nem sikerül megoldani, akkor vissza garanciába.

no brain, no problem

(#2025) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ma csinaltam jo tesztvideokat, de higy evek ota nem talalok olyan render beallitast Vagshoz, amit aztan nem taknyol szet a Youtube , az mar vicc ! :)
Masok higyan csinaljak, olyan tueles videokat latok, higy megszolal....?

(#2026) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Hát nem túl nagy örömmel, de 5000X elite-t rendeltem, mert olcsón hozzá tudtam jutni. Sajnos a 4000+ feketében nem elérhető már MO-n emberi áron. Akkutól tartok kicsit, mert a 4000+ több mint 2 órás akkujához hozzászoktam még korábban amikor volt.
Azért egy 2 órát örülnék ha elmenne FULLHD-ben 60fps-el. Felette nem is fogom használni.

Akkor megy a kukába. Ennyi. Majd motorról megállok 3 méterenként akkut cserélni ami amúgy sem lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2027) Lac-coo válasza Kolondrum (#2026) üzenetére


Lac-coo
őstag

Annyit tuti nem fog , 60-80 perc.

(#2028) Kolondrum válasza Lac-coo (#2027) üzenetére


Kolondrum
félisten

Felbontástól függően változik az üzemidő? Ennyire keveset megy? Pf

(#2029) bb0t válasza Kolondrum (#2028) üzenetére


bb0t
senior tag

Persze ez normális minden kamerával így van. Nagyobb felbontás nagyobb fps, több adat nagyobb bitrára, jobban igénybe veszi az akkut, :K

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2030) Kolondrum válasza bb0t (#2029) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne mondj már ilyet, a 4000+ minden felbontáson ugyan azt az üzemidőt hozta. Legalábbis FULLHD 30fps és 2K között minden beállításnak.

(#2031) bb0t válasza Kolondrum (#2030) üzenetére


bb0t
senior tag

Sok mindentől függ, beállításoktól. Az SJ4000+ üzemidejére 70-80 percet írnak fura, hogy neked 2 órát ment. Nekem az Elite 94 percet ment fullHD 30fps-en kikapcsol gyroval szobahőmérsékleten.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2032) Kolondrum válasza bb0t (#2031) üzenetére


Kolondrum
félisten

136 percet ment, de legalább 2 órát 2K-ban biztosan ha néha nyomkodva is volt. Allergiás vagyok az üzemidőre mivel motorral nem akarok megállni minden méterben.

Szerk: Bukósisak oldalán foglal helyet. Volt az 5000-hez tokkal tölthető szett, de nem használtam, nyűgös volt.

[ Szerkesztve ]

(#2033) bb0t válasza Kolondrum (#2032) üzenetére


bb0t
senior tag

Szivargyujtó a motorra? Ha folyamatosan töltőn van akkor soha nem merül le motorozás közben.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2034) Kolondrum


Kolondrum
félisten

5000X elite-re milyen lencsevédő jó?

(#2035) Kolondrum válasza Kolondrum (#2034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt olvastam az 5000-esé jó rá. Akkura is igaz ez?

(#2036) don pardon válasza Kolondrum (#2035) üzenetére


don pardon
aktív tag

En ugy tudom, hogy az akkuk meret nem valtoztik.
Tapasztalat is azt mutatja, mert a 4000-es akksijat be tudtam tenni egy 5000+ pluszba es az elitbe is.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2037) Kolondrum válasza don pardon (#2036) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is erre találtam utalásokat, mert tényeket nem. A lencsevédő is ilyen téma, ráadásul ott a vízálló tokhoz nem is találtam védőt.

(#2038) don pardon válasza Kolondrum (#2037) üzenetére


don pardon
aktív tag

Nekem arra is az a tippem, hogy ugyanaz mint az 5000-ese. En csinaltam egy kartondobozbol :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2039) Kolondrum válasza don pardon (#2038) üzenetére


Kolondrum
félisten

1.24-es F/W change log-jában szerepel a jobb akkuidő (most az 1.25 van kint). Valaki megerősítené ezt? Egy másfél órának is örülnék 30fps FULL HD-ban.

