Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) leslieke válasza qantum (#13350) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Route66. Gyárilag rajta van, navigáláshoz nem kell net. A térképeket és navi hangokat kell csak letölteni. Viszont fizetős.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13352) qantum válasza leslieke (#13351) üzenetére


qantum
senior tag

Mennyibe kerül?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#13353) Dhampir válasza Goldmen75 (#13349) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is S2 volt a Wave után, de már a múlté. Átmenetileg egy olcsó C3-05-öt használok, amihez képest a Wave egy álom volt.

A jó fényképek és videózási lehetőségek nagyon hiányoznak. Tőkésrécéket fotóztam és videóztam, ám az 5 Megapixeles, de fixfókuszos kamera siralmasan gyenge eredményt produkált. Viszont a GPS navigáció hamar elindul a régi Symbianon.

(#13354) leslieke válasza qantum (#13352) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Attól függ melyik navigációs csomagot veszed meg. Kelet-EU 40 euró, Full-Eu 50 euró. Magyar navi csak ebben a kettőben van és külön nem lehet megvenni.
[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13355) janes1976


janes1976
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Eladtam a telót. Az smseket hogy lehet áttenni simkártyára? Sehogy se jövök rá! :W

Üdv.
Janes

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13356) Nimda válasza janes1976 (#13355) üzenetére


Nimda
addikt

Wavenél sehogy...droidnál hosszan nyomva az sms szövegére:)

(#13357) janes1976 válasza Nimda (#13356) üzenetére


janes1976
őstag

Az fasza. :W :((( :o :O

Mindegy, kiírom akkor a fontosabb dolgokat, majd törlöm őket. 2012-t írunk. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13358) Goldmen75 válasza Dhampir (#13353) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nem volt jó az s2??

(#13359) Akee válasza ABal (#12400) üzenetére


Akee
tag

Lassan már csak a keményvonalasok maradnak :)
Nálam még mindig Wave 1, Bada 1.0 T (szerintem egyedül az országban)

[ Szerkesztve ]

(#13360) ABal válasza Akee (#13359) üzenetére


ABal
őstag

Én meg azt hittem, hogy az 1.2-vel király vagyok, de látom, hogy vannak nálam merészebb emberek is. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13361) Akee válasza ABal (#13360) üzenetére


Akee
tag

Az se rossz azért :DDD

(#13362) Orlin


Orlin
addikt

Egy éve még tele volt mindenki reményekkel :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13363) leslieke válasza Akee (#13359) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is gondolkodsz a frissítésen?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13364) Dhampir válasza Goldmen75 (#13358) üzenetére


Dhampir
félisten

Dehogynem, csak változtatnom kellett a dolgokon, ezért több mindent is eladtam.
Én még csak éhezhetek, de a "kislányomat" nem hagyom.

Egyébként rosszul írtam alant, mert nem C3-05, hanem C5-03.

[ Szerkesztve ]

(#13365) TomWexX


TomWexX
addikt

Én továbbra is napi szinten visszajárok, egyrészt a társaság miatt másrészt a wave-t használom még egy valamire, mégpedig navigálásra...Ha már megvan az örökélet licensz. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13366) Akee válasza leslieke (#13363) üzenetére


Akee
tag

Az a helyzet, hogy nem. Pedig rettentően vártam anno a 2.0-át, csak hát van pár "fakken" dolog benne ami miatt nem váltok, illetve kihagytak olyanokat amiket pedig szeretek.

1.2-re a felugráló címsor miatt nem váltottam, mivel elég sokat netezek rajta, és idegesített, illetve nagyon nem szólt semmi egyéb az 1.2 mellett.

Gondoltam nem baj, úgyis jön 2.0-a, az majd tökéletes lesz... aztán amikor megjelent, a feleségem telefonjára felmultiztam, de 1 nappal később már raktam is vissza neki az 1.2es verziót. Neki sem jött be neki sem, meg nekem sem. Pedig van pár dolog ami jó a 2.0 verzióban, de összeségében az 1.0 verzió nyert nálam.

Nekem még megvan az a szótár ami angol-német-francia-magyar nyelvek között fordít oda-vissza,(és nagyon jó adatbázisa van). Az öreg motorosok(Wavesek) még lehet, hogy emlékeznek rá.

Persze ennek is van ára. Az amúgy sem sok app közül elenyésző az ami 1.0 alatt fut még..
Sajnálom a Badát, mert nagyon jól indult, de aztán valahol félrement a dolog..

Következő telefon adroid lesz, de az még úgysem aktuális. Nem nagyon tetszik, hogy a telefonok lassan sütőlapát méretűek lesznek. A Wave 1 -nél lehetne nagyobb, de ami mérete az SIII-nak van az vicc..

