Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) David3 válasza formanekzs (#13141) üzenetére


David3
őstag

Beszélek majd Roby-val erről, nem tudom miért nem megy.

(#13152) formanekzs


formanekzs
tag

Tegnap óta nem működik a gmail push a Nami féle LC1_V2-ben. (Szolgáltatás nem elérhető hibaüzenetet jelez)
Próbáltam kitörölni a fiókot, azt sem hagyja.
Valakinél előjött már ez a probléma?
Van ötletetek, hogy mivel próbálkozzam?

Samsung Galaxy S 5; Samsung Galaxy S II; Samsung Wave I

(#13153) gelbelex


gelbelex
őstag

A samfirmware-on a fw-keresőben már csak a fw régiókódjára lehet keresni, de nem a benne lévő preconfig-kódokra... :Y Ezt is valami okostojás elrontotta. :W

És... - a fentiek fényében pláne - mi a túró értelme van a fw régiókódjának ill. a preconfig-kódnak, ha ettől függetlenül lehet (ha van benne) magyar menünyelvet és magyar billentyűzetet választani..?
Pl. a (Wave II) LB1-SEB fw-ben, KOR preconfig mellett...

(#13154) David3 válasza gelbelex (#13153) üzenetére


David3
őstag

Nem olyan régen néztem én is, katasztrófa...

(#13155) szaki65


szaki65
csendes tag

Sziasztok.

Lett egy kis gondom a telefonnal. Eddig szépen látta a gép USB-n keresztül, bár az MTP probléma nálam is jelentkezett, de azóta szépen működött. Most viszont azt mondja, hogy ismeretlen eszköz és nem csinál semmit. A telefon kijelzőjén sem jelenik meg a menü, ahol ki lehet választani, hogy milyen módban csatlakozzon.
Gépen, telefonon nem volt semmi változás, telepítés.
A PC-n xp sp3 fut.

Köszi előre is, ha valakinek van ötlete.

szaki

(#13156) David3 válasza szaki65 (#13155) üzenetére


David3
őstag

Szia!

Töröld le az eszközkezelőből a Samsung driverét, majd telepítsd fel vissza. Feltelepítéskor dugd fel a készülékedet a gépre háttértár módban, majd megcsinálja magától.

Azt, hogy milyen módban csatlakozzon, csak bada 1.2-nél (illetve korábbi verzióknál) volt úgy, hogy a felugró ablakból kellett kiválasztani. Most bada 2.0 alatt a beállításoknál kell kiválasztani.

Más:

Megérkezett Wave Y-ra is az Opera Mini 6.5.18-as frissítése, és javítva lett a "piros-villogós" hiba!

(#13157) szaki65 válasza David3 (#13156) üzenetére


szaki65
csendes tag

Az eszközkezelőben nem is látok olyat, hogy Samsung driver.
A telefonon az 1.2 Bada van. Az itt olvasottak nem győztek meg róla, hogy cserélni kellene. :)
Ha rádugom a telefont, az USB eszközöknél egy "ismeretlen eszköz" jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#13158) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Backup-ot csak arra a telefonra lehet visszatenni, amelyikről készült?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13159) anrab válasza David3 (#13151) üzenetére


anrab
addikt

nekem simán bejött.

(#13160) David3 válasza leslieke (#13158) üzenetére


David3
őstag

Igen, próbáltam már más telóra átrakni, amit az én telómmal mentettem le, de nem engedte. Szerintem IMEI alapján ellenőriz.

(#13161) leslieke válasza David3 (#13160) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13162) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Annyira imádom, hogy rárakok egy sorozatot, mindegyik ugyan olyan formátumú meg minden, erre néhányat csak úgy nem játszik le... Az egyiket igen, a másikat nem, pedig tök egyformák...

(#13163) duvi válasza KisTücsök (#13162) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem a formátum számít, hanem a kódolás. Attól függ, hogy milyen videó és hang codec-et használtak a készítésnél.

