Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) consono válasza gelbelex (#12597) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor még a 9.x-es Flash nagyjából lefedte a webet, most már más a helyzet. Mondom ezt úgy, hogy én rögtön kikapcsoltam a Flash-t... Az adblock viszont tényleg jó!

"In God we trust. All others must bring data"

(#12602) Nimda


Nimda
addikt

Egy kis újdonság,már ha lehet annak nevezni :DDD újabb török fw

(#12603) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Flash Lite van bada alá lefordítva. Amelyik flasht úgy csinálják meg hogy lite alatt is menjen az működik. Az Adobe Flash-ben állomány generálásakor meg lehet adni hogy tegye-e bele a lite támogatást ha tud. De ha olyan funkció van benne eleve ami nem lite támogatott akkor garantáltan nem fog menni, a fordító még csonkolt funcionalitással sem teszi bele.

Magyarul a szögyegyszerű bannerek általában mennek, a komolyabb flash cuccok viszont nem.

De javítsatok ki ha rosszul tudom, nagyon régen foglakoztam már flash készítéssel és akkor sem érdekelt különösebben csak ránéztem mi az az opció.

(#12604) gelbelex válasza osztraksajt (#12603) üzenetére


gelbelex
őstag

:R

(#12605) Fogash válasza Silenzio (#12550) üzenetére


Fogash
tag

nem tartom magam konzumidiótának, de van pár érv

amiért meguntam a Wave-t:
- a Wave-re a két év alatt 1 widgetet (névnap) és 20 alkalmazást töltöttem le, amelyek közül a lámpán és a R66-on kívül a többit összesen nem használtam 10 órányit. Két év alatt...
- a "használnám" appokat meg megírják Androidra és iOS-re, esetleg W7re, a bada meg bekaphatja. :(
- a push-email soha nem működött egy hónapnál tovább, utána újra kellett (volna) beállítgatni mindent, így leszoktam a telefonon email-olvasásról
- a weboldalakat szarul tördeli a mai napig, így netezni is egyre kevesebbet szoktam rajta
- a gyorsaságot úgymond lesz@rom, a processzor elméleti órajele tapasztalatom szerint sokkal kevesebbet számít, mint a kapcsolat (legyen wifi wagy 3G) valós pillanatnyi sebessége.
- örök küzdelem a névjegyzékek megfelelő ki-be másolása outlookba, stb-be. Nem vagyok egy facebook-állat, ráadásul kvára nem hiányzik, hogy a 800 fb-kapcsolatomat is belistázza a telefon névjegyzékébe, ami nekem MUNKAESZKÖZ.

amiért nem android:
- az androidot 800féle készülékre írják, mindegyik máshogy futtatja, mindegyik valamennyire más logika alapján kezelhető, csak valós használat közben derül ki, tudsz-e élni vele. Mivel 2 évre veszek telefont, nem szeretnék olyant venni, amivel a kezdeti eufória után a nyűg marad.
- az androidra írt appokat minden androidos készülék máshogy kezeli, ha egyáltalán kezeli. A tököm akarja ugyanazt végigélni, mint a fos windows PC-ken volt: nincs driver, vagy az adott gyártó RAM-ja nemszereti a másik alaplapját, vagy a tökömtudja
- a Samsung eljutott oda, hogy amit az apple-termékek ellenében kínál (Galaxy SIII, Galaxy Tab 10.1, Series 9 laptopok) azok pont ugyanolyan kib@szott drágák, mint az Apple termékek (sőt!), de még mindig nem tudják azt az integráltságot, egymás közti átjárhatóságot, mint az iOS-t futtató termékek. A laptop még mindig W7, a másikakon meg valamilyen android fut, ami tuti máshogy működik egy telefonon, mint a tableten.

amiért iPhone:
- az iPad2-m ugyan nem ígéri a végtelen hackervilágot, de ez nem is hiányzik (lásd feljebb)
- amit ígér, azt viszont mindig, minden körülmények között kifogástalanul, gyorsan és jó minőségben tudja. vagyis hiszek benne.
- az iPhone-iPad remekül tud együtt dolgozni, minden ugyanott, ugyanúgy van benne, egy beállítással mindent visz, ráadásul a két eszköz ugyanazon logika szerint működik.
- minden fontosabb user-appot (újságok, repjegyfoglalás, hotel, satöbbi, satöbbi) először iPhone-ra írnak meg, vagyis iPhone-val BIZTOSAN működnek az "élvezze okostelefonról" jelige alá sorolt szolgáltatások.
- fizikai méretét tekintve PONT AKKORA, mint ami nekem kell. A SGIII nekem már túl nagy, nem tudom kényelmesen zsebre tenni.
- céges telefon lesz, tehát le is sz@rhatnám az árát de nem teszem. Viszont egy iPhone4-8GB 74900Ft-ért, vagy a 4S-16GB 134900-ért egyáltalán nem tűnik olyan hűdekvadrágának... (ugyanebből az árlistából Galaxy SII 74.900, Galaxy SIII 143.990, HTC One-X 120.000, SE Xperia S 90.000)