(#13367) David3


David3
őstag

Consono! Azt hiszem, hogy ITT a kommentárok között Rólad van szó. Tudsz valamit a dologról?

(#13368) leslieke válasza Akee (#13366) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem még megvan az a szótár ami angol-német-francia-magyar nyelvek között fordít oda-vissza,(és nagyon jó adatbázisa van). Az öreg motorosok(Wavesek) még lehet, hogy emlékeznek rá.

Én elég régi bútordarab vagyok itt. :)) Emlékszem a szótárra is, talán az volt az első magyar alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13369) anrab válasza David3 (#13367) üzenetére


anrab
addikt

"remény, hogy visszajön, és segít a modding az új Rom, amint Mike kitöltését."
:K
reméljük! :)

(#13370) ABal válasza leslieke (#13368) üzenetére


ABal
őstag

Az a szótár nekem is megvan! Mióta csak elérhetővé vált ott csücsül a menüben.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13371) consono válasza David3 (#13367) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, rólam van szó, tényleg lecseréltem a Wave-et, meg is írtam az XDA-ra, hogy ne számítsanak tőlem frissítésekre. Kicsit nagyobb lett a füstje a dolognak, mint gondoltam, mert egy csomóan bepánikoltak, hogy mi lesz most, pedig én az érdemi fejlesztésben alig-alig vettem részt: tavaly nbates66-tal megoldottuk a platform bootolását, meg pár hete átkonvertáltam pár firmware-t, hogy lehessen Wave-en is használni őket... ( a touch fixet nem is számítom, az csak annyi volt, hogy megnéztem a régi kernelt, meg az újat, és a régi alapján átírtam). Szóval velem nem sokat veszt az Android project, ha nagyon megnézzük a dolgot egy ember van, amin minden múlik: Rebellos. Csak ő dolgozik igazából a kernelen és a modemen (meg Dopi a Jetdroid csapatból...). Persze jó volt, hogy Mike csinált működő platformot, de ő a rendszer lelkével, a kernellel minimálisan foglalkozik...

Részemről elég hirtelen kiugrás volt a Badából a dolog, azt tudjátok, hogy egy ideje már a WP7.X felé kacsintgatok; megláttam egy hirdetést, ahol gyakorlatilag bármit beszámítottak egy HTC 7 Pro-ba, írtam, összefutottunk, megegyeztünk. Egy hete még eszembe sem jutott, hogy tegnap este összedrótozott USB Y kábellel bootloadert downgradelek és custom Tangót telepítek :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#13372) qantum válasza leslieke (#13354) üzenetére


qantum
senior tag

köszönöm

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#13373) San398 válasza consono (#13371) üzenetére


San398
őstag

Hogy halad Rebellos a modemmel? Van valami előre lépes ez ügyben?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13374) Akee válasza ABal (#13370) üzenetére


Akee
tag

Ja, kár hogy már nem elérhető.

Egyébként, a negatívumokat leszámítva szeretem a Wave-t. Pont azt kaptam amit vártam. Nagyon jó fotókat, ill. 720p videókat nyomtam vele (nem kellett vennem kamerát), a kijelzőjét szintén imádom, és a 3 éves fiam is készség szintjén kezeli, napi szinten néz mesét rajta.. kb. 10 alkalommal esett betonra, és semmi baja sem lett, lassan 2 éve hogy megvan, szóval én nem bántam meg :K

[ Szerkesztve ]

(#13375) consono válasza San398 (#13373) üzenetére


consono
nagyúr

Nem igazán látok bele, de sok újdonság nincsen, Rebellos nem ad túl sok infót...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13376) gelbelex válasza consono (#13371) üzenetére


gelbelex
őstag

Miben jobb egy custom-WP(7) a gyárinál..?
Kíváncsi lennék a benyomásaidra is, mostanában a WP felé kacsintgatok.

(#13377) consono válasza gelbelex (#13376) üzenetére


consono
nagyúr

Van root :) Lehet xap-okat telepíteni, van benne magyar nyelv, látszik háttértárként a teló, ilyesmik.
A rendszer baromi gyors, tényleg, pedig ez egy első generációs teló kb. a Wave hardverével. Sok az alkalmazás, prémiumok is, téma viszont nincs ;) Az Android csilli-villiségével szemben nagyon letisztult, minimalista a design, mondhatni férfias: minden szögletes. Az IE kellemes meglepetés az asztali után, a levelezés (push exchange,gmail) tökéletesen működik, ráadásul látványos a kliens. Multitasking ezerrel (kellemetes meglepetés volt, hogy szólt a rendszer, mikor már sok minden volt a háttérben, hogy zárjak be párat, mert az aksinak nem tesz jót). Ja, azt mondtam már hogy gyors?

