Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) superTibcsi válasza leslieke (#13598) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Akkor azt mondod nem érdemes felraknom az LC1-et? Mondjuk problémám nem sok van az LA1-el sem, csak a szokásos. :D

Linked van arra hogy melyik török firm.-ben van benne az android?

Under construction!!!

(#13602) leslieke válasza superTibcsi (#13601) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt keres ilyen firm.-et: http://badahub.com/

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13603) Teaway válasza s4tch (#13596) üzenetére


Teaway
veterán

"Olyan is van, aki abba belebetegszik, hogy kijelzőn kell gépelnie"

Az előző telefonomhoz képest a világegyetem nyílt meg előttem :)) (SX1)

Nincs itthon csokid??

(#13604) Dhampir válasza Teaway (#13603) üzenetére


Dhampir
félisten

A párhuzamos Univerzumokról nem is szólván. :)

Bár most lenne egy olyan jó telefonom, mint a Wave volt!

(#13596) s4tch

Nem "eye candy", mégis az E61 gombsora pótolhatatlan. :K

[ Szerkesztve ]

(#13605) s4tch válasza Dhampir (#13604) üzenetére


s4tch
veterán

Wave előtt E71-et használtam. :) Öcsémnek Xperia Mini Pro van, azon is egy álom SMS-t, mailt írni. A szövegbevitel érintőkijelzőn mindig is kényszermegoldás volt, és az is marad...

(#13606) Orlin


Orlin
addikt

Nekem E52 volt.Jò döntés volt egyik halott rendszerböl a másikba :)
Azon agyaltam ha a Badánàl kicsit "okosabbak" lettek volna.Fent lehetett volna tartani a tulajok érdeklödésèt mèg jó ideig.Csak kicsit komunikaltak volnak kifele h fejlesztik a rendszert ect...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13607) s4tch válasza s4tch (#13592) üzenetére


s4tch
veterán

Még valami. Az automatikus fényerő hiánya számomra a Wave tulajdonképp egyetlen hardveres hiányossága volt. Hiába szeretek a mai napig ránézni a kijelzőjére, nincs olyan fényerő, ami mellett egész nap lehet használni a telefont: egyesen napfényben halvány, beltéren jó, 7-10 közé állítva napfényen egész jól látható, beltérben meg kifolyik tőle az ember szeme, olyan fényes, és ráadásul fényesre állítva már szívja az akksit, a lehetséges beégésről - ami nálam 2 év után csak full kék háttér előtt látszik nagyon halványan, de láttam már csúnyábbat is - nem is beszélve. Szóval szép lassan megszoktam, hogy nap közben néha fényerőt kell állítani, kézzel, menüből (merthogy widget nem volt rá). Ezzel együtt éjszaka túl fényes volt a kijelző 1-es fényerőn is, viszont napon 10-esre húzva sem látszott tökéletesen a Wave. A P-n meg van automata fényerő, ami kétfajta üzemmódot is tud (fényes, energiatakarékos), és utóbbira állítva is simán olyan jól leolvasható napon, mint a Wave teljes fényerőn (fényesen még komolyabb), és éjjel sem szúrja a szemed, még fényesre állítva sem. Nem olyan látványos a kijelző, mint egy S-AMOLED, nem folynak le a színek, nem olyan mély a fekete, nem fossa le az ember a parasztvakítástól a bokáját, de nagyon jól használható. A Wave-nek 2 éve volt csúcs a kijelzője, a P-nek meg most.

(#13608) anrab


anrab
addikt

eltűnt a Mike Gapinski oldalam.
vajon lesz Jelly Bean? :D
consono ha benézel ide adhatnál némi infót. :)

[ Szerkesztve ]

(#13609) consono válasza anrab (#13608) üzenetére


consono
nagyúr

Passz :) Elvileg Xperia Neo-ra már megcsinálta, nem tudom mennyire lelkes a Wave kapcsán. Amúgy neki is valamilyen hostolási gondja van, azért nem megy az oldala :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#13610) anrab válasza consono (#13609) üzenetére


anrab
addikt

köszi! :)

(#13611) Dhampir válasza Orlin (#13606) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam is megfordult egy C5-03, két hétig használtam, de baromi apró volt a kijelzője. :(

Most ismét a régi E61-et szorongatom, a billentyűzete nagyon praktikus, de minden egyébben a Wave sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#13612) gelbelex válasza s4tch (#13600) üzenetére


gelbelex
őstag

D40: :K
:R

(#13613) Ranger^41 válasza Orlin (#13606) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Detto, énis s60v3ról mentem Badára, de mostmár android jön...