Bár még próbálom lemondani a rendelést, mert ez nekem kevés. Csak olvastam egy 140 percet, igaz az első F/W-s volt.

[ Szerkesztve ]

(#2040) don pardon válasza Kolondrum (#2039) üzenetére


don pardon
aktív tag

Holnapra tudok idoket mondani, nem nagyon meregettem meg :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2041) bb0t válasza Kolondrum (#2039) üzenetére


bb0t
senior tag

Írtam, hogy 94 perc fullHD 30fps-ben. :U
Egyébként a lencsevédőnek jónak kellene lennie mert ugyanazt a ház.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2042) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Lencsevedo csomag ( haz eleje+ kamera lencseje...) jo az 5000 é, semmi jelzes nincs rajta, higy 5000-es sorozat.

(#2043) Kolondrum válasza bb0t (#2041) üzenetére


Kolondrum
félisten

Előtted máshol olvastam a 140-et...

don pardon! Jó lenne egy FULL HD 60fps-es. Elhiszem a kolléga mérését, de értitek. Ne nyomkodd, én sem fogom csak vesz. :)) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2044) bb0t válasza Kolondrum (#2043) üzenetére


bb0t
senior tag

Most azt nem hiszed el, hogy olyan sok, vagy hogy olyan kevés? :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2045) Kolondrum válasza bb0t (#2044) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 4000+ lazán ment 120 percet úgy, hogy néha meg volt állítva. A abból indultam ki, hogy fejlődünk, nem pedig visszafelé. Amikor az ember egész nap megy, nem fog megállni 26X akku miatt, akkor lesz másik ami nem merül le gyakran. Volt jó pár ilyen kamerám, a 4000+ csak azért ment el, mert balesetben összetörtem, naívan azt hittem ez jobb, na meg valamivel több mint 35-ért megéri.

Nem veszem alapul mit ír a gyári, mivel mindenhol minden kamerának ugyan azt írta. A leg siralmasabb az 5000 wifi volt, az a hulladék elfűtötte az akkut. :D MEg hotpixeles volt, az nem volt meg sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#2046) bb0t válasza Kolondrum (#2045) üzenetére


bb0t
senior tag

Előttem 60-80at írtak, az SJCAM hivatalosan 80-at ad meg a mellékelt 900mAh-ás akkuval, de oké megértelek, hátha.. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2047) bb0t válasza Kolondrum (#2045) üzenetére


bb0t
senior tag

Egyébként azaz oka a kisebb üzemidőnek, hogy nagyobb a kijelző és más szenzor van benne. Olvass utána az IMX107 fogyasztásának. Nyilván a képminőség fejlődéséhez kompromisszumot kell kötni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2048) Attila444


Attila444
aktív tag

Az SJ4000+ 185 percet bírt ki 1080p 30fps-el. A 2K és az 1080p 60fps üzemideje ugyanannyi volt, 135 perc körül.
Az SJ5000X Elite-et a legelső firmware-el teszteltem (1.1), 1080p 30fps 140perc, 1080p 60fps 106 perc.

Teljesen feltöltött akkuval, szobahőmérsékleten, kijelző 1 perc után off, ledek off, wifi off és nem nyúltam hozzá közben.

(#2049) Lac-coo


Lac-coo
őstag

No egy igazi láma kérdés: víz alatt lehet nyomkodni a gombokat a tokon, vagy nem mert befolyik a víz ? :)

(#2050) Kolondrum válasza Attila444 (#2048) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rendeltem akkut azt kész. Jobbat nem tudok rendelés maradt. Jobb a 106 mint a 80 meg 60 perc amiket az 5000 wifi tudott.

Laa-coo! Lehet, nem ázott be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.