Persze hülyeségei is vannak: pl. mi az, hogy max. 3 rejtett wifi hálózatot ajlandó megjegyezni???
Két nap után kb. ennyi látszik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13378) janes1976


janes1976
őstag

Nem tudjátok véletlen hogy a gyári csengőhangokat honnan lehet letölteni? Véletlen letörlődött. :W

Nagyon kellene. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13379) Storms


Storms
őstag

Megtudnátok mondani , hogy a Wave 1-ben van-e N-es Wifi? Mindenhol mást írnak.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#13380) leslieke válasza Storms (#13379) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van. Rajta van a gyári dobozon is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13381) consono válasza janes1976 (#13378) üzenetére


consono
nagyúr

Erre én is vevő lennék, a clean piano vagy mi volt az sms hangom majd' két évig, hiányzik. Persze nem mentettem le :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#13382) s4tch válasza janes1976 (#13378) üzenetére


s4tch
veterán

Itt vannak az SGS2 gyári hangjai, lehet, hogy van átfedés:
http://www.mediafire.com/?81fr7cz57lo3v2h

(#13383) s4tch


s4tch
veterán

+találtam egy ilyet:
http://hotfile.com/dl/58033927/d65fb65/

STune-nal nem nagyon találom, hol vannak a csengőhangok. Ha valaki tudja, írja meg, kibányászom őket szívesen.

(#13384) s4tch


s4tch
veterán

Megtaláltam STune-nal a hangokat, itt vannak a 2.0 gyári csengőhangjai és üzenetjelzői:
https://dl.dropbox.com/u/37340188/wave_default_tones.rar

A fenti hotfile-os linken csak a csengőhangok vannak, ebben az üzenethangok is.

[ Szerkesztve ]

(#13385) consono válasza s4tch (#13384) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi!

"In God we trust. All others must bring data"

(#13386) janes1976 válasza s4tch (#13384) üzenetére


janes1976
őstag

Király vagy, köszi! :R

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13387) David3 válasza consono (#13371) üzenetére


David3
őstag

Köszi a választ! WP7-es platformon meg akkor további sok sikert. : )

...de azért innen meg nem eltűnni. : )

(#13388) leslieke válasza s4tch (#13384) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Leszedtem én is, még jól jöhet valamikor. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13389) jlala válasza leslieke (#13368) üzenetére


jlala
csendes tag

Nekem megvan a szótár 2.0-és mentésben, müxik. Kell valakinek?

(#13390) leslieke válasza jlala (#13389) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mentést nem lehet csak arra a telefonra visszatenni, amelyikről készült.

Meg van másik angol magyar-szótár, kifejezetten bada 2.0-ra írva.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13391) jlala válasza leslieke (#13390) üzenetére


jlala
csendes tag

Á, nem tudtam, köszi.

(#13392) Aryes válasza Orlin (#13362) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most meg olyan "az utolsó, aki elhagyja a platformot, oltsa le a villanyt" hangulat uralkodik itt a topikban...

(#13393) ABal válasza Aryes (#13392) üzenetére


ABal
őstag

Ha leslieke elmegy, eljön a vég. Akár égve is maradhat a villany.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13394) leslieke válasza ABal (#13393) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD :DDD Még maradok. Wave 1-et legkésőbb karácsonykor elajándékozom, de a Wave 3 még marad. A Wave 1 utódját viszont még keresem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13395) gelbelex válasza ABal (#13393) üzenetére


gelbelex
őstag

+1 :K

(#13396) gelbelex válasza consono (#13377) üzenetére


gelbelex
őstag

:C Határozottan tetszik!
(De csak olyat veszek majd meg, aminek a kamerája is jó.)
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#13397) consono válasza gelbelex (#13396) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nem sietsz a váltással, lehet, hogy jobban jársz, ha megvárod a WP8-at, az ősszel/ télen, annak tovább lesz supportja!

David3:most is itt vagyok, nem bírom itthagyni a társaságot :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#13398) sphe válasza consono (#13377) üzenetére


sphe
senior tag

Az általad említett verzió hol érhető el, és hol olvasható némi infó róla? (előre is bocsi ha már volt, rendszeresen, de nem mindennaposan figyelek ide a fórumra) Jöhet privátban is. Köszi.

Szerk.: Elnézést, a nagy melegben pont a badahubra nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#13399) Orlin válasza leslieke (#13394) üzenetére


Orlin
addikt

Azert az majd erdekel te mire valtasz?:)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13400) Orlin


Orlin
addikt

A topic neve pedig lassan lehetne "mit vegyek a wave utan?" :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.