Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Dhampir válasza RetepNyaraB (#13550) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony, a szecesszió formavilága gyönyörű. A tervezőgrafikus kitűnő munkát végzett. :K

(#13552) Silenzio válasza Dhampir (#13551) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát az SGS topikban nem megy ilyen emelkedett társalgás. :D Nekem is tetszik a könyv. :R

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13553) ABal válasza Dhampir (#13551) üzenetére


ABal
őstag

...és a grafika közepébe rejtette egy régebbi típusú mobiltelefon stilizált képét.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13554) Dhampir válasza ABal (#13553) üzenetére


Dhampir
félisten

Tényleg. :DDD

(#13552) Silenzio

A kérdezőnek köszönhető. :)

(#13550) RetepNyaraB

Jó a könyv a maga ízes, szemléletes, lélekformáló beszédével. :K

[ Szerkesztve ]

(#13555) David3


David3
őstag

A bada jobban teljesít, mint a Windows Phone.

Szerintetek megmentheti még valami a badát? Vagy ez már a "vihar előtti csend"?

(#13556) leslieke válasza David3 (#13555) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már semmi nem menti meg. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13557) Orlin válasza David3 (#13555) üzenetére


Orlin
addikt

Szerintem a megmeneküléshez út vezetne.Amit én nem látok még mindig,hogy elindúltak volna ,ha csak nem lefele.Apps használhatatlan ,tele van értelmetlen alkalmazásokkal.A telefonra nem hiszem,h a 2.0. után jönne valaha is frissítés pedig lenne mit javítani rajta....Semmi hír,h fejlesztenék a rendszert.Az összes hasznos alkalmazás szinte csak androidra érkezik vagy ios-ra.
Pont ma olvastam,h itt a Pinterest andridra...Nevettem is,h Badával mi lesz ;]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13558) TomWexX válasza David3 (#13555) üzenetére


TomWexX
addikt

(#13559) leslieke válasza TomWexX (#13558) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne emlegesd, még a végén visszatalál. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13560) Dhampir válasza leslieke (#13556) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemzetközi viszonylatban is "temetik"?

(#13561) leslieke válasza Dhampir (#13560) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fene tudja, de nem nagyon látszik, hogy mit akar a Samsung.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13562) TomWexX válasza leslieke (#13559) üzenetére


TomWexX
addikt

Kétlem hogy visszatalálna... :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13563) Orlin válasza TomWexX (#13562) üzenetére


Orlin
addikt

Lassan elszivárog mindenki :(

Mondjuk még a cikk-hez kíváncsiságból beírtam a hír keresőbe ,h Bada.Szerintetek hány találat volt az elmúlt évre visszamenőleg? :O ;] Valamint mennyi IOS és Android szavakra?!
Ez itt a nagy baj,hogy semmi PR nincs a rendszer mögött...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13564) leslieke válasza Orlin (#13563) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem mindenki megy el. Nekem 2013-ban is garantáltan lesz badás telefonom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13565) Orlin válasza leslieke (#13564) üzenetére


Orlin
addikt

Nálunk is lesz a családban biztos,de már nem nekem... :DDD
Valahol érdekel még,h mit lehet ebből ki hozni,csak már nem mint "szenvedő" alany...:D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13566) duvi válasza Dhampir (#13560) üzenetére


duvi
nagyúr

Az a baj, hogy a Samsung semmit nem kommunikál a badával kapcsolatban. :(((
Persze az is igaz, hogy így nem tudnak "befürödni" utólag ;]
Nem mondanak se igent, se nemet...
Most folyik a nagy Samu vs. Alma per. Nem kizárt, hogy ha rosszul végződne a számukra, akkor még mindig szóba jöhet mint vésztartalék. Akár Tizen formában is. Persze ez csak egy theorycraft.

(#13567) s4tch


s4tch
veterán

Holnaptol ex-badas leszek en is, jon az utod. A kezdeti katasztrofa utan nalam a 2.0 mail kliense es kezelofelulete hozott nemi megnyugvast, de nagy szerelem nem lett ebbol. Az ok egyertelmuen a szoftver; a hardvert a mai napig csipem, az nagyon atgondolt, tartos, minosegi cucc. A baratnom ceges kartyaja kerul majd bele, meglatjuk, hogy birja a napi tobb oras bevetest. Mivel neki a mail nem kell, lehet, hogy visszateszek egy 1.2-t a jobb hivasinfo miatt. Melyik volt abbol a legjobb?

