Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) ABal válasza szimike79 (#16000) üzenetére

ABal
(őstag)

Még csak most merült fel a gondolat, de nagyban hozzájárultak az utóbbi napok újraindulásai. A Wave maga mint telefon, a mai napig tetszik, de már tényleg kiöregedett. A tablet mellett meg akkora a kontraszt, hogy nehéz lenne figyelmen kívül hagyni. Szóval, 2013 lesz az új telefon éve, de még így is ráérek vele.

MrCsit: Nézd meg a blogomat, ott megtalálod a véleményemet a 2.0-ról. Én is sokáig halasztottam a váltást, mert nem hittem benne, és nem is tévedtem nagyot. Ha a kényszer nem vitt volna rá, lehet, hogy ma is 1.2-n lennék. Mindegy, ott van részleteiben a logouton.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!" Mi 9T Pro, MiUI 11

(#16002) szimike79 válasza ABal (#16001) üzenetére

szimike79
(őstag)

Mint telefon tényleg jó volt. És a fém ház, és az összeszerelési minőség is szuper volt. Most viszont tényleg okostelefonom van, amit jól ki lehet használni. :K
Érdemes lesz megvárnod a 2013-at, mert lehet hogy az újdoságok között megleled az utódot, ha esetleg nem, akkor a 2012-es cuccok olcsóbbak lesznek, és hardverese azok is kiszolgálnak majd egy ideig, csak a komolyabb darabok között kell keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge

(#16003) leslieke válasza ABal (#16001) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A tablet mellett meg akkora a kontraszt

Nálam emiatt egy nappal megnőtt a Wave 3 üzemideje. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16004) ABal válasza szimike79 (#16002) üzenetére

ABal
(őstag)

Tudod, mi a gáz? Valahogy a szívemhez nőtt. :B Annyi mindenen mentünk keresztül. Ettől függetlenül nem fogadtam holtomiglant.

A minőségi külső biztosan megnehezíti majd a választást, de alapvetően a szolgáltatások és azok minősége lesz a döntő.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!" Mi 9T Pro, MiUI 11

(#16005) szimike79 válasza ABal (#16004) üzenetére

szimike79
(őstag)

Anno nekem is a szívemhez nőt, de egy sajnálatos baleset véget vetett a románcnak. Nehéz volt a váltás, de nem bántam meg, mert eltüntek a pitiáner gondok, amik a bada sajátjai. Viszont így már csak a kellemes dolgokra emlékszem vissza a Wave-vel kapcsolatban. Hiába, az idő mindent megszépít.
A tablet kapcsán viszont már neked is van rálátásod a zöld robotos oldalra, és ha onnan válsztasz telót, nagyon nem nyúlhatsz mellé. Csak felső kategóriából válassz, és nem lesz gond.

Én ha most válszthatnék, akkor vagy ismét Sony-t vennék, vagy ha lenne annyi pénzem Ausus padfone2-t. Jó lenne egy táblás megoldás itthonra, mert néha kevés a 4.3"-os kijelző. Viszont a padfone 2-vel minden egyben van, ötletes megoldásnak tartom.

(#16006) consono válasza szimike79 (#16005) üzenetére

consono
(addikt)

Ötletes megoldás a Padfone 2 , a tiszta sor, no de ennyiért??? Az árán kapok egy retinás iPadet meg egy négymagos droidot simán... Persze akkor nem lesz meg az, hogy ugyan az van a tableten mint a telón, de nem is veszítem el mindkét funkciót egy esetleges hiba esetén...

Hülye dolog ez a szívemhez nőtt dolog a Wave kapcsán, de tényleg így van... Nekem is hiányzik (igazából a ház, meg a design) hónapok elteltével is...

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#16007) szimike79 válasza consono (#16006) üzenetére

szimike79
(őstag)

Drága az biztos. De tudásban megfelelő tablet+teló kombót nem kapsz meg ennyiért újonnan. A hardver viszont nagyon durva. A lényeg pedig pont az, hogy ugyan az a cucc van minden esetben használat alatt. Apple termék+droidos kombó esetén ez nagyon nem stimmel. Hibásodás esetén viszont tényleg gond van, ebben van valami.