(#13164) Fogash


Fogash
tag

No, két év után nálam is váltás következett be. Ahogy előre harangoztam, iPhone 4S-16GB. 79.900-ért, ami anno a Wave újkori ára volt. Ez az ár 2 éves hűséggel, havi 9200Ft-os díjjal értendő, amiben 10GB mobilinternet, 14Ft-os percdíj és 3000 lebeszélhető forint is benne van. A 25000 hűségpon kilőtte a kezdő befizut, a fennmaradó összeg meg kamatmentes 24x 2290Ft lesz a számlán. (a végösszeg ugyanannyi, mintha most egyben fizettem volna).

A témobilos srác rácsodálkozott a Wave-re, hogy milyen szép állapotban van. Tény, hogy két év után csak egy kis karc van a házon, a gorilla sértetlen, pedig tokban nem volt. :)

Az első tapasztalatok:
az iPhone istentelenül gyors, a gmail beállítás 3 sec alatt megvolt és működik (nekem a badán sose jött össze a push), a Safari mellett az összes Wave-böngéső (dolphin, opera) elbújhat. A Samoled viszont a mai napig verhetetlen. Viszont az alma nem égeti ki a szemem éjjel, mert a fényerejét a környezethez igazítja.

Már most hiányzik:
- a fizikai híváskezelő gomb (na jó, elutasítani lehet gombbal ezen is),
- a felső menüsor (jailbreak után lesz)
- a névjegyzékből jobbra-balra simítással indítható SMS/hívás (ez NAGYON... :( )
- a pofára fordítással némítás
- az agybadugós füles (simát adtak az almához)
- a normál méretű SIM, amit át tudok dugni vészhelyzetben más telóba
- a sima USB kapcsolat
- R66 (lehet röhögni, de nekem teljesen bejött nativ GPS-ként)

Viszont:
- az 509 névjegyből a Wave/Kies csak 320at másolt át az Outlookba, így egyenként kellett végiglépkedni, hogy megvan-e mindenki, a hiányzókat újra beírni (a kva anyját a Samsung SW-fejlesztőinek)
- az alma nem akarta összemásolni a FB-ismerőseimet és a telefonkönyvemet
- az alma feltöltése után 2 perccel minden kontaktom UGYANÚGY megjelent az Outlookban és az iPad névjegyzékében is.
- van rá nativ Skype, csodásan működik
- van rá egy csomó okostelefon alkalmazás, amit badára senki soha nem írt és nem is fog megírni...
- belső memória, nem kell mindenféle gagyi/nemgagyi kártyákkal varázsolni, illetve keresni, hogy hová mentett.

Szóval összességében 24 óra után "ölöm é bódottá". A Wave megy az asszonynak (tokban, mert ő könnyebben enged a gravitációnak...), szóval néha azért majd benézek.

kösz minden eddigi segítséget!

(#13165) Orlin válasza Fogash (#13164) üzenetére


Orlin
addikt

gratula!üzemidö milyen?thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13166) leslieke válasza Fogash (#13164) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat! Én az új telefon megjelenését várom, annak - állítólag nagyobb kijelzője lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13167) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

nem tudok videót lejátszani. egy flash player jel jelenik csak meg. mi a teendő? és amúgy miért jelenik meg minden negatívban a neten?

(#13168) David3


David3
őstag

Consono, híres lettél: [link] : )

(#13169) leslieke válasza David3 (#13168) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C Szép!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13170) leslieke válasza Blood Mage (#13167) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1.2 vagy 2.0?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13171) consono válasza David3 (#13168) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe :D

Pedig nem is enyém a munka java, ahogy ezt itt meg is írtam, én csak átfaragtam a Galaxy S firmware-t Wavere...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13172) Blood Mage válasza leslieke (#13170) üzenetére


Blood Mage
senior tag

még 1.2, majd átrakom ha lesz időm meg kedvem vele szórakozni:) de amúgy nagyon kiakaszt ez a böngésző.. még jó h csak face meg gmail kell az esetek 99%-ában, de most meg kéne a böngésző eléggé, de használhatatlan

[ Szerkesztve ]