(#13568) ABal válasza s4tch (#13567) üzenetére


ABal
őstag

Hívásinfó szempontjából nem emlékszem változásokra JL2/JL1-től egészen KF3/KG2-ig. Nekem még mindig ez utóbbi van fent, és teljesen oké.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13569) San398 válasza David3 (#13555) üzenetére


San398
őstag

Lehet, hogy vihar előtti csend és nagy durranásra készül a Samsung. Vagy szép csendben megy a süllyesztőbe a Bada!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13570) osztraksajt válasza San398 (#13569) üzenetére


osztraksajt
őstag

A nagy durranás már megvolt mikor a 2 év hűségesküs 80k-s telefonom benézett 20k alá. Következőt nem kérnék. :DDD

(#13571) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nekem átlag hetente ledobja a samsung fiókot és csak a legizzasztóbb vuduzás árán lehet újra belépnem (illetve most épp semmi sem segített eddig, emiatt nem multizom újra :O ), a web tele az iOS+Androidra íródott alkalmazásokkal, melyek láttán csak a nyálam csorog :W
Meguntam és megvettem az emlegetett Huawei-t; egy hónapos gép 310 euróért (újonnan legolcsóbban 372). Ha megjön, írok róla.

Ha valaki eddig ismeretlen samsung fiók-életrelehelő procedúrát szeretne velem tudatni, semmiképp se habozzon :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#13572) Teaway válasza David3 (#13555) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam akkor teljesít jobban, ha felkerül ide ---> link

Nincs itthon csokid??

(#13573) s4tch


s4tch
veterán

Badáról androidra hogyan lehet SMS-eket átmenteni?

SZERK: megoldottam, mégis jó valamire a Kies. Lementettem a Wave-ről az üzeneteket, és importáltam a tabletbe. Névjegyek dettó. Droidon belül meg már nem lesz gond, mikor a tabletről kell az új telefonra pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#13574) Orlin válasza David3 (#13555) üzenetére


Orlin
addikt

Ez érdekes adalék a cikk-hez:

Szárnyal a Nokia - jön a Windows 8

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13575) leslieke válasza Orlin (#13574) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 1,53 milliárd euró veszteség nem épp szárnyalásra utal. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13576) Orlin válasza leslieke (#13575) üzenetére


Orlin
addikt

De legalább ott van irány és törekvés és fejlődés.Gondlom nem kis pénzt ől majd bele a Windows. ;)

Szerintetek fel fog nőni az android mellé??

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13577) TomWexX válasza Orlin (#13576) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem, de megmarad biztos harmadiknak. A bada ezt a lépcsőt a büdös életben nem fogja elérni. Soha nem fogunk olyat látni hogy megjelent egy xy alkamazás, elérhető ios-re, androidra, wp7-8-ra és badára... :(

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13578) consono válasza TomWexX (#13577) üzenetére


consono
nagyúr

Azért WP-n sem fenékig tejfel az élet, az MS ugyanúgy szívat mint a Samsung: pár napja enkriptálnak minden appot, hogy a wareztől megszabaduljanak :)
De ennek ellenére jóval, jóval nagyobb az alkalmazásválaszték, és eddig a 2-3 hét alatt még csak nyelv változtatásnál, meg fw cserénél indítottam újra a telót, amúgy betonstabil és konzisztensen gyors az OS. Pedig ez nem is gyári fw...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#13579) TomWexX válasza consono (#13578) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem is írtam olyat hogy a WP a tökéletes op.rendszer. :P Nekem a metro ui. még talán be is jön, de a tudása/szabadsága nem elegendő. Persze gondolom a badát így is elölről-hátulról-alulról-felülről-jobbról-balról-északról-délről-keletről-nyugatról-stb.-ről kenterbe veri. :DDD

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13580) osztraksajt válasza TomWexX (#13577) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ne légy igazságtalan, azért van amiben a bada toronymagasan a legjobb. Pl egyik másik alkalmazásbolt sem tartalmaz akkora arányban fizetős témákat mint a bada apps. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13581) TomWexX válasza osztraksajt (#13580) üzenetére


TomWexX
addikt

;]

