Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) leslieke válasza Fogash (#12950) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A szoftver sehol nem kínálja fel a biztonsági mentés funkciót.

Mert még mindig bada 1.0-át használsz, tedd fel a a 2.0-t és lesz biztonsági mentés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12952) Fogash válasza leslieke (#12951) üzenetére


Fogash
tag

a 22-es csapdája: biztonsági mentés előtt nem állnék neki firmware-t buzerálni, viszont a biztonsági mentést csak az új fw tudná... :(

(#12953) leslieke válasza Fogash (#12952) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A frissítés 2 lépésből áll és közben lesz biztonsági mentés is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12954) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Friss, ropogós hír:

Samsung Kies frissítés: 2.3.2.12064_10

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12955) Dhampir válasza s4tch (#12946) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem minden a statisztika. ;)

Sok mindent nem mérnek a számolók. Elég csak a fórumok hozzászólásaiból mazsolázni.

Most még kevesen vannak, de egyre többen lesznek az Androidtól elpártoló "hitehagyottak". :D

[ Szerkesztve ]

(#12956) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni van egy Wave 2-es telefonom.Frissíteni szeretném az 1.2 es badát rajta.Eltudnátok nekem mondani mik vannak ,mi közül lehet választani és honnan lehet választani?Mert én is néztem a badablogon de ott csak két frissítést találtam.A magyar nyelv fontos lenne meg hogy ne omoljon össze. Múltkor már volt fent a 2-es bada de folyamatosan újraindult meg eszméletlenül szaggatott.Esetleg mire kell odafigyelni telepítés után.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12957) s4tch válasza Dhampir (#12955) üzenetére


s4tch
veterán

Nem minden a statisztika, de ennek a jelenségnek, amit fórumon tapasztalsz, bizony statisztikai oka van. Az android egyelőre folyamatosan növekszik, teljesen természetes, hogy az egyre nagyobb tömegből egyre több embernek derül ki, hogy nem ezt a lovat akarta. Viszont a fórumoknak statisztikai szempontból elhanyagolható a szerepe, itt legfeljebb a geekek, az elégedetlenek, a problémamegoldásra egyedül képtelenek és a netfüggők kötnek ki, ráadásul ezeknek is csak egy kis szelete. Csípem az "úgyis mindenki lecserélni a telefon szoftverét, az xda-n is mindenki ezt csinálja" tartalmú empírikus felméréseket :D

(#12958) Dhampir válasza s4tch (#12957) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd meglátod, hogy mire megy ki a népvakítás.

Ráadásul idehaza némelyeknél még rájátszik a státusszimbólum, a fitogtatás szerepe is.

Négy magos alatt meg ne vedd, mert az csak kendermagos! :)

(#12959) consono válasza Dhampir (#12958) üzenetére


consono
nagyúr

Vakítás, nem vakítás, tény, hogy ugyanazzal a vassal össze sem lehet hasonlítani a Bada és az Android teljesítményét. Nyilván nem mindenkinek jön be a zöld robot, én sem arrafelé nézegelődök (csak mazochizmusból csinálok droidos romot Wavere ;) ), de ignorálni nem lehet a platformot: még jó sokáig ez látszik a domináns piaci szereplőnek. Lehet hadakozni ellene, nem szeretni, alternatívákat keresni, de nem fog újra felvirágozni az S40, én személy szerint a Tizennel kapcsolatban is nagyon nagyon szkeptikus vagyok. Meg a BB10-el is. Szerintem a jövőt az Android/iOS/WP8(7.8) trió fogja írni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12960) Dhampir válasza consono (#12959) üzenetére


Dhampir
félisten

Rajongói táborok alakultak ki mindegyiknél, de sokan választanak az egyszerűséget és a megbízhatóságot igényelve más rendszert futtató készülékeket.

Idehaza egyértelműen az olcsóbb ár fogja meghatározni a kereslet nagyságát, és ha az S40 olcsóbban, stabilan, akadozás mentesen futó szoftverrel tud a fejlettebb okostelefonokéhoz hasonló szolgáltatásokat nyújtani, akkor máris megnyerték a felhasználókat.