(#13173) leslieke válasza Blood Mage (#13172) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Abban még kevesebb flash jelenik meg, mint a 2.0.-ban. A negatív nézetet valahol a beállítások között bekapcsolhattad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13174) Blood Mage válasza leslieke (#13173) üzenetére


Blood Mage
senior tag

na remek, ez aztán az okos teló ;)

(#13175) leslieke válasza Blood Mage (#13174) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mióta van meg a telefonod, hogy ezt csak most vetted észre? :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13176) Blood Mage válasza leslieke (#13175) üzenetére


Blood Mage
senior tag

pár hónap :D külön nem használom a böngészőt, mondom csak gmail meg a face app kell nekem, néha próbáltam böngészgetni, felhúzott, azt otthagytam :DDD de most meg laptop tönkrement, a gépemmel is gáz van és most meg kéne kiaknázni a (mostmár) buta telefonom :D képességeit de hát nem lehet :S

(#13177) szaki65


szaki65
csendes tag

Sziasztok!

USB problémára nincs még valami ötlet? Amit azóta próbáltam, másik gépen, másik kábellel a helyzet ugyanaz.
Másik telefon simán működik, ahogy kell.
Ötlet valami? Lassan a megtaposás határán vagyok. :) :(

(#13178) San398 válasza szaki65 (#13177) üzenetére


San398
őstag

USB csati tisztitás volt már?Belefújni, hogy kijöjjön a por.Nem akadt bele véletlenül valamibe az usb kábel mikor a telefonhoz volt csatlakoztatva?Esetleg megsérülhetett az usb csati!Nézz bele az usb csatiba látsz e valami sérülést, szennyeződést.Hirtelen ezek jutottak eszembe.Ha ezek megvoltak már akkor nincs ötletem.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13179) szaki65 válasza San398 (#13178) üzenetére


szaki65
csendes tag

Amennyire be lehet látni, szép tiszta, fényes mindegyik érzékelője. Töltés megy a számítógépről.

[ Szerkesztve ]

(#13180) San398 válasza szaki65 (#13179) üzenetére


San398
őstag

Abból kiindulva, hogy ismeretlen eszköznek látja az adat vezetékekkel van probléma.Háttértár módban mindig eltávolítottad az usb eszközt?Lehet sérült az usb vezérlő.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13181) szaki65 válasza San398 (#13180) üzenetére


szaki65
csendes tag

Próbáltam másik vezetékkel is. És ezzel a kábellel egy másik telefon rendesen megy.
Le szoktam választani, mielőtt kihúzom.

(#13182) leslieke válasza szaki65 (#13181) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vidd el szervizbe, hogy nézzék meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13183) David3 válasza leslieke (#13182) üzenetére


David3
őstag

... és, ha már ott van, akár meg is javíthatnák. ;]

(#13184) gelbelex


gelbelex
őstag

A Firefly cfw a leírás szerint tartalmazza a zenefelismerőt (kép) :Y .
Még nem próbáltam (most nem is elérhető, frissíti a készítője), de fogom, mert sem az új nexus, sem a turko cfw nem jött be nekem a Wave II-n.

[ Szerkesztve ]

(#13185) TomWexX válasza gelbelex (#13184) üzenetére


TomWexX
addikt

Ez a fajta zenefelismerés benne van a sima 2.0-ban is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13186) gelbelex válasza TomWexX (#13185) üzenetére


gelbelex
őstag

Erről a fajtáról sem tudom, mit kellene csinálnia. :B
Gondoltam, nem reklámozná, ha nem lenne érdekes.

(#13187) TomWexX válasza gelbelex (#13186) üzenetére


TomWexX
addikt

Úgy működik hogy valamilyen alkalmazással (ami nem a gyári hangfelvevő) felveszel egy részletet a zenéből aminek a címére kíváncsi vagy, majd azt megkeresed a zenelejátszóban, elindítod, majd a bal felső sarokban lévő "i" betűt megnyomod. Ezután lent rá nyomsz a "Címkék keresése" gombra, és ekkor azonosítja a zenét. :)

Nem tudom miért emelte ki külön a készítő...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13188) szebev


szebev
senior tag

Sziasztok !