Szegény bada...Az utóbbi időben csak a lehúzó, megalázó kritikákat kapja... De hát sajnos ez az igazság. :O

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13582) Orlin válasza osztraksajt (#13580) üzenetére


Orlin
addikt

És mind használhatatlan számomra :D Ha még hasznosak lennének azt mondom adok érte pénzt.De lehet csak én vagyok ilyen.Szerintem talán 2-3 amit leszedtem...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13583) Orlin


Orlin
addikt

Én is valszeg anyagi okok miatt vezérelve még várok a teló cserével.Szemezek a Windows-al is,de még nem látom annyira erősnek ,h pénzt invesztáljak egy ilyen telóba.A Bada után meg nem nagyon hiszek az igéretekben :(( :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13584) osztraksajt válasza Orlin (#13583) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mikor lumia 800-akat lehet 50K környékén venni az is elgondolkodtató hogy mért...

Az biztos hogy én is a voksom következőnek csak már kialakult/felfutott rendszer mellé teszem le, abból is valami bevált márka mellé ami nem a Samsung. :DDD HTC, Sony, (és bármennyire is fáj kimondanom) Apple maradt versenyben. Persze nem jobb elvileg egyik sem a Samsungtól, de én még egyszer profitot nem teszek a Samsung zsebébe ezek után az biztos, rajtam leakasztották már a pénzt.

(#13585) gelbelex


gelbelex
őstag

Ahogy én látom:
Amikor kábé három éve (vagy még korábban) kezdték fejleszteni a badát, úgy tűn(hetet)t, az az okos telefon, amelyik mobilméretben pótol(gat) egy laptopot.
Azóta kiderült (az Apple-nek hála), ez nem elég, az az "okos" telefon, amelyikre rengeteg olcsó v. ingyenes alkalmazást lehet letölteni.
A zárt Apple és a rá fejlesztők már letarolták a tehetős amerikai piacot.
A droid-nak már csak azért sikerült a fenti modell, mert sok és olcsóbb készüléken érhető el (+ a google-csomag).
A WP csak most kezdett, de van esélye, mert szintén több készülékgyártó, valódi programozók és hamarosan már a W8-mag háttere áll mögötte.

A bada ebböl a modellből eleve kiesett (halva született :( ), mert a ma is csak három, ma már nem is felsőkategóriás telefonra nem érte/éri meg fejleszteni. Ráadásul a bada fejlesztőkészlete és a memóriakezelése is szar (csak a Wave 3-on stabil).
Az a csoda, hogy van rá Opera Mini :DD .

Másik próbálkozó, bada-tizen-BB-mozilla, szerintem esélytelen.

Osztráksajt: nem akasztottak rajtad többet, mint bármelyik másik gyártó tette volna, csak ebből a badával nem lehet annyit visszaszerezni használati értékben.

[ Szerkesztve ]

(#13586) Silenzio válasza gelbelex (#13585) üzenetére


Silenzio
addikt

Igazad van, a Bada kiváló volt, mikor kijött, kb. az Android 1.5 korában. Semmivel se voltunk lemaradva. Azóta sajnos lehagyták a konkurensek.

(#13574) Orlin: szárnyalástól ez igen messze van. Az elmúlt piaci negyedévben az eladások 91(!)%-án két gyártó osztozott, na melyik? Igen, az Apple és a Samsung. A többi ott kullog a sor végén, ráadásul csak és kizárólag a HTC-nek volt nyeresége. Aki a vga iparból indul ki, már nem is vesz mást, csak Apple-t és Samsungot, a többinek úgyis befellegzett. Remélem nem lesz igazam. Adja az ég.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13587) osztraksajt válasza Silenzio (#13586) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért ez nem feltétlenül így van, lásd pl Nokia. Hiába domináns valaki, ha sorozatosan hibás döntéseket hoz, nagyon gyorsan vezet le a csúcsról az út. De példádnál maradva pl a legtöbb grafikus vezérlőt toronymagasan az intel adja el...

(#13588) Silenzio válasza osztraksajt (#13587) üzenetére


Silenzio
addikt

Én vga-t írtam, nem grafikus vezérlőt. A legtöbb vga-t az AMD adja el, ez evidens. Az intelnek "csupán" az IGP-k piacából jut oroszlánrész, de mivel a legtöbb ember úgyis azt használ, a legtöbb vezérlő, ma már főleg processzorba integrált, tényleg az övék.