amúgy utólag is boldog szülinapot. És az offoláshoz egy gondolat: az információ minősége nem változott az elmúlt 200 évben, a könyvekbe ugyanaz a hülyeség kerülhetett bele, mint most a netre, de most legalább sokan hozzáférnek. Nem 100% poiztiv ez a rend, de sokkal több előnye van, mint amennyi hátrányt okoz, hogy ostobaság is megjelenik a neten...

[ Szerkesztve ]

(#12606) formanekzs


formanekzs
tag

Sziasztok!

A Termine widgetnek van már 2.0 alatt működő magyar változata és ha igen, hol találom?

Samsung Galaxy S 5; Samsung Galaxy S II; Samsung Wave I

(#12607) Silenzio válasza Fogash (#12605) üzenetére


Silenzio
addikt

A telefonvásárlásra: fair enough. Egyetértek és elfogadom, annyi kitétellel, hogy az Android (és Windows) példád azért erős túlzás, a gyakorlatban ezek a hibák ritkán jönnek ki. Ja meg elfogadom, ha szerintetek a böngésző szar, de pl. Opera Minivel nekem még nem volt problémám az általam látogatott oldalakkal. Viszont az igaz, hogy a widgetek nem túl hasznosak Badán. Pl. jegyzettömb. Ha betelik a memória, a telefon pofátlanul bezárja, az információk elvésznek, ráadásul a gépelés is eszelős lassú volt rajta. Bár most megtáltosodott a telefon, a sebességproblémák teljesen megszűntek. Nem értem miért.

A könyves/információs nézőpontoddal nem értek egyet, a lektorálás még itthon is nemes feladat volt, a kontroll a lényeg, nem az igazság: naponta dőlnek meg sejtések és elméletek, némelyiket bizonyítottnak is vélték. Nem az a lényeg, hanem a naprakész emberi tudás. Ezért alkalmaz a Google emberkéket, akik a keresőmotorban kiszűrik a béna/outdated oldalakat, és a keresőmotor ezeket hátrébb sorolja ill. megjelöli csekély, vagy rossz minőségű információt tartalmazó oldalaknak. Ezért rosszabb a többi motor egyébként. Nem az algoritmusa rosszabb (az nem elég), hanem kevesebb zsét szánnak az emberi beavatkozásra. :))

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12608) leslieke válasza formanekzs (#12606) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudtommal nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12609) gyulank


gyulank
addikt

Tud valaki olyan ingyenes programról Badára, vagy Androidra, amiben nem csak nézni lehet a táblázatokat, hanem adatokat lehet hozzáadni, számoltatni?
Ha csak droidra van, (ha van), akkor talán megpróbálnám felrakni én is, mert akkor valami haszna is lenne.
Bár mikor legutóbb olvastam erről tán a kijelző nincs jól kalibrálva, úgy pedig nehézkes lenne szerkeszteni...
Szóval Badás jobb lenne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12610) consono válasza gyulank (#12609) üzenetére


consono
nagyúr

Polaris Office, Picsel Smart Office ezek tudnak szerkeszteni is. Mondjuk a Picsel csak volt fizetős, azt hiszem... A Polarist meg csak hackelősen, Multival lehet feltenni, ha nincs benne a firmware-edben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#12611) Aryes válasza gyulank (#12609) üzenetére


Aryes
nagyúr

A kijelzőkalibrálást Consono már megoldotta. :) Van amúgy, a polaris office androidra úgy láttam ingyenes.

(#12612) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A webes Samsung Appson eltűnt a kereső vagy a böngészőm hülyült meg??? :F

Nincs fent az se, hogy mennyi app érhető el. Biztos ciki volt, hogy van 10.000 letölthető, amiből 6.000 téma. ;] ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12613) Aryes válasza consono (#12610) üzenetére


Aryes
nagyúr

:) Közzé tennéd a kerneled, amiben javítva van a kalibrálás?