(#16008) consono válasza szimike79 (#16007) üzenetére

consono
(addikt)

Az biztos, hogy iOS meg Android között nincs meg az összhang, de az elérhető alkalmazások 99,9% százalékát lefedik :)

Mondjuk ez a mindenhol mindent elérni (PC, tablet, mobil) az informatika szetn grálja, ezért (is) nyomul a cloud computing, ebből él a dropbox, a google stb. Nyilván egyszerűbb ezt egy platformon megvalósítani, legyen az az Apple-é vagy a Google-é...

[ Szerkesztve ]

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#16009) Tocika

Tocika
(aktív tag)

Sziasztok!
Lelkes olvasója voltam ennek a fórumnak , és nagyon sok információt tudtam meg innen ,hogy boldogulhassak. A Munkahelyen bekövetkezett szolgáltató váltás miatt a Wave- bekerült a fiókba tartalék telefonnak. Az utód egy Alcatel OT-995 lett.
Szeretném megköszönni mindenkinek aki itt megosztotta tapasztalatait és segítettek a boldogulásban.
Azért még vissza vissza fogok még nézni ,hátha sikerül egy használható droidot hegeszteni a vasra......
Még egyszer köszönök mindent!
Üdv.

(#16010) ABal válasza Tocika (#16009) üzenetére

ABal
(őstag)

Szerintem mindenki szívesen segített itt a másiknak, de amúgy jó látni, hogy többen is úgy búcsúztak el, hogy jól érezték itt magukat.

Ezek a posztok most már valószínűleg általánossá válnak. Az utolsó majd csukja be az ajtót!

(#16011) David3 válasza ABal (#16010) üzenetére

David3
(senior tag)

Ha vége lesz a badának, akkor egyszer úgyis mindenki el fog köszönni innen. : ) Mi még egyelőre itt vagyunk.

(#16012) Dhampir válasza ABal (#16010) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Én nem búcsúztam el, pedig jelenleg egy S60 3rd Editiont futtató 6 éves, döglődő telefont használok, de sokkal szívesebben használnék Badát.

(#16013) ABal válasza Dhampir (#16012) üzenetére

ABal
(őstag)

Ebben az összehasonlításban könnyű a döntés. ;]

(#16014) aryes válasza Dhampir (#16012) üzenetére

aryes
(veterán)

Egy wave I-t fel tudok ajánlani, ha gondolod. :)

(#16015) David3

David3
(senior tag)

A Samsung Apps-szen "Az év alkalmazása" címmel újabb promóció jelent meg, ezúttal valóban hasznos alkalmazásokkal!

Részletek a badablog.hu mai hírében!

(#16016) leslieke válasza David3 (#16015) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Új promóció, de minek? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16017) David3 válasza leslieke (#16016) üzenetére

David3
(senior tag)

Most egész jó alkalmazások vannak. Meg a következővel elvileg már lehet nyerni is, legalábbis a németeknél már megjelent a karácsonyi promóció, amivel lehet nyerni utalványt.

Legalább addig is történik valami...

(#16018) leslieke válasza David3 (#16017) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Biztos én vagyok a vak, de én ezek közül nem látom, hogy mi az, ami akciós lenne. Szimplán összedobáltak pár programot, aztán kiírták, hogy "nesze, vidd"!

[ Szerkesztve ]

(#16019) David3 válasza leslieke (#16018) üzenetére

David3
(senior tag)

Üdv az újkori marketing-orientált világban. : )

Egyébként a kisebb Wave-ekre van akciózott alkalmazás.

(#16020) aryes válasza David3 (#16019) üzenetére

aryes
(veterán)

Régi szép idők, mikor még csak húsz játékból állt a samsung apps, ebből 10 gameloftos volt és mind ingyenes. :D

[ Szerkesztve ]

(#16021) #78687232

(törölt tag)

Hogyan kell fényképezni / videófelvevést elindítani? :B
Egyszerűen nem tudok rájönni.