(#12961) consono válasza Dhampir (#12960) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, az ár az fontos, de mivel becsúsztak már a droidos készülékek is 20-eFt alá, környékére, gyakorlatilag ezt az előnyt is elvesztette az S40. Előfizetéssel meg minden 10 Ft... Ráadásul mikor láttál utoljára olyan reklámot, amiben S40-es telefont reklámoztak? 2-3 éve? Másrészről meg ha az S40 is tapizós lesz, akkor direktben össze lehet már hasonlítani bármelyik droidos készülékkel és csúnyán el fog vérezni a rugalmatlanság miatt.
Persze én megint csak az ördög ügyvédje vagyok, nekem épp olyan mindegy, hogy mi lesz az S40-el, mint hogy mi lesz a droiddal :) De. Arra azért kíváncsi lennék, hogy darabszámban, meg marginban mondjuk hogyan teljesít az S40 a Droiddal szemben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#12962) belashx válasza Dhampir (#12960) üzenetére


belashx
senior tag

Hali!

Látom neked nem nagyon jön be az Android. Mi a baj vele? Talán az, hogy a legalapabb készüléken is hibátlan a szinkronizáció? Vagy hogy lényegesen gyorsabb? Tán a sok alkalmazás?

Lehet velem van a baj, de sokkal jobbnak tartom, mint a Bada-t. Pedig ez se lenne rossz, de...

Azért vettem Wave-et, mert "tönkrement" a telóm (Droidos), és nem akartam olcsót venni, mert gondoltam az lassú lesz (ebben jó hardver van, meg különben is). A Bada-ról kialakult képem viszont pozitív volt. Gondoltam ezzel nem nyúlok mellé...Hát ez nem jött be.

Nagyon hiányoznak olyan alapvatő szolgáltatások, mint pl. a Gtalk, Maps, rendes Facebook, Instagram.

Pedig a teló tetszik. Jól össze van rakva,stb, de ez nekem nem igazán jön be

Nem a flame keltés volt a szándékom, csak a tapasztalataim írtam le.

Ha valaki tud olyan klienset, amivel tutira műxik a Gtalk, akkor ne fogja vissza magát, mert én nem lelek ilyet, de szinte csak erre a fórumra hagyatkoztam kutatásaim során.

Mégegyszer, bocsi. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12963) TomWexX válasza belashx (#12962) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem a bada 2.0-n lévő SamsunGTalk-al nem volt gondom.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12964) leslieke válasza belashx (#12962) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik bada van a telefonodon?

A legújabb 2.0-ban van egy SamsungGtalk nevű alkalmazás. Talán ezt keresed. 2.0-ban van Maps is.
Facebook-ra ott a gyári Social Hub vagy letölthető a Facebook for bada.
Instagram tudtomal nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12965) s4tch válasza Dhampir (#12958) üzenetére


s4tch
veterán

Na, mire megy ki?

(#12966) Dhampir válasza consono (#12961) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem éppen, mert a híváskezelő gombokat meghagyták. ;]

20.000 Ft alatt, az olyan is. :(

Sokoldalúak az okostelefonok, de az a sokféle funkció egyenként lebontva hardveresen nagyon gyenge minőségű adalékokat tartalmaz. Egérkamera, egérmozi, egérjáték... csak a szeméttermelést fokozzuk.

A 808 PureViewban viszont tényleg van innováció vagy egy PS Vitaban, ha már a mobilitáson a hangsúly.

[ Szerkesztve ]

(#12967) belashx válasza leslieke (#12964) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi a választ, és hogy nem küldtetek el a fenébe. :R

A SamsungGtalk sem nagyon akar jelezni, ha épp nem fut. A böngészőben futó Maps-ot inkább nem kommentálnám. :) (Bár tény, hogy működik.)

Feltettem amúgy a TurkoCFW6.1-et, meg mellé az ICS-et. Alig várom, hogy meg lehessen oldani, hogy menjen rendesen az Android rajta. Ha meg tudják oldani, hogy rendesen fusson rajta, akkor jóban leszünk. Jelenlegi állapotában még nem alkalmas a mindennapi használatra. Ha jól láttam, akkor a fájlrendszert/partíciót is meg próbálják reformálni, akkor már a programok indításának a sebességével sem lesznek bajok. Ha már futnak az appok, akkor nincs gond a tempóval.

(#12963) TomWexX Neked is köszi.

Teszek velük még 1-2 próbát ám, nem adom fel, mert amíg szervízben lesz a telóm (Írországban) addig ezt fogom használni. Majd összeszokunk. :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12968) leslieke válasza belashx (#12967) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg a Maps helyett a Route 66-ot is használhatod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12969) Dhampir válasza belashx (#12967) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt főleg érett emberek fórumoznak, és ahhoz nagyon csúnyán kell viselkednie az illetőnek, hogy elküldjék valahová. :)

(#12970) belashx


belashx
senior tag

Mint az előbb említettem TurkoCFW6.1 van fent, és hiába flashelem fel a Gtalk-ot nek jelenik meg a menüben. A Polaris Office-al nem volt ilyen gond.
Mi lehet a baj?
Előre is köszi.