(#13614) Orlin


Orlin
addikt

Már kezdem azt hinni az a rendszer döglik meg amire váltok Andorid vigyázz ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13615) Orlin


Orlin
addikt

Most néztem a kamerás,fényképezős tesztet a Mobilarenan Iphone4S mondjuk fotó téren is non megtetszett.
Meg mondjuk ő sem rossz:Lenovo reveals K860 LePhone
Időm még van sajna a váltásra :P

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13616) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Átmentünk nosztalgiába? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13617) Orlin válasza leslieke (#13616) üzenetére


Orlin
addikt

Ez már nagyon off,de a múltkor mikor már kezdtem tervezgetni ,h milyen teló legyen majd az utód elgondolkodtam, milyen elvárásaink vannak már.Míg régen elég volt ha lehetett vele sms-t írni vagy volt 1-2 játék rajta.Kiv. vagyok hova fejlődik még az egész :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13618) Dhampir válasza Orlin (#13615) üzenetére


Dhampir
félisten

Nokia 808 PureView a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#13619) consono válasza Dhampir (#13618) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem az zsákutca... Egy tökéletes funkció nem pótolhatja a többit. A symbiannak ráadásul vége, hivatalosan is (nem úgy mint a Badának ;) ). Ha kicsit is hosszabb távra tervez az ember, már nem száll bele...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#13620) Orlin válasza consono (#13619) üzenetére


Orlin
addikt

Symbian Belle :P
De ez már nem a régi Symbian rendszer nem?Amúgy szerintem a Windows-nál van pénz rendesen és az elég sokat számít így nem írnám le a Win telókat a jövőben :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13621) Dhampir válasza consono (#13619) üzenetére


Dhampir
félisten

A kivételes optika miatt említettem. Ellene szól véleményem szerint a túlzottan magas ára is.

(#13622) San398 válasza Dhampir (#13618) üzenetére


San398
őstag

Döglött lóra új nyerget rakni...

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13623) Dhampir válasza San398 (#13622) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem döglött az. :N

(#13624) Aryes válasza consono (#13619) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kollégám elsők közt vett, a nyálam elcsöppent, mikor kézbe vettem. :) Gyors, jól használható, kívánatos, és van két funkciója, az elhúzható képernyőzár gomb, meg a készenléti óra, amik miatt már önmagában is fáj a szívem a symbianért.

De azt soha nem értettem, hogy miért baj, ha "halott rendszer"? Nem a kezedben fog meghalni, csak nem adnak ki több symbis telefont. Ez miért érintené hátrányosan a 808 tulajokat?

(#13625) David3


David3
őstag

Ide is beírom, hátha valaki észreveszi... eladó Wave 3-at keresek jó áron! : )

(#13626) consono válasza Aryes (#13624) üzenetére


consono
nagyúr

Bajnak nem baj, mindenki azt vesz amit csak akar:) Nekem az s60 sosem jött be, mindig csak kinlódtam mikor kezembe került a CFO-nk E7-e, hogy csináljak vele ezt vagy azt... Olyan ódivatú valahogy a rendszer.
Persze ettől még megértem, ha valaki szereti, de engem a hide ráz ki tőle. A másik rész meg az, hogy ha valaki a Badával "megégette" magát, az miért akarna megint egy olyan rendszert magának, ahol egyre kevesebb az aktív fejlesztés? Most még OK a dolog, de mi lesz jövőre? Már most is az iOS és az Android az, ahova minden progi kijön, a többi platform már most másodrendű... WP-re még csak csak kijönnek az alkalmazások, de (főleg a játékok) oda sem minden, az s60 még vegetál, de a BB meg a Bada lassan teljesen a WebOS sorsára jut:mindenki leállítja a fejlesztéseit:/ Persze azt nem állítom, hogy ez az abszolút igazság, de én nagyjából ezt látom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13627) Dhampir válasza consono (#13626) üzenetére


Dhampir
félisten

Az E7 rendszere nem S60, hanem Symbian^3.

Lehetséges, hogy félreértettem amit írtál, nem tudom mi az a CFO? :F

(#13628) consono válasza Dhampir (#13627) üzenetére


consono
nagyúr

Bocs, nekem minden symbian s60 :) Na jó, persze, tudom mi a különbség.

Chief Financial Officer - a cégcsoportunk pénzügyi igazgatója.

"In God we trust. All others must bring data"

(#13629) Dhampir válasza consono (#13628) üzenetére


Dhampir
félisten

Így már világos, köszönöm. :)

Azóta a Symbian Anna is frissült Bellére.