(#12614) consono válasza Aryes (#12611) üzenetére


consono
nagyúr

Kösz a reklámot :D

http://data.hu/get/5299614/zImage Ebben megint kikapcsoltam az SD RO elérését is...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#12615) duvi válasza leslieke (#12612) üzenetére


duvi
nagyúr

Kereső látszik. Alkalmazás szám sehol nem jelenik meg. :( (firefox 13.01)

(#12616) gyulank válasza Aryes (#12611) üzenetére


gyulank
addikt

Polaris Office alapból van a Turko FW-be is, de az annyit tesz, hogy az egészből csak az egyik benne lévő képet mutatja kicsiben, és ha rámegyek a szerkesztésre, tétovázik egy fél percig, majd kilép az egészből. Van rajta Picsel is, bár ikont nem találok hozzá, de ha megnyitom a *.xls-fájlt, kiírja, hogy Alkalmazás típusa Natív, vagy Polaris, és beállíthatom alapértelmezettként.
Ha beállítanám valamelyiket alapértelmezettként, megváltoztathatnám később?
Na mindegy, ha nem állítom be, csak a natívot választom, a Picsel File Viewer nyitja meg, de az csak megnyitja...

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12617) osztraksajt válasza gyulank (#12616) üzenetére


osztraksajt
őstag

Sajnos a wave memóriája ennyire elég.

Nekem az utóbbi időben az Opera mini kezdi ezt játszani, hogy betölt egy lapot és szó nélkül kilép.

(#12618) gyulank válasza osztraksajt (#12617) üzenetére


gyulank
addikt

De a Picsel szó nélkül pillanat alatt betölti az egészet, csak nem tudok új mezőt megadni, és számoltatni, csak nézni. Ha a Wave-el lenne baj, akkor Picsel is kínlódna nem?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12619) Aryes válasza gyulank (#12616) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van a gyári picsel viewer, meg a picsel smart office, amivel szerkeszthetsz. Nézz szét az android marketben, tuti, hogy az androidos polaris többet tud, mint a badás, de lehet még fent ezer féle program amivel szerkeszteni is tudsz.

(#12620) Aryes válasza osztraksajt (#12617) üzenetére


Aryes
nagyúr

A jelszó az újraindítás. Én naponta többször is újraindítom a wave-et ha vmi nagyobb programot indítok el, és többnyire utána is, mert valahogy sosem szabadul fel a használt memória kilépés után, ahogy kéne, aztán meg zárja be a widgeteket...

Megvan, "documents to go" ami használható androidon, keresni kell okosított változatot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12621) osztraksajt válasza gyulank (#12618) üzenetére


osztraksajt
őstag

Egy nézőke meg egy szerkesztő más kategória. Egy Powepoint Viever 5 mega windowson, a szerkesztő meg 150 mega.

De azon is nagyban múlik hogy a két program hogyan van megírva, mennyire bánik takarékosan a memóriával, szóval nincs feltétlen összefüggés a két program között ebben.

(#12622) gyulank válasza Aryes (#12611) üzenetére


gyulank
addikt

Amúgy van valahol valami konkrét leírás fájlokkal, hogy hogy kell feltenni az Androidot a kalibrálással?
Mondjuk magyarul a biztonság kedvéért. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12623) leslieke válasza duvi (#12615) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

FF 12.0-ban egyik sincs. Frissítem, hátha.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12624) gyulank válasza osztraksajt (#12621) üzenetére


gyulank
addikt

Na persze, de ha csak az első lépést nézzük.., megnyitom. A polaris meg se nyitja. Összesen a fájlban van 2 kép, és kb. 4*20 kitöltött cella. Ebből a Polaris kis gondolkodás után mutat bal felső sarokban 1 kis képet, körülötte fehérség, és ennyi. A másik kicsiben mutatja az egészet, de kinagyítható egyből. A szerkesztés csak ezután jönne, de megnyitni se bírja. És úgy emlékszem telepítettem a Smart Office-t, de nem vagyok benne biztos, és most egy ideig nem nézhetem meg KIES-el, ezért írtam le, hogy nincs parancsikon, hátha ebből kiderül, mert nem tudom, hogy akkor sincs parancsikon, ha telepítve van, vagy ha telepítve lenne, akkor lenne-e.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12625) leslieke válasza leslieke (#12623) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs javulás és Opera alatt sincs kereső. :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12626) leslieke válasza gyulank (#12624) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Parancsikon akkor van, ha telepítve van. Ha nincs Kiesed, akkor menj fel mobilon a Samsung Appsra -> Saját oldal -> Letöltések. Ha jól emlékszel és volt Smart Office telepítve korábban, akkor ott lesz a listában és újratelepítheted.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12627) Aryes válasza gyulank (#12624) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha nincs ikon, akkor nincs telepítve, csak a beépített nézőke, ami gyors, de butus.
Telepítés? A Mike-féle android csomagot felmásolod a belső memóriába, kivéve a zImage-et, helyette a Consono által feltöltött zImage fájlt másolod a többi 3 mellé és kész.
Persze mindezt azután, hogy flesselted multiplayerrel a boot és fota fájlokat.