(#16022) RetepNyaraB válasza #78687232 (#16021) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

:F :Y

Szemben allsz az objektummal, megkeresed a jobb oldalan alul levö gombot, majd megnyomod. Örülsz.
Opcionalisan eddig kotorsz a menüben, mig a "camera" magikus jelölesü ikont metg nem leled. Rakattintasz. Örülsz. :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16023) s4tch válasza #78687232 (#16021) üzenetére

s4tch
(veterán)

Ha ez élőben történik, szétnézek a kandikamerát keresve.

(#16024) Dhampir válasza aryes (#16014) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Köszönöm, de az már volt, és Wave II is. Valami komolyabbra vágyom :B , legalább SGS 2 színvonalú hardverre, nem fontos az Android, jó lenne rá a Bada is. Lényeges a fHD minőségű videó-felvételre alkalmas kamera.

(#16013) ABal
:D

[ Szerkesztve ]

(#16025) #78687232

(törölt tag)

Örülök, hogy sikerült örömet szereznem a közösségnek, de semmi. Ezek szerint valami tönkrement. :(((

(#16026) RetepNyaraB válasza #78687232 (#16025) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Melyik szoft van rajta?
A kameragomb ti. sokaknak beszart, de menüből indítva 2.0 alatt van ugye szoftveres gomb is!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16027) snecizero

snecizero
(senior tag)

Hát jó kérni lehet klikk ide ,de nem sok egy kicsit ?

Xiaomi mi max 3* Jézus az út az igazság és az élet !!!

(#16028) #78687232 válasza RetepNyaraB (#16026) üzenetére

(törölt tag)

1,0

(#16029) leslieke válasza #78687232 (#16028) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Elromlott a gomb. Csere és ok lesz.

(#16030) aryes válasza #78687232 (#16028) üzenetére

aryes
(veterán)

Szóval a kameragombra nem indul el a fotó alkalmazás? Akkor vedd elő azt, akitől a telefont vetted, és csapkodd a fejéhez a telefont. De figyelj, hogy benyomod-e eléggé a fényképező gombot, mert kétállású, mint a fényképzőgépeken.

[ Szerkesztve ]

(#16031) leslieke válasza snecizero (#16027) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Mi a gond? Ez csak irányár. :)

(#16032) snecizero

snecizero
(senior tag)

:DD

Xiaomi mi max 3* Jézus az út az igazság és az élet !!!

(#16033) David3 válasza snecizero (#16027) üzenetére

David3
(senior tag)

Bőven sok! :D

(#16034) Sigiusz válasza leslieke (#2044) üzenetére

Sigiusz
(tag)

Hol találom az energiatakarékos opciót?

(#16035) leslieke válasza Sigiusz (#16034) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Beállítások -> Kijelző -> Energiatakarékos képernyő

[ Szerkesztve ]

(#16036) Dhampir válasza snecizero (#16027) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

[ Szerkesztve ]

(#16037) ABal válasza Dhampir (#16036) üzenetére

ABal
(őstag)

Nem félsz, hogy lesz egy csomó Wave-ed? :D

(#16038) Dhampir válasza ABal (#16037) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Testvériesen megosztozunk a hitetlenekkel. :DD

(#16039) #78687232 válasza leslieke (#16029) üzenetére

(törölt tag)

Köszönöm, jövő héten visszaviszem.

(#16040) Orlin

Orlin
(addikt)

Sziasztok!

Ha a telón csinálok egy teljes gyári beállításokat akkor a fotók is eltűnnek és a letöltött alkalmazások is?
Mutternak akarom majd adni és van pár kép amit nem kellene,hogy megtaláljon ;] :P

ASUS K501L,Windows 10,Razer Abyssus 2, Xiaomi Mi A2 Lite,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#16041) leslieke válasza Orlin (#16040) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Teljes gyári beállítás visszaállítása olyan, mintha most vetted volna ki a dobozból. Mindennek el kell tűnnie.

Ha van benne memóriakártya, akkor formázd újra azt is.