(#12969) Dhampir: Ennek nagyon örülök. Az alpári stílus meg nem jellemző rám. :N

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12971) consono válasza belashx (#12967) üzenetére


consono
nagyúr

Kicsit fényezem magam: ne a turkoban levő androiddal próbálkozz! Töltsd le ezt :http://www.4shared.com/zip/WCKtsykT/slim.html (saját gyártmány :D ) és cseréld ki a 3 img file-t meg a zImage-t. Ez sokkal gyorsabb mint az eredeti, kicsivel több helyed lesz progikat telepíteni, rootolt, stb. Persze a Launchert gyorsan ki fogod cserélni :D

A félreértések elkerülése miatt: ez nem saját rom, én csak a Slim ICS-t "átportoltam" Wave-re, hogy menjen nekünk is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12972) belashx válasza consono (#12971) üzenetére


belashx
senior tag

Ha a zImage-et is kicserélem nem lesz gond az tapizással?
Amikor azt írod, hogy gyorsabb, akkor a progik indulására gondolsz?

Mindegy, már töltődik. Köszi. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12973) David3 válasza consono (#12971) üzenetére


David3
őstag

Ezt megköszi én is, már töltöm is. : ) Jelenleg én is Turko 6.1-eset használok...

(#12974) consono válasza belashx (#12972) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen gond lenne? A pozicionálásra gondolsz? Az OK ebben is (eredetileg is én csináltam meg, az XDA-n anghelyi név alatt futok ;) ). Nem csak a programok indulására gondolok, mindenben gyorsabb ez a ROM. Nem csak szerintem.
Ja, még valami, aryes kolléga csinált hozzá rendes billentyűkiosztást, itt találjátok: [link], ebben a "zöld" gomb a menü, a középső a home (hosszan nyomva a korábban megnyitott alkalmazásokat mutatja), a "piros" gomb meg a vissza.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12975) TomWexX válasza belashx (#12967) üzenetére


TomWexX
addikt

Miért küldenélek el a fenébe ha egyet értek veled? :D
Már nem a wave a fő telefonom (szerencsére) de ha jól emlékszem, a premium soc. hub-os firmware-ben működik natívan a Gtalk, csak be kell kapcsolni a fiókok-on belüli beállításokban. Ilyenkor nem kell semminek sem futnia a háttérben, mégis online leszel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12976) consono válasza TomWexX (#12975) üzenetére


consono
nagyúr

Jól emlékszel, kell a prémium soc hub, hogy menjen a háttérben... Kell keresni valami olyan cfw-t, amiben aktiválva van XEH régióra is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12977) belashx válasza consono (#12976) üzenetére


belashx
senior tag

Elvileg a TurkoCFW6.1-ben is aktiválva van, mégsem megy nekem. Valamit rosszul csinálok? Engedélyeztem az "Instant messenger" menüpontot a beállításokban, de nem működik. Pedig a google accountom mellett ott a zöld pötty. (Vagy haverom ignorálta kérésemet, hogy küldjön nekem valamit GTalkon keresztül.) :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12978) consono válasza belashx (#12977) üzenetére


consono
nagyúr

A te régió kódodra is aktiválva van (XEH, ha független magyar)? Prekonfigot csináltál erre a régióra? Mert ha jól emlékszem, csak azután megy... De azzal meg mindent elbuksz a telóról...

"In God we trust. All others must bring data"

(#12979) belashx válasza consono (#12978) üzenetére


belashx
senior tag

A ROM changelogjában ez áll:
"- SocialHub premium Activated for ALL CSC"

Nekem kellett átállítani XEH-re, mert KOR-on volt. Ezen kívül van még teendő?
A Gtalk azt mutatja, hogy be vagyok jelentkezve. Haverommal küldettem üzenetet, és nem kaptam meg. (Pedig futott a Gtalk,és megnyitottam egy beszélgetést az illetővel.) Amit én írtam neki, azt persze megkapta. :)

Teszek egy próbát másik Rommal is, hátha abban jó lesz. Van valami olyan, amivel tudom aktíválni? (Gondolom a gyárin nem aktív.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#12980) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jött válasz a Gamelofttól! Sok köszönet nincs benne:

Hello Laszlo,

Unfortunately, the devices model Samsung Wave S8500 and Samsung Wave 3 S8600 are not compatible with Dungeon Hunter game.

However, I have sent your suggestion to our Developers team for further consideration.

We are looking for make available the game for more Android devices, but we do not have an exact date when this will happen.