Viszont mivel a VGA az nem IGP, hiszen az IGP nem Array, az még mindig kétszereplős.

"Azért ez nem feltétlenül így van, lásd pl Nokia." Ez mit jelent? Mi nincs így?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13589) Gradilaci


Gradilaci
tag

Sziasztok! Egy hatalmas problémám lenne.. A wave-em sw-je meghalt, fényképezőre akartam nyomni, lefagyott és nem reagált semmire. 1.2 van rajta jelenleg, de kb 2 éve raktam fel. Mivel nem értek hozzá, szeretnék megkérni valakit, hogy részletesen, lépésről lépésre írja le nekem, hogy mit kell tennem, mit kell letöltenem (linkelnétek, megköszönném), hogy újra tudjam használni a telefont. Sajnos sürgős lenne, külföldön tartózkodom. (Download mód bejön!) Előre is köszönöm! Laci

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#13590) leslieke válasza Gradilaci (#13589) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt van minden lépésről lépésre leírva: Firmware frissítés menete

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13591) Gradilaci válasza leslieke (#13590) üzenetére


Gradilaci
tag

:R :R :R

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#13592) s4tch


s4tch
veterán

Tegnap kivettem a SIM-kártyám a Wave-ből, két év után mással telefonálok. Az utód nekem is egy Xperia P lett. Miután használtam már több droidot rövidebb-hosszabb ideig, így az ismerkedés időszaka kb. arra a másfél percre redukálódott, ami alatt megszoktam a telefon méretét. Tudtommal nem vagyok elfogult a tárgyaimmal kapcsolatban (kivéve, ha az egy gitár :DDD ), szóval egy kis pozitív hozzáállású összehasonlítást hadd vessek ide, elsősorban az egyes telefonok előnyeit kiemelve, a gyári állapotokat összehasonlítva (bada 2.0 vs. Sony-féle gingerbread):

Wave:
- telefonként ideális méret (vékony, nem túl nagy, telefonálni hibátlan)
- jobb szoftveres billentyűzet (a Wave-é gyakorlatilag tökéletes, a Sonyét 2 perc alatt cseréltem le)
- kontrasztosabb kijelző
- mindössze 1 nap Sonyval töltött idő után is egyértelműen jobb akksiidő
- fizikai híváskezelő gombok (nem csak hívásnál jön jól, pl. ébresztőt is le lehet nyomni, a P-nél meg kereshetem a kijelzőn a szundi-gombot, félálomban jó móka...)
- jobban testre szabható ébresztő
- jobb telefonkönyv, SMS-kezelés (az elhúzás utáni opciók hiányozni fognak)
- Virus Pang :B
- USB-csatin kiskapu
- gorilla glass (két év után külön védelem nélkül egyetlen hajszálkarc, le a kalappal!)
- normál méretű SIM
- minden gond nélkül cserélhető firmware szolgáltatófüggő telefonon is (a függő Sonyknak zárt a bootloadere, és egyelőre nincs workaround)

P:
- kifogástalan anyagminőség és összeszerelés (a Wave hátlapja azért kicsit elállt, ez egész konkrétan egy tömbből van)
- olvasni, videót nézni jobb méretű kijelző
- automata fényerő-szabályozás
- eseményjelző LED
- jobb hívásminőség (a zajszűrés működik, tisztábban hallok mindenkit, és már többen szóltak, hogy ez a telefonom érthetőbb hangot továbbít)
- nagyságrendekkel gyorsabb működés, gyakorlatilag minden téren, legyen az menü, böngészés, alkalmazások megnyitása, GPS-jel megtalálása, stb
- zárt kijelzőről is indítható fényképező
- gyakorlatilag minden webes tartalom megfelelő kezelése
- egyértelmű felhő-integráció
- jobb gmail-, email-kliens, okosabb naptár
- fényesebb, élesebb, természetesebb, kevésbé szaturált kijelző (jól fest a Wave után is, pedig az a mai napig ott van a szeren)
- nyilván jobb szoftverkínálat (a gyenge gyári billentyűzetre van kismillió alternatíva, többféle böngésző, többféle navigáció; legtöbben biztos ismeritek a droid kínálatát, eszetlen megkönnyebbülés a bada után)
- a szoftverkínálatból kiemelkedik a skype és a viber (ahogy feltelepítettem utóbbit, egy percen belül hívott hónapok óta nem hallott Keresztapám, beszéltünk 10 percet ingyen, tökéletes hangminőséggel, azért zseniális cuccok ezek)
- HDMI, USB host (kábelt már rég megrendeltem, Kínából 2 dollár), NFC (ennek még nem látom a saját életemben a gyakorlati hasznát)
- baromi gyorsan felveszi a töltést, számítógépről fel lehet egy óra alatt tölteni 30%-ról