(#16042) Fogibaby

Fogibaby
(csendes tag)

sziasztok!

remélem tud vk segíteni

samsung wave II őm van
ma egyszercsak úgy döntött,hogy eltünteti a híváslistám és többé nem hajlandó megjegyezni sem ki hívott,kit hívtam...

sms listám szinte üres...

újraindítottam 1-2x hátha észhez tér,de semmi

amúgy 2.0 Bada S8530ANLD1 rendszer van rajta

azt már meg sem említem,hogy a samsung apps kb 1,5hónapja 1 frissítést jelez,persze nem tudok mit frissíteni

várnék vm ötletet,hogy mit tegyek vele...köszönöm

(#16043) leslieke válasza Fogibaby (#16042) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Üdv!

Töröld a naplót a Lista és a Mind fülön is. Elvben ez megoldja.

Kies frissítéssel ne foglalkozz. Ez sajnos ilyen.

(#16044) Fogibaby válasza leslieke (#16043) üzenetére

Fogibaby
(csendes tag)

hát a "lista" üres,mindnél meg semmi,ergo nem tudok mit törölni...
és nem oldotta meg :(
előbbi hívásom sem jelzi

(#16045) leslieke válasza Fogibaby (#16044) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Akkor marad az adatmentés, majd gyári beállítások visszaállítása, utána adat visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#16046) Viktojka

Viktojka
(tag)

Sziasztok!

Több, mint 2 évig rendszeres látogatója voltam a fórumnak, most (én is) búcsúzni jöttem. :( Igaz, többnyire csak olvasóként voltam jelen, de ha valamiben tudtam, segítettem.
Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek, aki nekem segített, tapasztalatait megosztotta velem.
Nagyon jó kis társaság, hangulat alakult itt ki, ami hiányozni fog...
A Wave-et édesanyámnak szerettem volna ajándékozni, de sajnos 3 hete bemondta az unalmast... Nem reagál egyik gombja sem. (Ha szétszedem, nagy nehezen be tudom kapcsolni, de nincs értelme.) Sajnálom, mert nagyon megszerettem, a szívemhez nőtt és szerettem volna, ha továbbra is a családban marad napi használatban.
Szóval még egyszer köszönök mindent. Nektek kitartást és minden jót kívánok!

Pacsi minden Wave-esnek! ;)
Üdv: Viktojka

(#16047) Dhampir válasza Viktojka (#16046) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Sok sikert a továbbiakban! Egy élmény volt! :C

A két év utáni totális tönkremenetel mintha a "tervezett elavulás" gyakorlatát látszana igazolni. :U
(A külsőleg újszerűnek tűnő hatéves Nokia telefonomnak minden gombja hibátlanul működik, csak új akkumulátor kellene bele, amit 8.000 Ft-ért számomra nem éri meg beszerezni a Nokiától.)

[ Szerkesztve ]

(#16048) s4tch válasza Dhampir (#16047) üzenetére

s4tch
(veterán)

ebay?

(#16049) Viktojka válasza Dhampir (#16047) üzenetére

Viktojka
(tag)

Köszönöm! :)

"A két év utáni totális tönkremenetel mintha a "tervezett elavulás" gyakorlatát látszana igazolni."
Van benne valami... Az előző telefonom (f 480) sem bírta sokkal tovább 2 évnél, egyik napról a másikra a kijelzője ment tönkre...
Úgyhogy az utóbbi 3 hétben én is egy szintén "nem mai" l 700- at használtam. Ami tőle telik, teljesítette, de hát a mai világban félkarú óriás voltam vele...

(#16050) Orlin válasza Viktojka (#16049) üzenetére

Orlin
(addikt)

Az aláírásodról és az elavulási időről jutott eszembe!
Vhol olvastam,h iPhone azért kerül relatíve többe mert ott nem fordul elő az elavulási idő valamint éveken keresztül kap frissítéseket is ellenben sok Androidos és más telóval...

Nemtom mennyi ráció van benne.

ASUS K501L,Windows 10,Razer Abyssus 2, Xiaomi Mi A2 Lite,Kindle Paperwhite (5th Generation),

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.