Mostanaban egyre tobbszor csinalja a telom videozas kozben, hogy elinditom a felvetelt , de a masodperc az nem megy vagy ugy fel percig, aztan megint elindul a szamlalas ! Aztan mikor megnyomom a stop gombot , akkor eltellik vagy 1 perc is mire menti a videot . Vagy neha egyszeruen kiirja, hogy nem tudja menteni a vidit . Eddig a memkartya jo volt ( szerintem azzal van a baj ) , remelem nem a teloval van gond . Szerintetek probaljam atteni masik teloba ( Raybe ) es ugy is kiprobalni ?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#13189) gyulank válasza szebev (#13188) üzenetére


gyulank
addikt

Szia! Szerintem abba a telefonba tegyél másik kártyát ami rosszul vesz fel, hogy más kártyával is rosszul vesz-e.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13190) leslieke válasza szebev (#13188) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Cserélj kártyát, azzal lesz a baj.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13191) Fogash válasza Orlin (#13165) üzenetére


Fogash
tag

üzemidőt még nem tudom, egyelőre minden fut rajta, tegnak halálra nyomkodtam (majd 200 kontakt kézi beadása a Kies-probléma miatt...) így 100ról 17%ra térdelt le estére. Majd jelzem, ha van tapasztalat.

leslieke: ez pont akkora, mint a Wave1, vagyis egykézzel kezelhető, zsebretehető. Míg vártam a témobilban, kézbe vettem az SGS3-at. Szép, jó, nagyon vékony, nagyon könnyű, de nem fér a zsebembe, mert gyakorlatilag akkora, mint egy képeslap. HOrdozható számítógépnek tuti (arra ott az iPad), de zsebben hordott telefonnak sztem kva nagy. Viszont ha megjön az 5ös, akkor olcsóbb lehet a 4S :)

(#13192) leslieke válasza Fogash (#13191) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wave 3 után minimum 4" az elvárás nálam, nagyjából ez a maximum is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13193) Orlin válasza Fogash (#13191) üzenetére


Orlin
addikt

Én SGS3-at akarok majd következő honapban.Szinte csak jót írtak róla,üzemidő is egészen jó talán a Motorola razr maxx ami megelőzi jelenleg.Az anyaghasználatól tartok egyenlőre.Jah és az ára is mehetne még le ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13194) leslieke válasza Orlin (#13193) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt láttad? Sérülékeny a Galaxy S III burkolata?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13195) Fogash válasza Orlin (#13165) üzenetére


Fogash
tag

ma, hogy normálisan használom (push, pár hívás, sms, kis nyomkodás...) 90%on áll 6 órával a töltés befejezése után.

SGS3 törik? A hajlékony samoledhez hajlékony váz is kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#13196) Orlin válasza Fogash (#13195) üzenetére


Orlin
addikt

Hát én még agyalok SGS3 vagy iPhone 4S :DDD
Van még kb 2 hetem addig megálmodom még ;]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13197) Orlin válasza leslieke (#13194) üzenetére


Orlin
addikt

Még nem :( Pont az anyaghasználat amitől tartok.Nagyon szoktam kimélni a telóimat,de azért sikerült a Déli pályaudvar aszfaltján megcsúsztatnom egyszer illuminált állapotban a Wave-et :B ;]
Nem lett semmi baja szerencsére még egy karc sem :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13198) RetepNyaraB válasza Orlin (#13197) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor kihagyhatod szinte az összes zöldemberkés erőgépet :K

Én buzgón dobálom két éve a Wave-et és a műanyag részei már igen használtak, ellenben a fém/üveg cuccal :B
Bele se gondolok egy fos polypropilén házba... :C

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#13199) formanekzs válasza formanekzs (#13152) üzenetére


formanekzs
tag

Tárgytalan, ma reggelre megoldódott. Ezek szerint a prémium SH szolgáltatás szünetelt.

Samsung Galaxy S 5; Samsung Galaxy S II; Samsung Wave I

(#13200) leslieke válasza RetepNyaraB (#13198) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefonálni, és nem focizni kell a készülékkel. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.