[ Szerkesztve ]

(#13630) Orlin


Orlin
addikt

Mondjuk szamomra kicsit elkepeszto h ilyen szinten lefedi a piacot a 2 rendszer az android es az ios.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13631) Aryes válasza Orlin (#13630) üzenetére


Aryes
nagyúr

Természeti törvény, hogy minden folyamat a legkisebb ellenállás felé halad. Mivel az említett két rendszerre a legkönnyebb fejleszteni, ráadásul ugyanannyi munkával több készülékre lehet kiadni ugyanazt a programot, innen egyértelmű a dolog. :)

(#13632) SlyChocolate válasza Dhampir (#13618) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Olvastad a tesztet itt az arénán a vasról?
Egy mondat belőle mennyire is jól megtervezett a teló:

"Ugyanakkor elég cink, hogy a beépített képszerkesztő program memóriahiányra panaszkodva nem képes a 38 megapixeles fotókat megnyitni. Persze egyértelmű, hogy a kisebb felbontású alkotásokkal nincs gond, s logikusan érthető is a dolog, de erre gondolhattak volna, mondjuk egy figyemeztető üzenetttel az ilyen képek mellett, amikor épp tallózgatunk."

Hmmm pl. vagy egy 5 literes több száz lóerős motor a kocsimban csak a kaszni szétszakad alatt mikor odatapostam neki.

Érdekes ez a Nokia...

[ Szerkesztve ]

(#13633) Dhampir válasza SlyChocolate (#13632) üzenetére


Dhampir
félisten

Ekkora kijelzőn ilyen nagy felbontású képet szerkeszteni blődség, legalábbis szerintem.

Szoftveresen biztosan orvosolni lehet.

Ennél nagyobb baja ne legyen annak a telefonnak. :)

(#13634) Aryes válasza SlyChocolate (#13632) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát inkább az a döbbenet, hogy kiadnak egy ilyen képességű telefont 2012-ben 512 mega rammal. Aztán gondolom a rendszer, meg a képszerkesztő program mellett egyszercsak nincs 114 mega hely egy 38MPixeles kép megnyitásához.

Igazság szerint azért én a tesztelők helyében egy újraindítás után, minden widgetet bezárva megpróbáltam volna újra, szerintem sikerült volna, csak ehhez kellett volna egy kis jóindulat is a tesztelők részéről. Ha találkozom a kollégámmal, akinek 808-a van, ki fogom próbálni. :)

(#13635) SlyChocolate válasza Aryes (#13634) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Csak hát azt sem felejtsük el egy-egy teszt kapcsán, hogy életszerűen kell tesztelni a vasakat.
Az már régen rossz ha minden be kell zárnom ahhoz, hogy a fotóimat szerkeszthessem.
Anno hasonló gondok miatt cseréltem le a Wave-t is.
Bár ez már egy másik történet...
És a vicc.
A teszt fotókat letöltöttem az S2-őre is próbaképp.
Bár a nagyítás kicsit lassabb volt mint a 8MP képeké de semmi hiba üzi nem volt.

(#13636) Dhampir válasza SlyChocolate (#13635) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt az optikát kellene majd az S...-be/-ba tenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#13637) SlyChocolate válasza Dhampir (#13633) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Igaz is meg nem is.
Minap konvertáltam telón egy 1080p-s vidit avi-ból mp4-be.
Ez valahol épp olyan dolog mint egy nagyságrendileg nagyobb felbontású fotót szerkeszteni egy jóval kisebb kijelzőn.
Miért ne?
Hisz csak keveseknek adatik meg több MP-es monitor az otthonukban a pc-hez.
Mégis szerkesztgetik, konvertálják fotóikat-videóikat.
Sem a kijelző mérete sem a felbontása nem függ össze azzal ha egy képen valamilyen korrekcióra van szükség.
Az már más kérdés ha csak kompromisszumok árán tehetem meg a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#13638) SlyChocolate válasza Dhampir (#13636) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Hát jah.
A fotós rész (optika, kép chip stb...) az tökéletes a Pure-ban.
Ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#13639) Dhampir válasza SlyChocolate (#13637) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán a szem látóképessége szabhat korlátot. Például én már csak 4" mérettől kezdődő kijelzőt szeretek használni, az "egérszerkesztést" nem szívesen gyakorolnám. :B

(#13640) osztraksajt válasza Aryes (#13634) üzenetére


osztraksajt
őstag

Megnyitni tudja, szerkeszteni nem. Azért az a 114 megás kép egy komolyabb asztali konfignak is feladja ám a leckét ha komolyabban szerkeszteni kell. Meg eleve egy 114 megás kép szerkesztéséhez ha csak 1 undo-t veszel akkor is 250 mega ram kell, és akkor az áttömörítéshez a heap területet nem is számoltuk. Szóval azért szerintem nem reális elvárás hogy 41 pixeles képeket telefonon szerkesszünk. Nem a telefont védem mert szerintem is egy evolúciós zsákutca, de azért az ésszerűség határain belül legyenek már az elvárásaink szerintem.