(#12628) duvi válasza leslieke (#12625) üzenetére


duvi
nagyúr

Az általános keresőt látom a jobb felső sarokban:

(#12629) gyulank válasza Aryes (#12627) üzenetére


gyulank
addikt

Linket tudsz adni a 3+1+Boot+Fota fájlokról? Így mindkettő rajta lesz, és akkor indul a Droid, ha a bal-és jobb alsó gombot egyszerre nyomom? Multiloadert kockázatos lenne kipróbálni Wine alatt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12630) leslieke válasza duvi (#12628) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ott nem néztem, mert nem is azt kerestem. Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12631) anrab válasza consono (#12614) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom letölteni. valami Nekem nem stimmel mert csak pörög és azt írja ki hogy:
"Töltés folyamatban."
csak úgy simán a data.hu oldal megnyílik.
valami help? köszi!

(#12632) consono válasza anrab (#12631) üzenetére


consono
nagyúr

:( Most próbáltam ki, simán elindult a letöltés... Másik browser esetleg?

"In God we trust. All others must bring data"

(#12633) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Üdv, most vettem észre, hogy a fényképezőben a kép közepén (ahol fókuzál) igazából beállítástól függetlenül, de főleg zűrös fényviszonyok mellett szabálytalan alakú sárgás elszíneződés van, elég jelentős területen. :F
A lencse tiszta :C

Ez mit lehet?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12634) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

ez egy elég vacak példa hirtelen.

Látható a kép széle fele az eredeti asztal szín, addig meg a sárgás paca. Most itthon épp nem sikerült reprodukálni, jó a fény...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12635) Aryes válasza RetepNyaraB (#12633) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez egy wave feature. :D

(#12636) anrab válasza consono (#12632) üzenetére


anrab
addikt

köszömöm!
akkor próbálom másikkal.
úgy látszik hogy a chrome-mal van valami. az explorer rögtön lekapta! :R

[ Szerkesztve ]

(#12637) Aryes válasza gyulank (#12629) üzenetére


Aryes
nagyúr

http://polishblood.pl/?page_id=13
Olvass vissza légyszi pár oldalt, úgy másfél hete mindent leírtunk a témában.

Wine alatt? Én nem kísérleteznék vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#12638) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Akinek van fent Android is, esetleg segíthetne, memó kártyával hogy állunk? Tudjátok használni, lehet rá telepíteni? Root-olta már valaki az androidot? Nekem sajna wifi-m most nincs, root-al wifi nélkül is tudnék telepíteni.............

Oneplus 8T 8/256

(#12639) Aryes válasza ruszi_tomi (#12638) üzenetére


Aryes
nagyúr

A microsd írása-olvasása a driver instabilitása miatt le van tiltva, de van a wave-ben egy 600megás rejtett flash partíció, amit sdcard néven mountol a badadroid. A rajta lévő CSC, Mass, SystemFS***** mappákra vigyázni, mert ezek a bada rendszerhez tartoznak, esetleges véletlen törlésük multizást von maga után! :)

A rootolás megy, de csak Consono előbb linkelt kernelével. Nekem ezzel sikerült rootolnom: http://unlockroot.com

[ Szerkesztve ]

(#12640) gyulank válasza Aryes (#12637) üzenetére


gyulank
addikt

Olvasgatom, de nem találom a Consono-féle fájl(oka)t.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12641) Aryes válasza gyulank (#12640) üzenetére


Aryes
nagyúr

12614 hsz

(#12642) gyulank válasza Aryes (#12641) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12643) leslieke válasza gyulank (#12629) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Multiloadert kockázatos lenne kipróbálni Wine alatt?

Tilos! Ahogy a Kies frissítés is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12644) Dhampir válasza leslieke (#12643) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt jó tudni, mert már én is gondolkodtam a KIES futtatásán a Wine segítségével.

(#12645) Aryes válasza Dhampir (#12644) üzenetére


Aryes
nagyúr

Futtatni szerintem semmi akadálya azon kívül, hogy tuti nem indul el. :) Csak fw frissítést ne csinálj!

(#12646) Dhampir válasza Aryes (#12645) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik Wine-kiadással próbáltad?

(#12647) ruszi_tomi válasza Aryes (#12639) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Nekem az UnlockRoot állandóan megkérdezi hogy "akarom-e telepíteni a drivert? rámegyek hogy igen, erre megint megkérdezi.................

Oneplus 8T 8/256

(#12648) leslieke válasza Dhampir (#12644) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmi értelme próbálkozni, se telepíteni, se frissíteni nem lehet így.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12649) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Üdv srácok!:)

Csak nem droidoztok már a wave-n????:)

(#12650) Aryes válasza ruszi_tomi (#12647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Külön kéne telepíteni a drivert, ha nem találod a mappában, akkor az android sdk-t kell letölteni és abból telepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.