Saccra ennyi. Azt azért nagy szónak tartom, hogy a Wave hardveresen nem avult el menthetetlenül két év alatt, és telefonfunkcióit tekintve alapvetően veri a droidos készülékeket, amikről a fizikai gombok - nekem legalábbis - kimondottan hiányoznak. Tulajdonképp a Wave egyetlen hátránya maga a bada, ami lassú, sőt, csigalassú, illetve ha nem mondtam volna, idegesítően lassú egy középkategóriás droidhoz képest. Maga a P pedig egy elég átgondolt telefon: percek alatt belakható, még épp nem túl nagy méretű, ráadásul bárki kezébe adtam, csak leste, hogy hűűű, meg hááá, hogy ez milyen szép jószág.

(#13593) Teaway válasza s4tch (#13592) üzenetére


Teaway
veterán

"- minden gond nélkül cserélhető firmware"

Minden gond nélkül? Sokan abba betegedtek bele, hogy felrakták a 2.0-t... :)

Nincs itthon csokid??

(#13594) TomWexX válasza s4tch (#13592) üzenetére


TomWexX
addikt

Xperia P ébresztő tipp:
Kapcsold be az oldalsó gombok használatát, így ha szundizni akarsz elég megnyomni pl. az egyik hangerő gombot. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13595) leslieke válasza Teaway (#13593) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Le is lehet cserélni, akinek nem tetszik a 2.0. Vagyis minden gond nélkül cserélhető a firmware. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13596) s4tch válasza TomWexX (#13594) üzenetére


s4tch
veterán

Ennyire vagyok észnél reggel: már tegnap bekapcsoltam az oldalsó gombok használatát, de 6 körül nem ezen jár az agyam. :) Köszi a tippet!

(#13593) Teaway: nem akartam mindenki nevében nyilatkozni. :) Olyan is van, aki abba belebetegszik, hogy kijelzőn kell gépelnie, és el nem engedné a hagyományos, candybar telefonját. A Wave multiloaderrel és hivatalos módszerrel is egy alapvetően könnyen frissíthető telefon, a bada 2.0-át már a Kies is jól kezeli, némi odafigyeléssel lehet úgy adatot menteni-visszaállítani, hogy minimális hasfájása se legyen az embernek egy rendszerfrissítéskor.

(#13597) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Melyik most a legjobb 2.0-ás firm? Nekem még az LA1-es van fenn, érdemes lecserélni?

Under construction!!!

(#13598) leslieke válasza superTibcsi (#13597) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

LC1 a legújabb, ha jól emlékszem. Nagy különbség nincs a 2.0-ák között.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13599) gelbelex válasza s4tch (#13592) üzenetére


gelbelex
őstag

Fotózás szempontjából milyen az összehasonlítás..?

(#13600) s4tch válasza gelbelex (#13599) üzenetére


s4tch
veterán

Mindkettő jóval szarabb a Nikon D40+50mm f1.8-nál ;]

Tényleg csak vészhelyzetben használok telefont fényképezésre. A Wave-en is valamelyik kisebb méret volt beállítva, a teljes 5MP-t nagyon ritkán használtam, általában az volt a lényeg, hogy MMS-ben vagy mailben továbbítható legyen egy kép. A Sony sötétben valamivel használhatóbbnak tűnik, erősebb a vakuja, az AF gyorsabb és hatékonyabb, viszont a fehéregyensúlyt elrontja, vakus képeken sárgásak a bőrszínek, mintha egész évben répát zabált volna a modell. Világosban a Wave az 1.2-es firmware-rel tisztább képeket készített. Pixelvadászoknak itt van egy tegnap, borongós időben készült kép, ezt próbából kattintottam a Sonyval, lezárt billentyűzárból indítva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.