A jóembernek, aki írta a levelet, lövése sincs, hogy a játék badára is megjelent. Most felvilágosítom erről. :DDD :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12981) consono válasza leslieke (#12980) üzenetére


consono
nagyúr

Remek :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#12982) ABal válasza leslieke (#12980) üzenetére


ABal
őstag

Minden oldalról profi támogatás övezi a badát. :N

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#12983) leslieke válasza ABal (#12982) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem itt csak a kolléga hiányos ismereteivel állunk szemben. A Gameloft oldalán sincs említés arról, hogy lennének badás játékaik..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12984) osztraksajt válasza leslieke (#12983) üzenetére


osztraksajt
őstag

Lehet mert említésre sem méltó bevételük van belőle. ;]

Mondjuk az ÜSZ droidok ismerete amúgy is közismerten hiányos. Amit a tákolt tudásbázisból ki tudnak hámozni azl ledarálják mint töritanár az anyagot pilóta módban, a többi az nem is létezik. Tisztelet a kivételnek, de nem sokkal találkoztam eddig ahol kompetensek lettek volna.

(#12985) leslieke válasza osztraksajt (#12984) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már elment a felvilágosító levél a srácnak. Linkekkel és tanácsokkal együtt. :))
Sok reményt amúgy snm fűzök hozzá, hogy lesz bada 2-vel kompatibilis DH

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12986) gelbelex válasza ABal (#12982) üzenetére


gelbelex
őstag

(#12987) leslieke válasza gelbelex (#12986) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A pénzt mennyi idő után utalták vissza?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12988) gelbelex válasza leslieke (#12987) üzenetére


gelbelex
őstag

A vásárlás után három hetet vártam, hátha kiadják a javított Navigont Wave II-re is. Persze nem... A reklamáló levél után újabb három héttel már vissza is jött a pénz... :D

[ Szerkesztve ]

(#12989) leslieke válasza gelbelex (#12988) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egész gyorsak voltak. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12990) ABal válasza gelbelex (#12986) üzenetére


ABal
őstag

Nekem is utaltak már vissza pénzt, mert több alkalmazás vásárlásakor is duplán vonták le az összeget. Nálam is kb 2-3 hét után jött a pénz, és ebben tényleg korrektek voltak.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#12991) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Megint hoztam egy kis olvasni -és néznivalót. : )

Promóciós videó: KakaoTalk

(#12992) formanekzs


formanekzs
tag

Szerintetek ez a SamMobil-os csiripelés mit takarhat?

SamMobile ‏@SamMobiles
Wow still updates for the Samsung Wave GT-S8500! First update March 2010

Samsung Galaxy S 5; Samsung Galaxy S II; Samsung Wave I

(#12993) David3 válasza formanekzs (#12992) üzenetére


David3
őstag

Szerintem azt, hogy még mindig érkeznek frissítések 2010 márciusa óta. Nem sok olyan készülék van, ami 2 év után is kap még frissítéseket (folyamatosan jönnek ki most is az újabb verziók, jelenleg az LF1-nél tartunk).

Elértük a 200. letöltést a Magyar-Angol Szótárunkkal! Köszönjük mindenkinek, aki támogatottunk minket!

[ Szerkesztve ]

(#12994) leslieke válasza formanekzs (#12992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt, hogy 2 év után is jött egy új firmware a Wave 1-hez.

GT-S8500 -
PDA: S8500XXLG1
CSC: S8500OXCLG1
Version: 2.0
Date: 2012-07-05
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Letöltés

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12995) osztraksajt válasza formanekzs (#12992) üzenetére


osztraksajt
őstag

Egy Jelly Bean modemmel kapna tőlem egy hatalmas Wow-t. :DDD

(#12996) osztraksajt válasza leslieke (#12994) üzenetére


osztraksajt
őstag

Change/feature list van esetleg?

(#12997) leslieke válasza osztraksajt (#12996) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szokás szerint most sincs.

Annyit lehet tudni, hogy a sammobile szerint Portugal (TPH) firmware.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12998) David3 válasza leslieke (#12997) üzenetére


David3
őstag

Pedig felkeltette az érdeklődésemet, mivel ez egy nagyon friss szoftver... kíváncsi lennék rá, hogy mi újat tud mutatni.

(#12999) leslieke válasza David3 (#12998) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért az érdekes, hogy mit keres ott a Hungary? :F :F

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13000) osztraksajt válasza leslieke (#12999) üzenetére


osztraksajt
őstag

És hogy egy portugál firmwareben mért nincs portugál nyelv. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.