(#13641) SlyChocolate válasza osztraksajt (#13640) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Aj-aj itt valami "kép" zavar van.
Jó az 11-15 MegaByte-osnak is.
;)

[ Szerkesztve ]

(#13642) Aryes válasza osztraksajt (#13640) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is úgy értettem: megnyitni, szerkesztésre, csak ezt kihagytam a mondatból.
Gondoltam, hogy nem elég 114Mb ram, de az undo-t lehet flash-re is végezni, igaz valamivel lassabb lenne a dolog, de legalább működne.

@SlyChocolate: nem a jpg méretéről beszéltünk, hanem a 38MPx * 24 bit (3 byte) = 114MByte nyers adat kitömörítve, szerkesztéshez/megjelenítéshez. :)

[ Szerkesztve ]

(#13643) SlyChocolate válasza Aryes (#13642) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A raw már csak ilyen.

(#13644) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Totál fail lett megint a 2.0-s próbálkozásom. (turkoszar)

- 3 napig faszán frissült az email SHP-val, aztán egy napig semmi, nézem a hotmailt ott áll egy rakás levél. Belépek a SHP-ba, frissíteni nem enged, push-t ki/bekapcsolni nem enged, mailfiókot törölni nem enged. Készülék újraindítás nem hozza helyre. Ezt már baszhatom.
- Kamera. Szopattam magam vagy egy órát. Amíg csinálom a képet, a képernyőn az előnézet (vagyis kereső) álomszép, de komolyan. Megcsinálom, fakó, homályos, értékelhetetlen szar. Mind. Akárhogy csinálom. Egy kurva képet nem sikerült összehozni amin a színek a minősíthetetlenül szarnál jobbak lennének.
- A merülést megoldottam, akkor merül kurvára, ha a hálózatválasztás automatán van. Ha átteszem UTMS-re fixen sokkal jobban bírja.

(#13645) Aryes válasza SlyChocolate (#13632) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na szóval, megtudtam egy valódi 808 tulajdonostól, hogy igenis tudja szerkeszteni a telefon a saját nagyfelbontású képeit. Néhány külső program, ami nem boldogul a nagyfelbontású képekkel, pl egy hdr fotó készítésére írt program, ez csak 8mpixelig kezeli a képeket.
Meg is lepődtem volna pont a symbianon, ha nem tudta volna ezt. Fogadjunk a memóriabajnok androidos csodagépek közül egy sem bírna szerkesztésre megnyitni egy ekkora képet. :)

(#13646) SlyChocolate válasza Aryes (#13645) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ha gondold kipróbálhatom az S2-ővel?
Ha a teszt képek elegendőek akkor megpróbálhatom, már csak a kíváncsiság végett.

(#13647) SlyChocolate válasza Aryes (#13645) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Na akkor az eredeti kép a tesztből.
[link]
Majd a szerkesztett telón, jó pár módosítást csinálva a képpel..
[link]

(#13648) Aryes válasza SlyChocolate (#13647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van egy hírem: a telefonod nem szerkeszti a nagyfelbontású képet. :)
Vagy utólag méretezted át 1024x768-ra?

(#13649) a510 válasza a510 (#9223) üzenetére


a510
aktív tag

Intermegosztás USB kábellel, 2.0 alatt, megtaláltam a megoldást:
A telefonos internet megosztással létrejön az új interfész 192.168.170.2-es címmel. Mivel nálam van a gépben hálókártya, ami belső hálóhoz kapcsolódik, és ehhez van default route, ezért arra mennek az internetet kereső csomagok, nem a Wave felé az új interfészen keresztül.
Megoldása (windows): az új interfész tulajdonságai között a TCP/IP beállításoknál (speciális/advanced képernyőn) a metrikát (metric) kisebbre kell állítani, mint a vezetékes hálókártyáé. Ellenőrizni a parancssorban kiadott route print és ipconfig /all parancsokkal lehet.
(Bocs, ha ez triviális, nekem eddig tartott :) )

[ Szerkesztve ]

(#13650) SlyChocolate válasza Aryes (#13648) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Jah az volt az úccsó változtatás a szerkesztő progiban.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.